wypadające włosy&mocne paznokcie&zdrowa skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 17:23   #1
veganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
GG do veganka

wypadające włosy&mocne paznokcie&zdrowa skóra


Witam,

chciałam podzielić się z Wami moim przypuszczeniem na temat tego, co w tytule: od jakiegoś czasu mocno wypadają mi włosy, w tym samym czasie znacznie poprawił się stan mojej skóry (przez długi czas męczyłam się z trądzikiem), a paznokcie mam mocne-bez zastrzeżeń. Zastanawiam się, jaka jest przyczyna wypadania włosów i doszłam do wniosku, że ono nie może mieć związku z brakiem witamin czy minerałów, bo wtedy stan skóry i paznokci również byłby kiepski. Eliminując tę przyczynę problemu, powinnam się skupić na kwestii hormonów (zwłaszcza że rok temu endokrynolog kazał mi odstawić euthyrox, a obecnie moje tsh wynosi 2,85 - lekarz rodzinny twierdzi, że jest ok), z tym że miesiączkuję dość regularnie, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej, usg jajników nie wykazało nieprawidłowości.

Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za odzew.
veganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 23:25   #2
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: wypadające włosy&mocne paznokcie&zdrowa skóra

Cytat:
Napisane przez veganka Pokaż wiadomość
Witam,

chciałam podzielić się z Wami moim przypuszczeniem na temat tego, co w tytule: od jakiegoś czasu mocno wypadają mi włosy, w tym samym czasie znacznie poprawił się stan mojej skóry (przez długi czas męczyłam się z trądzikiem), a paznokcie mam mocne-bez zastrzeżeń. Zastanawiam się, jaka jest przyczyna wypadania włosów i doszłam do wniosku, że ono nie może mieć związku z brakiem witamin czy minerałów, bo wtedy stan skóry i paznokci również byłby kiepski. Eliminując tę przyczynę problemu, powinnam się skupić na kwestii hormonów (zwłaszcza że rok temu endokrynolog kazał mi odstawić euthyrox, a obecnie moje tsh wynosi 2,85 - lekarz rodzinny twierdzi, że jest ok), z tym że miesiączkuję dość regularnie, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej, usg jajników nie wykazało nieprawidłowości.

Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za odzew.
Bardzo wielu lekarzy "uważa", że z USG jajników wywróży poziom hormonów, co niestety nie jest możliwe. Prolaktyna, progesteron czy testosteron poza normami nie muszą dawać efektów w nadmienionym badaniu, z czego każdy z nich, a szczególnie testosteron, może mieć wpływ na wypadanie włosów.

Może dermatolog? Wypadanie z podrażnienia (farbowanie, kosmetyk...?) ?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 16:10   #3
veganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
GG do veganka
Dot.: wypadające włosy&mocne paznokcie&zdrowa skóra

byłam u dermatologa kilka miesięcy temu (kiedy wydawało mi się, że problem mam już za sobą, ale wrócił), jednak lekarka nie miała zastrzeżeń co do skóry głowy, zleciła mi tylko badania krwi (ogólnie ok, choć częściowo w dolnych normach) i żelaza (ok) i poleciła wizytę u endokrynologa i ginekologa, ale właśnie dlatego, że w tym okresie nastąpiła poprawa wizyt zaniechałam no i teraz się obudziłam, kiedy znowu jest źle... włosów nie farbuję, używam tylko naturalnych kosmetyków (plus zioła i oleje), nie suszę, nie stylizuję, skóra głowy mnie nie swędzi (co ciekawe - swędziała wtedy, kiedy włosy nie wypadały wcale, ale, jak widzę, to kwestia kosmetyków)
veganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 16:45   #4
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: wypadające włosy&mocne paznokcie&zdrowa skóra

Cytat:
Napisane przez veganka Pokaż wiadomość
byłam u dermatologa kilka miesięcy temu (kiedy wydawało mi się, że problem mam już za sobą, ale wrócił), jednak lekarka nie miała zastrzeżeń co do skóry głowy, zleciła mi tylko badania krwi (ogólnie ok, choć częściowo w dolnych normach) i żelaza (ok) i poleciła wizytę u endokrynologa i ginekologa, ale właśnie dlatego, że w tym okresie nastąpiła poprawa wizyt zaniechałam no i teraz się obudziłam, kiedy znowu jest źle... włosów nie farbuję, używam tylko naturalnych kosmetyków (plus zioła i oleje), nie suszę, nie stylizuję, skóra głowy mnie nie swędzi (co ciekawe - swędziała wtedy, kiedy włosy nie wypadały wcale, ale, jak widzę, to kwestia kosmetyków)
To, że używasz naturalnych kosmetyków nie znaczy, że nie możesz na coś naturalnego być uczulona, czego objawem jest wypadanie.

Postaraj się o skierowanie na badania bardziej hormonalne.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.