Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-18, 21:10   #2521
Szeela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Hej Podzielę się z Wami swoją krótką historią... Wykryto dziś u mnie na prawym jajniku około 4 cm torbiel i przyznaje ze po tym co tu przeczytałam trochę się wystraszyłam... A wykryto ją tylko dlatego, że miałam stan zapalny pochwy i ginekolog skierowała mnie na usg, tak na w razie czego, tzn. ona pewnie wiedziała ze coś jest nie tak... Od jakiegoś roku biorę tabletki anty no i to ma mi teraz pomóc w pozbyciu się torbieli...Nie wiem czy była wcześniej czy pojawiła się teraz... Pozdrawiam
Szeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:50   #2522
Paulaa1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sławków
Wiadomości: 54
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Mam 16 lat, w srodę w związku z moimi bólami podczas miesiączek poszłam do ginekologa. Zrobił mi usg dopochwowe i powiedział, że mam torbiele na jajnikach. Przepisał mi jakieś tabletki. Z tego co tutaj czytam trochę się przestraszyłam. Czy tabletki pomagaja, i czy torbiel zniknie całkowicie?
Paulaa1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:58   #2523
pati88M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja miałam torbiel na prawym jajniku wielkości 5 cm.W kwietniu miałam bóle po prawej stronie w podbrzuszu i spóźniał mi się okres ponad dwa tyg.,myślałam,że to ciąża,ponieważ staram się o dzidzię,zrobiłam test,wyszedł negatywnie,więc pojechałam do gina.Stwierdził,że to może być ciąża pozamaciczna(wtedy to dopiero mnie nastraszył ), albo torbiel,a że nie ma u niego usg to skierował mnie na badania do szpitala.

Tam zrobili mi usg,które pokazało,że to torbiel.Na szczęście nie była to ciąża pozamaciczna.Uff...,lecz torbiel też mnie zasmuciła...
Nie przepisali mi żadnych tabletek (co mnie zdziwiło),powiedzieli,że jest ona spora,ale powinna samoistnie mi się wchłonąć.Kazali mi przyjechać po dwóch miesiącach na kontrole.
No więc pojechałam i okazało się,że jej nie mam!
Akurat miałam szczęście,że mi się wchłonęła,uniknęłam zabiegu laparoskopii,lecz tym razem wykryli mi jakieś pęcherzyki,ale dowiedziałam się,że są one małe i nie groźne.

W lipcu idę na kontrolne usg,ponieważ wolę kontrolować stan swoich jajników tym bardziej,że nie mogę zajść już od ponad roku,dlatego zaczynam leczenie...no,ale to już inny temat...
A co do torbieli,to tak jak już napisałam ja akurat miałam szczęście i u mnie ta historia zakończyła się happy endem.
__________________
Dbajmy o swoją miłość.


Edytowane przez pati88M
Czas edycji: 2010-06-21 o 11:38
pati88M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 09:37   #2524
lily_q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Miałam już wycinaną jedną torbiel która pekła;/;/
Po wycięciu krwawiłam z miesiąc a potem w ogóle nie miałam okresu przez jakieś 3 , 4 miesiące.
Teraz nagle znów pojawiło mi się krwawienie i trwa już z 3 tygodnie.
Poszłam do gina ona zrobiła mi badanie i wyszło że mam zespół jajnikow policystycznych a do tego torbiele i silne krwawienie.
Dała mi skierowanie do szpitala i tabletki przeciw krwotoczne...
Miałam już takie krwawienie i wiem że z nim nic nie zrobią w szpitalu bo ostatnim razem jak miałam takie długie krwawienie to przeszło mi w sumie samo a lekarzy w ogole to nie interesowałao....
Krwawiłam silnie 2 tygodnie a oni nawet mi nie przetoczyli krwi co bardzo zdziwiło moją ginekolog.
Co może być przyczyną krwawienia???
Dodam że problem z nagłymi krwotokami , krwawieniami mam odkad dostałam pierwszy okres czyli jakieś 7 lat!!
boże co robić;/

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

biorę 4 tabletki trzy razy na dzień i dalej krwawie.
Nie mam już siły;(
lily_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:59   #2525
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

a powiedzcie mi taka rzecz. biore yaz na 2 torbiele - juz 6 tabletke. nie wiem czy to ona nie jest przyczyna mojego zachowania (jestem jakas nerwowa bardziej, przy kontracepcie to samo mialam) ogolnie czuje sie normalnie. co jesli odmowie brania tabsow i nie bede chciala kolejnych. lekarz zabronil laparoskopii bo moga byc powazne powiklania (bezplodnosc)
czy inny lekarz moze usunac mi operacyjnie torbiele na moja prosbe? jesli odmowi a ja nie bede chciala tabsow to predzej czy pozniej bede miec problemy? bo wiem ze nieleczone torbiele moga sie zamienic w nowotwory. a ja naprawde biore te tabsy z przymusu i zle sie z tym czuje
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 16:01   #2526
dafnita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Szeela Pokaż wiadomość
Hej Podzielę się z Wami swoją krótką historią... Wykryto dziś u mnie na prawym jajniku około 4 cm torbiel i przyznaje ze po tym co tu przeczytałam trochę się wystraszyłam... A wykryto ją tylko dlatego, że miałam stan zapalny pochwy i ginekolog skierowała mnie na usg, tak na w razie czego, tzn. ona pewnie wiedziała ze coś jest nie tak... Od jakiegoś roku biorę tabletki anty no i to ma mi teraz pomóc w pozbyciu się torbieli...Nie wiem czy była wcześniej czy pojawiła się teraz... Pozdrawiam

Moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza uwierz mi torbiel 4 cm to bardzo duża zmiana która może bardzo szybko się powiększyć. Może uda się to wyciąć jeszcze laparoskopem to jest mało inwazyjny zabieg lepiej dmuchać na zimne potem jak ja będziesz cięta na brzuchu i dochodzić do siebie miesiącami. A o dzidzię będzie bardzo trudno. Zastanów się tabletkami anty nie zlikwidujesz torbieli !!!
dafnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 08:03   #2527
dominej
Raczkowanie
 
Avatar dominej
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 470
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam ciepło
Byłam wczoraj na kontroli u mojego gin. bo skończyłam pierwsze opakowanie tabletek... No i okazało się, że po mojej 7cm torbieli nie ma śladu No ale narazie nie ciesze się za bardzo - bo mam iśc w 13stym dniiu cyklu na kontrolę, żeby sprawdzić, czy się to świństwo ni eodnowiło. I jak będzie wszystko ok to nastąpi starań o dzidziusia ciąg dalszy Pozdrawiam
__________________
Szukam swojego miejsca na ziemi....


Sens mojego życia - Dobrusia (12.10.2011r.)
dominej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 08:18   #2528
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez dafnita Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza uwierz mi torbiel 4 cm to bardzo duża zmiana która może bardzo szybko się powiększyć. Może uda się to wyciąć jeszcze laparoskopem to jest mało inwazyjny zabieg lepiej dmuchać na zimne potem jak ja będziesz cięta na brzuchu i dochodzić do siebie miesiącami. A o dzidzię będzie bardzo trudno. Zastanów się tabletkami anty nie zlikwidujesz torbieli !!!

ja mam dwie torbiele. jednak jakos 3 cm a druga prawie 5. na zabieg sie doktor nie zgodzila bo grozi to bezplodnoscia bo mam dwa zajete jajniki

biore hormony, siostra zorientuje sie jak w usa to jest leczone i jesli polece to moge sie ewentualnie konsultowac z lekarzem
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 10:09   #2529
Amelka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Exclamation pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

Czesc kochane jesli taki watek juz byl to bardzo przepraszam, ale naprawde nie znalazlam. moje pytanie jest takie: mialam okres 17 maja i to tej pory nie dostalam, zrobilam 3 testy ciazowe i wszystkie wyszly pozytywnie, bardzo sie ucieszylam ale i zmartwilam poniewaz nie mam zadnych ale to zadnych objawow. gdzies przeczytalam ze torbiel na jajniku moze dac falszywy pozytywny wynik, mi lekarz 3 miesiace temu wykryl torbiel leczyl cilestem a potem duphastonem. teraz wizyte mam dopiero za tydzien i strasznie sie stresuje bo juz z narzeczonym narobilismy sobie nadzieii na dzidziusia...czy torbiel moze mnie az tak oszukiwac??? czy ktoras z Was miala taka sytuacje???
Amelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 10:41   #2530
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

Pierwszym objawem ciazy jestbrakokresu ,kolejne moga ale nie musza przyjśc z czasem.
Co do torbieli to sie niewypowiem bo nie wiem ,nie wiem tez jak zazywalas cilest ktory jest pigulka antykoncepcyjna.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 10:56   #2531
Amelka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

Cilest bralam w kwietniu cale opakowanie i po nim normalnie dostalam okres, natomiast torbiel po tym nie zniknal i lekarz dal mi duphaston ktory bralam od 16 do 25 dc i wlasnie po nim nie dostalam okresu no i te pozytywne testy...sama nie wiem, zanim sie doczekam tej wizyty u ginekologa to zaczne po scianach chodzic
Amelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 11:09   #2532
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

cierpliwosci. lekarz rozwiaje wszelkie Twoje watpliwosci. gdzies czytalam ze wiele ciezarnych z torbierla ma problem z donoszeniem ciazy. ale nikt jak gin nie powie ci najlepiej co i jak.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 12:51   #2533
dafnita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
ja mam dwie torbiele. jednak jakos 3 cm a druga prawie 5. na zabieg sie doktor nie zgodzila bo grozi to bezplodnoscia bo mam dwa zajete jajniki

biore hormony, siostra zorientuje sie jak w usa to jest leczone i jesli polece to moge sie ewentualnie konsultowac z lekarzem
Nie słyszałam nigdy, aby po usunięciu torbieli nastąpiła bezpłodność, bo z tego co wiem jest na odwrót -właśnie torbiele prowadzą do bezpłodności. Ja miałam zajęte też dwa jajniki torbielami musiałam zrobić operacje, bo gin powiedziała że jeśli jeszcze chcę mieć kiedyś w życiu dzidzię to muszę działać szybko. Tym bardziej że moje markery nowotworowe były ponad 100. Teraz powiedziała że jajniki są jak nowe. Im dłużej bym zwlekała mogłabym stracić jajniki. Radzę się zastanowić na Twoim miejscu nad pójściem do innego lekarza. Ja tak zrobiłam byłam u trzech lekarzy z których dwóch mówiło to samo.
dafnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 16:59   #2534
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

dziekuje za odp. moja pani (bylam prywatnie) powiedziala ze nie moge miec operacji bo mam dwie zajete torbiele i moze to powodowac utrata jajnikow, np w chwili przekrecenia (?) ja nalegalam na operacje ale nie dalo rady. juz tak mowila w tramatycznym tonie ze sama sie zalamalam problemem (ale nie brakiem dzieci) . ja dzieci nie zamierzam miec do 5 lat jak i nie do 10

biore ten yaz i jakos nie chetnie sie z tego powodu ciesze, bo slyszalam ze tabsy powoduja torbiele. rok temu jakos od marca do czerwca bralam hormony i potem odstawilam bo sie zle czulam, bylam wybuchowa. cykle sie stopniowo wydluzaly az w pewnym momencie nie mialam okresu i lekarka zrobila usg gdzie widziala torbiel (byla 1, ale nie znam rozmiaru) przepisala luteine i tabsy ale wzielam tylko 1 op i 1 tydzien bo nie czulam sie komfortowo. i po miesiaczce (juz normalnej) poszlam do ginekologa gdzie zamiast 1 torbieli mam 2.

siostra powiedziala ze sie popyta za granica o leczenie, jak bedzie na konsultacjach zw ze swoim zdrowiem i jak co to moge sie tam leczyc jesli bedzie czas.

gumka nie jest rewelacyjna ale wole ja niz skutki uboczne, nawet jesli bede plamic to i tak partner zaniecha wspolzycia, wiec nie jest mi na reke

nie wiem jak moj lekarz na fundusz przyjmuje (ost mial ograniczone wizyty)
ca musze zrobic, jak tylko dostane pieniadze , w tym tygodniu
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 17:05   #2535
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

ja sama mam torbiel ale czytalam ze sie moze zdarzyc falszywy pozytyw.
mnie sie zdarzylo ale odczytalam test po czasie wiec to sie nie liczy

ja czytalam rowzniez ze w ciazy torbiele same znikaja

a uprawialas seks bez zabezpieczenia by miec podstawy do ciazy?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 17:36   #2536
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

Hmmm mam torbiel,ale testu nie robiłam to nie wiem czy wykazuje.Jak coś mogę kupić test jutro i zrobić i Ci powiem czy pozytywny czy negatywny.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 07:39   #2537
Amelka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: pozytywny test ciążowy a torbiel jajnika!!!

Witam. Tak my z narzeczonym chcemy miec dziecko i straalismy sie caly miesiac wiec podstawy do ciąży sa jak najbardziej.
Krooolewno, jesli by Ci to nie sprawilo problemu to moze kup test zobaczymy czy te torbiele moga tak oszukiwac...
Amelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 10:45   #2538
dafnita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
dziekuje za odp. moja pani (bylam prywatnie) powiedziala ze nie moge miec operacji bo mam dwie zajete torbiele i moze to powodowac utrata jajnikow, np w chwili przekrecenia (?) ja nalegalam na operacje ale nie dalo rady. juz tak mowila w tramatycznym tonie ze sama sie zalamalam problemem (ale nie brakiem dzieci) . ja dzieci nie zamierzam miec do 5 lat jak i nie do 10

biore ten yaz i jakos nie chetnie sie z tego powodu ciesze, bo slyszalam ze tabsy powoduja torbiele. rok temu jakos od marca do czerwca bralam hormony i potem odstawilam bo sie zle czulam, bylam wybuchowa. cykle sie stopniowo wydluzaly az w pewnym momencie nie mialam okresu i lekarka zrobila usg gdzie widziala torbiel (byla 1, ale nie znam rozmiaru) przepisala luteine i tabsy ale wzielam tylko 1 op i 1 tydzien bo nie czulam sie komfortowo. i po miesiaczce (juz normalnej) poszlam do ginekologa gdzie zamiast 1 torbieli mam 2.

siostra powiedziala ze sie popyta za granica o leczenie, jak bedzie na konsultacjach zw ze swoim zdrowiem i jak co to moge sie tam leczyc jesli bedzie czas.

gumka nie jest rewelacyjna ale wole ja niz skutki uboczne, nawet jesli bede plamic to i tak partner zaniecha wspolzycia, wiec nie jest mi na reke

nie wiem jak moj lekarz na fundusz przyjmuje (ost mial ograniczone wizyty)
ca musze zrobic, jak tylko dostane pieniadze , w tym tygodniu

Proszę bardzo, próbuje pomóc... Jak źle się czujesz po tabletkach to musisz to zgłosić ginowi żeby ci zmienił. A propo ja też chodzę prywatnie i moja gin dała mi skierowanie na ca na fundusz zdrowia, czyli całkowicie za darmo w wybranej placówce.
dafnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:47   #2539
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

zle sie po nich nie czuje, ale dziwnie sie czuje ze musze je brac z przymusu.


ja slyszalam ze ca jest normalnym platnym badaniem no ale cofac sie nie bede juz po skierowanie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 15:42   #2540
xxxagusiaqxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxagusiaqxxx
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 97
Post Torbiele(...)

hej.. mam pewien problem mam torbiela począdkowo miał 8 cm teraz ma 1.5 .Biorę ,,Jasminella' Ostatnio zaczęły mnie znowu boleć jajniki czy to normalne ? kurcze nie wiem bo nikt z moich znajomych nie ma torbiela a w necie też nie wszystko można znaleźć proszę o odp.
__________________
,Prawdziwa elegancja nie polega na tym, by zostać zauważonym, ale na tym by być zapamiętanym''




xxxagusiaqxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 17:28   #2541
Anula0055
Przyczajenie
 
Avatar Anula0055
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 17
Dot.: Torbiele(...)

Nie powinnaś sie tak przejmować skoro torbiel się zmniejszył, bierz dalej tabletki i napewno bedzie dobrze, a jeżeli coś Cię trapi udaj się do lekarza i wypytaj go o wszystko, takie zastanawianie się nic nie da.




Pozdrawiam!
Anula0055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 09:51   #2542
xxxagusiaqxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxagusiaqxxx
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 97
Question Dot.: Torbiele(...)

interesuje mnie tylko ten ból , bo skoro sie juz zmniejszył to nic nie powinno m i być (...)
__________________
,Prawdziwa elegancja nie polega na tym, by zostać zauważonym, ale na tym by być zapamiętanym''




xxxagusiaqxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:31   #2543
Arche1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 103
Dot.: Torbiele(...)

Dwa lata temu też miałam sporego torbiela, brałam Cilest i torbiel się wchłonął. Do dzisiaj czasami mnie coś tam pobolewa, ale na szczęście torbiela brak.
Arche1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 14:50   #2544
taka jedna nieposkladana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez dafnita Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza uwierz mi torbiel 4 cm to bardzo duża zmiana która może bardzo szybko się powiększyć. Może uda się to wyciąć jeszcze laparoskopem to jest mało inwazyjny zabieg lepiej dmuchać na zimne potem jak ja będziesz cięta na brzuchu i dochodzić do siebie miesiącami. A o dzidzię będzie bardzo trudno. Zastanów się tabletkami anty nie zlikwidujesz torbieli !!!
Miesiac temu ginekolog wykryl u mnie torbiel na prawym jajniku, wielkosci 3,5cm. Dostalam tabletki antykoncepcyjne, po miesiacu torbiel sie wchlonela, mam potwierdzenie na usg, wiec blagam dziewczyny nie straszcie sie!!! Nawet kilkucentymetrowa torbiel moze byc czynnosciowa i pod wplywem lekow moze sie wchlonac.
taka jedna nieposkladana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:44   #2545
dafnita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez taka jedna nieposkladana Pokaż wiadomość
Miesiac temu ginekolog wykryl u mnie torbiel na prawym jajniku, wielkosci 3,5cm. Dostalam tabletki antykoncepcyjne, po miesiacu torbiel sie wchlonela, mam potwierdzenie na usg, wiec blagam dziewczyny nie straszcie sie!!! Nawet kilkucentymetrowa torbiel moze byc czynnosciowa i pod wplywem lekow moze sie wchlonac.
Może źle się wyraziłam są przecież różne rodzaje torbieli i masz rację to jest możliwe. Za bardzo kierowałam się swoim rodzajem którego nie da się rozgonić tabletkami.
dafnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 20:15   #2546
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
ja mam dwie torbiele. jednak jakos 3 cm a druga prawie 5. na zabieg sie doktor nie zgodzila bo grozi to bezplodnoscia bo mam dwa zajete jajniki

biore hormony, siostra zorientuje sie jak w usa to jest leczone i jesli polece to moge sie ewentualnie konsultowac z lekarzem
Kochana ,ja na twoim miejscu zmieniłabym ginekologa i to jak najszybciej . Co za bzdury ci plecie , albo jest niedouczona albo sama nie wie co mówi . To nie ma nic do rzeczy że masz torbiele na obu jajnikach i niech ci nie bzdurzy o bezpłodności bo torbiele można wyłuszczyć tak aby pozostawić czynne jajniki. Nie w każdym przypadku tak jest ale tego nikt nie wie dopóki nie zajrzy do środka i uwierz mi bzdury ci opowiada . Bywa tak że torbiele wchłoną się po lekach hormonalnych a jeżeli rosną to trzeba je operować bo dopiero wtedy moga narobić biedy i zniszczyć jajnik.
Zmień lekarza błagam
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:20   #2547
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziewczyny mam sprawę,oczywiście nie mam zielonego pojęcia po co piszę,ale liczę,że mi jakaś powie,że to np.normalne i pęka torbiel czy coś...
Wykryto u mnie torbiel (3cm),biore luteine na wywołanie okresu co miesiąc przez 12 dni od 14 dnia cyklu...
Wszystko było ok,jednak zauważyłam teraz na wkłądce,niewielką krew...Jak poszłam do toalety i oddałam mocz:P to był normalny kolor,jednak na wkładce mam znaki krwi...Poza tym boli mnie głowa strasznie,ale to chyba niezwiązane W każdym razie brzuch mnie nie boli,nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to,że jest to 17 dzien cyklu,czyli dopiero co biore luteinę,więc okres to nie jest...
Wiem głupie pewnie pytanie,ale czy tak bywa czasem?Luteinę biorę juz gdzieś od 4 miesięcy,więc może ta torbiel pęka?
Poszłabym do ginekologa i oczywiście pójdę tylko za tydzień,bo moja ginekolog wyjechała....Nie moge pójśc do innej,bo tylko do niej mam zaufanie to problem w psychiki....
Dodał,że nic nie robiłam z rzeczy typu sex,masturbacja.
Dziękuję
Tylko raz to zauważyłam,więc może nie ma co panikować.
__________________


Edytowane przez krooolewna
Czas edycji: 2010-06-28 o 15:43
krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:55   #2548
Joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 85
GG do Joanna
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam,

W piatek mialam laparoskopie w szpitalu w Londynie.Usunieto mi 7cm cyste dermoidalna z prawego jajnika i 2,9cm endometriome z lewego.Przy wypisie (sobota)nie moglam rozmawiac z lekarzem,ktory przeprowadzal operacje bo nie pracowal tego dnia i z papierami przyszla inna doktor,ktora poinformowala,ze prawego jajnika mi nie usunieto(o to sie tak balam)ale 7cm cysta bardzo go przygniatala i oni nie wiedza czy jajnik ten bedzie normalnie funkcjonowal.Czy mozliwe jest po wycieciu takiej cysty,ze nawet jezeli jajnik nie produkuje teraz komorek jajowych moze zaczac z czasem?

Drugie pyt ktore mnie nurtuje to czy 2,9cm cysta endometrialna oznacza ze mam endometrioze?(nie mialam zadnych zrostow czy przerzutow)..odp doktora brzmiala 'niekoniecznie' ale tez nie podjete zostalo zadne leczenie ani nawet nie chca mnie znow widziec za jakis czas na skanie czym jestem zdziwiona.

Kolejna sprawa zapytalam o starania o dziecko w przyszlosci i odpowiedz brzmiala ze dopiero po roku i tez dobrze widziec przed staraniami lekarza.Rok to strasznie dlugo i nie spotkalam sie zeby czekac az tyle.Co lekarz to opinia,jestem juz skolowana tym wszystkim.

Czy moze ktos zna odpowiedz na nurtujace mnie pytania o ile mozna na to jednoznacznie odpowiedziec.

P.S 3 dni od operacji nabieram sil choc boli w srodku po stronie gdzie byla duza cysta...po lewej nawet nie czuje ze cos bylo robione.
Joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 23:04   #2549
alibabax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witajcie
Mam 15lat, w lutym wykryto u mnie torbiel 5x7cm i to całkiem przypadkiem, gdyż pojechałam na ostry dyżur z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego, a torbiel miałam z lewej strony co wynikło przy badaniu USG. Byłam u ginekologa i przepisał mi czopki, po czym podobno torbiel zniknęła. Teraz 3miesiące od ostatniej kontrolnej wizyty, znów nie mam okresu tylko plamienie trwające jakieś 3dni. Boje sie, że to może znów ta torbiel mnie prześladuje.
Odchudzam sie (nieprawidłowo, bo na głodówke) i nie wiem czy to w skutek tego czy tych torbieli nie mam prawidłowego okresu.
Jakie jest wasze zdanie? Dzięki za odpowiedz, bede bardzo wdzięczna

Zapomniałam dodać jeszcze, że miesiączka bardzo mi się rozregulowała

Edytowane przez alibabax
Czas edycji: 2010-06-28 o 23:09
alibabax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 09:56   #2550
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

w twoim wypadku wszystko mozliwe

nie znam sie na zywieniu mlodych osob ale- zmiena diety. wystarczy ze bedziesz mniej jadla,czesciej i zdrowe rzeczy tj jak chude mieso i warzywa, owoce. ograniczc fast foody i tluste smazone potrawy (od czasu do czasu jakies ustepstwo zebys nie wpadla w nude) pilnuj kalori - jedz odpowiednia ilosc dla twojego wieku (nie 500 czy 200 cal), ogranicz slodycze (ktore sa kaloryczne) i jedz odpowiednia ilosc weglowodanow (tych zdrowszych)

jedz to przez caly okres czasu, przez cale zycie a nie tylko na wakacje

no i uprawiaj sporty.

glodowki nie sa dobre i zdrowe dla organizmu !!! i moga byc przyczyna klopotow z dlugoscia twoich cykli

i warto odwiedzic lekarza.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.