Dziwna choroba nierozpoznawalna przez lekarzy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 23:36   #31
mlynarzowna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Dziwna choroba nierozpoznawalna przez lekarzy!

Jeśli męża bolą stawy przy równoczesnym pogarszaniu się stanu skóry to niezwłocznie powinien go zobaczyć reumatolog. Dieta dietą, ale to może być łuszczycowe zapalenie stawów, a z tym nie ma żartów.
mlynarzowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 23:29   #32
Elisava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 46
Dot.: Dziwna choroba nierozpoznawalna przez lekarzy!

Czego unikamy:
Właściwie zgodnie z prawdą powinnam napisać: czego nie bierzemy do ust. A są to:

Po pierwsze: Cukru w żadnej postaci (nawet trzcinowego) a więc odpadają: kupne dzemy, ciasteczka, syropy, slodziki synetetyczne, cukierki, wafelki i inne tym podobne, soki kupne, napoje gazowane i energetyzujące, kisiele, budynie i inne tego typu, jakieś Nutelle czy inne smarowidła, lody, kupne płatki śniadaniowe, kupne musli, produkty nabiałowe z cukrem takie jak: jogurty owocowe, serki homogenizowane, maślanki i kefiry smakowe ….no wszystko to co zawiera cukier.
Po drugie: wszelkie przetworzone produkty takie jak chipsy, zupy w proszkach, fixy do dań, „pomysły na..”, kostki rosołowe, maggi, ketchupy, majonezy, rafinowane oleje roślinne i wszelkie margaryny, konserwy, parówki, Mleko UHT, serki topione, śmietanki UHT, mrożone frytki, pizze, hamburgery, paluszki rybne i wszystko to co zawiera jakieś polepszacze, jest przetworzone czy pasteryzowane.
Po trzecie: biała mąka i to co ja zawiera: chleby i inne białe pieczywo, makarony ale także paluszki, przegryzki itp. oraz biały ryż.
Ponadto wyeliminowaliśmy sól rafinowaną, kawę ( tutaj czasem się zdarzy ale raczej nie często), alkohol (no niech będzieJ czasem tez się zdarzy ale nie częściej niż raz w miesiącu jakieś małe piwko lub lampka wina), ograniczyliśmy mięso do 2,3 razy w tygodniu ale tez nie stanowi ono u nas samodzielnego posiłku tylko dodatek.
Uff, ale się rozpisałam. Generalnie podsumowując: wyeliminowaliśmy głownie cukier, przetworzone i pasteryzowane produkty oraz białą mąkę i to co ją zawiera.
Elisava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 22:02   #33
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Dziwna choroba nierozpoznawalna przez lekarzy!

Dzięki Elisavie utwierdziłam się w tym, że faktycznie nie mam co szukać dermatologów tylko poszukać przyczyny w składnikach pożywienia. No i jeśli chodzi o mój przypadek to potwierdziło się, a na dowód załączam zdjęcia. W zeszłym tygodniu w środę odstawiłam zupełnie wszystko co ma związek z pszenicą, dłonie przestały pękać i praktycznie już w trzecim dniu widziałam znaczną poprawę (ustąpiły również wszystkie problemy trawienne, wzdęcia,gazy, których nie łączyłam z pęknięciami). Skóra nie jest jeszcze może zupełnie gładka ale jak pękała przez kilka lat to i potrzebuje czasu, żeby się całkowicie wyleczyć. A poza tym to jeszcze badam sprawę pod względem słodyczy.
Także jeszcze raz dziękuję za trafne podpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150122_084346.jpg (38,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150122_084317.jpg (40,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150122_084256.jpg (34,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150122_084225.jpg (45,0 KB, 12 załadowań)
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 01:01   #34
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Dziwna choroba nierozpoznawalna przez lekarzy!

Może jest to tzw rybia łuska? Proszę poczytać trochę więcej na ten temat, nie jestem specjalistą, ale wiem, że mój tata miał ją. Zazwyczaj pojawia się w wieku niemowlęcym/dziecięcym, ale są różne odmiany
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 00:23   #35
SZADAP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dziwna choroba nierozpoznawalna przez lekarzy!

Dzień dobry
Przypadkowo znalazłem Pani opis co do pękającej skóry , Czy byłyła by Pani tak uprzejma i powiedziała jak postępy czy choroba nie wróciła. Zamierzam się dostosować do Pani wytycznych dotyczących diety .
Pozdrawiam
SZADAP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 01:23:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.