Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-17, 15:04   #751
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Te woreczki że zdjęcia kojarzą mi się z takimi do prania na zamek, niewielkie akurat na owoce są choćby w Pepco za 5zł 2sztuki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak pisałam, to taki sam materiał, tylko te na pranie są porządniej uszyte, bo muszą więcej wytrzymać w pralce.
Worki do prania są nie tylko na zamek, są też na sznurek z kulką i moim zdaniem to one są nawet bezpieczniejsze, bo suwak może zniszczyć podczas wirowania inne ciuchy. Już raz mi się to zdarzyło i to była na dodatek nowa koszulka mojego faceta. Od tej pory mam te na sznurek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-17, 16:22   #752
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Mi się zamek w woreczku do prania rozwalił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-17, 16:55   #753
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

nie wiem o jakich woreczkach mówicie, ale kiedyś prałam klocki lego w poszewkach na jasiek, najpierw w zwykłych bawełnianych, potem w ozdobnych, przezroczystych z lumpeksu (błyszczących, srebrno-biało-fioletowych), z suwakiem
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-17, 17:26   #754
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;86609402]nie wiem o jakich woreczkach mówicie, ale kiedyś prałam klocki lego w poszewkach na jasiek, najpierw w zwykłych bawełnianych, potem w ozdobnych, przezroczystych z lumpeksu (błyszczących, srebrno-biało-fioletowych), z suwakiem[/QUOTE]

Ja mówię o takich jak pod spodem. Takie mam obecnie do prania i moim zdaniem spokojnie można też je wykorzystać jako wielorazowe worki do zakupu warzyw i owoców, które trzeba zważyć w sklepie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg i-leifheit-siatka-do-prania-zestaw-81709.jpg (126,5 KB, 96 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-17, 18:14   #755
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dla mnie te materiałowe z Rossmana są super wygodne, bo wejdą absolutnie do każdej torebki, po złożeniu zajmują minimum miejsca. Myślałam, że to będzie szajs, bo cena była bardzo niska, a tu o dziwo mam te siatkę chyba już z rok i nie porwała się ani nic się z nią nie stało, a ładuję w nią zakupy do pełna bez litości.

Z drugiej strony - jeśli już masz torby plastikowe, to możesz dalej w nich nosić te owoce. Oczywiście fajnie, jak kupisz coś materiałowego i wielorazowego użytku, ale jeśli te plastikowe dają póki co radę, to bym z nich korzystała aż do zniszczenia - tak czy siak już je kupiłaś, więc niech chociaż posłużą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, te plastikowe są na zakupy ogólne.

Ale w czymś mniejszym muszę ważyć owoce. Sama sobie karteczkę z kodem przyczepię na rączkę od wózka za to jedno kiwi czy pomidora, ale z większymi ilościach jest problem.

Na prywatne zakupy mam szmacianą torbę z Tigera. Bardzo ja lubię, a z 4 zł kosztowała. Ale no na na zakupy dla większej ilości osób zdecydowanie za mała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 06:20   #756
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie, te plastikowe są na zakupy ogólne.

Ale w czymś mniejszym muszę ważyć owoce. Sama sobie karteczkę z kodem przyczepię na rączkę od wózka za to jedno kiwi czy pomidora, ale z większymi ilościach jest problem.

Na prywatne zakupy mam szmacianą torbę z Tigera. Bardzo ja lubię, a z 4 zł kosztowała. Ale no na na zakupy dla większej ilości osób zdecydowanie za mała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba trzeba czekać aż więcej sieci wprowadzi system indywidualnych czytnikow pobieranych przy wejściu a na wylocie kas automatycznych bez konieczności wykładania towaru.

Ja wszystkie warzywa i owoce wrzucam luzem do siatki docelowej w której je wyniosę ( wagi sa na sklepie) i tylko skanuje kody jednostkowym czytnikiem pobranym na wejściu. Nie muszę wykładać tego na kasie potem, wiec odchodzi problem małych woreczków.

No ale taki system ma u nas tylko Tesco na razie.

I tak czekam aż pójdą krok dalej i skanować będzie się ifonem przez ich aplikacje.
Coś słyszałam ze niby jest ten system w aplikacji, ale probowalam kilka razy i nie działa a obsługa robi oczy tylko.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 08:45   #757
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Chyba trzeba czekać aż więcej sieci wprowadzi system indywidualnych czytnikow pobieranych przy wejściu a na wylocie kas automatycznych bez konieczności wykładania towaru.

Ja wszystkie warzywa i owoce wrzucam luzem do siatki docelowej w której je wyniosę ( wagi sa na sklepie) i tylko skanuje kody jednostkowym czytnikiem pobranym na wejściu. Nie muszę wykładać tego na kasie potem, wiec odchodzi problem małych woreczków.

No ale taki system ma u nas tylko Tesco na razie.

I tak czekam aż pójdą krok dalej i skanować będzie się ifonem przez ich aplikacje.
Coś słyszałam ze niby jest ten system w aplikacji, ale probowalam kilka razy i nie działa a obsługa robi oczy tylko.
Można zważyć luzem 4 papryki, ale jak zwazyć bez torebki 2 kilo ziemniaków, kilo brukselki, fasolki szparagowej czy innych warzyw lub owoców, które są drobne, mogą się sypać, albo po prostu potrzebujemy ich dużo?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-18, 12:17   #758
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Można zważyć luzem 4 papryki, ale jak zwazyć bez torebki 2 kilo ziemniaków, kilo brukselki, fasolki szparagowej czy innych warzyw lub owoców, które są drobne, mogą się sypać, albo po prostu potrzebujemy ich dużo?
Najwygodniejsza byłaby opcja ważenia w worku (waga wisząca), własnej siatce wielorazowej albo po prostu z możliwością pobrania takiej siatki wielorazowej.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 12:25   #759
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Można zważyć luzem 4 papryki, ale jak zwazyć bez torebki 2 kilo ziemniaków, kilo brukselki, fasolki szparagowej czy innych warzyw lub owoców, które są drobne, mogą się sypać, albo po prostu potrzebujemy ich dużo?
Nagromadziłam sobie materialowych torebek i nawet w Biedronce ważę w swoich. Panie na kasie argumentuja, że to drożej, uparcie odpowiadam, że jeszcze mnie stać Sypkie kupuję w kilogramowych opakowaniach (dlatego kupuje w małych sklepikach, bo nic mnie tak nie irytuje jak gotowanie jedzenia w folii, znaczy sie w woreczkach kaszy czy ryżu), po niektóre produkty chodzę z opakowaniami z chyba pleksi po karmie dla psów (umytych i dezynfekowanych), są wygodne, lekkie i zakręcane. Jeszcze nie mam pomysłu na kupowanie mięsa dla rodziny, wprawdzie sery pakują mi w papier, ale już mięsa uparcie w folie. Dalej nie mam pomysłu na przechowywanie w zamrażarce wszystko mam w folijkach
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 12:37   #760
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Najwygodniejsza byłaby opcja ważenia w worku (waga wisząca), własnej siatce wielorazowej albo po prostu z możliwością pobrania takiej siatki wielorazowej.
No ja rozumiem, że w siatce wielorazowej, sama takie mam, ale wypowiedź Cavy zrozumiałamtak, że ona wszystko waży luzem i wrzuca do jednej torby, co dla mnie byłoby problematyczne przy większości warzyw i owoców.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 12:38   #761
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ja rozumiem, że w siatce wielorazowej, sama takie mam, ale wypowiedź Cavy zrozumiałamtak, że ona wszystko waży luzem i wrzuca do jednej torby, co dla mnie byłoby problematyczne przy większości warzyw i owoców.



Nie wszytko, tylko to co się da.
To i tak bardzo dużo mniej ewentualnych torebeczek i do noszenia ze sobą i do ewentualnego pobrania foliowych w sklepie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-18, 12:46   #762
lossiente
Przyczajenie
 
Avatar lossiente
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 13
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja woreczki na owoce i warzywa jedne uszyłam sobie sama, a drugie są trochę z odzysku - tzn. kupiłam ostatnio buty w Mango i oni je tam pakują w taki ładne, materiałowe woreczki. Do wyprania i można używać
lossiente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 13:32   #763
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ja rozumiem, że w siatce wielorazowej, sama takie mam, ale wypowiedź Cavy zrozumiałamtak, że ona wszystko waży luzem i wrzuca do jednej torby, co dla mnie byłoby problematyczne przy większości warzyw i owoców.
Ja też tak robię.

Wrzucam luzem do koszyka, a kody kreskowe trzymam na rączce wózka. I tylko pokazuję pani przy kasie, że mam tutaj paprykę i pomidora, a tutaj proszę, kody.

Żaden problem.

Jeśli biorę 30 bananów, to ważę po 15, czy tam ile mi się zmieści.

Ziemniaków nie jem, więc nie mam tego problemu. Ale gdybym jadła, to bym brala te gotowe w siatkach poważone. Ktoś i tak ta siatkę wyprodukował i i tak pójdzie na śmietnik, to wielkich wyrzutów sumienia bym nie miała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 13:46   #764
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja kupuję ziemniaki w papierowym worku, bo u mnie są takie pakowane po 2 czy 4 kg. Zawsze lepiej to niż samemu w plastikowe zrywki wkładać.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 15:11   #765
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ktoś i tak ta siatkę wyprodukował i i tak pójdzie na śmietnik, to wielkich wyrzutów sumienia bym nie miała.
Teoretycznie tak, ale jeśli więcej osób pomyśli o tym worku, że może nie warto go wyrzucać, a lepiej poszukać bardziej ekologicznej alternatywy, takie warzywa przestaną być kupowane, a więc i pakowane w te worki. To swoje potrwa, ale im wcześniej zaczniemy rezygnować z warzyw w workach, tym wcześniej zostaną wycofane z produkcji. O ile w ogóle, ja tylko gdybam
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 15:29   #766
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Teoretycznie tak, ale jeśli więcej osób pomyśli o tym worku, że może nie warto go wyrzucać, a lepiej poszukać bardziej ekologicznej alternatywy, takie warzywa przestaną być kupowane, a więc i pakowane w te worki. To swoje potrwa, ale im wcześniej zaczniemy rezygnować z warzyw w workach, tym wcześniej zostaną wycofane z produkcji. O ile w ogóle, ja tylko gdybam
Sądzę, że tak się stanie, bo dużo się o tym mówi ostatnio. A przynajmniej żeby był wybór pomiędzy warzywami porcjowanymi i pakowanymi oraz luzem, bo obecnie to u mnie w większości przypadków nie ma. W Aldim luzem to mogę kupić chyba tylko paprykę, kapustę, pory, banany i te owoce, co są sprzedawane na sztuki, a reszta jest popakowana albo poowijana w folię.

Oczywiście zawsze będą osoby, które wolą kupić umytą, pokrojoną, zapakowaną sałatę niż całą główkę, więc pewnie takich produktów się nie uniknie. Chociaż pięknie by było, jakby to miało odbicie w cenie. Mało co tak zachęca, jak możliwość zaoszczędzenia. U mnie każdy targa plastikowe butelki do sklepu, bo są obłożone kaucją 0,25 centów. Bez tego to wątpię, że ludzie z samych pobudek ekologicznych by tak chętnie to robili.

Mam też nadzieję, że częściowo powrócą kosmetyki w metalowych opakowaniach jak np pasta do zębów. Szkło jest dla mnie dość nieporęczne i ciężkie i jak jeszcze małe 10-30 ml produkty są ok, tak większe już nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 15:34   #767
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Teoretycznie tak, ale jeśli więcej osób pomyśli o tym worku, że może nie warto go wyrzucać, a lepiej poszukać bardziej ekologicznej alternatywy, takie warzywa przestaną być kupowane, a więc i pakowane w te worki. To swoje potrwa, ale im wcześniej zaczniemy rezygnować z warzyw w workach, tym wcześniej zostaną wycofane z produkcji. O ile w ogóle, ja tylko gdybam

Tyle to ja wiem.


Mówię o hipotetycznej sytuacji, w której pierwszy raz od trzech lat miałabym kupić ziemniaki.


Sądzę, że wszystko z głową, staram się jeździć jak najmniej samochodem, ale jeśli mam jechać autobusem z trzema przesiadkami w środku zimy, to wybiorę samochód itd. Tak samo jak mi się zdarzy akurat zapomnieć reklamówki, a mam coś nieporęcznego do niesienia w ręce i zbyt małego, żeby kupić tą dużą. Grunt to potem wziąć tą torebkę i do czegoś ją zużyć i tyle.



Po prostu też żeby się nie zakatowywać, rezygnować w takim stopniu, w jakim mogę. A powoli, powoli człowiek sam rezygnuje z coraz większej ilości śmieci.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 15:37   #768
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oczywiście zawsze będą osoby, które wolą kupić umytą, pokrojoną, zapakowaną sałatę niż całą główkę, więc pewnie takich produktów się nie uniknie. Chociaż pięknie by było, jakby to miało odbicie w cenie. Mało co tak zachęca, jak możliwość zaoszczędzenia. U mnie każdy targa plastikowe butelki do sklepu, bo są obłożone kaucją 0,25 centów. Bez tego to wątpię, że ludzie z samych pobudek ekologicznych by tak chętnie to robili.

Możliwe. Ja z sałaty nie zrezygnuję. Zużywam tą małą "fitness size" z Biedry w jakiś tydzień. Żeby zrobić sobie taką mieszankę z całych warzyw, musiałabym mnóstwo wyrzucić, a tutaj kolejny problem.


Więc trzeba to wypośrodkować. A to nie mandarynka, że kupię jedną i mam. Może sprzedawać na liście, jak wędliny na plasterki?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 15:49   #769
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tyle to ja wiem.


Mówię o hipotetycznej sytuacji, w której pierwszy raz od trzech lat miałabym kupić ziemniaki.


Sądzę, że wszystko z głową, staram się jeździć jak najmniej samochodem, ale jeśli mam jechać autobusem z trzema przesiadkami w środku zimy, to wybiorę samochód itd. Tak samo jak mi się zdarzy akurat zapomnieć reklamówki, a mam coś nieporęcznego do niesienia w ręce i zbyt małego, żeby kupić tą dużą. Grunt to potem wziąć tą torebkę i do czegoś ją zużyć i tyle.



Po prostu też żeby się nie zakatowywać, rezygnować w takim stopniu, w jakim mogę. A powoli, powoli człowiek sam rezygnuje z coraz większej ilości śmieci.
A to się zgadzam, małymi kroczkami i tam, gdzie jesteśmy w stanie z czegoś zrezygnować. Ja też pewne produkty pakuję w woreczki, ale jest to kilka woreczków miesięcznie, a nie kilkadziesiąt. Większość owoców i warzyw pakuję bez niczego do siatki. Woreczki też za każdym razem używam kolejny raz.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-18, 15:50   #770
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Może sprzedawać na liście, jak wędliny na plasterki?
Jestem za
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 19:38   #771
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm w zyciu

https://www.spidersweb.pl/2019/03/ek...dl.html?full=1
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-18, 20:07   #772
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm w zyciu

Super Choć te 20% w 7 lat to trochę mało/długo mi się wydaje... Czy macie inne zdanie? Rozumiem, że to trochę trwa i nie można wszystkiego z dnia na dzień zmienić.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 12:16   #773
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Byłam dzisiaj na zakupach i przy kasie para przede mną pomarańcze w siatce zapakowała jeszcze do tej jednorazowej foliówki
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:50   #774
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Robie kokosowe z tego przepisu https://www.youtube.com/watch?v=N8Ykm8HuXiQ, reszta mi nie smakuje. Mleko robione się różni,to w kartonach zazwyczaj jest doaromatyzowywane i dosładzane. Kupilam ostatnio kokosowe alpro no i nie przearomatyzowane. A moje do kawy mniam
Próbowałam dziś przepis z tego filmu na mleko owsiane z daktylami, ale chyba nie bez powodu jest tam mowa o mikserze wysokoobrotowym. Mój blender sobie z daktylami nie poradził, chociaż je wcześniej namoczyłam i pokroiłam. Ewentualnie może mogłabym je zastąpić suszonymi śliwkami, je szybko i łatwo da się rozmiękczyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 21:03   #775
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Próbowałam dziś przepis z tego filmu na mleko owsiane z daktylami, ale chyba nie bez powodu jest tam mowa o mikserze wysokoobrotowym. Mój blender sobie z daktylami nie poradził, chociaż je wcześniej namoczyłam i pokroiłam. Ewentualnie może mogłabym je zastąpić suszonymi śliwkami, je szybko i łatwo da się rozmiękczyć.
Miałaś świeże czy suszone daktyle? suszone trzeba dłużej moczyc. Mam wysokoobrotowy blender a i tak suszone moczę 24 h. Nie wiem czy da sie zastapic sliwkami, daktyle sa niesamowicie slodkie i to o slodki smak tu chodzi
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 21:50   #776
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Dziewczyny, nitki nie powinny się strzępić w żadnym wypadku- jeśli nitkowanie dotyczy zębów zdrowych, bez wypełnień, a nitka się strzępi lub rwie, to przyczyną jest niedobrana grubość nitki do szerokości przestrzeni międzyzębowych lub po prostu słaba jej jakość; jeśli natomiast strzępi się podczas nitkowania zębów leczonych z wypełnieniami obejmującymi powierzchnie styczne, to przyczyną jest przeważnie wypełnienie z nawisem, czyli niedokładnie założone. Wtedy należy to poprawić poprzez zniesienie nawisu (ale to jest trudne i wymaga specjalnego sprzętu, którym nie każdy gabinet dysponuje) lub wymianę wypełnienia. Nawisy wypełnień skutkują stanami zapalnymi dziąseł, rujnują przyzębie, powodując w konsekwencji paradontozę, więc takie strzępienie się nitki jest powodem do niepokoju i wymaga ustalenia przyczyny

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2019-03-20 o 05:37
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 07:43   #777
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Mysle, ze przyczyna zostala tu juz ustalona - za gruba nitka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 07:57   #778
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mysle, ze przyczyna zostala tu juz ustalona - za gruba nitka
Skoro tak, to luz
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 12:33   #779
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Miałaś świeże czy suszone daktyle? suszone trzeba dłużej moczyc. Mam wysokoobrotowy blender a i tak suszone moczę 24 h. Nie wiem czy da sie zastapic sliwkami, daktyle sa niesamowicie slodkie i to o slodki smak tu chodzi
Suszone, moczyłam z godzinę. Może lepiej kupię sobie gotową pastę z daktyli.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 14:18   #780
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ja rozumiem, że w siatce wielorazowej, sama takie mam, ale wypowiedź Cavy zrozumiałamtak, że ona wszystko waży luzem i wrzuca do jednej torby, co dla mnie byłoby problematyczne przy większości warzyw i owoców.
My kupujemy na rynku, sprzedawca waży i przesypuje w nasz pojemnik. Zabieramy x takich pojemnkow na zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.