jak walczyć z łuszczeniem i sebum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-04-25, 20:39   #1
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802

jak walczyć z łuszczeniem i sebum


Witam.
Chodzę do dermatologa. Dostałam antybiotyki doustne i do nanoszenia na skórę. Jeden prowadzi do złuszczania a drugi do rozjaśniania. Problem jest taki że całą twarz mam różową -wyglądam jak po 3h na słońcu, z kolei łuszczę się jak jaszczur. Czym , jak nawilżać skórę aby nie zapychac porów, nie powodowac tłustej warstwy, jednoczesnie nie powodowac takich łuszczących sie plackow? czy da sie pozbyc tego zarozowienia?
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 11:13   #2
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: jak walczyć z łuszczeniem i sebum

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
Witam.
Chodzę do dermatologa. Dostałam antybiotyki doustne i do nanoszenia na skórę. Jeden prowadzi do złuszczania a drugi do rozjaśniania. Problem jest taki że całą twarz mam różową -wyglądam jak po 3h na słońcu, z kolei łuszczę się jak jaszczur. Czym , jak nawilżać skórę aby nie zapychac porów, nie powodowac tłustej warstwy, jednoczesnie nie powodowac takich łuszczących sie plackow? czy da sie pozbyc tego zarozowienia?
woda termalna Avene jest bardzo dobra na zaróżowienie koi i łagodzi
krem intensywnie nawilżający na dzień i regeneracyjny dla skóry po zabiegach, przyspieszający gojenie np
Avene Cicalfate (jest mega)
LRP cicalfate
pod makijaż może lrp Hydraphase jest lekki i mocno nawilza albo Cetaphil krem
mój nr 1 to jednak avene i LRP te gojące po 20-30 minutach nakładam na nie makijaż
no i filtr wiadomo 50 LRP Anthelios lekki fluid jest chyba najlepszy z aptecznych terz ma największą ochrone PPD aż 42 lubie też vichy capital soleil 50 emulsja matujaca ale ma niższą ochrone
jesli zaczerwienienie wynika z dodatkowo płytko unaczynionej skóry to dodaj jeszcze może rosalic LRP albo krem (LRP activ c ) lub serum (Auriga flavo c) z wit c wzmocni naczynia krwionośne i wzmocni działanie filtra
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 09:18   #3
dr Agnieszka Bliżanowska
<b>Dermatolog, lekarz medycyny estetycznej </b>
 
Avatar dr Agnieszka Bliżanowska
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: jak walczyć z łuszczeniem i sebum

Dobra informacja jest taka, że obecna sytuacja jest jak najbardziej pożądana. Mimo że chwilowo wygląda Pani niekorzystnie, wszystko zmierza ku dobremu. To normalne że leki przeciwtrądzikowe wywołują suchość skóry. Dlatego nie można , ale absolutnie należy ją intensywnie nawilżać. W chwili obecnej są na rynku specjalistyczne kremy nawilżające dedykowane skórom , które są w trakcie leczenia trądzika. Mają one także działanie łagodzące i przyspieszające regenerację skóry . Dzięki systematycznemu stosowaniu tych kremów skóra dużo szybciej zaadaptuje się do silnych leków przeciwtrądzikowych i przestanie być różowa. Jak szybko to nastąpi zależy od rodzaju leku, typu skóry, ale także w dużej mierze od odpowiedniego i systematycznego nawilżania.
Czołowe marki kosmetyków aptecznych jak Vichy, La Roche Posay, Avene, Iwostin czy Bioderma w gamie produktów przeciwtrądzikowych mają "kremy nawilżające do skór tłustych w trakcie leczenia " ( często tak właśnie są opisywane).
Należy ich szukać albo w aptece, albo na półkach u dermatologa, który zawsze poleca sprawdzone środki do pielęgnacji, mając na względzie problemy skóry konkretnego pacjenta. Pozdrawiam
dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 13:56   #4
Gona7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 470
Dot.: jak walczyć z łuszczeniem i sebum

Pani dr nadmiernie przetluszcza mi sie skora glowy do teg stopnia gdy nie umyje glowy codziennie mam az szyje tlusta od sebum bardzi mi to przeszkadza od ponad roku chodze do dermatologow i kuracje sa nie trafione,dodam iz sterydy nie wchodza w gre jestem osoba starajaca sie o dziecko
__________________
starania od 2012r .u dr P.od 01.2013rMama 3 aniołków,jajowody drożne,ana2 dodatnie,ureaplasma,allo mlr 0% po 3 szczepieniach Łódz 46,7% ->po pół roku mlr 46.6%->ciaża<3 -->mamusia






Gona7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 13:26   #5
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: jak walczyć z łuszczeniem i sebum

Wracając do problemu z sebum- również non stop mam tłustą głowę. Gdyby ktos popatrzył stwierdziłby że dawno jej nie myłam.

Brałam Tertarysal ( jakoś tak brzmiało oraz Unidox.
Po unidoxie było objawienie i cud trwający miesiąc. Po terta- nie widziałam różnicy.

Do tego Duac, Differin, Neomycin.
Właściwie działa podczas kuracji.

Czy są środki które mogłabym używać pomiędzy kuracjami?

tak mi sie przypomniało jeszcze: jedyne przeciwtrądzikowe produkty ( nie leki) kremy, emulsje i inne wspomagacze które mogę używać to svr ,oraz lichtena. Uzywalam LRP, Eucerin (czasem jeszcze sięgam bo mam), kilka próbek vichy i mam wrażenie że jeszcze bardziej nakręca pracę gruczołów, skóra jest różowa i wygladam jak poparzona.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera

Edytowane przez CiastoPanda
Czas edycji: 2014-05-08 o 13:28
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-08 14:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.