Do jakich miast Was ciągnie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-25, 10:27   #31
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kazimierz Dolny to fajne miejsce na 1-2 dni, ale na dluzsza mete to pewnie bym sie tam zanudzila.
Zdecydowanie. Tam się jeździ na kilka godzin na obiad i spacer

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 10:35   #32
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Ja lubie klimat malych nadmorskich miasteczek poza sezonem turystycznym.
Z zagranicznych miast ciagnie mnie do Budapesztu i Barcelony chyba najbardziej (te miasta rozwazalam do przeprowadzki na stale zanim wynioslam sie jednak do Australii), kolejne na liscie bylyby Lizbona i Florencja.
Bardzo lubie tez Sydney, dobrze mi sie tutaj mieszka - to takie spelnione marzenie z dziecinstwa/
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:02   #33
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Dużych, z widokami, parkami narodowymi wokół. Wolę góry od morza, ale nie u ma u nas chyba dużych miast w górach (takie, żeby miało uniwersytet, operę / filharmonię, lotnisko blisko).

W Polsce mogłabym mieszkać w Gdańsku. Podoba mi się Poznań, ale nigdy tam nie byłam.

W Warszawie jeszcze nie byłam, swojego czasu bardzo mnie tam ciągnęło. Polecę w przyszłym roku na zwiedzanie
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:33   #34
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Ja uwielbiam mieszkać w Warszawie. Za granicę mogę polecieć na chwilę, ale to w Warszawie jest moje miejsce. Zwłaszcza latem, gdy wszystkie parki rozkwitają.. Kocham.

Ale lato bez wypadu do Zakopanego i Gdyni to żadne lato Dobrze znam te miejsca i czuję się tam jak w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:54   #35
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Kraków, zdecydowanie
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:59   #36
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja lubie klimat malych nadmorskich miasteczek poza sezonem turystycznym.
Z zagranicznych miast ciagnie mnie do Budapesztu i Barcelony chyba najbardziej (te miasta rozwazalam do przeprowadzki na stale zanim wynioslam sie jednak do Australii), kolejne na liscie bylyby Lizbona i Florencja.
Bardzo lubie tez Sydney, dobrze mi sie tutaj mieszka - to takie spelnione marzenie z dziecinstwa/
Mnie z zagranicznych miast ciągnie do skandynawskich miasteczek i Petersburga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 13:14   #37
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Mnie z zagranicznych miast ciągnie do skandynawskich miasteczek i Petersburga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Petersburg jest cudowny, ale tylko w sezonie wiosenno-letnim. Jesienią i zimą można się tam powiesić- zimno, mokro i jasno przez 4-5 godzin w ciągu dnia.

Tak jak kasztanka, z europejskich miast zagranicą kocham Budapeszt i Barcelonę. Bardzo podobała mi się też Walencja oraz Wiedeń <3

Swoje miasto bardzo lubię, uważam, że jest w top 3 polskich miast do zamieszkania. Duszę się w małych miastach, idealne miasto zaczyna się dla mnie w przedziale 500 000-1 000 000 mieszkańców
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 13:29   #38
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z polskich miast najbardziej mnie ujmuje Gdańsk i sentymentalnie lubię Łódź.


Z zagranicznych mi się podobało Oslo i Wiedeń (jednak nie mieszkałam tam, więc być może zmieniłabym zdanie mieszkając na stałe).
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 13:37   #39
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Petersburg jest cudowny, ale tylko w sezonie wiosenno-letnim. Jesienią i zimą można się tam powiesić- zimno, mokro i jasno przez 4-5 godzin w ciągu dnia.

Tak jak kasztanka, z europejskich miast zagranicą kocham Budapeszt i Barcelonę. Bardzo podobała mi się też Walencja oraz Wiedeń <3

Swoje miasto bardzo lubię, uważam, że jest w top 3 polskich miast do zamieszkania. Duszę się w małych miastach, idealne miasto zaczyna się dla mnie w przedziale 500 000-1 000 000 mieszkańców
Wiem, jeśli tam pojadę, to pewnie wiosną. Z mężem mamy plany przejechać się koleją transsyberyjską i zatrzymać się na dłużej w Petersburgu, ale czekamy na lepsze czasy i aż dzieć podrośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 14:03   #40
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Mnie z zagranicznych miast ciągnie do skandynawskich miasteczek i Petersburga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, Petersburg, Pałac Zimowy, biblioteki, suknie i biżuterie księżniczek, zimowe ogrody - od dawna namawiam siostry, żeby tam ze mną pojechały. Poza tym chciałabym zobaczyć tajge i tundre, syberyjska przyrodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 14:19   #41
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

W Petersburgu nie bylam, ale bardzo bym chciala sie kiedys wybrac.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 14:32   #42
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Wiem, jeśli tam pojadę, to pewnie wiosną. Z mężem mamy plany przejechać się koleją transsyberyjską i zatrzymać się na dłużej w Petersburgu, ale czekamy na lepsze czasy i aż dzieć podrośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam pojechać do Petersburga nie wcześniej, niż w połowie czerwca. Idealnym terminem na wycieczkę tam jest lipiec (z tym, że wtedy ceny skaczą masakrycznie do góry ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 14:46   #43
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Dla mnie takim miastem jest Kołobrzeg-uciekam tam,kiedy tylko mogę. Z chęcią bym tam zamieszkała. Bardzo lubię też Świnoujście i Szczecin.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 15:01   #44
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Dla mnie takim miastem jest Kołobrzeg-uciekam tam,kiedy tylko mogę. Z chęcią bym tam zamieszkała. Bardzo lubię też Świnoujście i Szczecin.
Nigdy nie byłam w żadnym z tych miast.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 15:07   #45
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Świnoujście ma fajną zaletę, że można sobie w jeden dzień przejechać na rowerze najładniejsze polskie i niemieckie nadmorskie miasteczka, np. Heringsdorf, który bardzo mi się spodobał. Dużo rezerwatów wokół, parków krajobrazowych, i na tej polsko-niemieckiej części wybrzeża jest porządek.
Albo autobusem, bo od nas cały czas kursują linie do niemieckich miast, więc nawet bez auta można się włóczyć po Meklemburgii. Ja tam jeżdżę po niemieckie słodycze, jak polskie mi się opatrzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2021-04-25 o 15:11
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 15:19   #46
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Dla mnie takim miastem jest Kołobrzeg-uciekam tam,kiedy tylko mogę. Z chęcią bym tam zamieszkała. Bardzo lubię też Świnoujście i Szczecin.
Ja też. A że mieszkam prawie 600 km od niego to bywam góra 2x w roku.Ale kocham bardzo.Jak wygram w totka to już mam miejsce na dom upatrzone
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2021-04-25 o 15:20
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 22:06   #47
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mam sentyment do Wrocławia i Krakowa a ostatnio bardzo spodobała mi się Iława .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 00:25   #48
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z polskich dużych miast w sumie żadne mnie nie ciągnie. Z zagranicznych coś w sobie ma Londyn, uwielbiam Pragę i lubię Budapeszt.
Z małych w Polsce lubię Cieszyn, Supraśl, Kazimierz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 03:51   #49
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z kontynentalnej Europy do mieszkania wybrałabym Walencję. Nie mogłam się tam do niczego przyczepić. Wszystko mi się tam podobało. Ale jestem debilem językowym i "na starość" już by mi się nie chciało uczyć języka, wyjeżdżać do innego kraju, zaczynać od nowa.

Ljubljana wydaje się być super, ale ponoć są tam trzęsienia ziemi to bym się bała.

Ktoś wyżej pisał o Gdyni. Nie byłam, ale jak patrzę na zdjęcia i filmy to Gdynia wydaje mi się taka przemysłowa / industrialna w porównaniu do Gdańska.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 03:52   #50
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ktoś wyżej pisał o Gdyni. Nie byłam, ale jak patrzę na zdjęcia i filmy to Gdynia wydaje mi się taka przemysłowa / industrialna w porównaniu do Gdańska.
Lubie Gdynie za to, ze jest taka "skromna" w porownaniu z zawsze przepelnionym turystami Gdanskiem. Chociaz Gdansk ma ladna starowke, musze im to przyznac. Ale Gdynia ma klimatyczne bary, restauracje, plaze i po prostu to "cos" w sobie, gdybym miala jeszcze kiedys mieszkac w Polsce, to tylko tam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 04:42   #51
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Lubie Gdynie za to, ze jest taka "skromna" w porownaniu z zawsze przepelnionym turystami Gdanskiem. Chociaz Gdansk ma ladna starowke, musze im to przyznac. Ale Gdynia ma klimatyczne bary, restauracje, plaze i po prostu to "cos" w sobie, gdybym miala jeszcze kiedys mieszkac w Polsce, to tylko tam
Rozumiem Nigdy nie byłam w Trójmieście. Chcę pojechać w przyszłym roku. Właśnie do Warszawy na jakiś bank holiday weekend i do Trójmiasta.

Ja w ogóle nigdzie nie byłam w Polsce poza Dolnośląskim, Śląskim, Opolskim i Małopolskim. Wyjechałam za granicę jak chodziłam do szkoły i reszta Polski jest dla mnie nieodkryta. Wszystko chcę zwiedzić.

Za to nigdy nie ciągnęło mnie do Krakowa. Nigdy nie "czułam" tego miasta i zawsze się tam czułam obco.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 04:46   #52
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Rozumiem Nigdy nie byłam w Trójmieście. Chcę pojechać w przyszłym roku. Właśnie do Warszawy na jakiś bank holiday weekend i do Trójmiasta.

Ja w ogóle nigdzie nie byłam w Polsce poza Dolnośląskim, Śląskim, Opolskim i Małopolskim. Wyjechałam za granicę jak chodziłam do szkoły i reszta Polski jest dla mnie nieodkryta. Wszystko chcę zwiedzić.

Za to nigdy nie ciągnęło mnie do Krakowa. Nigdy nie "czułam" tego miasta i zawsze się tam czułam obco.
Nie lubie Krakowa, wizualnie bardziej podoba mi sie Wroclaw, no i ludzie we Wroclawiu sa milsi.
Warszawe lubie, w koncu wiekszosc zycia tam spedzilam, ale wiecej juz nie chcialabym tam mieszkac.

Z miejsc, w ktorych nigdy nie bylam ciagnie mnie do Kanady, Toronto wydaje mi sie fajnym multikulturowym miastem do zycia, chociaz watpie, zeby taki cieplolub jak ja chcial tam mieszkac na stale
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 05:25   #53
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie lubie Krakowa, wizualnie bardziej podoba mi sie Wroclaw, no i ludzie we Wroclawiu sa milsi.
Warszawe lubie, w koncu wiekszosc zycia tam spedzilam, ale wiecej juz nie chcialabym tam mieszkac.

Z miejsc, w ktorych nigdy nie bylam ciagnie mnie do Kanady, Toronto wydaje mi sie fajnym multikulturowym miastem do zycia, chociaz watpie, zeby taki cieplolub jak ja chcial tam mieszkac na stale
Mnie do Kanady w ogóle nie ciągnie. W Stanach to bym zobaczyła Arizonę, Wyoming, Kolorado, Idaho, NYC i do domu. Ale mieszkać bym tam nie mogła. Mnie w ogóle nie ciągnie do Ameryki.

Ale te maleńkie Północnoamerykańskie miasteczka w otoczeniu natury są przecudowne. Oglądałam jakiś film, który był kręcony w Banff w Albercie i zakochałam się w tych widokach. Dla mnie to jest właśnie takie magiczne miejsce. Jakby populacja była tak ze 50 tysięcy, a nie 7, to by to było moje miejsce idealne.

W Irlandii mnie bardzo ciągnęło do Kinsale albo Kenmare. Cudowne miejscówki. Jak z pocztówki. Ale tam mieszka po 5 tys, ja wolę miasteczka niż duże wsie.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 05:37   #54
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Mnie do Kanady w ogóle nie ciągnie. W Stanach to bym zobaczyła Arizonę, Wyoming, Kolorado, Idaho, NYC i do domu. Ale mieszkać bym tam nie mogła. Mnie w ogóle nie ciągnie do Ameryki.

Ale te maleńkie Północnoamerykańskie miasteczka w otoczeniu natury są przecudowne. Oglądałam jakiś film, który był kręcony w Banff w Albercie i zakochałam się w tych widokach. Dla mnie to jest właśnie takie magiczne miejsce. Jakby populacja była tak ze 50 tysięcy, a nie 7, to by to było moje miejsce idealne.

W Irlandii mnie bardzo ciągnęło do Kinsale albo Kenmare. Cudowne miejscówki. Jak z pocztówki. Ale tam mieszka po 5 tys, ja wolę miasteczka niż duże wsie.
Mnie ciagnie do duzych miast, Sydney mimo sporej populacji nie ma tego "big city vibe", w porownaniu z Warszawa wypada pod tym wzgledem bardzo slabo. Bo niby tych ludzi u nas duzo, ale i powierzchnia miasta jest ogromna, wiec nie ma tutaj takiej typowej wielkomiejskiej gestosci ludnosci.
Australia nie ma w ogole takich prawdziwych duzych miast
NYC lubie, chociaz daaawno nie bylam. Ale nie wiem, czy chcialabym tam mieszkac na stale. Jakos nigdy tego nie rozwazalam jako miejsca do zycia, nie ciagnie mnie na stale do Stanow
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 05:49   #55
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mnie ciagnie do duzych miast, Sydney mimo sporej populacji nie ma tego "big city vibe", w porownaniu z Warszawa wypada pod tym wzgledem bardzo slabo. Bo niby tych ludzi u nas duzo, ale i powierzchnia miasta jest ogromna, wiec nie ma tutaj takiej typowej wielkomiejskiej gestosci ludnosci.
Australia nie ma w ogole takich prawdziwych duzych miast
NYC lubie, chociaz daaawno nie bylam. Ale nie wiem, czy chcialabym tam mieszkac na stale. Jakos nigdy tego nie rozwazalam jako miejsca do zycia, nie ciagnie mnie na stale do Stanow
Z Australijskich miast podoba mi się Perth. Widziałam na różnych vlogach i tam bym mogła mieszkać

Sydney jest dziwne. Ładne oczywiście, ale mam wrażenie, że to taki zlepek wsi połączony w całość z wielkim CBD. Sydney jest takie porozwalane wszędzie, spread out.

Mnie ciągnie do dużych miast, ale nie wielkich metropolii i motłochów. Ale mieszkam w małych miasteczkach bo jest tani czynsz i życie
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 06:08   #56
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Z Australijskich miast podoba mi się Perth. Widziałam na różnych vlogach i tam bym mogła mieszkać

Sydney jest dziwne. Ładne oczywiście, ale mam wrażenie, że to taki zlepek wsi połączony w całość z wielkim CBD. Sydney jest takie porozwalane wszędzie, spread out.

Mnie ciągnie do dużych miast, ale nie wielkich metropolii i motłochów. Ale mieszkam w małych miasteczkach bo jest tani czynsz i życie
Lepiej bym tego nie ujela. Kiedy patrze za okno, to widze cos, co mogloby byc malutkim miasteczkiem, lub wsia, a wcale nie jestem bardzo daleko od centrum, jakies 10-11 km - a to jest nic w porownaniu z tym, ze niektore dzielnice potrafia byc oddalone od centrum o 50 i wiecej kilometrow. CBD to jedyna czesc miasta ktora faktycznie wyglada jak duze miasto. No i jeszcze "drugie CBD", bo tak sporo ludzi nazywa centrum dzielnicy Parramatta.
Do Perth mnie nie ciagnie, ewentualnie jeszcze w Melbourne moglabym mieszkac.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4608.jpg (198,2 KB, 79 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 06:20   #57
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Lepiej bym tego nie ujela. Kiedy patrze za okno, to widze cos, co mogloby byc malutkim miasteczkiem, lub wsia, a wcale nie jestem bardzo daleko od centrum, jakies 10-11 km - a to jest nic w porownaniu z tym, ze niektore dzielnice potrafia byc oddalone od centrum o 50 i wiecej kilometrow. CBD to jedyna czesc miasta ktora faktycznie wyglada jak duze miasto. No i jeszcze "drugie CBD", bo tak sporo ludzi nazywa centrum dzielnicy Parramatta.
Do Perth mnie nie ciagnie, ewentualnie jeszcze w Melbourne moglabym mieszkac.
Zazdroszczę pogody. Mnie się właśnie Melbourne nie podoba. Moje idealnie miasto musi być otoczone górami albo być nad oceanem. Widoki muszą być.

A przez to, że mieszkam na wzgórzystym terenie, nie mogłabym mieszkać gdzieś, gdzie jest płasko. Przeklinam za każdym razem jak niosę ciężkie zakupy pod górę, ale tak się przyzwyczaiłam, że teraz płaskie miasta i nizinny wydają mi się dziwne. I nudne.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 06:40   #58
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Zazdroszczę pogody. Mnie się właśnie Melbourne nie podoba. Moje idealnie miasto musi być otoczone górami albo być nad oceanem. Widoki muszą być.

A przez to, że mieszkam na wzgórzystym terenie, nie mogłabym mieszkać gdzieś, gdzie jest płasko. Przeklinam za każdym razem jak niosę ciężkie zakupy pod górę, ale tak się przyzwyczaiłam, że teraz płaskie miasta i nizinny wydają mi się dziwne. I nudne.
Jesli chodzi o widoki, to dla mnie zdecydowanie Sydney i okolice > jakiekolwiek inne miasto w AU.
Z jednej strony Blue Mountains, z drugiej piekne plaze - czy to znane kazdemu Bondi i Bronte z tlumami ludzi, czy gdzies troche dalej, np. Palm Beach, Narrabeen, Mona Vale czy Newport.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:01   #59
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Wiem, jeśli tam pojadę, to pewnie wiosną. Z mężem mamy plany przejechać się koleją transsyberyjską i zatrzymać się na dłużej w Petersburgu, ale czekamy na lepsze czasy i aż dzieć podrośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale kolej transsyberyjska nie przejezdza przez St. Petersburg.


Oddaje swoj glos na Gdynie Ale chyba juz gdzies jest taki temat i to calkiem niedawno zalozony.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:11   #60
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale kolej transsyberyjska nie przejezdza przez St. Petersburg.


Oddaje swoj glos na Gdynie Ale chyba juz gdzies jest taki temat i to calkiem niedawno zalozony.
Nigdzie nie napisałam, że przejeżdża. Najpierw można spędzić kilka dni w Petersburgu, a później jechać koleją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 17:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.