Nie wiem co doradzić przyjaciółce. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-23, 17:34   #1
Laurussia899
Przyczajenie
 
Avatar Laurussia899
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24

Nie wiem co doradzić przyjaciółce.


Hej ,
Potrzebuje porady kogoś z boku , nie wiem już sama co mam doradzić mojej przyjaciółce .


Znamy się z B. ponad 15 lat , zawsze podziwiałam jej charakter , kobieta z tzw "jajami " ,nie dająca sobie w kaszę dmuchać , służąca zawsze dobrą radą , przyjacielska , poprawia mi humor jak mało kto .





Niestety nie ma szczęścia w miłości . Raczej nie może się skarżyć na brak powodzenia , zawsze ktoś się wokół niej kręci . Szkopuł w tym , że z żadnym z nich nie może stworzyć normalnej , zdrowej relacji . Przyciąga samych toksycznych facetów , z ledwo ukończonego związku wpada w następny . Kobieta po 2 rozwodach , 3 rozwód w toku . Matka 3 dzieci , każde z innym ojcem .


Chciałaby być szczęśliwa , czuć się przy facecie bezpiecznie mieć w nim oparcie , żeby się o nią troszczył itd . Każdy z nich miał być tym jedynym , niestety jeden ją zdradził , kolejny bił , trzeci znęcał się nad nią psychicznie .



Poradziłam jej wizytę u psychologa , żeby popracowała trochę nad sobą , dała sobie czas dla siebie a nie wkładała energię w kolejna relacje z nowym facetem , który de facto już się pojawił na horyzoncie .

Miała to przemyśleć .



Nie wiem jak mam do niej dotrzeć i co jej jeszcze doradzić . Widzę ze kazde rozstanie duzo ja kosztuje , desperacko szuka pocieszenia w ramionach kolejnego partenera , ale to błędne koło .
__________________
Nigdy nie zobaczysz tego, co ja widzę, są chwile, które kocham i których nienawidzę!




Mężatka od 30.10.2010r.




Za 2 miesiące Mamuśka Maju już się nie mogę doczekać Skarbie mój
Laurussia899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 18:24   #2
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Czytałam, przecierając oczy ze zrozumienia. Mam taką samą koleżankę i też ma B. w inicjałach... Co możesz zrobić-nic, wiem, bo ja próbowałam robić przez pierwsze 5 lat, po kolejnych 5 odpusciłam i po prostu jestem przy B. Tylko tyle i aż tyle.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 19:41   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

To dorosła kobieta. Nic nie zrobisz. Może rzeczywiście ma pecha, może jest zaślepiona miłością inie myśli racjonalnie, może sama ma zły charakter. Każda zmiana powinna wynikać z jej chęci, a nie przyjaciółki.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 01:41   #4
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Zrobiłaś co mogłaś. Poradziłaś dobrze.


Teraz możesz tylko przy niej być i ją wspierać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 05:28   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
To dorosła kobieta. Nic nie zrobisz. Może rzeczywiście ma pecha, może jest zaślepiona miłością inie myśli racjonalnie, może sama ma zły charakter. Każda zmiana powinna wynikać z jej chęci, a nie przyjaciółki.
Trzy razy toksyczny związek to nie pech tylko wybór. Tym bardziej, że to nie było luźne spotykanie się przez kilka miesięcy, aż odkryła charakter tych facetów.
Dziewczyna potrzebuje pomocy psychologa. Tylko tyle i aż tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 10:18   #6
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Trzy razy toksyczny związek to nie pech tylko wybór. Tym bardziej, że to nie było luźne spotykanie się przez kilka miesięcy, aż odkryła charakter tych facetów.
Dziewczyna potrzebuje pomocy psychologa. Tylko tyle i aż tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, nie ma czegoś takiego jak "przyciąganie" złych facetów, sytuacje w których facet potrafi tak dobrze się maskować ze swoimi toksycznymi skłonnościami to sytuacje jednorazowe, rzadko prowadzadzące aż do ślubu. Szkoda dziewczyny bo autorka pisze że fajna z niej kobieta ale niestety tutaj tylko pomoc specjalisty i jej chęć zmiany i zrozumienia co robi źle. Miło ze strony autorki że chce pomóc ale za nikogo życia nie przeżyje.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 11:04   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Trzy razy toksyczny związek to nie pech tylko wybór. Tym bardziej, że to nie było luźne spotykanie się przez kilka miesięcy, aż odkryła charakter tych facetów.
Dziewczyna potrzebuje pomocy psychologa. Tylko tyle i aż tyle.
Święte słowa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-24, 22:10   #8
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Jak się nie zdecyduje na te terapie to powiedz jej, że jak musi to niech sobie będzie w tym związku. Nie każdy potrafi być sam, ale niech zostawi sobie przez dłuższy czas pole do manewru jak dorosła, odpowiedzialna kobieta, matka, niech nie oddaje siebie facetowi w 100% od razu i niech mu się nie przyporzadkowuje, bo właśnie to może powodować kolejne niepowodzenia. Jak pokaże facetowi, że jest apogeum jej świata, to potem się kończy, jak sie kończy. Niech nie da się zaślepić.
Co prawda nie wiem w jakim odstępie czasowym były te związki, ale czytając to mam przed sobą wizję kobiety z mojego otoczenia i domyślam sie jak to wygląda.
Kolejny facet, zaślepienie, wielka miłość aż do grobu, od razu górnolotne plany, ślub, dzieci. Powiedz jej, że nie musi to tak wyglądać. Można się kochać, poznawać sie, ale nie wszystko od razu, wywracac swoje życie do góry nogami i stawiać wszystko na jedna kartę dla kogoś kogo tak naprawdę się nie zna, ludzi poznaje sie latami, a i tak to czasem zbyt mało. Jej dzieci też na tym cierpią, na tej jej nadgorliwości i desperackim iściu na całość. Może ten argument trafi.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2019-06-24 o 22:17
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:28   #9
Laurussia899
Przyczajenie
 
Avatar Laurussia899
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Wspieram moją przyjaciółkę najlepiej jak potrafię . Oczywiście wiadomo , że nie przeżyję za nią jej życia . Tak naprawdę to są tylko i wyłącznie jej wybory , jest dorosłą kobietą .

Żal mi bardzo , że kolejny facet nie okazał się być dla niej tym jedynym . Rozczarowania w jej głosie , ciężki temat .


Zastanawiam się właściwie dlaczego tak się dzieje , wydawać by się mogło , że po tylu porażkach , raczej powinna do kolejnego związku z większą ostrożnością , tak jak ktoś z Was napisał , nie oddawać siebie w 100% .



Czy na takie podejście moze miec wpływ to , że pochodzi z rodziny gdzie ojciec był alkoholikiem , bieda i brak okazywania miłości ?
__________________
Nigdy nie zobaczysz tego, co ja widzę, są chwile, które kocham i których nienawidzę!




Mężatka od 30.10.2010r.




Za 2 miesiące Mamuśka Maju już się nie mogę doczekać Skarbie mój
Laurussia899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 21:28   #10
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Dobra terapia jej sie należy. Pewnie musi przepracowac wiele rzeczy. Postaraj sie ją zachęcić żeby poszukała pomocy. Co ryzykuje?
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 21:48   #11
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Cytat:
Napisane przez Laurussia899 Pokaż wiadomość
Czy na takie podejście moze miec wpływ to , że pochodzi z rodziny gdzie ojciec był alkoholikiem , bieda i brak okazywania miłości ?
I co Ci daje ta świadomość?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 22:47   #12
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Cytat:
Napisane przez Laurussia899 Pokaż wiadomość
Wspieram moją przyjaciółkę najlepiej jak potrafię . Oczywiście wiadomo , że nie przeżyję za nią jej życia . Tak naprawdę to są tylko i wyłącznie jej wybory , jest dorosłą kobietą .

Żal mi bardzo , że kolejny facet nie okazał się być dla niej tym jedynym . Rozczarowania w jej głosie , ciężki temat .


Zastanawiam się właściwie dlaczego tak się dzieje , wydawać by się mogło , że po tylu porażkach , raczej powinna do kolejnego związku z większą ostrożnością , tak jak ktoś z Was napisał , nie oddawać siebie w 100% .



Czy na takie podejście moze miec wpływ to , że pochodzi z rodziny gdzie ojciec był alkoholikiem , bieda i brak okazywania miłości ?
Nie baw się w psychoterapeutę/coacha/profesjonalistę-zawodowca. Masz byc przyjaciółką. Tylko tyle i aż tyle
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 23:03   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Widać, że jest z dysfunkcyjnej rodziny. Przydałaby się jej terapia dla DDA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 14:02   #14
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Ty raczej nie zrobisz wiele, za to twoja koleżanka nawet po swoich dzieciach chyba powinna byc na etapie zrozumienia, że robi cos bardzo nie tak.
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 14:39   #15
MalaGosia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

3 rozwód? To już chyba może być za późno. Biedne dzieci.
MalaGosia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 20:58   #16
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Nie wiem co doradzić przyjaciółce.

Powiela wzorce z domu. Wybora takich, na których miłość musi " zasłużyć", którzy dzięki niej mogą się zmienić na lepsze. Z ojcem nie wyszło (nie wywalczyła jego uwagi,), to szuka kolejnych zamienników. Dopóki nie pójdzie na terapię, to będzie wciąż to powielać. Podeślij jej książkę. "Kobiety, które kochają za bardzo". Bardzo mądra, z historiami podobnymi do historii B. Na pewno odnajdzie siebie w którejś bohaterce. Poszukaj na chomiku.
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-27 21:58:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.