Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-06, 19:57   #31
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Piątkowe U:
1. bułka ciemna podłużna:
pół z serkiem typu włoskiego, miodem i całym bananem
pół z serkiem topionym hochland ogórkowym( św) i całym ogórkiem małosolnym; kawa z mlekiem
2. twarożek wiejski z łyżką czubata masła orzechowego sante; kawa z mlekiem
3. makaron pełnoziarnisty lubella penne z natka pietruszki; ryba sola panierowana smażona na oliwie; surówka z różnych warzyw
4. miska sałatki: brokuły, czerwona cebula, feta, słonecznik; jogurt+ majonez; dużo koperku i przyprawy

__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:01   #32
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

utrzymanie
  1. jajko na miękko, grahamka :1 połówka z almette paprykowym,pomidorem,cebu lą, 2 z : profi,pomidorkiem,keczupe m
  2. 1 maleńki placek ziemniaczany + 1/2 czerwonej papryki
  3. talerzyk zupy kalafiorowej, garść orzeszków paprykowych
  4. zapiekanka kupiona (z serem,pieczarkami)= 370 kalorii,sprawdziłam




i jak dzisiaj????
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:11   #33
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Poproszę o ocenkę i ja Moje U
IŚ: 4 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, ok 80 g. twarożku domowego, maliny duża garść, posypane płatkami kokosowymi i Fitellą kokosową + kawa z mlekiem 0,5%
godzina fitnessu- płaski brzuch i godzina indoor cycling
IIŚ: pół kulki zottarelli z pomidorem, bułka z ziarnami ok 50-60 g, miseczka arbuza
O: pół woreczka białego ryżu, mięso mielone (3 klopsiki) zapieczone w sosie pomidorowo-paprykowym własnej roboty
P: jogurt naturalny z garścią borówek i kilkoma malinami
K: arbuz z serem "feta" polane sosem balsamico na oliwie z oliwek zagryzione 4 grzaneczkami z bagietki korzennej z masłem czosnkowym
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:16   #34
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

byłabym bardzo wdzieczna za poradę bo efektów nie razie nie ma... jadłospis na R ( godzina basenu + spacer + trochę jogi), do picia H2O i zielona
śniadanie: 3 czubate łyżki mieszanki płatków owsianych,pszennych i rodzynek, pół łyżki otrębów, 100ml kefiru, jabłko
przekąska: kromka chleba razowego z serkiem wiejskim 3 %, 330 ml soku wielowarzywnego z imbirem, bez cukru
obiad: zapiekanka kabaczek+serek wiejski 3%+ szynka z piersi indyka+ pomidor+ odrobina oliwy
przekaska - garstka orzechów
2h przed snem - kilka łyżek twarogu półtłustego
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:17   #35
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
utrzymanie
  1. jajko na miękko, grahamka :1 połówka z almette paprykowym,pomidorem,cebu lą, 2 z : profi,pomidorkiem,keczupe m
  2. 1 maleńki placek ziemniaczany + 1/2 czerwonej papryki
  3. talerzyk zupy kalafiorowej, garść orzeszków paprykowych
  4. zapiekanka kupiona (z serem,pieczarkami)= 370 kalorii,sprawdziłam




i jak dzisiaj????
1 jajko , maleńki placek, talerzyk zupki uważasz że takie porcje są dobre dla dorosłej osoby ? jak dla mnie kiepski jadłospis.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:31   #36
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez antagonistka Pokaż wiadomość
Poproszę o ocenkę i ja Moje U
IŚ: 4 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, ok 80 g. twarożku domowego, maliny duża garść, posypane płatkami kokosowymi i Fitellą kokosową + kawa z mlekiem 0,5% Ok, mleko proponowałabym zamienić na 2%
godzina fitnessu- płaski brzuch i godzina indoor cycling
IIŚ: pół kulki zottarelli z pomidorem, bułka z ziarnami ok 50-60 g, miseczka arbuza Ok
O: pół woreczka białego ryżu, mięso mielone (3 klopsiki) zapieczone w sosie pomidorowo-paprykowym własnej roboty w sosie były warzywa? Jeżeli nie przydałaby się jakaś sałatka/surówka
P: jogurt naturalny z garścią borówek i kilkoma malinami +garść orzechów/pestek
K: arbuz z serem "feta" polane sosem balsamico na oliwie z oliwek zagryzione 4 grzaneczkami z bagietki korzennej z masłem czosnkowym super
fajny jadłospis, chociaż mało warzywek

Cytat:
Napisane przez Izaczka Pokaż wiadomość
Śniadanie bardzo male....wogole malutko..masz wieksze zapotrzebowanie i wiesz o tym..

Witam w świeżutkim wątku
P:
1.Makaron pełnoziarnisty z serkiem homogenizowanym i jagodami
grahamka z masłem,szynką,pomidorem,p apryką, szczypiorkiem,rzodkiewkam i
banan
2.Bran Flakesy na mleku pistacjowym z pistacjami
kilka brzoskwiń i sliwek
3.Zupka ogórkowa zabielana,zagęszczana z ziemniakami na mięsie
Ryż z kurczakiem w sosie słodko-kwaśnym
4.Fistaszki popijane koktajlem ( lody waniliowe,jog.nat.,maliny )
5.Drożdżówka z kruszonką,kakao na mleku 3,2%, jogurt brzoskwiniowy z połową brzoskwini z puszki
6.4 tosty(8 kromek żytniego chleba)--nie lubię tostów ze smarowidłami :2 z serem ketchupem musztardą,1 z pomidorem,1 z brzoskwinią:O

Męczy mnie to p..wszystko musi byc odpowiednio dobrane,kaloryczne..nie mam pomysłów na posiłki

aha jesli chodzi o ilosc w moich posilkach to mozecie mi wierzyc ze sa spore
np. makaronu,ryzu na pewno 100 g nie mniej. Grahamki sa zazwyczaj ponad 100g..fistaszków paczka 200 g czyli jakas polowa z tego bo sporo waza lupinki...platkow 2 szklanki a pistacji ze 2 garscie
...
jadłospis cud miód
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:33   #37
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
nie ma różnicy czy spala się kalorie rano czy wieczorem po przez ćwiczenia
po za tym posiłki około treningowe nie obowiązują przy aero. ważniejszą są przy treningach siłowych , przy aero po prostu jadamy to co wynika z diety. po za tym koleżanka nie przygotowuję się do żadnych zawodów więc się nawet nic nie stanie jak nie będzie jakoś bardzo przestrzegać posiłków około treningowych.

Zjedzenie większej ilości kcal jednego dnia nie spowoduję , że od razu przytyjesz.
Po za tym codziennie człowiek nie jada takiej samej ilości kcal czasem zje więcej czasem mniej bo akurat nie miał apetytu.nie popadajmy w paranoję.

co do ananasa wystarczy popatrzeć na skład puszki z ananasem , zawiera cukier o wiele lepsze są świeże owoce bez dodatkowej ilości cukru.
no ok, a co jeśli ktoś chce zacząć chodzić na siłownię ( powiedzmy bieżnia, trochę siłowych) aby polepszyć wygląd ciała, ale nie tracąc wagi? tzn utrzymać obecną. Jeśli chodzi 3 razy w tyg załóżmy.
Wtedy w te dni ma jeść więcej? O tyle ile spali?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 20:50   #38
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
fajny jadłospis, chociaż mało warzywek
dziękuję za ocenkę ;*
sos to była papryka czerwona, 5 pomidorów, pół cebuli, kilka oliwek - zjadłam połowę, jakoś nie pasowała mi do tego żadna surówka dodatkowo ;]

Edytowane przez antagonistka
Czas edycji: 2010-08-06 o 20:52
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 21:20   #39
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Proszę o opinie:
U:
I: dwie kromki z pastą z sera białego i tuńczyka, ok.50 gr. mieszanki studenckiej, ok.30 dag. winogron,
II: 8 pierogów z truskawkami,
III: dwie kanapki z żółtym serem, 40gr. wafli w czekoladzie,
IV: dwie kromki z Nutellą.

P.S. Dzisiaj zjadłam wyjątkowo mało warzyw/ owoców.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 21:31   #40
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Proszę o opinie:
U:
I: dwie kromki z pastą z sera białego i tuńczyka, ok.50 gr. mieszanki studenckiej, ok.30 dag. winogron,
II: 8 pierogów z truskawkami,
III: dwie kanapki z żółtym serem, 40gr. wafli w czekoladzie,
IV: dwie kromki z Nutellą.

P.S. Dzisiaj zjadłam wyjątkowo mało warzyw/ owoców.
Widać, że na luzie i pewnie tak odżywia się większość ludzi, których nie interesuje zdrowe odżywianie.
My tu jednak oceniamy zgodnie z 10PŻ, więc pozowlę sobie na małą krytykę.
Więc, jeśli kromki na śniadanie były duże i było na nich masło, a pasty nie oszczędzałaś, to ładnie. Co do obiadu to pirogi mogłaś sobie polać śmietaną (pierogi jakieś duże, tak? Bo jak małe, to za mało). Podwieczorek taki sobie i kolacja też. Bardzo mało owoców, a warzyw nie ma wcale, a przecież powinno się je jeść pięć razy dziennie. Nie widzę też żadnego białka.
Jaki jesz chleb? Jeśli zwykły, pszenny, to jesz strasznie dużo węgli prostych, a stanowczo za mało złożonych.
Ogólnie kiepsko. Nie podoba mi się.

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
byłabym bardzo wdzieczna za poradę bo efektów nie razie nie ma... jadłospis na R ( godzina basenu + spacer + trochę jogi), do picia H2O i zielona
śniadanie: 3 czubate łyżki mieszanki płatków owsianych,pszennych i rodzynek, pół łyżki otrębów, 100ml kefiru, jabłko Rodzynki wywal, a daj jakieś pestki słonecznika/dyni; trochę więcej płatkó też nie zaszkodzi, w końcu śniadanko ma być duże.
przekąska: kromka chleba razowego z serkiem wiejskim 3 %, 330 ml soku wielowarzywnego z imbirem, bez cukru Serek zamień na zwykły.
obiad: zapiekanka kabaczek+serek wiejski 3%+ szynka z piersi indyka+ pomidor+ odrobina oliwy Znów serek? Jeśli tak lubisz to ok. Ogólnie obiadek ładny.
przekaska - garstka orzechów Powinna być solida garść, a nie garstka.
2h przed snem - kilka łyżek twarogu półtłustego Tak bez niczego? Mogłaś dorzucić do tego z łychę jogurtu i wkroić jakieś warzywa.
W miarę ok.

Cytat:
Napisane przez antagonistka Pokaż wiadomość
Poproszę o ocenkę i ja Moje U
IŚ: 4 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, ok 80 g. twarożku domowego, maliny duża garść, posypane płatkami kokosowymi i Fitellą kokosową + kawa z mlekiem 0,5% Ładnie, ale mleko zamień na 2%.
godzina fitnessu- płaski brzuch i godzina indoor cycling Tyle ćwiczeń? Mi by się nie chciało. Podziwiam.
IIŚ: pół kulki zottarelli z pomidorem, bułka z ziarnami ok 50-60 g, miseczka arbuza Mam nadzieję, że pomidor skropiny był oliwą albo na bułce było masełko.
O: pół woreczka białego ryżu, mięso mielone (3 klopsiki) zapieczone w sosie pomidorowo-paprykowym własnej roboty Sos z warzywkami, więc smacznie i zdrowo.
P: jogurt naturalny z garścią borówek i kilkoma malinami Jak garść spora i jogurt w miarę duży, nie jakiś liliput, to też ładnie.
K: arbuz z serem "feta" polane sosem balsamico na oliwie z oliwek zagryzione 4 grzaneczkami z bagietki korzennej z masłem czosnkowym Kolacja super. Najbardziej mi się podoba. Nigdy czegoś takie nie jadłam.
Podoba mi się. Nie mam (prawie) nic do zarzucenia.

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
utrzymanie
  1. jajko na miękko, grahamka :1 połówka z almette paprykowym,pomidorem,cebu lą, 2 z : profi,pomidorkiem,keczupe m
  2. 1 maleńki placek ziemniaczany + 1/2 czerwonej papryki
  3. talerzyk zupy kalafiorowej, garść orzeszków paprykowych
  4. zapiekanka kupiona (z serem,pieczarkami)= 370 kalorii,sprawdziłam




i jak dzisiaj????

Jak zwykle, tragedia. Nawet już mi się nie chce pisać, co jest nie tak, bo do ciebie i tak nie dociera.

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Piątkowe U:
1. bułka ciemna podłużna:
pół z serkiem typu włoskiego, miodem i całym bananem
pół z serkiem topionym hochland ogórkowym( św) i całym ogórkiem małosolnym; kawa z mlekiem
2. twarożek wiejski z łyżką czubata masła orzechowego sante; kawa z mlekiem
3. makaron pełnoziarnisty lubella penne z natka pietruszki; ryba sola panierowana smażona na oliwie; surówka z różnych warzyw
4. miska sałatki: brokuły, czerwona cebula, feta, słonecznik; jogurt+ majonez; dużo koperku i przyprawy

Fajnie i smacznie, ale o wiele mniej niż zwykle. Mam nadzieję że to po prostu brak apetytu, pobyt poza domem, późne wstanie z łóżka albo coś podobnego, a nie jakieś załamanie i cięcie kalorii.


__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...

Edytowane przez Winky
Czas edycji: 2010-08-06 o 21:42
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 21:35   #41
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Dzięki za opinie.
Chleb był ciemny, pełnoziarnisty.
Pierogi były spore i polane śmietaną
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 22:19   #42
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie.
Chleb był ciemny, pełnoziarnisty.
Pierogi były spore i polane śmietaną
Jak chlebek był ciemny, a pierożki duże i ze śmietanką, to od razu mi się jadłospis bardziej podoba.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 22:22   #43
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

P:

1) dwie kromki chleba czyli 4 kanapki z szynką, benecolem i cienko majonezem light
2) dwa placki ziemniaczane ze śmietaną
3) troche orzechów ziemnych
4) 4 pierogi ruskie
5) 3 parówki cielęce, troche ketchupu, sucha kromka chleba, pomidor
6) jogurt naturalny 180g, troche białego sera do tego dorzuciłam (miał być twaróg ale sera było za mało)
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 22:33   #44
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
no ok, a co jeśli ktoś chce zacząć chodzić na siłownię ( powiedzmy bieżnia, trochę siłowych) aby polepszyć wygląd ciała, ale nie tracąc wagi? tzn utrzymać obecną. Jeśli chodzi 3 razy w tyg załóżmy.
Wtedy w te dni ma jeść więcej? O tyle ile spali?
jesz cały czas ile wynosi twoje zapotrzebowanie - jeśli twoim celem jest utrzymanie wagi i poprawa sylwetki tzw rekompozycja ciała. pod czas jego ustalania mnożysz sobie przecież przez współczynnik aktywności
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 22:46   #45
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Jak chlebek był ciemny, a pierożki duże i ze śmietanką, to od razu mi się jadłospis bardziej podoba.
Heh, miło
Następnym razem się bardziej postaram
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 07:13   #46
mlecznaczekolada23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Ursynów
Wiadomości: 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Wczorajsze Utrzymanie

Śn: Bułka pełnoziarnista z: masłem, serem brie, pomidorem i szczypiorkiem / masłem, salami z pieprzem, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem & 0,4 l kawy z mlekiem; 2 morele
II Śn: Naleśnik z mąki razowej z nutellą, bananem i piankami marshmallows; koktajl (jogurt naturalny, reszta banana, maliny, płatki migdałowe)
Ob: Łazanki z kiszoną kapustą, pieczarkami i kiełbasą
D: Herbata rooibos z aromatem migdałowym & rogalik drożdżowy z nadzieniem wiśniowym i lukrem
Pod: Sałatka z mixu sałat, pomidorków koktajlowych, ogórków kiszonych, czerwonej papryki i pestek dyni
Kol: 2 kromki chleba żytniego z masłem, szynką drobiową, serem smażonym i zieloną pietruszką-> zapieczone; 4 pomidorki cherry

W międzyczasie 1,5 l wody ( w tym 0,25 l wody z cytryną)
__________________
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach.

Dream, hope, live!

mlecznaczekolada23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 08:13   #47
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Podoba mi się. Nie mam (prawie) nic do zarzucenia.
Ćwiczenia lubię - świetna dziewczyna prowadzi, aż chce się chodzić!
Jak dopiję mleko to zmienię na 2%.
Pomidory posmarowane tym samym sosem balsamico co arbuz na kolację
Bułeczka bez masła - przyznaję się...
Jogurt 180 g, borówek niecałe pół takiego plastykowego pojemniczka.
Kolacja to moja inwencja twórcza
myślę, że byłaby pyszna gdybym miała lepszego arbuza (był jakiś mało soczysty) i dobrą fetę, pokusiłam się o carrefourowską z promocji, zamiast kupić Favitkę, jak zwykle

Edytowane przez antagonistka
Czas edycji: 2010-08-07 o 08:14
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 09:31   #48
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
P:

1) dwie kromki chleba czyli 4 kanapki z szynką, benecolem i cienko majonezem light jesteś na P i jesz majonez light? yyy. benecol zamień na masło, jeżeli nie masz problemu z cholesterolem. Dodaj do tego warzywa, banana, i jogurt z orzechami.

2) dwa placki ziemniaczane ze śmietaną To 2 śn? Dodaj do tego sok, świeży owoc, cokolwiek, bo MAŁO.

3) troche orzechów ziemnych

4) 4 pierogi ruskie to obiad? Pierogów powinno być min. 8 jeżeli duże, do tego smażona cebulka/śmietana/skwarki/boczek, cokolwiek. Przydałaby się zupa.

5) 3 parówki cielęce, troche ketchupu, sucha kromka chleba, pomidor Parówki to syf, jeżeli raz na jakiś czas to ok. Kromka x2 i nie sucha, a z masłem.

6) jogurt naturalny 180g, troche białego sera do tego dorzuciłam (miał być twaróg ale sera było za mało) +warzywa/owoce/dżem/nutella ... coś słodkiego, orzechy.
Nie podoba mi się.
Majonez light zamień na majonez.
Benecol,jeżeli nie masz problemów z cholesterolem na masło.
Jaki jesz chleb? Jeżeli sam pszenny, to źle, bo wtedy spożywasz same węglowodany proste.
Mało jesz warzyw, nie ma żadnych owoców w Twoim jadłospisie nie wiem ile to jest "trochę" orzechow ziemnych.
Ogółem za mało jak na P.


Cytat:
Napisane przez mlecznaczekolada23 Pokaż wiadomość
Wczorajsze Utrzymanie

Śn: Bułka pełnoziarnista z: masłem, serem brie, pomidorem i szczypiorkiem / masłem, salami z pieprzem, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem & 0,4 l kawy z mlekiem; 2 morele
II Śn: Naleśnik z mąki razowej z nutellą, bananem i piankami marshmallows; koktajl (jogurt naturalny, reszta banana, maliny, płatki migdałowe)
Ob: Łazanki z kiszoną kapustą, pieczarkami i kiełbasą
D: Herbata rooibos z aromatem migdałowym & rogalik drożdżowy z nadzieniem wiśniowym i lukrem
Pod: Sałatka z mixu sałat, pomidorków koktajlowych, ogórków kiszonych, czerwonej papryki i pestek dyni
Kol: 2 kromki chleba żytniego z masłem, szynką drobiową, serem smażonym i zieloną pietruszką-> zapieczone; 4 pomidorki cherry

W międzyczasie 1,5 l wody ( w tym 0,25 l wody z cytryną)
Uwielbiam Twoje jadłospisy dodałabym tylko coś do podwieczorka
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:00   #49
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R
śniadanie: placek (płatki owsiane, otręby, ziarna sezamu, pestki słonecznika i dyni, rodzynki, suszona żurawina, cynamon, jajko)
II śniadanie: jajko na twardo, dwie kromki chleba, pomidor
obiad: razowe pierogi z soczewicy, polane łyżką oliwy i posypane kiełkami z soczewicy
kolacja: 2 plastry pasztetu z soi, sałatka z pomidora i cebuli

przeszłam na wegetarianizm, stąd taki jadłospis

__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:17   #50
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U bo R jakos nie wyszło (grill)
1. 11.00 kawa z mlekiem
pomidorki z łyżeczką oliwy
pół bułki razowej z bieluchem i papryką
pół grahamki z szynką

2. 15.00 kawa zbożowa z mlekiem
bułka kornelka z bieluchm szynką i jajem
serek wiejski
pomidorki, ogórek, rzodkiewka z łyżeczką oleju z orzechów włoskich

3. 19.00 Piers z indyka grilowana
2 grzanki z masłem czosnkowym

po 4 kieliszki wina półsłodkiego
2 maleńkie babeczki z owocami i kremem budyniowym
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:28   #51
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Po trzech tyg. w rozjazdach wreszcie u siebie.
Wczorajsze, domowe:

U

Śn.1
owsianka(7ł.górskich, 1ł. otrębów, rodzynki) zalane kefirem ze zmiksowanymi wiśniami, łyżeczką cynamonu i goździków; kawałek jabłecznika
ok. 1h zakupów
Śn.2
2 kromki orkiszowego, posmarowane masłem i:
-(zapieczone) ser żółty, wędlina, papryka, ogórek
- sałata, wędlina, chrzan i ogórek świeży
+ trochę później 2 nektaryny
Obiad
1) Zupa kalafiorowa (niezabielana, ale na mięsie)
2) kasza gryczana, gołąbek (dokładnie to1,5 gołąbka), kilka ogórków kiszonych
ok.45min. jazdy rowerem
Podwieczorek
200g. twarogu (lekko zapieczone) z łyżeczką miodu i malinami
Kolacja
jajecznica z 2jaj z papryką i pieczarkami (na maśle), kromka orkiszowego z masłem, wędliną, pomidorem i cebulą; herbata 'owoce leśne' z łyżeczką cukru
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej


Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:34   #52
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
R
śniadanie: placek (płatki owsiane, otręby, ziarna sezamu, pestki słonecznika i dyni, rodzynki, suszona żurawina, cynamon, jajko) Łączysz węgle z tłuszczami, a to może utrudniać chudnięcie. Jeżeli Ci nie utrudnia, a porcje były spore, to ok

II śniadanie: jajko na twardo, dwie kromki chleba, pomidor fajnie
obiad: razowe pierogi z soczewicy, polane łyżką oliwy i posypane kiełkami z soczewicy I tu znów węgle (mąka) z tłuszczami (oliwa). Chyba Ci to nie utrudnia chudnięcia więc jeżeli porcja przyzwoita to super (jak robisz ciasto razowe na pierogi?)

kolacja: 2 plastry pasztetu z soi, sałatka z pomidora i cebuli tu nie wiem, bo soja to sporo węgli
przeszłam na wegetarianizm, stąd taki jadłospis

jw

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
Po trzech tyg. w rozjazdach wreszcie u siebie.
Wczorajsze, domowe:

U

Śn.1
owsianka(7ł.górskich, 1ł. otrębów, rodzynki) zalane kefirem ze zmiksowanymi wiśniami, łyżeczką cynamonu i goździków; kawałek jabłecznika
ok. 1h zakupów
Śn.2
2 kromki orkiszowego, posmarowane masłem i:
-(zapieczone) ser żółty, wędlina, papryka, ogórek
- sałata, wędlina, chrzan i ogórek świeży
+ trochę później 2 nektaryny
Obiad
1) Zupa kalafiorowa (niezabielana, ale na mięsie)
2) kasza gryczana, gołąbek (dokładnie to1,5 gołąbka), kilka ogórków kiszonych
ok.45min. jazdy rowerem
Podwieczorek
200g. twarogu (lekko zapieczone) z łyżeczką miodu i malinami
Kolacja
jajecznica z 2jaj z papryką i pieczarkami (na maśle), kromka orkiszowego z masłem, wędliną, pomidorem i cebulą; herbata 'owoce leśne' z łyżeczką cukru
Super
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:40   #53
mlecznaczekolada23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Ursynów
Wiadomości: 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Znikajac - bardzo dziękuje
Co do podwieczorka: porcja sałatki była naprawdę duża i najadłam się nią. Nie miałam ochoty na nic więcej, więc nie wpychałam na siłe (bo i po co?). Raz mam większy apetyt a raz mniejszy a wciskanie w siebie kończy się u mnie niestrawnością i złym samopoczuciem.
__________________
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach.

Dream, hope, live!

mlecznaczekolada23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:55   #54
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez mlecznaczekolada23 Pokaż wiadomość
Znikajac - bardzo dziękuje
Co do podwieczorka: porcja sałatki była naprawdę duża i najadłam się nią. Nie miałam ochoty na nic więcej, więc nie wpychałam na siłe (bo i po co?). Raz mam większy apetyt a raz mniejszy a wciskanie w siebie kończy się u mnie niestrawnością i złym samopoczuciem.
Skoro czułaś się najedzona, to dobrze. Wpychanie na siłę nie ma sensu
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 11:46   #55
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Wiecie może ile może mieć kcal 8 pierogów z borówkami?
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 11:52   #56
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Znikając - dziekuje dobrze, że mi uwagę zwróciłaś, całkowicie o tym zapomniałam będę się obserwowała, ale np. z połączenia chleba z masłem musiałam zrezygnować.
Haha przed chwilą robiłam te pierogi, wyszły mega dobre mąka razowa (zwykła, nie pszenna) i sól plus woda, i do tego oliwa (następnym razem nie będzie, bo wydaje mi się zbędna, a poza tym węgle+tłuszcz) i już. co prawda to ciasto wychodzi zupełnie inne niż tradycyjne i gdzieniegdzie się porozklejało, ale farsz nie wylazł.
wykonam eksperyment i sniadanie zrobię z samych nasion, bez płatków owsianych, jak się nie uda, to nasiona będę dodawała do kolcyjnej sałatki
obecnie moją kolację jem o 18, więc może nie za późno ta soja
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 12:04   #57
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
R

śniadanie: placek (płatki owsiane, otręby, ziarna sezamu, pestki słonecznika i dyni, rodzynki, suszona żurawina, cynamon, jajko)
II śniadanie: jajko na twardo, dwie kromki chleba, pomidor
obiad: razowe pierogi z soczewicy, polane łyżką oliwy i posypane kiełkami z soczewicy
kolacja: 2 plastry pasztetu z soi, sałatka z pomidora i cebuli


przeszłam na wegetarianizm, stąd taki jadłospis

wedłóg mnie ślicznie
sluchaj, ja na twoim miejscu nie bawilabym sie w zadne nie łączenia i inne glupoty, jesz przezdrowo, przesmacznie, przekolorowo - postaw na ruch, a waga napewno spadnie.
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 12:59   #58
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
Znikając - dziekuje dobrze, że mi uwagę zwróciłaś, całkowicie o tym zapomniałam będę się obserwowała, ale np. z połączenia chleba z masłem musiałam zrezygnować.
Haha przed chwilą robiłam te pierogi, wyszły mega dobre mąka razowa (zwykła, nie pszenna) i sól plus woda, i do tego oliwa (następnym razem nie będzie, bo wydaje mi się zbędna, a poza tym węgle+tłuszcz) i już. co prawda to ciasto wychodzi zupełnie inne niż tradycyjne i gdzieniegdzie się porozklejało, ale farsz nie wylazł.
wykonam eksperyment i sniadanie zrobię z samych nasion, bez płatków owsianych, jak się nie uda, to nasiona będę dodawała do kolcyjnej sałatki
obecnie moją kolację jem o 18, więc może nie za późno ta soja
Obserwuj organizm, może będziesz chudła na połączeniu węgle+tłuszcze a pierogi z mąki razowej miałam zamiar zrobić niedługo, także teraz pozostaje mi tylko kupić mąkę razową i lepić Chodzisz spać o 21? Jeżeli nie, nie jedz kolacji o 18, a na 3 h przed snem (jeżeli to nie czystobiałkowa), bo w innym przypadku spowolnisz sobie metabolizm.

Cytat:
Napisane przez daria715 Pokaż wiadomość
Wiecie może ile może mieć kcal 8 pierogów z borówkami?
Nie ten wątek zależy od wielkości zapytaj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=296258
__________________
NIE MA MNIE TU!


Edytowane przez znikajac
Czas edycji: 2010-08-07 o 14:02
znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 13:38   #59
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Chyba mi gdzieś umknął XI wątek
Uuuuu:
Śn: rogal maślany z masłem i dżem by ciocia z czerwonych pożeczek; brzoskwinia;zielona herbata z limonką
II Śn: talerzyk sałatki jarzynowej z majonezem;kilka śliwek
Ob:pomidorowa zabielana z makaronem i pietruchą , 1/2 woreczka ryżu białego z sosem,plaster schabu,surówka z kapusty, marchewki, oleju itp.
Pod: jabłko; berliso cynamonowe;kawa 2 w 1
Kol: 2 kromki razowca ze słonecznikiem z masłem, wędliną drobiową, pomidorem, ogórkiem, natką pietruchy;dużo wody

Oceni ktoś ??
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 13:43   #60
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Obserwuj organizm, może będziesz chudła na połączeniu węgle+tłuszcze a pierogi z mąki razowej miałam zamiar zrobić niedługo, także teraz pozostaje mi tylko kupić mąkę razową i lepić Chodzisz spać o 21? Jeżeli nie, nie jedz kolacji o 18, a na 3 h przed snem (jeżeli to nie czystobiałkowa), bo w innym przypadku spowolnisz sobie metabolizm.
tak o 9 marsz do łóżka, dla mnie to najlepsza regeneracja polecam, nie dość, że zdrowie takie pierożki to ile zabawy, uwielbiam robić jedzenie mam nadzieje, że nie nie przytyje po takim połączeniu, bo ja i tak już boję się cokolwiek jeść. ale to nie na ten wątek
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.