Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 17:24   #1
Ewitaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1

Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?


Witam,

co jakiś czas pojawiają mi się pojedyncze wypryski, na czole oraz na policzkach, które są bardzo denerwujące i utrzumyja sie przez długi czas. Mam pytanie jak powinno sie dzialac na takie zmiany - czy tylko puktowo, czy moze nalezy zastosowac jakas kompleksowa pielegnacje (mam tutaj na mysli kosmetyki do codziennego stosowania typu tonik, zel, peeleing, krem)? Czy powinno sie taka pielegancje stosowac tylko wtedy kiedy sa wypryski, czy takze wtedy kiedy mam ladna cere?
Ewitaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:23   #2
justys953
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?

Wydaje mi się że o skórę trzeba dbać cały czas, a wypryski tworzą się właśnie podczas zepchnięcia spraw higieny twarzy na drugi plan podczas gdy cera jest czysta. Myślę że dobry żel- peeling do twarzy, stosowany dwa razy dziennie, przy drobnych niedoskonałościach, powinien załatwić sprawę. Polecam żel- peeling do twarzy TOŁPA. Jest drogi ale to najlepszy żel jaki miałam. Na punktowe stosowanie mogę polecić maść Tormentiol. Mi ona w każdym razie nie zaszkodziła, a wypryski znikają szybciej Pozdrawiam
justys953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 18:56   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?

Cytat:
Napisane przez justys953 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że o skórę trzeba dbać cały czas, a wypryski tworzą się właśnie podczas zepchnięcia spraw higieny twarzy na drugi plan podczas gdy cera jest czysta. Myślę że dobry żel- peeling do twarzy, stosowany dwa razy dziennie, przy drobnych niedoskonałościach, powinien załatwić sprawę. Polecam żel- peeling do twarzy TOŁPA. Jest drogi ale to najlepszy żel jaki miałam. Na punktowe stosowanie mogę polecić maść Tormentiol. Mi ona w każdym razie nie zaszkodziła, a wypryski znikają szybciej Pozdrawiam
Mit, że wypryski pojawiają się od brudu został już dawno obalony. Wypryski pojawiają się u wielu ludzi nawet gdy uporczywie starają się im zapobiegać i przesadzają z higieną.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 20:59   #4
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?

Cytat:
Napisane przez Ewitaa Pokaż wiadomość
Witam,

co jakiś czas pojawiają mi się pojedyncze wypryski, na czole oraz na policzkach, które są bardzo denerwujące i utrzumyja sie przez długi czas. Mam pytanie jak powinno sie dzialac na takie zmiany - czy tylko puktowo, czy moze nalezy zastosowac jakas kompleksowa pielegnacje (mam tutaj na mysli kosmetyki do codziennego stosowania typu tonik, zel, peeleing, krem)? Czy powinno sie taka pielegancje stosowac tylko wtedy kiedy sa wypryski, czy takze wtedy kiedy mam ladna cere?
Pielęgnacja skóry ze skłonnością do wyprysków jest bardzo trudna i należy ją dobrać do rodzaju skóry. W przypadku skóry ze skłonnością do pojawiania się zaskórników i zmian zapalnych, konieczne jest stałe stosowanie preparatów odblokowujących ujścia mieszków włosowych, aby nie gromadziła się w nich wydzielina gruczołów łojowych, gdyż to właśnie powoduje później powstawanie zaskórników, a następnie grudek. Czasami konieczne są leki na receptę, w innych przypadkach stosuję najpierw w gabinecie zabiegi przeciwtrądzikowe, a następnie dobieram dermokosmetyki komedolityczne, czyli przeciwzaskórnikowe, do stosowania domowego, konieczne nawet wtedy, kiedy skóra wygląda dobrze, gdyż dzięki temu zapobiegamy powstawaniu zmian, a nie tylko działamy na już powstałe.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 21:25   #5
justys953
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mit, że wypryski pojawiają się od brudu został już dawno obalony. Wypryski pojawiają się u wielu ludzi nawet gdy uporczywie starają się im zapobiegać i przesadzają z higieną.
nie byłabym tego taka pewna. Mówiąc z własnego doświadczenia, wypryski robią się jedynie z niedokładności w myciu i brudu. Mając bardziej nasilony trądzik pewnego razu przeprowadziłam eksperyment, myłam twarz/ przemywałam tonikiem co 2 godziny, po trzech dniach skóra była o niebo lepsza.
justys953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 22:51   #6
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?

Cytat:
Napisane przez justys953 Pokaż wiadomość
nie byłabym tego taka pewna. Mówiąc z własnego doświadczenia, wypryski robią się jedynie z niedokładności w myciu i brudu. Mając bardziej nasilony trądzik pewnego razu przeprowadziłam eksperyment, myłam twarz/ przemywałam tonikiem co 2 godziny, po trzech dniach skóra była o niebo lepsza.
W takim razie proszę o podanie nazwy tego toniku

Można przypisywać różne teorie, ale to, że trądzik powstaje od brudu, to teoria z lamusa, która tylko przywodzi na myśl wszystkie ciocie i babcie wszechwiedzące, które, jak tylko o trądziku usłyszą, to sprowadzają go do chorych wymysłów usprawiedliwiających brak higieny i że za ich czasów o trądziku nikt nie słyszał.

Zwykle jest tak, że trądzik nasila się, a potem maleje, możliwe też, że po prostu produkt ten zawierał jakieś substancje gojące. Poza tym przyznasz rację, że mycie co 2 godziny, aby zapobiec wypryskom to nie dla każdego:confused : Nie mówiąc już o tym, że niektórzy do czyścioszków nie należą, a trądziku jakoś nie mają, tacy szczęściarze

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-05-11 o 22:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-12, 09:38   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak poradzić sobie z pojedynczymi wypryskami?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W takim razie proszę o podanie nazwy tego toniku

Można przypisywać różne teorie, ale to, że trądzik powstaje od brudu, to teoria z lamusa, która tylko przywodzi na myśl wszystkie ciocie i babcie wszechwiedzące, które, jak tylko o trądziku usłyszą, to sprowadzają go do chorych wymysłów usprawiedliwiających brak higieny i że za ich czasów o trądziku nikt nie słyszał.

Zwykle jest tak, że trądzik nasila się, a potem maleje, możliwe też, że po prostu produkt ten zawierał jakieś substancje gojące. Poza tym przyznasz rację, że mycie co 2 godziny, aby zapobiec wypryskom to nie dla każdego:confused : Nie mówiąc już o tym, że niektórzy do czyścioszków nie należą, a trądziku jakoś nie mają, tacy szczęściarze
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 10:38:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.