Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-12-29, 12:37   #4981
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Głupoty. Namawiam do niesugerowania się wypowiedziami osób, które nie są wykształcone w temacie. Namawiam za to do sugerowania się wytycznymi PTGiP, które na prawdę są super opracowane przez super zespół.
Link: https://www.ptgin.pl/sites/default/f...zI_ZPQOqrcprGQ


Dokładnie tak jak pisze Justyna, w kolejnych trymestrach zaleca się zwiększenie podaży folianów, nie ich odstawienie. Funkcją folianów nie jest jedynie prewencja NTD. PTGiP mówi o 600-800ug, z resztą, to nie są tylko Polskie zalecenia.
Co do suplementacji folianami, dodaję dwa screeny - jeden z wykładu z zaleceniami z Uniwersytetu w Monachium, drugi z wykładu dr hab. n. med. Huberta Wolskiego sprzed miesiąca (zalecenia dot. ilości na dole slajdu).
Jestem w mega szoooku. Ciekawa jestem dlaczego są takie różnice w podejściu do kwasu. Ja jednak pozostanę wierna przekonaniom mojego gina. Kwas jest też w witaminach, więc odpowiednią dawka jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 13:17   #4982
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Jestem w mega szoooku. Ciekawa jestem dlaczego są takie różnice w podejściu do kwasu. Ja jednak pozostanę wierna przekonaniom mojego gina. Kwas jest też w witaminach, więc odpowiednią dawka jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W wielu kwestiach są takie niejasności a jest to spowodowane tym że personel medyczny nie aktualizuje wiedzy w pewnych dziedzinach i "sprzedaje" pacjentkom nieaktualne wytyczne a medycyna to mocno rozwijająca się dziedzina i zmiany są co chwilę, nowe badania, nowe wytyczne... Ja jak kończyłam studia to uczyłam się o diecie matki karmiącej, a pół roku później wycofano te zalecenia, podobnie było z glutenem na jednych zajęciach wykładowca nam mówił od 9 miesiąca a tydzień później przyszedł i dał nowe wytyczne że od 6miesiaca.
Mi się spodobała w sumie po części reakcja mojego lekarza jak zapytałam o witaminy, czy mam coś zmieniać czy nie. Wprost powiedział że on się w tym nie specjalizuje i że mam zapytać położna bo ona ma większą wiedzę na ten temat i bardziej w tym siedzi, on może mi dać tylko zalecenia co do witaminy D bo tym się interesuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 13:19   #4983
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja też dalej łykam suplementy, co więcej w tym żelazie, które cały czas łykam też jest jakiś wsad z folianów. Czerwone krwinki dalej mam pod dolną granicą i zaczynam ze wstrętem patrzeć na buraczki i wołowinę

Zamówiłam łóżeczko z materacem także mój Stary będzie miał "wystrzałowego Sylwestra hehehe Będzie skręcał! ;D
O pochwal się jaki model

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 13:19   #4984
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

@Fufka - było skończyć remont w terminie 😈 teraz będzie miał piekło
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 13:20   #4985
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja biorę Pregna Plus oraz Pregna Dha. Do tego magnez i moje leki na serce.
Pregne bez przerwy biorę już chyba minimum dwa lata. Jak karmiłam też przyjmowałam.

Kto zakłada nowy wątek?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 14:36   #4986
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Z witaminami takie zalecenie pierwszy raz słyszę, ale to może być prawda, bo jednak ku temu je bierzemy, żeby pomagały. Ale jestem zdziwiona, że każą Ci nadal brać kwas, tak jak Persefonia pisze, kwas bierze się do 12 tyg, a potem odstawia się i bierze się witaminy. Kwas można brać ponownie w czasie kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początku ciąży, ok. tego 12 tygodnia faktycznie odstawiłam ale przy koronawirusie lekarka nadal kazała mi brać :mysli: zapytam ją tego 12.01 jak będę na wizycie co dalej
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 15:45   #4987
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja biorę wszystko tak jak bralam od 2trymesteu, słucham lekarza ale sama tez trochę czytałam, kwas foliowy tak jak Whimx pisała jest dalej potrzebny a po ciąży tez zamierzam się wspomagać bo organizm jest osłabiony po prostu, nie odżywiam się aż tak super żeby mieć pewność ze wszystko dostarczę w jedzeniu

Vidia9, szkoda ze ta położna rzuca takie hasło, nie myśląc o tym, ze każdy przypadek jest inny



A właśnie, odnośnie zaleceń, co z higiena u małego chłopca ? Nam położna mowila ze nowe zalecenia są takie ze do 3 roku życia dziecka nie ściąga się napletka podczas mycia :p

Co powiedzą nasze weteranki mamy chłopców? Co o tym sądzicie?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-29, 16:54   #4988
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja biorę wszystko tak jak bralam od 2trymesteu, słucham lekarza ale sama tez trochę czytałam, kwas foliowy tak jak Whimx pisała jest dalej potrzebny a po ciąży tez zamierzam się wspomagać bo organizm jest osłabiony po prostu, nie odżywiam się aż tak super żeby mieć pewność ze wszystko dostarczę w jedzeniu

Vidia9, szkoda ze ta położna rzuca takie hasło, nie myśląc o tym, ze każdy przypadek jest inny



A właśnie, odnośnie zaleceń, co z higiena u małego chłopca ? Nam położna mowila ze nowe zalecenia są takie ze do 3 roku życia dziecka nie ściąga się napletka podczas mycia :p

Co powiedzą nasze weteranki mamy chłopców? Co o tym sądzicie?
Zgadzam się w pełni, bardzo mnie te słowa zaskoczyły wczoraj, jedno kwestia ogólnie witamin, a 2 że kwas foliowy również zaleciła odrzucić.
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 18:21   #4989
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja biorę wszystko tak jak bralam od 2trymesteu, słucham lekarza ale sama tez trochę czytałam, kwas foliowy tak jak Whimx pisała jest dalej potrzebny a po ciąży tez zamierzam się wspomagać bo organizm jest osłabiony po prostu, nie odżywiam się aż tak super żeby mieć pewność ze wszystko dostarczę w jedzeniu

Vidia9, szkoda ze ta położna rzuca takie hasło, nie myśląc o tym, ze każdy przypadek jest inny



A właśnie, odnośnie zaleceń, co z higiena u małego chłopca ? Nam położna mowila ze nowe zalecenia są takie ze do 3 roku życia dziecka nie ściąga się napletka podczas mycia

Co powiedzą nasze weteranki mamy chłopców? Co o tym sądzicie?
My trafiliśmy na 3 pediatrow, którzy byli mniej więcej zgodni jeśli chodzi o chłopców, twierdząc, że im szybciej zacznie się to robić, tym większą szkodę można poczynić. My jakoś zaczęliśmy ok 4 roku, bo był ewidentny problem. Dostaliśmy maść, która wspomagała "rozciągliwość" skorki. Dobrą chwilę nam to zajęło, ale pomogło. My robiliśmy to tylko w czasie kąpieli. Synek z czasem nauczył się sam. Teraz robi to od czasu do czasu, żeby problem nie powrócił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 18:31   #4990
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Hej, miałam pisać, że w sprawach suplementacji to tylko Whimixx

Weszłam dzisiaj na wagę i jest tak jak się spodziewałam: "magiczne" 70 zostało osiągnięte :/ czyli +10 od początku ciąży. Mam nadzieję, że już dużo nie przybędzie, a żeby temu pomóc to planuję ograniczyć słodycze,. zobaczymy czy się uda, bo po świętach jest ich mnóstwo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Co do słodyczy mam to samo, czy święta całą rodziną czy we dwójkę - jakoś przyjemniej z tymi słodkościami.
Podzielę się ostatnim odkryciem, bo miałam sporo twarogu z ruskich do wykorzystania:
- na 250g twarogu dwie łyżki miękkiego masła + substancja słodząca tyle ile uważacie (najlepiej cukier puder z uwagi na konsystencję) - utrzeć to wszystko, poformować batoniki/kuleczki co tam się chce i do lodówki na pół godz.
Potem obtoczyć w rozpuszczonej gorzkiej czekoladzie i znowu do lodówki.
Mniam. Serio nie spodziewałam się, że to takie dobre a i białka więcej niż w zwyklych slodyczach no i trochę lepszy zamiennik od standardowych.

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
W wielu kwestiach są takie niejasności a jest to spowodowane tym że personel medyczny nie aktualizuje wiedzy w pewnych dziedzinach i "sprzedaje" pacjentkom nieaktualne wytyczne a medycyna to mocno rozwijająca się dziedzina i zmiany są co chwilę, nowe badania, nowe wytyczne... Ja jak kończyłam studia to uczyłam się o diecie matki karmiącej, a pół roku później wycofano te zalecenia, podobnie było z glutenem na jednych zajęciach wykładowca nam mówił od 9 miesiąca a tydzień później przyszedł i dał nowe wytyczne że od 6miesiaca.
Mi się spodobała w sumie po części reakcja mojego lekarza jak zapytałam o witaminy, czy mam coś zmieniać czy nie. Wprost powiedział że on się w tym nie specjalizuje i że mam zapytać położna bo ona ma większą wiedzę na ten temat i bardziej w tym siedzi, on może mi dać tylko zalecenia co do witaminy D bo tym się interesuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doklaaaaaadnie tak

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Zgadzam się w pełni, bardzo mnie te słowa zaskoczyły wczoraj, jedno kwestia ogólnie witamin, a 2 że kwas foliowy również zaleciła odrzucić.
Dlatego generalnie sądzę, że w idealnym standardzie kobieta w ciąży (i starająca się) powinna mieć zapewnioną opiekę lekarza, dietetyka, fizjo i położnej.
To zupełnie różne zawody i totalnie na czym inym się skupiają, niemniej - jak pięknie uzupełniają Ale to chyba w wymarzonym świecie. Albo w świecie z dużymi portfelami:P

Tak jeszcze tylko abstrahując, to gdyby te dzieciaki tak rosły na tych witaminach to nie byłoby problemu hipotrofii w ogóle
A przy np. cukrzycy ciężarnej (gdzie przecież częstym skutkiem jest makrosomia płodu) zaleca się np. zwiększenie podaży witamin z uwagi na "utrudnione przejście" przez łożysko.

Mój chłop mnie rozbroił. Zabrał się DZISIAJ (29.12) do wypisywania i wysyłania kartek świąteczno-noworocznych. I tak życzy tym ludziom wesołych świąt

Też mam pytanie do mamuś-weteranek: co źródło to widzę inaczej: kąpać z emolientami, tylko woda, natłuszczać, nie natłuszczać.... Jak to w końcu???
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 20:18   #4991
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość




Co do słodyczy mam to samo, czy święta całą rodziną czy we dwójkę - jakoś przyjemniej z tymi słodkościami.

Podzielę się ostatnim odkryciem, bo miałam sporo twarogu z ruskich do wykorzystania:

- na 250g twarogu dwie łyżki miękkiego masła + substancja słodząca tyle ile uważacie (najlepiej cukier puder z uwagi na konsystencję) - utrzeć to wszystko, poformować batoniki/kuleczki co tam się chce i do lodówki na pół godz.

Potem obtoczyć w rozpuszczonej gorzkiej czekoladzie i znowu do lodówki.

Mniam. Serio nie spodziewałam się, że to takie dobre a i białka więcej niż w zwyklych slodyczach no i trochę lepszy zamiennik od standardowych.







Doklaaaaaadnie tak







Dlatego generalnie sądzę, że w idealnym standardzie kobieta w ciąży (i starająca się) powinna mieć zapewnioną opiekę lekarza, dietetyka, fizjo i położnej.

To zupełnie różne zawody i totalnie na czym inym się skupiają, niemniej - jak pięknie uzupełniają Ale to chyba w wymarzonym świecie. Albo w świecie z dużymi portfelami:P



Tak jeszcze tylko abstrahując, to gdyby te dzieciaki tak rosły na tych witaminach to nie byłoby problemu hipotrofii w ogóle

A przy np. cukrzycy ciężarnej (gdzie przecież częstym skutkiem jest makrosomia płodu) zaleca się np. zwiększenie podaży witamin z uwagi na "utrudnione przejście" przez łożysko.



Mój chłop mnie rozbroił. Zabrał się DZISIAJ (29.12) do wypisywania i wysyłania kartek świąteczno-noworocznych. I tak życzy tym ludziom wesołych świąt



Też mam pytanie do mamuś-weteranek: co źródło to widzę inaczej: kąpać z emolientami, tylko woda, natłuszczać, nie natłuszczać.... Jak to w końcu???
Emolienty to chyba tylko wtedy jak skóra ich potrzebuje.
My używaliśmy tylko wody i płynu do mycia HiPP, bo ma super skład.
Teraz daje jeszcze olejek migdałowy. I to wszystko.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-29, 20:26   #4992
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dziewczyny jak planujecie coś zamawiać z dobreliski to warto dołączyć do grupy na fb „dobre liski grupa dla mam”, właśnie odkryłam ze do niedzieli był kod zniżkowy aktywny 15%, przegapiłam ale może będą jeszcze, bo tak poza tym to nie spotkałam się z promka żadna fajna w tym sklepie wiec warto śledzić
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 21:12   #4993
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Na le pampuchu w zakladce czyszczenie magazynow są ładne kocyki. Ok 30% na minusie 😁
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 21:43   #4994
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Musiałaś? :p i 380 zł poszloooo... ale mam w końcu chociaż jeden otulacz jakby bobo nie zaakceptował spiworkow które mu matka kupiła
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 21:44   #4995
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Co do higieny chłopcow to delikatnie przy kąpieli zalecano nam odciągnąć, ale stosujemy się tak do tego od 2 Rż.

Do kapieli używałam od początku kosmetyków z hipp (płyn sam od 1 dz) . Jak mieliśmy jakiś problem zima z sucha skóra to wtedy na chwilę za radą pediatry stosowaliśmy emolienty. Po kąpieli niczym nie smarowałam, czasem Oliwka z hipp, ale to głównie na ciemieniuchne. Tak to dodatkowo z kosmetyków dla synka wiosna /lato używam filtru dermedic sunbrella i zimą w jakieś mroźniejsze, wietrzne dni mustella.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 08:56   #4996
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dziękuję bardzo!!

Miłego dnia dla Was, Drogie
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 11:06   #4997
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cała noc nie spałam, wszystko mnie boli, oddychac nie mogłam, prawy bok, plecy, lewy bok i od nowa...

75 kg na liczniku, przy moim 160cm to jest mocno uciążliwe
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 11:54   #4998
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dziś wizyta w fizjoterapeuty. Ciekawa jestem czego się dowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 12:38   #4999
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Mamy nowy wątek już? Ja nie ogarniam jak to na wizazu teraz dziala do ilu komentarzy może być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-30, 13:02   #5000
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja nie założę bo ja wogole nie korzystam z komputera u mnie telefon robi za wszystko

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 13:28   #5001
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja nie założę bo ja wogole nie korzystam z komputera u mnie telefon robi za wszystko

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Ja tak samo

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 13:42   #5002
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ok, to spróbuję założyć nowy wątek, tylko usiądę później do komputera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 15:19   #5003
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Co do higieny chłopcow to delikatnie przy kąpieli zalecano nam odciągnąć, ale stosujemy się tak do tego od 2 Rż.

Do kapieli używałam od początku kosmetyków z hipp (płyn sam od 1 dz) . Jak mieliśmy jakiś problem zima z sucha skóra to wtedy na chwilę za radą pediatry stosowaliśmy emolienty. Po kąpieli niczym nie smarowałam, czasem Oliwka z hipp, ale to głównie na ciemieniuchne. Tak to dodatkowo z kosmetyków dla synka wiosna /lato używam filtru dermedic sunbrella i zimą w jakieś mroźniejsze, wietrzne dni mustella.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobnie u mnie, od początku żel do mycia z Hipp i tak pozostał do dziś, nigdy nie mieliśmy problemów skórnych. Podobnie z oliwką nie po każdej kąpieli, ale co któraś. Jakoś nie czułam potrzeby, żeby za każdym razem dziecko tłuścić.
Nie wypowiem się na temat innych firm, bo nigdy nie stosowałam, teraz czasem jak jestem z Synkiem w polskim Rossmannie, to on wypatrzy jakiś żel ze Spider-Manem to się ulituje i kupię Mu, ale generalnie nie przepadam, bo już mocno perfumowany. Ja jestem zwolenniczką kosmetyków, które jak najmniej pachną, z wiarą, że ciut mniej chemii przez to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 17:24   #5004
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

zapraszam do nowej części
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279254
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.