Jak się pozbyć blizn potrądzikowych? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 17:36   #151
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pingwintastas Pokaż wiadomość
Na ciało peeling z cynamonem jest w porządku - myślałam, że chodzi o twarz

Tretinoina - muszę wypróbować! To jest na receptę?
Niestety tak
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:37   #152
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=pikus1406;42954495]Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, codziennym oczyszczaniem i nie wyciskaniem, bardzo ważne jest tak banalne zdrowe odżywianie: dużo warzyw, chude mięso, orzechy. Aby skóra była w dobrej kondycji KONIECZNE jest picie dużej ilości wody, naprawdę!

Jakie ilości wody masz na myśli? 1-2 litry dziennie?
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:38   #153
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, codziennym oczyszczaniem i nie wyciskaniem, bardzo ważne jest tak banalne zdrowe odżywianie: dużo warzyw, chude mięso, orzechy. Aby skóra była w dobrej kondycji KONIECZNE jest picie dużej ilości wody, naprawdę! Woda w postaci napojów, herbaty, kawy itp nie ma tak zdrowotnego działania, jak sama w sobie. Podobno dobry wpływa na skórę ma także herbatka z bratka, ale sama nigdy nie stosowałam tej metody.
nie do końca się z tym zgadzam woda w czystej postaci jesyt traktowana przez organizm jako bezużyteczny płyn i bardzo szybko wydalany. Najlpiej przyswajane sa płyny zpokarmów: owoców, zup, soków. Zwróćcie uwagę wypijecie dwie szklanki wody i za pół godziny lecicie do toalety i wszytsko wysykacie
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:39   #154
nniewidzialnaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez SzukajacaSzczescia Pokaż wiadomość
w najnowszych badaniach wyszło to samo, co w badaniach sprzed 80 lat, że osoby z trądzikiem mają zaburzoną gospodarkę cukrów i insuliny, która mimo że na właściwym poziomie, coś z nią nie gra. Więc trzeba generalnie uważać na cukry i tłuszcze utwardzone. Prawdziwa czekolada ich nie zawiera. Ale ciezko ja zdobyc niestety :/
i z tym się zgodzę. a uważając na cukry możemy też kontrolować pośrednio naszą wagę, właściwie z dnia na dzień będziemy piękniejsze
nniewidzialnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:39   #155
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Zdarzało Ci się kupować partnerowi kosmetyki? Przyznaj się?
Tak, zdarzyło się się Mój chłopak podobnie jak ja miał/ma problemy z trądzikiem. To za moją namową zdecydował się na leczenie antybiotykiem (około 2 lata temu). Poprawa była znaczna, ale niestety nie na długo. Obecnie także pojawiają się mu wykwity, ropne pryszcze, liczne zaskórniki. Nie obrzydza mnie, ale raczej zachęca mnie do dbania o niego Przede wszystkim pilnuję (dosłownie!), żeby codziennie mył skórę twarzy żelem z pilingującymi drobinkami . Chociaż wydaje się to czymś podstawowym, to niestety z utrzymaniem higieny tej części był niegdyś duży problem Kupuję mu także kremy i żele do stosowania na dzień. Mogę polecić żel-krem Loreal, taki kolorowy ale przezroczysty- wspaniale matuje skórę w ciągu dnia i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości )
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:40   #156
SzukajacaSzczescia
Raczkowanie
 
Avatar SzukajacaSzczescia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=Ola Moderatorka;42954544]
Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, codziennym oczyszczaniem i nie wyciskaniem, bardzo ważne jest tak banalne zdrowe odżywianie: dużo warzyw, chude mięso, orzechy. Aby skóra była w dobrej kondycji KONIECZNE jest picie dużej ilości wody, naprawdę!

Jakie ilości wody masz na myśli? 1-2 litry dziennie?
40-80 ml na każdy kilogram ciała dziennie, tyle naukowcy. A w życiu różnie wychodzi.
Nie wolno też zbyt dużo wypić, bo się zaburza termoregulację organizmu.
__________________
[eucerin][/eucerin]
SzukajacaSzczescia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:40   #157
pingwintastas
Explorer siłowni 💪🏼😎
 
Avatar pingwintastas
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10 723
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A spokojnie lawendowy na noc na zaśnięcie, szałwiowy żeby zdezynfekować twarz a cytrynowy jest dobry do skóry trądzikowej. Właściwie to zamiast cytrynowego można po prostu wkropić trochę cytryny
Wszystkie trzy mają właściwości bakteriobójcze - bardzo lubię je używać, bo do tego ślicznie pachną Szałwiowy nie tylko dezynfekuje, ale także działa przeciwzapalnie i przyśpiesza gojenie się ropnych zmian.
pingwintastas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 17:40   #158
pat89n
Raczkowanie
 
Avatar pat89n
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Nawilżać, być cierpliwym, sumiennym i dokładnym w pielęgnacji. No i jak dla mnie nie jeść czekolady (chociaż naukowcy udowodnili, że nie ma ona związku z trądzikiem - ja jestem żywym przykładem, że ma )

Dokładnie tak! Na drugi dzień po zjedzeniu czekolady widzę pogorszenie cery a ja tak uwielbiam słodkie ogólnie dieta ma duże znaczenie w walce z trądzikiem, zero słodyczy, słodkich napojów itp, ale kto to wytrzyma
pat89n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:42   #159
nniewidzialnaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=SzukajacaSzczescia; 42954603]
Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość

40-80 ml na każdy kilogram ciała dziennie, tyle naukowcy. A w życiu różnie wychodzi.
Nie wolno też zbyt dużo wypić, bo się zaburza termoregulację organizmu.
a picie wody/ napojów to mój kolejny problem.
dziennie wypijam może 400ml płynów, na więcej nie mam czasu, ale może teraz się zmobilizuję.
nniewidzialnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:42   #160
pingwintastas
Explorer siłowni 💪🏼😎
 
Avatar pingwintastas
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10 723
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
A ja nie chwalę maści cynkowej osobiście nie widzę żadnego działania tej maści.

Jeśli już, to chyba lepsza pasta cynkowa: różnica jest chyba tylko taka, że pasta nie wchłania się, tylko zostaje na skórze (ewentualnie na poduszce ).

Jednak każda z nas jest inna, więc napewno warto wypróbować, bo kosztuje ok. 3 zł i jest straszliwie wydajna
Na mnie pasta cynkowa niestety nie działa wcale
pingwintastas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:42   #161
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

a myślicie że retinpidy pomogą w zawalczeniu blizn?
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 17:43   #162
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez ruby000 Pokaż wiadomość
nie do końca się z tym zgadzam woda w czystej postaci jesyt traktowana przez organizm jako bezużyteczny płyn i bardzo szybko wydalany. Najlpiej przyswajane sa płyny zpokarmów: owoców, zup, soków. Zwróćcie uwagę wypijecie dwie szklanki wody i za pół godziny lecicie do toalety i wszytsko wysykacie
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić i będę się trzymać tego, co napisałam
Studiuję medyczny kierunek i to, czego mnie uczą, potwierdza moją tezę. Masz rację, że po wypiciu wody idzie się siusiać, jednak prawda jest taka, że nie wydalamy wszystkiego co wypiliśmy- organizm ,,zostawia'' sobie tyle, ile aktualnie potrzebuje. Poza tym woda zawiera różne niezbędne jony. Z herbat natomiast bardzo zdrowa jest zielona herbata- także dobrze nawadnia, ale także zawiera mnóstwo przeciwrakowych antyoksydantów
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:44   #163
SzukajacaSzczescia
Raczkowanie
 
Avatar SzukajacaSzczescia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez ruby000 Pokaż wiadomość
a myślicie że retinpidy pomogą w zawalczeniu blizn?
można próbować, wielu osobą pomogły ale trzeba to robić z głową. nawilżać plus obowiązkowe filtry UV
__________________
[eucerin][/eucerin]
SzukajacaSzczescia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:45   #164
pingwintastas
Explorer siłowni 💪🏼😎
 
Avatar pingwintastas
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10 723
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pat89n Pokaż wiadomość
Dokładnie tak! Na drugi dzień po zjedzeniu czekolady widzę pogorszenie cery a ja tak uwielbiam słodkie ogólnie dieta ma duże znaczenie w walce z trądzikiem, zero słodyczy, słodkich napojów itp, ale kto to wytrzyma
Po ostrych potrawach często wyskakują mi niemile niespodzianki Najgorsze działanie ma chyba zupka instant o smaku curry... - jak dodam wszystkie załączone przyprawy to wysyp mam gwarantowany
pingwintastas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:45   #165
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pingwintastas Pokaż wiadomość
Na mnie pasta cynkowa niestety nie działa wcale

Również uzywałam cynkowych specyfików, ale bez większych efektów. O ile pasta dobra jest na zasuszenie, o tyle maść dobrze nadaje się do rozmiękczenia strupka i łatwego usunięcia go
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:45   #166
SzukajacaSzczescia
Raczkowanie
 
Avatar SzukajacaSzczescia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić i będę się trzymać tego, co napisałam
Studiuję medyczny kierunek i to, czego mnie uczą, potwierdza moją tezę. Masz rację, że po wypiciu wody idzie się siusiać, jednak prawda jest taka, że nie wydalamy wszystkiego co wypiliśmy- organizm ,,zostawia'' sobie tyle, ile aktualnie potrzebuje. Poza tym woda zawiera różne niezbędne jony. Z herbat natomiast bardzo zdrowa jest zielona herbata- także dobrze nawadnia, ale także zawiera mnóstwo przeciwrakowych antyoksydantów
Zgadzam się w 100%. też nam to na fizjologii tłukli
__________________
[eucerin][/eucerin]
SzukajacaSzczescia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:45   #167
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez ruby000 Pokaż wiadomość
a myślicie że retinpidy pomogą w zawalczeniu blizn?
Na pewno, bo powodują intensywne złuszczanie skóry.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:46   #168
killaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Mnie też po trądziku zostały delikatne blizny na twarzy. Pomogły mi trochę zabiegi u kosmetyczki peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. Na szczęście blizny moje nie były bardzo głębokie. W dzień bardzo się pilnowałam aby nie wyciskać i nie drapać. Niestety w nocy rozdrapywałam wszystkie krostki. Teraz moja skóra nie jest może idealna ale delikatny makijaż pomaga.
__________________
[eucerin][/eucerin]
killaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:48   #169
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pingwintastas Pokaż wiadomość
Po ostrych potrawach często wyskakują mi niemile niespodzianki Najgorsze działanie ma chyba zupka instant o smaku curry... - jak dodam wszystkie załączone przyprawy to wysyp mam gwarantowany

Dziwne jest tylko to, że tak naprawdę nie ma żadnych badań potwierdzających fakt, jakoby słodycze, pizza, pikantne potrawy, miałyby powodować powstawanie pryszczy. Podobno to placebo :P

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez SzukajacaSzczescia Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%. też nam to na fizjologii tłukli
Fizjologia, dokładnie
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 17:49   #170
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Blizny to coś okropnego, nikomu nie życzę, nawet największemu wrogowi. Jeśli o mnie chodzi to mam je od dawna, pewnie przez wyciskanie i dlatego mam radę dla każdego - nie wyciskać!

Oczywiście nabawiłam się też przebarwień, ale z nimi łatwiej sobie poradzić. Obecnie stosuję kwas migdałowy, robię własnoręcznie wykonane peelingi i stosuję toniki z kwasem. Przebarwień już prawie wcale nie mam, więc kwasy sprawdzają się tutaj idealnie.

Głębokie blizny kwasem również można spłycić, ale ciężko się ich pozbyć. Próbowałam kremu NoScar dawno temu, jednak to mi niewiele dało, poza tym miałam wtedy też trądzik, z którym zresztą nadal się męczę, ale już w mniejszym stopniu. Na takie blizny najbardziej polecam mikrodermabrazję i peelingi, ale to już dla osób, które pozbyły się przynajmniej ropnych zmian.

Zaś co do jedzenia to różnie bywa - wierzę ,ze są osoby, na które jedzenie nie ma wpływu, jeśli o skórę chodzi, choć bardzo wierzę w diety. U mnie mają one ogromne znaczenie, i nie chodzi bynajmniej tylko o czekoladę...

Zaś co do wody to ona ma być wydalana szybko, ale ma ze sobą zabierać to co złe z organizmu i go oczyszczać, co najlepiej działa, kiedy pije się wodę na czczo. Poza tym ja widzę wpływ picia wody u siebie, a raczej czasem niepicia - skóra jest sucha i bardziej się przetłuszcza.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:51   #171
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=SzukajacaSzczescia; 42954603]
Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość

40-80 ml na każdy kilogram ciała dziennie, tyle naukowcy. A w życiu różnie wychodzi.
Nie wolno też zbyt dużo wypić, bo się zaburza termoregulację organizmu.
To zbyt dużo wynosiłoby pewnie z kilka litrów- trzeba by się baaardzo postarać, żeby osiągnąć taki wynik
Organizm świetnie sobie radzi z nadmiarem płynów, i to bardzo szybko, myślę że nie ma się czego obawiać
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:51   #172
Promyk03
Zakorzenienie
 
Avatar Promyk03
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25 590
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

witajcie!!
Blizny po trądzikowe współczuję każdej kobietce która się z nimi z maga co prawa ja nigdy nie musiałam moja skóra jest alergiczna ale nie miałam nigdy trądziku natomiast moja koleżanka owszem i używała maści cynkowej podobno jej pomagała
__________________
13.09.2008
1.05.2014
06.01.2016


Cieszę się życiem

książki :
2016- 31
2015- - 56


-14 kg
Promyk03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:54   #173
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=Ola Moderatorka;42954544]
Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, codziennym oczyszczaniem i nie wyciskaniem, bardzo ważne jest tak banalne zdrowe odżywianie: dużo warzyw, chude mięso, orzechy. Aby skóra była w dobrej kondycji KONIECZNE jest picie dużej ilości wody, naprawdę!

Jakie ilości wody masz na myśli? 1-2 litry dziennie?
U przeciętnej osoby 2 litry są w porządku

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Promyk03 Pokaż wiadomość
witajcie!!
Blizny po trądzikowe współczuję każdej kobietce która się z nimi z maga co prawa ja nigdy nie musiałam moja skóra jest alergiczna ale nie miałam nigdy trądziku natomiast moja koleżanka owszem i używała maści cynkowej podobno jej pomagała
Ale maść to chyba raczej na wykwity-blizn nie zwalcza
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:54   #174
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pat89n Pokaż wiadomość
Dokładnie tak! Na drugi dzień po zjedzeniu czekolady widzę pogorszenie cery a ja tak uwielbiam słodkie ogólnie dieta ma duże znaczenie w walce z trądzikiem, zero słodyczy, słodkich napojów itp, ale kto to wytrzyma
A u mnie nie widze żadnego powiązania trądziku z jedzeniem. Mogę jeść słodkie, pikantne, ile zechcę. Czasem po alkoholu wyjdzie jeden pryszcz, ale to jeden, a nie wysyp :P
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:55   #175
SzukajacaSzczescia
Raczkowanie
 
Avatar SzukajacaSzczescia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=pikus1406;42954812]
Cytat:
Napisane przez SzukajacaSzczescia Pokaż wiadomość

To zbyt dużo wynosiłoby pewnie z kilka litrów- trzeba by się baaardzo postarać, żeby osiągnąć taki wynik
Organizm świetnie sobie radzi z nadmiarem płynów, i to bardzo szybko, myślę że nie ma się czego obawiać
Zwykłemu śmiertelnikowi wystarczą dwa litry, jak upał to nawet 3l.
Ale np. mój brat ze względu na chorobę musi wypić 80 ml na kilogram. Ma nastawiony budzik i minutnik, musi się budzić w nocy, żeby się udało wypełnić taką dawkę. Wszystko zależy od organizmu, ale przecież ty to wiesz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
A u mnie nie widze żadnego powiązania trądziku z jedzeniem. Mogę jeść słodkie, pikantne, ile zechcę. Czasem po alkoholu wyjdzie jeden pryszcz, ale to jeden, a nie wysyp :P
szczęściara z ciebie!
__________________
[eucerin][/eucerin]
SzukajacaSzczescia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:55   #176
killaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez melania97 Pokaż wiadomość
A ja leczę się u dermatologa intensywnie od ponad 2 lat i nic, jak tylko wydaje mi się, że jest lepiej to w ciągu kilku dni robią mi się ogromne wypryski na twarzy, plecach. Stosowałam już wszystko, od antybiotyków po maści i płyny. Myślicie, że warto poszukać pomocy u innego lekarza, endokrynologa może?
Może spróbuj iść do innego dermatologa, ja leczyłam się u jednego przez klika lat bez większych rezultatów i też myślałam, że próbowałam już wszystkiego, potem zmieniłam lekarza. Nowy pomógł mi pozbyć się pryszczy bardzo szybko i skutecznie. Nie leczę się od wielu lat. Czasem mi coś wyskoczy przed okresem ale to jest pryszcz w porównaniu z tym co było wcześniej.
__________________
[eucerin][/eucerin]
killaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:56   #177
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=pikus1406;42954858]
Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość

Ale maść to chyba raczej na wykwity-blizn nie zwalcza
A jak na was działa ta maść cynkowa?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:57   #178
pat89n
Raczkowanie
 
Avatar pat89n
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Blizny to coś okropnego, nikomu nie życzę, nawet największemu wrogowi. Jeśli o mnie chodzi to mam je od dawna, pewnie przez wyciskanie i dlatego mam radę dla każdego - nie wyciskać!

Oczywiście nabawiłam się też przebarwień, ale z nimi łatwiej sobie poradzić. Obecnie stosuję kwas migdałowy, robię własnoręcznie wykonane peelingi i stosuję toniki z kwasem. Przebarwień już prawie wcale nie mam, więc kwasy sprawdzają się tutaj idealnie.

Głębokie blizny kwasem również można spłycić, ale ciężko się ich pozbyć. Próbowałam kremu NoScar dawno temu, jednak to mi niewiele dało, poza tym miałam wtedy też trądzik, z którym zresztą nadal się męczę, ale już w mniejszym stopniu. Na takie blizny najbardziej polecam mikrodermabrazję i peelingi, ale to już dla osób, które pozbyły się przynajmniej ropnych zmian.

Zaś co do jedzenia to różnie bywa - wierzę ,ze są osoby, na które jedzenie nie ma wpływu, jeśli o skórę chodzi, choć bardzo wierzę w diety. U mnie mają one ogromne znaczenie, i nie chodzi bynajmniej tylko o czekoladę...

Zaś co do wody to ona ma być wydalana szybko, ale ma ze sobą zabierać to co złe z organizmu i go oczyszczać, co najlepiej działa, kiedy pije się wodę na czczo. Poza tym ja widzę wpływ picia wody u siebie, a raczej czasem niepicia - skóra jest sucha i bardziej się przetłuszcza.
Możesz napisać jak robisz własnoręcznie pillingi z kwasem migdałowym? Jakie jest stężenie tego kwasu? I gdzie go można kupić?

Z góry dzięki
pat89n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:57   #179
Promyk03
Zakorzenienie
 
Avatar Promyk03
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25 590
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

]
Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość



Ale maść to chyba raczej na wykwity-blizn nie zwalcza
jak już psiałam sama się z tym problemem nie borykam ale chętnię poznam opinie osób bardziej doświadczonych może akurat jej coś doradzę
__________________
13.09.2008
1.05.2014
06.01.2016


Cieszę się życiem

książki :
2016- 31
2015- - 56


-14 kg
Promyk03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:58   #180
pat89n
Raczkowanie
 
Avatar pat89n
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=Antymionka;42954912]
Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość

A jak na was działa ta maść cynkowa?

Na mnie kompletnie nie działa, ani maść, ani pasta...
pat89n jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-08 09:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.