Studia/życie za granicą ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 21:41   #1
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63

Studia w Los Angeles


Mam pytanie. Czy któraś z Was studiowała lub studiuje w LA? A jeśli tak to czy faktycznie jest tam tak cholernie drogo się utrzymać i czy taka przeciętna dziewczyna jak ja ma szansę tam studiować? (pisząc przeciętna mam na myśli to, że niestety nie wywodzę się z bogatej rodziny...z kasą jest tak średnio ....) Dodam, że do studiów mam jeszcze kilka lat, ale chciałabym już wiedzieć czy mam taką szansę, czy wykluczyć taką opcję
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 22:37   #2
Maddelaina
Raczkowanie
 
Avatar Maddelaina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 345
Dot.: Studia w Los Angeles

A skąd weźmiesz wizę ?? Nie orientuję się zbytnio , ale wizę do USA wydaje się chyba na czas określony i jest to kilka miesięcy ( ale mogę się mylić). Poza tym sam bilet za ocean to koszt około 2 000 zł do tego oplaty za szkołę + utrzymanie .

Zdecydowanie raczę Ci pomyśleć o czymś realniejszym , a do LA możesz poleciec w wakacje do pracy w ramach programu np. Work and Travel
__________________


"Odważny to nie ten, kto się nie boi,
lecz ten, kto wie,
że są rzeczy ważniejsze niż strach.

Odważni nie żyją wiecznie,
lecz ostrożni nie żyją wcale"

Maddelaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:14   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Studia w Los Angeles

Mylisz się co do wizy ,zreszta sa różne wizy.
Gorzej ,że przelot i życie tam kosztuje ,studia podobnie ale wiem ,że ludzi estudiuja ,pracują ,mają stypendia,radza sobie jak wszedzi etrzeba tylko chcieć ,zakręcic się przy jakies wymianie,stypendium itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 16:35   #4
LadyLynn
Raczkowanie
 
Avatar LadyLynn
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 137
Dot.: Studia w Los Angeles

raczej marne szanse, bo z tego co się orientuję musisz mieć zapewnioną stabilność finansową już przed wyjazdem... utrzymanie swoją drogą, ale koszt studiowania waha się w granicach kilkunastu- kilkudziesięciu tysięcy dolarów rocznie.
__________________
dbam o siebie
LadyLynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 23:31   #5
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Studia w Los Angeles

Do studiów w Stanach prowadzi dłuuuuuga i niestety niesamowicie wyboista droga.

Zacznę od tematu już poruszonego, tj. wizy. O nią akurat nie ma się tu co martwić bo jak w ambasadzie zobaczą, że będziesz studiować na którejś z amerykańskich uczelni to wydadzą ją bez najmniejszego problemu, z przysłowiowym "pocałowaniem rączki".

Schody zaczynają się gdy pomyślisz o sprawach szkolnych. Mam tu na myśli to, że: uczeń musi mieć bogate "zaplecze" z dziedziny zajęć pozalekcyjnych, to raz. Dwa, musi mieć zdany SAT (A przy tej okazji pojawia się pytanie: rozpatrujesz uczelnię z wyższych miejsc w rankingach, prawda? Jeśli tak, to licz się niestety z ogromną konkurencją i tym, że Scholastic Aptitude Test musisz zaliczyć conajmniej na 600 pkt każdy). Trzy - pieniądze. (Tu robi się ciekawie, ale zdradzę o co dokładnie chodzi dopiero, jak wyjawisz która uczelnia w Mieście Aniołów by Ci pasowała )
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:39   #6
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Studia w Los Angeles

Myślałam o Layola Marymount University

Edytowane przez ashley808
Czas edycji: 2011-07-05 o 09:40
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 08:00   #7
tysiuniax33
Raczkowanie
 
Avatar tysiuniax33
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: prosto z serca ;d
Wiadomości: 309
Studia w Norwegii

Witam,
nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam ten wątek, ale pasowało mi ono najbardziej.
Mam pytanie dotyczące studiowania w Norwegii, a konkretnie na kierunku psychologia czy ktoś może mi coś opowiedzieć w tym temacie?
Czy maja oni studia tak jak u nas pięcioletnie jednolite? Czy może w systemie bolońskim?
__________________
[B]57...[/B 54..53..52..51..50
tysiuniax33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 08:37   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia w Norwegii

http://www.amb-norwegia.pl/studywork/Studia/students/
wez tylko pod uwage, ze zycie w norwegii jest straaaaaaaaaaaaaaaaasznie drogie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 10:12   #9
tysiuniax33
Raczkowanie
 
Avatar tysiuniax33
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: prosto z serca ;d
Wiadomości: 309
Dot.: Studia w Norwegii

Dziękuję za stronkę, wiem, zdaję sobie z tego sprawę.
Do Norwegii mam zamiar się wybrać na studia mając już zawód nauczyciela języka angielskiego, z nadzieją, że to by mi pomogło w utrzymaniu .
__________________
[B]57...[/B 54..53..52..51..50
tysiuniax33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 01:03   #10
EfC!@
Zadomowienie
 
Avatar EfC!@
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 442
StudentTravel-Portugalia&Hiszpania

Witam!

Planuję w następnym roku wyjechać na wycieczkę to jednego z państw iberysjkich i chciałabym usłyszeć Wasze opinię. Podobny wątek już tu był, ale z dobre 2 lata temu, więc zapewne wiele się zmieniło. Nie chce mi się też wierzyć w skrajnie negatywne opinie osób, ktore zakładają konto, aby tylko skrytykować daną firmę czy markę. Naczytałam się już o osobach, którym płacą za takie komentarze :-P Czy ktoś wiarygodny ma jakieś doświadczenia z tym biurem? Im więcej napiszecie tym lepiej.

Z góry wielkie dzięki ;-)
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.
Oscar Wilde



EfC!@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 10:14   #11
MMZ17
Raczkowanie
 
Avatar MMZ17
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 37
Question Studia/życie za granicą ?

Jestem w 2 klasie liceum,myślę,że to najwyższy czas żeby zacząć poważnie myśleć o swojej przyszłości,szczególnie jeśli nie planuje jej w Polsce. Oczywiscie od dziecka miałam już jakieś plany,marzenia,niektóre z nich nadal się nie zmieniły
Chciałabym mieszkać w Stanach,lub Francji,myślałam też o Hiszpanii lub Włoszech.Byłam w każdym z tych miejsc,oprócz Stanów.O ile we Włoszech i Hiszpanii da radę jakoś dogadać się po angielsku,to we Francji już bez języka francuskiego nie da rady
Moja sytuacja wygląda tak-mój poziom angielskiego to średniozaawansowany,cały czas się oczywiscie intensywnie ucze,w szkole mam język rosyjski,zaczęłam się go uczyć rok temu,narazie kiepsko mi to idzie,ale w sumie i tak mi się nie przyda... niestety nie miałam możliwości nauki języka francuskiego,hiszpańskieg o lub włoskiego.

Czy z samym językiem angielskim,mam szansę studiować gdzie indziej niż w Londynie ? Stany oczywiście odpadają,za duży koszt studiów i utrzymania,wizy..
Mam jeszcze 1,5 roku,ale formalności trzeba przygotowywac już na początku 3 klasy.

MMZ17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 13:39   #12
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Studia/życie za granicą ?

Cytat:
Napisane przez MMZ17 Pokaż wiadomość
Czy z samym językiem angielskim,mam szansę studiować gdzie indziej niż w Londynie ? Stany oczywiście odpadają,za duży koszt studiów i utrzymania,wizy..
Mam jeszcze 1,5 roku,ale formalności trzeba przygotowywac już na początku 3 klasy.

Moja koleżanka studiuje w Danii po angielsku. Z tego co widziałam jest taka szansa również w Szwecji i Holandii, ale musiałabym zerknąć jeszcze raz, żeby być pewnym. Powodzenia!
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 22:55   #13
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Studia/życie za granicą ?

A nie chcesz studiować w Wielkiej Brytanii ?
U mnie na Uniwersytecie dużo osób studiuje np. zarządzanie z językiem hiszpańskim i wtedy obowiązkowo wyjeżdżają na rok do Hiszpanii. Można też do Francji i Niemiec. Dodam , że często te osoby zaczynają naukę języka od zera.

Po angielsku można studiować też w Danii i Szwecji, w Holandii na niektórych kierunkach. Ja się poddałam ze Skandynawią , gdyż dla mnie był za mały wybór w kursach. Za dużo biznesu
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:30   #14
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia/życie za granicą ?

Wyżej masz inne propozycje co do studiów Szwecja, Dania, Holandia.

A i nie wiem czy wiesz ale studiuje się nie tylko w Londynie są też inne ciekawe miasta i tańsze.
Myślę że jak masz predyspozycje i pieniądze to warto się wybrać na studia za granicę. Ludzie chwalą sobie poza Anglią także Szkocję czy Irlandię.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 07:56   #15
MMZ17
Raczkowanie
 
Avatar MMZ17
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 37
Dot.: Studia/życie za granicą ?

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
A nie chcesz studiować w Wielkiej Brytanii ?
U mnie na Uniwersytecie dużo osób studiuje np. zarządzanie z językiem hiszpańskim i wtedy obowiązkowo wyjeżdżają na rok do Hiszpanii. Można też do Francji i Niemiec. Dodam , że często te osoby zaczynają naukę języka od zera.

Po angielsku można studiować też w Danii i Szwecji, w Holandii na niektórych kierunkach. Ja się poddałam ze Skandynawią , gdyż dla mnie był za mały wybór w kursach. Za dużo biznesu
A mogę spytać,gdzie ty studiujesz,na jakim uniwersytecie ?
Mi spodobał się Westminster w Lonydnie,niestety obawiam się,że mogłabym się nie dostać,ktoś pisał że biorą pod uwagę 3 rozszerzenia na 70 %,czy coś takiego..
Czytałam też,że to dobra uczelnia dla osób które w przyszłości chciałyby wyjechać do Stanów,a ja właśnie o tym marzę

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Mam jeszcze pytanie dotyczące pracy. Czy orientuje się ktoś,ile można zarobić w miesiąc na pół etatu,jako np.kelnerka ? I czy można wogóle się utrzymać samemu,pracując na pół etatu ?
MMZ17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 01:56   #16
renatars
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Studia/życie za granicą ?

hej, ja proponuję Maltę-sama tu mieszkam obecnie. Jest to całkiem przyjemna choć nie za duża wyspa. Jest tutaj sporo studentów zagranicznych. Językiem urzędowym jest maltański i angielski także z językiem nie będzie żadnych problemów. Polecam poczytać o studiach tutaj pozdrawiam
renatars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.