Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-13, 17:27   #4711
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ja mam w sumie do Was dziewczyny jeszcze pytanie: macie jakieś pomysły na codzienne spięcia/podpięcia włosów dla SN / N?

Muszę spinać do pracy, a zwykle gładkie spięcie mnie bardzo szpeci. Ballerina bun spotkał się z bardzo mieszanym przyjęciem przez Was (ale taka jest moja chwilowa codzienność). No i tak w sumie to sama nie bardzo mam pomysł.

Tylko teraz jak wszystkie meetingi w zoomie to jakoś bardzo mi się rzuca w oczy, że powinnam ogarnąć jakieś bardziej twarzowe uczesanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może luźny warkocz albo warkocz typu kłos?
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 18:21   #4712
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

To ja w sumie mam pytanie w temacie fryzur dla Kibbe: czy macie może jakieś zestawienie fryzur dla długich włosów dla poszczególnych typów? Chodzi mi o takie charakterystyczne fryzury, które może pomogą w "diagnozie". Czy to może nie ma sensu i jednak fryzura nie jest aż tak kluczowa?
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 18:29   #4713
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
To ja w sumie mam pytanie w temacie fryzur dla Kibbe: czy macie może jakieś zestawienie fryzur dla długich włosów dla poszczególnych typów? Chodzi mi o takie charakterystyczne fryzury, które może pomogą w "diagnozie". Czy to może nie ma sensu i jednak fryzura nie jest aż tak kluczowa?
Podejrzewam, że to, czy komuś pasuje dana fryzura zależy bardziej od kształtu twarzy niż od typu urody. Chociaż oczywiscie czytałam, że gaminy wyjątkowo dobrze wyglądają w krótkich włosach, ale też nie wszystkie. Do krótkich włosów jednak trzeba mieć bardzo ładne, regularne rysy twarzy, większość kobiet wygląda jednak lepiej we włosach dluzszych niż na chłopaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 18:58   #4714
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
To ja w sumie mam pytanie w temacie fryzur dla Kibbe: czy macie może jakieś zestawienie fryzur dla długich włosów dla poszczególnych typów? Chodzi mi o takie charakterystyczne fryzury, które może pomogą w "diagnozie". Czy to może nie ma sensu i jednak fryzura nie jest aż tak kluczowa?

W wytycznych w excelu są opisane jak powinny wyglądać włosy dla poszczególnych typów. Ale nie widziałam tego nigdy zebranego w formie graficznej. Nie jestem też pewna czy są jakieś sztandarowe dla typów.

Z kolei wydaje mi się że jednak kształt głowy i jakieś cechy charakterystyczne twarzy są zbieżne na tyle w obrębie typu Kibbe że fryzury dla typu powinny być mniej więcej do wytypowania.

Mnie się np. wydaje że gładko związane włosy z przedziałkiem na środku i niskim kokiem to fryzura typowa dla klasika.

Z kolei beach hair zwane czasem tez bed hair kojarzą mi się mocno z FN.

Sama nie mogę udźwignąć żadnego z tych dwóch uczesań.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 19:02   #4715
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Może luźny warkocz albo warkocz typu kłos?

No właśnie w takiej wersji jak ja to robię (czytaj jak to się układa po zrobieniu i trzyma) to mi się robi zupełnie przyliz nad czołem i to mi nie służy chyba. Albo co jeszcze gorsze przyliz nad czołem a jakiś luz pod uszami (przy luźnym warkoczu) co u mnie wyglada jak stylowka dziwnego dziecka z horroru którego tytułu nie mogę sobie teraz przypomnieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 21:02   #4716
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87845666]Tak jest
Analiza kolorystyczna określa, w jakich kolorach jest najlepiej i czy lepiej sprawdzi się makijaż matowy, czy błyszczący.
Jakby to miała jakoś uporządkować, to podzieliłabym tak:
matowe wykończenie - Chłodne Lato, Zgaszone Lato, Zgaszona Jesień;
matowo-metaliczne - Ciepła Jesień, Głęboka Jesień;
makijaż typu dewy skin - Ciepła Wiosna, Jasna Wiosna;
makijaż iskrzący - Czysta Wiosna, Czysta Zima;
satynowe wykończenie - pozostałe typy.[/QUOTE]

Dzięki za to zestawienie.
To po raz kolejny przemawiałoby za ciepłą jesienią, bo uważam, że metaliczne pomadki czy nieco metalicznego, lekko brokatowego cienia mi służy w makijażu. Poza tym raczej reszta jest matowa. Rozswietlacze czy iskrzące róże mnie raczej mało upiększają.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87846419]Podejrzewam, że to, czy komuś pasuje dana fryzura zależy bardziej od kształtu twarzy niż od typu urody. Chociaż oczywiscie czytałam, że gaminy wyjątkowo dobrze wyglądają w krótkich włosach, ale też nie wszystkie. Do krótkich włosów jednak trzeba mieć bardzo ładne, regularne rysy twarzy, większość kobiet wygląda jednak lepiej we włosach dluzszych niż na chłopaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Z tymi krótkimi dla gaminow to też takie uproszczenie. Bo we włosach na chłopaka dobrze wygladają tylko czyste gamine, które są niezwykle rzadkie, o ile w ogóle brać je pod uwagę (Kibbe rzekomo się wycofał z nich).
SG będzie lepiej wyglądało w bobie, a FG z powodzeniem może mieć długie włosy, a najlepiej ich burzę, być może okraszone grzywką. Podobnie afro-podobne fryzury.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 21:33   #4717
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
W wytycznych w excelu są opisane jak powinny wyglądać włosy dla poszczególnych typów. Ale nie widziałam tego nigdy zebranego w formie graficznej. Nie jestem też pewna czy są jakieś sztandarowe dla typów.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Są pewne propozycje, np Cozy Rebekah zrobiła zestawienia KLIK.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87846419]Podejrzewam, że to, czy komuś pasuje dana fryzura zależy bardziej od kształtu twarzy niż od typu urody. Chociaż oczywiscie czytałam, że gaminy wyjątkowo dobrze wyglądają w krótkich włosach, ale też nie wszystkie. Do krótkich włosów jednak trzeba mieć bardzo ładne, regularne rysy twarzy, większość kobiet wygląda jednak lepiej we włosach dluzszych niż na chłopaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No i nie zapominajmy o samych włosach. Nie zawsze posiada się włosy, z których da się zrobić fryzurę czy cięcie właściwe dla naszego typu.
Ja mam włosy ciężkie i sztywne, idealne do fryzur w stylu D.
Mogę sobie pomarzyć o wizualnej objętości. Trzykrotnie robiłam trwałą, aż w końcu pogodziłam się z tym, że pomimo obiektywnie całkiem przyzwoitego obwodu kucyka, nigdy nie będę mieć efektu full volume.
A krótkie fryzury to była masakra na moich włosach, przy ich tendencji do przychlastu miałam takie coś jak poniżej i jeszcze gorsze wynalazki. Zdarzało mi się ryczeć przed lustrem po powrocie od fryzjera i w końcu zapuściłam długie, żeby mieć święty spokój. Wiem, że to nie jest najlepsza opcja dla FG, ale krótkiej fryzury też nie chcę.
Chociaż ostatnio chodzi za mną skrócenie do półdługich, bo już 7 lat mam długie włosy i to już jest zmęczenie materiału. Myślałam o czymś takim KLIK, chociaż to zapewne nie jest najlepsza fryzura dla FG i u mnie będzie większy przychlast.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8280416.JPG (208,9 KB, 12 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-13, 21:44   #4718
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

No i nie zapominajmy o samych włosach. Nie zawsze posiada się włosy, z których da się zrobić fryzurę czy cięcie właściwe dla naszego typu.
Ja mam włosy ciężkie i sztywne, idealne do fryzur w stylu D.
Mogę sobie pomarzyć o wizualnej objętości. Trzykrotnie robiłam trwałą, aż w końcu pogodziłam się z tym, że pomimo obiektywnie całkiem przyzwoitego obwodu kucyka, nigdy nie będę mieć efektu full volume.
No właśnie, moje włosy są tragiczne i pogarszają się z wiekiem Zostanę przy moim bobie, bo ostatnio jak tylko zapuszczę troche dłuższe to mam okropny przyliz i zero objętości, nawet układanie na szczotce nie pomaga. A mój kucyk to jest bidny jak szczurzy ogon I nie podobam się sobie w związanych włosach. Najbardziej podobałam się sobie w trwałej, ale miałam po niej tak zniszczone włosy, że już się na nią nie zdecyduję. Mam wrażenie, że bardzo nie pasują mi wszystkie ulizane fryzury, a pasuje odbicie ich od głowy i objętość, a tej jak na złość moje włosy nie mają.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 09:59   #4719
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Co do włosów, to Aly Art ma filmy o grzywkach Bangs for the body types oraz The most universal HAIRCUT for ALL the "BODY TYPES" KLIK.
Merriam omawia temat włosów przy okazji każdego typu, tutaj np SN KLIK.

Zaś co do długich włosów dla FG, no to nie jest przewidziana taka opcja, podobnie jak i upięcia z nich. Chociaż efekt zapewne zależy od konkretnej osoby jak i gustu patrzącego. Authentic by Frani robiła niedawno film na ten temat KLIK. Ona nosi afro (idealna fryzura dla FG), ale doczepia sobie też długie warkoczyki i o tym mówi w tym filmiku. Moim zdaniem ładnie jej jest, ale pod filmem pojawiają się komentarze, że FG nie może być dobrze w długich włosach i Frani wygląda w tych warkoczykach matronowato.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 10:30   #4720
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dziewczyny, kolor morski to kolor dla jakiego typu kolorystycznego? Wydaje mi się, że dla Lata, ale jakiego?
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 11:45   #4721
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kolor morski to kolor dla jakiego typu kolorystycznego? Wydaje mi się, że dla Lata, ale jakiego?
Morski pasuje akurat większości typów kolorystycznych, tylko trzeba dobrać odpowiedni odcień w zależności od parametrów najbardziej korzystnych kolorów.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-14, 12:07   #4722
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87847001]Najbardziej podobałam się sobie w trwałej, ale miałam po niej tak zniszczone włosy, że już się na nią nie zdecyduję. Mam wrażenie, że bardzo nie pasują mi wszystkie ulizane fryzury, a pasuje odbicie ich od głowy i objętość, a tej jak na złość moje włosy nie mają.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jeśli na tych fotach łazienkowych masz trwałą, to fajny efekt Ci wychodził. U mnie było o wiele gorzej, bo tylko część włosów chwytała trwałą, a pasemka nad karkiem w ogóle i musiałam kombinować, jak tu je ukryć. No i całość wychodziła raczej w stronę bardzo iynową, drobne loczko-fale takie jak na focie poniżej. Generalnie same minusy: zjechane włosy i efekt dzidzia piernik. Ta fryzura bardzo nieładnie wyciągała yangowe elementy mojej twarzy: duży nos i ostrość rysów. Z perspektywy czasu oceniam ten efekt jako dość karykaturalny, ale wtedy tak bardzo chciałam mieć loki, że to ignorowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA051269.jpg (143,6 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-05-14 o 12:28 Powód: literówka
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 12:30   #4723
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli na tych fotach łazienkowych masz trwałą, to fajny efekt Ci wychodził. U mnie było o wiele gorzej, bo tylko część włosów chwytała trwałą, a pasemka nad karkiem w ogóle i musiałam kombinować, jak tu je ukryć. No i całość wychodziła raczej w stronę bardzo iynową, drobne loczko-fale takie jak na focie poniżej. Generalnie same minusy: zjechane włosy i efekt dzidzia piernik. Ta fryzura bardzo nieładnie wyciągała yingowe elementy mojej twarzy: duży nos i ostrość rysów. Z perspektywy czasu oceniam ten efekt na dość karykaturalny, ale wtedy tak bardzo chciałam mieć loki, że to ignorowałam.

Ja swojego czasu byłam szalenie uparta na zmianę fryzury i zrobienie trwałej. Czterech fryzjerów (od high endu do osiedlowego) odmówiło mi mówiąc, że prędzej spalą zupełnie włosy niż uda się zrobić mi loki

Wiec ja się już pogodziłam że szału nie będzie. I w sumie jak mam rozpuszczone i dość długie to mi się podoba. Ale jak je muszę związać to robi się tragedia i w tej kwestii próbuje znaleźć jakieś inspiracje.

Tak pinterest jest pełen 3 minutowych upięć. Niestety one działają głównie na włosach falowanych i kręconych.

Włosy krótkie miewałam, grzywkę to jeszcze jako nastolatka. Ale jakos zawsze wracam do zapuszczania. Mimo że lekko podcieniowany bob wygladal na mnie bardzo świeżo i nowocześnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 12:47   #4724
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ja swojego czasu byłam szalenie uparta na zmianę fryzury i zrobienie trwałej. Czterech fryzjerów (od high endu do osiedlowego) odmówiło mi mówiąc, że prędzej spalą zupełnie włosy niż uda się zrobić mi loki

Wiec ja się już pogodziłam że szału nie będzie. I w sumie jak mam rozpuszczone i dość długie to mi się podoba. Ale jak je muszę związać to robi się tragedia i w tej kwestii próbuje znaleźć jakieś inspiracje.

Tak pinterest jest pełen 3 minutowych upięć. Niestety one działają głównie na włosach falowanych i kręconych.

Włosy krótkie miewałam, grzywkę to jeszcze jako nastolatka. Ale jakos zawsze wracam do zapuszczania. Mimo że lekko podcieniowany bob wygladal na mnie bardzo świeżo i nowocześnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To dobrze, że trafiłaś na takich fryzjerów
Miałam taki sam problem z upięciami classikowymi. Musiałam używać kilku spiralek i tony lakieru, żeby zwykły kok francuski mi się trzymał.
Rozejrzę się za półdługimi cięciami, bo właściwie to zawsze traktowałam je jako upierdliwą fazę przejściową od krótkich włosów do długich, ale jak patrzę na zdjęcia, to w sumie źle mi w nich nie było.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 13:45   #4725
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Po rozważaniach wieki temu stanęło na tym, że raczej jednak nie będę (soft) classikiem. Nie chciałabym na początku nic przypominać i niejako sugerować innych typów, może na zdjęciach wychwycicie coś nowego?
Cześć Zapałka
Ciekawi mnie, dlaczego wykluczasz SC? Bo z kolei to była u mnie jedna z pierwszych myśli, szczególnie kiedy zobaczyłam Cię w tej czarnej sukience w (chyba najbardziej zalecanym dla SC) kroju A - bardzo Ci w niej dobrze. Równie dobrze Ci w klasycznym, grzecznym bobie. Klasyka wygląda na Tobie ogólnie bardzo dobrze.

Z drugiej strony podobasz mi się również w tych gaminowych kołnierzykach, kokardkach itp. Również cięcia sylwetki nie wyrządzają Ci krzywdy.
Więc tak trochę - na dwoje babka wróżyła.

Najmniej podoba mi się na tobie zielona sukienka w panterkę.
Chętnie zobaczyłabym Cię jeszcze w kwiatach i innych wzorach .


Widzę, że na tapecie temat fryzur i że również eksperymentowałyście z trwałą . Ja także mam za sobą ten eksperyment i potwierdzam - nigdy więcej! Mnie, oprócz zniszczenia włosów one również po tym zabiegu pojaśniały, a właściwie zrudziały. W tej chwili noszę włosy półdługie, nieco postopniowane. Wcześniej nosiłam też długie włosy - ale mam je cienkie, więc nie wyglądało to dobrze. No i chętnie nosiłam też boby, ale za dużo miałam roboty rano z układaniem, bo po nocy fryzura się odkształcała.

@Chimay - ja akurat uważam, że pasują Ci dłuższe włosy, najkrócej widzę Ci właśnie w longbobie. Krócej raczej nie. Jak myślę o FG tak ogólnie, to zaraz mam w głowie obraz Gwen Stefani jako typowej reprezentantki. Jej też dobrze w średniej długości włosów. A co do przyklapu - próbowałaś lekko cieniowanych/stopniowanych fryzur? Może by się sprawdziły u Ciebie?
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 13:55   #4726
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli na tych fotach łazienkowych masz trwałą, to fajny efekt Ci wychodził. U mnie było o wiele gorzej, bo tylko część włosów chwytała trwałą, a pasemka nad karkiem w ogóle i musiałam kombinować, jak tu je ukryć. No i całość wychodziła raczej w stronę bardzo iynową, drobne loczko-fale takie jak na focie poniżej. Generalnie same minusy: zjechane włosy i efekt dzidzia piernik. Ta fryzura bardzo nieładnie wyciągała yangowe elementy mojej twarzy: duży nos i ostrość rysów. Z perspektywy czasu oceniam ten efekt jako dość karykaturalny, ale wtedy tak bardzo chciałam mieć loki, że to ignorowałam.
Tak, to trwała na tych zdjęciach. Faktycznie u ciebie jakoś nie bardzo wyszła. Ale tobie bardzo dobrze moim zdaniem w długich i prostych włosach.
No ja miałam potem włosy wręcz zmasakrowane.
SoftClassic, u mnie cieniowanie nie pomaga na przyklap, a chimay chyba też na wcześniejszej focie miała cieniowane i super to nie wyglądało. Co do układania włosów, ja i tak myję codziennie rano, to i układam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-05-14 o 13:58
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 14:04   #4727
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87848698]Tak, to trwała na tych zdjęciach. Faktycznie u ciebie jakoś nie bardzo wyszła. Ale tobie bardzo dobrze moim zdaniem w długich i prostych włosach.
No ja miałam potem włosy wręcz zmasakrowane.
SoftClassic, u mnie cieniowanie nie pomaga na przyklap, a chimay chyba też na wcześniejszej focie miała cieniowane i super to nie wyglądało. Co do układania włosów, ja i tak myję codziennie, to i układam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Taki efekt jak Twój chciałam właśnie mieć. Też bardzo trudno było mi włosy wyprowadzić na prostą, końce mi się kruszyły i na poduszce miałam pełno kawałków włosów, które po prostu odpadały. Ostatecznie musiałam ścinać po trochu to co podrosło, bo na krótką fryzurę nie byłam w stanie się zdecydować.
Zgadza się z tym cieniowaniem, mam dokładnie odwrotny efekt do zamierzonego, jakby mnie napadło stado głodnych szczurów. Fryzury lat 00 to był mój osobisty koszmar
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 14:19   #4728
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Taki efekt jak Twój chciałam właśnie mieć. Też bardzo trudno było mi włosy wyprowadzić na prostą, końce mi się kruszyły i na poduszce miałam pełno kawałków włosów, które po prostu odpadały. Ostatecznie musiałam ścinać po trochu to co podrosło, bo na krótką fryzurę nie byłam w stanie się zdecydować.
Zgadza się z tym cieniowaniem, mam dokładnie odwrotny efekt do zamierzonego, jakby mnie napadło stado głodnych szczurów. Fryzury lat 00 to był mój osobisty koszmar
Moje były bardzo suche, zniszczone i też aż połamane miejscami. Również scinalam stopniowo, bo na bardzo krótko nie mogłam się odważyć.
Z cieniowaniem - dokładnie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Przekonałam się do tej sukienki w kwiatki, która wcześniej wydawała mi się nie w moim stylu. Wrzuciłam dwa zdjęcia jak coś, niestety tylko połowy sylwetki. I sorry za brudne lustro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 14:29   #4729
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

A nie, nie mam na myśli takich bardzo wycieniowanych włosów, tylko takie lekko postopniowane przy twarzy - jak w załączniku. Moim zdaniem tych kilka stopni czyni fryzurę lżejszą i ciekawszą.


Dziś przyszła do mnie kolejna przesyłka i w sumie miałam robić wielkie przymierzanie, ale boli mnie głowa i chyba nic z tego .


@Celestine - bardzo ładnie zarówno we wzorku jak i w kolorach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (179,6 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez SoftClassic
Czas edycji: 2020-05-14 o 14:30
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-14, 14:33   #4730
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
A nie, nie mam na myśli takich bardzo wycieniowanych włosów, tylko takie lekko postopniowane przy twarzy - jak w załączniku. Moim zdaniem tych kilka stopni czyni fryzurę lżejszą i ciekawszą.


Dziś przyszła do mnie kolejna przesyłka i w sumie miałam robić wielkie przymierzanie, ale boli mnie głowa i chyba nic z tego .


@Celestine - bardzo ładnie zarówno we wzorku jak i w kolorach.
Dziękuję
Taka fryzura może i ładnie wygląda na gestych/grubych włosach. Na moich klapnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 14:40   #4731
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
A nie, nie mam na myśli takich bardzo wycieniowanych włosów, tylko takie lekko postopniowane przy twarzy - jak w załączniku. Moim zdaniem tych kilka stopni czyni fryzurę lżejszą i ciekawszą.


Dziś przyszła do mnie kolejna przesyłka i w sumie miałam robić wielkie przymierzanie, ale boli mnie głowa i chyba nic z tego .


@Celestine - bardzo ładnie zarówno we wzorku jak i w kolorach.

Ooo... podoba mi się to! Zabiorę zdjęcie przy następnej wizycie u fryzjera. Ja mam mega gęste i raczej grube włosy wiec takie rzeczy się sprawdzają.

Nie rozwiązują tylko kwestii wiązania do pracy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 14:56   #4732
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ooo... podoba mi się to! Zabiorę zdjęcie przy następnej wizycie u fryzjera. Ja mam mega gęste i raczej grube włosy wiec takie rzeczy się sprawdzają.

Nie rozwiązują tylko kwestii wiązania do pracy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też muszę mieć związane w pracy, bardzo siebie nie lubię w tej wersji + ten mój mysi ogon (koka nie umiem robić). Kolejny argument za krótszymi włosami u mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 15:16   #4733
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
A nie, nie mam na myśli takich bardzo wycieniowanych włosów, tylko takie lekko postopniowane przy twarzy - jak w załączniku. Moim zdaniem tych kilka stopni czyni fryzurę lżejszą i ciekawszą.


Dziś przyszła do mnie kolejna przesyłka i w sumie miałam robić wielkie przymierzanie, ale boli mnie głowa i chyba nic z tego .


@Celestine - bardzo ładnie zarówno we wzorku jak i w kolorach.
Mnie się takie fryzury kojarzą przede wszystkim z naturalami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 16:00   #4734
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dobra, wrzucam moje nowe nabytki. Ale chyba wszystko pójdzie z powrotem:
1. Niebieska - moja faworytka. Jest jednak za strojna na co dzień i wolałabym, żeby nie miała tej falbany z boku.
2. Czarna - oj, przytłacza mnie zupełnie. Widać, że szyta na wysoką SD a nie na taką jak ja. No i ta czerń również przytłacza...
3. Czerwona - naruralowa... pfffff, bez komentarza

4. Ceglasta - może gdyby była ciut dłuższa?

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ooo... podoba mi się to! Zabiorę zdjęcie przy następnej wizycie u fryzjera. Ja mam mega gęste i raczej grube włosy wiec takie rzeczy się sprawdzają.

Nie rozwiązują tylko kwestii wiązania do pracy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moim zdaniem jest to dobra opcja do pracy - możesz związać i wyciągnąć z koka/kucyka kilka kosmyków (tych przy twarzy). Moim zdaniem bardzo dobra fryzura dla Ciebie.
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:41   #4735
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87848738]Moje były bardzo suche, zniszczone i też aż połamane miejscami. Również scinalam stopniowo, bo na bardzo krótko nie mogłam się odważyć.
Z cieniowaniem - dokładnie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Przekonałam się do tej sukienki w kwiatki, która wcześniej wydawała mi się nie w moim stylu. Wrzuciłam dwa zdjęcia jak coś, niestety tylko połowy sylwetki. I sorry za brudne lustro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Fajnie w tej sukience i w jej kolorach. Ale te kreski! One tak mi się u Ciebie nie widzą, ale wiem, że je uwielbiasz. A o ile kreski ogólnie mi się podobają, to u Ciebie ani trochę może gdyby były krótsze i bardziej do góry, może grubsze, ale no żeby nie były takie proste.

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Dobra, wrzucam moje nowe nabytki. Ale chyba wszystko pójdzie z powrotem:
1. Niebieska - moja faworytka. Jest jednak za strojna na co dzień i wolałabym, żeby nie miała tej falbany z boku.
2. Czarna - oj, przytłacza mnie zupełnie. Widać, że szyta na wysoką SD a nie na taką jak ja. No i ta czerń również przytłacza...
3. Czerwona - naruralowa... pfffff, bez komentarza

4. Ceglasta - może gdyby była ciut dłuższa?

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------


Moim zdaniem jest to dobra opcja do pracy - możesz związać i wyciągnąć z koka/kucyka kilka kosmyków (tych przy twarzy). Moim zdaniem bardzo dobra fryzura dla Ciebie.
1. Faktycznie najlepsza opcja i mam podobne zdanie co do tej falbany z boku.
2 i 3 nie
4. Też uważam, że dłuższa byłaby lepsza.



Mówiłyście o trwałej. Ja jakiś czas temu pofalowalam sobie lekko mojego boba. Podobała mi się objętość, którą tym uzyskałam wrzuciłam zdjęcie do albumu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 18:24   #4736
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Też kiedyś odważyłam się na trwałą. To miały być dość duże fale. Wyszło tak, że połowa włosów była w drobne loczki (od spodu), a połowa spalona tak, że nawet splot puścił.

Jak miałam mokre włosy, to ciągnęły się jak guma i urywały. Były zupełnie miękkie i jakby klejące :/
Miałam wtedy włosy "do tyłka" i myślałam , że zabiję fryzjerkę :P

Od tamtej pory sama sobie podcinam włosy, grzywkę itp. :P


Na marginesie - chyba bym padła jakbym musiała codziennie myć głowę :P


Celestine - sukienka ładna. Ale co do kresek się zgadzam :P Może spróbuj brązowe? Albo krótsze? Jestem ciekawa jakby wyglądały.


Soft Classic - 1. Nie podoba mi się falbana z boku; 2. Przytłacza. 3. Nope :P Po prostu. 4. A ta mi się podoba. Długość też wydaje mi się ok.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 19:28   #4737
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87848738]Moje były bardzo suche, zniszczone i też aż połamane miejscami. Również scinalam stopniowo, bo na bardzo krótko nie mogłam się odważyć.
Z cieniowaniem - dokładnie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Przekonałam się do tej sukienki w kwiatki, która wcześniej wydawała mi się nie w moim stylu. Wrzuciłam dwa zdjęcia jak coś, niestety tylko połowy sylwetki. I sorry za brudne lustro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Sukienka chyba spoko, chociaż ciężko ocenić po połowie sylwetki.
Uważam, że bardzo ładnie Ci w takiej kresce na oczach.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 19:56   #4738
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Sukienka chyba spoko, chociaż ciężko ocenić po połowie sylwetki.
Uważam, że bardzo ładnie Ci w takiej kresce na oczach.
Dziękuję ci dobra kobieto, chociaż ty jedna nie hejtujesz moich ukochanych kresek Dziewczyny wyżej, łamiecie mi serce No ale i tak miałam popróbować innego makijażu oka, innych kresek, więc może w końcu się za to zabiorę i pokażę zdjęcia.


Soft Classic, bardzo podoba mi się niebieska bluzka i spodnie z wysokim stanem. Niebieska sukienka w kwiaty - ten wzór bardzo cie przytłacza, ale kroj chyba fajny. Czarna w kropki jest za długa i takie rozkloszowanie ci nie pasuje. Wzór też mi znowu nie gra. Czerwona z rękawem 3/4 - jakoś nie, chyba znowu przez ten klosz. Czerwona z guzikami mi się podoba i takie trochę zgaszone kolory chyba ci leżą. Bo te czyste, nasycone moim zdaniem nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Martaakow, bardzo ci ładnie, fajna taka objętość. Chyba też masz tak, że im mniej przylizania, tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-05-14 o 19:54
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 21:51   #4739
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Dobra, wrzucam moje nowe nabytki. Ale chyba wszystko pójdzie z powrotem:
1. Niebieska - moja faworytka. Jest jednak za strojna na co dzień i wolałabym, żeby nie miała tej falbany z boku.
2. Czarna - oj, przytłacza mnie zupełnie. Widać, że szyta na wysoką SD a nie na taką jak ja. No i ta czerń również przytłacza...
3. Czerwona - naruralowa... pfffff, bez komentarza

4. Ceglasta - może gdyby była ciut dłuższa?
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87849774]
Soft Classic, bardzo podoba mi się niebieska bluzka i spodnie z wysokim stanem. Niebieska sukienka w kwiaty - ten wzór bardzo cie przytłacza, ale kroj chyba fajny. Czarna w kropki jest za długa i takie rozkloszowanie ci nie pasuje. Wzór też mi znowu nie gra. Czerwona z rękawem 3/4 - jakoś nie, chyba znowu przez ten klosz. Czerwona z guzikami mi się podoba i takie trochę zgaszone kolory chyba ci leżą. Bo te czyste, nasycone moim zdaniem nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No zgadzam się z Wami. Najlepsza by była chyba ta ostatnia ceglasta, ale ciut dłuższa. Co do wzoru tej niebieskiej, to też mi jednak nie do końca gra i zdaje się przytłaczać. Tylko nie bardzo wiem, dlaczego.



Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mówiłyście o trwałej. Ja jakiś czas temu pofalowalam sobie lekko mojego boba. Podobała mi się objętość, którą tym uzyskałam wrzuciłam zdjęcie do albumu.
Super Ci w tej fryzurze

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Na marginesie - chyba bym padła jakbym musiała codziennie myć głowę :P
No ja niestety muszę. Jak jeszcze miałam fazę włosomaniactwa, to mi to nie przeszkadzało, bo mogłam dzięki temu dużo testować, ale ten etap już mi dawno minął i codzienne mycie i suszenie już mnie tylko męczy.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Celestine - sukienka ładna. Ale co do kresek się zgadzam :P Może spróbuj brązowe? Albo krótsze? Jestem ciekawa jakby wyglądały.
Mnie się też Celestine podoba w tej sukience. Kreski mnie nie rażą.


Ja ciągle mierzę okulary. Teraz taki model KLIK, mój facet twierdzi, że pasują, ale ja nie jestem pewna. Co powiecie?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-05-15 o 08:10
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 21:57   #4740
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chimay, dzięki za opinię. Okulary nie są złe, ale to dalej jeszcze nie to. Chyba szkła są za blisko i ten kształt tak nie do końca pasuje.
No u mnie też codzienne, i w dodatku poranne mycie głowy to koniecznosc, inaczej wyglądam jak niemyty menel. Niestety włosy bardzo mi się przetłuszczają przez noc, nawet jeśli myje je wieczorem. Jak już naprawdę nie mam wyjścia (sytuacja typu gdzieś zaspałam) to ratuję się suchym szamponem, jest ok, ale i tak czuję się brudna i pod koniec dnia jednak widać, że włosy nie są świeże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-05-14 o 22:04
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.