Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-29, 19:13   #481
misstwentysomething
misstwentysomething
 
Avatar misstwentysomething
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 18
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Dziewczyny, ja studuje Human Resources w Anglii i jestem mega zadowolona. Wiadomo, na poczatku bylo ciezko sie przestawic, zrozumiec wszystko(szczegolnie prawo pracy po angielsku) ale dzis bedac na 2 roku jestem mega szczesliwa, ze podjelam taka decyzje. Serdecznie Wam polecam i dajcie znac jesli macie jakies pytania. Rowniez na moim blogu znajdziecie wpis na temat studiowania w Anglii. Zapraszam zainteresowanych
__________________
Zapraszam na bloga lifestylowe o zyciu i studiach w Kalifornii i Londynie www.misstwentysomething.com
misstwentysomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:42   #482
agula018
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Witam Właśnie zobaczyłam Pani post na temat studiowania w Anglii. Co prawda i teresuje mnie inny kierunek ,bo weterynaria ale chciałabym się dowiedzieć nawet informacji z innych kierunków jak to jest studiować w Anglii. Jestem ponad 6 lat po maturze ,wiem ze muszę poprawić maturę z biologii i chemii w Polsce.Wolę nauczyć się po Polsku i zdać najlepiej jak to możliwe ,a potem przekwalifikować na angielskie papiery. Jak to było z Panią? Uczyła się Pani w Polsce i przyjechała do Anglii czy uczyła się Pani tu od najmłodszych lat? Jak nam Polakom jest uczyć się po angielsku? Ogólnie jak pani sobie radzi? Będę wdzięczna za odpowiedz ,bo ja już sama nie wiem od której strony mam się za to wszystko zabrać :/ Mieszkam tu w Anglii od 5 lat i sama nie wiem czy studiować tutaj czy w Polsce :/ Jeśli udałoby się nam porozmawiać to będę wdzięczna. Pozdrawiam Agnieszka

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Miała być prywatna wiadomość i wskoczyło na forum ale niech już będzie :P
agula018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 13:55   #483
Merve1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Witam, chciałabym studiować w Anglii, ale zupełnie nie wiem jak za to się zabrać. Mieszkam tu i pracuje, ale mature pisałam 3lata temu i w dodatku nie z jakimś mega wynikiem a bardzo chciałabym studiować architekturę. Czy mogę prosić o jakieś rady co powinnam zrobić? Pozdrawiam
Merve1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 07:22   #484
misstwentysomething
misstwentysomething
 
Avatar misstwentysomething
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 18
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Hej! A wiec tak, zadna Pani! - Kornelia jestem! Ja zaraz po liceum nie poszlam na studia, wyjechalam do Kalifornii nauczyc sie angielskiego, po podrozowac i przede wszystkim poznac siebie, dowiedziec sie co chce robic w zyciu. Wrocilam po 2 latach i przyjechalam do Londynu gdzie podjelam studia. Mature zdawalam w Polsce i to samo polecam Tobie, szczegolnie z chemii, biologii - mozliwe ze bedzie Ci latwiej, choc wiem ze mozesz w Anglii zdawac A level, a wiele osob twierdzi ze jest to zdecydowanie prostsze niz polska matura. Ja nie mam problemu z angielskim zadnego, od wielu lat ucze tego jezyka innych w szkolach jak i duzych korporacjach i oczywiscie udzielam koreptycji online ( nauczanie to moja pasja tuz po HR). Ogolnie studia w Anglii sa przyjemne i dla mnie duzo latwiejsze niz w Polsce, duzo latwiejsze! Mam rowneiz kolezanke ktora studiuje dietetyke i ona sadzi podobnie. Przede wszystkim kochana zacznij od zadania sobie pytania, czego naprawde pragniesz, czy weterynaria to co, co chcesz robic do konca zycia, czy to Twoj wymarzony zawod, czy moze myslisz o tym, bo cos trzeba robic? Jesli odpowiedz jest tak, zacznij dzialac juz teraz, poniewaz pamietaj przeciaganie nic nie da a czas i tak ucieka! Zacznij od sprawdzenia swojej wiedzy na ten moment z chemii, biologii. Sprawdz ile masz do nadrobienia, zapisz sie na korepetycje( zawsze dobrze miec jest pomoc, takiego mentora) i przede wszystkim zacznij poprawiac swoj angielski, rowniez przez kursy czy korepetycje bo to potrzebujesz najbardziej! Mam nadzieje, ze troszke pomoglam. Pozdrawiam Cie i w razie pytam,chetnie odpowiem )

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Merve1995 - Dzien dobry!

Po pierwsza, supeer slyszec, ze chcesz podjac taki krok, to na pewno dobra decyzja jesli chcesz rozwijac sie i swoja kariere.

Jesli chodzi jak zaczac, to tak jak radzilam kolezance wyzej, zadaj sobie pytania, czy architektura to na pewno to? Jesli tak to czas na dzialania:
Proponuje:
1) Sprawdzic uniwersytety jakie Cie interesuja i jakie maja wymagania na Twoj kierunek( moze okazac sie, ze wcale nie masz az tak zlych wynikow i bez problemu sie dostaniesz)
2) Uniwerystety czesto oferuja Foundation Year - jest to rok dla tych, ktorzy wlasnie nie maja dobrych wynikow i musza troszke nadrobic
3) Jesli musialabys poprawic mature, to czas ulozyc plan i zaczac dzialania, np poprzez powtorki materialy, zapisanie sie na korepetycje itd.
4) Nie zapomnij zadbac o swoj angielski, bo to jest naprawde wazne aby byl swietny kiedy juz bedziesz studentem( jest duzo esejow do pisania, w ktorym musimy uzywac poprawnego i zaawansowanego jezyka)

To takie poczatakowe kroki, ktore ja podjelabym bedac na Twoim miejscu!c

Pozdrawiam serdecznie!
__________________
Zapraszam na bloga lifestylowe o zyciu i studiach w Kalifornii i Londynie www.misstwentysomething.com
misstwentysomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 19:21   #485
Merve1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Dziękuje za odpowiedz

Mam jeszcze kilka pytań, mianowicie orientuje się Pani może czy żeby "dostać się" na Foundation year trzeba mieć jakaś minimalna ilość punktów? Mnie interesuje konkretnie London Metropolitalna University, szukałam wszędzie tej informacji i rozmawiałam ze znajomymi ale różne są opinie
Merve1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 17:41   #486
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Metropolitan jest ogolnie slaby i raczej na foundation tam isc to strata czasu i pieniedzy. Jak juz to od razu na studia. Tu nawet po metropolitan mozna prace dostac. Moja kuzynka skonczyla tam prawo i w sadzie obecnie pracuje. Jesli chodzi o mnie to jestem na drugim roku matematyki na uni w Londynie. Studia trudne, a o pracy na part time mozna zapomniec (nie ma czasu). Nadmienie, ze warunkiem absolutnie koniecznym do aplikowania gdziekolwiek jest uzsykanie 2:1 na dyplomie. Po mniej nie ma po co isc studiowac. Aby ubiegac sie o maintenance loan trzeba tu byc 5 lat (SLC wymaga jako dowod "zywy " bank statement za ostatnie piec lat. Akadmiek £ 600 na miesiac, jedzenie £ 100, gym £ 40 no i czasu brak na wszystko. Powodzenia.
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 04:41   #487
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Stary wątek, ja się na wizaż nie logowałam od wieków ale i tak się udzielę bo potem ludzie czytają i się zrażają do studiów.
1. Rzadko zdarzają się kierunki których nie da się połączyć z pracą part-time. Mam kolegę który robi doktorat z automatyki i robotyki full-time a i tak udaje mu się pracować part-time, przy normalnych studiach zazwyczaj to nie jest żaden problem.
2. Można dostać maintanance loan już po 3 miesiacach w Anglii (trzeba zacząć pracę przed studiami i kontynuuować przez cały okres studiów i ma się wtedy migrant worker i dostaje sie i kredyt i stypendia).
3. Foundation year tylko wtedy jak nie macie szansy się dostać na normalny cykl.

Akademiki są drogie ale da się tanio wynajmować poza kampusem (ale w bliskiej lokalizacji). W tanich miejscowościach jakieś 320Ł miesięcznie, w normalnych miastach 340-400 (za odrebny pokoj w mieszkaniu tylko dla studentow), w Londynie zapewne 400+.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 05:41:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.