Listopadowe Mamy-2021! - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-09-19, 13:13   #3361
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Listopadowe Mamy-2021!

U mnie też zamowienie z apteki, bez laktatora i inhalatora, wyniosło prawie 400 zł. To jest chyba taki standard jak na pierwszą wyprawkę, niestety. Zamawiałam na Gemini - największy wybór, a ceny to tak jak pisze Viva - jedno tańsze tam, inne w DOZ i ostatecznie cały koszyk wychodzi podobnie.

Bede miała laktator elektryczny z Medeli, prawdopodobnie pojedynczy. Kupiłam też kolektor.
U mnie z laktatorem to śmieszne sytuacja, bo mąż powiedział, że mi kupi jako prezent poporodowy aha, tylko ja chciałam Charmsa wygląda na to, że sama sobie bede musiała sprezentować

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
Byłam taka pewna że wychodzę a mnie zatrzymali wczoraj z krwi wyszły za wysokie markery uszkodzenia serca. Dziś już wyniki z krwi dobre. Jutro jak zapis z holtera będzie prawidłowy to mnie wypuszczą, ale w sumie to nie wiedzą co mi jest.

Mikoma współczuję

Arbuzik28 podobno Medela najlepsza ale swoje kosztuje. Ja się chyba zdecyduje na Neno uno ma dobre opinie i cenę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojej. Trzymaj sie

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2021-09-19 o 13:15
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 13:17   #3362
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja zamawiałam z gemini ale zrobiłam tak, że wybrałam trzy apteki internetowe: gemini, melisę i DOZ i w każdej do koszyka dodawałam to samo co tam miałam na liście i z tą samą listą wyszło mi najtaniej z gemini, też pod uwagę brałam koszt dostawy. Jak ktoś ma DOZ pod nosem to odbiór w aptece za free
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 13:32   #3363
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja mam laktator elektryczny z Lovi. Sprawdzał mi się i szwagierce przy ciążach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 13:37   #3364
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Takie szybkie pytanie: gdzie kupujecie odzież ciążową? szukam ładnej sukienki, CA i HM patrzyłam, zalando nie lubie zawsze tam wszystko odsyłam. Coś co po zamówieniu nie będzie wyglądało jak cienka szmatka
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 13:53   #3365
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

To ja powtarzam moje pytanie o ciepły kocyk? Gdzie kupić?

Laktator mam Canpol, jest ok. Ale często go nie używałam.
Zamówienie robiłam w Gemini 250 zł mnie przy drugim dziecku kosztowało. Ale za to na allegro dziś kolejne 250 wydałam 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 14:12   #3366
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma pooglądałam twoje zamówienie z apteki, bo zrobiłam sobie zrzut jak wrzucalas i też wzięłam te giga podpachy z canpola, bo jak robiłam Research podobno są dużo lepsze niż stara poczciwa bella mama. Sądzę, ze ja dobije do rachunku za 500 zł spokojnie, bo mam na liście jeszcze trochę rzeczy z poleceń położnych co wrzucały swoje relacje. Np chce mucovagin podobno jest super przy gojeniu, grube ręczniki papierowe do wycierania krocza i po zachwytach w sieci wrzucę ginedix

Monian zaraz wygooglam lovi. Mnie jakoś nęci Nuno, ale mam kolejna rozterke czy na jedną czy dwie piersi

Jedytka mam sukienki w które się mieszczę, ale to zwykle firmy tylko np rozmiar 42. Mam jedna typowo ciazowa z hm i jest super. Niezbyt pomogę, bo ja w domu to przede wszystkim dresy i leggi. Mało wychodzę, więc nic specjalnego sobie nie kupowalam.

Aga ciepły kocyk z polarkiem kupiłam kiedyś okazyjnie w sh, więc nie wiem gdzie można upolowac online.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 14:14   #3367
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
To ja powtarzam moje pytanie o ciepły kocyk? Gdzie kupić?

Laktator mam Canpol, jest ok. Ale często go nie używałam.
Zamówienie robiłam w Gemini 250 zł mnie przy drugim dziecku kosztowało. Ale za to na allegro dziś kolejne 250 wydałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Szukaj kołderka w necie a nie kocyk. One są wtedy z wypełnieniem. Cieplutkie. Bimbla ma takie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Szukaj kołderka w necie a nie kocyk. One są wtedy z wypełnieniem. Cieplutkie. Bimbla ma takie. Albo la millou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 16:34   #3368
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ciepły kocyk... Ja po prostu upolowalam na allegro, nie jest z tych najcieplejszych, ale wg mnie wystarczy. Po prostu kupiłam na aukcji którą mi podeszła, a gość sprzedawał kocyki, czapki, swetry

Skąd odzież ciążowa? Z Olx I z Lidla. Ale to głównie taka codzienna. Byłam w poprzedniej ciąży na weselu to kupiłam taka wyjściową sukienkę typowo ciążową w sklepie internetowym elpasa.


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 18:15   #3369
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Dzięki dziewczyny za polecenia

Arbuzik, z tego co kojarzę to swego czasu Bella nie miała samoprzylepnej tasiemki, te wkładki z Canpol są chyba najlepsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Ubrania ciążowe mam z vinted, koszulki z hm, a sukienki kupowałam po prostu rozmiar większe i takie z gumką pod biustem. Zwykle, nie ciążowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 18:49   #3370
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Kocyk mam jeden z allegro Bocioland, drugi z Pepco
Laktator podwójny Lansinoh ale używany.
Ciuchy ciążowe raczej na Vinted kupuje jak już cos bardzo potrzebuje ale ostatnio zachorowalam na sukienkę z Asosa i jest cudowna chętnie i po ciąży bym ją nosiła 🤫
Screenshot_20210907_091559_com.asos.app.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 19:30   #3371
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;88909336]Mikoma pooglądałam twoje zamówienie z apteki, bo zrobiłam sobie zrzut jak wrzucalas i też wzięłam te giga podpachy z canpola, bo jak robiłam Research podobno są dużo lepsze niż stara poczciwa bella mama. Sądzę, ze ja dobije do rachunku za 500 zł spokojnie, bo mam na liście jeszcze trochę rzeczy z poleceń położnych co wrzucały swoje relacje. Np chce mucovagin podobno jest super przy gojeniu, grube ręczniki papierowe do wycierania krocza i po zachwytach w sieci wrzucę ginedix

Monian zaraz wygooglam lovi. Mnie jakoś nęci Nuno, ale mam kolejna rozterke czy na jedną czy dwie piersi

Jedytka mam sukienki w które się mieszczę, ale to zwykle firmy tylko np rozmiar 42. Mam jedna typowo ciazowa z hm i jest super. Niezbyt pomogę, bo ja w domu to przede wszystkim dresy i leggi. Mało wychodzę, więc nic specjalnego sobie nie kupowalam.

Aga ciepły kocyk z polarkiem kupiłam kiedyś okazyjnie w sh, więc nie wiem gdzie można upolowac online.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Mam Mucovagin, kupiłam na promce w rossmannie. W moim zamówieniu brakowało jeszcze muszli laktacyjnych, bo chyba akurat były niedostępne. Muszę w końcu dokupić. Mąż mi dzisiaj zniósł walizkę ze strychu, wiec w tym tygodniu muszę ogarnąć brakujące rzeczy i moge sie w końcu pakować.


Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
To ja powtarzam moje pytanie o ciepły kocyk? Gdzie kupić?

Laktator mam Canpol, jest ok. Ale często go nie używałam.
Zamówienie robiłam w Gemini 250 zł mnie przy drugim dziecku kosztowało. Ale za to na allegro dziś kolejne 250 wydałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też mam koce z Bocioland, bambusowo-bawełniane, wiec nie są bardzo cienkie. Chyba jako prezent zażyczę sobie od kogoś jakiś kocyk z merynosa, one są mega ciepłe.


Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Takie szybkie pytanie: gdzie kupujecie odzież ciążową? szukam ładnej sukienki, CA i HM patrzyłam, zalando nie lubie zawsze tam wszystko odsyłam. Coś co po zamówieniu nie będzie wyglądało jak cienka szmatka


HM Mama, na Zalando Anna Field Mama, kilka rzeczy mam z Lidla. Teraz głownie nosze legginsy ciążowe i duże bluzy (nie dla ciężarnych, po prostu większe rozmiary tradycyjnych). Przez długi czas nosilam swoje sukienki z czasów przed ciążą, bo mam sporo takich, które dawały radę. Teraz już niewiele takich mi zostało - brzuch jeszcze jakoś sie mieści, ale w cyckach za ciasno
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-19, 22:22   #3372
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma ja nie wiem czy będę kupowała te muszle laktacyjne, zupełnie nie wiem czy to potrzebne muszę dokupić kompresy Multi Mam i kompresy żelowe Lansinoh - polecane przez położne. I kolektor, bo w aptece jakoś mnie nie zainteresowały. W Gemini zapłaciłam 450 zł i mam pełen koszyk jeszcze w wapaptece - ponad 300 (tylko tam muszę zadzwonić na infolinię bo w swoim mieście mam możliwy odbiór a opcja mi nie wskakuje). Różnica między koszykami 40 zł. Dużo. Więc rozbiłam zamówienia

Walizkę chyba muszę kupić, bo mam dużą wakacyjna rozkładaną na pół. Jakoś nie widzę szarpać się z nią po porodzie i jak ja otworzyć pod lozkiem. Chyba zamowie na ten jeden raz zwykła tania otwierana z góry 🧐

Co do bluz to ja się mieszczę w jedna S z H&M a wczoraj u gina byłam w spodniach ciazowych i koszuli zwykłej z Mohito rozmiar 42

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 07:36   #3373
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

To moja druga ciąża i nie wiem po co są te muszle?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 08:06   #3374
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
To moja druga ciąża i nie wiem po co są te muszle?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja wczoraj po postach dziewczyn googlowałam

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 08:46   #3375
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;88909336]
Jedytka mam sukienki w które się mieszczę, ale to zwykle firmy tylko np rozmiar 42. Mam jedna typowo ciazowa z hm i jest super. Niezbyt pomogę, bo ja w domu to przede wszystkim dresy i leggi. Mało wychodzę, więc nic specjalnego sobie nie kupowalam.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja też ciągle legginsy ale już mam dość, zwłaszcza, że ciągle widzę brzuchate Panie ładnie ubrane a ja wiecznie w leginsach. Źle sie z tym czuje zwłaszcza, że przytyłam to jeszcze ubieram się mało kobieco
a że leżeć ciągle nie muszę, wiecznie gdzieś łażę (głownie na badanie i do lekarzy xd) to jednak wiecznie w tych legginsach już mnie to drażni

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Skąd odzież ciążowa? Z Olx I z Lidla. Ale to głównie taka codzienna. Byłam w poprzedniej ciąży na weselu to kupiłam taka wyjściową sukienkę typowo ciążową w sklepie internetowym elpasa.
Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Ubrania ciążowe mam z vinted, koszulki z hm, a sukienki kupowałam po prostu rozmiar większe i takie z gumką pod biustem. Zwykle, nie ciążowe.
[/URL]
Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
HM Mama, na Zalando Anna Field Mama, kilka rzeczy mam z Lidla. Teraz głownie nosze legginsy ciążowe i duże bluzy (nie dla ciężarnych, po prostu większe rozmiary tradycyjnych). Przez długi czas nosilam swoje sukienki z czasów przed ciążą, bo mam sporo takich, które dawały radę. Teraz już niewiele takich mi zostało - brzuch jeszcze jakoś sie mieści, ale w cyckach za ciasno
Dzięki za polecenia, w końcu zamówiłam z C&A zobaczymy czy coś nie nada, bo zamówiłam kilka i po prostu odeślę.
z Vinted kupiłam ostatnio kurtkę ciążową bo będzie zimno lada moment (już się zimno zrobiło), a stare kurtki nie zapnę.
Tylko tu mam taki problem, że jak coś z rozmiarem nie trafię to nie odeślę, a ciężko ogarnąć te wszystkie rozmiary jak co firma to swoja rozmiarówka


Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Ciuchy ciążowe raczej na Vinted kupuje jak już cos bardzo potrzebuje ale ostatnio zachorowalam na sukienkę z Asosa i jest cudowna chętnie i po ciąży bym ją nosiła ��
Załącznik 7758693

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładna ta sukienka faktycznie, dużo takich widziałam ale w takim fasonie to mi sie wszystko opina, mam szerokie biodra a mały biust, więc zawsze mam problem, że jeden rozmiar na biodrach może i ok ale przy biuście mi wszystko lata, a drugi na odwrót biust - ok a na biodrach ledwo wkładam

Co do gadżetów związanych z karmieniem piersią ja kupiłam tylko wkładki laktacyjne, małą paczkę na początek. Wszystkie pozostałe gadżety kupię jak się okaże, że jednak dam radę karmić piersią, nie będzie problemów z pokarmem itd. Szkoda na razie pieniądze wydawać jak nie wiem jak to wyjdzie. Z allegro to mi wszystko zawsze w 2 dni przychodzi także nie ma tragedii.

Edytowane przez jedytka1
Czas edycji: 2021-09-20 o 08:47
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 08:57   #3376
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Tylko niektóre gadżety laktacyjne pomagają rozkręcić albo utrzymać kp

Z takich sukienek na co dzien to mam z bonprixa rozmiar większe, bawełniane z domieszką elastanu, więc się fajnie dopasowują do brzucha. A wzory ładne, ja mam głównie letnie bo poprzednio ale i teraz latem w nich chodziłam.

Ponoć po weekendzie mogą się zdarzyć temperatury ponad 20 stopni

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 09:21   #3377
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Hej, udało się zrobić sesję zdjęciową w niedzielę, była super letnia pogoda. W piątek jeszcze wyskoczyłam do sklepu po sukienkę,nie jest to typowo ciążowa ale wygodna i twarzowa,w sweterku bym się zgrzala bo ponad 20 stopni było.
Udał się nam wypad poza miasto tylko za sucho na grzyby było.
Ja mam laktator Avent, kocyk kupiłam polarkowy w next, chcę zrobić jeszcze na drutach tylko coś przybrać się nie mogę.
Przeglądałam te wyprane ciuszki i nie mam co dokupować narazie bo wszystkiego mam sporo, zostaje mi ręczniki i myjki kupić.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 09:30   #3378
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Tylko niektóre gadżety laktacyjne pomagają rozkręcić albo utrzymać kp

Z takich sukienek na co dzien to mam z bonprixa rozmiar większe, bawełniane z domieszką elastanu, więc się fajnie dopasowują do brzucha. A wzory ładne, ja mam głównie letnie bo poprzednio ale i teraz latem w nich chodziłam.

Ponoć po weekendzie mogą się zdarzyć temperatury ponad 20 stopni

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Prócz laktatora co może pomóc rozkręcić laktacje?

No ja liczę, że pogoda się jeszcze poprawi bo przede mną jeszcze sesja ciążowa i potrzebuję ładnej pogody i bez chmur

a tak z innej jeszcze beczki - czy ktoś się zastanawiał nad doulą do porodu?

Edytowane przez jedytka1
Czas edycji: 2021-09-20 o 09:34
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 09:52   #3379
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

W samym rozkreceniu laktacji to chyba tylko słód
Ale w utrzymaniu jej, bo często przychodzą momenty zwątpienia to sylikonowe nakładki, jeśli dziecko ma problem z chwyceniem brodawki lub pogryzie i trzeba trochę odizolować skórę, przynoszące ulgę żelowe wkładki, lanolina, a dla mnie poduszka do karmienia, bo ręce cierpna, czasem trzeba podtrzymać pierś i rąk brakuje, żeby trzymać prawidłowo dziecko. Z poduszką siedziałam jak królowa oparta w fotelu z jedną wolną ręką podczas karmienia Przy czym to nie musi być od razu specjalna poduszka, czasem wystarczy zwykły jasiek.
Muszli nie używałam, jedynie czytając dowiedziałam się jaka jest ich rola i polega też na ulatwieniu karmienia.
Ja bez nakładek nie przetrwałabym karmienia już w szpitalu, tak sutki bolały

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 10:18   #3380
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Viva przez Ciebie zaczęłam zastanawiać się nad nakładkami na sutki, bo jakoś nie brałam ich pod uwagę
Do karmienia piersią mam wkładki laktacyjne, żelowe kompresy (wszyscy polecaja), domowie kompresy na sutki, zamówiłam Malatan i Ziajke na sutki. Laktator muszę wybrać. I teraz mam kolejna rozkmine te nakładki na sutki to mają rozmiary, nie?

A ja mam dzisiaj stresa bo idę na szczepienie covidowe. I najbardziej z tego wszystkiego przeraża mnie przychodnia i "mile panie". udało mi się dorwac Phizera, bo wszędzie tylko Johnson :/ jakiś rzut na miasto był chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 10:26   #3381
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Jedytka, ja w tej ciazy nic specjalnego ciazowego nie kupilam, mam kilka rzeczy po pierwszej plus wciskam sie w rozne sukienki ktore daja rade poki co. No kupilam sobie Birkenstocki bo zaczelam miec problem z wkladaniem butow i ogolnie puchnieciem i od 4 miesiecy pomykam tylko w nich Spodni i getrow na razie unikam bo mi mega goraco. Na samym poczatku ciazy kupilam 3 sukienki na Shein, takie ktore mialy mi pomoc ukrywac brzuch na poczatku... i w sumie dotad je nosze, sa super. A nie ciazowe, po prostu fason luzny, odcinany pod biustem.

Jak wyswietlaja mi sie czasami reklamy ciuchow ciazowych to zachwycam sie tymi sukienkami, ale jak widze cene 40€ ... to mi sie odechciewa. Wloze kilka razy, a i tak nie bede sie czuc atrajcyjnie tylko jak slon
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 10:50   #3382
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja nie mialam tych nakladek w szpitalu przy synu, on nie umiał jeść z piersi. W domu od razu załapał. Tym razem jestem mądrzejsza i już je spakowalam do walizki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 11:09   #3383
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja nie mialam tych nakladek w szpitalu przy synu, on nie umiał jeść z piersi. W domu od razu załapał. Tym razem jestem mądrzejsza i już je spakowalam do walizki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi te nakładki dali w szpitalu,jak córka nie łapała dobrze. W domu jeszcze przez miesiąc używałam, później już dała rade bez. Ogólnie miałam taką pomoc w szpitalu przy rozkręceniu laktacji a później przy jej nawale że wszystkim życzę takich pielęgniarek. Przy rozkręceniu to sama wątpiłam czy się uda, na początku laktator ściągał parę kropel i nie było to zachęcające.Chodzenie do córki na oddział neonatologii a później walka z laktatorem to nie zostawało dużo czasu aby pospać.
Według mnie warto powalczyć o karmienie, później nie trzeba się martwić o butelkę, gdzie odgrzać. Teraz tylko wolałabym aby dało się od czasu do czasu nakarmić butlą bo po dwóch miesiącach córka całkowicie odrzuciła butlę i była na piersi.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 11:56   #3384
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
Jedytka, ja w tej ciazy nic specjalnego ciazowego nie kupilam, mam kilka rzeczy po pierwszej plus wciskam sie w rozne sukienki ktore daja rade poki co. No kupilam sobie Birkenstocki bo zaczelam miec problem z wkladaniem butow i ogolnie puchnieciem i od 4 miesiecy pomykam tylko w nich Spodni i getrow na razie unikam bo mi mega goraco. Na samym poczatku ciazy kupilam 3 sukienki na Shein, takie ktore mialy mi pomoc ukrywac brzuch na poczatku... i w sumie dotad je nosze, sa super. A nie ciazowe, po prostu fason luzny, odcinany pod biustem.

Jak wyswietlaja mi sie czasami reklamy ciuchow ciazowych to zachwycam sie tymi sukienkami, ale jak widze cene 40€ ... to mi sie odechciewa. Wloze kilka razy, a i tak nie bede sie czuc atrajcyjnie tylko jak slon
Te z shein są ładne rzeczy i mają też ciążowe ale niestety czytałam negatywne opinie o tym sklepie więc nie kupowałam tam nic ostatecznie

Dobra bo ja tu widzę najmniej ogarniam wszystko
Mam poduszkę do karmienia, zapomniałam o niej i wkładki laktacyjne ;D
ale teraz powiedzcie czym się różnią muszle do karmienia od wkładek na sutki ja myślałam, że to jest to samo

Lanolinę to fakt muszę kupić jak będę w aptece, te żelowe kompresy to jakiej firmy wybrać? może faktycznie sobie jeszcze dokupie je Rozumiem, że one łagodzą ból?
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 12:04   #3385
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Muszli nie zakładasz do karmienia, tylko pomiędzy. A nakładki podczas karmienia, ułatwiają dziecku chwycenie piersi. Zobacz sobie zdjęcia, widać różnicę

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 12:17   #3386
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja nie mialam tych nakladek w szpitalu przy synu, on nie umiał jeść z piersi. W domu od razu załapał. Tym razem jestem mądrzejsza i już je spakowalam do walizki


Sent from my iPhone using Tapatalk
One mają jakieś rozmiary, nie? Może też je dokupie
Mnie karmienie piersią tak przeraża że bym się oblozyla wszytskim co istnieje
Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Te z shein są ładne rzeczy i mają też ciążowe ale niestety czytałam negatywne opinie o tym sklepie więc nie kupowałam tam nic ostatecznie

Dobra bo ja tu widzę najmniej ogarniam wszystko
Mam poduszkę do karmienia, zapomniałam o niej i wkładki laktacyjne ;D
ale teraz powiedzcie czym się różnią muszle do karmienia od wkładek na sutki ja myślałam, że to jest to samo

Lanolinę to fakt muszę kupić jak będę w aptece, te żelowe kompresy to jakiej firmy wybrać? może faktycznie sobie jeszcze dokupie je Rozumiem, że one łagodzą ból?
Lanoline kupiłam dwóch firm, bo zdania podzielone słyszałam. Przyjaciółka mówiła, że można zacząć sobie już smarować sutki. I faktycznie, moje pomimo używania olejków są w średniej kondycji :/
Żelowe kompresy kupiłam Lansinoh, z polecenia położnej. Nie wiem czy są innych firm. Muszę jeszcze dokupić kompresy na sutki Multi mam.
Są jeszcze kolektory do pokarmu, te muszle i woreczki do mrozenia z takich gadżetów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 12:33   #3387
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;88910784]One mają jakieś rozmiary, nie? Może też je dokupie
Mnie karmienie piersią tak przeraża że bym się oblozyla wszytskim co istnieje
Lanoline kupiłam dwóch firm, bo zdania podzielone słyszałam. Przyjaciółka mówiła, że można zacząć sobie już smarować sutki. I faktycznie, moje pomimo używania olejków są w średniej kondycji :/
Żelowe kompresy kupiłam Lansinoh, z polecenia położnej. Nie wiem czy są innych firm. Muszę jeszcze dokupić kompresy na sutki Multi mam.
Są jeszcze kolektory do pokarmu, te muszle i woreczki do mrozenia z takich gadżetów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tak, sa rozmiary, ja wzielam M, mialam S ale jakos mnie cisnelo.
Lanolina sama w sobie mi nie dawala super rezultatow, ale kupilam to samo te zelowe kompresy. Tylko te specjalistyczne plastry na niegojace sie rany dawaly wytchnienie.

Muszli nie kupuje, kolektor chyba kupie, woreczki juz mam, zuzylam przy synu okropna ilosc

W weekend spakowalam walizki, tzn to ci sie da, reszta przed samym wyjsciem
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 12:35   #3388
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Wszystko już wiem, dzięki
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 12:44   #3389
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja nie ogarniam tych muszli i nakładek tzn myli mi się. I chciałam kupić nakładki, ale nie wiedziałam jaki rozmiar. A potem zaczęłam czytać blog hafiji i ona odradza więc na razie nie kupuje chyba Nie wiem, mam zajęcia z laktacji od przyszłego tygodnia z Cdl więc się chyba ze wszystkimi zakupami laktacyjnymi wstrzymam. Poduszkę, Kolektor i wkładki mam I książkę "Po prostu piersią" bo podobno dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-20, 13:00   #3390
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Nic nie przybrałam na wadze przez ostatni tydzień to jest normalne?
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 10:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.