Patodeweloperka - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-06, 08:43   #1141
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Patodeweloperka

Czy ja dobrze widze ze w tym mieszkaniu urzadzonym przez Szelagowska jest zawieszny projektor ktory wycelowany jest w drzwi balkonowe? Tzn filmy maja byc wyswietlane na zaslonie? Na powierzchni ktora nie jest plaska?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 08:54   #1142
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ja podobnie. Sypialnia moze byc mini, ale mini salon z kuchnią bylby dla mnie klaustrofobiczny. Ciekawe ile metrow tego "salonu" wyszlo

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Hmm zerkam jeszcze raz na zdjecia, powiedzcie mi czy ja dobrze widze, ze tam juz bylo wydzielone lozko, byl wiekszy aneks i wiekszy stol?

Ogolnie to przegiela z ozdobami, obrazki, lusterka, mieszkanie wyglada na zagracone.
Luster za duzo, to w salonie wg mnie bez sensu, be niego moznaby stolik-biurko dosunąc do sciany, w łazience te dwa dodatkowe okrągłe tez nie wiem po co - dodatkowe sprzatanie tylko.
ale to pewnie dla klimatu noi w salonie- zeby optycznie powiekszyc przestrzeń

U mnie w domu to juz na stale do kanonu żartów weszlo powiedzenie, że jak ci za malo przestrzeni - to pomaluj sobie sciany na bialo


Wyszlo mi z szacunków że jej salon ma ok. 12m (3x4), sypialnia ok. 6 (2,20 x 2,70) a łazienka ok 3 m ( 1,6 x 1,8) bo tam są 3 płytki wzdłuz, chyba takie po 60cm

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2021-05-06 o 08:56
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 08:55   #1143
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze widze ze w tym mieszkaniu urzadzonym przez Szelagowska jest zawieszny projektor ktory wycelowany jest w drzwi balkonowe? Tzn filmy maja byc wyswietlane na zaslonie? Na powierzchni ktora nie jest plaska?
Nie chcę już mi się cofać do zdjęć, ale podejrzewam że tam jest roleta ukryta za maskownica (z tego co pamiętam biegnie wokol wszystkich ścian).
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 08:55   #1144
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Patodeweloperka

Musiałem sprawdzić, co to Murphy bed, a to amerykański półkotapczan w wersji jakby luksusowej
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 08:56   #1145
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze widze ze w tym mieszkaniu urzadzonym przez Szelagowska jest zawieszny projektor ktory wycelowany jest w drzwi balkonowe? Tzn filmy maja byc wyswietlane na zaslonie? Na powierzchni ktora nie jest plaska?
jest tam taka wysuwana roleta do projektora
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 09:32   #1146
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Nie chcę już mi się cofać do zdjęć, ale podejrzewam że tam jest roleta ukryta za maskownica (z tego co pamiętam biegnie wokol wszystkich ścian).
Racja, juz myslalam ze oszalalam
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 10:23   #1147
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Patodeweloperka

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88687247]Luster za duzo, to w salonie wg mnie bez sensu, be niego moznaby stolik-biurko dosunąc do sciany, w łazience te dwa dodatkowe okrągłe tez nie wiem po co - dodatkowe sprzatanie tylko.
ale to pewnie dla klimatu noi w salonie- zeby optycznie powiekszyc przestrzeń

U mnie w domu to juz na stale do kanonu żartów weszlo powiedzenie, że jak ci za malo przestrzeni - to pomaluj sobie sciany na bialo


Wyszlo mi z szacunków że jej salon ma ok. 12m (3x4), sypialnia ok. 6 (2,20 x 2,70) a łazienka ok 3 m ( 1,6 x 1,8) bo tam są 3 płytki wzdłuz, chyba takie po 60cm[/QUOTE]

Lustra są spoko pomysłem, zeby powiekszyc przestrzen ale moim zdaniem trzeba wtedy zachować umiar w rzeczach, ktore sie w tym lustrze odbiją. Tutaj na kazdej ścianie są obrazki, lusterka, ramki, dosłownie wszystko. I to wszystko się odbija w tych lusterkach dając efekt graciarni. I druga rzecz, jedno wieksze lustro spoko, 5 malych lusterek porozwieszanych po scianie juz nie bardzo.

Jezeli chodzi o projektor to moim zdaniem w praktyce kiepski pomysł, tam jest tylko ze 2 metry od kanapy, oglądanie z tak bliskiej odległosci będzie męczące.

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Dzięki za fatygę z szacowaniem powierzchni salon 12 m2 to klitka. akurat mam w mieszkaniu pokoj o takiej powierzchni, ustawny, w kwadrat ale nie wyobrazam sobie tam umiejscowić aneksu kuchennego, X szaf, kanapy i stolika. Na samą mysl mam klaustrofobię
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-06, 12:54   #1148
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Musiałem sprawdzić, co to Murphy bed, a to amerykański półkotapczan w wersji jakby luksusowej

Może to być też sofotapczan, stolikotapczan czy biurkotapczan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Ten projekt Szelągowskiej to jakiś dramat...

Ta kanapa totalnie od czapy i to jeszcze w takim miejscu!
Trzeba było postawić na fotele/pufy + stolik kawowy, wtedy nie byłoby problemu z dostępem do tych szaf, a i miejsca dużo więcej...

Przy oddzielnej sypialni jak potrzebujesz wyciągnąć kopyta, to zawsze możesz poleżeć sobie na łóżku, więc fotel w salonie do czytania czy pracy na laptopie w zupełności wystarczy. W tak małym mieszkaniu kanapa nie jest potrzebna, bo na takiej małej kanapie i tak max 2 osoby usiądą (zresztą ilu gości jesteś w stanie przyjąć w tak małym mieszkaniu?), awaryjnie jak już masz spęd, to można gości posadzić na rozkładanych krzesłach/poduszkach/mini pufach bez gracenia na stałe przestrzeni...

Jedynie łazienka jest w miarę spoko, ale bardzo mało zamkniętej przestrzeni do przechowywania. Brak szafki pod umywalką to IMO błąd - potem kosmetyki do higieny walają się wszędzie i jest straszny burdel...

Zabudowa jak na robioną pod wymiar to po prostu jakaś beznadzieja... Wcale nie wygląda na dopasowaną do pomieszczenia. Kasa na stolarza wyrzucona w błoto...
W dodatku szafy w naprawdę dziwnych, randomowych miejscach (podobnie zresztą drzwi), tak jakby nie można było postawić na pawlacze i szafki wiszące...

Bardzo słabo rozplanowany układ mebli także w sypialni. Łóżko powinno być wg mnie obrócone o 90 stopni.

To są meble rozłożone typowo pod "będę się o to obijać biodrem i palcami u stopy"... Też sobie kiedyś takie przemeblowanie zrobiłam, jak byłam nastolatką, i nigdy więcej!

Dziwi mnie też, że w kuchni nie zdecydowała się na żadną wyspę lub blat w kształcie litery L + stołki barowe do wystającej części, co pozwoliłoby zarówno uzyskać więcej blatu w tej mini kuchni (widać, że go brakuje), jak i zrobić mini kącik jadalny, dużo bardziej funkcjonalny, niż ten beznadziejny stolik z krzesłami na środku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 20:56   #1149
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość


Dziwi mnie też, że w kuchni nie zdecydowała się na żadną wyspę lub blat w kształcie litery L + stołki barowe do wystającej części, co pozwoliłoby zarówno uzyskać więcej blatu w tej mini kuchni (widać, że go brakuje), jak i zrobić mini kącik jadalny, dużo bardziej funkcjonalny, niż ten beznadziejny stolik z krzesłami na środku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

no, wyspa kuchenna w salonie +/- 12m2...masz wyobraźnię
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 08:10   #1150
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Patodeweloperka

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88688959]no, wyspa kuchenna w salonie +/- 12m2...masz wyobraźnię[/QUOTE]Przecież wyspa nie zajmuje dużo miejsca - mniej niż porządny stół z krzesłami... Oczywiście można sobie zrobić dużą, ale wcale nie trzeba.

Jak będę miała czas to wrzucę sobie ten plan mieszkania w program do projektowania - tylko niestety rozmiarów tam nie widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------



Dziwi mnie też dowalenie się akurat do tego, bo z tego co widzę, to są szafki w łazience za lustrem, a napisałam, że nie, jest też pawlacz nad drzwiami a napisałam, że nie, więc jakbym sama miała się do siebie dowalić, to zdecydowanie bardziej o te babole xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2021-05-07 o 08:38
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:54   #1151
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Patodeweloperka

No dobra, jestem za leniwa na program + nie ma rozmiarów, więc po prostu przerobiłam w Paincie ten projekt, który "zaprezentowała ekipie"...

Wywaliłam kanapę, która totalnie blokuje dostęp do szafek. Jak już ma tam zostać ta zabudowa (a mam nadzieję, że po prostu właścicielka mieszkania prosiło o dużo zabudowy), to według mnie w tamtym miejscu powinien po prostu stać stół, bo stół nie zablokuje dostępu do szafek. Wrzuciłam większy, bo się zmieści + stół może robić za dodatkowy blat, jak jest blisko kuchni...

Nie za bardzo podoba mi się ten jej pomysł dosunięcia kuchni do samego balkonu, ale OK. Nie podoba mi się też wizualne wydzielenie kuchni od reszty szafek... Według mnie całość powinna być w spójnej zabudowie, zwłaszcza, że jak już się korzysta z usług stolarza, to można zrobić szafki pod sufit w 2 rzędach i górne oraz boczne szafki poszerzyć na wysokość kuchennego blatu, jak tutaj:
https://www.kuchniewfm.com/kuchnia-n...aly-polysk-93/
dzięki czemu wnęka kuchenna nadal mogłaby być optycznie wydzielona, ale idealnie wkomponowana w resztę zabudowy... dodatkowo byłoby więcej miejsca do przechowywania.

Co do wyspy, to myślałam o wyciągnięciu blatu w kształt litery L/T jak tutaj:
http://darex-kuchnie.pl/blog/kuchnia...lcie-litery-u/
gdzie wyspa byłaby w dokładnie tym samym miejscu, co stół na moim załączniku - tylko byłby częścią zabudowy. Byłoby mniej miejsc siedzących, ale więcej dolnych szafek kuchennych i wygodniejszy blat.

Może stół lepszy, bo funkcjonalnie to jest w zasadzie to samo, a nie wymaga stolarza (będzie taniej) + nie trzeba robić fikołów z wkomponowaniem tego w zabudowę... Ten balkon jest w nie najlepszym miejscu, też ogranicza możliwości.

Mam duże wątpliwości co do tej szafy naprzeciw wejścia, obok drzwi balkonowych... Ja bym tam raczej zrobiła kącik czytelniczy, dała fotel lub ewentualnie dwa (fotel nie musi być duży - można dać i tapicerowane krzesło jadalne), nad fotelem półki, mogłyby być i w takim stylu:
https://www.pinterest.co.uk/pin/309763280615243853/
część otwarta (niżej) część zamknięta (wyżej, przy suficie), by zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania...
Obok fotela można byłoby postawić malutki stolik kawowy albo na ścianie powiesić stolik składany:
https://sprzedajemy.pl/vidaxl-sklada...299-nr56070745
https://labi.pl/produkt/stolik-scienny-skladany-nico/

Według mnie wyglądałoby to duuuużo lepiej i wnętrze byłoby bardziej przestronne.

W sypialni zmieniłam ułożenie łóżka wydaje mi się, że na takie, jakie było wcześniej... Na niebiesko zaznaczyłam miejsca, gdzie można dać zabudowę. Według mnie tam nie ma miejsca na szafę i co najwyżej trzeba postawić na szafki wiszące nad łóżkiem o głębokości ok. 30 cm...
Koło parapetu można sobie zrobić kącik do pracy czy malowania się... Nie zmieści się jakiś wielki fotel, ale taboret czy składane krzesło już powinno wejść.

Zastanowiłabym się też, czy singielce potrzebne jest podwójne łóżko i czy zamiast niego nie dać tam rozkładanej kanapy... Na parapecie możnaby zamontować rozkładany stolik albo go nieco przedłużyć jakąś sprytną zabudową, a wtedy po złożeniu łóżka możnaby uzyskać przy oknie całkiem IMO sensowne miejsce do pracy.

Ewentualnie inna opcja na miejsce do pracy to wywalić tą nieszczęsną szafę naprzeciwko wejścia i tam zrobić porządne, narożne biurko, z zabudową nad nim, by mieć nadal dodatkowe miejsce do przechowywania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rzut_mieszkania_orig_sypialnia.jpg (132,3 KB, 141 załadowań)

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2021-05-07 o 16:59
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-07, 17:52   #1152
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Patodeweloperka

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:17
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 18:06   #1153
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
No dobra, jestem za leniwa na program + nie ma rozmiarów, więc po prostu przerobiłam w Paincie ten projekt, który "zaprezentowała ekipie"...

Wywaliłam kanapę, która totalnie blokuje dostęp do szafek. Jak już ma tam zostać ta zabudowa (a mam nadzieję, że po prostu właścicielka mieszkania prosiło o dużo zabudowy), to według mnie w tamtym miejscu powinien po prostu stać stół, bo stół nie zablokuje dostępu do szafek. Wrzuciłam większy, bo się zmieści + stół może robić za dodatkowy blat, jak jest blisko kuchni...

Nie za bardzo podoba mi się ten jej pomysł dosunięcia kuchni do samego balkonu, ale OK. Nie podoba mi się też wizualne wydzielenie kuchni od reszty szafek... Według mnie całość powinna być w spójnej zabudowie, zwłaszcza, że jak już się korzysta z usług stolarza, to można zrobić szafki pod sufit w 2 rzędach i górne oraz boczne szafki poszerzyć na wysokość kuchennego blatu, jak tutaj:
https://www.kuchniewfm.com/kuchnia-n...aly-polysk-93/
dzięki czemu wnęka kuchenna nadal mogłaby być optycznie wydzielona, ale idealnie wkomponowana w resztę zabudowy... dodatkowo byłoby więcej miejsca do przechowywania.

Co do wyspy, to myślałam o wyciągnięciu blatu w kształt litery L/T jak tutaj:
http://darex-kuchnie.pl/blog/kuchnia...lcie-litery-u/
gdzie wyspa byłaby w dokładnie tym samym miejscu, co stół na moim załączniku - tylko byłby częścią zabudowy. Byłoby mniej miejsc siedzących, ale więcej dolnych szafek kuchennych i wygodniejszy blat.

Może stół lepszy, bo funkcjonalnie to jest w zasadzie to samo, a nie wymaga stolarza (będzie taniej) + nie trzeba robić fikołów z wkomponowaniem tego w zabudowę... Ten balkon jest w nie najlepszym miejscu, też ogranicza możliwości.

Mam duże wątpliwości co do tej szafy naprzeciw wejścia, obok drzwi balkonowych... Ja bym tam raczej zrobiła kącik czytelniczy, dała fotel lub ewentualnie dwa (fotel nie musi być duży - można dać i tapicerowane krzesło jadalne), nad fotelem półki, mogłyby być i w takim stylu:
https://www.pinterest.co.uk/pin/309763280615243853/
część otwarta (niżej) część zamknięta (wyżej, przy suficie), by zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania...
Obok fotela można byłoby postawić malutki stolik kawowy albo na ścianie powiesić stolik składany:
https://sprzedajemy.pl/vidaxl-sklada...299-nr56070745
https://labi.pl/produkt/stolik-scienny-skladany-nico/

Według mnie wyglądałoby to duuuużo lepiej i wnętrze byłoby bardziej przestronne.

W sypialni zmieniłam ułożenie łóżka wydaje mi się, że na takie, jakie było wcześniej... Na niebiesko zaznaczyłam miejsca, gdzie można dać zabudowę. Według mnie tam nie ma miejsca na szafę i co najwyżej trzeba postawić na szafki wiszące nad łóżkiem o głębokości ok. 30 cm...
Koło parapetu można sobie zrobić kącik do pracy czy malowania się... Nie zmieści się jakiś wielki fotel, ale taboret czy składane krzesło już powinno wejść.

Zastanowiłabym się też, czy singielce potrzebne jest podwójne łóżko i czy zamiast niego nie dać tam rozkładanej kanapy... Na parapecie możnaby zamontować rozkładany stolik albo go nieco przedłużyć jakąś sprytną zabudową, a wtedy po złożeniu łóżka możnaby uzyskać przy oknie całkiem IMO sensowne miejsce do pracy.

Ewentualnie inna opcja na miejsce do pracy to wywalić tą nieszczęsną szafę naprzeciwko wejścia i tam zrobić porządne, narożne biurko, z zabudową nad nim, by mieć nadal dodatkowe miejsce do przechowywania.
Jak tak czytałam twój post, to pomyślałam, że ma to sens ! Ale jak już zobaczyłam ten rzut salonu bez kanapy to nie... Dla mnie jednak to obowiązkowy element w salonie, łóżko ani fotel (krzesło) tego nie zastąpi.

A w tej szafie osobnej na lewo od balkonu jest lodówka. Nie została wrzucona razem z resztą kuchni, bo już wtedy chyba nie byłoby prawie wcale blatu ;-) nie zmieściłby się.
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chodzi o ten program na Polsacie? Przypadkiem trafiłam na odcinek finałowy i bardzo fajny, aż załowałam, że nie zaczęłam oglądać od początku. Moim zdaniem wygrała fajniejsza aranżacja ta kuchnia z ciemną butelkowa zielenią byla przytlaczająca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 22:03   #1154
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Patodeweloperka

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88690888]Jak tak czytałam twój post, to pomyślałam, że ma to sens ! Ale jak już zobaczyłam ten rzut salonu bez kanapy to nie... Dla mnie jednak to obowiązkowy element w salonie, łóżko ani fotel (krzesło) tego nie zastąpi.

A w tej szafie osobnej na lewo od balkonu jest lodówka. Nie została wrzucona razem z resztą kuchni, bo już wtedy chyba nie byłoby prawie wcale blatu ;-) nie zmieściłby się.Chodzi o ten program na Polsacie? Przypadkiem trafiłam na odcinek finałowy i bardzo fajny, aż załowałam, że nie zaczęłam oglądać od początku. Moim zdaniem wygrała fajniejsza aranżacja ta kuchnia z ciemną butelkowa zielenią byla przytlaczająca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tam jest lodówka?
No dobra, trzeba by zaorać tą zabudowę meblową w takim razie...

W oryginalnym układzie to było nieźle wykombinowane, bo sofa przy drzwiach balkonowych ma dużo większy sens IMO niż aneks kuchenny tuż przy balkonie... Można było po prostu wymienić te meble na nowe i pasujące do siebie - nie wiem, po co zmieniać układ na gorszy
I jeszcze nie wiem, czy zwróciłyście uwagę, ale ta szafa przy drzwiach ma wywietrznik od wentylacji zrobiony...
Ciekawe w takim razie, do czego podłączyli okap po przeniesieniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 07:23   #1155
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość

Wywaliłam kanapę, która totalnie blokuje dostęp do szafek. Jak już ma tam zostać ta zabudowa (a mam nadzieję, że po prostu właścicielka mieszkania prosiło o dużo zabudowy), to według mnie w tamtym miejscu powinien po prostu stać stół, bo stół nie zablokuje dostępu do szafek. Wrzuciłam większy, bo się zmieści + stół może robić za dodatkowy blat, jak jest blisko kuchni...

ja myślę, że właścicielka mieszkania dała jakieś wskazówki, co do umeblowania, tym bardziej, że sofa była tam wcześniej...i co z tego, że zasłania dostęp do szafek, nie w każdej przechowujesz rzeczy potrzebne codziennie, można tam wsadzić rzeczy potrzebne raz na ruski rok


Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Nie za bardzo podoba mi się ten jej pomysł dosunięcia kuchni do samego balkonu, ale OK. Nie podoba mi się też wizualne wydzielenie kuchni od reszty szafek... Według mnie całość powinna być w spójnej zabudowie, zwłaszcza, że jak już się korzysta z usług stolarza, to można zrobić szafki pod sufit w 2 rzędach i górne oraz boczne szafki poszerzyć na wysokość kuchennego blatu, jak tutaj:
https://www.kuchniewfm.com/kuchnia-n...aly-polysk-93/
dzięki czemu wnęka kuchenna nadal mogłaby być optycznie wydzielona, ale idealnie wkomponowana w resztę zabudowy... dodatkowo byłoby więcej miejsca do przechowywania.

tu się zgadzam



Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Mam duże wątpliwości co do tej szafy naprzeciw wejścia, obok drzwi balkonowych... Ja bym tam raczej zrobiła kącik czytelniczy, dała fotel lub ewentualnie dwa (fotel nie musi być duży - można dać i tapicerowane krzesło jadalne), nad fotelem półki, mogłyby być i w takim stylu:
https://www.pinterest.co.uk/pin/309763280615243853/
część otwarta (niżej) część zamknięta (wyżej, przy suficie), by zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania...
Obok fotela można byłoby postawić malutki stolik kawowy albo na ścianie powiesić stolik składany:
https://sprzedajemy.pl/vidaxl-sklada...299-nr56070745
https://labi.pl/produkt/stolik-scienny-skladany-nico/

tam jest lodówka...





Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Zastanowiłabym się też, czy singielce potrzebne jest podwójne łóżko i czy zamiast niego nie dać tam rozkładanej kanapy... Na parapecie możnaby zamontować rozkładany stolik albo go nieco przedłużyć jakąś sprytną zabudową, a wtedy po złożeniu łóżka możnaby uzyskać przy oknie całkiem IMO sensowne miejsce do pracy.

no wiesz...różnie to bywa, czasem jesteś singielką, czasem nie śpisz sama poza tym, nie znam nikogo, kto wolałby spać na rozkładanej kanapie niż na wygodnym łóżku


Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ewentualnie inna opcja na miejsce do pracy to wywalić tą nieszczęsną szafę naprzeciwko wejścia i tam zrobić porządne, narożne biurko, z zabudową nad nim, by mieć nadal dodatkowe miejsce do przechowywania.

tam jest lodówka, poza tym nie każdy potrzebuje w mieszkaniu miejsca do pracy/biurka
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 10:51   #1156
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 978
Dot.: Patodeweloperka

Mieszkanie o łącznej powierzchni 10,87 m2

Za metr sterty cegieł starej w kamienicy w Łodzi prawie 8000zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszkanie-lodz.jpg (47,3 KB, 217 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 12:04   #1157
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Patodeweloperka

A to czasem nie z przeznaczeniem na lokal użytkowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 12:09   #1158
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mieszkanie o łącznej powierzchni 10,87 m2



Za metr sterty cegieł starej w kamienicy w Łodzi prawie 8000zł
Widziałam plany takich "mikroapartamentów" na Wróblewskiego, tam cały budynek chyba ma być taki toż to cele więzienne
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 12:55   #1159
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mieszkanie o łącznej powierzchni 10,87 m2

Za metr sterty cegieł starej w kamienicy w Łodzi prawie 8000zł
Odejmijmy jeszcze od powierzchni pokoju z aneksem powierzchnię tego korytarzyka to wychodzi całkiem spora powierzchnia do życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-21, 17:22   #1160
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Patodeweloperka

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:17
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 19:26   #1161
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mieszkanie o łącznej powierzchni 10,87 m2

Za metr sterty cegieł starej w kamienicy w Łodzi prawie 8000zł
Kupujesz cała kamienie i masz własne więzienie w wersji premium. Spoko biznes.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 21:54   #1162
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 978
Dot.: Patodeweloperka

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88717989]A to czasem nie z przeznaczeniem na lokal użytkowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Właśnie w ogłoszeniu było o sprzedaży mieszkania, ale podejrzewam, że to było robione pod najem, który teraz im chyba nie wypalił. Zapewne w papierach się znajdzie info o lokalu użytkowym, ach kto by doczytał.
Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Widziałam plany takich "mikroapartamentów" na Wróblewskiego, tam cały budynek chyba ma być taki toż to cele więzienne
Górna , ta mniej ciekawa okolica
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 21:57   #1163
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Właśnie w ogłoszeniu było o sprzedaży mieszkania, ale podejrzewam, że to było robione pod najem, który teraz im chyba nie wypalił. Zapewne w papierach się znajdzie info o lokalu użytkowym, ach kto by doczytał.



Górna , ta mniej ciekawa okolica
No, Wróblewskiego jest okropne, tam chyba można jeszcze spotkać kamienice z toaletą na korytarzu. Do tego "piękny" krajobraz opuszczonej elektrowni a po drugiej stronie ulicy eleganckie bloki od dewelopera.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 22:07   #1164
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No, Wróblewskiego jest okropne, tam chyba można jeszcze spotkać kamienice z toaletą na korytarzu. Do tego "piękny" krajobraz opuszczonej elektrowni a po drugiej stronie ulicy eleganckie bloki od dewelopera.
Właśnie wczoraj przeglądałam ogłoszenia i znalazłam mieszkanie 12m2 z toaleta na korytarzu, w ogłoszeniu było "osobne WC na korytarzu zaledwie 10cm od wejścia do mieszkania"
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 22:17   #1165
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 978
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Właśnie wczoraj przeglądałam ogłoszenia i znalazłam mieszkanie 12m2 z toaleta na korytarzu, w ogłoszeniu było "osobne WC na korytarzu zaledwie 10cm od wejścia do mieszkania"
No super znalezisko

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

To mieszkanie jest totalnie surowe, nie ma w nim nic, nie ma wykończonych ścian, podłóg, zrobionej mini kuchni czy łazienki. Są za to zbliżenia na szczegóły, których... nie ma, tylko wizualizacja
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:30   #1166
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Patodeweloperka

Uwaga! Attention! внимание!



Całkiem świeżutki rzut mieszkanka ok. 34m2

Smaczku dodaje fakt, że to kawalerka z programu mieszkanie+ w Krakowie



No, jak dla mnie to ma ona same minusy...chociaż, no może plus, że jest dobrze doświetlona


czynsz najmu - 975 zł

opłata eksploatacyjna - 186 zł

rachunki
kiedyś w przyszłości możliwy wykup - koszt za m2 nieznany,
ale gdzieś znalazłam info, że razem z czynszem najmu i opłatą będzie wynosił ok. 50 zł za m2
czyli 1700 zł plus rachunki


startować? doradźcie, bo się waham...
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:50   #1167
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Patodeweloperka

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88729960]Uwaga! Attention! вниПанио!



Całkiem świeżutki rzut mieszkanka ok. 34m2

Smaczku dodaje fakt, że to kawalerka z programu mieszkanie+ w Krakowie



No, jak dla mnie to ma ona same minusy...chociaż, no może plus, że jest dobrze doświetlona


czynsz najmu - 975 zł

opłata eksploatacyjna - 186 zł

rachunki
kiedyś w przyszłości możliwy wykup - koszt za m2 nieznany,
ale gdzieś znalazłam info, że razem z czynszem najmu i opłatą będzie wynosił ok. 50 zł za m2
czyli 1700 zł plus rachunki


startować? doradźcie, bo się waham...[/QUOTE]

czekaj, ale ja lepsze mieszkanie 35m2 wynajmuje za 1600 zl facet juz 2 lata mieszka i sie cieszy ze tanio na wolnym rynku, w Krakowie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:54   #1168
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
czekaj, ale ja lepsze mieszkanie 35m2 wynajmuje za 1600 zl facet juz 2 lata mieszka i sie cieszy ze tanio na wolnym rynku, w Krakowie.

a ma w tej kwocie wykup? jak nie, to sorry, nie liczy się
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:36   #1169
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 978
Dot.: Patodeweloperka

O to w Łodzi 60m2 można z rachunkami za 1600zł w centrum wynająć w zadbanej kamienicy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 10:38   #1170
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Patodeweloperka

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88729986]a ma w tej kwocie wykup? jak nie, to sorry, nie liczy się[/QUOTE]

a no nie ma ale to mieszkanie do wykupu to fatalne jest.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 17:01:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.