Składanie długopisów przez 14-latkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 11:08   #1
kruszynka_96
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_96
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96
Question

Składanie długopisów przez 14-latkę?


Witam!
Mam 14 lat, mieszkam w Gdańsku. Chciałabym sobie troszkę dorobić, bo w domu kasy zawsze na styk, a mama i tak pracuje od rana do wieczora. Myślałam o składaniu długopisów. Nie wiem jednak, czy jest to wgl możliwe ze względu na mój wiek. A jeśli tak, to czy potrzebna jest jakaś zgoda rodziców? Jak znaleźć uczciwego pracodawcę? Przez gazetę, internet? Dać ogłoszenie, czy je przeszukiwać? A jak już znajdę, to trzeba się z nim spotkać osobiście, czy wystarczy przez internet? Możecie coś polecić? O czym powiedzieć na rozmowie?

Proszę, pomóżcie

Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynkę, piję drożdże, pokrzywę.
Nieustannie dbam o włosy z wizażem- widzę poprawę!
Zakochana
GG: 9498243


Aga.
kruszynka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 14:03   #2
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Na składaniu długopisów nic nie zarobisz po potem sama musisz na te długopisy kucpów szukać

Jutro w Gdańsku zaczyna się Jarmark Dominikański - tam popytaj, może Cię ktoś przygarnie
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 19:46   #3
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Na składaniu długopisów nic nie zarobisz po potem sama musisz na te długopisy kucpów szukać

Jutro w Gdańsku zaczyna się Jarmark Dominikański - tam popytaj, może Cię ktoś przygarnie
Nikt nie zatrudni na jarmark 14latki, chyba że chce chodzić przebrana za puszkę po coca-coli.
Dziewczyno, ciesz się z wakacji, jeszcze się napracujesz w życiu.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 05:45   #4
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość
Nikt nie zatrudni na jarmark 14latki, chyba że chce chodzić przebrana za puszkę po coca-coli.
Dziewczyno, ciesz się z wakacji, jeszcze się napracujesz w życiu.
Skąd wiesz? Pracowałam na Jarmarku w tym wieku. Uważam że żadna praca nie hańbi więc nie widzę nic złego w chodzeniu w różnego rodzaju przebraniach.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:17   #5
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Skąd wiesz? Pracowałam na Jarmarku w tym wieku. Uważam że żadna praca nie hańbi więc nie widzę nic złego w chodzeniu w różnego rodzaju przebraniach.
Oczywiście, ale ja chyba bym wybrała te długopisy. A kiedy pracowałaś na jarmarku w wieku 14 lat? Bo pare lat temu wszystko było inaczej, teraz nie ma pracy nawet dla 18latek. Mój znajomy ma stoisko z biżuterią i wysłał ogłoszenie, że poszukuje na czas jarmarku osobę na stoisko na starówce, cv wysłało mu prawie 100 osób. Już widze jak spośród nich wybiera 14latkę.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 16:56   #6
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ale ja chyba bym wybrała te długopisy. A kiedy pracowałaś na jarmarku w wieku 14 lat? Bo pare lat temu wszystko było inaczej, teraz nie ma pracy nawet dla 18latek. Mój znajomy ma stoisko z biżuterią i wysłał ogłoszenie, że poszukuje na czas jarmarku osobę na stoisko na starówce, cv wysłało mu prawie 100 osób. Już widze jak spośród nich wybiera 14latkę.
Nawet więcej niż parę lat temu. Jarmark to nie tylko stacjonarne stoiska.. Syn koleżanki kilka jarmarków z rzędu pracował chodząc i sprzedając orzeszki z koszyczka na szyi. Z tego co wiem nawet nieźle zarabiał Widziałam tez mnóstwo młodych osób chodzących i sprzedających kwiatki.

Wybrałbyś składanie długopisów pomimo tego że de facto nie otrzymasz za to składnie wynagrodzenia? Podziwiam Cię...

a tak btw. Będąc wiele lat hostessą często chodziłam w różnego rodzaju przebraniach i nie widziałam w tym żadnego problemu
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.



Edytowane przez titina
Czas edycji: 2010-08-03 o 17:03
titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:32   #7
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Nawet więcej niż parę lat temu. Jarmark to nie tylko stacjonarne stoiska.. Syn koleżanki kilka jarmarków z rzędu pracował chodząc i sprzedając orzeszki z koszyczka na szyi. Z tego co wiem nawet nieźle zarabiał Widziałam tez mnóstwo młodych osób chodzących i sprzedających kwiatki.

Wybrałbyś składanie długopisów pomimo tego że de facto nie otrzymasz za to składnie wynagrodzenia? Podziwiam Cię...

a tak btw. Będąc wiele lat hostessą często chodziłam w różnego rodzaju przebraniach i nie widziałam w tym żadnego problemu
Co do osób sprzedających kwiaty-słyszałam coś o tym. Nie mają stawki godzinowej, tylko jakieś grosze od sprzedanej sztuki (z tego co pamiętam to to było 2 zł). Często bywa, że chodzi się cały wieczór i nic się z tego nie ma, a na dodatek trzeba unikać straży miejskiej ponieważ to nielegalne. A osoby zatrudniające to prawdziwi zdzieracze, kupują małe różyczki hurtowo po 50 gr, każą sprzedawać po 10 czy 15 zł, i dają 2 zł od sztuki. 15zł-0,5zł-2zł=12,5zł. Bardzo sprytne, naprawdę. Głośno w zeszłym sezonie o tym było.

Inny handel obnośny (jak mówisz-orzeszki, lody, napoje itp.) wydaje mi się, że raczej zatrudniają właśnie młodych chłopaków niż młode dziewczyny. Jak 14letnia dziewczynka ma nosić po 10 godzin dziennie jakiś wielki karton, koszyk czy plecak? Chyba coś tu jest nie tak.

Także byłam kiedyś hostessą, pamiętam akcję promocyjną jakiejś czekolady chyba, gdzie obowiązkowym strojem był wielki karton od szyi do kolan, szeroki chyba na metr. Wszyscy zrezygnowali.
Nie mówię, że taka praca jest zła. Po prostu wyrażam swoje zdanie, ja bym takiej nie podjęła. To raczej dla ludzi, którzy potrzebują bardzo pilnie pieniędzy.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 06:22   #8
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość

Inny handel obnośny (jak mówisz-orzeszki, lody, napoje itp.) wydaje mi się, że raczej zatrudniają właśnie młodych chłopaków niż młode dziewczyny. Jak 14letnia dziewczynka ma nosić po 10 godzin dziennie jakiś wielki karton, koszyk czy plecak? Chyba coś tu jest nie tak.
A kto tutaj mówi o wielkim kartonie czy plecaku. Pisałam o koszyczku na szyi z małymi torebeczkami orzeszków (lub np.kadzidełek). W koszyczku jest kilka - kilkanaście sztuk, a gdy towaru brakuje wraca się na stoisko i uzupełnia.


Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość
Także byłam kiedyś hostessą, pamiętam akcję promocyjną jakiejś czekolady chyba, gdzie obowiązkowym strojem był wielki karton od szyi do kolan, szeroki chyba na metr. Wszyscy zrezygnowali.
Nie mówię, że taka praca jest zła. Po prostu wyrażam swoje zdanie, ja bym takiej nie podjęła. To raczej dla ludzi, którzy potrzebują bardzo pilnie pieniędzy.
Nie wiem dlaczego twierdzisz że dziewczyna nie dostanie innej pracy niż przebranie za puszkę coli lub w jakiś karton. Waśnie do takich ciężkich przebrań zatrudniaj raczej chłopaków. Dziewczyny zazwyczaj dostają przebrania w których ładnie się prezentują.

Na jarmarku jest tez zawsze do rozdawania dużo ulotek z różnych kawiarni, restauracji, stoisk itp.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:22   #9
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

Wydaje mi się, że nie ma się o co kłócić bo autorka chyba i tak nie jest zainteresowana naszymi opiniami. Tak czy inaczej życzę powodzenia w szukaniu pracy!
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 12:27   #10
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Składanie długopisów przez 14-latkę?

dziewczyny znalazłam ten wątek i chciałam zapytać jak to jest w końcu z tą pracą. Opłacalna jest? bo szukając w internecie wszystkie ogłoszenia zachwalają a nie ma takich rzetelnych wypowiedzi niestety.
Proszę o pomoc
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.