Serum Basi z wit.C, pytanko - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-06, 08:33   #241
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dzieczyny, mam do Was trywialne pytanie: skąd wzięłyście buteleczki na to serum?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 08:44   #242
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

ja wykorzystałam buteleczkę po kroplach do nosa dla mojej córki "nasivin", ma taki nakręcany kroplomierz i mieści się w niej akurat 10 ml serum
wczesniej wypłukałam spirytusem i wygotowałam
w aptece nie mieli takich buteleczek więc postanowiłam pobawić się w pomysłowego Dobromira
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 08:48   #243
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Ja z kolei miałam zużyte krople Juwit, w sam raz buteleczka odpowiednia
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:09   #244
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dzięki za podpowiedzi dziewczyny
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 21:42   #245
MONIKA.KASIAP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Mam pytanko szczególnie do Pixie 76 co to jest Flavo-C ?może nie jestem na bieżaco ale chyba jesteśmy rówieśniczkami-po nicku- a ja nie daję sobie rady z zmarszczkami mimicznymi , czy juvit można stosowć pod oczy? z góry dziekuję za odpowiedż.
MONIKA.KASIAP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 23:42   #246
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez MONIKA.KASIAP
Mam pytanko szczególnie do Pixie 76 co to jest Flavo-C ?może nie jestem na bieżaco ale chyba jesteśmy rówieśniczkami-po nicku- a ja nie daję sobie rady z zmarszczkami mimicznymi , czy juvit można stosowć pod oczy? z góry dziekuję za odpowiedż.
Moniko Kasiu
Flavo-C to serum z wit.C, do nabycia w aptekach. Jest w KWC, o tu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2250

Można je spokojnie nakładać pod oczy (ja tak robię), podobnie jak Juvit. Jeśli Cię oczywiście nie podrażnią.

Wit. C poprawi kondycję skóry, jej nawilżenie, strukturę, elastyczność, koloryt, ale na spektakularną likwidację zmarszczek (tym bardziej mimicznych) bym nie liczyła...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 07:48   #247
calisto69
Raczkowanie
 
Avatar calisto69
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 102
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

witam was wszystkie cieplutko dziewczyny wyczytalam wszystkie watki o witaminie C ale nie dopatrzylam sie czy mozna uzywac tego serum przy (nieduzym ) tradziku mam tonic z witamina C i mam wrazenie ze miejsce gdzie mialam tradzik (i jest w ciaglej gotowosci do powrotu ) zaczerwienia sie! czy moze cos wiecie o tym??? bo oprocz tego zaczynaja sie zmarszczki aja tez chce tej rewelacji " posmakowac" dajcie znac
__________________
pieniadze nie daja szczescia dopiero zakupy!!!!
calisto69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-15, 15:17   #248
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Ufff, przebrnełam przez ten długaśny wątek ale żeście naprodukowały!
Lecę po Juvit
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:42   #249
leros
Przyczajenie
 
Avatar leros
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 24
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

kupiłam juvit, po kilku użyciach koleżanki w pracy powiedziały, ze moja twarz wygląda inaczej..... gładsza, bardziej promienna nie moge uwierzyć w tak szybką odmiane dzięki dziewczyny za to, że jesteście
leros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 21:56   #250
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Kupiłam, kupiłam. Zaraz będę się ciapciać na noc tym cudem
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 05:57   #251
MONIKA.KASIAP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

kochane kobietki ta witaminka C to cudo , tylko jaki kremik pod oczy? też z witaminką C? może znacie jakiś dobry?
MONIKA.KASIAP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-17, 10:23   #252
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Moniko, z wit c ma LRP, Active c, pod oczy specjalnie. Możesz również spróbowac kłaść serum własnej produkcji z wit c lub juvit. Co do juvitu, on sam może wystarczyć, jest na glicerynie i bardzo dobrze nawilża i natłuszcza delikatną skórą pod-oczną
Ja stosuję taką kombinację: na dzień serum wodniste z wit c, na to filtry
na noc także serum z wit c po jakiś 30 min re-lipid daxa pod oczy.
Wyniki: cienie, które trapiły mnie od dziecka znikneły , skóra wygładzona i jakby gęściejsza w strukturze, wypełniona Stosuję taką kuracje od 3 miesięcy
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:26   #253
MONIKA.KASIAP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dziekuję Za Podpowiedż, Tylko Jakie To Filtry ?a Wodniste Serum To Słynne Własnoręcznie Robione?miałam próbkę Active C i po niej wyglądałam okropnie bo skóra pod oczami była bardzo czerwona i piekła więc troszkę bałam się używać preparatów z witam.C ale kupiłam serum z witaminą C z erisu i jestem zachwycona , teraz przymierzam się do wykonania serum według przepisu .
MONIKA.KASIAP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 20:04   #254
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez MONIKA.KASIAP
Dziekuję Za Podpowiedż, Tylko Jakie To Filtry ?a Wodniste Serum To Słynne Własnoręcznie Robione?miałam próbkę Active C i po niej wyglądałam okropnie bo skóra pod oczami była bardzo czerwona i piekła więc troszkę bałam się używać preparatów z witam.C ale kupiłam serum z witaminą C z erisu i jestem zachwycona , teraz przymierzam się do wykonania serum według przepisu .
filtry tzn krem z filtrem, ten który używam na dzień na całą twarz (obecnie loreal mleczko spf 60)
wodniste serum to własnej produkcji
jezeli Active C (5% wit c) cię podrazniał to byc może masz wrazliwa skórę pod oczami, stosuj Eris jeżeli ci odpowiada, jakąś ilośc tej wit c napewno ma pytanie tylko ile %?
jesli chcesz "ukręcić" serum sama zrób najpierw 2-3% wit c, sprawdź, czy nie będzie drażnic a później jesli będzie ok spróbuj mocniejsze
pozdrawiam
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 13:43   #255
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Laski, wytłumaczcie proszę , dlaczego na ten Juvit nakładamy taki "prosty" kremik, bez zapachu najlepiej? Co by podraznień nie było? Nie moze byc zwyczajny nocny krem?
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 14:47   #256
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Laski, wytłumaczcie proszę , dlaczego na ten Juvit nakładamy taki "prosty" kremik, bez zapachu najlepiej? Co by podraznień nie było? Nie moze byc zwyczajny nocny krem?
Basia kiedyś tłumaczyła, że niektóre składniki aktywne kremów reagują z witaminą C (z uwagi na wrodzony antytalent chemiczny zapamiętałam tylko metale, więc kremy z miedzią w ogóle odpadają). Nie zaleca się też łączyć kwasu askorbinowego z ekstraktami roślinnymi, z powodu "możliwości obecności śladowych ilości metali ciężkich w ekstraktach roślinnych. Metale ciężkie wpływają na utlenianie, czyli rozkład witaminy C" (albo jakoś tak to brzmiało).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-06-19 o 16:09
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 17:40   #257
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Aha, i wszystko jasne. Dziękuje Noor.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 09:05   #258
Rakija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Hej

Ja tez jestem zainteresowana ta wit. C i mam pytanko:

mam serum pod oczy dermiki retinol + tlen czy moge uzywac juvitu razem z nim?
(pod, na czy z)

Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
Rakija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 09:26   #259
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez Rakija
Hej

Ja tez jestem zainteresowana ta wit. C i mam pytanko:

mam serum pod oczy dermiki retinol + tlen czy moge uzywac juvitu razem z nim?
(pod, na czy z)

Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
Na forum Biochemii Urody była kiedyś odpowiedź na to pytanie: nie powinno się łączyć witaminy C z retinolem (choć to serum, o ile pamiętam, jest w przezroczystej buteleczce i pewnie retinolu zostało w nim tyle, co kot napłakał).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-21, 12:32   #260
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez Rakija
Hej

Ja tez jestem zainteresowana ta wit. C i mam pytanko:

mam serum pod oczy dermiki retinol + tlen czy moge uzywac juvitu razem z nim?
(pod, na czy z)

Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
Ja proponuje serum stosowac na noc, jest to wrecz wskazane, poniewaz stosujac kremy z retinolem na dzien narazasz swoja skore na przebarwienia, szczegolnie w sloneczne dni. Na podstawie Juvitu przygotuj serum Basi i ten stosowac rano przed nalozeniem blokera, w ten sposob wzmocnisz dodatkowo skore na dzialanie promieni UV.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 15:15   #261
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

kochane - jeszcze raz, bo mam male zamieszanie

1) jesli mam skore dinozaura to uzywac bardziej Juvit C, czy Flavo C? Ew. ktory w ciagu dnia/nocy?
2) Czy nakladajac pozniej na twarz Iwostin (z wit.C i E) nie bedzie zbyt duzej dawki?
3) czy uzywanie retinA noca moze powodowac jakies problemy?
4) czy wszystkie te specyfiki dostepne sa tylko na recepte/jak ja uzyskac?

czy ktoras widziala gdziekolwiek ten kosmetyk:



ktory zawiera czysty retinol i czysta wit.C?
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:27   #262
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez kapadocja
kochane - jeszcze raz, bo mam male zamieszanie

1) jesli mam skore dinozaura to uzywac bardziej Juvit C, czy Flavo C? Ew. ktory w ciagu dnia/nocy?
2) Czy nakladajac pozniej na twarz Iwostin (z wit.C i E) nie bedzie zbyt duzej dawki?
3) czy uzywanie retinA noca moze powodowac jakies problemy?
4) czy wszystkie te specyfiki dostepne sa tylko na recepte/jak ja uzyskac?

czy ktoras widziala gdziekolwiek ten kosmetyk:



ktory zawiera czysty retinol i czysta wit.C?
1) co to znaczy, ze masz skore dinozaura jest sucha, mieszana czy moze tlusta
Jesli jest tlusta lub mieszana... to mozesz zapomniec o Juvicie, dodatkowa porcja tluszczu na pewno uroku jej nie doda Mysle, ze w tym przypadku o niebo lepszy bedzie Flavo C
2) nie znam tego kremu Iwostinu ale powtorze jedno, czego moze nie wyczytalas jeszcze nigdzie Srodki z witamina C najlepiej stosowac na dzien, tu zacytuje Basie: "które wspomoże nałożony następnie krem z filtrami,
ochroni przed wolnymi rodnikami".
Zalaczam rowniez link do przepisu na serum, na podstawie Juvitu:
http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm
3) stosowanie retinolu na noc nie spowoduje zadnych problemow, ale... spojrz na moja wczesniejsza wypowiedz
4) wszystko dostaniesz bez recepty, oprocz oczywiscie silnych stezen retinolu, czyli: Retin A, Zorac.

O produkcie juz slyszalam, niestety jeszcze sie za nim nie rozgladalam, najpierw trzeba by bylo znalezc jego sklad i pieknie sie usmiechnac do Justy, co ona o tym sadzi

Pozdrawiam

__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:56   #263
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez kapadocja
kochane - jeszcze raz, bo mam male zamieszanie

1) jesli mam skore dinozaura to uzywac bardziej Juvit C, czy Flavo C? Ew. ktory w ciagu dnia/nocy?
Jeżeli "skóra dinozaura" jest synonimem skóry grubej i mało wrażliwej, to używaj tego, na co masz ochotę, ale robiąc serum z Juvitu możesz "sterować" stężeniem wit. C, a we Flavo-C nie, zawsze będzie 8% lub niższe. Najlepiej serum z wit. C używać na dzień, ale można też na noc. Nie powinno się natomiast łączyć go bezpośrednio z retinoidem (czyli nakładać jedno na drugie)
Cytat:
2) Czy nakladajac pozniej na twarz Iwostin (z wit.C i E) nie bedzie zbyt duzej dawki?
Watpię, czy tym sposobem da się przedawkować wit. C. "W tym kremie widac trzy formy witaminy C kwas askorbinowy, ktorego raczej jest tu malutko, podobnie jak witaminy E oraz palmitynianu witaminy C - formy witaminy C rozpuszczalnej w tluszczach, oraz sodium ascorbyl phosphate forma estrowa, ktorej zapewne jest kilka %." (cytat z forum Biochemii Urody). Dodam tylko, że firma, mimo monitów, nie chce podać stężenia wit. C - widać sama się wstydzi, że jest go tak mało
Cytat:
3) czy uzywanie retinA noca moze powodowac jakies problemy?
Jakieś z pewnością. Tretinoina zawsze podrażnia, wysusza i trzeba przetrwać ten okres i być na takie sensacje przygotowaną. A w dzień koniecznie chronić twarz kremem z wysokim filtrem, jeśli chce się uniknąć przebarwień.
Cytat:
4) czy wszystkie te specyfiki dostepne sa tylko na recepte/jak ja uzyskac?
Juvit i Flavo-C nie.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:01   #264
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez BeataWi
O produkcie juz slyszalam, niestety jeszcze sie za nim nie rozgladalam, najpierw trzeba by bylo znalezc jego sklad i pieknie sie usmiechnac do Justy, co ona o tym sadzi
A to jest jakaś nowość (ulepszona wersja, bo z tego malutkiego zdjęcia trudno się zorientować)? Basia pisała o czymś, co wygląda i nazywa się tak samo już kilka lat temu: http://www.wizaz.pl/basia_nowosci_kosmetyczne.php (pkt 4.)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:22   #265
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

noor to dokladnie ten sam kremik - firmy Garnier zawierającym jednocześnie retinol i witaminę C jest krem z serii Synergie Stop. Mam go od dobrych kilku lat... ale przyznam sie, ze czas na zmiany Nie ukrywam jednakze, ze zalezy mi na minimalizmie w stosowaniu kosmetykow i mikstur Zatem szukam zlotego srodka, dzieki wam mam nadzieje go odszukac

Czy ktos uzywal tego kremu, bo nasunal mi sie w trakcie szperania w sieci:


wiem, ze zadaje mnostwo pytan, ale kto pyta nie bladzi
Co sie tyczy skory - to jest mieszana z tendencja do przetluszczania, dodatkowo z olbrzymimi porami
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:48   #266
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez kapadocja
Czy ktos uzywal tego kremu, bo nasunal mi sie w trakcie szperania w sieci
Ja nie używałam. Moja skóra szybko pokazała mi, że toleruje tylko retinaldehyd, a pierwsze zaczęły mnie podrażniać właśnie "mieszanki" retinolu i wit. C (czyli Reti-C, Vichy). Ale widzę, że w KWC inne "retinolowce" ROCa nie cieszą się uznaniem
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...t&vendorid=124

Cytat:
Co sie tyczy skory - to jest mieszana z tendencja do przetluszczania, dodatkowo z olbrzymimi porami
Jeśli tak, to Beata ma rację - Juvit może być za tłusty, ale najlepiej spróbuj sama zrobić z niego rozcieńczone serum wg przepisu Basi - inaczej nigdy nie będziesz miała pewności. Ja mogę powiedzieć tylko, że Flavo-C dobrze się wchłania w moją tłustą cerę.

Cytat:
Nie ukrywam jednakze, ze zalezy mi na minimalizmie w stosowaniu kosmetykow i mikstur Zatem szukam zlotego srodka, dzieki wam mam nadzieje go odszukac
To może, jeśli nie masz szczególnych problemów z cerą, zdecydujesz się na takie rozwiązanie: rano porządna porcja antyoksydantu - wit. C - w serum, na to krem z filtrem, który przy okazji zwykle całkiem dobrze nawilża (to na zmarszczki i naczynka), a na noc retinoid i ewentualnie jakiś łagodny nawilżacz o prostym składzie? Minimalizm w czystej formie
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:06   #267
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
rano porządna porcja antyoksydantu - wit. C - w serum, na to krem z filtrem, który przy okazji zwykle całkiem dobrze nawilża (to na zmarszczki i naczynka), a na noc retinoid i ewentualnie jakiś łagodny nawilżacz o prostym składzie
noor - dzieki za cierpliwosc ale wlasnie jaki krem na dzien - a jaki na noc polecasz?

no i nie da sie zmiescic tego all w jednej tubce...
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 09:53   #268
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez kapadocja
jaki krem na dzien - a jaki na noc polecasz?
Ha , "nie ma letko". Do takiego optymalnego zestawu kosmetyków dochodzi się, niestety, tylko metodą prób i błędów. Nie wiem, czy mogłabym Ci cokolwiek poradzić, bo ja mam zupełnie inny typ i inne problemy z cerą - jest bardzo wrażliwa i tłusta, i u mnie priorytetem w pielęgnacji jest "za wszelką cenę nie podrażniać" oraz nie dopuszczać do wysypu pryszczy (ich zwalczanie powoduje zwykle kolejne podrażnienia) i temu podporządkowuję cały program pielęgnacyjny, wybierając preparaty może nie te najskuteczniejsze (retinaldehyd zamiast tretinoiny), nienajtańsze (Flavo-C zamiast Juvitu) i nienajprostsze w stosowaniu, ale przede wszystkim niepodrażniające.

Mogę tylko powiedzieć, że Basia K. (mój guru ) na Biochemii Urody, założyła kiedyś wątek "Program pielegnacji czyli to co najistotniejsze" http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Warto go przeczytać w całości, ale na samym końcu jest post: "Priorytety czyli na czym moge oszczedzic, co jest wazniejsze od czego w skutecznej pielegnacji skory".
Jej (Basi) zdaniem na dzień, do skutecznej pielęgnacji cery, wystarczą dwa preparaty: serum z witaminą C (samodzielnie ukręcone z Juvitu lub gotowe "Flavo-C"), a na to wystarczy apteczny krem z wysokim filtrem, bo kremy takie "mogą być stosowane codziennie jako typowe preparaty pielęgnacyjno-ochronne na dzień do twarzy, okolic oczu (zwłaszcza wersje bezzapachowe), szyi i dekoltu oraz rąk. Jak wszystkie typowe kremy i mleczka ochronne z filtrami nie wymagają koniecznie dodatkowych kremów nawilżających, gdyż same także pełnią funkcje nawilżające, natłuszczające i ochronne, wiele z nich zawiera dodatkowo antyoksydanty."
Odpowiedni krem z filtrem trzeba niestety wybrać samemu, metodą testów na własnej twarzy. Z tego, co zdołałam się zorientować, ostatnio najlepsze recenzje zbierają Avene "Capital Soleil - Fluid SPF 60" (w buteleczce) i LRP "Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 60". Oba są na KWC.

Na noc trzeci preparat - "retinolowiec"...w porywach jeszcze czwarty - nawilżacz . Chciałaś wprowadzić silniejszy retinoid - "Retin A" (tylko na receptę), który w w/w "Priorytetach..." dostał 10 punktów w skali 1-10 . Na ten preparat, jeśli to konieczne i po odczekaniu przynajmniej 1 godziny, Basia radzi prosty w składzie krem nawilżający np.: "Phisiogel" lub któryś z niedrogich kremików z linku: "Produkty nawilzajaco-pielegnujace warte uwagi- przyklady" http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Chociaż wydaje mi się, że na lato i na początek dla Ciebie lepszy mógłby się okazać "Diacneal" Avene - połączenie retinaldehydu 0,1% z 6% kwasem glikolowym (uprzedzam, że mnie paskudnie podrażniał).
Przy nocnym stosowaniu i retinoidów i kwasów, filtry na dzień są absolutnie konieczne!!!! Inaczej przebarwienia i podrażnienie murowane

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowana na Biochemii Urody, to napraw to niedopatrzenie i przedstaw swój program pielęgnacyjny na forum, zobaczysz, co Basia powie na jego temat.

Jeeeejku, ale się rozpisałam
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:34   #269
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

noor jestes

dzieki za rady
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 14:31   #270
OliwkaT
Raczkowanie
 
Avatar OliwkaT
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 124
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Hej. Dziewczyny podpowiedzice z jakim kremem powinno sie używac Juvitu?Tzn dokładnie jaki kremik połozyć na Juvit.
Pozdrawiam
OliwkaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.