Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-20, 15:43   #781
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Jak przeprowadzić rozmowę o wypowiedzenie umowy z szefem? Jak to ugryźć? Co powiedzieć, czego nie mówić? Strasznie się tym stresuję, a myślę o zmianie pracy już od kilku miesięcy. Na pewno będą ustne pytania o powód odejścia. I domyślam się, że pojawi się też pytanie o firmę / branżę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje rozmowy różnie wyglądały, czasami po prostu mówiłam, że znalazłam inną pracę i omawiałam kwestie praktyczne (np. co z pozostałym urlopem, czy jest opcja rozwiązania za porozumieniem stron). Raz mi się zdarzyło, że szef bez słowa podpisał wypowiedzenie i wyszedł trzaskając drzwiami Z szefem, z którym miałam dobry kontakt była długa szczera rozmowa (potem rzeczy, które mi nie odpowiadały się zmieniły i gdyby nie to, że w innym mieście znalazłam TŻta, to bym tam chętnie wróciła). Ostatnim razem pokrótce powiedziałam, dlaczego zmieniam pracę. Nigdy nikt nie ciągnął rozmowy, jeśli widział, że niespecjalnie mam ochotę opowiadać szczegóły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 13:00   #782
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Jak przeprowadzić rozmowę o wypowiedzenie umowy z szefem? Jak to ugryźć? Co powiedzieć, czego nie mówić? Strasznie się tym stresuję, a myślę o zmianie pracy już od kilku miesięcy. Na pewno będą ustne pytania o powód odejścia. I domyślam się, że pojawi się też pytanie o firmę / branżę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dwa razy odchodziłam na własną prośbę i za pierwszym razem spytali mnie tylko czy jeszcze zostaje na wypowiedzeniu czy od razu (choć i tak wątpie by mnie puścili od razu, bo by było za mało pracowników).
Za drugim razem teraz bez słowa zostało wypowiedzenie podpisane, zero pytań, może dlatego że nie układało mi się z szefową od jakiegoś czasu i miała pretensje o różne rzeczy, może też dlatego że sama mi oznajmiła 2dni wcześniej, że mi nie przedłuży umowy, a w sumie i tak miałam się zwalniać, więc to przypieczętowało decyzję.

Też się stresowałam, ale to głównie przez osobę szefowej, nie chciałam komentarzy słuchać itp. Ale tak poza tym to mogli mnie już wtedy pocałować, więc nie ma co się stresować aż tak.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:58   #783
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wolę dawać jak się da, wypowiedzenie do kadr. Ale trzeba mieć czas np na wysyłkę.

Raz szef odmówił przyjęcia, tak, po prostu. I już. Nie wiedziałam co z pismem zrobić, bo kadry ciężko były dostępne. Drugi raz, gdzie indziej, szef powiedział że nie przyjmuje a jak dam to zniszczy w niszczarce. I dla niego nie złożyłam wypowiedzenia (?!)
No to teraz składam tam gdzie nie dyskutują, (kadry, sekretariat) a szefa tylko powiadamiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-23, 14:18   #784
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Wolę dawać jak się da, wypowiedzenie do kadr. Ale trzeba mieć czas np na wysyłkę.

Raz szef odmówił przyjęcia, tak, po prostu. I już. Nie wiedziałam co z pismem zrobić, bo kadry ciężko były dostępne. Drugi raz, gdzie indziej, szef powiedział że nie przyjmuje a jak dam to zniszczy w niszczarce. I dla niego nie złożyłam wypowiedzenia (?!)
No to teraz składam tam gdzie nie dyskutują, (kadry, sekretariat) a szefa tylko powiadamiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tacy janusze są najgorsi. Pracując w poprzedniej małej polskiej firmie za psie pieniądze też miałam taką sytuację przy składaniu wypo. Szef nie chciał przyjąć i koniec, ale na szczęście przyjął w końcu bo musi to zrobić.






Ja zawsze miałam stresa przy składaniu wypowiedzenia, ale już teraz wiem, że trzeba twardo, bez zbędnego rozczulania. Jak się zaczyna wymyślać różne powody które nie do końca są prawdziwe, to można ugrzęznąć a szefostwo prawdopodobnie będzie próbowało znaleźć jakieś rozwiązanie które i tak Cię nie przekona jeśli naprawdę chcesz zmienić pracę. Najlepiej mówić, że znalazło się pracę za dużo lepsze pieniądze, a jak się ma zespół z którym się ma relacje prawie że przyjacielskie, to można podać prawdziwy powód (inna firma zapewnia lepszy rozwój, warunki, czy jakiekolwiek inne można mieć powody przy zmianie pracy).
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 15:00   #785
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

czy są wsrod was dziewczyny, którym udalo sie znalezc nową pracę mając 3 miesiące wypowiedzenia? ja na każdej rozmowie słyszę, że 3 miesiące to za długo. szukają pracownika od zaraz. wiem że wypowiedzenie można skrócić, ale w moim przypadku nie mam pewności czy szef zgodzilby się na to. mamy zbyt malo pracownikow. wiec nie moge na rozmowie nikomu powiedziec ,ze na pewno uda mi sie skrocic czas wypowiedzenia. jestem tym zalamana. jeszcze za czasow kiedy mialam 1 miesiac, otrzymywalam propozycje. teraz niestety zero.
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 15:30   #786
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
czy są wsrod was dziewczyny, którym udalo sie znalezc nową pracę mając 3 miesiące wypowiedzenia? ja na każdej rozmowie słyszę, że 3 miesiące to za długo. szukają pracownika od zaraz. wiem że wypowiedzenie można skrócić, ale w moim przypadku nie mam pewności czy szef zgodzilby się na to. mamy zbyt malo pracownikow. wiec nie moge na rozmowie nikomu powiedziec ,ze na pewno uda mi sie skrocic czas wypowiedzenia. jestem tym zalamana. jeszcze za czasow kiedy mialam 1 miesiac, otrzymywalam propozycje. teraz niestety zero.
Tak, oni o tym wiedzą że nie każdemu się udaje. Dogrywasz wszystko, rozmawiasz, a potem jakby nie było porozumienia no to pięknie dziękuję za ofertę, do widzenia.
Firma sięga po zapasowego kandydata lub wystawia kolejne ogłoszenie i tyle. Często się to zdarza.

A w ogóle nie szukałabyś innej pracy gdyby było super w obecnej, brak zgody na porozumienie to jeden z argumentów.
Jednym ze sposobów na ten problem jest wypowiedzenie w ciemno i szukanie w międzyczasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 15:37   #787
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Tak, oni o tym wiedzą że nie każdemu się udaje. Dogrywasz wszystko, rozmawiasz, a potem jakby nie było porozumienia no to pięknie dziękuję za ofertę, do widzenia.
Firma sięga po zapasowego kandydata lub wystawia kolejne ogłoszenie i tyle. Często się to zdarza.

A w ogóle nie szukałabyś innej pracy gdyby było super w obecnej, brak zgody na porozumienie to jeden z argumentów.
Jednym ze sposobów na ten problem jest wypowiedzenie w ciemno i szukanie w międzyczasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można sobie szukać w ciemno pod warunkiem że ktoś jest pożądanym specjalistą i wiadomo, że przez 3 miesiące na pewno coś znajdzie. Gorzej, jeśli ktoś wykonuje mało specjalistyczny zawód (jakaś asystentka, pomoc biurowa, urzędnik etc.) a na dodatek ma rodzinę na utrzymaniu/kredyt.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-29, 15:51   #788
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Można sobie szukać w ciemno pod warunkiem że ktoś jest pożądanym specjalistą i wiadomo, że przez 3 miesiące na pewno coś znajdzie. Gorzej, jeśli ktoś wykonuje mało specjalistyczny zawód (jakaś asystentka, pomoc biurowa, urzędnik etc.) a na dodatek ma rodzinę na utrzymaniu/kredyt.
Poza tym, jak ktoś jest pożądanym specjalistą, to akurat na takich firmy zgadzają się czasem czekac 3 miesiace.

Natomiast tam , gdzie chetnych do pracy sporo, czyli tak naprawde wiekszosc ofert, niestety nie czekają.

zlożenie wypowiedzenia w ciemno nie wchodzi w gre kiedy musisz z czegos oplacic mieszkanie i rachunki. z drugiej strony moze byc tak, ze pracodawca stwierdzi (tu akurat mowie chociazby o moim przypadku) ze skoro itak sie zwalniasz, to zaoszczedzi i juz nie bedzie ci placil przez te 3 miesiace, pozwala odejsc wczesniej. wtedy zwalniajac sie w ciemno tez zostaje bez niczego.

z jednej strony pracodawcy zle patrzą na osoby, ktore czesto zmieniaja prace. z drugiej strony nie zatrudniaja tych, ktorzy pracuja gdzies dluzej i trzeba na nich czekac. tak zle i tak nie dobrze.
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 18:36   #789
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
z drugiej strony moze byc tak, ze pracodawca stwierdzi (tu akurat mowie chociazby o moim przypadku) ze skoro itak sie zwalniasz, to zaoszczedzi i juz nie bedzie ci placil przez te 3 miesiace, pozwala odejsc wczesniej. wtedy zwalniajac sie w ciemno tez zostaje bez niczego.
ale w takiej sytuacji nie pozwalasz na coś takiego tylko normalnie zostajesz na wypowiedzeniu. wypowiedzenie obowiązuje obie strony, nie tylko pracownika. owszem, możecie z niego zrezygnować za porozumieniem stron, ale do tego potrzebna jest zgoda obu stron.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-30, 08:48   #790
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
czy są wsrod was dziewczyny, którym udalo sie znalezc nową pracę mając 3 miesiące wypowiedzenia? ja na każdej rozmowie słyszę, że 3 miesiące to za długo. szukają pracownika od zaraz. wiem że wypowiedzenie można skrócić, ale w moim przypadku nie mam pewności czy szef zgodzilby się na to. mamy zbyt malo pracownikow. wiec nie moge na rozmowie nikomu powiedziec ,ze na pewno uda mi sie skrocic czas wypowiedzenia. jestem tym zalamana. jeszcze za czasow kiedy mialam 1 miesiac, otrzymywalam propozycje. teraz niestety zero.

Ja szukam aktywnie od 2-3 tygodni. Za mną kilka rozmów telefonicznych, jak f2f. Były pytania o okres wypo. Mówiłam szczerze, że są to 3 msc z zapasowym urlopem lub negocjacjami za porozumieniem. Jeżeli firmie zależy na pracowniku, to poczeka ten okres. Albo możesz poprosić nową firmę o umowę z zaznaczeniem konkretnej daty, kiedy faktycznie możesz zacząć pracę. Ja rozważam też przedwstępną umowę lub deklarację z ich strony na piśmie, że od tego i tego dnia mnie zatrudnią. Takie zabezpieczenie psychiczne dla mnie.

Do piątku mam dostać info czy przeszłam do 2 etapu rekrutacji. Zależy mi na tej firmie, bo bardzo inwestują w swoją kadrę pracowniczą. Wiem, że mogłabym tam się rozwinąć.

Byłam też na rozmowach, gdzie zaproponowano mi najniższą krajową (przy zmianie pracy) na stanowisko, gdzie posiadam już dość bogate doświadczenie i jestem samodzielnym pracownikiem. Jedynie kilka nowych obowiązków byłoby do przyuczenia. No, mi się aż wstyd zrobiło za nich, że padła taka kwota. Straciłam tylko czas, a mogło się to wszystko odbyć telefonicznie. Logiczne, że nie wybiorę firmy, gdzie dostanę jeszcze mniej niż teraz. No helloł
Dlatego postanowiłam aplikować tylko do dużych firm, które są na rynku przynajmniej 5 lat.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-30, 11:01   #791
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziwię się niezmiernie, nigdy (pracuję od kilkunastu lat) nie spotkałam kogoś chętnego aby zaczekać 3 m-ce. Zawsze, oferta jest ważna od za 2 tygodnie czy mc i koniec pieśni.
Ale faktem jest, wszystko to zwykłe szeregowe stanowiska biurowe w różnych działach, nie żaden mega ekspert.
Wtedy nie muszą czekać, bo zależnie od wymagań zwykle mogą przebierać w kandydatach.
W obecnej pracy sami zaproponowali od razu z ofertą, umowę docelową z datą przyszłą (podpisałam jak złożyłam wypowiedzenie).
Widać ktoś ich kiedyś wykiwał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-02, 08:32   #792
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja już się poddałem. Nie dziwię, że jak w CV w doświadczeniu są tylko 2 wpisy... praktyki studenckie przez miesiąc oraz dwumiesięczna praca jako ankieter telefoniczny kilka lat temu to nikt nie chce zatrudnić takiej osoby. Nawet ukończenie studiów (inżynierskich) nic nie zmieniło. Przez kilka lat dziesiątki aplikacji i kontaktów z pracodawcami nic nie dało. Ja już nie wytrzymuję tego psychicznie.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-02, 12:18   #793
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Ja już się poddałem. Nie dziwię, że jak w CV w doświadczeniu są tylko 2 wpisy... praktyki studenckie przez miesiąc oraz dwumiesięczna praca jako ankieter telefoniczny kilka lat temu to nikt nie chce zatrudnić takiej osoby. Nawet ukończenie studiów (inżynierskich) nic nie zmieniło. Przez kilka lat dziesiątki aplikacji i kontaktów z pracodawcami nic nie dało. Ja już nie wytrzymuję tego psychicznie.

a to woj swietokrzyskie czy inne okolice?
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-02, 15:26   #794
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
czy są wsrod was dziewczyny, którym udalo sie znalezc nową pracę mając 3 miesiące wypowiedzenia?
ja uciekłam w ostatnim momencie przed 3 miesięcznym wypowiedzeniem, bo wiedziałam że będzie problem.

Mój facet natomiast miał 3 miesiące i znalazł inną pracę, lepszą, ale ze względu na to że jego manager się nie zgodził na krótszy okres wypowiedzenia, musiał kiblować te 3 miesiące w tej pracy, ale na szczęście tamta firma się zgodziła i podpisali umowę przedwstępną. No, ale to IT i jest programistą, więc ta branża się rządzi swoimi prawami.

Tez nie mam specjalistycznego stanowiska czy wykształcenia, też bałabym się tych 3 miesięcy, że dana firma nie poczeka, no ale jak się w maju zwalniałam to poszłam w ciemno, nie było już wyjścia.

Jutro mam online rozmowę na 2 etapie w jednej firmie także trzymajcie kciuki.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-02, 16:01   #795
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

netya kciuki są 🤞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 06:49   #796
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Mazowieckie...Radom
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 19:21   #797
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Mazowieckie...Radom
i w Warszawie też pracy znaleźć nie możesz?
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-10, 20:05   #798
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
netya kciuki są 🤞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


I nici, dziś z pracuj.pl dostałam info, że odrzucono.

Wczoraj byłam na rozmowie na stanowisko ds. archiwizacji na polibudzie, ale lipa bo zlecenie, 20 zł brutto za godzinę czyli mało, do tego prca od 7:30, a trochę muszę dojechać. Ale zobaczymy.

Ja nie wiem co robię źle - mam doświadczenie z klientem, na samodzielnym stanowisku, z dokumentami, nie chcę za dużo kasy, wręcz na te czasy mało, nie wyskakuje ze stawkami nie wiadomo jakimi mimo, że nie mam 20 lat, przechodzę do drugich etapów itp. i d*** Facet mnie z domu niedługo wyrzuci jak tak dalej pójdzie.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-10, 20:40   #799
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

A tam, miał być na dobre i na złe
Może akurat tak trafiasz, w taki czas lub firmy? Mam nadzieję że będzie lepiej. Musi się coś trafić, a potem już poleci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-10, 21:40   #800
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość


I nici, dziś z pracuj.pl dostałam info, że odrzucono.

Wczoraj byłam na rozmowie na stanowisko ds. archiwizacji na polibudzie, ale lipa bo zlecenie, 20 zł brutto za godzinę czyli mało, do tego prca od 7:30, a trochę muszę dojechać. Ale zobaczymy.

Ja nie wiem co robię źle - mam doświadczenie z klientem, na samodzielnym stanowisku, z dokumentami, nie chcę za dużo kasy, wręcz na te czasy mało, nie wyskakuje ze stawkami nie wiadomo jakimi mimo, że nie mam 20 lat, przechodzę do drugich etapów itp. i d*** Facet mnie z domu niedługo wyrzuci jak tak dalej pójdzie.
Cały czas trzymam kciuki za Ciebie
Sama szukam aktualnie pracy min. we Wrocławiu i nie widzę tu ciekawych ofert.

Ja od lipca byłam tylko na jednej rozmowie (ale wysłałam tylko jedno CV) ale nie udało się. Po zadaniach testowych które robilo podobno 60 osób przeszłam do 3 etapu razem z 3 innymi osobami, mega ciekawa praca do której (według mnie) mam absolutnie wszystkie kwalifikacje i bardzo mi żal bo warunki i kasa były naprawdę dobre. Ale teraz mam cel żeby za rok mnie przyjęli Może głupie myślenie ale w tym mieście są tylko 4 firmy w których mogę pracować więc jest we mnie presja żeby się starać.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 11:27   #801
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja szukam stażu (jeszcze studiuję) i byłam w ciągu 1,5 miesiąca na czterech rozmowach kwalifikacyjnych. Z dwóch miejsc dostałam feedback, że wzięli kogoś z doświadczeniem (na staż!). Zastanawiam się, czy nie poszukać jakichś bezpłatnych praktyk (bo pewnie chętnych mniej), chociaż nie mogę sobie pozwolić na bezpłatne praktyki w pełnym wymiarze godzin, a przeważnie takie są wymagania
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 11:57   #802
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Ja szukam stażu (jeszcze studiuję) i byłam w ciągu 1,5 miesiąca na czterech rozmowach kwalifikacyjnych. Z dwóch miejsc dostałam feedback, że wzięli kogoś z doświadczeniem (na staż!). Zastanawiam się, czy nie poszukać jakichś bezpłatnych praktyk (bo pewnie chętnych mniej), chociaż nie mogę sobie pozwolić na bezpłatne praktyki w pełnym wymiarze godzin, a przeważnie takie są wymagania
ale żeby na staż z sowiadczeniem ?? wtf ?

jakie województwo..?
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 12:06   #803
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
ale żeby na staż z sowiadczeniem ?? wtf ?

jakie województwo..?
Małopolskie (Kraków).
No chyba, że chodziło o coś innego (np. niewystarczający angielski), ale woleli napisać, że wybrali kandydatów, którzy już jakieś doświadczenie mają
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 12:25   #804
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Małopolskie (Kraków).
No chyba, że chodziło o coś innego (np. niewystarczający angielski), ale woleli napisać, że wybrali kandydatów, którzy już jakieś doświadczenie mają
Niekoniecznie, podejrzewam że zakładali praktykanta i nie wiedzieli że ktoś się zgłosi że znajomością tematu. Czyli będzie mógł pracować bardziej efektywnie, bardziej jak pracownik niż świeżynka. Chyba każdy wybrałby takiego kandydata?
Masz rację, szukaj też darmowych. Jak lata temu szłam na takie, wszędzie okazywało się już po przyjściu, że będzie umowa zlecenie i wpadały jakieś grosiki. Może to szczęście ale się powtórzyło kilka razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 12:33   #805
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
ale żeby na staż z sowiadczeniem ?? wtf ?

jakie województwo..?
U mnie w mieście szukali na staż kogoś z doświadczeniem - bo za staż im UP dopłaca czy coś takiego 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 12:40   #806
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, podejrzewam że zakładali praktykanta i nie wiedzieli że ktoś się zgłosi że znajomością tematu. Czyli będzie mógł pracować bardziej efektywnie, bardziej jak pracownik niż świeżynka. Chyba każdy wybrałby takiego kandydata?
Masz rację, szukaj też darmowych. Jak lata temu szłam na takie, wszędzie okazywało się już po przyjściu, że będzie umowa zlecenie i wpadały jakieś grosiki. Może to szczęście ale się powtórzyło kilka razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jasne, że firmie zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać kogoś z doświadczeniem.

Poszukam bezpłatnych w takim razie. Z tym, że paradoksalnie tych płatnych ofert jest dużo więcej.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 13:55   #807
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziękuję za rady w sprawie procesu wypowiedzenia. Wszystko poszło gładko, spokojnie ale z dużą ilością emocji. Szef poszedł mi na rękę i skrócił czas wypowiedzenia na moją korzyść.

29.10 aplikowałam na ofertę, 9.11 miałam rozmowę w firmie, a 10.11 dostałam pracę Jutro jadę podpisać umowę przedwstępną To była moja najszybsza rekrutacja ever Jestem przeszczęśliwa! To dla mnie duży awans jeśli chodzi o wielkość firmy, możliwości rozwoju, przyszłe awanse i działania na rynku międzynarodowym. Nie mogłam w nocy spać ze szczęścia i ekscytacji Nie sądziłam, że rekrutacja przebiegnie tak sprawnie i to podczas obecnego zatrudnienia.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 14:10   #808
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady w sprawie procesu wypowiedzenia. Wszystko poszło gładko, spokojnie ale z dużą ilością emocji. Szef poszedł mi na rękę i skrócił czas wypowiedzenia na moją korzyść.

29.10 aplikowałam na ofertę, 9.11 miałam rozmowę w firmie, a 10.11 dostałam pracę Jutro jadę podpisać umowę przedwstępną To była moja najszybsza rekrutacja ever Jestem przeszczęśliwa! To dla mnie duży awans jeśli chodzi o wielkość firmy, możliwości rozwoju, przyszłe awanse i działania na rynku międzynarodowym. Nie mogłam w nocy spać ze szczęścia i ekscytacji Nie sądziłam, że rekrutacja przebiegnie tak sprawnie i to podczas obecnego zatrudnienia.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje!
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 14:52   #809
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
No jasne, że firmie zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać kogoś z doświadczeniem.

Poszukam bezpłatnych w takim razie. Z tym, że paradoksalnie tych płatnych ofert jest dużo więcej.
Szukasz praktyk/stażu tylko z ogłoszeń? Może spróbuj w ciemno do wybranych w mieście działów/firm związanych z kierunkiem studiów (zakładam że takich szukasz)?
Często jeszcze nie wiedzą, że ktoś by się przydał do czasu aż im to uświadomisz (To nie praca, nie mają zobowiązań, a nuż coś z tego będzie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 07:41   #810
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Szukasz praktyk/stażu tylko z ogłoszeń? Może spróbuj w ciemno do wybranych w mieście działów/firm związanych z kierunkiem studiów (zakładam że takich szukasz)?
Często jeszcze nie wiedzą, że ktoś by się przydał do czasu aż im to uświadomisz (To nie praca, nie mają zobowiązań, a nuż coś z tego będzie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, szukałam przez ogłoszenia na portalach do szukania pracy, ale z tego, co widzę na stronie uczelni są też ogłoszenia o praktyki, z tym, że na cały etat albo nie piszą na ile

W branży, o której myślę, można pracować po bardzo różnych kierunkach studiów. Nie ma szczególnych wymagań, poza doświadczeniem.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.