Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-29, 21:45   #1291
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny, nie zaczynajcie znowu tematu. I tak atmosfera się trochę "spsuła" po ostatniej kłótni. Zaraz nikt nie będzie chciał tutaj wchodzić i wątek umrze, a byłoby szkoda.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 22:03   #1292
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie zaczynajcie znowu tematu. I tak atmosfera się trochę "spsuła" po ostatniej kłótni. Zaraz nikt nie będzie chciał tutaj wchodzić i wątek umrze, a byłoby szkoda.
Ok.
Wysłałam Ci przed chwilą PW.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-09-29 o 22:36
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 23:01   #1293
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Zawsze mnie to bardzo zaskakiwało. To że rekruter/ewentualny przełożony nie do końca rozumie, na czym polegało moje stanowisko, jeśli firma była z innej branży, to jeszcze jestem się w stanie z tym pogodzić, ale że czasami wydają się jakby kompletnie nie przeczytali CV, to już dla mnie jest żenujące.

Ale i tak najbardziej byłam w szoku jak poszłam na rozmowę do firmy z branży i panie kompletnie nie umiały ogarnąć swoimi rozumkami moich stanowisk. No kurde, takie stanowiska są też w ich firmie... musiałam kilka razy tłumaczyć czym się zajmowałam, opowiadać kilkukrotnie ścieżkę kariery i tłumaczyć się, dlaczego po trzymiesięcznej umowie zlecenie przeszłam do innego departamentu na etat to było mega żenujące i dziwne.
Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Też to tak rozumiem.

Bardzo mnie denerwują rozmowy, gdzie widzę, że nikt nawet nie spojrzał na moje CV. Kiedyś powiedziałam, że firmie X robiłam to i to, na co mój rozmówca spojrzał w CV (stanowisko i firma na samej górze) - oo faktycznie, pracowała tam pani Po takich rozmowach odechciewa mi się robienia CV pod firmę.


dziewczyny cv, rekrutacja i kompetencja osób które rekrutują jest czasem bardzo żenujące
Sama parę razy paliłam sie ze wstydu, kiedy brałam udział w rekrutacji, która prowadziła moja dyrektorka-poziom żenady i mojego wstydu był na mega wysokim poziomie. Do dzis nei mogę pojąc jak wybiera sie taka kadre-na rozmowie była czerwona i bardziej zdenerwowana niz kandydat. Pytania jakie zadawała-dramat, a już szczytem głupoty jest dla mnie robienie scenek sprzedażowych z osobami które miały bardzo duże doświadczenie w tej pracy.
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:07   #1294
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie zaczynajcie znowu tematu. I tak atmosfera się trochę "spsuła" po ostatniej kłótni. Zaraz nikt nie będzie chciał tutaj wchodzić i wątek umrze, a byłoby szkoda.
Bez przesady, to są cały czas tematy o pracy. Przecież nie będziemy za każdym razem przenosić dyskusji do innego wątku lub pw.
Ktoś coś pisze, inni to komentują. Od tego jest foeum, by dyskutować.

A Maggie chyba specjalnie teraz prowokuje, bo kilka stron temu dużo dziewczyn się wypowiedziało, że się boi porażki w nowej pracy.

Maggie strach jest ludzki. sama cały czas tłumaczysz, że masz inaczej niż wszyscy, więc może ty się nie martwisz, ale inni tak. To zupełnie normalne w końcu może się nie powieść. Zreszta skad brac taka kozacka pewnosc siebie, jak sie czegos np. nigdy nie robilo? A ten strach z tylu głowy wcale nie wyklucza ekscytacji, ciekawości.
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
dziewczyny cv, rekrutacja i kompetencja osób które rekrutują jest czasem bardzo żenujące
Sama parę razy paliłam sie ze wstydu, kiedy brałam udział w rekrutacji, która prowadziła moja dyrektorka-poziom żenady i mojego wstydu był na mega wysokim poziomie. Do dzis nei mogę pojąc jak wybiera sie taka kadre-na rozmowie była czerwona i bardziej zdenerwowana niz kandydat. Pytania jakie zadawała-dramat, a już szczytem głupoty jest dla mnie robienie scenek sprzedażowych z osobami które miały bardzo duże doświadczenie w tej pracy.
Mnie raz zaproszono na rozmowę dluuugo po złożeniu przeze mnie cv (Z 2 miesiace), więc mieli czas na pamięć się to nauczyć, nawet mieli je wydrukowane przed sobą. Kierownik chyba przed 30, kadrowa tak samo (co mi już nie przypadło do gustu, wiem, że niesłusznie, ale nie pomyliłam się). Kierownik zapytał mnie dość szybko czy mam doświadczenie w tym co oni konkretnie robią. Wszystkie firmy które mam wpisane są powszechnie znane w naszej okolicy, więc nawet nie musiał czytać zakresu obowiązków. A jak usłyszał, że nie to wielkie rozczarowanie i na koniec dał mi do zrozumienia, że jak nie znajdą nikogo lepszego to zadzwonią. I zadzwonili

Inny raz byłam na rozmowie i prezes dziwak mnie wcale nie słuchał. Co zaczynałam temat to go nie podejmował i było widać, że go nudzi tu poszłam do pracy.

Coś co mnie rozsmieszylo bardzo - poszłam na rozmowę, a facet do mnie "To ja może opowiem coś o sobie" i opowiedział cała swoją karierę potem duuuzo mniej szczegółowo odpowiedziałam ja i też poszłam tam do pracy.

Najbardziej nieprzyjemne - szłam do 1 pracy w życiu, było dużo trudnych (dla mnie wtedy) pytań z branzy. Babka z Hr mnie wyśmiewała. Nic nie mówiła, ale zadając już swoje kadrowe pytanie się śmiała i porozumiewawczo zerkała na kierownika. Masakra. Na szczęście widziałam, że on unikał kontaktu wzrokowego i pomyślałam, że mnie przyjmie i miałam rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:23   #1295
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mahdab jak dyskusja pójdzie dalej, no to przecież nic z tym nie zrobię. Po prostu w tym temacie uważam, że budzi takie emocje i spycha cały pierwotny wątek na bok, że może warto pomyśleć o założeniu nowego.


Mnie kiedyś szef działu na rozmowie zapytał czy będę miała problem, pracując z samymi facetami To zawsze moja mała anegdotka wśród znajomych. Studiuje męski kierunek, aktualnie trzy dziewczyny, wszystkie projekty robiłam z samymi facetami i jestem starostą, więc czasami nie można sobie pozwolić, żeby ci weszli na głowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:02   #1296
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hity rozmów rekrutacyjnych to mógłby być w sumie osobny wątek u mnie np. było:
- pytanie ze strony rekruterki czy nie odczuwam mojej ostatniej zmiany pracy jako degradacji (wtedy byłam specjalista, a poprzednio młodszym specjalista, zarabiałam mniej, miałam mnóstwo nadgodzin i zero życia prywatnego no ale dział taki ą ę ze przecież powinnam pracować tam ku chwale firmy chyba i najlepiej jeszcze dopłacać xD);
- pan trzymał przede mna kartkę z kolumnami ZA i PRZECIW i po 5min rozmowy widziałam kolumnę PRZECIW zapełniona do połowy xD jakby ciężko było użyć komputera tak, żebym tego nie widziała;
- o tym już kiedyś pisałam: ta sama rekruterka co w pierwszym myślniku zapytała mnie o motywacje do zmiany pracy i po uzyskaniu odpowiedzi, ze obecna praca bardziej mnie skupia na profilu firmy niż na moim faktycznym wykształceniu i umiejętnościach i czuje ze się nie rozwijam (przykład: załóżmy ze byłabym analitykiem w firmie transportowej. W umowie miałabym zapisane, ze wyliczam rentowność tras, wyznaczam prognozę itp a zamiast tego w kółko musiałam odpowiadać na pytana klientów, liczyć jakieś głupie rzeczy w excelu które mógł policzyć każdy) pani stwierdziła, ze przeszkadza mi wielozadaniowość xD

To tak na szybko, było tego dużo więcej. Na szczęście na mniejszości moich rozmow spotkały mnie jakiekolwiek kwiatki :P
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:28   #1297
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Bez przesady, to są cały czas tematy o pracy. Przecież nie będziemy za każdym razem przenosić dyskusji do innego wątku lub pw.
Ktoś coś pisze, inni to komentują. Od tego jest foeum, by dyskutować.

A Maggie chyba specjalnie teraz prowokuje, bo kilka stron temu dużo dziewczyn się wypowiedziało, że się boi porażki w nowej pracy.

Maggie strach jest ludzki. sama cały czas tłumaczysz, że masz inaczej niż wszyscy, więc może ty się nie martwisz, ale inni tak. To zupełnie normalne w końcu może się nie powieść. Zreszta skad brac taka kozacka pewnosc siebie, jak sie czegos np. nigdy nie robilo? A ten strach z tylu głowy wcale nie wyklucza ekscytacji, ciekawości.
Mnie raz zaproszono na rozmowę dluuugo po złożeniu przeze mnie cv (Z 2 miesiace), więc mieli czas na pamięć się to nauczyć, nawet mieli je wydrukowane przed sobą. Kierownik chyba przed 30, kadrowa tak samo (co mi już nie przypadło do gustu, wiem, że niesłusznie, ale nie pomyliłam się). Kierownik zapytał mnie dość szybko czy mam doświadczenie w tym co oni konkretnie robią. Wszystkie firmy które mam wpisane są powszechnie znane w naszej okolicy, więc nawet nie musiał czytać zakresu obowiązków. A jak usłyszał, że nie to wielkie rozczarowanie i na koniec dał mi do zrozumienia, że jak nie znajdą nikogo lepszego to zadzwonią. I zadzwonili

Inny raz byłam na rozmowie i prezes dziwak mnie wcale nie słuchał. Co zaczynałam temat to go nie podejmował i było widać, że go nudzi tu poszłam do pracy.

Coś co mnie rozsmieszylo bardzo - poszłam na rozmowę, a facet do mnie "To ja może opowiem coś o sobie" i opowiedział cała swoją karierę potem duuuzo mniej szczegółowo odpowiedziałam ja i też poszłam tam do pracy.

Najbardziej nieprzyjemne - szłam do 1 pracy w życiu, było dużo trudnych (dla mnie wtedy) pytań z branzy. Babka z Hr mnie wyśmiewała. Nic nie mówiła, ale zadając już swoje kadrowe pytanie się śmiała i porozumiewawczo zerkała na kierownika. Masakra. Na szczęście widziałam, że on unikał kontaktu wzrokowego i pomyślałam, że mnie przyjmie i miałam rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak później było w pracy w takim miejscu, gdzie rozmowa była żenadą, jak kontakt z osobami, które zachowały się nieodpowiednio?
Nie ukrywam, że po takich porażkowych rekrytacjach byłabym zrażona do firmy, ale może niesłusznie; może to tylko jedna osoba się tak zachowuje, a reszta ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 09:31   #1298
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Hity rozmów rekrutacyjnych to mógłby być w sumie osobny wątek u mnie np. było:
- pytanie ze strony rekruterki czy nie odczuwam mojej ostatniej zmiany pracy jako degradacji (wtedy byłam specjalista, a poprzednio młodszym specjalista, zarabiałam mniej, miałam mnóstwo nadgodzin i zero życia prywatnego no ale dział taki ą ę ze przecież powinnam pracować tam ku chwale firmy chyba i najlepiej jeszcze dopłacać xD);
- pan trzymał przede mna kartkę z kolumnami ZA i PRZECIW i po 5min rozmowy widziałam kolumnę PRZECIW zapełniona do połowy xD jakby ciężko było użyć komputera tak, żebym tego nie widziała;
- o tym już kiedyś pisałam: ta sama rekruterka co w pierwszym myślniku zapytała mnie o motywacje do zmiany pracy i po uzyskaniu odpowiedzi, ze obecna praca bardziej mnie skupia na profilu firmy niż na moim faktycznym wykształceniu i umiejętnościach i czuje ze się nie rozwijam (przykład: załóżmy ze byłabym analitykiem w firmie transportowej. W umowie miałabym zapisane, ze wyliczam rentowność tras, wyznaczam prognozę itp a zamiast tego w kółko musiałam odpowiadać na pytana klientów, liczyć jakieś głupie rzeczy w excelu które mógł policzyć każdy) pani stwierdziła, ze przeszkadza mi wielozadaniowość xD

To tak na szybko, było tego dużo więcej. Na szczęście na mniejszości moich rozmow spotkały mnie jakiekolwiek kwiatki :P
Pytanie akurat całkiem na miejscu według mnie - w sensie zdrowotnym degradacja mogła zachodzić.
A to za i przeciw dotyczyło plusów i minusów nowej pracy?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:31   #1299
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Mahdab jak dyskusja pójdzie dalej, no to przecież nic z tym nie zrobię. Po prostu w tym temacie uważam, że budzi takie emocje i spycha cały pierwotny wątek na bok, że może warto pomyśleć o założeniu nowego.


Mnie kiedyś szef działu na rozmowie zapytał czy będę miała problem, pracując z samymi facetami To zawsze moja mała anegdotka wśród znajomych. Studiuje męski kierunek, aktualnie trzy dziewczyny, wszystkie projekty robiłam z samymi facetami i jestem starostą, więc czasami nie można sobie pozwolić, żeby ci weszli na głowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja wiem. Emocje budzi, ale czy to źle? Czas to poruszalysmy tu tematy okolopracowe, mi się wydaje, że to właśnie ożywia wątek, bo nie zawsze się wiele dzieje w rekrutacjach. Ale może się mylę. .

Do tego pytania się przyzwyczaj
Mnie już to nie dziwi. Raz odpowiedziałam, że nie przeszkadza mi to i jestem przyzwyczajona, gość na to stwierdził: "acha, ma Pani jaja".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

A moim hitem tu jest kartka PRZECIW, hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:42   #1300
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Tak, kartka z za i przeciw chwilowo nie do przebicia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:00   #1301
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87211868]Pytanie akurat całkiem na miejscu według mnie - w sensie zdrowotnym degradacja mogła zachodzić.
A to za i przeciw dotyczyło plusów i minusów nowej pracy?[/QUOTE]

Ewidentnie chodziło tej babce o stanowisko. Mimo, ze było poziom niżej od tego następnego, ale wg niej chyba bardziej prestiżowe (tak to jest jak się nie zna drugiej strony)

plusów i minusów mojej osoby xD po co rekruterowi plusy i minusy nowej pracy
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 10:25   #1302
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Maggie jak widać lubi wsadzax kij w mrowisko może poszukaj pracy jako moderator wątków, bo utrzymywanie ich przy życiu dobrze ci wychodzi
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:27   #1303
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Maggie jak widać lubi wsadzax kij w mrowisko może poszukaj pracy jako moderator wątków, bo utrzymywanie ich przy życiu dobrze ci wychodzi
Jak będą dobrze płacili, to z przyjemnością
malootka - no i co Ci wyszło, więcej za czy przeciw?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 11:58   #1304
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
I jak później było w pracy w takim miejscu, gdzie rozmowa była żenadą, jak kontakt z osobami, które zachowały się nieodpowiednio?
Nie ukrywam, że po takich porażkowych rekrytacjach byłabym zrażona do firmy, ale może niesłusznie; może to tylko jedna osoba się tak zachowuje, a reszta ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat u mnie było bez znaczenia.
Tzn jak prezes był dziwny na rozmowie to potem też był dziwny, ale nie ma pracy i ludzi idealnych. Najgorzej mi się pracowało w firmie, gdzie do rozmowy się nie mogę przyczepić. [1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87211868]Pytanie akurat całkiem na miejscu według mnie - w sensie zdrowotnym degradacja mogła zachodzić.
A to za i przeciw dotyczyło plusów i minusów nowej pracy?[/QUOTE]
Co masz na myśli poprzez degradację w sensie zdrowotnym?
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87212012]Jak będą dobrze płacili, to z przyjemnością
malootka - no i co Ci wyszło, więcej za czy przeciw?[/QUOTE]Chyba wcale nie płacą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 12:17   #1305
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dosłowną - przecież chroniczny stres wyniszcza organizm.
Jak nie płacą, to ja się tak nie bawię

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-09-30 o 12:23
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 12:17   #1306
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jeszcze wrócę do zwyczaju podawania ręki - w mojej obecnej pracy tak się wszyscy witamy, no ale branża jest męska, więc inaczej być nie może w poprzedniej, gdy pracowałam w biurze jako asystentka dyrektora, panowie między sobą rasia, a że kobiety naród wyklęty, to albo rzucone w eter "cześć/dzień dobry", albo i nie osobiście bardzo wieśniackie dla mnie było jak mój bezpośredni przełożony, którego asystentka byłam, obskoczyl wszystkie pokoje i podawal wszystkim rękę, a mi tylko rzucał "dzień dobry pani stotku"
Na studiach (męski kierunek, AGH) również chłopaki między sobą witali się ręką, a mnie udawali, że nie widzą żenujące to było, jak stoimy w koleczku/grupie, powiedzmy 7 mężczyzn i ja - stotek zlany cieplym moczem, nawet bez "cześć" swoich kolegów nauczyłam kultury, a tych znajomych z roku olalam po prostu sikiem prostym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 12:33   #1307
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87212301]Dosłowną - przecież chroniczny stres wyniszcza organizm.
Jak nie płacą, to ja się tak nie bawię[/QUOTE]Ale kobieta z kadr nie mogła po niczym wnieść, że w firmie x był stres a w firmie y nie. Kierowała się prestiżem firmy.

Stotek u mni już na studiach podawali nam rękę. Nie zdarzało się inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 17:17   #1308
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Wyszłam dzisiaj z pracy zniesmaczona. Rozumiem luźną atmosferę w dziale i żarciki... ale opowiadanie o tym kto jak bardzo się struł podczas służbowego wyjazdu i za jaką potrzebą musiał stawać to dla mnie przesada. Tak samo jak historia o znajomym z potrzebą na moście, podejrzewacie chyba o co chodziło...
Najlepsze jest to, że wszystkich to bawiło oprócz mnie. Czy to ja jestem jakaś dziwna że mnie to zniesmaczyło czy to pozostali jacyś nieudani? Może się śmiali, bo opowiadał to jakiś szef albo ktoś siedzący wyżej od całej reszty - nie wiem.
Pół żartem pół serio powiedziano mi też, że cały dział jest mi pewnie wdzięczny za chorobę. Tylko że mnie ściągali do siebie wiedząc, że zdrowa w pełni nie jestem i całą robotę z którą zalegali jako dział dla nich odwaliłam. Dostępów nadal brak.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 17:57   #1309
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Wyszłam dzisiaj z pracy zniesmaczona. Rozumiem luźną atmosferę w dziale i żarciki... ale opowiadanie o tym kto jak bardzo się struł podczas służbowego wyjazdu i za jaką potrzebą musiał stawać to dla mnie przesada. Tak samo jak historia o znajomym z potrzebą na moście, podejrzewacie chyba o co chodziło...
Najlepsze jest to, że wszystkich to bawiło oprócz mnie. Czy to ja jestem jakaś dziwna że mnie to zniesmaczyło czy to pozostali jacyś nieudani? Może się śmiali, bo opowiadał to jakiś szef albo ktoś siedzący wyżej od całej reszty - nie wiem.
Pół żartem pół serio powiedziano mi też, że cały dział jest mi pewnie wdzięczny za chorobę. Tylko że mnie ściągali do siebie wiedząc, że zdrowa w pełni nie jestem i całą robotę z którą zalegali jako dział dla nich odwaliłam. Dostępów nadal brak.
No nie dziwię się Tobie, też by mnie to zniesmaczyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 18:45   #1310
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No nie dziwię się Tobie, też by mnie to zniesmaczyło.
Ja też... a jak to, że dział jest Ci wdzięczny za chorobę? W sensie, że są teraz poprzeziębiani?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 19:17   #1311
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Może dwie osoby z ponad 10 trochę podsmarkują i kaszlą.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 19:22   #1312
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Może dwie osoby z ponad 10 trochę podsmarkują i kaszlą.
Jak nikt Ci nie powiedział tego w twarz to miałabym wywalone.
Tzn i tak bym miała, ale jak tak gadają tylko między sobą, to tymbardziej.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 19:33   #1313
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć! Czy ktoś może się orientuje czy można odmówić podpisania umowy zlecenia, gdy skończyła się umowa o pracę (na czas określony) i pracownikowi została zaproponowana umowa zlecenie (te same stanowisko/te same obowiązki). Teoretycznie pracę zaczynam za kilka dni, a jeszcze nie widziałam umowy na oczy, ani nie powiedziano mi nic o stawce. (Żeby nie było - dopytywałam się - ale księgowa nic nie wiedziała).
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 19:46   #1314
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Pewnie, że możesz odmówić.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 19:48   #1315
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Jak nikt Ci nie powiedział tego w twarz to miałabym wywalone.
Tzn i tak bym miała, ale jak tak gadają tylko między sobą, to tymbardziej.
Nie, osoba z innego pomieszczenia która tam przychodzi raz na jakiś czas. Więc wywalone tak jak mówisz.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 20:20   #1316
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Bez przesady, to są cały czas tematy o pracy. Przecież nie będziemy za każdym razem przenosić dyskusji do innego wątku lub pw.
Ktoś coś pisze, inni to komentują. Od tego jest foeum, by dyskutować.

A Maggie chyba specjalnie teraz prowokuje, bo kilka stron temu dużo dziewczyn się wypowiedziało, że się boi porażki w nowej pracy.

Maggie strach jest ludzki. sama cały czas tłumaczysz, że masz inaczej niż wszyscy, więc może ty się nie martwisz, ale inni tak. To zupełnie normalne w końcu może się nie powieść. Zreszta skad brac taka kozacka pewnosc siebie, jak sie czegos np. nigdy nie robilo? A ten strach z tylu głowy wcale nie wyklucza ekscytacji, ciekawości.
Mnie raz zaproszono na rozmowę dluuugo po złożeniu przeze mnie cv (Z 2 miesiace), więc mieli czas na pamięć się to nauczyć, nawet mieli je wydrukowane przed sobą. Kierownik chyba przed 30, kadrowa tak samo (co mi już nie przypadło do gustu, wiem, że niesłusznie, ale nie pomyliłam się). Kierownik zapytał mnie dość szybko czy mam doświadczenie w tym co oni konkretnie robią. Wszystkie firmy które mam wpisane są powszechnie znane w naszej okolicy, więc nawet nie musiał czytać zakresu obowiązków. A jak usłyszał, że nie to wielkie rozczarowanie i na koniec dał mi do zrozumienia, że jak nie znajdą nikogo lepszego to zadzwonią. I zadzwonili

Inny raz byłam na rozmowie i prezes dziwak mnie wcale nie słuchał. Co zaczynałam temat to go nie podejmował i było widać, że go nudzi tu poszłam do pracy.

Coś co mnie rozsmieszylo bardzo - poszłam na rozmowę, a facet do mnie "To ja może opowiem coś o sobie" i opowiedział cała swoją karierę potem duuuzo mniej szczegółowo odpowiedziałam ja i też poszłam tam do pracy.

Najbardziej nieprzyjemne - szłam do 1 pracy w życiu, było dużo trudnych (dla mnie wtedy) pytań z branzy. Babka z Hr mnie wyśmiewała. Nic nie mówiła, ale zadając już swoje kadrowe pytanie się śmiała i porozumiewawczo zerkała na kierownika. Masakra. Na szczęście widziałam, że on unikał kontaktu wzrokowego i pomyślałam, że mnie przyjmie i miałam rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dno rozwala mnie to na dobre, nie zerknąc w cv to juz dla mnie mega kosmiczne, ja pierwsze co robiłam to patrzyłam co tam ciekawego i szukałam czegoś czym mogłabym zaskoczyć kandydata
Najlepsze było jak laska miała wpisane w zainteresowaniach :ksiazki , zapytałam co ostatnio czytała i było: yyyyyyyyyyyyyyyy
kurde no tu nawet jesli ściema to na szybko bym podała na jej miejscu cokolwiek, nawet poradnik

ta wysmiewająca si ebabka z HR -brak kompetencji i niska samoocena-na rozmowach pewnie chciała podnieść swoje ego


Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Hity rozmów rekrutacyjnych to mógłby być w sumie osobny wątek u mnie np. było:
- pytanie ze strony rekruterki czy nie odczuwam mojej ostatniej zmiany pracy jako degradacji (wtedy byłam specjalista, a poprzednio młodszym specjalista, zarabiałam mniej, miałam mnóstwo nadgodzin i zero życia prywatnego no ale dział taki ą ę ze przecież powinnam pracować tam ku chwale firmy chyba i najlepiej jeszcze dopłacać xD);
- pan trzymał przede mna kartkę z kolumnami ZA i PRZECIW i po 5min rozmowy widziałam kolumnę PRZECIW zapełniona do połowy xD jakby ciężko było użyć komputera tak, żebym tego nie widziała;
- o tym już kiedyś pisałam: ta sama rekruterka co w pierwszym myślniku zapytała mnie o motywacje do zmiany pracy i po uzyskaniu odpowiedzi, ze obecna praca bardziej mnie skupia na profilu firmy niż na moim faktycznym wykształceniu i umiejętnościach i czuje ze się nie rozwijam (przykład: załóżmy ze byłabym analitykiem w firmie transportowej. W umowie miałabym zapisane, ze wyliczam rentowność tras, wyznaczam prognozę itp a zamiast tego w kółko musiałam odpowiadać na pytana klientów, liczyć jakieś głupie rzeczy w excelu które mógł policzyć każdy) pani stwierdziła, ze przeszkadza mi wielozadaniowość xD

To tak na szybko, było tego dużo więcej. Na szczęście na mniejszości moich rozmow spotkały mnie jakiekolwiek kwiatki :P

pytanie o degradacje pada bardzo często, ale tym nei warto sie zrażac a wytłumaczyc jak to wygląda z twojej strony



moje poszukiwania pracy własnie sie zakończyły
Dopiero co zaczęłam, byłam na dwóch rozmowach (jedna w banku, druga jako specjalista ds administracji) i udało sie tam gdzie po rozmowie chciałam czyli administracja. Bardzo sie ciesze i nastawiam sie mega pozytywnie
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 20:22   #1317
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pewnie, że możesz odmówić.
Tak myślałam i szczerze zamierzam tak zrobić. Choćby pomyśleli, że niewdzięczna jestem, bo grafik jest już ustalony, a ja tu taką im sprawię niespodziankę. O tym że mam przejść na umowę zlecenie informowali mnie już wcześniej -> potem powiedziano mi, że jednak może będzie umowa o pracę, skoro nie ma żadnych dokumentów z kadr -> a teraz okazuje się, że jednak będzie to umowa zlecenie, ale kompletnie nie wiem, na jakich warunkach
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 20:28   #1318
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
dno rozwala mnie to na dobre, nie zerknąc w cv to juz dla mnie mega kosmiczne, ja pierwsze co robiłam to patrzyłam co tam ciekawego i szukałam czegoś czym mogłabym zaskoczyć kandydata
Najlepsze było jak laska miała wpisane w zainteresowaniach :ksiazki , zapytałam co ostatnio czytała i było: yyyyyyyyyyyyyyyy
kurde no tu nawet jesli ściema to na szybko bym podała na jej miejscu cokolwiek, nawet poradnik

ta wysmiewająca si ebabka z HR -brak kompetencji i niska samoocena-na rozmowach pewnie chciała podnieść swoje ego





pytanie o degradacje pada bardzo często, ale tym nei warto sie zrażac a wytłumaczyc jak to wygląda z twojej strony



moje poszukiwania pracy własnie sie zakończyły
Dopiero co zaczęłam, byłam na dwóch rozmowach (jedna w banku, druga jako specjalista ds administracji) i udało sie tam gdzie po rozmowie chciałam czyli administracja. Bardzo sie ciesze i nastawiam sie mega pozytywnie
No to gratki, że tak szybko poszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 20:55   #1319
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Gratulacje. Szybko poszło.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 21:07   #1320
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Tak myślałam i szczerze zamierzam tak zrobić. Choćby pomyśleli, że niewdzięczna jestem, bo grafik jest już ustalony, a ja tu taką im sprawię niespodziankę. O tym że mam przejść na umowę zlecenie informowali mnie już wcześniej -> potem powiedziano mi, że jednak może będzie umowa o pracę, skoro nie ma żadnych dokumentów z kadr -> a teraz okazuje się, że jednak będzie to umowa zlecenie, ale kompletnie nie wiem, na jakich warunkach
Ale dziady, no to doceniają pracowników nie ma co...
Nie zastanawiaj się ino im odmow, a nuż wtedy ten kubeł zimnej wody ich otrzezwi
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.