Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-13, 10:55   #211
katedaniels
Przyczajenie
 
Avatar katedaniels
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Hej dziewczyny
Jestem po pierwszej wizycie u ortodonty. 17 grudnia mam mieć zakładany aparat na górę, jednak nie potrafię się zdecydować jaki. Ortodontka twierdzi że metalowy, ja chciałam kosmetyczny ale biorąc pod uwagę iż ligatury kosmetyczne łatwo się przebarwiają to trochę się zniechęciłam. Zaczęłam się zastanawiać nad aparat samoligaturujący kosmetyczny, wiem że koszt jest wyższy ale chyba będę się w nim najlepiej czuła. Może któreś z was taki nosi i pokazałaby zdjęcia? Albo jakieś porównanie? Jakie są wasze doświadczenia z przebarwianiem ligatur?

Mam 23 lata, aparat funduję sobie sama. Główna wada w moim przypadku to wystające górne trójki i stłoczenia zębów. Zęby zawsze były moim największym kompleksem i dlatego chce wybrać taki aparat który będzie jak najmniej rzucał się w oczy, ale już sama nie jestem pewna czy to jest tego warte i czy nie lepiej założyć zwykły metalowy. Pomocy!
katedaniels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:00   #212
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Mi ortodontka przedstawiła wszystkie opcje aparatów i opowiedziala jak przebiega w nich leczenie. Zaczerpnęlsm informacji w internecie i w 100% Zdecydowałam się na Metalowy z ligaturami . Miała już niebieskie , miętowe i szare ligatury i u mnie osobiście żadne się nie przebarwily. Zmieniam je co miesiąc tak więc chyba nie zdążyłam nawet zobaczyć takich zmian

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:18   #213
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Cytat:
Napisane przez katedaniels Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jestem po pierwszej wizycie u ortodonty. 17 grudnia mam mieć zakładany aparat na górę, jednak nie potrafię się zdecydować jaki. Ortodontka twierdzi że metalowy, ja chciałam kosmetyczny ale biorąc pod uwagę iż ligatury kosmetyczne łatwo się przebarwiają to trochę się zniechęciłam. Zaczęłam się zastanawiać nad aparat samoligaturujący kosmetyczny, wiem że koszt jest wyższy ale chyba będę się w nim najlepiej czuła. Może któreś z was taki nosi i pokazałaby zdjęcia? Albo jakieś porównanie? Jakie są wasze doświadczenia z przebarwianiem ligatur?

Mam 23 lata, aparat funduję sobie sama. Główna wada w moim przypadku to wystające górne trójki i stłoczenia zębów. Zęby zawsze były moim największym kompleksem i dlatego chce wybrać taki aparat który będzie jak najmniej rzucał się w oczy, ale już sama nie jestem pewna czy to jest tego warte i czy nie lepiej założyć zwykły metalowy. Pomocy!
Ja mam metalowy z ligatura mi, chociaż na początku nastawialam się na kosmetyczny. Koleżanka z kosmetycznym przekonała mnie, że nie warto - z bliska i tak widać, że coś masz na zębach i wg niej wygląda to dziwniej niż metal. Nie żałuję swojego wyboru i chyba nawet lepiej wyglądam z aparatem niż bez szare gumki nie zmieniają koloru. Błękitne i różowe zafarbowaly mi od kurkumy, no ale to moje przeoczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:25   #214
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Również mam metalowy z ligaturami i na przebarwienia nie narzekam. Najczęściej biorę wyraziste kolory, ciemna czerwień bardzo fajnie wygląda. Kolejne wezmę granatowe.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 16:06   #215
katedaniels
Przyczajenie
 
Avatar katedaniels
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki aparat wybrać?

A może któraś z was chciałaby pokazać zdjęcie w aparacie metalowym z ligaturami szarymi? Bądź nosi aparat kosmetyczny samoligaturujący i mogłaby podzielić się swoim doświadczeniem?

Strasznie się obawiam, że w metalowym z ligaturami będę się po prostu się źle czuła, w kosmetycznym jest problem z przebarwianiem gumek (chodzi mi o gumki białe, w kolorze kości słoniowej czy przezroczyste). Dlatego zastanawiam się nad kosmetyczny samoligaturujący ale jakoś nie mogę się doszukać konkretnych opinii na temat tego akurat aparatu i czy warto się na niego zdecydować
katedaniels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 15:46   #216
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Cytat:
Napisane przez katedaniels Pokaż wiadomość
A może któraś z was chciałaby pokazać zdjęcie w aparacie metalowym z ligaturami szarymi? Bądź nosi aparat kosmetyczny samoligaturujący i mogłaby podzielić się swoim doświadczeniem?

Strasznie się obawiam, że w metalowym z ligaturami będę się po prostu się źle czuła, w kosmetycznym jest problem z przebarwianiem gumek (chodzi mi o gumki białe, w kolorze kości słoniowej czy przezroczyste). Dlatego zastanawiam się nad kosmetyczny samoligaturujący ale jakoś nie mogę się doszukać konkretnych opinii na temat tego akurat aparatu i czy warto się na niego zdecydować
W takim razie proponuję Invisalign
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 15:50   #217
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Cytat:
Napisane przez katedaniels Pokaż wiadomość
A może któraś z was chciałaby pokazać zdjęcie w aparacie metalowym z ligaturami szarymi? Bądź nosi aparat kosmetyczny samoligaturujący i mogłaby podzielić się swoim doświadczeniem?

Strasznie się obawiam, że w metalowym z ligaturami będę się po prostu się źle czuła, w kosmetycznym jest problem z przebarwianiem gumek (chodzi mi o gumki białe, w kolorze kości słoniowej czy przezroczyste). Dlatego zastanawiam się nad kosmetyczny samoligaturujący ale jakoś nie mogę się doszukać konkretnych opinii na temat tego akurat aparatu i czy warto się na niego zdecydować
Wstawiałam na 4 stronie (na dole) zdjęcie w szarych i różowych ligaturach. Szare to chyba moje ulubione. A macie może foto w niebieskich i granatowych?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-14, 16:01   #218
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Hmmmm, powinnam coś mieć. Poszukam. Ewentualnie po dzisiejszej wizycie zrobię fotkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 09:14   #219
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Nie znalazłam fotki, na której widać wyraźnie kolor gumek ;/
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 16:46   #220
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Cytat:
Napisane przez katedaniels Pokaż wiadomość
A może któraś z was chciałaby pokazać zdjęcie w aparacie metalowym z ligaturami szarymi? Bądź nosi aparat kosmetyczny samoligaturujący i mogłaby podzielić się swoim doświadczeniem?

Strasznie się obawiam, że w metalowym z ligaturami będę się po prostu się źle czuła, w kosmetycznym jest problem z przebarwianiem gumek (chodzi mi o gumki białe, w kolorze kości słoniowej czy przezroczyste). Dlatego zastanawiam się nad kosmetyczny samoligaturujący ale jakoś nie mogę się doszukać konkretnych opinii na temat tego akurat aparatu i czy warto się na niego zdecydować
Ja mam kryształowy i do tego pudrowo-różowe ligatury. O ile nie jesz nic zawierającego kurkumę, curry czy szafran, to nic się nie odbarwi. A róż ładnie komponuje się z dziąsłami.

Ale też w kryształowym aparacie same zamki lubią się odbarwiać. Ja wręcz czekam aż mi odpadnie zamek z jedynki, żeby go wymienić na nowy, bo wygląda jakbym miała wiecznie brudnego zęba, albo martwego... Pomimo, że to korona, więc jest idealnie biała.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.

Edytowane przez trustmyself
Czas edycji: 2018-11-16 o 20:15
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 18:31   #221
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Zaczyna mnie pobolewac ząb , leczony kanalowo. Było to powtórne leczenie kanałowe i miało miejsce miesiąc przed nałożeniem aparatu. Martwię się , że leczenie stanie w miejscu i będę musiała zdejmować aparat. Miał ktoś taką sytuację ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-22, 07:08   #222
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Ja mam kryształowy i do tego pudrowo-różowe ligatury. O ile nie jesz nic zawierającego kurkumę, curry czy szafran, to nic się nie odbarwi. A róż ładnie komponuje się z dziąsłami.
Jadłam wczoraj zupę tajską i musiała sporo czegoś mieć, bo niebieskie gumeczki stały się zielone
Co akurat wyszło na plus, bo zawsze chciałam zobaczyć jak to wygląda, a nie miałam odwagi. A to taki piękny zielony się zrobił hahaha szczęście w nieszczęściu
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 07:22   #223
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Zaczyna mnie pobolewac ząb , leczony kanalowo. Było to powtórne leczenie kanałowe i miało miejsce miesiąc przed nałożeniem aparatu. Martwię się , że leczenie stanie w miejscu i będę musiała zdejmować aparat. Miał ktoś taką sytuację ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kanalowki robiłam mając juz założony aparat takze spokojna glowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 08:07   #224
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Zaczyna mnie pobolewac ząb , leczony kanalowo. Było to powtórne leczenie kanałowe i miało miejsce miesiąc przed nałożeniem aparatu. Martwię się , że leczenie stanie w miejscu i będę musiała zdejmować aparat. Miał ktoś taką sytuację ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też leczyłam zeby bezpośrednio przed założeniem aparatu i wszystko ok jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 08:09   #225
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

AnnaLenna, a jesteś pewna, że to nie jest ból wynikający z leczenia orto np. przesuwanie się zębów czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 17:12   #226
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Zaczyna mnie pobolewac ząb , leczony kanalowo. Było to powtórne leczenie kanałowe i miało miejsce miesiąc przed nałożeniem aparatu. Martwię się , że leczenie stanie w miejscu i będę musiała zdejmować aparat. Miał ktoś taką sytuację ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki to jest ból? Być może to, co czujesz to prostu efekt oddziaływania aparatu na kości a niekoniecznie zapalenie zęba. Mam 5 zębów leczonych endodontycznie i gdy aparat na nie oddziaływuje to bolą mnie identycznie, jak te żywe.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 19:06   #227
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
AnnaLenna, a jesteś pewna, że to nie jest ból wynikający z leczenia orto np. przesuwanie się zębów czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężko powiedzieć. CZulam trucgd tego zęba po leczeniu. Jakby kłuło cos w okolicy korzenia . Myślałam, że tak może być chwilę po. Zapomniałam o nim na chwilę . Założyłam aparat na górę ( górna 5) i nic nie czulam. Po miesiącu nałożyłam aparat na dół i ortodontka podkręciła mi górę . No i wtedy go poczułam ( ale tylko przy nacisku ) . Ciężko powiedzieć bo teoretycznie on jest martwy więc dlaczego go czuję
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja też leczyłam zeby bezpośrednio przed założeniem aparatu i wszystko ok jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję , że to moja wyobraźnia
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
A jaki to jest ból? Być może to, co czujesz to prostu efekt oddziaływania aparatu na kości a niekoniecznie zapalenie zęba. Mam 5 zębów leczonych endodontycznie i gdy aparat na nie oddziaływuje to bolą mnie identycznie, jak te żywe.
Właśnie czuję ból przy ucisku. Momentami nawet jakby piecze ..taki ból jak przy podrażnionych zębach
. Nie ukrywam ,że wciąż go uciskam i jezykiem zaczepiam ...żeby sprawdzić czy wciąż boli. Zrobię chyba zdjęcie bo obawiam się , że może być za wysoko uzupełniony :/ ale dlaczego stomatolog nie zrobiła tego zdjęcia po leczeniu . Zrobiła tylko zdjęcie al już kanały były gotowe i zapełnione hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 21:28   #228
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Ciężko powiedzieć. CZulam trucgd tego zęba po leczeniu. Jakby kłuło cos w okolicy korzenia . Myślałam, że tak może być chwilę po. Zapomniałam o nim na chwilę . Założyłam aparat na górę ( górna 5) i nic nie czulam. Po miesiącu nałożyłam aparat na dół i ortodontka podkręciła mi górę . No i wtedy go poczułam ( ale tylko przy nacisku ) . Ciężko powiedzieć bo teoretycznie on jest martwy więc dlaczego go czuję Mam nadzieję , że to moja wyobraźniaWłaśnie czuję ból przy ucisku. Momentami nawet jakby piecze ..taki ból jak przy podrażnionych zębach
. Nie ukrywam ,że wciąż go uciskam i jezykiem zaczepiam ...żeby sprawdzić czy wciąż boli. Zrobię chyba zdjęcie bo obawiam się , że może być za wysoko uzupełniony :/ ale dlaczego stomatolog nie zrobiła tego zdjęcia po leczeniu . Zrobiła tylko zdjęcie al już kanały były gotowe i zapełnione hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To pewnie od tego podkręcenia aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 19:36   #229
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Aysell, zapytaj i daj znać, czy coś takiego rzeczywiście funkcjonuje, sama jestem ciekawa.
(...)
Ze znacznym opóźnieniem,ale dopiero teraz tutaj jestem - ortodonta w sumie powiedział tylko, że Flow nic w tym przypadku nie pomoże i zmieniliśmy temat. Niczego się właściwie nie dowiedziałam. Po prostu obklejam w dalszym ciągu woskiem

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Ja mam kryształowy i do tego pudrowo-różowe ligatury. O ile nie jesz nic zawierającego kurkumę, curry czy szafran, to nic się nie odbarwi. A róż ładnie komponuje się z dziąsłami.
(...)
A marchewka też?... Uwielbiam ją, a planuję również założyć aparat jak najmniej widoczny. Byłoby mi smutno się jej wyrzec na wiele miesięcy.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-24, 14:22   #230
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Jaki aparat wybrać?

Dziewczyny. Przy jakich aparatach możliwe są rzadsze wizyty? Czytałam, że przy Damonie co 3 miesiące i są szybsze niż zwykłe aparaty. Czy to prawda? Bo wybieram się za granicę. Myślałam też, żeby założyć aparat w Polsce, a leczyć za granicą, ale nie wiem czy to możliwe.
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 18:07   #231
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat wybrać?

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86164304]Dziewczyny. Przy jakich aparatach możliwe są rzadsze wizyty? Czytałam, że przy Damonie co 3 miesiące i są szybsze niż zwykłe aparaty. Czy to prawda? Bo wybieram się za granicę. Myślałam też, żeby założyć aparat w Polsce, a leczyć za granicą, ale nie wiem czy to możliwe.[/QUOTE]

Teoretycznie jest to możliwe ale w praktyce nie każdy lekarz chce się tego podjąć bo ortodontka ,która Ci będzie zakładać aparat rozpisuje i planuje cały proces leczenia i wątpię,że Ci go da żebyś sobie z nim poszła do orto za granicą.

Ja miałam taką sytuacje ,że podczas połowy leczenia przeprowadziłam się za granicę i ortodontka się pytała czy chce sobie zabrać swoje papiery i swoją rozpiskę dotychczasową żeby móc chodzić w swoim nowym miejscu zamieszkania.
Myślałam o tym ale potem stwierdziłam,że to bez sensu bo nowy ortodonta może to leczenie widzieć inaczej ,coś może się przedłużyć itd i koniec końców latałam do swojej pani dr co miesiąc na wizytę.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 10:32   #232
nuutricia
Przyczajenie
 
Avatar nuutricia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Hej dziewczyny Miała któraś z Was poszerzaną górną szczękę? Jeśli tak to w jakim wieku? Czy konieczne jest chirurgiczne rozerwanie szwa podniebiennego po okresie dojrzewania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
nuutricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 12:52   #233
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Byłam dziś u orto i namówiła mnie na świąteczne gumki, taki kolor pomiędzy bordowym a fioletowym
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 13:11   #234
Amysia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 21
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Zaczyna mnie pobolewac ząb , leczony kanalowo. Było to powtórne leczenie kanałowe i miało miejsce miesiąc przed nałożeniem aparatu. Martwię się , że leczenie stanie w miejscu i będę musiała zdejmować aparat. Miał ktoś taką sytuację ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi ortodonta kazał odczekać 3-6 miesięcy po kanałowym, bo wcześniej ząb jest za słaby.
Amysia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 10:28   #235
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez nuutricia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Miała któraś z Was poszerzaną górną szczękę? Jeśli tak to w jakim wieku? Czy konieczne jest chirurgiczne rozerwanie szwa podniebiennego po okresie dojrzewania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam 35 lat. Miałam propozycje leczenia z poszerzaniem górnej szczęki poprzez roze wanie szwa. Nie zdecydowalam się jednak , ponieważ nie bralam pod uwagę a tak inwazyjnego posunięcia.
Cytat:
Napisane przez Amysia90 Pokaż wiadomość
Mi ortodonta kazał odczekać 3-6 miesięcy po kanałowym, bo wcześniej ząb jest za słaby.
Hej . Ja założyłam po ok 6 tygodniach. Nic mnie nie bolało. Dopiero po drugim podkręceniu zaczął mi się odzywać. Na szczęście teraz spokój. Niebawem mam wizytę i poruszę tą sprawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 11:34   #236
nuutricia
Przyczajenie
 
Avatar nuutricia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Ja mam 35 lat. Miałam propozycje leczenia z poszerzaniem górnej szczęki poprzez roze wanie szwa. Nie zdecydowalam się jednak , ponieważ nie bralam pod uwagę a tak inwazyjnego posunięcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czyli miałaś proponowany zabieg rozerwania tego szwa u chirurga? Orientujesz się jak cenowo wygląda taki zabieg albo czy można wykonać go na NFZ?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
nuutricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 18:39   #237
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
A marchewka też?... Uwielbiam ją, a planuję również założyć aparat jak najmniej widoczny. Byłoby mi smutno się jej wyrzec na wiele miesięcy.
Marchewka nie, ale papryka mocno odbarwia ligatury. Poza tym uprzedzam, zamki w aparacie kryształowym lubią się przebarwiać... Ja czekam z utęsknieniem, aż mi jeden odpadnie z jedynki, bo jest bardzo mocno przebarwiony (zapewne to osad po herbacie), ale jak na złość trzyma się uparcie.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 19:14   #238
Sceptycznaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 123
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cześć wszystkim.


Mam kilka pytań odnośnie aparatu na zęby. Właśnie kończę leczenie zebów, jeszcze został mi do usunięcia kamień i właśnie rozważam założenie aparatu na zęby,ale zupełnie nie wiem jak to wygląda. Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty? Czy wcześniej muszę wykonać jakieś zdjęcia czy wszystkiego dowiem się na pierwszej wizycie. Na co zwrócić uwage przy wyborze aparatu?

Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Chciałabym założyć aparat na dolne zęby.
Sceptycznaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 20:26   #239
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny tragedia po prostu ...😓😓 Aparat noszę od 1.5 roku , mam tyłozgryz i zgryz głęboki - jestem przygotowywana pod operację. Dzisiaj miałam wizytę podczas której ortodontka podeszła do mnie i powiedziała: "Ma Pani dobry zgryz. Operacji nie będzie". I wyszła sobie.
Byłam w szoku - przecież cały ten czas jestem przygotowywana pod operację zgryz mam obecnie fatalny, bo zęby z jednej strony się kontaktują z drugiej są w powietrzu , po prostu mam krzywą szczękę mam ochotę teraz iść i zabić tą babę
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 21:37   #240
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez nuutricia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Miała któraś z Was poszerzaną górną szczękę? Jeśli tak to w jakim wieku? Czy konieczne jest chirurgiczne rozerwanie szwa podniebiennego po okresie dojrzewania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam 27 lat, rozszerzam Bioblockiem. Nikt mi nic nie mówił o zabiegu.
Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Marchewka nie, ale papryka mocno odbarwia ligatury. Poza tym uprzedzam, zamki w aparacie kryształowym lubią się przebarwiać... Ja czekam z utęsknieniem, aż mi jeden odpadnie z jedynki, bo jest bardzo mocno przebarwiony (zapewne to osad po herbacie), ale jak na złość trzyma się uparcie.
Papryka o nie... Paprykę też uwielbiam Zamka nie da się tak łatwo wymienić? Musi sam odpaść?

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.


Mam kilka pytań odnośnie aparatu na zęby. Właśnie kończę leczenie zebów, jeszcze został mi do usunięcia kamień i właśnie rozważam założenie aparatu na zęby,ale zupełnie nie wiem jak to wygląda. Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty? Czy wcześniej muszę wykonać jakieś zdjęcia czy wszystkiego dowiem się na pierwszej wizycie. Na co zwrócić uwage przy wyborze aparatu?

Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Chciałabym założyć aparat na dolne zęby.
Ja miałam robione są zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, później lekarz przedstawił plan leczenia i wszystko wytłumaczył, odpowiedział na milion moich pytań i - jako, że od razu się zdecydowałam - zrobione zostały wyciski do zrobienia aparatu.

Trudno samemu coś sobie zaplanować - ja na przykład marzyłam o Clear Aligner/Invisalign, ale okazało się, że mojej wady tak się nie wyleczy. Najlepiej sprawdzić, co lekarz powie i jaki aparat zaproponuje i spokojnie zastanowić się w domu.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.