Czy paszport jest potrzebny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-03, 09:26   #1
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Question

czy pojadę tam bez paszportu???


Kochani, pod koniec stycznia wybieram się w podróż. Trasa ma wyglądac tak: Warszawa-Londyn-Funchal (Madera,Portugalia)-Londyn-Warszawa.
Spać po nocach nie mogę, bo nie mam ważnego paszportu! Mam nowy dowód osobisty z nowym nazwiskiem. W październiku wyszłam za mąż, więc zdązyłam wyrobić dowód, paszprtu już nie zdąże!
Powiedzcie mi czy nie będę miała problemu przy odprawie???
Może ktoś jeżdził do Anglii i Portugalii tylko na dowodzie?
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:14   #2
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Po wejściu do Unii możemy przekraczać granice krajów członkowskich bez paszportu, ale z dowodem osobistym. Portugalia jest członkiem Unii od 1986 roku a Wielka Brytania od 1973 roku. Moja koleżanka w zeszłym roku leciała do Francji. Miała bilet na swoje obecne nazwisko, a w dowodzie (starym) miała panieńskie, oczywiście była pieczątka dot. zawarcia małżeństwa. Nie było problemów. Myślę, że i Ty nie będziesz miała problemów. Koniecznie przed wyjazdem się wyśpij Pozdrawiam
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:04   #3
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

ja-ika dziękuję Ci bardzo za odpowiedź !! Trochę się uspokoiłam.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 17:27   #4
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Nie ma za co, życzę udanej wyprawy i szczęśliwej podróży. Pozdrawiam
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 18:31   #5
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Wyruszamy już, albo dopiero 28 stycznia. Najpierw 3 dni w Londynie a potem na tydzień na Mederę
To będzie niezapomniana podróż, o ile mnie wpuszczą...
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 19:02   #6
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

A co z tą Strefą Schengen?Na czym to polega i kiedy nas przyjmą?
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 19:32   #7
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Polska stara się o przyjęcie. Nastąpi to prawdopodobnie pomiędzy grudniem 2007r. a marcem 2008 roku.
Strefa Schengen to część Unii, w której państwa dla ułatwienia podróży zrezygnowały z kontroli paszportowych na granicach. Obecnie należą do niej prawie wszystkie państwa "starej Unii" - prócz Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale z Norwegią i Islandią.
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-06, 14:51   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Polska stara się o przyjęcie. Nastąpi to prawdopodobnie pomiędzy grudniem 2007r. a marcem 2008 roku.
Strefa Schengen to część Unii, w której państwa dla ułatwienia podróży zrezygnowały z kontroli paszportowych na granicach. Obecnie należą do niej prawie wszystkie państwa "starej Unii" - prócz Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale z Norwegią i Islandią.
Właśnie.
Dopiero,gdy Polska będzie w strefie Schengen będzie można bez paszportu przekraczać granice z państawmi ,kóre do niej należą.

Póki co,radzę mieć ważny paszport.
Bo to,że komuś się udało przekroczyć jakąś granicę bezp aszportu,nie znaczy ,że i autorce wątku się uda.
Na niektórych przejściach czasami celnik tylko machnie ręką,żeby jechać dalej i nawt nie zatrzymują-a na innych zdarza się kontrola szczegółowa.Wszystko zależy od tego,na kogo się trafi .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 13:33   #9
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Smile Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Paszport jest wyrobiony, gotowy do odebrania!!

W niedzielę lecę w moją podróż poślubną!! Madera czeka!!!

Dziękują Wam wszystkim za tak szybkie odpowiedzi. Zmobilizowałam się i złozyłam wniosek o przyspieszenie wydania paszportu i się udało. Teraz spokojnie będę przekraczała granice.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 11:00   #10
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH ODWIEDZAJACYCH WIZAZ PODROZNIKOW !!!

JESTEM TERAZ NA RAJSKIEJ WYSPIE MADERA. TUTAJ JEST FANTASTYCZNIE. NIE MA UPALU, OK 17 st C. SLONECZKO SWIECI, MOZNA SIE KAPAC W OCEANIA, BO WODA CIEPLUTKO, MOZNA CHODZIC PO GORACH. A PRZEDE WSZYSTKIM MOZNA NA MAXA ODPOCZAC!
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:03   #11
niczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Jejku Napisz coś więcej o tej Maderze. Ja też jadę tam w podróż poślubną i jesteśmy strasznie zachwycenie. Narazie tylko zdjęciami ale mam nadzieje, że i rzeczywistość będzie równie cudowna. Pozdrawiam
niczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 14:05   #12
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Cytat:
Napisane przez niczka11 Pokaż wiadomość
Jejku Napisz coś więcej o tej Maderze. Ja też jadę tam w podróż poślubną i jesteśmy strasznie zachwycenie. Narazie tylko zdjęciami ale mam nadzieje, że i rzeczywistość będzie równie cudowna. Pozdrawiam
Ojejku - już Wam zazdroszczę tej wyprawy.
Od naszej podróży minął już rok a jeszcze często wracam do tamtych dni.
Mogłabym opowiadać godzinami o wyspie, widokach jakie widziałam, ludziach jakich spotkałam i wrazeniach które przezyłam.
My mieszkaliśmy w Porto Moniz. Cudne miejsce. Cisza, spokój. Byliśmy tam przyjeci jak vipy. Mimo, ze mieliśmy wykupiony zwykły pokój to w tej cenie dali nam apartament. Mieliśmy dostęp do neta, wypozyczalni rowerów i oczywiście wszystkich atrakcji hotelu. Za te płatne atrakcje przy wykeżdzie nic nam nie naliczono.
Moja rada - wypozyczcie sobie samochód już na stracie z lotniska. My dopiero po kilku dniach to zrobiliśmy (za to za połowe ceny, bo hotel nam załatwił) i dużo straciliśmy.
Samochodem wszędzie można dotrzec i dużo zobaczyć. Tylko ostrzegam to szkoła życia dla kierowcy.
Jesli będziesz maiłą jakies pytania to z chęcia na nie odpowiem.

Ps. Jedziecie z wycieczką zorganizowaną czy sami? My byliśmy sami i jest to dużo lepsze i tansze rozwiązanie.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:59   #13
niczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Jejku no to super. Wlasnie rozmawialismy ze znajomymi ktorzy wlasnie wrocili z Madery i tez sa zachwyceni. Tak de facto to nasza pierwsza tak daleka podroz dlatego tez jedziemy na wycieczke zorganizowana do Ponta Delgada na polnocy wyspy wiec juz po przylocie mamy wycieczkę przez połowę Madery Mam nadzieję, że będzie fajowo Już nie mogę się doczekać Obiecaliśmy sobie, że jak nam się spodoba to bez względu na wszystko polecimy jeszcze raz. Pozdrawiam

PS a co z tym paszportem? Nie trzeba , prawda?
niczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 09:37   #14
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Ja mam nadzieję, ze jak nasza Ala troszkę podrośnie to w trójkę tam polecimy.

Paszport jednak wyrobiłam.
Madera to autonomiczna cześć Portugalii, więc wolałam nie ryzykowac jadąc tylko z dowodem.

Zauważyłam ze coraz więcej Polaków tam jeżdzi. Jak my bylismy na Maderze to patrzyli na nas jak na kosmitów, bo niewile osób o Polsce słyszało W ciągu roku bardzo się to zmieniło.

Aha - na pólnocu wyspy raz dziennie pada deszcz i sa duze fajne fale. Na południu jest słoneczniej i woda bardzo spokojna - taka ciekawostka

Pozdrawiam.

Jeśli macie, to koniecznie wezcie kamere. My mamy 4-godzinny film. Ogląda sie go jak z discovery Zdjecia zdjęciami, ale te odgłosy, szum oceanu i ruchomy obraz to dopiero wspomnienia.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 16:06   #15
niczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

My jedziemy pod koniec sierpnia. ponoć to najcieplejszy miesiac na Maderze. Napisz coś więcej odnośnie tego ile mniej więcej wyniosło was wypożyczenie samochodu i w ogóle zorganizowanie takiej wyprawy na własną rękę. No i w ogóle jakbyś miała jakieś porady dla mniej wtajemniczonych to z chęcią poczytam pozdrawiam
niczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 08:43   #16
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: czy pojadę tam bez paszportu???

Jedziecie w sezonie, więc być moze i warunki i ceny będa nieco inne. My za wynajem opla corsy płaciliśmy ok 70 E za 3 dni (w tym ubezpieczenie i pełny bak paliwa) z tym, ze cena była mniejsza bo auto nam hotel wynajął od firmy. Najtańsze są pandy, ale trudno je wynając, bo ciągle są w "uzyciu".
Taki zwykły autobus w poprzek wyspy (z Funchal do Porto Moniz) jedzie prawie 3 godziny (40 km) z trzema przesiadkami i wcale mało to nie kosztuje. Ale warto się przejechac. Można zobaczyć wtedy dużo fajnych rzeczy i ludzi. Polecam - choć to bardzo męczące.
W Funchal oczywiście trezba wsiąść do kolejki linowej i wjechać na samą górę. Tam można zwiedzić ogród, ale cena odstrasza, potem trzeba zjechac drugą koleka a tam jest bezpłatny autobus do stolicy. Ogólnie ceny atrakcji turystycznych odstraszają takiego polskiego turystę, ale powiem na pocieszenie ze nie ma co załować tych "atrakcji", bo lepiej szukac tych bezpłatnych wrazen podczas wędrówek po górach czy po prostu sieczyć sie widokami.
Jedzonko jest pyszne i niedrogie. Warto spróbować regionalnych ryb czy ośmiornic. Za 25 pln mozna zjeść fajny obiadek. W razie jakby owoce morza nie smakowały to oczywiście są hamburgery itp. a w centrum Funchal jest McDonalds i KFC
Jesli jedziecie na dłuzej to warto tez zainwestować w rejs statkiem na Porto Santo i tam spędzić czas na piaszczystej plaży i poziwdzac sąsiednią wysepkę. Nie pamiętam ile taki rejs kosztuje, ale nie jest tani. Tak więc jak już płynać to na dwa dni.
Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:47   #17
blackamor
Zakorzenienie
 
Avatar blackamor
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 868
Czy paszport jest potrzebny?

Czy jest mi potrzebny paszport, jeżeli chcę się wybrać do Hiszpanii samolotem?
__________________
Podpis w remoncie.
blackamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:53   #18
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Czy paszport jest potrzebny?

Nie. Wystarczy dowód osobisty.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:54   #19
blackamor
Zakorzenienie
 
Avatar blackamor
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 868
Dot.: Czy paszport jest potrzebny?

Dziękuje za odpowiedź
__________________
Podpis w remoncie.
blackamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 18:35   #20
ewa15512
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 43
Czy przelece na dowodzie osobistym ?

Witam , otóz lece w niedzielę do Edynburga na stałe... I mam tylko dowód osobisty. Nie mam paszportu . Czy przelece na tym ? Czy będą jakieś problemy ?
ewa15512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 20:52   #21
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Czy przelece na dowodzie osobistym ?

Cytat:
Napisane przez ewa15512 Pokaż wiadomość
Witam , otóz lece w niedzielę do Edynburga na stałe... I mam tylko dowód osobisty. Nie mam paszportu . Czy przelece na tym ? Czy będą jakieś problemy ?
O ile nie lecisz z przesiadką np. przez Turcję, to nie, nie będzie problemów
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.