Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-14, 11:42   #3001
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Co napisali?

Oj jak ktoś uderzylby moje dziecko... No nie chciałby być w swojej skórze. Ja jej nie bije i nikt inny nie ma prawa!
Na Twoim miejscu jak zobaczysz szwagierkę powiedzialabym,ze mówisz teraz,bo bylas w szoku wtedy po tym co zrobiła,ale nie życzysz sobie takich sytuacji.
Powiedziałam dzisiaj do teściowej, a ona zapewne jej to powtórzy, że następnym razem inaczej to się zakończy A szwagierkę widzę codziennie bo z nami mieszka, ale po tym wszystkim to nawet nie mam ochoty na nią patrzeć. Podpadłam mi strasznie.
Nic specjalnego, napisali że przeanalizowali sprawę i "lekarka wyraziła ubolewanie z powodu swojego zachowania" i pragnie mnie przeprosić. W sumie to tyle.
__________________

K

Sz

Edytowane przez Kalpana
Czas edycji: 2014-06-14 o 11:44
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 13:51   #3002
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Wczoraj się wydarzyła bardzo nieprzyjemna sytuacja, szwagierka na moich oczach uderzyła K. w rączkę, bo ją uderzył ręką w głowę. Byłam w szoku, że nie mogłam z siebie słowa wydobyć, a teraz jestem na siebie wściekła, że jej nie opieprzyłam tak jak należy Mogła mu uwagę zwrócić, albo mi, ale z jakiej racji moje dziecko bije. Ja na jej nawet nigdy nie krzyknęłam.
No ja na twoim miejscu jednak porozmawiała bym ze szwagierką,co innego rozmowa w 4 oczy a co innego przez pośredników.

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Nic specjalnego, napisali że przeanalizowali sprawę i "lekarka wyraziła ubolewanie z powodu swojego zachowania" i pragnie mnie przeprosić. W sumie to tyle.
A masz termin i miejsce spotkania na te przeprosiny?

Byliśmy na bramie dzieci zdobyły cukierki a mama 0,5 wódy i winko
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:10   #3003
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
No ja na twoim miejscu jednak porozmawiała bym ze szwagierką,co innego rozmowa w 4 oczy a co innego przez pośredników.


A masz termin i miejsce spotkania na te przeprosiny?

Byliśmy na bramie dzieci zdobyły cukierki a mama 0,5 wódy i winko
Chyba tak zrobię, bo strasznie mi to nie daje sposobu. Albo TŻta na nią naślę
No właśnie nie Pisze tylko "Za zaistniałe zdarzenie lekarz pragnie Panią niniejszym przeprosić." Ciekawe czy ona w ogóle wie o tym że chce mnie przeprosić
Czyli wszyscy zadowoleni, i mama i dzieciaki

Mam takie pytanie do mam dzieci różnych płci, szczególnie do Ciebie Ula, bo bliźniaki są w tym samym wieku- kąpiecie dzieci razem, czy każde osobno z racji tego że jedno to chłopiec a drugie dziewczynka?
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:15   #3004
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Kalpana ja bym sprawy nie zostawiła i przy pierwszej okazji szwagierce powiedziała, aby łapy od mojego dziecka trzymała z daleka

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Byliśmy na bramie dzieci zdobyły cukierki a mama 0,5 wódy i winko
Będzie, będzie zabawa

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
No właśnie nie Pisze tylko "Za zaistniałe zdarzenie lekarz pragnie Panią niniejszym przeprosić." Ciekawe czy ona w ogóle wie o tym że chce mnie przeprosić

Mam takie pytanie do mam dzieci różnych płci, szczególnie do Ciebie Ula, bo bliźniaki są w tym samym wieku- kąpiecie dzieci razem, czy każde osobno z racji tego że jedno to chłopiec a drugie dziewczynka?
No właśnie, ciekawe czy wie
Ja kąpię razem dzieciaki.

Mati rzygal calą noc. Teraz jest ok, tylko apetyt ma mniejszy.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:25   #3005
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Kalpana ja bym sprawy nie zostawiła i przy pierwszej okazji szwagierce powiedziała, aby łapy od mojego dziecka trzymała z daleka

No właśnie, ciekawe czy wie
Ja kąpię razem dzieciaki.

Mati rzygal calą noc. Teraz jest ok, tylko apetyt ma mniejszy.
Kurcze, pluję sobie w brodę że od razu nie zareagowałam. W głowie miałam tysiąc słów żeby jej powiedzieć a nic mi przez gardło nie przeszło W szoku byłam, bo ona swoje dzieci bezstresowo wychowuje, wręcz na łeb jej wchodzą, a tu takie coś Chciałam iść do pracy ale teraz mam straszne wątpliwości, bo przecież ona będzie miała kontakt z moim dzieckiem, a jak mnie nie będzie to kto wie czy takie sytuacje się nie będą powtarzać. Przecież ja nie zobaczę, a K. jeszcze nic nie powie
W domu mnie podpuszczają żebym poszła do niej na wizytę
Biedny Mati Oby mu przeszło. Może się czymś zatruł, albo pewnie jakiś wirus w powietrzu :/
K. ostatnio zjadł truskawkę i kilka dni robił zielone kupy. Teraz się boję mu dawać jakiekolwiek owoce albo warzywa, bo jak sobie przypomnę jak się męczył przy zatruciu ogórkiem
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 16:05   #3006
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie do mam dzieci różnych płci, szczególnie do Ciebie Ula, bo bliźniaki są w tym samym wieku- kąpiecie dzieci razem, czy każde osobno z racji tego że jedno to chłopiec a drugie dziewczynka?
Razem.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Mati rzygal calą noc. Teraz jest ok, tylko apetyt ma mniejszy.
Biedny

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
W szoku byłam, bo ona swoje dzieci bezstresowo wychowuje, wręcz na łeb jej wchodzą, a tu takie coś Chciałam iść do pracy ale teraz mam straszne wątpliwości, bo przecież ona będzie miała kontakt z moim dzieckiem, a jak mnie nie będzie to kto wie czy takie sytuacje się nie będą powtarzać. Przecież ja nie zobaczę, a K. jeszcze nic nie powie
To swoje wychowuje bezstresowo a czyjeś może bić?
A teściowa jaki ma stosunek do bicia dzieci i ogólnie jaki ma wpływ na Krystiana?
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 19:46   #3007
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Chyba tak zrobię, bo strasznie mi to nie daje sposobu. Albo TŻta na nią naślę
No właśnie nie Pisze tylko "Za zaistniałe zdarzenie lekarz pragnie Panią niniejszym przeprosić." Ciekawe czy ona w ogóle wie o tym że chce mnie przeprosić
Czyli wszyscy zadowoleni, i mama i dzieciaki

Mam takie pytanie do mam dzieci różnych płci, szczególnie do Ciebie Ula, bo bliźniaki są w tym samym wieku- kąpiecie dzieci razem, czy każde osobno z racji tego że jedno to chłopiec a drugie dziewczynka?
Ja też na Twoim miejscu sama z nią porozmawialabym. Ona uderzyła Twoje dziecko.
Ja reaguje nawet jak ktoś na Maje glos podnosi, to moje dziecko i wychowuje je według własnych metod. Tłumacze tej osobie, ze to np.taki etap i jak powinno się reagować.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Biedny Matis. Oby mu przeszło szybko!
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-14, 19:53   #3008
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Matinek cały dzień dobrze, chyba mu coś na brzuszku stało, bo najadł się wczoraj pomidorków koktajlowych, brzoskwiń i nektarynek. Oczywiście wszystko ze skórą. Cały dzień nie wymiotował, obiad ładnie zjadł Kupka normalna była
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 21:14   #3009
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

DobrZe,ze juz Matiemu lepiej!
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 21:26   #3010
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
gda a Wy się dalej z Heniem cyckujecie?
Oczywiście My do 18-stki :brzyda l:

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Co napisali?

Oj jak ktoś uderzylby moje dziecko... No nie chciałby być w swojej skórze. Ja jej nie bije i nikt inny nie ma prawa!
Na Twoim miejscu jak zobaczysz szwagierkę powiedzialabym,ze mówisz teraz,bo bylas w szoku wtedy po tym co zrobiła,ale nie życzysz sobie takich sytuacji.
Oj tak. Gdyby ktoś uderzył Henia, to... Pożałowałby słono.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Matinek cały dzień dobrze, chyba mu coś na brzuszku stało, bo najadł się wczoraj pomidorków koktajlowych, brzoskwiń i nektarynek. Oczywiście wszystko ze skórą. Cały dzień nie wymiotował, obiad ładnie zjadł Kupka normalna była
Czyli zdrowy jak ryba

A ja dziś zjadłam tyle słodyczy, że jutro będę ważyć z 3 kg więcej. Już mam wyrzuty sumienia...
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 21:50   #3011
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Ula teściowa swoich dzieci nie biła, wnuczków tym bardziej. Gdyby ona zajmowała się Krystianem podczas mojej pracy, to zapewne bardzo by go rozpieściła, bo nawet o nic nie zwróciłaby mu uwagi. Wkurza mnie, że jak np. ochrzanię Krystiana, a on do niej idzie, to zaraz zaczyna go przytulać itp. Tłumaczyłam, żeby tego nie robiła, bo dziecko wyrobi sobie opinię, że mama jest zła, a babcia dobra bo pociesza, ale ona na to że przecież nie odtrąci dziecka.
A jak wczoraj opowiadała mojemu TŻtowi że K. walnął szwagierkę, to pominęła ten "drobny" szczegół, że szwagierka go za to uderzyła. Więc gdyby w przyszłości sytuacja się powtórzyła to na pewno by nam o tym nie powiedziała.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 08:41   #3012
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Matinek cały dzień dobrze, chyba mu coś na brzuszku stało, bo najadł się wczoraj pomidorków koktajlowych, brzoskwiń i nektarynek. Oczywiście wszystko ze skórą. Cały dzień nie wymiotował, obiad ładnie zjadł Kupka normalna była
Skórki mu siadły na żołądku,dobrze że już lepiej

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ula teściowa swoich dzieci nie biła, wnuczków tym bardziej. Gdyby ona zajmowała się Krystianem podczas mojej pracy, to zapewne bardzo by go rozpieściła, bo nawet o nic nie zwróciłaby mu uwagi. Wkurza mnie, że jak np. ochrzanię Krystiana, a on do niej idzie, to zaraz zaczyna go przytulać itp. Tłumaczyłam, żeby tego nie robiła, bo dziecko wyrobi sobie opinię, że mama jest zła, a babcia dobra bo pociesza, ale ona na to że przecież nie odtrąci dziecka.
A jak wczoraj opowiadała mojemu TŻtowi że K. walnął szwagierkę, to pominęła ten "drobny" szczegół, że szwagierka go za to uderzyła. Więc gdyby w przyszłości sytuacja się powtórzyła to na pewno by nam o tym nie powiedziała.
To teraz się zastanów jak będzie jak pójdziesz do pracy,jak teściowa będzie zajmować się Krystianem,jak zmieni się stosunek synka do Ciebie itp.

Witajcie!
Pogoda nadal brzydka,dziś pojedziemy do cioci bo już tydzień temu obiecałam Kamilowi i na zakupy bo nawet mleka nie ma...
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 09:18   #3013
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cześć Dziewczynki

Ula ja się zastanawiam jak Ty robisz zakupy z trójką dzieci? Maluchy w wozkach/wozku? Czy luzem latają?

Tamlin dobrze ze Matiemu przeszło.

My na razie sami w domu. Tz na rybach. Popijam kawkę i zabieram się za obiad.



Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 09:32   #3014
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ula teściowa swoich dzieci nie biła, wnuczków tym bardziej. Gdyby ona zajmowała się Krystianem podczas mojej pracy, to zapewne bardzo by go rozpieściła, bo nawet o nic nie zwróciłaby mu uwagi. Wkurza mnie, że jak np. ochrzanię Krystiana, a on do niej idzie, to zaraz zaczyna go przytulać itp. Tłumaczyłam, żeby tego nie robiła, bo dziecko wyrobi sobie opinię, że mama jest zła, a babcia dobra bo pociesza, ale ona na to że przecież nie odtrąci dziecka.
A jak wczoraj opowiadała mojemu TŻtowi że K. walnął szwagierkę, to pominęła ten "drobny" szczegół, że szwagierka go za to uderzyła. Więc gdyby w przyszłości sytuacja się powtórzyła to na pewno by nam o tym nie powiedziała.
Ale przecież babcia nie jest od wychowywania, rodzice są. No jak możesz wymagać od niej, żeby go "karała" brakiem czułości... Jak on się będzie wtedy czuł? Nie dość, że mama go ochrzania, to jeszcze babcia odtrąca? Wywoła to tylko negatywny skutek.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 10:25   #3015
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Ale dobrze by było, jakby też zwrócila uwagę, że źle zrobił czy coś w tym stylu. Bo skończy się tak, że mama zła a babcia cacy, bo dziecko napsoci a babcia i tak po głowie pogłaszcze. A już najgorzej jak podważa autorytet matki, gdy ta na coś nie zezwala, a ona pozwala.
U nas tak było chwilowo, ale na szczęście mama sama zauważyła, że to Pauli nie służy.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 11:25   #3016
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

hej dziewczyny

zdrówka dla wszystkich dzieciaczków

my całe dnie spędzamy na dworze, wracamy dopiero późnym wieczorem. uwielbiam to

Lena do niedawna miała 2 drzemki, ostatnio chodzi spać tylko raz ale za to na 2-3 godziny

za to ZNOWU tragedia z jedzeniem
dziubnie łyżkę, dwie i koniec... a czasem nawet próbować nie chce.

ostatnio posmakowały jej maliny ale zauważyła, że mają one takie jakby włoski i ona ich jeść nie będzie bo stwierdziła że to śmieci a śmieci się nie jekomedia z tą moją dziewczyną



Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Wróciłyśmy
super wieści
jak malutka się czuje?

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość


Dziewczyny dajecie dzieciom paluszki rybne? Jeżeli tak to jakie?
daję, kupuję w biedronce.

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość

Za to mi się dzisiaj zdarzył nieprzyjemny wypadek bo stłukłam termometr rtęciowy, ale się zestresowałam, na szczęście Kinga była daleko! Zebrałam rtęć tak jak zalecają, wietrzyłam cały dzień pokój, myłam 3 razy podłogę i Kingi tam nie wpuszczałam, nieprzyjemna sprawa, więcej termometrów rtęciowych nie mam i nawet nie chcę mieć bo to wielki stres jak się stłucze. Zachciało mi si porównywać wynik
dobrze, że o tym wspomniałaś. nie pomyślałam że to takie niebezpieczne ja pewnie umyłbym podłogę mopem i tyle

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość

Wczoraj się wydarzyła bardzo nieprzyjemna sytuacja, szwagierka na moich oczach uderzyła K. w rączkę, bo ją uderzył ręką w głowę. Byłam w szoku, że nie mogłam z siebie słowa wydobyć, a teraz jestem na siebie wściekła, że jej nie opieprzyłam tak jak należy Mogła mu uwagę zwrócić, albo mi, ale z jakiej racji moje dziecko bije. Ja na jej nawet nigdy nie krzyknęłam.
.
powinnaś szwagierce zwrócić uwagę, jak nie od razu to teraz. nie reagując wcale dajesz jej niejako przyzwolenie na takie traktowanie Twojego syna. lepiej od razu wyjaśnić sytuację, by się nigdy nie powtórzyła.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

dziewczyny, macie jakiś fajny, sprawdzony nocleg we władysławowie? my zawsze jeździmy w jedno miejsce ale w tym roku spóźniliśmy się, wszystko zajęte
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 11:55   #3017
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
To teraz się zastanów jak będzie jak pójdziesz do pracy,jak teściowa będzie zajmować się Krystianem,jak zmieni się stosunek synka do Ciebie itp.
No właśnie chyba zrezygnuję z pójścia do pracy, bo w ogóle tego nie widzę Może za jakiś czas jak będzie starszy, poślę go do przedszkola, tylko że przedszkole jest u nas do 13 Tak czy siak na razie nic z tego.

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ale przecież babcia nie jest od wychowywania, rodzice są. No jak możesz wymagać od niej, żeby go "karała" brakiem czułości... Jak on się będzie wtedy czuł? Nie dość, że mama go ochrzania, to jeszcze babcia odtrąca? Wywoła to tylko negatywny skutek.
Dokładnie tak jak napisała Tamlin. Nie chodzi o odrzucanie dziecka, tylko jak zrobi coś złego, za co mu zwrócę uwagę, a babcia będzie głaskała po główce, to wiadomo że po pewnym czasie mama będzie zła, a babcia super. I absolutnie nie wymagam żeby ktoś mi dziecko wychowywał, tylko żeby swoim zachowaniem nie sprawił, że dziecko będzie we mnie widzieć wroga. A wiadomo, że nie zawsze jest kolorowo i czasem dziecko napsoci.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Ale dobrze by było, jakby też zwrócila uwagę, że źle zrobił czy coś w tym stylu. Bo skończy się tak, że mama zła a babcia cacy, bo dziecko napsoci a babcia i tak po głowie pogłaszcze. A już najgorzej jak podważa autorytet matki, gdy ta na coś nie zezwala, a ona pozwala.
U nas tak było chwilowo, ale na szczęście mama sama zauważyła, że to Pauli nie służy.
Zgadzam się z Tobą Z resztą już raz była u nas afera, bo szwagierka ochrzaniła swoją córkę, a ona poleciała do teściowej. No więc teściowa zaczęła ją przytulać, mówiąc "nie przejmuj się" i takie tam. I szwagierka się wkurzyła delikatnie mówiąc. Ale teściowej nie da się tego przetłumaczyć, ona już tak ma że jak sobie coś wbije do głowy, to tak ma być.

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
ostatnio posmakowały jej maliny ale zauważyła, że mają one takie jakby włoski i ona ich jeść nie będzie bo stwierdziła że to śmieci a śmieci się nie jekomedia z tą moją dziewczyną

powinnaś szwagierce zwrócić uwagę, jak nie od razu to teraz. nie reagując wcale dajesz jej niejako przyzwolenie na takie traktowanie Twojego syna. lepiej od razu wyjaśnić sytuację, by się nigdy nie powtórzyła.

Dzisiaj sprawa zostanie wyjaśniona. Zapewne skończy się to bardzo nieprzyjemnie ale trudno, nikt mi nie będzie tak traktował dziecka

Co za gówniana pogoda Mieliśmy jechać na festyn, mały by sobie pojeździł na karuzeli, ale szkoda jechać, bo ma się na deszcz
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 12:00   #3018
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Oczywiście My do 18-stki :brzyda l:



Oj tak. Gdyby ktoś uderzył Henia, to... Pożałowałby słono.



Czyli zdrowy jak ryba

A ja dziś zjadłam tyle słodyczy, że jutro będę ważyć z 3 kg więcej. Już mam wyrzuty sumienia...
Wazę już 8 kg więcej. I nie mogę się opanować, ciągle jem słodycze! Za to synek się chyba cieszy.
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 12:06   #3019
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

aga rtęć jest bardzo niebezpieczna szczególnie opary, lepiej, żeby dziecko nie przebywało przez jakiś czas w pokoju w którym zbił się termometr i trzeba dobrze wywietrzyć. Czego wymagasz od noclegu, ja byłam w zeszłym roku i byłam zadowolona, ale to było daleko od morza, bez wyżywienia?

Ula ja też mam ten douszny brauna, ale Kinga wydawała mi się gorąca, a miała tylko 37,5, chciałam porównać wynik z rtęciowym i mi się wyśliznął

Kalpana
ja bym zwróciła uwagę. Moja "teściowa" kiedyś uderzyła wnuczkę swojej siostry, tj dała jej klapsa i jak o tym usłyszałam to byłam mega zbulwersowana!! Jak tak można cudze dziecko bić... Gdyby to było moje byłoby piekło!!

U nas już ok, temperatury nie ma, trochę kaszelku lekkiego i gorszy apetyt, ale u nas gorszy apetyt to nie tragedia, je wszystko tylko podzielone przez 2 np pół miseczki zupy zamiast całej, czy pół bułki, tylko mleko pije normalnie, no tak czy inaczej nie zaszkodzi jej, ma dużo zapasów
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 12:30   #3020
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
aga rtęć jest bardzo niebezpieczna szczególnie opary, lepiej, żeby dziecko nie przebywało przez jakiś czas w pokoju w którym zbił się termometr i trzeba dobrze wywietrzyć. Czego wymagasz od noclegu, ja byłam w zeszłym roku i byłam zadowolona, ale to było daleko od morza, bez wyżywienia?

Ula ja też mam ten douszny brauna, ale Kinga wydawała mi się gorąca, a miała tylko 37,5, chciałam porównać wynik z rtęciowym i mi się wyśliznął

Kalpana
ja bym zwróciła uwagę. Moja "teściowa" kiedyś uderzyła wnuczkę swojej siostry, tj dała jej klapsa i jak o tym usłyszałam to byłam mega zbulwersowana!! Jak tak można cudze dziecko bić... Gdyby to było moje byłoby piekło!!

U nas już ok, temperatury nie ma, trochę kaszelku lekkiego i gorszy apetyt, ale u nas gorszy apetyt to nie tragedia, je wszystko tylko podzielone przez 2 np pół miseczki zupy zamiast całej, czy pół bułki, tylko mleko pije normalnie, no tak czy inaczej nie zaszkodzi jej, ma dużo zapasów
może być daleko od morza i bez wyżywienia, nie przeszkadza mi. tylko żeby było czysto i osobna łazienka, do wspólnej nie pójdę

dobrze, że Kinga ma się lepiej
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 16:33   #3021
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
może być daleko od morza i bez wyżywienia, nie przeszkadza mi. tylko żeby było czysto i osobna łazienka, do wspólnej nie pójdę

dobrze, że Kinga ma się lepiej
Oczywiście, że z łazienka
http://wladek.pl/prezentacja_346.html
Mi się bardzo podobało, bo na uboczu, cisza spokój, z 15-20 minut do centrum trzeb a iść, ale ruch to zdrowie, wiadomo.
Tu też spoko: http://www.urszula.wladek.pl/wczasy-...awowo_320.html, ale część pokoi ma łazienkę nie w środku, tylko na przeciwko pokoju tylko do Twojego użytku, niby nie tak źle, ale z dzieckiem bym nie wybrała tej opcji no mi tutaj byłam parę lat temu, a w tym pierwszym rok temu, więc dane pewniejsze .

Edytowane przez lilka00
Czas edycji: 2014-06-15 o 16:34
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 17:00   #3022
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Ula ja się zastanawiam jak Ty robisz zakupy z trójką dzieci? Maluchy w wozkach/wozku? Czy luzem latają?
Dzisiaj mama mi pilnowała,ale zdarza się że muszę wejść z całą 3 do sklepu wtedy Kamil idzie grzecznie obok,Oliwka na rękach a Hubert zafascynowany ogląda zwartość sklepowych półek

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
ostatnio posmakowały jej maliny ale zauważyła, że mają one takie jakby włoski i ona ich jeść nie będzie bo stwierdziła że to śmieci a śmieci się nie jekomedia z tą moją dziewczyną
Cwaniara

Byliśmy na zakupach i u brata i bratowej na obiadku fajnie było,dzieci mimo że bez drzemki nie marudziły,padły w aucie.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 08:03   #3023
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hejo
Mam zamiar zacząć dzisiaj ćwiczyć podczas Krystiankowej poobiedniej drzemki. Zapał jest, mam nadzieję że nie minie Któraś się przyłączy?

W końcu ładna pogoda za oknem
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:08   #3024
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hej kochane

U nas nie najlepiej.

Już myślałam że wszystko dobrze a wczoraj Zuzia obudziła się z gorączką,cały dzień temperatura wracała,bolał ją brzuszek,znów robiła luzne kupki.

Popołudniu jedziemy prywatnie do lekarza.
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:54   #3025
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Hej kochane

U nas nie najlepiej.

Już myślałam że wszystko dobrze a wczoraj Zuzia obudziła się z gorączką,cały dzień temperatura wracała,bolał ją brzuszek,znów robiła luzne kupki.

Popołudniu jedziemy prywatnie do lekarza.
Biedna maleńka oby lekarz coś poradził

Poprałam pokrowce z fotelików piekna pogoda( w końcu!) to szybko wyschną.
Na obiad młoda kapustka.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:39   #3026
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Biedna maleńka oby lekarz coś poradził

Poprałam pokrowce z fotelików piekna pogoda( w końcu!) to szybko wyschną.
Na obiad młoda kapustka.
Skąd Ty na to wszystko sile bierzesz? Podziwiam.

Marta oby Zuzia wyzdrowiała.

Majka ma odparzenie od tego zapalenia pęcherza, od tego moczu chyba,bo jednak na dwór i do spania w pieluszce idzie. Poza tym dzień marudy straszny.

Mnie natomiast gardło zaczyna bolec... A za dwa dni wyjazd...
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:10   #3027
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Witam się
w sobotę byłam na panieńskim no i niesety przesadziłam z alkoholem
Antek coś gorączkuje od wczoraj. I tak dziwnie się wzdryga, jakby się od czegoś odganiał, miała któraś z was z czymś takim do czynienia?


Marta, mam nadzieję, że lekarz pomoże i już będzie dobrze
Anesh, zdrówka dla Majci : i dla Ciebie
__________________
Moja miłość - Antek 16.09.2012
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:51   #3028
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Skąd Ty na to wszystko sile bierzesz? Podziwiam.

Marta oby Zuzia wyzdrowiała.

Majka ma odparzenie od tego zapalenia pęcherza, od tego moczu chyba,bo jednak na dwór i do spania w pieluszce idzie. Poza tym dzień marudy straszny.

Mnie natomiast gardło zaczyna bolec... A za dwa dni wyjazd...
Mam motorek w dupce i jadę
A ile to roboty pokrowce do pralki a kapustkę poszatkować i do gara.
Daj jej latać bez pampka i zmieniaj tylko majtki jak zasika,od powietrza się szybciej zagoi.

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
Witam się
w sobotę byłam na panieńskim no i niesety przesadziłam z alkoholem
Antek coś gorączkuje od wczoraj. I tak dziwnie się wzdryga, jakby się od czegoś odganiał, miała któraś z was z czymś takim do czynienia?


Marta, mam nadzieję, że lekarz pomoże i już będzie dobrze
Anesh, zdrówka dla Majci : i dla Ciebie
Czy to znaczy że masz kaca?
Wzdryga się bo mu zimno pewnie,pomyśl sama jak masz gorączkę to cię trzęsie z zimna,przynajmniej ja tak mam.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:31   #3029
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Już kaca nie mam ale urwał mi się film.
__________________
Moja miłość - Antek 16.09.2012
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:45   #3030
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Marta oby Zuzi przeszło Biedna, ciągle coś jej dolega

Jestem już po skalpelu Zrobiłam cały i nawet nie zziajałam się tak bardzo jak przypuszczałam, więc chyba nie jest ze mną tak źle A ostatni skalpel robiłam w lutym.Mam nadzieję że się nie zniechęcę i wytrwam osiągając wymarzoną figurę
Dziewczyny, można pić wodę podczas ćwiczeń czy to jakoś negatywnie wpływa?
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-20 19:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.