Szydełkowana kostka Rubika- pokrowiec na chusteczki. Pomocy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-23, 21:10   #1
kruszynka_96
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_96
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96
Question

Szydełkowana kostka Rubika- pokrowiec na chusteczki. Pomocy?


Hej dziewczyny.
Zbliżają się urodziny bardzo ważnej dla mnie osoby () i chciałabym zrobić coś super. Jest to chłopak, namiętnie układa kostkę Rubika i (może mało istotne, a jednak) zawsze ma w pokoju chusteczki. A przeglądając ostatnio internet znalazłam pewne cudo, jest w załączniku.
Tylko tu pojawia się seria pytań. Jeśli chodzi o szydełkowanie to nie mam jakiś specjalnych umiejętności, powiedziałabym przeciętne. Nie wiem jak się za to zabrać .
Jak zrobić otwarcie, żeby można było wkładać nowe opakowania chusteczek do środka?
Użyć muliny czy kordonka?
Jak zmieniać kolory? Chodzi mi konkretniej o to, czy robić wzdłuż rzędu od lewej do prawej, czy wykonać najpierw kwadrat jednego koloru, potem innego i dopiero połączyć?
Szydełko 3mm, 3,5mm... jeszcze inne?
Słupki... Półsłupki..?
Jak wykonać dziurę na środku z której wychodzą chusteczki?

Bardzo proszę o przystępne instrukcje
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rubikslow.jpg (6,0 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rubikslow (1).jpg (29,7 KB, 119 załadowań)
__________________

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynkę, piję drożdże, pokrzywę.
Nieustannie dbam o włosy z wizażem- widzę poprawę!
Zakochana
GG: 9498243


Aga.
kruszynka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:42   #2
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Szydełkowana kostka Rubika- pokrowiec na chusteczki. Pomocy?

wydaje mi się, takpo zdjęciu patrząc, że tonie jest wyszydełkowane, tylko wyhaftowane muliną na kanwie. Moim ślepym oczom nie ufam ale tak raczej krzyżyki widać, a nie półsłupki

ale gdyby tak się chciało szydełkiem, to pewnie trzeba by znaleść odpowiednie pudełko przede wszystkim, kwadratowe. każdy kawałek kolorowy robić osobno, pomierzyć dokładnie ile oczek na 1/3 boku wyjdzie. Zaczynasz od łańcuszka odpowiednio długiego i chyba najlepiej półsłupkami, bo najgęściej wyjdą. Na koniec połączyć wszystko czarnym i są kontury. Dziura na wyciągnie chusteczek - wystarczyło by jednego kwadratu nie zrobić. Tylko jeśli pudełko miałoby być wielorazowe, trzeba by pomyślec o możliwości wymieniania środka :? chyba, ze zrobisz tylko sam"otulacz" bez denka.

acha, sposoby łączenia elementów podawała anula w temacie freeform crotchet

a czy włoczka, czy kordonek zależy od Ciebie. Wielkość/ rozmiar szydełka dopasowujesz do grubości użytej nici
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ


Edytowane przez cocci
Czas edycji: 2011-08-23 o 21:44
cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 22:03   #3
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowana kostka Rubika- pokrowiec na chusteczki. Pomocy?

Zgadzam się z cocci że to raczej plastikowa kanwa, ale można i na szydełku... moim zdaniem tam nie ma spodu - i się to pudełko obciąga (znalazłam taki opis dla kanwy ;P - góra i 4 boki). Wklejam link, to możesz zobaczyć jak rozwiązali dziurę na górze...
http://www.allcrafts.net/fjs.htm?url...tm#tissueboxes
Ja bym jednak przed zrobieniem dziury, przyjrzała się jaka dziura jest w normalnym pudełku (bo może u nas produkują trochę inne)....
Zrobić taką dziurę jak w linku to nie problem - jakbyś miała problemy, pisz to Ci mogę dokładniej opisać...
Ja bym robiła inaczej niż cocci: od razu cały duży kwadrat - 4sztuki na boki i te dopiero łączyła najlepiej tak żeby na zewnątrz powstał ozdobny szew - wypukły, który zagiąłby Ci robótkę pod kątem a nie po łuku, w razie czego mogę poszukać gdzieś jak się taki robi (albo opisać bo robiłam przy kapciach). W dodatku bym raczej robiła kordonkiem, bo łatwiej będzie dobrać ilość półsłupków żeby równe kratki wyszły... ale to zależy od tego ile masz czasu, bo włóczką wyszłoby szybciej...
Tak czy siak, szydełko dobierzesz do rozmiaru włóczki/kordonka, a najpierw koniecznie musisz zrobić próbkę, obmierzyć pudełko i dobrać ilość oczek każdego koloru ;P...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 15:27   #4
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Szydełkowana kostka Rubika- pokrowiec na chusteczki. Pomocy?

Poniżej na fotce widać, że kosteczki robione są " na okrągło".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5590280956_3b07b261da_b.jpg (69,2 KB, 48 załadowań)
__________________
MÓJ BLOG O LALKACH
BLOG ROBÓTKOWY

Moje topiki na Wizażu:
SZYDEŁKOWE DLA LALEK BARBIE I TONNER

Należę do Polskiego (zamkniętego) Forum Lalek DollPlaza


Konsultantka AVON od 2000 roku do dziś
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.