2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 21:11   #721
falbala
Raczkowanie
 
Avatar falbala
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szkocja-perth/polska-warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

thanx mszu w koncu troche linie złapal, to od razu lepiej wyglada a pasiak ze szkocji.

gabisun ja dostałam okres 2 tyg temu i myslałam, że padne wszystko mnie bolało i normalnie wodospad ;( do tego 6 dni a zawsze było light i 4 dni mam nadzieje, ze tylko ten pierwszy był taki paskudny!
falbala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 21:29   #722
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez falbala Pokaż wiadomość
thanx mszu w koncu troche linie złapal, to od razu lepiej wyglada a pasiak ze szkocji.

Od razu widac ze to zagraniczne ubranko

a w ogole to wydaje mi sie ze wszytskie nasze wizażowe maluchy wyładniały
*noworodki ogolnie moim zdaniem są brzydkie
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 21:34   #723
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dzięki dziewczyny za pocieszenie dogadałam się z tatą, przywiózł do mnie mamę i pogadałyśmy...ze 2 godziny nam zeszło no ale mam nadzieję,ze juz będzie ok. W sumie ona też miała trochę racji (jak patrzę z perspektywy) ja poprostu zaczynam "dziczeć". Do czasu urodzenie Marty pracowałam po 10-12 godz.dziennie, ciągle między ludźmi i nagle z dnia na dzień zamknęłam się w domu z Małą Tż często całymi dniami poza domem,a ja zaczęłam fiksować. Na tyle,ze boję się małą nawet zostawić na 10min z tż-em by po bułki skoczyć do sklepu obok bloku bo wydaje mi się że Marcie się krzywda stanie. Wyobrażacie sobie,ze odkąd ona się urodziła to ja jestem z nią 24godz.na dobę? Na dodatek oprócz wspólnego kąpania jej z tż-em wszystko robię przy niej sama....W sumie zaczęłąm fiksować nawet o tym nie wiedząc. W ramach terapii na jutro umówiłam się z kuzynką na zakupy w CH i już czuję się jak przed maturą ustną takiego mam stresa że MArta zostanie bezemnie przez 3 godziny. Gdyby nie moja mama to dalej żyłabym w błogiej nieświadomości,że wszystko jest ok.....no to tyle z "pola walki" sorry za taki off top,ale musiałam się wygadać

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
niedam rady wam odpisac /Kochane...
ledwo patrze

wymiotuje dalej niz widze i do tegojeszcze goraczka, narazie 38
leze w wyrku ubrana w 3 warstwy i sie trzese

powiedxcie prosze jak to z karmieniem wyglada- mozna ksrmic??


pozdrawiam,
mama wyjca
Kochana Mamo Wyjca posyłam mnóstwo buziaków by wygnały zarazki,a z babcinych rad polecam...
1. sok z 1 cytryny+zmiażdżony ząbek czosnku, zalać 0,5 szklanki b.ciepłej wody i wypić
2. 2-3 plasterki imbiru+miód+b.ciepła woda i wypić
3. pyrosal (ziółka do picia do kupienia w aptece b.dobre na gorączkę)
4.herbatka z lipy
5. inhalacje z solu boheńskiej (w aptece)
6.tymsal do psikania gardła ew.stary dobry gargarin do płukania

No i dużo pij, nie wiem co poradzić na wymioty,ale jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę, tylko nie wiem jak z miodem i czosnkiem w przypadku karmienia Olka?


Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
a u nas dzisiaj wstrętna pogoda i kolejny dzień z rzędu nie byłam na spacerze.niedługo jakiegoś kręćka dostanę w tych czterech ścianach

kurcze jakaś chyba zimowa chandra mnie dopada.strasznie mnie dołuje mój sflaczały bęben.jakoś nie mogę go doprowadzić do porządku...a tak chciałam fajnie wyglądać na święta. ale może jakimś cudem na chrzciny wbiję się w stare ciuchy.mam niby jeszcze półtora m-ca (do 30.01),ale czarno to widzę.co Wy robicie z tym flaczkami?
U nas z pogodą to samo w ubiegłym tyg. tylko martę na balkon z 3 razy wystawiłam i tyle, na dodatek we wtorek szczepienie więc wolałabym żeby nic jej się nie przyplątało.
A co do flaczkowatych brzuchów to ja codziennie powtarzam jak mantrę....od jutra się odchudzam, od jutra ćwiczę....a mantra nie działa

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
ćwiczę na orbitreku co 2, 3 dni i w zasadzie jak stoję nago to mam prawie płaski brzuch, jak np w getrach to płaściutki niestety jak usiądę to skóra się wałkuje... tyłam stopniowo 9 miesięcy od samego początku i teraz stopniowo chudnę, jeszcze mamy czas
Naked no no to ty już prawie w formie przedciążowej. To mówisz,że ten orbitrek taki dobry?

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
a ja niestety karmię mm i będę musiała chyba zacząć jakieś ćwiczenia a jestem taki leniuszek...

ja też już miałam tą wątpliwą przyjemność i @ dostałam równo 2 m-ce po porodzie.na szczęście teraz był prawie bezbolesny(a zazwyczaj jechałam na ketonalu ) i z dokładnością co do dnia.
JA też karmię mm i waga stoi w miejscu a co do @ to mnie już 3 razy nawiedziłą i za każdym razem bezpolesna. No w szoku byłam bo u mnie od 10 lat co miesiąc przynajmniej 4 ketonale schodziły. Mam nadzieję,że tak zostanie.

Cytat:
Napisane przez falbala Pokaż wiadomość
bordowa powinnam poczekac jeszcze 3 tyg
gabisun pediatra powiedziała mi, ze dzieci które sa na sztucznym mleku maja bardziej rozwiniety ukł pokarmowy i moge soczki jabłko i marchew wprowadzac troche wczesniej.
Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
mszu niby tak jest napisane, ale nam np pediatra zamierza zacząć wprowadzać pokarmy stałe już niebawem, a ja jej ufam Filip bedzie miał skończone 3.5 miesiąca
Oj widzę,ze ostra dyskusja o żywieniu się rozwinęła to ja też coś wtrące
W akcie desperacji rozmawiałam z pediatrą o karmieniu marty (pisałam,ze od kilku dni zjada po 210 ml zagęszczonego mleka?) Ja nie widzę tego,że jeszcze przez miesiąc mam ją karmić tylko mm bo ona mi już teraz na dobę ponad litr wypija. No i dowiedziałam się,ze jeszcze niedawno już po 3 m-cu można było rozszerzać dzieciom dietę,no ale porobiono badania i stwierdzono,że dopiero po 4 mies.układ pokarmowy jest w pełni rozwinięty i z tąd się wzięło,że dopiero po 4 m-cu rozszerzamy dietę,ale....jeżeli dziecko mie miało długotrwałych, intensywnych kolek, nie ma refluksu żołądka, nie ma problemu z gazami, kupkami itp. i jest na mm to mozna troszkę szybciej spróbować rozszerzać dietę. Szybciej czyli jakieś 2 max.3 tygodnie przed końcem 4 m-ca. Więc jak ktoś bardzo chce lub ma mega głodomorka to może spróbować. Ja pewnie za jakieś 2-3 tyg. spróbuję dać Marcie marchewki (to będą 3m3t.) zobaczymy

A mam pytanie...Marcie od kilku dni (nocy właściwie) jakby wróciła sapka. Jest to możliwe? Najpierw myślałam,ze to katar,ale próbowałam odciągać, psikałam wodą morską i nic w nosku nie ma. Co dziwne w dzień jest ok,a nad ranem charczy jak stary chłop. Macie jakieś pomysły. Mam nadzieję,ze to nie jakiś ukryty trzeci migdał....no chyba,że mam w mieszkaniu za sucho :conf used:
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 21:41   #724
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

widzialyscie??

http://allegro.pl/lalka-jak-prawdziw...338182790.html

kto takie cos kupuje w dodatku za takie pieniądze?

ohyda
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 21:46   #725
falbala
Raczkowanie
 
Avatar falbala
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szkocja-perth/polska-warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Od razu widac ze to zagraniczne ubranko

[/SIZE]
no malo sie nie posikalam, tak to zabrzmiało
falbala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 21:49   #726
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez falbala Pokaż wiadomość
no malo sie nie posikalam, tak to zabrzmiało
nie wiem czy mialas do czynienia z ubrankami rodzimej produkcji.... ja nie cierpie polskich spiochów, pajaców, czy kaftanikow bo w wiekszosci przypadkow to szajs...


cellaris
to nie dziwie sie ze Ci psycha siada... kobito jak mozna sie zamknac na 3 miechy w domu, przeciez to kazdy by zwariowal... tak czy siak fajnie ze sie z mama dogadalas...
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-12 o 21:52
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 21:52   #727
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
widzialyscie??

http://allegro.pl/lalka-jak-prawdziw...338182790.html

kto takie cos kupuje w dodatku za takie pieniądze?

ohyda
Lekko mnie przeraziło to "Coś". Od razu skojarzyło mi się,że jakieś kobiety z zaburzenimi psychicznymi moga sprawiać sobie takie "dzieci"
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 21:59   #728
falbala
Raczkowanie
 
Avatar falbala
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szkocja-perth/polska-warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ochyda?? ..trzeba miec cos w głowie poprzestawiane zeby wogole wyprodukowac cos takiego ;(

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

jak na razie meczymy szkockie ciuchy dostalam od znajomych z pracy ze 3 wory nowych ubranek to były takie gifty z okazji mojego wyjazdu (moze miały nadzieje, że jak duzo dostane to szybko nie wroce) i mysle, że młody bedzie smigal do roczku w tej garderobie mamy nawet strój reprezentacji szkocji w futbolu i drugi do rugby ))

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

dostałysmy jednego pajacyka w pl od ciotki, to po 3 praniach napisy zmieniły kolor i wyglabał tragicznie, ale moze nie wszystko jest tak złej jakosci?
falbala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 22:00   #729
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez falbala Pokaż wiadomość
jak na razie meczymy szkockie ciuchy dostalam od znajomych z pracy ze 3 wory nowych ubranek to były takie gifty z okazji mojego wyjazdu (moze miały nadzieje, że jak duzo dostane to szybko nie wroce) i mysle, że młody bedzie smigal do roczku w tej garderobie mamy nawet strój reprezentacji szkocji w futbolu i drugi do rugby ))
ale Ci fajnie, bo dla mnie duzo ubranek=duzo zdjec, a ja prawie w ogole nie mam ubranek na 68 i 74
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 22:02   #730
falbala
Raczkowanie
 
Avatar falbala
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szkocja-perth/polska-warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

my mamy do 86 i juz moja mama zaczyna szalec z zakupami, wiec pewnie dostarczy mi na swiata.. a młody dostal szczeniaczka uczniaczka z fp jest super szkoda, że jak ja bylam mala to nie bylo takich zabawek..
falbala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 05:25   #731
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Czyli powinnaś poczekać jeszcze 2 miesiące...
Dziwi mnie, że nie boicie się eksperymentować na własnych dzieciach. I zastanawiam się po co.
Mi 3 pediatrow mowilo, ze soczki wprowadzamy po ukonczeniu 3 miesiaca, zaczynajac od soku jablkowego.
Nasza pediatra kazala nam poczekac chwilke dluzej, bo Michas jest bardzo skazowy i latwo dostaje biegunke/zatwardzenie. Wiec na szczepieniu (20 grudnia) powie nam czy juz mozna podac, a 11 stycznia Michas konczy 4 miesiace.
Tak wiec jezeli kilku pediatrow mowilo, ze soczki od 3 miesiaca mozna podawac to im ufam.

---------- Dopisano o 06:25 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------

Zapomnialam napisac, ze w TESCO jest promocja na sloiczki HiPP. Trzeba kupic 4 dowolne sloiczki i mozna wziac plyn do kapieli i puszczania baniek gratis. (czyli ponad 12zl do przodu ). Kupilam zeby miec na wszelki wypadek, jesli nie zdarze ugotowac
Ale glupia sie spieszylam i wzielam m.in. krem ze szpinaku z ziemniakami i nie przeczytalam, ze w skladzie ma "smiatana(z mleka)", wiec moj maluszek i tak tego nie bedzie mogl zjesc
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 07:29   #732
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
widzialyscie??

http://allegro.pl/lalka-jak-prawdziw...338182790.html

kto takie cos kupuje w dodatku za takie pieniądze?

ohyda
Mszu to jest straszne i mam zł myśli że to jacyś psychopaci moa kupować blelee

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
ale Ci fajnie, bo dla mnie duzo ubranek=duzo zdjec, a ja prawie w ogole nie mam ubranek na 68 i 74
Ja też nie mam Tzn mam luje bo zaczyna mi się kolejna seria od 80 więc w środę TZ już ma wolne do kona roku i jedziemy na zakupy dla Franka


A moje dziecię zwariowało Wczoraj po kąpaniu o 19-tej do 22 zachowywał się jak wariat Albo się chichrał, albo gadał, albo wydawał te dziwne krzyki Laaaaaał , łaaaał, albo darł się że się trząsł żeby za kilkanaście sekund znowu się śmiać jak szalony Nie kumałam o co chodzi czy go coś boli czy to ten skok (wrażenia) nie wiem do teraz Usnął o 22 ja się obudziłam o 3 a on twardo śpi wiec myślę no nic zaraz się obudzi i co spał do 5 i to ja go wzięłam na przewijak i go przebrałam i tym samym rozbudziłam i zjadł . Potem zasnął i spał znowu 3h. Obudził się zjadł pogadał ze mną i j=kimnął na bujaczku, którego nie znosił do teraz Ja nie wiem co jest ale to jest chyba przykład pierwszego "wariata" niemowlaka

I teraz pytanie Ile 8 tygodniowe dziecko możne mieć przerwy w nocy między posiłkami?
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 07:37   #733
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez falbala Pokaż wiadomość
thanx mszu w koncu troche linie złapal, to od razu lepiej wyglada a pasiak ze szkocji.

gabisun ja dostałam okres 2 tyg temu i myslałam, że padne wszystko mnie bolało i normalnie wodospad ;( do tego 6 dni a zawsze było light i 4 dni mam nadzieje, ze tylko ten pierwszy był taki paskudny!
ojjj..mam nadzięję, że to tyklo pierwszy taki był
a m ój coś zanikł ja już nie wiem o co kaman

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
widzialyscie??

http://allegro.pl/lalka-jak-prawdziw...338182790.html

kto takie cos kupuje w dodatku za takie pieniądze?

ohyda
dla mnie to jest przerażające jeszcze ma zapach dziecka...tż od razu kazał mi to wyłączyć żeby koszmarów nie mieć w nocy a widziałaś i le wyświetleń ma ta "zabawka"?
Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Lekko mnie przeraziło to "Coś". Od razu skojarzyło mi się,że jakieś kobiety z zaburzenimi psychicznymi moga sprawiać sobie takie "dzieci"
mi też sie tak ksojarzyło, że jak ktoś ma zjechaną psychę to sobie kupuje "dziecko" jakaś babka która straciła dziekco albo nie może mieć, bo kto by dał tyle kasy za "zabawkę" ? jeszcze wątpliwej urody...

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Ilona moze miec przerwy tyle ile chce/potrzebuje to juz nie noworodek, nie trzeba budzić moja tez dziwna była a do tego tak zaczela sie ślinić ze jej wczoraj śliniaczek ubrałam
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:08   #734
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość

Ilona moze miec przerwy tyle ile chce/potrzebuje to juz nie noworodek, nie trzeba budzić moja tez dziwna była a do tego tak zaczela sie ślinić ze jej wczoraj śliniaczek ubrałam
Aha no to super to może moje dziecię się tak przestawi i będzie spało już całą nockę?? Ale bym była szczęśliwa
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:14   #735
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Aha no to super to może moje dziecię się tak przestawi i będzie spało już całą nockę?? Ale bym była szczęśliwa
he he też o tym marzę

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

A w ogóle co ja dzisiaj za sen miałam śniło mi się że byłam w top model ( z moimi 167cm ) no i miałam wystąpić w bikini i mi się przypomniało, że mam nieogolone nogi no i czekałam na moment kiedy cała Polska zobaczy moje włochy
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:19   #736
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Aha no to super to może moje dziecię się tak przestawi i będzie spało już całą nockę?? Ale bym była szczęśliwa
Jak najbardziej moze spac ile tylko zechce Jedna polozna nam powiedziala, zeby nie pozwalac spac 12h, a za to inna, ze mamy mu dawac jesc na zawolanie, wiec jesli spi te 12h i nie jest chory (w sensie, ze nie mialby sily wstac) to mamy go nie budzic. I tym sposobem czasami chodzi spac o 20 i wstaje nawet o 10 rano Chociaz i tak jego ulubiona godzina do spania to 22 lub 23, jedynie czasami sie udaje go polozyc o 20
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:24   #737
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Jak najbardziej moze spac ile tylko zechce Jedna polozna nam powiedziala, zeby nie pozwalac spac 12h, a za to inna, ze mamy mu dawac jesc na zawolanie, wiec jesli spi te 12h i nie jest chory (w sensie, ze nie mialby sily wstac) to mamy go nie budzic. I tym sposobem czasami chodzi spac o 20 i wstaje nawet o 10 rano Chociaz i tak jego ulubiona godzina do spania to 22 lub 23, jedynie czasami sie udaje go polozyc o 20
śpi całą noc i jeszcze wstaje o 10? moja nie dość, że budzi się 2 razy na jedzenie to jeszcze o 7 już nie ma spania kurcze zazdroszczę no...lepiej się przyznaj czym ją szantażujesz
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:26   #738
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
No niestety, okres się konczy i za tydzien jest kolejny... A witaminy mam, te same co brałam w ciąży, bo są też dla karmiących, ale bierze się je podczas posiłku a ja mam sklerozę I w ogóle jakoś mi niedobrze po nich. Ale jak pamiętam to biorę.
to czy warto brac te tabletki? bo np ja nie lubie chodzic do lozka jak mam okres, to w takim przypadku by mi zostaly moze 2-3 dni na figlemigle....
Ja bym juz chyba w takim wypadku przeszla albo na gumki, albo wogole na zwykla tabletke i odstawila karmienie.

Piszecie ze ma sie obfite miesiaczki- sa bardziej obfite po porodzie niz przedtem? jejku, ja nawet nie chce myslec bo ja zawsze mialam mega bolace (takie prawie jak poczatkowy bol przy porodzie). Nie chce jej miec buuu
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:29   #739
martynka81
Rozeznanie
 
Avatar martynka81
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 513
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej, hej,

dawno nie pisałam, ale czasem jakoś weny brak....

Mszu
- kolaż jest super extra , kawał dobrej roboty z twojej strony

a zdjęcia na twoim blogu z Rudolfem wymiatają i ten tekst , normalnie się napatrzeć nie mogę, piękne i takie fajne z pomysłem


A ja się dziś trochę przestraszyłam z rana, Filip jedząc wepchał sobie palec do oka i to tak że płakał chyba z 10 minut. Strasznie musiało go boleć. Kurcze przestraszyłam się bo na początku nie otwierał oczka, no ale póki co oko wygląda normalnie, miał czerwone dookoła ale już mu zeszło. Będę obserwować czy nic się dalej z tym nie będzie działo, a no i teraz się zadrapał na policzku i już w ogóle wygląda jakby z wojny wrócił .
On w ogóle czasem tymi rękami sobie tak po twarzy jeździ, przeważnie jak jest śpiący to tak trze po buźce rękami i już wcześniej zdarzała mu się taka akcja z okiem ale nigdy wcześniej go tak nie bolało... czy wasze dzieciaczki też tak robią????

p.s. też dostałam pierwszą @ i się zdziwiłam bo wcale tak mocno nie bolał mnie brzuch a przed ciążą to zawsze "umierałam" z bólu. Mam nadzieję że tak już zostanie
martynka81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 08:29   #740
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
widzialyscie??

http://allegro.pl/lalka-jak-prawdziw...338182790.html

kto takie cos kupuje w dodatku za takie pieniądze?

ohyda
straszne
ciekawe dla kogo ta lalka?? dla pedofilów, czy może biednych kobiet nie mogących zajść w ciąże?? czy może dla kobiet po ciąży yrojonej?? No masakra!

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Lekko mnie przeraziło to "Coś". Od razu skojarzyło mi się,że jakieś kobiety z zaburzenimi psychicznymi moga sprawiać sobie takie "dzieci"
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:30   #741
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Jak najbardziej moze spac ile tylko zechce Jedna polozna nam powiedziala, zeby nie pozwalac spac 12h, a za to inna, ze mamy mu dawac jesc na zawolanie, wiec jesli spi te 12h i nie jest chory (w sensie, ze nie mialby sily wstac) to mamy go nie budzic. I tym sposobem czasami chodzi spac o 20 i wstaje nawet o 10 rano Chociaz i tak jego ulubiona godzina do spania to 22 lub 23, jedynie czasami sie udaje go polozyc o 20
Wow dla mnie to szok

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
śpi całą noc i jeszcze wstaje o 10? moja nie dość, że budzi się 2 razy na jedzenie to jeszcze o 7 już nie ma spania kurcze zazdroszczę no...lepiej się przyznaj czym ją szantażujesz
No własnie u nas było tak do wczoraj że zasypiał 21-22 wstawał o 2-3 na jedzonko potem spał do 5-6 jadł i zasypiał jeszcze na godzinkę a potem to już dzionek różnie to było

Mszu mam takie brzuszkowe zdjęcia Wybierzesz coś? Mi się podoba bardzo jedno ale zobaczy czy Twoje fachowe oko coś wybierze

A wczoraj robiłam kalendarz dla dziadków i stronę tytułową zrobiłam taki kolaż jak Ty Mszu robisz bardzo się TZ spodobał
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2015.jpg (68,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2054.jpg (64,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2056.jpg (65,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2092.jpg (69,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2094.jpg (73,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2095.jpg (65,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2099.jpg (65,6 KB, 12 załadowań)
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:39   #742
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Martynka moja też tak trze i nie tylko po oczkach, czasami złapie się za tył głowy i tak smyra tą łapką jakby się zastanawiała nad czymś
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:55   #743
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dobry!

wyspane? (taki zarcik od samego rana)


wracajac do tej lalki to mam takie same skojarzenia jak naked, lalka dla pedofilow albo matek z ciąża urojoną ... tak czy siak... bleee

martynka81
moja Nadia tez sie tak czochra po twarzy, po glowie, dlatego przycinam jej maxymalnie pazurki, zeby wlasnie nie wygladala jak po wojnie... i tez sobie wkłada palce do oczu, ale chyba tym nie trzeba sie przejmowac, taka "uroda" niemowlat

ilonan2... pokaz co tam wysmyczylas? troche ciemne te zdjecia, nie masz jakiegos jasniejszego pomieszczenia, albo sprobowac w tym samym ale blizej okna?
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-13 o 08:57
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:01   #744
calabria
Raczkowanie
 
Avatar calabria
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dziendobry
zaraz postaram sie was troszke nadrobic!ale najpierw musze sie pochwalic

konczymy dzis 3 m-ce

Patina nabyla nowa umiejętnośc,ktora niezle wczoraj zaskoczyla mamusie!
położyłam ja na brzuszku o dziwo jej sie to podobalo ja patrze a ona fik i sie przewraca na plecki!i robi tak caly czas i udalo mi sie to nagrac bo akurat chcialam jej zdjęcia porobic

ja tez niestety juz dostalam @ ale taka obfita ze szok!zalewa mnie

gabisun ja tez mam ostatnio jakies chore sny i to co noc jakies głupoty!

a co do lalki to faktycznie obrzydlistwo!kiedys ogladalam jakis program gdzie obieta wlasnie sobie takie lalki zamawiala bo nie mogla miec dzieci i traktowala je jak żywe i cieszyla sie jak ludzie mysleli ze ona ma prawdziwe dziecko!a jeszcze inny oglądalam to ludzie zamiast pogrzebac swoje ukochane zwierze to wzieli sobie takiego np,zdechlego ukochanego psa dali do wypchania i trzymali go sobie np,na kanapie i udawali ze nic sie nie stalo
__________________
PATRYCJA NADIA 13.09.2010

https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...il-312530.html
Prosimy o głos
calabria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:07   #745
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
śpi całą noc i jeszcze wstaje o 10? moja nie dość, że budzi się 2 razy na jedzenie to jeszcze o 7 już nie ma spania kurcze zazdroszczę no...lepiej się przyznaj czym ją szantażujesz
Jego Niczym Jak mial 2 czy 3 dni to w szpitalu spal dobrze ponad 5 godzin (po cycku, ale przyznaje, ze meczyl sie dluuugo bo mialam okropne zastoje), strasznie sie balam o niego, ze za dlugo spi, w dodatku nie szlo go obudzic... Dopiero po tych 5-6 godzinach zaczal plakac i szukac cycka a ja biedna nie spalam, tylko patrzylam sie na niego
A dzisiaj ma tak, ze np. Polozy sie spac o 22, wstanie np. ok 6-8, zje i idzie spac na jakies 2-5 godzin i wtedy juz nie chce spac, tylko sie bawi w lezaczku, a ja mam czas zeby posprzatac. Dlatego nawet jak mi zrobi pobudke o 5 rano to sie nie boje, bo wiem, ze jak zje to zasnie, a ja sobie jeszcze pospie . Dzisiaj wstal o 6, zjadl i jeszcze spi

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka81 Pokaż wiadomość
A ja się dziś trochę przestraszyłam z rana, Filip jedząc wepchał sobie palec do oka i to tak że płakał chyba z 10 minut. Strasznie musiało go boleć. Kurcze przestraszyłam się bo na początku nie otwierał oczka, no ale póki co oko wygląda normalnie, miał czerwone dookoła ale już mu zeszło. Będę obserwować czy nic się dalej z tym nie będzie działo, a no i teraz się zadrapał na policzku i już w ogóle wygląda jakby z wojny wrócił .
On w ogóle czasem tymi rękami sobie tak po twarzy jeździ, przeważnie jak jest śpiący to tak trze po buźce rękami i już wcześniej zdarzała mu się taka akcja z okiem ale nigdy wcześniej go tak nie bolało... czy wasze dzieciaczki też tak robią????
Moj tez tak robi, co gorsza sciska sobie twarz rekami, az mi go zal... No ale co zrobic? ostatnio nawet sie za ucho ciagal. Nic sie nie martw
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:08   #746
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ktoras kiedys pytala o chusteczki pampers te pomaranczowe? dla mnie sa ok. Sa troche mniej nawilzone niz te zielone pampersowe chusteczki ale moze to lepiej bo tamte to sa juz bardzo mokre. Ja bede je kupowac bo czesto jest promocja 72 chusteczki* 4 paczki za 16 zl

Paula SHIN moj tez zawsze dlugo spal i teraz nocki przesypia. Przynajmniej nie odczulam czegos takiego jak sie mowi ze "wysypiaj sie przed porodem bo juz pozniej nie bedziesz". Ja mniej spalam w trakcie ciazy bo co 20 min chodzilam siku. A teraz raz wstane i to dopiero nad ranem, maly zje i znowu spi do ok 7-8 rano wiec dla mnie ok A chodzi spac o 19 lub 20.

Kurde miala dzis byc sesja brzuszkowa to Dawidek sie podrapal po czole.... kurde ;(

Ta lalka masakra jak dla mnie.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-13 o 09:12
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:09   #747
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A wczoraj robiłam kalendarz dla dziadków i stronę tytułową zrobiłam taki kolaż jak Ty Mszu robisz bardzo się TZ spodobał
Cudo Slicznie lezy na brzuszku
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:11   #748
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martynka81 Pokaż wiadomość
On w ogóle czasem tymi rękami sobie tak po twarzy jeździ, przeważnie jak jest śpiący to tak trze po buźce rękami i już wcześniej zdarzała mu się taka akcja z okiem ale nigdy wcześniej go tak nie bolało... czy wasze dzieciaczki też tak robią????
moja małą podczas jedzenia robi z rękami cuda. zazwyczaj miętosi sobie ucho, tak mocno że dziwo mnie że ją to nie boli. ja zasypia to samo jeździ tymi łapkami po buzi i główce a potem wszędzie ma szyty bo mimo że obcinam jej paznokcie to nie udaje moi się tak ładnie i ona się mimo to zadrapuje. nie wiem może piłować jej te paznokietki. a wy jak robicie?

dziś od rama mam luz. młoda po karmieniu o 6.50 wybudziła się więc przejął ją mąż a ja poszłam spać do drogiego pokoju. i mała zasnęła potem podobno obudziła się o 8 pobawiła się z tatą i znów zasnęła i nadal śpi

niestety wczorajsze zasypianie to była męka. jeszcze mi się suszarka rozwaliła a ona jak wpada w histerię to ją łatwiej z suszarką uspokoić a tu nic z tego bo suszarka nie działa. dziś muszę iść kupić nową.

a i jeszcze jedno, u mojego maluszka pojawiły się łzy jak płacz. jak krzyczała to już serce mi pękało a teraz jak pojawiają się łezki to już masakra.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:11   #749
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Ktoras kiedys pytala o chusteczki pampers te pomaranczowe? dla mnie sa ok. Sa troche mniej nawilzone niz te zielone pampersowe chusteczki ale moze to lepiej bo tamte to sa juz bardzo mokre. Ja bede je kupowac bo czesto jest promocja 72 chusteczki* 4 paczki za 16 zl
Tak, to tanio. (promocja w tesco rozumiem?) tez je widzialam, ale na gorze byly husteczki Huggies 2 w cenie 1 i wychodzi 3 zl za paczke. Sa dobrze nawilzone, ale nie sa za zimne/mokre. Do tego slicznie ogorkowo pachna Kupilam ostatnie 8 paczek, reszta byla powywalana, a niektore otworzone.. Ludzie to jednak nie potrafia sie zachowac. W kazdym razie tez chcialam wziac te pomaranczowe, ale cena Huggiesow wygrala.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:12   #750
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Jego Niczym Jak mial 2 czy 3 dni to w szpitalu spal dobrze ponad 5 godzin (po cycku, ale przyznaje, ze meczyl sie dluuugo bo mialam okropne zastoje), strasznie sie balam o niego, ze za dlugo spi, w dodatku nie szlo go obudzic... Dopiero po tych 5-6 godzinach zaczal plakac i szukac cycka a ja biedna nie spalam, tylko patrzylam sie na niego
A dzisiaj ma tak, ze np. Polozy sie spac o 22, wstanie np. ok 6-8, zje i idzie spac na jakies 2-5 godzin i wtedy juz nie chce spac, tylko sie bawi w lezaczku, a ja mam czas zeby posprzatac. Dlatego nawet jak mi zrobi pobudke o 5 rano to sie nie boje, bo wiem, ze jak zje to zasnie, a ja sobie jeszcze pospie . Dzisiaj wstal o 6, zjadl i jeszcze spi

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------


Moj tez tak robi, co gorsza sciska sobie twarz rekami, az mi go zal... No ale co zrobic? ostatnio nawet sie za ucho ciagal. Nic sie nie martw
no przecież ze to on tylko tak sie rozpedziłam piszac o mojej to żarcik Mszu się w twoim przypadku nie udał, bo ty od porodu dobrze sypiasz no i znowu wychodzi na to ,że z tym spaniem to zależy od charakteru dziecka, jedne od początku śpią dużo inne mniej

ja co rano powtarzam: "śpij proszę, chociaż godzinkę jeszcze plissss..
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.