Jakie badania powinnam zrobić kiedy bez powodu chudnę jestem zbyt zmęczona i wypadają - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-04, 22:43   #1
Ell1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 8

Jakie badania powinnam zrobić kiedy bez powodu chudnę jestem zbyt zmęczona i wypadają


Mam 28 lat od jakiś 4 miesięcy ciągle tracę na wadze nie zmienialam trybu życia, żywienia, nie mam nadmiernego stresu.
Zrzuciłam 6 kg choć wcale tego nie chce. Dodatkowo strasznie mi wypadają włosy od około pół roku straciłam połowę objętości z głowy z pięknych gęstych włosów mam straszne cienkie niesforne kosmyki które nie wyglądają zachęcająco. Wysypuje mi na buzi mnóstwo wyprysków. Odczuwam straszne zmęczenie proste obowiązki potrafią mnie wykończyć. Ciągle bolą mnie mięśnie i kości szczególnie kręgosłup i nogi. Myślałam nad endokrynologiem bo mam nadczynność tarczycy ale nie leczona bo lekarz kilka lat temu nie widział takiej potrzeby . Jakich lekarzy waszym zdaniem powinnam odwiedzić i jakie wykonać badania . Zależy mi na tym bo będę też badać poziom hormonów( że względu na trudnosci z zajściem w drugą ciążę ) i nie chce żeby to ze sobą kolidowało.
Ell1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-05, 19:02   #2
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Jakie badania powinnam zrobić kiedy bez powodu chudnę jestem zbyt zmęczona i wy

żelazo! mialam podobnie tylko po ciazy strasznie schudlam i okazalo sie ze mialam anemie
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 09:37   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jakie badania powinnam zrobić kiedy bez powodu chudnę jestem zbyt zmęczona i wy

Cytat:
Napisane przez Ell1992 Pokaż wiadomość
Mam 28 lat od jakiś 4 miesięcy ciągle tracę na wadze nie zmienialam trybu życia, żywienia, nie mam nadmiernego stresu.
Zrzuciłam 6 kg choć wcale tego nie chce. Dodatkowo strasznie mi wypadają włosy od około pół roku straciłam połowę objętości z głowy z pięknych gęstych włosów mam straszne cienkie niesforne kosmyki które nie wyglądają zachęcająco. Wysypuje mi na buzi mnóstwo wyprysków. Odczuwam straszne zmęczenie proste obowiązki potrafią mnie wykończyć. Ciągle bolą mnie mięśnie i kości szczególnie kręgosłup i nogi. Myślałam nad endokrynologiem bo mam nadczynność tarczycy ale nie leczona bo lekarz kilka lat temu nie widział takiej potrzeby . Jakich lekarzy waszym zdaniem powinnam odwiedzić i jakie wykonać badania . Zależy mi na tym bo będę też badać poziom hormonów( że względu na trudnosci z zajściem w drugą ciążę ) i nie chce żeby to ze sobą kolidowało.
Zdecydowanie endokrynolog! I to jak najszybciej.

Z badań na pewno TSH, morfologia, żelazo.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 09:39   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Jakie badania powinnam zrobić kiedy bez powodu chudnę jestem zbyt zmęczona i wy

W pierwszej kolejności odwiedź rodzinnego. Niech cię zbada, oceni i przy takich dolegliwościach zleci badania krwi.
Objawy, które opisujesz jak najbardziej mogą być spowodowane nadczynnością tarczycy i skoro masz ją w wywiadzie to prawdopodobieństwo, że to właśnie tarczyca jest duże, ale też może to być np. niedokrwistością, stan zapalny.
W zależności od nieprawidłowości lekarz rodzinny pokieruje Cię dalej.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-06 10:39:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.