Listopadówki 2020 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-08, 20:47   #2251
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Ja już po połówkowych Wszystko jest jak należy na tym etapie ciąży. Dzieć zdecydowanie celuje w 4 kg lub więcej przy urodzeniu I co najważniejsze, będzie chłopak, więc możecie mi dopisać na 1 stronie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-08, 20:51   #2252
izuu225
Raczkowanie
 
Avatar izuu225
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 100
Dot.: Listopadówki 2020

Jutro o 12 mam wizytę i juz sie stresuje...
Co do aplikacji tez używam Preglife, i tam dni lecą jak szalone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izuu225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-08, 20:57   #2253
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
U nas na wizycie wszystko ok. Lekarz zbadał mi szyjkę, bo mi ostatnio brzuch twardnieje, ale jest ok.
Niestety mam w brzuchu uparciucha i nie pokazał co ma między nogami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze, że wszystko dobrze
Uparciuch kochany tak jak i nasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie . Wszystko ok. Miałam dziś cytologie i trochę się stresowałam. I poznałam w końcu płeć .... chłopak
No tak czułam od początku , że tam siedzi chłopak . Cały czas o nim mówiłam jak o chłopcu..

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje super wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Ja już po połówkowych Wszystko jest jak należy na tym etapie ciąży. Dzieć zdecydowanie celuje w 4 kg lub więcej przy urodzeniu I co najważniejsze, będzie chłopak, więc możecie mi dopisać na 1 stronie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje świetnie, że wszystko w porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-08, 21:00   #2254
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

A tak w ogóle to moje dziecko ma już 259 g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-08, 21:01   #2255
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Wiecie może, czy w preglife można jakoś zaktualizować datę, bo preglife wg om pokazuje mi 18+3, a wg ostatniego usg mam dzisiaj 19+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-08, 21:17   #2256
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
Wiecie może, czy w preglife można jakoś zaktualizować datę, bo preglife wg om pokazuje mi 18+3, a wg ostatniego usg mam dzisiaj 19+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzeba wejść w to koło zębate i następnie w moja ciąża i tam można zmienić.
Lekarz zmienił Ci tp? Dzieci teraz różnie rosną nie ma co patrzeć jaki termin jest z usg. Bo jedno dziecko rodzi się 3 kg a inne 4.5 kg i dla każdego to może być 40 tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 04:56   #2257
kicia00707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 111
Dot.: Listopadówki 2020

wow dziewczyny, niektore juz po polowkowych :O
niezle, fajnie macie juz wiecie ze wszystko jest ok
ja dopiero w czwartek mam normalna wizyte i pozniej kolejna bedzie polowkowa pewnie za 4tygodnie.
ide zaraz na badanie krwi a jutro mam endokrynologa, mam nadzieje ze poprawily mi sie wyniki.

my dalej mamy zgryz z imieniem - mamy kilka typow, ale ciagle sie zmieniaja.

tak w ogole - macie do polecenia jakies wozki? najlepiej 2/3w1? poki co mam na oku mutsy, ale u nas sa strasznie drogie wiec musialabym zamawiac z Polski.

Edytowane przez kicia00707
Czas edycji: 2020-06-09 o 05:21
kicia00707 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-09, 06:29   #2258
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Ja wózka nie doradzę. Jakbym chciała teraz kupować to wzięłabym używana gondole, a później jakaś fajna spacerowke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 06:55   #2259
izuu225
Raczkowanie
 
Avatar izuu225
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 100
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez kicia00707 Pokaż wiadomość
wow dziewczyny, niektore juz po polowkowych :O
niezle, fajnie macie juz wiecie ze wszystko jest ok
ja dopiero w czwartek mam normalna wizyte i pozniej kolejna bedzie polowkowa pewnie za 4tygodnie.
ide zaraz na badanie krwi a jutro mam endokrynologa, mam nadzieje ze poprawily mi sie wyniki.

my dalej mamy zgryz z imieniem - mamy kilka typow, ale ciagle sie zmieniaja.

tak w ogole - macie do polecenia jakies wozki? najlepiej 2/3w1? poki co mam na oku mutsy, ale u nas sa strasznie drogie wiec musialabym zamawiac z Polski.
Jak zobaczysz juz Bobasa na żywo, imię samo przyjdzie - tak stwierdziliśmy z mężem.
Dla dziewczynki są dwa typy, dla chlopca zero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izuu225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 07:11   #2260
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Dziewczyny a czy jest sens kupować już teraz laktator, podgrzewacz pokarmu i sterylizator? Bo co jakiś czas wpadają mi w oko promocje, ale nie wiem w sumie czy to wszystko potrzebne czy tylko sobie zapcham półki gadżetami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 07:20   #2261
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy jest sens kupować już teraz laktator, podgrzewacz pokarmu i sterylizator? Bo co jakiś czas wpadają mi w oko promocje, ale nie wiem w sumie czy to wszystko potrzebne czy tylko sobie zapcham półki gadżetami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To wszystko zależy jakie masz podejście do karmienia czy chcesz karmić piersią czy na wstępie juz wiesz, że będziecie na mm. Ja nie karmiłam mm, wiec sterylizator i podgrzewacz w naszym przypadku nie miał sensu. Wiele mam nawet karmiących mm ich nie używa.
Co do laktatora to zdania są podzielone. Ja mam swój, bo nasz początek drogi mlecznej nie był usłane różami i używałam go sporo, żeby ściągnąć pokarm i dokarmiać syna strzykawka (używaliśmy tylko kilka razy butelki i to doradzonej przez doradcę laktacyjnego, żeby nie zaburzyc odruchu ssania). Kupiłam go dopiero po wyjściu ze szpitala. Moim zdaniem jeśli wiesz od razu, że chcesz ściągać mleko i podawać w butelce (tylko nie na każdą kobietę laktator dziala) to można kupić teraz. Jeśli nie to wybrać model i zamówić w razie problemów po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-09, 07:23   #2262
kicia00707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 111
Dot.: Listopadówki 2020

my wlasnie dla chlopca mielismy w sumie dwa pewniaki, oba nam sie bardzo podobaly.
a tu dziewczynka! :-P
ja juz po badaniach jutro rano ide do endokrynologa, trzymajcie kciuki! ;-)

ja chyba z gadzwetow do karmienia kupie tylko laktator, ale to chyba juz po porodzie (w razie wyjsc z domu itd), sterylizator i podgrzewacz mysle zeby sobie odpuscic.
podgrzac mysle ze mozna latwo w cieplej wodzie, a co do sterylizatora to nie wiem czy dobrze sobie wyobrazam ze wyparzanie wrzatkiem bedzie mialo podobny efekt? wiem oczywiscie, ze latwiej sterylizatorem, ale jestem malo gadzetowa jesli o to chodzi i mysle zeby ta kase wydac na cos innego :P

Edytowane przez kicia00707
Czas edycji: 2020-06-09 o 07:26
kicia00707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 07:25   #2263
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez kicia00707 Pokaż wiadomość
my wlasnie dla chlopca mielismy w sumie dwa pewniaki, oba nam sie bardzo podobaly.
a tu dziewczynka! :-P
ja juz po badaniach jutro rano ide do endokrynologa, trzymajcie kciuki! ;-)
Kciuki!


Ja mam już swoje typy imion, ale jak poznamy płeć to wtedy na spokojnie przedyskutujemy z mężem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 07:35   #2264
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

A dzisiaj ja jadę na usg. Ale dopiero na 18:10.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 07:58   #2265
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy jest sens kupować już teraz laktator, podgrzewacz pokarmu i sterylizator? Bo co jakiś czas wpadają mi w oko promocje, ale nie wiem w sumie czy to wszystko potrzebne czy tylko sobie zapcham półki gadżetami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To czy będziesz potrzebowała tych rzeczy wyjdzie w praniu Karmienie piersią różnie się układa wbrew temu co tłuką do głowy na szkołach rodzenia, że 95% kobiet jest w stanie wykarmić dziecko naturalnie i ono samo rozkręci laktację
Laktator miałam od początku i bardzo się przydał, sterylizatora ani pogrzewacza nie kupiłam, mimo że butelki były w użyciu od czasu do czasu. Jakoś tak garnek z gorącą wodą i szczoteczka do mycia okazały się wystarczające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jeśli wiesz od razu, że chcesz ściągać mleko i podawać w butelce (tylko nie na każdą kobietę laktator dziala) to można kupić teraz. Jeśli nie to wybrać model i zamówić w razie problemów po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja wiem... U nas pierwszy wieczór po wyjściu ze szpitala i ryk kilka godzin, bo młoda nie mogła się najeść z piersi. Laktator był potrzebny na już, bo inaczej byśmy spać nie poszli. A jeśli nie laktator, to koniecznie mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:18   #2266
Yavka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: Listopadówki 2020

A u mnie będzie dziewczynka Ja się cieszę, chociaż znowu jest problem z imieniem. W poprzedniej ciąży od razu wiedzieliśmy jakie imię dla chłopca i oczywiście okazało się, że jest dziewczynka więc trochę nam zajęło wymyślenie takiego, które by nam odpowiadało. No ale zostało jeszcze trochę czasu

Co do wózków to ja od rodziny miałam pożyczoną gondole z zestawu 2w1, a potem kupiliśmy fajną, lekką spacerówkę. Spacerówki z zestawów niestety są najczęściej ciężkie i zajmują dużo miejsca po złożeniu. Zwłaszcza jeśli planuje się gdzieś jeździć z dzieckiem to trzeba to brać pod uwagę.

No a co do laktatora, sterylizatora i podgrzewacza to bardzo długo myślałam nad tym czy kupować wcześniej. Na szczęście zdecydowałam się na kupienie laktatora przez internet zwłaszcza, że był w dobrej cenie. Na początku miałam duże problemy z laktacją i karmieniem więc mąż musiał mi na szybko przywozić laktator do szpitala (teraz mógłby być z tym problem, bo nie wszędzie można coś przekazywać). Nie wspominając o tym, że jakby kupował w aptece to zapłaciłby dużo więcej i musiałby wziąć to co jest, a nie ten, który bym chciała. Potem też na szybko dokupował przez olx sterylizator parowy, bo jak w szpitalu musiałam co 3 godziny latać na korytarz i gotować wodę w czajniku, żeby wszystko wyparzyć to finalnie prawie w ogóle nie spałam.
Za to dziewczyna, która ze mną leżała na sali nie miała żadnych problemów z karmieniem, ale mąż też musiał jej przywieźć laktator bo miała taki nawał, że nie dawała sobie z tym rady.
Także jeśli ktoś planuje karmienie piersią to ja tam polecam wcześniej sobie wybrać i kupić laktator.
Yavka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:34   #2267
Kusia9
Raczkowanie
 
Avatar Kusia9
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 151
Dot.: Listopadówki 2020

[1=1a9c51b4548d89d11e721d2 36c99b8ab04e98e50_62b39ef 2e88cf;87916475]A dzisiaj ja jadę na usg. Ale dopiero na 18:10.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zazdro. Mimo, ze moja ginekolog ma sprzet do usg to juz nie do tak zaawansowanej ciazy, takze czekam teraz na polowkowe a mam na poczatku lipca.

Dzięki dziewczyny też w takim razie bede trzymac się preglife.

Ja chyba zdecyduje sie na wozek z adamexu model reggio 2w1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kusia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:45   #2268
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Yavka Pokaż wiadomość
A u mnie będzie dziewczynka Ja się cieszę, chociaż znowu jest problem z imieniem. W poprzedniej ciąży od razu wiedzieliśmy jakie imię dla chłopca i oczywiście okazało się, że jest dziewczynka więc trochę nam zajęło wymyślenie takiego, które by nam odpowiadało. No ale zostało jeszcze trochę czasu

Co do wózków to ja od rodziny miałam pożyczoną gondole z zestawu 2w1, a potem kupiliśmy fajną, lekką spacerówkę. Spacerówki z zestawów niestety są najczęściej ciężkie i zajmują dużo miejsca po złożeniu. Zwłaszcza jeśli planuje się gdzieś jeździć z dzieckiem to trzeba to brać pod uwagę.

No a co do laktatora, sterylizatora i podgrzewacza to bardzo długo myślałam nad tym czy kupować wcześniej. Na szczęście zdecydowałam się na kupienie laktatora przez internet zwłaszcza, że był w dobrej cenie. Na początku miałam duże problemy z laktacją i karmieniem więc mąż musiał mi na szybko przywozić laktator do szpitala (teraz mógłby być z tym problem, bo nie wszędzie można coś przekazywać). Nie wspominając o tym, że jakby kupował w aptece to zapłaciłby dużo więcej i musiałby wziąć to co jest, a nie ten, który bym chciała. Potem też na szybko dokupował przez olx sterylizator parowy, bo jak w szpitalu musiałam co 3 godziny latać na korytarz i gotować wodę w czajniku, żeby wszystko wyparzyć to finalnie prawie w ogóle nie spałam.
Za to dziewczyna, która ze mną leżała na sali nie miała żadnych problemów z karmieniem, ale mąż też musiał jej przywieźć laktator bo miała taki nawał, że nie dawała sobie z tym rady.
Także jeśli ktoś planuje karmienie piersią to ja tam polecam wcześniej sobie wybrać i kupić laktator.
Gratuluję drugiej córci! ☺ Też chciałam siostry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:52   #2269
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Jeżeli chodzi o wózki to jak już 2w1 i do tego porządna łupinka czyli pierwszy fotelik. Te z zestawów są zazwyczaj kiepskie.

Ja mam spacerówkę Joie i chyba dokupimy do tego tylko gondole, a jak nie to jakiś używany 2w1 i po etapie gondoli sprzedamy.

Laktator kupiłam przed porodem i używałam już w szpitalu jo byłam nastawiona bardzo na KP. Butelka użyta tylko kilka razy i wystarczyła ta z zestawu z laktatora.
Sterylizator, podgrzewacz itp nie miałam. Myślę że to można spokojnie dokupić po porodzie, laktator tak samo o ile w szpitalu można wypożyczyć to nie będzie to problemem.

Ja mam wizytę jutro ale nie mogę się dodzwonić na którą mam być 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-09, 08:54   #2270
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
To czy będziesz potrzebowała tych rzeczy wyjdzie w praniu Karmienie piersią różnie się układa wbrew temu co tłuką do głowy na szkołach rodzenia, że 95% kobiet jest w stanie wykarmić dziecko naturalnie i ono samo rozkręci laktację
Laktator miałam od początku i bardzo się przydał, sterylizatora ani pogrzewacza nie kupiłam, mimo że butelki były w użyciu od czasu do czasu. Jakoś tak garnek z gorącą wodą i szczoteczka do mycia okazały się wystarczające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------



Czy ja wiem... U nas pierwszy wieczór po wyjściu ze szpitala i ryk kilka godzin, bo młoda nie mogła się najeść z piersi. Laktator był potrzebny na już, bo inaczej byśmy spać nie poszli. A jeśli nie laktator, to koniecznie mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W mojej szkole rodzenia można wypożyczyć laktator i ja tak zrobiłam i od razu zamówiłam swoj. Tylko wtedy juz wiedzialam, że będzie mi potrzebny.
W wielu miastach jest taka opcja wypożyczenia plus szpitale tez maja laktatory.
Wiec tak naprawdę wszystko zależy czy planujemy walczyć o karmienie piersią czy w ogóle zamierzamy karmić itp
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, bo każda z nas będzie miał inna sytuacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 09:00   #2271
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Ja wzięłam od koleżanki laktator elektryczny, bo mam zamiar karmić naprzemiennie. Ale siostra mi mówiła, że i tak warto jakiś mieć, sama nigdy nie karmiła butelką ale i tak czasem korzystała ze swojego ręcznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 09:18   #2272
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Jak ktoś wie, że będzie chciał karmić piersią to polecam zorientować się już przed porodem o doradcę laktacyjnego w okolicy, zapisać się do grupy wsparcia w swojej okolicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 09:18   #2273
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

A z rzeczy teraz must hale do karmienia kupuje kolektor pokarmu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 09:22   #2274
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Jak ktoś wie, że będzie chciał karmić piersią to polecam zorientować się już przed porodem o doradcę laktacyjnego w okolicy, zapisać się do grupy wsparcia w swojej okolicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja też polecam. Sama korzystałam z takiej konsultacji i to właśnie doradca laktacyjny zdiagnozowała córkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 10:03   #2275
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Listopadówki 2020

Dziewczyny wy tak daleko już wybiegacie a ja nic zupełnie nic , zyje chwilą. Nic nie kupiłam nic nie zaplanowałam . Nawet nie wiem od czego zacząć.
Z racji remontu i przeprowadzki nawet nie mam gdzie te magazynować

Planujecie iść do szkoły rodzenia? A może znacie i polecacie jakieś szkoły online?
Jakoś nie wyobrażam sobie siebie i męża w tak intymnych rozmowach przy obcych ludziach i tym bardziej obcych facetach ja wiem , dziwna jestem

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 10:11   #2276
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Dziewczyny wy tak daleko już wybiegacie a ja nic zupełnie nic , zyje chwilą. Nic nie kupiłam nic nie zaplanowałam . Nawet nie wiem od czego zacząć.
Z racji remontu i przeprowadzki nawet nie mam gdzie te magazynować

Planujecie iść do szkoły rodzenia? A może znacie i polecacie jakieś szkoły online?
Jakoś nie wyobrażam sobie siebie i męża w tak intymnych rozmowach przy obcych ludziach i tym bardziej obcych facetach ja wiem , dziwna jestem

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Ja nie planuję chodzić do szkoły rodzenia. Zresztą u mnie w okolicy czegoś takiego nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 10:15   #2277
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Ja chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciąży. Teraz nie planuje, bo nie bardzo mamy na to czas.

Ja planuje narazie co musze kupić i rozkłada wydatki w czasie, żeby tak tego nie odczuć. Plus dzięki temu mogę więcej rzeczy kupić w korzystniejszej cenie. Np bazę do naszego fotelika juz kupiłam, bo była promocja -20% na nią. Przy pierwszym dziecku nie mieliśmy bazy, a teraz z dwójką to sporo ułatwi pakowanie się do samochodu.

Idzie tez do mnie mały spiworek ze smyka do wozka/fotelika, bo też był w bardzo dobrej cenie.

No i ja chciałabym mieć już wszystko tak miesiąc przed porodem wszystko kupione, wiec zostały mi 4 miesiące. To wcale nie tak dużo, bo czas mi bardzo szybko leci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 10:15   #2278
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Dziewczyny wy tak daleko już wybiegacie a ja nic zupełnie nic , zyje chwilą. Nic nie kupiłam nic nie zaplanowałam . Nawet nie wiem od czego zacząć.
Z racji remontu i przeprowadzki nawet nie mam gdzie te magazynować

Planujecie iść do szkoły rodzenia? A może znacie i polecacie jakieś szkoły online?
Jakoś nie wyobrażam sobie siebie i męża w tak intymnych rozmowach przy obcych ludziach i tym bardziej obcych facetach ja wiem , dziwna jestem

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Ja bardzo chcę, nawet już nie chodzi o sam poród tylko te pierwsze dni opieki nad dzieckiem, higiena itp. My z mężem jesteśmy kompletnie zieloni w tych sprawach i mam na oku szkołę z tymi interaktywnymi lalkami gdzie można sobie chociaż mniej-więcej przećwiczyć wszystko (wiem że przy dziecku będzie inaczej ale lepszy taki trening niż zaden), ale póki co prowadzą tylko zajęcia online i czekam aż otworzą normalne kursy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 10:16   #2279
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

U mnie w rodzinnym mieście jest darmowa szkoła rodzenia, więc pójdę z ciekawości. Zwłaszcza, że na jednym ze spotkań zwiedza się oddział położniczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 10:24   #2280
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Listopadówki 2020

Ja chyba poszukam czegoś online.
Wczoraj wieczorem naczytałam się o porodach w moim miejskim szpitalu .. wiem jedno : moja noga tam nie stanie. Jeszcze zanim planowałam dziecko to id lat słyszałam historie mrożące krew w żyłach . Trzymam pieniądze na koncie i odkładam skrupulatnie bo chyba się zdecyduje na prywatną klinikę ...kurcze nie powinnam teraz czytać takich rzeczy

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-30 22:08:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.