NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-07, 15:29   #301
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

No błagam, przecież to nie są dokumenty historyczny tylko czysta fikcja.
Niedawno miałam polewkę z naburmuszonego dworu królewskiego, jak żądali od Netflixa informacji przed każdym odcinkiem The Crown, że to fabuła a nie dokument, ale teraz w sumie przestaję się dziwić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 18:00   #302
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość

No ja wiem, czym jest konwencja i że magiczny czajnik to nie to samo; po prostu bawią mnie argumenty, które widzę pod każdym filmem czy serialem, który jest luźną wariacją na temat historii, "o nie, czarna szlachta, co za bzdura", "poprawność polityczna, czarni, o nie". A jaki jest argument, dlaczego osoby rasy czarnej nie mogą się pojawiać w serialach czy filmach, które toczą się w innych czasach niż XXI wiek? Ponieważ to "niewiarygodne, niezgodne z historią".

Bo właśnie to niewiarygodne i niezgodne z historią. Przecież wiemy dobrze, że czarnoskórzy długo, nawet bardzo długo byli spychani tak na prawdę do marginesu społecznego. To też spowodowało wszelkie ich ruchy i działania mające na celu wyeliminowanie tych nierówności. A teraz w XXI wieku raptem nawet w takich romansidłach zaczynają fałszować tą niechlubną historię i pokazywać, że to nie prawda bo wszak w XIX wiecznej Anglii szlachta była czarna...ba nawet królowa była. Nikt nie broni obsadzać ich w filmach dotyczących historii sprzed XXI w ale nie w roli, której na pewno nie pełnili w tamtych czasach.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 18:42   #303
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88417038]No błagam, przecież to nie są dokumenty historyczny tylko czysta fikcja.
Niedawno miałam polewkę z naburmuszonego dworu królewskiego, jak żądali od Netflixa informacji przed każdym odcinkiem The Crown, że to fabuła a nie dokument, ale teraz w sumie przestaję się dziwić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Mnie to w ogóle nie dziwi. Nawet tutaj na wątku były wypowiedzi/osoby traktujące The Crown jak dokument.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 18:50   #304
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Skończyłam meksykańskie Mroczne pożądanie. Sezon ma 18 odcinków, ale oglądalo się bardzo dobrze. Zalatuje telenowelą momentami, ale wciągającą telenowelą z kryminalnym wątkiem i sporo erotyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 23:38   #305
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Locked up jest swietny , polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 02:19   #306
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Co do sceny "gwałtu" - nie widzę go tam, nikt nikogo nie zmusił ani fizycznie ani psychicznie do stosunku, a to chyba definicja gwałtu
Gwałt to zmuszenie (nie tylko fizyczne) do aktywności seksualnej, na którą dana osoba nie wyraziła zgody. To, że zgodziłaś się z kimś pójść do łóżka, ale zaznaczyłaś, że nie chcesz seksu analnego oznacza, że jak facet nagle włoży Ci penisa do odbytu to jest to gwałt. To, że zaznaczyłaś, że nie chcesz wytrysku w pochwie, a facet Cię przytrzymuje i dochodzi w pochwie, oznacza, że odbyła się aktywność seksualna, na którą nie wyraziłaś zgody, gwałt.

Serio, odwróćcie sobie role. Seks zawsze musi być konsensualny, inaczej nie mówimy o seksie, tylko o gwałcie. Koniec, kropka

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No ja wiem, czym jest konwencja i że magiczny czajnik to nie to samo; po prostu bawią mnie argumenty, które widzę pod każdym filmem czy serialem, który jest luźną wariacją na temat historii, "o nie, czarna szlachta, co za bzdura", "poprawność polityczna, czarni, o nie". A jaki jest argument, dlaczego osoby rasy czarnej nie mogą się pojawiać w serialach czy filmach, które toczą się w innych czasach niż XXI wiek? Ponieważ to "niewiarygodne, niezgodne z historią".
Spoko, po prostu fakt, że w filmie są gadające czajniki nie oznacza od razu, że nie można od niego wymagać jakiejś logiki zdarzeń i realności w innych względach. Ale to tak obok tego tematu

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Dochodzi nawet do absurdu, że ludzie dopatrują się poprawności politycznej, bo we współczesnym amerykańskim serialu są czarnoskórzy bohaterowie (bo czasami i takie wpisy widzę na filmwebie).
Też to zauważyłam, najbardziej chyba przy premierze VII części Gwiezdnych Wojen. Czepianie się postaci historycznych to jedno, ale twierdzenie, że jak 1 na 100 bohaterów w filmie jest czarny to jest to wpychanie czarnych na siłę do filmu to jest dla mnie już wyższy poziom abstrakcji, no, ale i tacy się znajdą pewnie. Może dlatego też mam już dość jak komuś przeszkadza czyjś kolor skóry już nie ważne w jakim kontekście w filmie, osobiście mi tam nawet czarny Hitler by nie przeszkadzał gdyby wzięli dobrego aktora, ale to chyba niepopularna opinia, ja nie przyzwyczajam się do wyglądu postaci

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
A teraz w XXI wieku raptem nawet w takich romansidłach zaczynają fałszować tą niechlubną historię i pokazywać, że to nie prawda
Ale to nie jest serial historyczny, tylko fikcja, tanie romansidło
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 07:44   #307
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Może wejdę na mniej kontrowersyjny wątek - znacie jakieś dobre koreańskie dramy z N.? Coś polecacie?
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-08, 07:47   #308
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez niusaczek Pokaż wiadomość
Może wejdę na mniej kontrowersyjny wątek - znacie jakieś dobre koreańskie dramy z N.? Coś polecacie?
Something in the rain, Stranger, My mister, She was pretty, Crash landing on you tez jest bardzo polecane, ale nie dotrwalam do konca.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 07:53   #309
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Crash landing on you obejrzałam do końca, ale właśnie już któryś raz słyszę o Something in the rain - dobre jest??
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 08:13   #310
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez niusaczek Pokaż wiadomość
Crash landing on you obejrzałam do końca, ale właśnie już któryś raz słyszę o Something in the rain - dobre jest??
Skoro polecilam i to na pierwszym miejscu, to moim zdaniem TAK
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 11:53   #311
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
No błagam, przecież to nie są dokumenty historyczny tylko czysta fikcja.
Niedawno miałam polewkę z naburmuszonego dworu królewskiego, jak żądali od Netflixa informacji przed każdym odcinkiem The Crown, że to fabuła a nie dokument, ale teraz w sumie przestaję się dziwić..
No ale wiesz, to nie jest o jakiejś fikcyjnej monarchii tylko wymieszanie historii i trzymanie się chyba ściśle chronologii z totalnymi bzdurami. Także ja się nie dziwię, powinna być taka informacja, zawsze.

1. ''Kawałki kobiety''. Bardzo trudna tematyka ale sam film mocno jakiś taki... Słaby? Irytująca też główna postać, cokolwiek kto nie powiedział do tej kobiety to albo jak słup soli albo powtarzanie za kimś odwróconego że niby w wielkim zadziwieniu dla płytkości itd... No ok nie jest to dziwne zachowanie ale słabo to jednak wyglądało na ekranie. Nawet relacja z partnerem jak z obcym facetem który jakby jej niepotrzebnie przeszkadzał plącząc się pod nogami.

2. ''Sabrina''. Fajnie, utrzymana na dotychczasowym poziomie. Zakończenie niestety niefajne zamykające serial.

3. "Wyspa Róży''. Ciekawa historia nieźle zrealizowana chociaż momentami mocno przaśna ale i dość zabawna, a zapodaje ciekawy mało znany wątek.

4. "Irlandczyk". W sumie 2 x za niego się brałam, bardzo słabe było to komputerowe odmładzanie aktorów i scena gdy w rzeczywistości mocno już zaawansowany wiekiem De Niro stetryczałymi (bez obrazy) ruchami nakopuje sklepikarzowi, no trochę szkoda (niemniej była konieczna ) w ogóle że to miało miejsce . Natomiast jeśli przestanie się na to zwracać faktycznie uwagę i podejdzie do tego jak każdego innego filmu Scorsese to wg mnie historia na poziomie i w sumie bardzo bardzo smutna. Na początku uważałam że powinien Scorsese po prostu wziąć młodszych aktorów a nie tak na siłę że by panowie +/- 80 lat udawali ludzi 20-50, ale jednak stary skład na poziomie i nie dziwię mu się że uparł się na tą obsadę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-01-08 o 11:57
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-08, 14:24   #312
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Co do The Crown : Czy znacie jakąś fajną książke która opisuje fakty z życia dynastii?
Serial jest mega, ale chciałabym wiedzieć co jest prawdą☠a co fikcją )

A co do seriali, to dawno nic tutaj nie pisałam, ale bardzo wciągneły mnie Ania nie Anna, Słodkie Magnolie, Designated Sourviror, 3%,
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 18:12   #313
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Obejrzałam piąty sezon Prison Break i aż miałam ochotę pobić scenarzystę. Logiki brak. Jak ktoś obejrzał kiedyś cały serial (cztery sezony) i zabiera się za piąty sezon, nie polecam. Nie róbcie tego. To pułapka!

Najbardziej poszukiwani kryminaliści w całej Ameryce, cały kraj o nich mówił, ich zdjęcia i historie były we wszystkich głównych stacjach, gazetach. A tu nagle postanowili wymazać Michaela z historii, nie ma go w systemie, nikt o nim nie pamięta, nikt go nie kojarzy. O, ja pierdziu. Logiki brak. W historii i ucieczce z Jemenu. Ponoć jakieś plotki są o sezonie szóstym, może powstanie. Już nie dam rady.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Pierwsze sezony sa calkiem spoko.
Już mi się znudziło Nie będę oglądać dalej.

Wyskoczyło mi w polecanych jakieś Warrior Nun. Chyba dlatego, że obejrzałam Teen Wolf i Lucifer. Nie polecam tego Warrior Nun. Nuda, ciągnie się w nieskończoność. Takie 2/10. Całego nie obejrzałam, padłam po 3 odcinku.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 18:51   #314
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Obejrzałam piąty sezon Prison Break i aż miałam ochotę pobić scenarzystę. Logiki brak. Jak ktoś obejrzał kiedyś cały serial (cztery sezony) i zabiera się za piąty sezon, nie polecam. Nie róbcie tego. To pułapka!

Najbardziej poszukiwani kryminaliści w całej Ameryce, cały kraj o nich mówił, ich zdjęcia i historie były we wszystkich głównych stacjach, gazetach. A tu nagle postanowili wymazać Michaela z historii, nie ma go w systemie, nikt o nim nie pamięta, nikt go nie kojarzy. O, ja pierdziu. Logiki brak. W historii i ucieczce z Jemenu. Ponoć jakieś plotki są o sezonie szóstym, może powstanie. Już nie dam rady.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------



Już mi się znudziło Nie będę oglądać dalej.

Wyskoczyło mi w polecanych jakieś Warrior Nun. Chyba dlatego, że obejrzałam Teen Wolf i Lucifer. Nie polecam tego Warrior Nun. Nuda, ciągnie się w nieskończoność. Takie 2/10. Całego nie obejrzałam, padłam po 3 odcinku.
Nie wiem czy sezon 6 powstanie, ale Wentworth Miller powiedział, że nie bedzie grał. Więc ten serial już dla mnie straci sens
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 20:19   #315
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sezon 6 powstanie, ale Wentworth Miller powiedział, że nie bedzie grał. Więc ten serial już dla mnie straci sens
Otóż to! ️ Bez niego się nie liczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 22:30   #316
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez niusaczek Pokaż wiadomość
Może wejdę na mniej kontrowersyjny wątek - znacie jakieś dobre koreańskie dramy z N.? Coś polecacie?
No ja do tej pory jestem zakochana w Mystic Pop-up Bar
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 00:27   #317
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez niusaczek Pokaż wiadomość
Może wejdę na mniej kontrowersyjny wątek - znacie jakieś dobre koreańskie dramy z N.? Coś polecacie?
Tu pomogę

It's Okay to Not Be Okay

The Legend of the Blue Sea - momentami bolał mnie brzuch ze śmiechu.

Hotel del Luna - nie oglądaj jak nie chcesz wydawać pieniędzy w tym miesiącu. Chcę całą garderobę z tej dramy.

Miss Hammurabi

Doctor Stranger - paczka chusteczek wymagana do obejrzenia pierwszych dwóch odcinków. Jedyna drama, na której wyłam.

W Two Worlds Apart - coś innego, taki powiew świeżości. Szybka akcja, nie będziesz się nudzić. Taka drama, że jak przegapisz połowę odcinka, nie będziesz wiedziała o co chodzi.

Crash Landing on You

Beauty Inside

My Love from the Star - cieszę się, że jak jestem pijana, to idę spać. Nie mam takich jazd jak główna bohaterka

Good Doctor

Birth of a Beauty

Nie polecam za to Descendants of the Sun. Najgorsza, jaką widziałam.

Zawsze możesz walić na priv

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sezon 6 powstanie, ale Wentworth Miller powiedział, że nie bedzie grał. Więc ten serial już dla mnie straci sens
Jak będzie szósty sezon z kimś innym, i tak nie będę oglądać. Po tragicznym piątym sobie odpuszczę.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

4. "Irlandczyk". W sumie 2 x za niego się brałam, bardzo słabe było to komputerowe odmładzanie aktorów i scena gdy w rzeczywistości mocno już zaawansowany wiekiem De Niro stetryczałymi (bez obrazy) ruchami nakopuje sklepikarzowi, no trochę szkoda (niemniej była konieczna ) w ogóle że to miało miejsce . Natomiast jeśli przestanie się na to zwracać faktycznie uwagę i podejdzie do tego jak każdego innego filmu Scorsese to wg mnie historia na poziomie i w sumie bardzo bardzo smutna. Na początku uważałam że powinien Scorsese po prostu wziąć młodszych aktorów a nie tak na siłę że by panowie +/- 80 lat udawali ludzi 20-50, ale jednak stary skład na poziomie i nie dziwię mu się że uparł się na tą obsadę.
Zabieram się za ten film od dłuższego czasu. Chyba będę oglądała z przyśpieszonym playbackiem albo rozwalę go na parę dni. Długość mnie przeraża.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-01-09 o 00:23
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 00:29   #318
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sezon 6 powstanie, ale Wentworth Miller powiedział, że nie bedzie grał. Więc ten serial już dla mnie straci sens
Dla mnie ten serial stracił sens wraz z rozpoczęciem się fatalnego 3. sezonu.
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 03:16   #319
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Hotel del Luna - nie oglądaj jak nie chcesz wydawać pieniędzy w tym miesiącu. Chcę całą garderobę z tej dramy.
Skusilas mnie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-09, 13:53   #320
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Skusilas mnie
Obejrzyj przynajmniej jeden odcinek.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 13:55   #321
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Obejrzyj przynajmniej jeden odcinek.
Jutro zerkne, czy jest ten tytul u mnie dostepny
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 13:56   #322
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jutro zerkne, czy jest ten tytul u mnie dostepny
Jak nie będzie, to włącz It's Okay to Not Be Okay. Tam też główna bohaterka jest ślicznie ubrana.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 14:03   #323
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Jak nie będzie, to włącz It's Okay to Not Be Okay. Tam też główna bohaterka jest ślicznie ubrana.
Ten tytul mi chyba kiedys mignal na glownej stronie

Lubie patrzec na ladnie ubranych ludzi.
Mieszkam dosc blisko koreanskiej dzielnicy i 90% widywanych przeze mnie na co dzien Koreanek (i rowniez sporo Chinek) wyglada mniej wiecej tak, tylko czesto zamiast dopasowanych spodni sa jakies wielkie workowate. Pozostale 10% jest bardzo kawaii, az za bardzo, nawet jak na moje standardy

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 14:32   #324
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja nie znoszę tego oversized stylu. Bluzek worków, sukienek namiotów, ukrywania sylwetki, dresowych spodni. Mam traumę po tragicznym szkolnym mundurku i kiedyś nosiłam tylko jeansy i bluzy, bo miałam kompleksy.

Za to poniższe outfity w dramach sprawiają, że biegam po sklepach.

Cudo

Chcę taką, ale bez paska.

Cudo

Chcę!

To bym założyła



Dobra, koniec. To nie wątek modowy
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 17:24   #325
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Skończyłam drugi sezon Trapped. Jak zwykle w wielu miejscach brak logiki i dziwne rozwiązania, ale miło się oglądało, w sensie no sama Islandia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Teraz będę oglądała Równonoc chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 17:25   #326
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88422764]Skończyłam drugi sezon Trapped. Jak zwykle w wielu miejscach brak logiki i dziwne rozwiązania, ale miło się oglądało, w sensie no sama Islandia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Teraz będę oglądała Równonoc chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To daj znać jak Równonoc się rozwija, bo ja wytrzymałam tylko 1 odc i mnie znudzilo. Może dalej lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:24   #327
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
To daj znać jak Równonoc się rozwija, bo ja wytrzymałam tylko 1 odc i mnie znudzilo. Może dalej lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie skończyłam "Równonoc" i moim zdaniem się rozkręca, chociaż główna bohaterka od początku do końca jest nudna na maxa
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:28   #328
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam "Równonoc" i moim zdaniem się rozkręca, chociaż główna bohaterka od początku do końca jest nudna na maxa
Dzięki za opinie odpuszczę go sobie jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:57   #329
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja nie znoszę tego oversized stylu. Bluzek worków, sukienek namiotów, ukrywania sylwetki, dresowych spodni. Mam traumę po tragicznym szkolnym mundurku i kiedyś nosiłam tylko jeansy i bluzy, bo miałam kompleksy.

Za to poniższe outfity w dramach sprawiają, że biegam po sklepach.

Cudo

Chcę taką, ale bez paska.

Cudo

Chcę!

To bym założyła



Dobra, koniec. To nie wątek modowy
E, to na szczescie nie do konca moj styl Zbyt zachowawcze te ubrania jak dla mnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 18:18   #330
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie odpuszczę go sobie jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na razie obejrzałam dwa odcinki. Doszłam do wniosku, że jak się okaże, że koło tego ich miasteczka jest elektrownia, to odpuszczam, ale nie, więc oglądam dalej.
Niestabilna psychicznie postać główna mi nie przeszkadza.
Zagadka mnie ciekawi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-27 19:30:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.