Absolwenci liceów profilowanych ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 22:49   #1
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175

Absolwenci liceów profilowanych ;)


Witam Wiem, że pewnie za dużo nas nie ma (w porównaniu do innych szkół), ale ciekawią mnie wypowiedzi osób po liceum profilowanym - czy profil im w jakikolwiek sposób w czymś pomógł? Jak oceniają poziom i czy żałują tego wyboru?

Ja sama jestem po profilu socjalnym, i póki co zarówno wybór szkół policealnych i kierunku studiów był daleki od tego co było w liceum. Niemniej jednak ciekawią mnie rzeczy socjalne i w sumie chciałabym jakąś wykorzystać to, że jakiś tam profil miałam, ale po przeglądaniu internetu utwierdzam się, że właściwie nic mi to nie dało..

A jak jest u Was?
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 07:57   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Absolwenci liceów profilowanych ;)

u mnie różniło się tylko nazwą, ta sama ilość godzin przedmiotów, brak dodatkowych zajęć, nic więcej nie wymagano (rozszerzone to rozszerzone) potem ? nie, nie zauważyłam aby mi pomogło.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:44   #3
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Absolwenci liceów profilowanych ;)

Ja jestem już kilka lat po usługowo-gospodarczym
Miałam kilka przedmiotów więcej, nie pamiętam już jakie to były konkretnie, ale informacje z lekcji nawet teraz mi się czasem przydają (o ile się nie zmieniły) np jakie pracownik ma prawa, jakie są wymogi do tego, czy tamtego i inne rzeczy ...

Nie żałuję kierunku, jakbym miała cofnąć czas, to bym tam znowu poszła.
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 16:48   #4
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Absolwenci liceów profilowanych ;)

Ja właśnie kończę profil ekonomiczno-administracyjny
Zalety:
-wiem, że nadaję się na studia związane z ekonomią itd
-niektóre osoby przekonały się dzięki temu profilowi, ze rachunkowość i pokrewne dziedziny to totalnie nie ich kosmos

Wady:
-Przedmioty profilowe w klasie maturalnej - brak czasu na przygotowania do matury

Nie żałuję że kończę właśnie tą szkolę, ale dobrze że likwidują tego typu sposób uczenia, bo mijało się to z celem. Dobre dla uczniów, którzy chcą sprawdzić tylko czy dana dziedzina jest dla nich, a nie wgłębiać się w nią szczegółowo, ale jeśli ktoś chce się przygotować do matury to jednak przeszkadza 6 godzin przedmiotów zawodowych w tygodniu w klasie maturalnej ;]
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 19:55   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Absolwenci liceów profilowanych ;)

ja w technikum miałam 12 godzin tygodniowo przedmiotów zawodowych plus te normalne i jakoś mi nie przeszkadzały w nauce do matury a jeszcze miesiąc po maturze miałam egzamin zawodowy i do nauki do egzaminu też mi nie przeszkadzały przedmioty maturalne. te dodatkowe przedmioty nie przeszkadzają a po liceach profilowanych to Ty wynosisz jakąś wiedzę bo z tego co wiem, to nigdzie Ci nie wpisują jaki profil kończyłaś. więc te profile są ważne bo więcej godzin jest i można lepiej napisać maturę i wyciągnąć coś dla siebie ale tak po za tym to raczej nie chwalisz się w cv czy przed pracodawcą, że byłaś w LO profilowanym o takim a takim kierunku

Edytowane przez pffe
Czas edycji: 2013-02-26 o 19:58
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:31   #6
framboesa
Przyczajenie
 
Avatar framboesa
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 18
Dot.: Absolwenci liceów profilowanych ;)

ja w tym roku kończę liceum profilowane o profilu socjalnym tylko jeszcze dodatkowo była to innowacja pedagogiczna. mam zamiar coś tam z tym wiązać, więc myślę, że te przedmioty dodatkowe, które miałam mogą być ewentualnie jakąś podstawą
framboesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.