Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-15, 06:47   #4741
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87849774]Martaakow, bardzo ci ładnie, fajna taka objętość. Chyba też masz tak, że im mniej przylizania, tym lepiej. [/QUOTE]

Tak, przylizanie mi ewidentnie nie służy, dlatego grzywka mi bardzo pomaga, bo wtedy wydaje się, że włosów jest więcej, mimo że przecież tak naprawdę się na grzywkę zabiera sporo objętości.

No i z perspektywy czasu widzę, że eksperyment w włosami tuż za uszy nie był specjalnie udany. Tragedii nie było, ale chyba lepiej mi w odrobinę dluższych włosach - takich jak mam obecnie chociażby.
Grzywka też lepsza dłuższa.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja ciągle mierzę okulary. Teraz taki model KLIK, mój facet twierdzi, że pasują, ale ja nie jestem pewna. Co powiecie?
Nie jest źle.
Czy Ty mierzyłaś w ogóle inne kolory okularów niż czarne i czarno-białe? Bo może kolor jest tu kluczowy i dlatego nie pasują Ci te okulary?
Odnośnie tych najnowszych - wydaje mi się, że mogłyby być też odrobinę większe.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 11:27   #4742
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wątku, odblokuj sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 11:56   #4743
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No i z perspektywy czasu widzę, że eksperyment w włosami tuż za uszy nie był specjalnie udany. Tragedii nie było, ale chyba lepiej mi w odrobinę dluższych włosach - takich jak mam obecnie chociażby.
Grzywka też lepsza dłuższa.
Też tak sądzę

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie jest źle.
Czy Ty mierzyłaś w ogóle inne kolory okularów niż czarne i czarno-białe? Bo może kolor jest tu kluczowy i dlatego nie pasują Ci te okulary?
Odnośnie tych najnowszych - wydaje mi się, że mogłyby być też odrobinę większe.
Chciałabym właśnie jakieś kolorowe oprawki, ale w moich sklepach nie znalazłam na razie nic, co miałoby kształt mogący pasować FG i oprawki inne niż czarne lub białe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:11   #4744
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chciałabym właśnie jakieś kolorowe oprawki, ale w moich sklepach nie znalazłam na razie nic, co miałoby kształt mogący pasować FG i oprawki inne niż czarne lub białe.
Hmm, weszłam na Zalando i nie wiem, czy wszystko się nadaje dla FG, ale pewnie bym na Twoim miejscu spróbowała:
https://www.zalando.pl/evenandodd-ok...1k02m-o11.html
https://www.zalando.pl/pier-one-okul...4k009-m11.html
https://www.zalando.pl/vans-hip-cat-...1k003-k11.html
https://www.zalando.pl/zign-okulary-...4k00n-o11.html
https://www.zalando.pl/zign-okulary-...1k007-o11.html
https://www.zalando.pl/akjarbede-nan...1k015-o13.html
https://www.zalando.pl/icon-eyewear-...1k00a-f11.html
https://www.zalando.pl/icon-eyewear-...1k003-c11.html
https://www.zalando.pl/evenandodd-ok...1k02d-g11.html
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:17   #4745
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

https://www.zalando.pl/icon-eyewear-...1k00a-f11.html

Te fajne, takich chyba chimay jeszcze nie mierzyła. Wydaje mi się, że mogłyby pasować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:44   #4746
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dzięki Coś z tego wybiorę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 18:39   #4747
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

@marta - mnie by ciekawiło zdjęcie całej sylwetki, kiedy nosisz te fale. Bo tak ciężko jest porównać jak brak odniesienia w stosunku do innych, podobnych zdjęć.

@chimay - okulary fajne, zdecydowanie pasują Ci, ale też zależy, na jakie okazje tych okularów szukasz i jakie chcesz robić wrażenie. Nie jest to model z rodzaju "bazowych", że pasuje do wszyskiego, on będzie się sprawdzał przy jednych stylizacjach a przy innych nie. Jeśli szukasz modelu uniwersalnego, to to jeszcze nie jest ten.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość

4. A ta mi się podoba. Długość też wydaje mi się ok.
Niestety dla mnie ta długość jest nie do przejścia. Szukałam o rozmiar większej, ale niestety już nie było. Dzięki za opinię .


(Celestine pisała, że pasuje mi kolor tej sukienki, ale właśnie wydaje mi się, że chyba niebardzo. Wnikliwy obserwator zauważy, że ten kolor mnie lekko "zażółca" )


[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87849774]Dziewczyny wyżej, łamiecie mi serce No ale i tak miałam popróbować innego makijażu oka, innych kresek, więc może w końcu się za to zabiorę i pokażę zdjęcia.
[/QUOTE]


Niestety, ale... również muszę Ci je złamać.


To wygląda niestety tak, że najpierw widać te krechy, potem dłuuugo, dłuuugo nic, a dopiero później wyłania się spod tych krech Celestine . Szczególnie, jak reszta twarzy jest nieumalowana, to one wręcz wyskakują z twarzy.

Nie mówię, że Ci kreski wcaale i pod żadnym pozorem nie pasują, bo na bank Ci pasują, tylko coś jest z nimi nie tak. Albo to ta czerń, albo są zbyt mocne i grube, no nie wiem. Eksperymentuj dalej .
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 19:23   #4748
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Niestety, ale... również muszę Ci je złamać.


To wygląda niestety tak, że najpierw widać te krechy, potem dłuuugo, dłuuugo nic, a dopiero później wyłania się spod tych krech Celestine . Szczególnie, jak reszta twarzy jest nieumalowana, to one wręcz wyskakują z twarzy.

Nie mówię, że Ci kreski wcaale i pod żadnym pozorem nie pasują, bo na bank Ci pasują, tylko coś jest z nimi nie tak. Albo to ta czerń, albo są zbyt mocne i grube, no nie wiem. Eksperymentuj dalej .
Spoko Może faktycznie sa za ciemne albo za grube. Na zdjęciach, gdzie mam trwała chyba są cieńsze.
A makijaż mam na każdym zdjęciu Zawsze co najmniej podkład i korektor pod oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-16, 08:59   #4749
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
@marta - mnie by ciekawiło zdjęcie całej sylwetki, kiedy nosisz te fale. Bo tak ciężko jest porównać jak brak odniesienia w stosunku do innych, podobnych zdjęć.
Niestety nie mam całej sylwetki. Jak kiedyś znowu mi się zachce machać lokówką, to zrobię
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-16, 09:10   #4750
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Niestety nie mam całej sylwetki. Jak kiedyś znowu mi się zachce machać lokówką, to zrobię

Bardzo Ci ładnie w tych loko-falach. I tak się zastanawiam czy nosiłaś czasem grzywkę krótsza i bardziej na prosto niż tak na bok? Bo na tym zdjęciu co masz ja podkręcona podoba mi się jak Ci obramowuje twarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Dobra, wrzucam moje nowe nabytki. Ale chyba wszystko pójdzie z powrotem:
1. Niebieska - moja faworytka. Jest jednak za strojna na co dzień i wolałabym, żeby nie miała tej falbany z boku.
2. Czarna - oj, przytłacza mnie zupełnie. Widać, że szyta na wysoką SD a nie na taką jak ja. No i ta czerń również przytłacza...
3. Czerwona - naruralowa... pfffff, bez komentarza

4. Ceglasta - może gdyby była ciut dłuższa?

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------


Moim zdaniem jest to dobra opcja do pracy - możesz związać i wyciągnąć z koka/kucyka kilka kosmyków (tych przy twarzy). Moim zdaniem bardzo dobra fryzura dla Ciebie.

Dopiero teraz mi się otworzyły Twoje zdjęcia w nowych sukienkach - nie wiem dlaczego.

Najbardziej mi się podobasz w piersiowej, kolor wzór, off-shoulder bardzo działa na Twoja korzysc. Nie jestem przekonana co do falbany z boku.

Czwarta sukienka tez coś w sobie ma. Wydaje mi się z jednej strony nieco za prosta dla Ciebie. Ale z drugiej naprawdę dobrze wyglądasz.


Ja mam mnóstwo baby-hair które wiszą mi wokół twarzy zawsze. I taki delikatny stopień rozczochrana nie robi mi krzywdy a wręcz poprawia całość. Ale może faktycznie zorganizowanie ich poprzez cięcie pomoże z upięciami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-16, 09:57   #4751
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja ciągle mierzę okulary. Teraz taki model KLIK, mój facet twierdzi, że pasują, ale ja nie jestem pewna. Co powiecie?
Mnie się bardzo podobasz w tych okularach. Uważam, że świetnie pasują do twarzy. Jednak oczywiście można poeksperymentować z kolorami, kształt jest super.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-16, 13:00   #4752
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
@chimay - okulary fajne, zdecydowanie pasują Ci, ale też zależy, na jakie okazje tych okularów szukasz i jakie chcesz robić wrażenie. Nie jest to model z rodzaju "bazowych", że pasuje do wszyskiego, on będzie się sprawdzał przy jednych stylizacjach a przy innych nie. Jeśli szukasz modelu uniwersalnego, to to jeszcze nie jest ten.
Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Mnie się bardzo podobasz w tych okularach. Uważam, że świetnie pasują do twarzy. Jednak oczywiście można poeksperymentować z kolorami, kształt jest super.
Dzięki
Okulary odeślę, bo mam już 2 pary z czarnymi oprawkami i zamówię coś kolorowego z Zalando.
Tylko nie do końca wiem, jak to jest właściwie z ochroną w tych tanich, sieciówkowych modelach, czy one spełniają normy takie jak okulary od optyka czy tylko są modowym gadżetem? Wiecie coś na ten temat? Póki co mam takie od optyka KLIK i to jest model chyba najbliżej DC, który uważam, że nie robi mi krzywdy, a przynajmniej mam pewność, że zapewnia ochronę.


Za mną chyba ostatni test szminkowy, MAC Creme Cup KLIK. Wg internetów dla Light Spring. Na zdjęciu prawie niewidoczny, w rzeczywistości widać go bardziej. Mogłabym go nosić, chociaż efektu wow nie ma (o ile w ogóle FG może taki efekt osiągnąć podkreślając usta zamiast oczu).
Nie będę raczej już nic testować, bo po pierwsze obecnie nawet nie ma co i nie sądzę, że testery prędko powrócą do sklepów (nie wiem jak tam w MACu do tego podchodzą, ale w drogeriach zero testerów czegokolwiek).
Po drugie wygląda na to, że prawie na pewno jestem albo Light Spring albo Light Summer, ale test szminek chyba tego nie rozstrzygnie.
No i po trzecie ja i tak z takim wyrokiem nie mam za bardzo co zrobić, więc co za różnica, którym jasnym typem jestem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-16, 20:02   #4753
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dopiero teraz mi się otworzyły Twoje zdjęcia w nowych sukienkach - nie wiem dlaczego.

Najbardziej mi się podobasz w piersiowej, kolor wzór, off-shoulder bardzo działa na Twoja korzysc. Nie jestem przekonana co do falbany z boku.

Czwarta sukienka tez coś w sobie ma. Wydaje mi się z jednej strony nieco za prosta dla Ciebie. Ale z drugiej naprawdę dobrze wyglądasz.

Właśnie nie wiem, jaka jest tego przyczyna, że nie od razu wszystkie zdjęcia widać. Ja na przykład nie widziałam zdjęć Zapałki na początku i zastanawiałam się, o czym Wy piszecie? Nawet odszukałam stary album, bo myślałam, że tam się znajdują. Po czym nagle zdjęcia się pojawiły.


Pogrubione Kocham autokorektę - zaczęłam się zastanawiać, w której to sukience był aż tak głęboki dekolt . Niestety odesłałam niebieską, ta falbana jest bez sensu i tylko zniekształca figurę. Tą ostatnią też, bo jak znam siebie, to i tak bym jej nie nosiła, a rozmiaru większej już nie było. Dzięki za opinię


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Po drugie wygląda na to, że prawie na pewno jestem albo Light Spring albo Light Summer, ale test szminek chyba tego nie rozstrzygnie.
No i po trzecie ja i tak z takim wyrokiem nie mam za bardzo co zrobić, więc co za różnica, którym jasnym typem jestem

Jesteś, jesteś , ale nie marudź, bo bardzo ładnie Ci w tym kolorku i szminka jest naprawdę nienachalna i świetna na codzień.
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 06:48   #4754
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem, jaka jest tego przyczyna, że nie od razu wszystkie zdjęcia widać. Ja na przykład nie widziałam zdjęć Zapałki na początku i zastanawiałam się, o czym Wy piszecie? Nawet odszukałam stary album, bo myślałam, że tam się znajdują. Po czym nagle zdjęcia się pojawiły.


Pogrubione Kocham autokorektę - zaczęłam się zastanawiać, w której to sukience był aż tak głęboki dekolt . Niestety odesłałam niebieską, ta falbana jest bez sensu i tylko zniekształca figurę. Tą ostatnią też, bo jak znam siebie, to i tak bym jej nie nosiła, a rozmiaru większej już nie było. Dzięki za opinię





Jesteś, jesteś , ale nie marudź, bo bardzo ładnie Ci w tym kolorku i szminka jest naprawdę nienachalna i świetna na codzień.

faktycznie autokorekta tym razem rozbiła bank

Nie dziwie się, że odesłałaś. Ja ostatnio też mam do wszystkiego wysokie wymagania i wszystko odsyłam.

Trochę myślałam ze nadwyręże budżet jak ustalę kolory i typ Kibbe żeby przebudować garderobę. Ale w praktyce tak trudno mi znaleźć coś co się bardzo dobrze we wszystko wpisuje że praktycznie oszczędzam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 09:55   #4755
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Nie dziwie się, że odesłałaś. Ja ostatnio też mam do wszystkiego wysokie wymagania i wszystko odsyłam.
Robię to samo. Mam często wyrzuty sumienia, bo jestem świadoma, że jest to nieekologiczne i nieeteyczne nawet, ale naprawdę czasem całe zamówienie idzie z powrotem. Jeżeli coś nie podoba mi się w 100%-tach, nie leży prawidłowo, nie odpowiada mi kolor lub jeśli nie mam z czym skombinować, to bezlitośnie odsyłam. Mam dosyć zapychania sobie szafy rzeczymi, które mają jakieś wady.


Zrobiłam osatnio wielką czystkę w szafie i powywalałam sporo rzeczy, które były właśnie takie "niby dobre", ale jednak nie do końca mi odpowiadały i wisiały nieużywane na wieszaku nieraz latami. Mam też kilka rzeczy, które czekają jeszcze na decyzję - jeżeli nic z nimi nie wymyślę w tym sezonie, to również wylądują w koszu albo zostaną sprzedane. Wolę taką uszczuploną szafę, bo nawet jak tych rzeczy jest mniej, to przynajmniej z nich z przyjemnością korzystam.
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 10:07   #4756
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Robię to samo. Mam często wyrzuty sumienia, bo jestem świadoma, że jest to nieekologiczne i nieeteyczne nawet, ale naprawdę czasem całe zamówienie idzie z powrotem. Jeżeli coś nie podoba mi się w 100%-tach, nie leży prawidłowo, nie odpowiada mi kolor lub jeśli nie mam z czym skombinować, to bezlitośnie odsyłam. Mam dosyć zapychania sobie szafy rzeczymi, które mają jakieś wady.


Zrobiłam osatnio wielką czystkę w szafie i powywalałam sporo rzeczy, które były właśnie takie "niby dobre", ale jednak nie do końca mi odpowiadały i wisiały nieużywane na wieszaku nieraz latami. Mam też kilka rzeczy, które czekają jeszcze na decyzję - jeżeli nic z nimi nie wymyślę w tym sezonie, to również wylądują w koszu albo zostaną sprzedane. Wolę taką uszczuploną szafę, bo nawet jak tych rzeczy jest mniej, to przynajmniej z nich z przyjemnością korzystam.

To ja na razie jestem na etapie nie kupowania niczego co nie pasuje idealnie.

Tak, też mam wyrzuty jak odsyłam. Ale to w sumie najlepszy sposób na mierzenie i testowanie nowych kroków. Bo mogę to zrobić na spokojnie, bez pośpiechu i w dziennym świetle.

Za to trochę Ci zazdroszczę ze jesteś już po czystce szafy. Ja na razie wybrałam trochę rzeczy które faktycznie dobrze pasuja i głównie je nosze, ale nie czyje się jeszcze na tyle komfortowo żeby przejść do pozbywania się rzeczy które mam.

Tym bardziej ze zaczęłam coś odkładać zima jak mi się wydawało ze coś już wiem, a teraz zaczęłam jednak z tych rzeczy wygrzebywać

Docelowo marzy mi się taka prawie kapsułkowa szafa w której wszystko do siebie (a przede wszystkim do mnie) pasuje.

Mam nadzieje że to przyjdzie z czasem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 10:34   #4757
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Jesteś, jesteś , ale nie marudź, bo bardzo ładnie Ci w tym kolorku i szminka jest naprawdę nienachalna i świetna na codzień.
Tylko gdzie te szminki teraz nosić Jedynie po domu albo na spacer. Pandemia pewnie mocno się odbije także na rynku kosmetyków do makijażu.


Co do zamówień, to ja także mam takie etyczne rozterki jak Wy. Nawet dyskutowałam ostatnio na ten temat i zarzucono mi egoizm i szukanie sobie wymówek. Tylko że ja najczęściej zamawiam w second-handach i jeśli zrezygnuję z tej formy zakupów, to te sklepy nie zarobią na mnie nic. Gdyby wprowadziły płatną odsyłkę, to zamawiałabym o wiele rzadziej albo i wcale.

Oglądałam ostatnio dokument nt polityki darmowych zwrotów i właścicielka sklepu współpracująca z którąś dużą platformą typu Amazon narzekała, że starają się każdy ciuch dobrze sfotografować i wymierzyć, a klienci i tak odsyłają. Jej zdaniem to zła wola i lenistwo klienta, któremu nie chce się zadać sobie trudu przeczytać opis i obejrzeć zdjęcia. No cóż, nawet jak człowiek w sklepie weźmie ciuch do ręki, to nie jest w stanie bez wejścia do przymierzalni stwierdzić, że ten ciuch to na pewno będzie pasował i ani zdjęcia ani wymiary niekoniecznie pozwalają określić dopasowanie bez mierzenia.

Chociaż myślę, że gdyby na przykład wprowadzono zasadę, że można odesłać za darmo tylko powiedzmy połowę zamówienia albo nie więcej niż do połowy wartości, a za więcej trzeba dopłacić, to bym to zrozumiała. I klienci może kupowaliby z większą rozwagą i nie jedną rzecz, którą potem odsyłają. Nie wiem, czy taki pomysł ma sens. Sama wcześniej za czasów SC potrafiłam odsyłać całe zamówienie, teraz już mi się to nie zdarza i zwracam tak do 40%.

Z konceptu szafy kapsułowej zrezygnowałam, bo nawet z ubraniami SC mi się to nie udawało. Często szczegóły decydują, czy jedno ubranie pasuje do drugiego. Długość nogawki, rękawa, rodzaj materiału, czy pasuje wpuszczone w spodnie/spódnicę itd.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 10:50   #4758
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko gdzie te szminki teraz nosić Jedynie po domu albo na spacer. Pandemia pewnie mocno się odbije także na rynku kosmetyków do makijażu.


Co do zamówień, to ja także mam takie etyczne rozterki jak Wy. Nawet dyskutowałam ostatnio na ten temat i zarzucono mi egoizm i szukanie sobie wymówek. Tylko że ja najczęściej zamawiam w second-handach i jeśli zrezygnuję z tej formy zakupów, to te sklepy nie zarobią na mnie nic. Gdyby wprowadziły płatną odsyłkę, to zamawiałabym o wiele rzadziej albo i wcale.

Oglądałam ostatnio dokument nt polityki darmowych zwrotów i właścicielka sklepu współpracująca z którąś dużą platformą typu Amazon narzekała, że starają się każdy ciuch dobrze sfotografować i wymierzyć, a klienci i tak odsyłają. Jej zdaniem to zła wola i lenistwo klienta, któremu nie chce się zadać sobie trudu przeczytać opis i obejrzeć zdjęcia. No cóż, nawet jak człowiek w sklepie weźmie ciuch do ręki, to nie jest w stanie bez wejścia do przymierzalni stwierdzić, że ten ciuch to na pewno będzie pasował i ani zdjęcia ani wymiary niekoniecznie pozwalają określić dopasowanie bez mierzenia.

Chociaż myślę, że gdyby na przykład wprowadzono zasadę, że można odesłać za darmo tylko powiedzmy połowę zamówienia albo nie więcej niż do połowy wartości, a za więcej trzeba dopłacić, to bym to zrozumiała. I klienci może kupowaliby z większą rozwagą i nie jedną rzecz, którą potem odsyłają. Nie wiem, czy taki pomysł ma sens. Sama wcześniej za czasów SC potrafiłam odsyłać całe zamówienie, teraz już mi się to nie zdarza i zwracam tak do 40%.

Z konceptu szafy kapsułowej zrezygnowałam, bo nawet z ubraniami SC mi się to nie udawało. Często szczegóły decydują, czy jedno ubranie pasuje do drugiego. Długość nogawki, rękawa, rodzaj materiału, czy pasuje wpuszczone w spodnie/spódnicę itd.

Ja na razie nie „czuje” soft natural ani natural. Nie umiem intuicyjnie sklasyfikować krojów które będą dobre dla tych typów a juz w ogóle przewidzieć jak to będzie wyglądało na mnie. Raczej znajduje jakieś tablice zestawień i próbuje szukać podobnych rzeczy.

Wiec jestem dalej na etapie prób i błędów i jakoś częściej popełniam błędy.

Lenistwo klientów sklepów internetowych z drugiej strony napędza im klientów. Bo przecież to duża cześć tego dlaczego kupujemy przez internet. Na kanapie w kapciach i z ciepła herbatka lub winkiem pod ręka.

Z drugiej strony sklepy stacjonarne rzadko oferują możliwość obejrzenia koloru w naturalnym świetle. Pamietam jak byłam dzieckiem i robiłyśmy zakupy z mama lub babcia to w małych sklepach zawsze były lustra blisko okna żeby się obejrzeć. Teraz sklep z oknami to prawie luksus, a nawet wtedy lustra są najczęściej pochowane gdzieś w ciemnych katach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 11:20   #4759
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ja na razie nie „czuje” soft natural ani natural. Nie umiem intuicyjnie sklasyfikować krojów które będą dobre dla tych typów a juz w ogóle przewidzieć jak to będzie wyglądało na mnie. Raczej znajduje jakieś tablice zestawień i próbuje szukać podobnych rzeczy.

Wiec jestem dalej na etapie prób i błędów i jakoś częściej popełniam błędy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wiesz, ja nawet znając swój typ, pasujące kroje i jeszcze do tego wymiary ciucha, nie jestem w stanie przewidzieć, czy zamówione ubranie będzie pasować. Na przykład ustaliłam, że przykrótkie, lekko roszerzane dzwony to korzystny dla mnie krój, bo mam już jedne takie granatowe. Chciałam podobne jasne, więc zamówiłam te KLIK. Była podana długość nogawki, powinna pasować, a tymczasem efekt jak poniżej (buty też nie pasują). Nogawka okazała się ciut za długa (to można by jeszcze zmienić), ale i też chyba trochę za szeroka w stosunku do tych granatowych. W każdym razie efekt odmienny od oczekiwanego, więc je odesłałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg flares.jpg (101,8 KB, 27 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-17, 11:23   #4760
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiesz, ja nawet znając swój typ, pasujące kroje i jeszcze do tego wymiary ciucha, nie jestem w stanie przewidzieć, czy zamówione ubranie będzie pasować. Na przykład ustaliłam, że przykrótkie, lekko roszerzane dzwony to korzystny dla mnie krój, bo mam już jedne takie granatowe. Chciałam podobne jasne, więc zamówiłam te KLIK. Była podana długość nogawki, powinna pasować, a tymczasem efekt jak poniżej (buty też nie pasują). Nogawka okazała się ciut za długa (to można by jeszcze zmienić), ale i też chyba trochę za szeroka w stosunku do tych granatowych. W każdym razie efekt odmienny od oczekiwanego, więc je odesłałam.

No tak, w teorii powinno być ok ale zdjęcia jednoznacznie pokazują ze granatowe są super a jasne zupełnie nie to.

Jakby na to nie patrzeć lepiej odesłać niż zawalać szafę czymś czego się wcale nie nosi albo założy dwa razy i będzie leżeć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 18:25   #4761
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja się całkowicie zgadzam z zarzutami o egoizm, jednak będę stosować to rozwiązanie tak długo, jak zysk z niego będzie dla mnie przeważał na niedogodnościami.

Jest mi przykro, kiedy muszę osyłać sporo rzeczy, ale moim zdaniem właściciele platform internetowych wcale nie są tacy niewinni jak utrzymują, no i że też akurat Amazon się żali, patrzcie państwo! Ostatnio szukałam biustonosza - w tytule opis: bez fiszbin, w tekście opis produktu: zawiera fiszbiny .

Już nie mówiąc o zdjęciach. Nie raz nie mogłam nijak ocenić produktu, bo modelka wykrzywiała się w tak dziwacznych pozach, że nie dało się ocenić, jak dany produkt rzeczywiście wygląda. Na marginesie: najczęściej jest właśnie tak, że im bardziej te modelki powyginane na zdjęciu, tym gorzej produkt prezentuje się na sylwetce i dlatego te wyszukane pozy
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-17, 22:01   #4762
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Ja się całkowicie zgadzam z zarzutami o egoizm, jednak będę stosować to rozwiązanie tak długo, jak zysk z niego będzie dla mnie przeważał na niedogodnościami.

Jest mi przykro, kiedy muszę osyłać sporo rzeczy, ale moim zdaniem właściciele platform internetowych wcale nie są tacy niewinni jak utrzymują, no i że też akurat Amazon się żali, patrzcie państwo! Ostatnio szukałam biustonosza - w tytule opis: bez fiszbin, w tekście opis produktu: zawiera fiszbiny .

Już nie mówiąc o zdjęciach. Nie raz nie mogłam nijak ocenić produktu, bo modelka wykrzywiała się w tak dziwacznych pozach, że nie dało się ocenić, jak dany produkt rzeczywiście wygląda. Na marginesie: najczęściej jest właśnie tak, że im bardziej te modelki powyginane na zdjęciu, tym gorzej produkt prezentuje się na sylwetce i dlatego te wyszukane pozy
Zgadzam się w pełni! Strasznie wkurzają mnie te pozy. Ostatnio oglądałam ciuch na czterech zdjęciach modelki - na żadnym z nich nie stała prosto przed aparatem - tylko bokiem albo tyłem
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 07:47   #4763
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Bardzo Ci ładnie w tych loko-falach. I tak się zastanawiam czy nosiłaś czasem grzywkę krótsza i bardziej na prosto niż tak na bok? Bo na tym zdjęciu co masz ja podkręcona podoba mi się jak Ci obramowuje twarza.
Nosiłam prostą grzywkę, są w moim albumie zdjęcia z prostą grzywką
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 08:16   #4764
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nosiłam prostą grzywkę, są w moim albumie zdjęcia z prostą grzywką

Racja, musiałam przyjrzeć się jeszcze raz, bo często nawet jak masz prosta grzywkę to przeczesujesz ja lekko na bok (np. Zdjęcia w spódnicach są huba z tego samego okresu). Po bliższej inspekcji myślę że takie rozbicie trochę krótszej grzywki wyglada na Tobie najładniej.

A teraz masz dłuższa, bo tak chciałaś czy tak przez brak fryzjerów wyszło?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Zgadzam się w pełni! Strasznie wkurzają mnie te pozy. Ostatnio oglądałam ciuch na czterech zdjęciach modelki - na żadnym z nich nie stała prosto przed aparatem - tylko bokiem albo tyłem

Niektórzy sprzedawcy nagrywają krótkie filmiki jak modelka idzie i się obraca. I to faktycznie pomaga zobaczyć jak ciuch się układa, jak reaguje na ruch, czy się opina czy bardziej leje czy może sterczy.

Ale z drugiej strony jak widzę w opisie wzrost modelki 178 cm to już wiem że na mnie (-9 cm) będzie to wyglądać zupełnie inaczej. I wtedy się zastanawiam po co fotografują takie wysokie dziewczyny, skoro zdecydowanie większość dziewczyn i kobiet które spotykam na ulicach jest sporo niższa Na zalando modelki kategorii petite maja 167 cm wzrostu, no litości bo z petite to ja mam talie w złym miejscu, rękaw dziwaczny i długość jak po młodszej siostrze...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 08:29   #4765
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Racja, musiałam przyjrzeć się jeszcze raz, bo często nawet jak masz prosta grzywkę to przeczesujesz ja lekko na bok (np. Zdjęcia w spódnicach są huba z tego samego okresu). Po bliższej inspekcji myślę że takie rozbicie trochę krótszej grzywki wyglada na Tobie najładniej.

A teraz masz dłuższa, bo tak chciałaś czy tak przez brak fryzjerów wyszło?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------




Niektórzy sprzedawcy nagrywają krótkie filmiki jak modelka idzie i się obraca. I to faktycznie pomaga zobaczyć jak ciuch się układa, jak reaguje na ruch, czy się opina czy bardziej leje czy może sterczy.

Ale z drugiej strony jak widzę w opisie wzrost modelki 178 cm to już wiem że na mnie (-9 cm) będzie to wyglądać zupełnie inaczej. I wtedy się zastanawiam po co fotografują takie wysokie dziewczyny, skoro zdecydowanie większość dziewczyn i kobiet które spotykam na ulicach jest sporo niższa Na zalando modelki kategorii petite maja 167 cm wzrostu, no litości bo z petite to ja mam talie w złym miejscu, rękaw dziwaczny i długość jak po młodszej siostrze...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Masz rację, często ją delikatnie zaczesuję, bo zwykle ścinam tak do linii brwi (raz miałam krócej, ale moim zdaniem było gorzej), a że włosy szybko mi rosną, to pomimo układania na szczotce po 2-3 tygodniach grzywka mi zaczyna wchodzić do oczu, więc zaczesuję ją lekko na bok.
Teraz mam dłuższą, bo nie było fryzjerów, a już się nauczyłam, że samodzielne podcinanie grzywki kończy się z reguły grzywką do połowy czoła

Właściwie to nawet myślałam zapuszczać trochę tę grzywkę i czesać ją całkiem na bok (jak na tych najnowszych zdjęciach w beżowych spodniach), ale przejrzałam wszystkie zdjęcia i chyba jednak z taką przydługą grzywką na prosto mi lepiej, tzn. taką zaczesaną całkiem na czoło, ale delikatnie rozchodzącą się na boki.


Chimay, faktycznie dobrze w tej jasnej pomadce.


A co do tego, że nie widzicie zdjęć - ja też tak czasem mam, ale wystarczy odświeżyć stronę. Samo wyjście do strony głównej lub przeklikiwanie między albumami nie odświeża ich zawartości. Zwykłe zaczytanie na nowo strony czy aplikacji pomaga.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 08:38   #4766
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Niektórzy sprzedawcy nagrywają krótkie filmiki jak modelka idzie i się obraca. I to faktycznie pomaga zobaczyć jak ciuch się układa, jak reaguje na ruch, czy się opina czy bardziej leje czy może sterczy.

Ale z drugiej strony jak widzę w opisie wzrost modelki 178 cm to już wiem że na mnie (-9 cm) będzie to wyglądać zupełnie inaczej. I wtedy się zastanawiam po co fotografują takie wysokie dziewczyny, skoro zdecydowanie większość dziewczyn i kobiet które spotykam na ulicach jest sporo niższa Na zalando modelki kategorii petite maja 167 cm wzrostu, no litości bo z petite to ja mam talie w złym miejscu, rękaw dziwaczny i długość jak po młodszej siostrze...
Takie filmiki są super - widziałam je chyba tylko na dwóch stronach Szkoda, że to nie standard.
Akurat na kwestię wzrostu modelek za bardzo nie narzekam, bo większość z nich ma coś koło 175, a ja mam 172/173, ale zdaję sobie sprawę, że dla większości to może być problem. Zwłaszcza, że taka wysoka modelka może nosić rozmiar powiedzmy S i sporo niższa kobieta chcąca coś kupić może mieć S, ale to przecież nie może wyglądać na nich tak samo...
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 08:56   #4767
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Takie filmiki są super - widziałam je chyba tylko na dwóch stronach Szkoda, że to nie standard.
Akurat na kwestię wzrostu modelek za bardzo nie narzekam, bo większość z nich ma coś koło 175, a ja mam 172/173, ale zdaję sobie sprawę, że dla większości to może być problem. Zwłaszcza, że taka wysoka modelka może nosić rozmiar powiedzmy S i sporo niższa kobieta chcąca coś kupić może mieć S, ale to przecież nie może wyglądać na nich tak samo...
No dla mnie to udręka.
Ja mam 152 cm wzrostu i nigdy ubrania nie wyglądają na mnie nawet w sposób zbliżony jak na modelkach.
Nawet kolekcje petite są prezentowane przez modelki ok. 165 cm, więc i tutaj muszę brać poprawkę na to, jak na mnie będzie wyglądało ubranie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 14:55   #4768
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Mam ok. 160 cm i przez internet zamawiam tylko rzeczy marek, o których wiem, że ich rozmiarówka w miarę psuje do "mojej"
XS w niektórych sklepach jest jak S w innych, albo XXS w jeszcze innych - np. spodnie XS w Mango zawsze były na mnie za duże. Z tego, co pamiętam - w Orsay'u to samo.
Za to jak mierzyłam kiedyś szorty XS w Bershce, to ledwo się wcisnęłam :P
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 15:03   #4769
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Mam ok. 160 cm i przez internet zamawiam tylko rzeczy marek, o których wiem, że ich rozmiarówka w miarę psuje do "mojej"
XS w niektórych sklepach jest jak S w innych, albo XXS w jeszcze innych - np. spodnie XS w Mango zawsze były na mnie za duże. Z tego, co pamiętam - w Orsay'u to samo.
Za to jak mierzyłam kiedyś szorty XS w Bershce, to ledwo się wcisnęłam :P
Tak, Bershka to chyba jedyny sklep, w którym rozmiarowki są chyba nawet zanizone Kiedyś pokupowalam sobie ciuchów bez przymierzania, bo mi się nie chciało, no i w domu zdziwko, bo nie mogłam wejść w XS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-18, 15:28   #4770
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87859497]Tak, Bershka to chyba jedyny sklep, w którym rozmiarowki są chyba nawet zanizone Kiedyś pokupowalam sobie ciuchów bez przymierzania, bo mi się nie chciało, no i w domu zdziwko, bo nie mogłam wejść w XS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dla mnie jeszcze Stradivarius (przynajmniej te 4 lata temu). Rozmiarowka na nastolatki, które dopiero zaczynają rosnąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.