2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-11, 07:57   #571
Mpik82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: dolnośląskie ;-)
Wiadomości: 834
GG do Mpik82
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Hmm ... Bo dzieci lubią słuchać takiej "dziecięcej" mowy
hih a moja tesciowa własnie wszystkich ustawia aby nie mówili do dziecka pieszczotliwie tylko normalnie, bo ma sie uczyć prawidłowej wymowy!Dobra kobiecina jest i naprawde musze ja pochwalić.

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Melduję się dziś i ja ^^

Pisałyście o gratisach przysłanych teraz po wypełnieniu ankiety w szpitalu. Chodzi Wam o tzw Niebieskie Pudełko? Bo ja takie coś dostałam i tam była ankieta do wypełnienia.
ja nic nie dostałam a tez wypełniałam ankiete..

Mpik82, Milenka jest świetna
To Ty już podajesz jej owoce? Przecież nie ma jeszcze tych 4msc. Nic jej nie jest potem?
Milunia je jak narazie tylko jabłuszko i nic jej nie jest kupki super, wysypki brak..
Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
No i właśnie zauważyłam na suwaczku, że nasz synuś ma już 3 mc-e, 3tygodnie i 3 dni cóż za trójkowy jubileusz
hih duzy chłopczyk - moja ma 3mce 2 tyg i 6 dni

zdjęcie brzuszkowe z rana... robione na parapecie
__________________
11.07.2009 żonka Pawełka
21.08.2010 mama Milenki

Edytowane przez Mpik82
Czas edycji: 2011-01-28 o 13:43
Mpik82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 08:27   #572
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość

gabisun, super, że karmi zadziałało. Tylko z nim nie przesadź, jak ja
A Twoja Kinia, jak zwykle, wesoła na zdjęciu. Co Ty jej podajesz?

.
A jak przesadziłaś? za dużo mleka masz teraz czy miałaś "wesoło"
A Kinię ogólnie łatwo rozśmieszyć zwłaszcza jak mama robi się siebie wariata po drugiej stronie aparatu albo co gorsze śpiewa afrykańską piosenkę shakiry normalnie dziecko będzie miało uraz

Martucha ja wiedziałam, że Pat jest "normalnym"dziekciem, i jak znowu zaczniesz panikować to nie zawaham się

Bordowa ja pamiętam jak Zuzi o tym pisała i to nie jest nic niezwykłego. Kiedyś było coś takiego jak "mamka" która pomagała karmić dziekco jak kobieta nie mogła Jeśli bym miała dziecko wcześniaka ze skłonnością do alergii a sam bym nie mogła karmić to myślę że bym się nie wahała W ogóle czytałam artykuł ,że babka sprzedaje swoje mleko i ma stałych klientów

Szczęśliwa moja już się śmiej głośno gdzieś od 3 tygodni. Czasem wystarczy jedno słowo i już się chichra ostatnio się śmiała jak jej piłowałam pazurki takim pilnikiem papierowym i ją to łaskotało

Młodej się coś poprzestawiało i wstawała na jedzonko co 2 godziny w nocy czyżby skok

Mszu moja je co 2-3 godziny, czasem zdarza jej się przespać tylko, że ja nie wprowadzałam łatwego planu, ona tak je od początku

Kupiłam wczoraj kleik ryżowy i kaszkę bezmleczną po 4 miesiącu tylko nie wiem co z tym isę robi ( tzn. kiedy podaje) do kaszki będę dodawać swoje mleko, ale nie wiem jak to się łączy ze słoiczkami i w jakiej kolejności

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Hehhe mój mąż tak na nas mówi SEKTA Jak forum nie działało to chodził za mną i pytał jak ja to znoszę i czy wszytko ok
no coś z sekty w tym jest wciąga jak chol..ra dobry ten twój mąż

Evelio strasznie mi przykro z powodu babci też pamiętam jak pisałaś o mamie, dla mnie to straszne, zwłaszcza, że niedługo potem zaszłaś w ciąże i nie mogłas się tym z nią cieszyć. Pamiętam też jak elenka pisała o wypadku taty... ja jestem z rodzicami bardzo zżyta i nie wyobrażam sobie żeby miało któregoś zabraknąć
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:02   #573
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

NIKaP-n no straszne to co piszesz Ale dacie radę wszytko przetrzymamy dla naszych maluszków

Weronika
myślę że to bardzo dobra decyzja

Piszecie o teściowych Ja mam problem z głowy bo jesteśmy 250 km od nich ale tak samo od moich rodziców co mnie smuci Moja mama mnie tak pozytywnie zaskoczyła jak u nas byłą że az płakałam jak wyjeżdżała Dostosowała się do nas w 100% wszystko je powiedziałam że nei chce żeby mały usypiał na rączkach czy bujany i tak robiła no i mnóstwo innych sprawa A jeszcze ona mi dała cenne rady które na prawdę się sprawdzają (nigdy nie sądziłam że to powiem) dzwoni codziennie mimo że to już jest moich rodziców 6 wnuczek to strasznie za nim tęsknią a mój tata jak się dowiedział o reakcji poszczepiennej to podobno się popłakał i strasznie bluzgał A teściowie hmmm jakby to powiedzieć chyba się starają (bo to ich pierwszy wnuk) dzwonią od czasu do czasu Byli u mnie tuż po porodzie na chwilę i dwa albo trzy tygodnie temu też na jeden dzień teściu wsadził Franka w wózek i tak go bujał że hohoho a teściowa bała się go wziąć na ręce a potem się skarżyła mojej mamie że nie chciałam jej go zostawić

Ja już posprzątałam, przygotowałam obiadek a teraz czekam az się głodomór obudzi w tym czasie TZ się nim zajmował

Mam ochotę na przemeblowanie w pokoju Przestawieni takiej dużej szafy Tyle że jak malowałam to za nią nie pomalowałam i myślę czy by tam tapety nie dać i zrobić małemu taki kącik Bo na ścianie na której planowałam dać kojec jak wyrośnie z kosza (co się lada moment stanie) jest za zimno bo to od klatki Tyle że TZ nienawidzi przemalowań hihi
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:11   #574
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ilona-mam pytanie ile kupek robi twoj synek??Bo jest 1 tydzien róznicy dlatego chciałam wiedziec orientacyjnie.Moja mała wczoraj nie zrobiła i się martwie zdarzyło ci sie tak - dzien bez kupy?
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:12   #575
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witam wszystkie mamy,

z zazdrością czytam o tym że wasze maluchy jedzą w ciągu dnia co 3-4 h, w jakim są wieku?

moja Marysia za półtora tygodnia kończy 3 miesiące i cały czas je co ok. 2h. jak zasypia to do pierwszej pobudki czasem 3-4 h minie ale to rzadko, no i na spacerze ok 2,5-3 wytrzymuje. nie wiem może ja jej tego cycka za często podaje. my się łatwego panu trzymamy, jedzenie-aktywniść-sen-jedzenie a że ona ma ok 1 h aktywności, potem zasypianie i 30-40 minut snu to schodzi ok 2 h i mała budzi się głodna, przynajmniej tak mi się wydaje. w nocy też często je. choć dziś zrobiła mi niespodziankę i raz ponad 4 h przespała. dodam że moja córcia krótko je ok 10 minut. tak ma od urodzenia. a wasze maluchy ile są minut przy cycku?

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2010-12-11 o 09:14
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:19   #576
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Mpik ja też wypełniałam ankiety, ale z innego wątku wiem, że wysyłają paczki jak dziecko skończy 4 miesiące Mpiczku a czemu zaczęłaś wporwadzać wcześniej stały pokarm? kurcze ja już się nie mogę doczekać i chyba zrboię tak jak Naked ,że na Wigilię młoda dostanie marchewkę
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:25   #577
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Eveliouses-bardzo mi przykro,trzymaj sie kochana!

Co do niebieskiego pudełka też w szpitalu wypełniałam ankiety a nic nie przyszło!

hagar1-moja mała je w dzień i nad ranem co godzine!!Jak sie obudziła o 5 to do 9 miałam 4 wstania przebranie z 2 razy i jedzenie za kazdym razem i spanie,mruczenie itp.Ale jak poszła spać o 20 to wstała przed 1 nastepne wstanie było chyba o 5 jak się nie myje juz mi sie myli.

OD DWÓCH DNI KARMIĘ TYLKO PIERSIĄ!!:jup i:


OD kiedy można podać dziecku soczek na łyżeczke ???Bo w pewnej książce wyczytałam że po 1miesiacu podawała któraś tak wczas?????Dlatego na łyżeczke bo pisze 5-10g 1-2 łyżeczki-sok owocowy lub z warzyw ja mam bardziej na myśli z marchewki.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Klarisa,Ilona---super parka :-D
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g

Edytowane przez malwina1204
Czas edycji: 2010-12-11 o 09:22
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 09:37   #578
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
ilona-mam pytanie ile kupek robi twoj synek??Bo jest 1 tydzien róznicy dlatego chciałam wiedziec orientacyjnie.Moja mała wczoraj nie zrobiła i się martwie zdarzyło ci sie tak - dzien bez kupy?
nie nigdy zawsze jest kupa A średnio tak 4-5 dziennie a czasem dwie ale takie że po szyję Ale ja jestem tylko na cycu nigdy nie podałam mm
(jeszcze)

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
witam wszystkie mamy,

z zazdrością czytam o tym że wasze maluchy jedzą w ciągu dnia co 3-4 h, w jakim są wieku?

moja Marysia za półtora tygodnia kończy 3 miesiące i cały czas je co ok. 2h. jak zasypia to do pierwszej pobudki czasem 3-4 h minie ale to rzadko, no i na spacerze ok 2,5-3 wytrzymuje. nie wiem może ja jej tego cycka za często podaje. my się łatwego panu trzymamy, jedzenie-aktywniść-sen-jedzenie a że ona ma ok 1 h aktywności, potem zasypianie i 30-40 minut snu to schodzi ok 2 h i mała budzi się głodna, przynajmniej tak mi się wydaje. w nocy też często je. choć dziś zrobiła mi niespodziankę i raz ponad 4 h przespała. dodam że moja córcia krótko je ok 10 minut. tak ma od urodzenia. a wasze maluchy ile są minut przy cycku?
no ja ci powiem że mój Franek to czasem 4 minuty je a potem co 2-3 h a w nocy 4-5 A czasem je i je i spi 1,5 h więc jest rożnie ale w dzień na ogół 2-2,5 h mamy przerwy
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:39   #579
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość

OD DWÓCH DNI KARMIĘ TYLKO PIERSIĄ!!:jup i:
super a co do soczku to ja będę podawać jak wprowadzę stałe pokarmy czyli koło 4 miesiąca
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:00   #580
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Czesc

ogolnie to mam dzis wq@&^%$!!! wyszla nam plesn w pokoju!! popsikalismy takim preparatem grzybobojczym no i chcielismy pomalowac i sie okazalo ze cala farba schodzi nam ze sciany nooo q....wa mac jak sie q...a mieszka w tyle osob to dziwne ze ten grzyb jeszcze nas nie zjadl nie bede juz wiecej pisac bo bana dostane za slownictwo

i jeszcze @ dostalam no to skonczyl sie dzien dziecka
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:04   #581
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

wklejam kilka zdjęc Amelki z tego tygodnia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04201.jpg (42,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04209.jpg (46,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04210.jpg (42,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04226.jpg (39,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04229.jpg (50,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04232.jpg (34,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04225.jpg (35,4 KB, 11 załadowań)
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 10:06   #582
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
Czesc

ogolnie to mam dzis wq@&^%$!!! wyszla nam plesn w pokoju!! popsikalismy takim preparatem grzybobojczym no i chcielismy pomalowac i sie okazalo ze cala farba schodzi nam ze sciany nooo q....wa mac jak sie q...a mieszka w tyle osob to dziwne ze ten grzyb jeszcze nas nie zjadl nie bede juz wiecej pisac bo bana dostane za slownictwo

i jeszcze @ dostalam no to skonczyl sie dzien dziecka
u mnie tez w pokoju jest plesc blok nie ocieplony tylko po boku wiec jedna sciana ocieplona w pokoju reszta nie, od balkonu wychodzi
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:15   #583
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

No nieźle jeden dzień mnie nie było a wy znów tyle naprodukowałyście

U nas jakieś dziwy się dzieją... Marta wczoraj piła po UWAGA 210ml mleka !!!!! JA myślałam,ze padnę,ale jak dałam jej to standardowe 150 to ryk był nieprzeciętny. Ostatnie karmienie mamy ok 22:30,a ona niagle ni z tąd ni z owąd wyeliminowała je sobie O 19 wypiła mleko, potem kąpiel i o 20:00 już smacznie spała,a teraz uwaga.....wstała o 8:00 rano hmmmm fajnie by było gdyby jej tk zostało,ale obawiam się że to tylko wpływ pogody tak na nią działa bo teraz też cały czas przysypia. Aż się zestresowałam czy przypadkiem chora nie jest...ale temperatura w normie (36,5) je tyle co zawsze czyli bardzo dużo i marudna nie jest hmmm.

A z gorszych wieści to...dopada mnie zapalenie krtani najgorsze,ze nie mam antybiotyku w domu, mam nadzieję,że martuchy nie zarażę,a we wtorek jeszcze szczepienie


Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Moja Milunia od tygodnia je jabłuszko śmiesznie to wyglada jak jeMieli tym jęzorkiem jak jaszczurka
Kochana to ile miała Milenka jak podałaś jej pierwszy raz jabłko? 3miesiące i 1 tydzień? Pytam bo już sama nie mogę się doczekać żeby marcie coś konkretniejszego dać. A tak wogóle to karmisz mm czy naturalnie?

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość

wiecie co... stwierdzam, ze moje dziecko jednak ciągle duuuzo spi ale jak jej nie pozwalam spac to marudzi... moj maz twierdzi ze to normalne, bo mozg konsoliduje wszytskie nowe bodźce, z kotrymi ma kontakt... poza tym jak spi to podobno szybciej sie uczy nowych rzeczy... tylko ze ja nie widze zadnego postepu
Ja mam wrażenie,że Marta teraz śpi więcej niż jak była młodsza.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
i teraz widać jaka ze mnie panikara jeśli chodzi o pata
no i na koniec mąż zrobił nam niespodziankę i po nas przyjechał więc nie musiałam wracać autobusem
No widzisz my tu wszystkie takie panikary jesteśmy A i ja poproszę o filmik, może w końcu moja mała zacznie interesować się zabawkami.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Znacie jakies sposoby na zatrzymanie laktacji poza wzieciem tabletek?
Ja brałam tabletki bo strasznie bałam się zapalenia,ale nie brzłam ich 2 tygodnie jak mi lekarka kazała bo po 3 dniach pokarm zniknął, brałam jeszcze 1 dzień i w sumie po 4dniach przeszło. No i oczywiście bandaż elastyczny. Acha i przypomniało mi się, położna powiedziała,żeby nie używać laktatora tylko te piersi rozmasowywać. Nadmiar mleka wyleci, nie robią się te "kamienie",a to podobno lepsze niż laktator.


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Mpik ja też wypełniałam ankiety, ale z innego wątku wiem, że wysyłają paczki jak dziecko skończy 4 miesiące Mpiczku a czemu zaczęłaś wporwadzać wcześniej stały pokarm? kurcze ja już się nie mogę doczekać i chyba zrboię tak jak Naked ,że na Wigilię młoda dostanie marchewkę
A ile wtedy będzie miała miesięcy? My w czwartek kończymy 3 mies. we wtorek szczepienie to pogadam o tym z pediatrom.

Kurcze moja marta dalej śpi....no nic te se ide make-up strzelić. Jak tż z pracy wróci to będzie miał "wylaszczoną"żonę
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:16   #584
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
u mnie tez w pokoju jest plesc blok nie ocieplony tylko po boku wiec jedna sciana ocieplona w pokoju reszta nie, od balkonu wychodzi
no u nas tez wychodzi wlasnie na tez zewnetrznej scianie nawet jak pada deszcz czy snieg to wlasnie od tej strony
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:18   #585
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
hih a moja tesciowa własnie wszystkich ustawia aby nie mówili do dziecka pieszczotliwie tylko normalnie, bo ma sie uczyć prawidłowej wymowy!
Bo powinno się mówić normalnie, ale dzieci lubią takie pieszczenie

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość


OD kiedy można podać dziecku soczek na łyżeczke ???Bo w pewnej książce wyczytałam że po 1miesiacu podawała któraś tak wczas?????Dlatego na łyżeczke bo pisze 5-10g 1-2 łyżeczki-sok owocowy lub z warzyw ja mam bardziej na myśli z marchewki.

Nie wiem gdzie to czytałaś, ale radzę odstawić tą książkę...



Asia płakała dziś w nocy 2,5h i to z mojej winy... Chciałam zacząć dawać jej smoczek "2" do butelki i wybrałam sobi genialną porę - noc. nie pomyślałam, żeby zrobić to w dzie a nie w nocy, kiedy budzi się wygłodniała z wrzaskiem Zjadła szybko całe mleko, beknęła, położyłam ją do łóżeczka i ulała całą zawartość butelki A właściwie to samo z nie wypłynęło, twarzy nie było widać... Musiałam ją przebrać, rozbudziła się i każde odłożenie skutkowało wrzaskiem. Usnęła przed 5. A ja wyłam razem z nią... Aż doszłam do wniosku, że nie powinnam mieć dzieci Wkurzam się jak płacze, a płacze z mojego powodu

Mszu, nada się któreś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC11395_zmniejszacz-pl_8225.jpg (48,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11396_zmniejszacz-pl_7372.jpg (46,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11399_zmniejszacz-pl_9910.jpg (47,9 KB, 40 załadowań)
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."

Edytowane przez bordowa
Czas edycji: 2010-12-11 o 10:20
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:51   #586
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość


A ile wtedy będzie miała miesięcy? My w czwartek kończymy 3 mies. we wtorek szczepienie to pogadam o tym z pediatrom.

Kurcze moja marta dalej śpi....no nic te se ide make-up strzelić. Jak tż z pracy wróci to będzie miał "wylaszczoną"żonę
będzie miała 3 miesiące i 3 tygodnie, jakoś tak
Moja dla odmiany w ogóle nie chce dziś spać więc zazdraszczam
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:57   #587
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
B
Asia płakała dziś w nocy 2,5h i to z mojej winy... Chciałam zacząć dawać jej smoczek "2" do butelki i wybrałam sobi genialną porę - noc. nie pomyślałam, żeby zrobić to w dzie a nie w nocy, kiedy budzi się wygłodniała z wrzaskiem Zjadła szybko całe mleko, beknęła, położyłam ją do łóżeczka i ulała całą zawartość butelki
o kurde ;( ja tez mysle o zmianie ale sie tego boje. Uzywam teraz butelek DrBrowns tam jest malutka dziurka w 1, a znowu z aventu jest o wiele wieksza ta 1-ka i dla Dawidka jest za duza ta dziurka. Wiec ja chyba zaczne zmiane od Aventu 1-ki a potem zmienie na 2-ke w Dr Browns.

Nie wiem jeszcze co ze smoczkami takimi do ssania. Zmieniacie na 2-ki? po 3 miesiacu?

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
ja tez chyba bym sie nie zgodziła na mleko innej mamusi..
a ja bym sie zgodzila. Jak mialam problem z karmieniem juz w szpitalu, to tak w myslach pomyslalam czy by jakas mamusia nie uzyczyla swojego mleczka ;( tak mi bylo przykro jak musialam dawac butle mm.
Moja mama jak mnie urodzila to miala bardzo duzo pokarmu i karmila jeszcze chyba dwojke w szpitalu...
Ja nie widze w tym problemu. Moze inne ma spojrzenie osoba, ktora ma pokarm. Bo jak sie nie ma ;( to jest naprawde przykro
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:57   #588
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
Czesc

ogolnie to mam dzis wq@&^%$!!! wyszla nam plesn w pokoju!! popsikalismy takim preparatem grzybobojczym no i chcielismy pomalowac i sie okazalo ze cala farba schodzi nam ze sciany nooo q....wa mac jak sie q...a mieszka w tyle osob to dziwne ze ten grzyb jeszcze nas nie zjadl nie bede juz wiecej pisac bo bana dostane za slownictwo

i jeszcze @ dostalam no to skonczyl sie dzien dziecka
Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
u mnie tez w pokoju jest plesc blok nie ocieplony tylko po boku wiec jedna sciana ocieplona w pokoju reszta nie, od balkonu wychodzi
Ja też tak mam...blok nie ocieplony i na zewnętrznej ścianie robi się najpierw wilgotny placek,a potem czarne kropki wychodzą. Ale podobno to nie jest grzyb tylko jakieś spory czy ch.... wie co,no ale podobno nieszkodliwe. Z psikaniem tego poczekam do wiosny jak już będę mogła porządnie wywietrzyć miezkanie bo te wszystkie antygrzybiczne preparaty są b.szkodliwe. No i wtedy mała musowo zostanie wywieziona do babci.
Póki co, gąbka i płyn do naczyń muszą wystarczyć
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 11:05   #589
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Weronisia o papce juz kiedys pisalas ale o co chodzi z tym bandarzem? po co on jest? Dziewczyny juz tu kiedys pisaly ze jak sie nie chce karmic to wystarczy nie dawac cycka i znika. Ale ty pewnie masz inne sposoby jak juz masz 2-ke dzieciatek
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 11:12   #590
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szczesliwa, powodzenia w przygotowaniach do jutrzejszej uroczystości. Ja to się strasznie denerwowałam a teraz się cieszę, ze już po. Też miałam w domu, na 15 osób. Jutro powtórka z rozrywki Tymek jeszcze sie nie zaśmiewa głośno - czasem mu sie zdarzy jakoś "pojedynczo" głośno się zaśmiać, ale to nie jest norma. Też na to czekam jak głupia

Naked, nie wiem dlaczego karmienie mlekiem innej kobiety jst dla ciebie obrzydliwe, ale ok, każda może mieć swoje zdanie. Dla mnie ważniejsze byłoby zdrowie dziecka

Klarissa, miłego spotkania dzisiaj Jak nic nie chce mi się robić, to robię parówki z cieście francuskim - u mnie musi to być na każdej imprezie bo wszyscy się tym zajadają, a szybkie i niekłopotliwe

Weronisiu, podobno na wstrzymanie laktacji pomaga picie szałwi. Powodzenia

Nika, nie załamuj się - ja też mam zakaz pionizowania Tymka a niewiele z tego wychodzi Niestety, moje dziecko ryczy jak oszalałe w poziomie. Ale ja sie pocieszam, że nas wszystkie noszono w pionie, chwytano pod paszki i różne cuda niewidy, a jakoś koślawe nie jesteśmy
Co do cierpienia Pawełka, to współczuję bardzo. wiem jakie to straszne, bo Tymciowi też na żywca przecinali ten ropień po szczepieniu na gruźlicę. Najgorsze są te pytające oczka... Dobrze, ze to już za wami
Ja jutro nie mam chrzcin, bo my dawno po chrzcinach, tylko wyprawiamy urodzinki z mężem

Mpik, Milenka taki mały chochliczek wygląda A ty mi kobieto odpowiedz na pytanie, bo zaczynam czuć się niewidzialna Sama podjęłaś decyzję o podawaniu małej jabłka czy lekarz ci kazał? (pytam z czystej ciekawości ). I czy karmisz mm czy naturalnym?

Gabi, jeżeli Kini zaczyna się skok, to oby był jak najłagodniejszy

Ilonko, to fajna teściowa, że najpierw boi się Franka na ręce brać, a potem się skarży Szkoda, że masz mamę tak daleko, ale dobrze, że tak sie dogadujecie.
Co do przemalowania - ja uwielbiam takie zmiany i pewnie bym to zrobiła. A pomysł z tapetą bardzo fajny

Malwina, gratuluję karmienia tylko piersią Z Amelki mały słodziaczek!

Kotekk, u nas też pleśń koło okna się pojawia, a mamy blok ocieplony, kaloryfer rozkręcony, często wietrzymy... Na to chyba jakoś nie ma rady, niestety...

Cellaris, korzystaj z wolnego póki mała tyle śpi I się wylaszczaj

Bordowa, przestań się obwiniać, każdej z nas zdarzają się różne dziwne rzeczy. Ja ostatnio przytrzasnęłam palec Tymka klamrą od fotelika Myślałam, że się popłaczę razem z nim. Asia ślicnzie wygląda, ale najlepsze to ostatnie zdjecie ze złożonymi łapkami

Waniliaania, ja zmieniłam po skończeniu 3 mc smoczek do ssania na ten od 3 do 6 mc. A że karmię piersią, to w butelce nie zmieniłam. Co do karmienia innego dziecka - mam takie samo podejście, może dlatego, ze moja mama też karmiła inne dziecko.

Martucha, zmień mi proszę dane na liscie - od dziś 27 lat

Nie chcę zapeszać, ale mój syn chyba trochę grzecnziejszy jest - oby mu zostało już, bo zwariuję

Idę dalej zapitalać w kuchni. Byle do poniedzialku...
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 11:19   #591
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Ale ja sie pocieszam, że nas wszystkie noszono w pionie, chwytano pod paszki i różne cuda niewidy, a jakoś koślawe nie jesteśmy
A od kiedy nie wolno chwytać pod paszki? Ja tylko tak podnoszę Asię, oglądałam program, w którym zalecano tylko ten sposób, oczywiście z podtrzymaniem główki.
Wszystkiego najlepszego "staruszko"
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 11:34   #592
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Pomi-dzięki

Co dajecie gdy maleństwo kaszle??Bo zauwazyłam że od 2 godzin mała po kaszluje,wczoraj bylismy u lekarza zbadała ją było wszystko ok.Będę musiała sie przejsc do apteki jak tż wroci.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 11:48   #593
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Ilonko, to fajna teściowa, że najpierw boi się Franka na ręce brać, a potem się skarży Szkoda, że masz mamę tak daleko, ale dobrze, że tak sie dogadujecie.
Co do przemalowania - ja uwielbiam takie zmiany i pewnie bym to zrobiła. A pomysł z tapetą bardzo fajny
No fajna ta teściowa hihi Tzn onanie jest złą osobą ale taką dziwną strasznie jest "zniewolona" przez teścia Ich było 3synów + teść sami chłopi Ona im usługiwała i do dziś nie ma prawa głosu szlag mnie trafia jak to widzę i bardzo często reaguje co teściowi się chyba nie podoba Bo u mnie było ona odwrót My trzy córki + mama i jeden tato Więc u nas w domu kobity górą I jak miałabym wybrać to na pewno teściowa jest 100 razy lepsza niż teść On jest dziwny ja takich ludzi nie trawię nie wiem jak to nazwać, ale taki apodyktyczny? nie wiem sama... A mama moja ehhh kiedyś nie było między nami dobrze , zawsze miałam lepszy kontakt z moim tatem on mi kupił pierwszy biustonosz to jemu się zwierzałam Jak ja się urodziłam mama było w szczycie kariery zawodowej i tato ze mną siedział więcej i może z tego się to wzięło W liceum jak się buntowałam to już w ogóle z mamą nie gadałam dopiero pod koniec jak zrozumiałam że muszę wyjechać z mojej miejscowości bo tam nic nie osiągnę, wzięłam się do roboty zdałam maturę z wyróżnieniem dostałam się na studia i z mamą złapałam kontakt A teraz to nie wyobrażam sobie dnia bez rozmowy z nią ....

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość

Co dajecie gdy maleństwo kaszle??Bo zauwazyłam że od 2 godzin mała po kaszluje,wczoraj bylismy u lekarza zbadała ją było wszystko ok.Będę musiała sie przejsc do apteki jak tż wroci.
Nic. Czasem kaszle ale to chyba z powodu "złego połknięcia śliny albo jej nie połknięcia "
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 11:51   #594
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Weronisia o papce juz kiedys pisalas ale o co chodzi z tym bandarzem? po co on jest? Dziewczyny juz tu kiedys pisaly ze jak sie nie chce karmic to wystarczy nie dawac cycka i znika. Ale ty pewnie masz inne sposoby jak juz masz 2-ke dzieciatek
No niestety to nie zawsze wystarczy czasem organizm jest tak "produktywny",że nie przestaje tak szybko produkować mleka i wtedy różne cuda się dzieją. Ja też ściskałąm się bandażem elastycznym )położna i gin kazały) Jak piersi są mocno zciągnięte to podobno ogranicza produkcję mleka

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Pomi-dzięki

Co dajecie gdy maleństwo kaszle??Bo zauwazyłam że od 2 godzin mała po kaszluje,wczoraj bylismy u lekarza zbadała ją było wszystko ok.Będę musiała sie przejsc do apteki jak tż wroci.
A może masz poprostu w mieszkaniu za sucho,albo mała się krztusi śliną? Ja też mam wrażenie,że marta mi dziś lekko pokasłuje,ale to takie jedno kaszlnięcie i koniec. Ja myślę,że to od śliny,ale obserwuję...

Pomi że co to,że niby dzisiaj urodzinki? : cmok:

Marta zjadła 210 popiła herbatką (40) i dalej w kimono
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 12:02   #595
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny kupujecie ubranka dla dzieci w sklepach CHIŃSKICH ????
Pytam bo ostatnio znajoma kupiła super ubranka dla dzieci za małę pieniądze,jakie jest wasze zdanie na ten temat?
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 12:13   #596
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Pomidorko wszystkiego naj



a my mieliśmy dzisiaj nocną mega kupajdę.myślałam,że padnę ze śmiechu z mojego dziecia.przy każdym pruczku robił taką zdziwioną minę "ale o co chodzi?" przepraszam za takie zboczenie z tematu,ale do tej pory jak sobie przypomnę to śmiać mi się chce

acha jeszcze pytanie apropos smoków.zmieniacie na większe po 3 m-cu?bo Wojtek czasami tak zasysa tego smoka,że później ma takie śmieszne czerwone kółko koło ust i wydaje mi się,że chyba pora na zmianę...

Edytowane przez pandziolka
Czas edycji: 2010-12-11 o 12:15
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 12:40   #597
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie ubranka dla dzieci w sklepach CHIŃSKICH ????
Pytam bo ostatnio znajoma kupiła super ubranka dla dzieci za małę pieniądze,jakie jest wasze zdanie na ten temat?
a co to sa sklepy chinskie??????

malwina1204 dziecko czasami kaszle np krztusi sie slinka. I to nie choroba moj tak kaszle i nic nie daje bo jest zdrowy

Ja tez podnosze pod paszki. A cos z tym jest nie tak??? nie wolno???

Pomidorko
wszytskiego naj...lepszego

pandziolka no ja chyba zmienie- te smoki do ssania, bo te do butelek zostawiam jeszcze 1-ke. U nas po smoczkach nie ma sladu, ale nie wiem czy nie warto zmienic bo moze trzeba np ze wzgledow ortopedycznych...hm nie znam sie to nie wiem

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-11 o 12:56
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 12:56   #598
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
a co to sa sklepy chinskie??????

malwina1204 dziecko czasami kaszle np krztusi sie slinka. I to nie choroba moj tak kaszle i nic nie daje bo jest zdrowy

Ja tez podnosze pod paszki. A cos z tym jest nie tak??? nie wolno???

Pomidorko
wszytskiego naj...lepszego

pandziolka no ja chyba zmienie- te smoki do ssania, bo te do butelek zostawiam jeszcze 1-ke
nie ma u was takich sklepów u nas są że odzież nowa tania ale nie 100% bawełny
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 12:59   #599
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie ubranka dla dzieci w sklepach CHIŃSKICH ????
Pytam bo ostatnio znajoma kupiła super ubranka dla dzieci za małę pieniądze,jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Nie jestem przeciwniczkom chińszczyzny!!! Nie nawidze tych sklepów raz tam weszłam śmierdzi gumą taką podeszwą od butów i plastikiem bllleee dla mnie truciznaaaaa A kiedyś w biustonoszach z takich sklepów wykryli ołów!!!!

POMI Sto Lat to Lat : roza:
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 12:59   #600
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Pomi- spełnienia marzen
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.