Pierwszy raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-06, 00:14   #1
Hela2114
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 3

Pierwszy raz


Hej, mam takie dość banalne pytanie

Mam 18 lat i nigdy nie miałam chłopaka ani tym bardziej pierwszego razu, moje koleżanki mają chłopaków a już napewno każda z nich miała już tego pierwszego, niektóre nawet już są po pierwszym razie, natomiast ja nigdy takiego nie miałam, jestem w moim odczuciu dość ładną dziewczyną ale z nadwagą, rzadko wychodzę z domu ponieważ wszyscy moi znajomi są z innego miasta i poprostu jakoś tak wychodzi że wolę zostać w domu i poczytać książke. Moje pytanie brzmi, czy waszym zdaniem normalne jest żeby w wieku 18 lat nie mieć żadnego doświadczenia, nawet jeśli chodzi o pierwszy pocałunek? Czy według was kobiety pulchniejsze tez są atrakcyjne dla płci męskiej?
Hela2114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 18:32   #2
dewitalizacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 13
Dot.: Pierwszy raz

Pewnie, że to normalne. Każdy zaczyna w innym czasie i jeśli jest Ci dobrze z samotnością, nie powinnaś na siłę sobie kogoś szukać. Ja mam 23 lata i dopiero w wieku 22 miałam swojego pierwszego chłopaka. Byliśmy ze sobą krótko, więc nie było 1 razu, także nadal jestem dziewicą. Znam też starsze od siebie dziewczyny, które są całkiem bez doświadczenia związkowego. Masz jeszcze czas, także spokojnie :p
dewitalizacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-09, 10:02   #3
Chlopak00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwszy raz

To ja może wypowiem się jako facet.

Bycie dziewica czy bycie niedoświadczoną w relacjach z chlopakami wieku 18 lat nie jest ani żadnym wstydem ani żadna negatywna norma, która świadczyłaby, że coś nie tak jest z Tobą. Masz dopiero 18 lat, weszłaś w dorosłe życie. Wiesz dziewczyno ile jeszcze będziesz miała okazji do poznawania ludzi, poznania chłopaków... Bardzo dużo pod warunkiem że będziesz wychodziła z domu będziesz aktywna, będziesz pozytywnie patrzyła na swoje życie i poznawała ludzi. Ludzie w różnym wieku nabywają doświadczenia w relacjach międzyludzkich. Są kobiety, które tracą dziewictwo po 30 czy 40-tce, poznają dopiero swoją milośc, zakładają rodziny a są też takie które zakochują się w wieku 15 lat i tracą dziewictwo. Nie ma na to reguły. Uwierz mi że życie układa się różnie. Nie ma jednego schematu, że w tym czy w tym wieku zakochasz sie. Trzeba być cierpliwym i wychodzić do ludzi.

A co do Twojej sylwetki to powiem Ci, że grubsze dziewczyny są też atrakcyjne i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej, że nie zasługujesz na miłość. Gusta są różne, każdemu człowiekowi podoba się co innego w drugim człowieku. Więcej wiary w siebie

Możesz napisać do mnie na skrzynkę jeśli będziesz chciała popisać gdy będzie Ci smutno.
Chlopak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 16:43   #4
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Pierwszy raz

Tak, to normalne. Wszystko w swoim czasie. Ludzie mają różne gusta - jednemu się spodobasz, innemu nie. Nie przejmuj się za bardzo i nie porównuj do innych ludzi.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-29, 16:04   #5
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: Pierwszy raz

Tak, to normalna sytuacja.
Okoliczności, które opisujesz (nie wychodzenie do ludzi, nie poznawanie nowych osób), mają znaczący wpływ na brak doświadczeń i ok, są takie etapy w życiu.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 15:27   #6
Malwina344
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 14
Dot.: Pierwszy raz

Nie spiesz się, lepiej raz a dobrze, ilość partnerów seksualnych ma duże znaczenie w późniejszych relacjach. Na spokojnie do tego podchodź
Malwina344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 18:04   #7
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Malwina344 Pokaż wiadomość
Nie spiesz się, lepiej raz a dobrze, ilość partnerów seksualnych ma duże znaczenie w późniejszych relacjach. Na spokojnie do tego podchodź
Na czym polega to duże znaczenie?
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 18:45   #8
Malwina344
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 14
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez road_rage Pokaż wiadomość
Na czym polega to duże znaczenie?
" Ogólnie rzecz biorąc, respondenci, którzy zgłaszają rozległe przedmałżeńskie doświadczenie seksualne, zgłaszają rozległą aktywność pozamałżeńską. Miary miejsca pierwszego stosunku i liczby partnerów przedmałżeńskich wykazują pozytywne powiązania z (1) oceną małżeństwa jako mniej szczęśliwego niż przeciętnie, (2) liczbą różnych partnerów pozamałżeńskich i (3) zamiarem uczestniczenia w działaniach związanych z zamianą partnerów (str. 221-222)

Athanasiou, R., & Sarkin, R. (1974). Przedmałżeńskie zachowania seksualne i dostosowanie pomałżeńskie. Archives of Sexual Behavior, 3(3), 207–225."



Truizmem w psychologii jest to, że najlepszym predyktorem przyszłych zachowań jest zachowanie z przeszłości. Jest to nie mniej prawdziwe w dziedzinie zachowań seksualnych. Rzeczywiście, jednym z najsilniejszych predyktorów zdrady małżeńskiej jest liczba wcześniejszych partnerów seksualnych



Cytaty z książek
Malwina344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 18:58   #9
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Pierwszy raz

tak, wiem, już to cytowałaś w innym wątku i tutaj jest to tak samo bezpodstawne stwierdzenie
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 21:23   #10
Malwina344
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 14
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez road_rage Pokaż wiadomość
tak, wiem, już to cytowałaś w innym wątku i tutaj jest to tak samo bezpodstawne stwierdzenie
bezpodstawne stwierdzenie z książki opracowanej przez specjalistów co siedzą w temacie pare lat XD nieźle
Malwina344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-05, 15:18   #11
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez road_rage Pokaż wiadomość
Na czym polega to duże znaczenie?
Im mniej partnerów tym gorzej, bo ma się mniejsze porównanie i akceptuje się kiepskich kochanków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-05, 22:32   #12
taalasaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy raz

Z tego co zrozumiałem to im więcej partnerów tym łatwiejsza chęć do zmiany i większa niestabilność w związku i mniejsza chęć pracy nad probkemsmo. Po co się pobierać jak się jest niedopasowanym seksualnie by potem się rozchodzić?
taalasaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 01:45   #13
Rogatka_Ozdobna
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka_Ozdobna
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 126
Dot.: Pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Hela2114 Pokaż wiadomość
Czy według was kobiety pulchniejsze tez są atrakcyjne dla płci męskiej?
Są mężczyźni gustujący w pulchnych sylwetkach, ale bądź gotowa na to, że zwolenników szczupłych jest 100 razy więcej. Są też pulchne kobiety mające ogromne powodzenie u mężczyzn, bo nadrabiają np. szczególną charyzmą. Więc jeżeli nie masz osobowości przyciągającej płeć przeciwną, to warto po prostu pozbyć się nadwagi. Wtedy zainteresowanie tobą że strony mężczyzn radykalnie wzrośnie.
Rogatka_Ozdobna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 21:24   #14
arosok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz

Na spokojnie.
Znam wiele brzydkich osób, które mają za sobą pierwszy raz. I nie mówię brzydkich w kontekście oceny estetycznej, tylko śmierdzących, z odrażającym charakterem, niedbających o siebie, z tłustymi włosami albo coś innego.
Każdy znajdzie swojego amatora, serio. Można być chmurką i mieć masę adoratorów, bo jest wielu facetów, którzy lubią mieć co złapać i poklepać

I nie ma znaczenia czy masz pierwszy raz w wieku 16 lat, 18 czy 22. Liczy się TWOJE doświadczenie, bo Ty z tym zostajesz. Plus serio, nikogo poza Tobą i Twoim pierwszym to nie interesuje.
arosok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-07 22:24:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.