alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-18, 08:23   #1
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Wink

alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu


Mam pytanie do specjalisty i do wszystkich którzy się znają.
Ostatnio zamarzył mi się kolor srebrnego blondu na włosach. Użyłam już farby Loreal metalic blond silver - dobrze rozjaśnił i zostawił na włosach srebrną poświatę niestety poświata na włosach była przez pierwszy tydzień. Więc zaczełam szukać innych farb o srebrnej barwie .

Natrafiłam na ALCANTARA.

Ja mam włosy rozjaśnione na blond a odrosty koloru ciemny blond- jasny brąz. I chciałam kupić z allegro 2 farby i 2 utleniacze. Pierwszy zestaw do rozjaśnienia odrostów ( z utleniaczem o wyższym proceńcie) a drugi ( z niższym procentem utleniacza) do wyrównania ( ufarbowania) już rozjaśnionych włosów. Zadzwoniłam do sprzedawcy z myślą że mi doradzi czy kolor SUPERROZJAŚNIAJĄCY SREBRNY nadaje się do tego i jakie utleniacze mam dodać niestety sprzedawca namotał mi najpierw że odcienie superrozjaśniające nie rozjaśniają tylko farbują potem jeszcze coś tumaczył a na koniec powiedział że kolory superrozjaśniające tylko rozjaśniają a nie farbują na np srebrny. Dodał jeszcze że utleniacze 3%,6%,9%,12% nie polegają na tym że im wyższy procent tym mocniej rozjaśnia ale jednocześnie stwierdził że utleniacz 12% nadaje się tylko do dekoloryzacji.
Na koniec powiedział że się nie zna i kazał mi się doradzić kogo innego.

Więc pytam czy kolor SUPER ROZJASNIAJACY SREBRNY z palety farb ALCANTARA można używać zarówno do farbowania jak i rozjaśniania i jaki utleniacz dodać by włosy rozjaśnić a jaki by je tylko ufarbować?

Proszę was bardzo o odpowiedź i radę
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:07   #2
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Coś widze że nikt się chyba nie orientuje.

Piszcie jak wiecie cokolwiek
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 18:27   #3
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do specjalisty i do wszystkich którzy się znają.
Ostatnio zamarzył mi się kolor srebrnego blondu na włosach. Użyłam już farby Loreal metalic blond silver - dobrze rozjaśnił i zostawił na włosach srebrną poświatę niestety poświata na włosach była przez pierwszy tydzień. Więc zaczełam szukać innych farb o srebrnej barwie .

Natrafiłam na ALCANTARA.

Ja mam włosy rozjaśnione na blond a odrosty koloru ciemny blond- jasny brąz. I chciałam kupić z allegro 2 farby i 2 utleniacze. Pierwszy zestaw do rozjaśnienia odrostów ( z utleniaczem o wyższym proceńcie) a drugi ( z niższym procentem utleniacza) do wyrównania ( ufarbowania) już rozjaśnionych włosów. Zadzwoniłam do sprzedawcy z myślą że mi doradzi czy kolor SUPERROZJAŚNIAJĄCY SREBRNY nadaje się do tego i jakie utleniacze mam dodać niestety sprzedawca namotał mi najpierw że odcienie superrozjaśniające nie rozjaśniają tylko farbują potem jeszcze coś tumaczył a na koniec powiedział że kolory superrozjaśniające tylko rozjaśniają a nie farbują na np srebrny. Dodał jeszcze że utleniacze 3%,6%,9%,12% nie polegają na tym że im wyższy procent tym mocniej rozjaśnia ale jednocześnie stwierdził że utleniacz 12% nadaje się tylko do dekoloryzacji.
Na koniec powiedział że się nie zna i kazał mi się doradzić kogo innego.

Więc pytam czy kolor SUPER ROZJASNIAJACY SREBRNY z palety farb ALCANTARA można używać zarówno do farbowania jak i rozjaśniania i jaki utleniacz dodać by włosy rozjaśnić a jaki by je tylko ufarbować?

Proszę was bardzo o odpowiedź i radę

Oj , chyba wiem do kogo dzwoniłaś- ten sprzedawna jest rzetelny , ale nie zna się na farbowaniu. PO pierwsze procent rozjaśniacza decyduje o sile rozjasnienia. PO drugie farba superrozjasniająca rozjaśnia a jeśli ma w nazwie dodatkowy odcień to powinnas się spodziewać , że dodatkowo ma go zapewnić. To, że ta akurat farba rozjaśnia gwarantuję, bo ją miałam.
Zdanie " jaki utleniacz by rozjaśnic a jaki by tylko ufarbowac" nie ma sensu jesli bowiem dasz zbyt słaby procentowo utleniacz będziesz miała włosy rudawe. Farby rozjaśniające/ superrozjaśniające mają rozjaśniać w pierwszej kolejności, one nie farbują, dlatego nakładac powinnaś je od razu z odpowiedniej siły utleniaczem.
Pisałam już, że ja używam 9% i trzymam 50 min i efekt jest super, utleniacz 12% bedzie jeszczesilniejszy.
Tego typu farby używa się raz, nakładając ją drugi raz nawet z mniejszym utleniaczem możesz włosy tylko podniszczyć. Farbując odrosty natomiast nakładasz farbę superrozjaśniająca na same odrosty, powiedzmy na pół godziny- 40 min, po czym na 10 min ( góra) rozprowadzasz jeszcze na resztę włosów.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 07:01   #4
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Dzięki mariti za odpowiedź, rozumiem dokładnie o co ci chodzi podobnie użyłam Loreala metalic blond silver na odrosty najpierw trzymałam 30 min wtedy reszte farby nałorzyłam na już reszte włosów i trzymałam jeszcze 10-15 min no w efekcie odrosty 3 cm miałam koloru słonecznego a reszte jaśniutki z srebrną poświatą ale ten srebrny po tygodniu mi zszedł a ten srebrny efekt jest dla mnie najważniejszy i myśle że zszedł bo trzymałam farbę tylko 10 min albo tak już mają farby loreal że szybko schodzą.

A jeszcze mam do ciebie jedno pytanie w ofercie kupna tych farb obok odcieni superrozjaśniających podane są neutralizatory a dokładnie obok koloru superrozjaśniający srebrny widnieje neutralizator szary o co z nim chodzi czy musze go też kupić czy co to jest?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 08:16   #5
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

żeby mieć tą srebrną poświatę proponuje zastosowanie płukanki do włosów SREBRNEJ (ma kolor różowy). Możesz wkroplić jej troche do szamponu i stosować przy każdym myciu
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 09:37   #6
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Anastazjaa dzięki za dobrą rade napewno kupie i spróbuje ale najpierw trochę włosy rozjaśnie bo ostatnio pofarbowałam ja na jasny popielaty blond i są troche szarawe
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 09:58   #7
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

tylko jesli uzyjesz plukanki to zlapie ona tylko te rozjasnione na "biało" włosy, żółtosłoneczny odrost niestety nie złapie...
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-19, 14:31   #8
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

tak sobie właśnie myślałam , ale i tak dobrze bo odrost jak sobie rozjaśnie to ten 1 cm żółtego tak się w oczy nie rzuca co prawda teraz mam odrosty rozjśnione 4 cm na zółto ( to dlatego że długo broniłam się przed rozjaśnianiem i kombinowałam z farbami) ale następny raz grzecznie ufarbuje w termie.A że płukanka nie łapie na żółtych odrostach mnie nie dziwi ja żeby zakryć te 4 cm żółtego od głowy użyłam farby garnier belle color jasny popielaty blond i nic nie zakryła tylko bardziej włosy zniszczyła a płukanka chociaż nie niszczy.
A jakiej firmy używasz płukanki ja znalazłam w internecie płukanki Kulpol( srebrzyk), Gschwentner Haarkosmetik, Florillum ( niby profesjonalna)
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 14:37   #9
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

A co do farby Alcantara to się na nią zdecyduje i zrobie mniej więcej tak jak Mariti farbne odrosty i te pożółkłe włosy po ostatnim rozjaśnianiu potrzymam ( tyle że krucej do max 35 min ) i w nałoże reszte na włosy jasne na 10 min. Oczywiście z 9% utleniaczem bo nie chce skończyć łysa.
A potem będe sobie płukanką włosy dosrebrzać.

Piszcie jeszcze jak macie coś ciekawego do napisania ja zawsze zaglądam i odpisuje ( bo w domu jak zaczynam mówić o kosmetykach to wszyscy się ewakuują) . A jak mi wyjdzie lub ( jak to mój mąż mówi) nie wyjdzie napisze.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 09:21   #10
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Witam nikt nic nie pisze a podobno 40% farb kupowanych w sklepach to blond a nikogo nie interesuje zafundowanie sobie tego kolorku farbą profesjonalną?

Piszcie jak coś wiecie o farbach profesjonalnych i utleniaczach.
Jaki wybrać utleniacz do rodzaju farbowania.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 11:26   #11
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Ja chetnie się dowie bo te całe utleniacze i i procenty to dla mnie czarna magia. Od niedawna dopiero wiem że immniejsza procentowo woda tym mniej niszczy włosy. Kocham blond ale od rozjaśniacza miałam juztak zniszczone włosy że zafundowałam sobie dużo brązowych pasemek by nie przejmoeaćsie odrostami i roz[oczęłam kuracje.
teraz już są ok i ostatnio wybrałam się do salonu na balejaż z decyzją ze bedzie to balejaż robiony blond farbą a nie rozjaśniaczem,ale fryzka powiedziała ze mi nie złapie i zaproponowała słabą wode utleniona (pewnie było to 3%) i dłuzsze trzymanie na głowie i dzieki temu się nie zniszczą.
Ale co z tego ze sie nie zniszcyły jak mam 2cm platynowych pasemek a reszta jest albo cimno blond albo miedziana wygląda to okropnie.
Dlatego teraz napaliłam się na rozjaśniacz Loreala który podobno nie niszczy tak włosów,atu nagle czytam o jakis farbach Alcantra - narazienie mam czasu alejak tylko bede miała chwile to przeczytam watek im poswiecony :0
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 12:51   #12
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Moje płukanki kupiłam za 5 pln, chyba cella, czy coś w tym stylu. Co do tego, że nie niszczą włosów, to sie nie zgodze, bo one mocno je wysuszają (nają chyba w sobie alkohol lub coś takiego).
Ale przy jasnych włosach to jesteśmy już przyzwyczajone do ich nawilżania
Ja używam rozjaśniacz 9% ale robie tylko balejaż na odrostach a póżniej płukankę, żeby nadać im srebrny odcień. Na koniec nawilżająca odżywka.. i gotowe
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 15:55   #13
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

No ja już sobie zamówiłąm farbę z allegro ( od faceta o nicku herbatnik1 ) alcantara superrozjaśniający srebrny i do tego utleniacz 9% teraz czekam na przesyłkę ale też nie od razu sobie farbne bo moje odrosty mają na razie 2 milimetry poczekam aż będzie dobry centymetr.
Do anastazji też bym sobie robiła balejaż albo pasemka ale mój mąż jak z resztą większość facetów uważa im jaśniejsze tym lepsze więc zrobie sobie tak jak już pisałam wcześniej rozjaśnie odrosty i na chwile nałoże na końcówki żeby je trochę też odświeżyć i rozjaśnić. A co do płukanki to zanim się wybiorę do sklepu kosmetycznego to trochę trwa więc jak już zamawiałam z allegro farbę rozejżałam się za płukanką niestety nie było wiec zamówiłąm sobie szampon silver który niweluje żółty odcień z włosów i zobaczę jak się nie sprawdzi to ruszę dupe i pójde do sklepu po płukanke ( przy okazji do szamponu kupiłąm jeszcze jedwab na końcówki i odżywkie z jedwabiem)


Do Niuniaczek moim zdaniem u fryzjera zrobili ci farbą 6% bo utleniacze 3% to są farby ton w ton czyli bardzo słabe ( tak czytałam) . Czytałam też że :
- utleniacze 6% służą do farb tych które mają rozjaśnić najwyżej o 1 ton
- utleniacze 9% rozjaśniają od 3 do 4 ton
- utleniacze 12% rozjaśniają 7- 8 ton ( dodaje się je do dekolyzatorów)
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 10:37   #14
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

To napisz jaki bedzie efekt! Bo ja zamierzam kupic u tego faceta popielato-platynowy blond (przysłał mi zdjecia z palety i ten mi sie podobał najbardziej) ale też zastanawiałam się nad tym co Ty. Poza tym chcę jeszcze kupic dekoloryzator a potem dopiero na niego nałożyć farbe, ponieważ schodzę od dłuższego czasu z rudego na blond i mam gdzie niegdzie jeszcze rude pasma i sądzę, że sama farba nie starczy Ja bedę zamawiać u niego dopiero za jakieś dwa tygodnie, mam nadzieję, że do tego czasu zdążysz juz wypróbować
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 12:22   #15
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Witaj Alu dokłądnie nie wiem kiedy będe farbować włosy bo muszę poczekań aż odrosty będzie mocno widać ale kto mnie zna wie że długo nie będe czekać bo jak mam siedzieć z nową farbą pod jednym dachem to długo nie wytrzymam . A co do twojego przechodzenia z rudego ja kiedyś farbowałam włosy na rubinowy potem zrobiłam sobie trwałą przez co moja czerwień spłowiała więc pofarbowałam się na burgunt no a z niego chciałam wrócić do blondu ( jak jeszcze miałam trwałą) no to była wesoła przemiana przez kolor pomarańczy na złoto aż po blond ale włosom do śmiechu nie było ( no ale są nadal nie uciekły z głowy więc męcze je dalej)
A co do farby alcantara Jak już pisałam pierw ufarbuje odrost ciemny ( ciemny blond -jasny popielaty brąz) potem te włosy które ostatnio rozjaśniły mi na złoto a potem na chwile reszte. A moje włosy wyglądają tak jak na zdjęciach poniżej jak widzicie od czubka głowy już widać niewielki odrost a zaraz po nim 3-4 cm złotego blondu no a reszta jasna.
Wklejam moje zdjęcia przed farbowaniem żeby pokazać jak przed i jak po wygląda ( oczywiście staram się pokazać mniej więcej bo wiadomo odcień różnie widać zależy od światła i od monitora) Oczywiście opisze też jak stan włosów wygląda po rozjaśnianiu dość mocnym utleniaczem ( bo 9% )


Chętnie też zobaczyłabym wasze kolorki ( bo fajnie sobie obejżeć próbki kolorów i to nie tylko blondów)
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 12:29   #16
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Coś mi zdjęć nie załączyło więc teraz dodaje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02958.JPG (18,3 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02925.JPG (56,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02935.JPG (112,4 KB, 119 załadowań)
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 14:17   #17
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

W tym wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168924
jakaś dziewczyna pisze o farbie alcantara, chyba właśnie o tym kolorku który Ty sobie kupiłaś
Fajny masz kolor włosów szczególnie na końcowkach
Własnie do takiego dąże. Ale nie wkleję zdjęć moich włosow bo to jak narazie nieporozumienie, tysiąc róznych odcieni blondów, od platyny po miedź Mam nadzieje, że po farbowaniu alcantarem bedzie lepiej, tylko czekam na ta magiczną date 17.02, kiedy będę farbować!
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 08:33   #18
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Alu przeczytałam ten wątek i na temat farby alcantara wypowiedziała się tam Mariti która także w tym naszym wądku też nam ją poleciła. Mariti ma podobny kolor włosów do moich przynajmiej te naturalne czyli ciemny popielaty blond więc mam nadzieje że mi też wyjdzie. Tak licze że przesyłka z farbą dzisiaj przyjdzie.
A wczoraj farbowałam mamie włosy farbą z palette rozświetlony popielaty blond która rozjaśnia od 2-4 ton. Moja mama ma naturalny kolor włosów biało- pobielate. I o dziwo ta farba nie chwyciłą jej tak mocno trochę rozjaśniła. Chociaż ja tej farby nie polecałam ale przedewszystkim ze wzgledu na jej agresywność.

A dzięki jeszcze za komplement, ja ostatnio jak kombinowałam z farbami popielatymi to żałowałam ale mam nadzieje że twój upatrzony kolor czyli platynowo-popielaty wyjdzie dobrze ale radziłabym ci kupić do niej utleniacz 9% bo niższy nie poradzi sobie z twoimi miedzianymi refleksami.
A już dokłądniej doradze ci po farbowaniu. Ja z resztą teraz kupiłam sobie tylko jedną farbę i jeden utleniacz ale jak kolor będzie łądny i farba delikatna dla włosów to kupie sobie parę paczek i zbiorę zamówienia od rodzinki.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 11:36   #19
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Milcia widzę ze się troszke znasz na farbowaniu w domu więc mam do Ciebie 2 pytanka:
1. Czy możesz polecićjakiesfajne srronki na których wszystkie zasady farbowania, rodzaje utleniaczy, reguły itp sąładnie opisane?
2. Marzy mi się taki blond...Jaki to kolor ,wydaje mi się ze są to tylko 2 kolorki na górze to chyba nie jest już platyna a ten pod spodem to nie mam pojecia. I tak pewnie pójde do fryzjera ale z doświadczenia wiem że jesli zaniose jakiekolwiek zdjecie jasnego blondu zaraz mi mówią ze to rozjaśniacz, ble ble ble i ze proponuja balejaż (bo oczywiscie mam z 6 kolorów na głowie)
Tak sobie mysle przecież rozjasniaczem nie uzyskam koloru jaki bym chciała, ale wg tego co piszecie jak dam mozniejszy utleniacz do farby to powinny sie rozjasnic i nadac odpowiedni kolor yes? Najbardziej boje sie kurczaka ,nie chce miec białej platyny ale teznie takie typowo żółte hm...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 09203e57001803a04592b5fb.jpg (49,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bb.jpg (29,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d9237c58000c76e44592cd98.jpg (12,7 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24.jpg (12,4 KB, 63 załadowań)
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-25, 12:56   #20
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

do Niuniaczek na twoje pierwsze pytanie nie mam odpowiedzi sama szukałam po internecie odpowiedzi ponieważ sama nie znam żadnych stron które dokłądnie wyjaśniają zasady mieszania farb czy odcieni wydaj mi się że nie ma tego w internecie bo są to tematy kursów fryzjerskich które są dość drogie ( zanim zamówiłam farbę z allegro szukałam ). O farbach drogeryjnych jest trochę w internecie ale są to takie dobre rady i wady- zalety.

Ja osobiście farbowałam w życiu dużo ( z różnym efektem także takim że koń by się uśmiał). A na temat farbowania wiem tyle ile mi jest potrzebne. Czyli jak ufarbować żeby mniej więcej wyszło jak zachować włosy w dobrej kondycji.

Co do zdjęć dody mimo że jej nie lubie kolor jej włosów mi się podoba ( kiedyś miała brzydki blond nienaturalnie wyglądający) Moim zdaniem jej kolor włosów wacha się miedzy popielatym a platynowym czyli nie jest do końca taki szarawy co powodują farby popielate ( dóżo osób na wizażu w recenzji kosmetykó farb Loreala chwaliło sobie pomieszanie 2 farb loreal exelence perłowy blond i loreal exelence jasny blond popielaty superrozjaśniający - zastanawiałam się dlaczego i po obejżeniu opakowań tych dwóch farb doszłąm do wniosku że te dwie farby mimo że rozjaśniają to popielaty mocniej bo jest to farba z serii rozjaśniających a perłowy słabiej bo służy do farbowania a nie wybitnie rozjaśniania więc moc tych utleniaczy wacha się między 9% a 6% bo najprawdopodobniej tyle te farby zawierają dodatkowo w połączeniu ze sobą tych dwuch odcieni czyli szarego- popielatego z delikatnym białym- perłowym daje ładny naturalny kolor wydaje mi się że mniej więcej doda ma ten kolor na głowie lecz taki ten wariant jest dobry na kolor wyjściowy średni blond - góra ciemny blond ale nie ciemiejszy )
Co bym mogła ci doradzić sama nie jestem zwolenniczką rozjaśniaczy samych w sobie bo nie nadają naturalnego odcienia włosom tylko je odbarwiają.

Jak już byś chciała coś z Loreala to polecam odcień metalic blond silver bo reszta farb rozjaśniających z loreala bardzo słąbo rozjaśnia ( wiem bo zawsze w supermarketach lampie się na farby godzinami patrze na ich efekt na kolorze wyjściowych itd) wiec z farb loreala nic mocniej nie rozjaśnia niż włąśnie Loreal color booster metalic blond silver dodatkowo nadaje fajny srebrzysty odcień.

Pisałąś że masz ciemne pasemka na włosach i to jest największy problem nie wiem dokłądnie jakie masz włosy jakbym widziałą zdjęcie to by było łątwiej ale jęśli masz zdrowe ( pisałąś że są dość zdrowe) a ponadto naturalnie gróbe ( chodzi mi o pojedyńczy włos ) więc mogłabyś spróbować przed tym najważniejszym farbowaniem odparwić pasemka jakimś dekoloryzatorem. Nie wiem dokłądnie jakiego koloru masz włosy jeśli np. brązowe pasemka a kolor naturalny ciemny blond to powinnaś nałożyć dekoloryzator na posemka odczekać większość czasu i wtedy nałożyć go jeszcze na reszte włosów. Po takim rozjaśnieniu twoje włosy by były gdzieniegdzie złote a pasemka pewnie miedziane. Co do dekoloryzatora to chyba loreal ma w swojej ofercie lub wella decore albo rozjaśniacz z alcantary który sprzedaje ten sam facet z allegro co sprzedaje farby ale do rozjaśniacza dodaje się utleniacz 12%. Po takiej dekoloryzacji mogłabyś już właściwie rozjaśnić włosy a kolory popielate byłyby wskazane na te złote refleksy po dekoloryzacji i teraz ja bym wybrała coś z alcantary to są niektóre odcienie z alcantary
POPIELATE / BEŻE / PERŁOWE
5/1 Jasny popielaty brąz
6/1 Ciemny popielaty blond*
7/1 Średni popielaty blond*
8/1 Jasny popielaty blond**
9/1 Bardzo jasny popielaty blond***
10/1 Popielato-platynowy blond***
6/12 Ciemny beż*
8/12 Jasny beż**
10/12 Platynowy beż***
8/6 Perłowy jasny blond**
10/6 Perłowo-platynowy blond***
11/6 Platynowa masa perłowa***

11/1 Super rozjaśniający srebrny
11/2 Super rozjaśniający złoty

11/60 Super rozjaśniający perłowy

Zeby zrobić się na dode to ja bym wybrałą 10/1 popielato-platynowy z 9% wodą.



Po dekoloryzacji i farbowaniu nie będziesz miałą zbyt zdrowych włosów ale przy odpowiedniej pielęgnacji dojdą do łądu przez 2 tygodnie. Ja polecam jedwab sama stosuje.


Pisałaś że masz jeszcze czas więc poczekaj aż ja wypróbuje na odrosty i na włosy tą profesjonalną farbę i napiszę co i jak.
Jak przeczytałąś to wszystko i nie zasnełąś to gratulacje bo jak ja zaczynam gadać o farbowaniu czy kosmetykach to zawsze się w pokoju pusto robi no cóż karzdy ma swojego bzika ja uwielbiam farby i kosmetyki i chociaż mój kolor włosów mi się podoba to uwielbiam kombinować zmieniać a jak ktoś się dostanie w moje ręce to uwielbiam robić małe metamorfozy z kaczątka w łabędzia dobra nie piszcie że jestem stuknięta
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:39   #21
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż. Co do moich włosów to trudno określić jaki mam kolor bo mam ich z 6. Mój natralny tooczywiscie ciemny blond .ale kiedys dawno temu byłam na darmowej koloryzzacji w salonie Loreal (nie wdajac sie w szczególy po farbowaniu dowiedziałam sie ze panie testuja farby które zle wychodza na włosach) i po tej koloryzacji miałam włosy cos jak Brodzikowa w Magdzie M, mi sie ten kolor strasznie nie podobał i walnełam sobie naturalny blond 7.0 z farb CeCe, kolor który wyszedł bardziej przypominała jasny braz.... ale nawet byłam zadowolona po czym po 2 tyg zmył sie całkowicie i miałam takie niewiadomo co barzdo bardzo jasny braz (sraczka). Pózniej poszłam do profesjonalnego fryzjera, Pan powiedział mi ze absolutnie nie zrobi mi blondu bo farba nie złapie a rozjasniacz spowoduje ze odpadno mi włosy (tak miałąm zniszczone) wiec postanowilismy ze połozy mi jakas ciemna farbe by stonowac ten kolor i delikatne blond reflexy na górze....no i trutaj tez był problem bo z doswiadczenia wiem ze jak kłade na skóre głowy farbe to piecze mnie niemiłosiernie (nie zartuje raz to nawet mi było słabo) a potem mam same strupy na skórze ...wiec fryzjer stweirdził ze zrobimy duzo pasemek ciemny braz i na górze blond. Bardzo fanie to wyszło ale wiadomo po jakims czasie sie troce zmyło i wypłowiało
takze do tej pory miałam kolory:
- ciemny braz
- góra jasne blond pasemka
- i ten brzydki sprany

Ostanio zrpobiłam sobie reflexy blond słabym rozjasniaczem
i dodatkowo mam jeszcze:
- miedziany kolor (z rozjasniania tych ciemno brazowych)

No ico tu poczac... dekoloryzatornie wchodzi w gre , sama tez nie chce ekperymentowac, chce sie zwrócic z konkretna farba albo pomysłem do fryzjerki by nie było ze znowu wcisma mi kit ze tylko rozjasniacz hmm.

A co do koloroów farb Alcantra to ten bezowy mnie zaintrygował, kiedys, pokazałam fryzjerce zdjecie ktore mi sie podobało i ona powiedziała ze to jest bezowy blond.

sorry za długa wypowiedz
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 17:25   #22
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Do Niuniaczek wiesz co, dekoloryzator jest dobry do pozbycia się niechcianych farb na włosach czyli usówa pigmęt z wnętrza włosa ale dobiłąś mnie twoją wrażliwą skórą na głowie te strupki nie wiem czy to reakcja alergiczna czy poprostu masz wrażliwą skóre w każdym badź razie jak nie służą ci zwykłę farby czy delikatne rozjaśniacze to dekoloryzator cię dobije i nie chodzi mi o struktóre włosa ale o coś znacznie ważniejszego CEBULKE która raz uszkodzona nie zregeneruje się sama jak włos bo włos odrośnie i jest jak nowy a w czasie rozjaśniania używasz odżywki za 10 zł i jako tako wygląda a cebulka jedyne co zrobi to wypadnie a jak tak zacznie jedna po drugiej z nadmiernej ilości a na ich miejscu nie pokarze się nowa włąśnie przez agresywne rozjaśnianie miesiąc w miesiąc odrostów zostanie ci zainwestować w drogie kapsółki na odrost włosów np z vichy a one nie kosztują mało zato mają mało mililitrów.

JA zawsze po karzdej farbie obserwóje jak reaguje moja skóra czy nie wypada mi nadmierna ilość włosów. Jak użyłam farby loreal recital preference i to farby nierozjaśniającej zaobserwowałąm że włosy mi mocniej wypadają możliwe że na jakiś składnik byłam uczulona. Ostatnio czytałam na forum o dziewczynach którym włosy garściami wylatują na dodatek nie odrastają i to właśnie przez rozjaśnianie wymieniły tam ile już kupiły specjalnych preparatów żeby je jakoś odratować.

Wiesz jak już raz dojdziesz do jednolitego blondu to musisz się męczyć i co miesiąc rozjaśniać odrosty co wiąże się że farba będzie się mocno stykać z skórą głowy, ja na twoim miejscu jeszcze pokombinowałabym z pasemkami z przewagą blondu lecz jak już aż tak obrzydły ci pasemka to tak jak pisałam wcześniej dekoloryzator i po nim farba rozjaśniająca ale myśle że beżowy to taki jasny piasek nie wiem czy zakryje złote refleksy ja bym na twoim miejscu wolała popielato-platynowy ale to twój wybór jak za pierwszym razem nie wyjdzie to za miesiąc może.


Piszcie dziewczynki wszystkie
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 06:41   #23
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

milcia23

Przy balejażu jest ten jeden plus, że w tym złoto-odrostowym kolorze możesz mieć kilkanaście pasemek i wtedy na włosach nie ma tych trzech różnych kolorów blondu. Jednak farbownie całej głowy jest o wiele prostreze i szybsze, a i mężowi się nie dziwie Mojemu TZ to tam wszystko obojętynie, byle by nie czarne


Wczoraj w rosmanie też kupiłam sobie szampon silver Zobaczymy czy będzie łądnie niwelował żółte odcienie tak jak płukanka...
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 08:08   #24
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

anastazjaa

A ja za wczoraj wyrwałąm się do drogerii i kupiłam sobie płukanke do włosów SREBRZYK przy okazji kupiłam wiele niepotrzebnych żeczy błyszczyk powiększający usta Evelin - który wogóle nie działa bo go wczoraj intensywnie testowałam i inne żeczy które w sumie niepotrzebuje.

A co do balejażu to też uważam że jest trudny ja sobie sama włosy farbuje nawet te z tyłu a na balejaż żeby zrobić i dorabiać na odrostach to musiałabym ićś do fryzjera bo tego sobie sama nie zrobie a też nikogo nie znam kto potrafi.

Piszesz że twojemu mężowi to wszystko jedno mój też tak powtarza ale ja mu mówie że chce przedewszystkim żeby mu się podobał a reszcie nie musi. Wtedy mówi że blond ale też że będe mu się podobać też jak nareszcie wyłysieje przez to farbowanie.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 08:53   #25
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

11/1 Super rozjaśniający srebrny- rozjasnienie wlosow na poziomie 11, wiec przed nalozeniem farby wlosy powinnas zdekoloryzowac najlepiej do bialosci. Pozniej to nawet utleniacz 6% chwyci razem z farba.
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 09:24   #26
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

moorph

Widzę że się znasz, jesteś fryzjerem?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 09:28   #27
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

znasz się na farbach profesjonalnych?

Myślałam że odcień super rozjaśniający ma służyć przedewszystkim do rozjaśnienia a potem do nadania jakiegoś odcieniu a nie przedewszystkim do pofarbowania
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 14:27   #28
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

Cytat:
Napisane przez moorph Pokaż wiadomość
11/1 Super rozjaśniający srebrny- rozjasnienie wlosow na poziomie 11, wiec przed nalozeniem farby wlosy powinnas zdekoloryzowac najlepiej do bialosci. Pozniej to nawet utleniacz 6% chwyci razem z farba.

Moorph zdekoloryzowanie włosów do białości graniczy z cudem, także ze względu na ich kondycję, a do tej farby nie należy dekoloryzować włosów!!!!ona jest superrozjaśniająca i to właśnie to 11 oznacza ( normalna gama barw jest wyznaczona do 10 a 11 oznacza odcień superrozjaśniający, łamane przez jeden oznacza domieszkę popielu.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 08:41   #29
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

No właśnie Mariti masz rację ale on tak napisał jakby był fachowcem i jakby pracował na tych farbach a raczej ich w ręku nie miał.

Ja czekam na farbę cały tydzień jeszcze nie przyszła.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 19:41   #30
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: alcantara- jaki utleniacz do srebrnego blondu

A ja mam doła ,pod siłą impulsu weszlam normalnie z chodnika do fryzjera. Szłam akurat kupic buziki na zime i przechodziłam koło salonu loreal.

zarzyczyłam sobie pasemka w duzej ilości jasne blond, oczywiscie miałam okazje zobaczyc jak działa ten osławiony rozjaśniacz Loreala. oczywiscie zastrzegłam ze nei chce zadnych zółtosci i miedzi , fryzjerka powiedziała ze na bank nie bedzie.

i co? popołgodzinie z rozjasniaczem na głowie fryzjerce wyszły oczy na wierzch i zaczeła sie pytac co to za braz miałam na wlosach, z tego co wiem to były to dwa brazy welli mieszane przez fryzjera, i fryzka zaczeła mi tłumaczyc ze pewnie był to jakis ciemny z domieszka czekoladowego (niestety tutaj ma racje)i teraz beda wychodzic miedziane niestety i ze musze sie troszke nameczyc by z niego zejsc.
w SUMIE TO jakby nie jej wina aleczujesie tragicznie chciałam duzo pasemek ale teraz nie czuje sie dobrze mam ładnąplatynke 5 cm od dłowy dalej sa ciemniejsze i móstwo pasemek miedziowych - TRAGEDIA,oczywiscie moje kochanie mówi ze jest ładnie ,aleja wiem ze nie jest zwłaszcza ze jestem bladzioch i terz musze sie brazerem smarowac.

wiem wiem sama chciałam dozo blondu ale nie takiej nagorze mamplatynowe na dole miedz , wyfgladam jak lampucera zero naturalnosci.

Fryzjerka powiedziała zebym przyszła za 2 miechy i wtedy bedzie mozna nałozyc farbe Loreal Marjel (czy jakos tak) zmieszc odcienie 9.0 i 10.21 9powinien wyjsc bezowy) j.....

A teraz sie zastanawiam czy nie zrobic ciemnych blond reflexów albo kupic jakas frabke zmywalna by choc troszke moze złagodzi ten kolor= zrównac,bo teraz to daje po oczach jak myslicie czy mozna stosowac taki specyfik na włosach farbowanych i czy nie zniszcy włosów=w sumie to jest bez amoniaku,
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.