Singielka na swoim - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-08, 11:19   #1261
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Pośrednicy, fliperzy... to samo jest na łódzkich grupach, również tych dotyczących wynajmu mieszkań. Jak zawodowcy wystawiają to like, jak taka osoba prywatna jak ja to od razu śmiechy.

Zazwyczaj nikt nie chce być stratny
Pytam, bo na zachodzie powoli nielegalna jest spekulacja mieszkaniami dlatego w mojej opinii narzekanie, że ludzie chcą kupić mieszkanie by gdzieś żyć a ich nie stać na więcej jest moralną podłością

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Zarabianie na czyjejś krzywdzie jest podłe
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:28   #1262
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Pytam, bo na zachodzie powoli nielegalna jest spekulacja mieszkaniami dlatego w mojej opinii narzekanie, że ludzie chcą kupić mieszkanie by gdzieś żyć a ich nie stać na więcej jest moralną podłością

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Zarabianie na czyjejś krzywdzie jest podłe
To raczej do fliperów, oni skupują co popadnie, robią piękne zdjęcia, wizualizacje, remontują po taniości i sprzedają/ wynajmują za grube pieniądze... zobacz wątek o patodeweloperce.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278625
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:36   #1263
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Pytam, bo na zachodzie powoli nielegalna jest spekulacja mieszkaniami dlatego w mojej opinii narzekanie, że ludzie chcą kupić mieszkanie by gdzieś żyć a ich nie stać na więcej jest moralną podłością

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Zarabianie na czyjejś krzywdzie jest podłe
Gdzie je narzekam, że ludzie chcą kupić mieszkanie, a ich nie stać? Co najwyżej narzekam, że ludzie potrafią się zachowac bez kultury, kiedy negocjacje nie idą po ich myśli.

Kupiłam mieszkanie po cenie rynkowej w 2016 roku i po cenie rynkowej je sprzedaje, tylko że tej z roku 2022. Tak samo dom kupiłam po cenie rynkowej - też muszę gdzieś mieszkać. Sprzedaż mieszkania nie jest zarabianiem na nikogo krzywdzie. Powinnam je sprzedać za cenę z 2016, a sama wziąć kredyt na wykończenie domu i nie nadpłacać kredytu za dom, żeby nie byc podła?

Swoją drogą ograniczenie spekulacji na zachodzie na razie raczkuje i idzie raczej średnio niesamowicie. W innym watku mówisz np o Berlinie, także zacytuje za Forsalem:

"Na wstępie trzeba przypomnieć, że wynik niedawnego berlińskiego referendum w sprawie wywłaszczenia dużych koncernów mieszkaniowych nie jest wiążący dla polityków. Nie zmienia to jednak faktu, że ponad 1 milion mieszkańców Berlina opowiedział się za wywłaszczeniem dużych inwestorów z około 250 000 lokali. Głównym celem społecznego niezadowolenia są takie firmy jak Vonovia, Deutsche Wohnen, Heimstaden Bostad oraz Pears Group. Ich właściciele na razie zachowują jednak spokój i realizują dalsze cele biznesowe. Przykładowo, Vonovia niedawno przejęła pakiet kontrolny Deutsche Wohnen, a Heimstaden Bostad nabył kolejne 14 050 berlińskich lokali.

Duże koncerny mieszkaniowe wiedzą, że nominowana na nowego burmistrza Franziska Giffey z SPD w czasie kampanii wyborczej była przeciwna masowemu wywłaszczeniu. Przyszła burmistrz Berlina, która w kampanii wypowiadała się za budową nowych mieszkań komunalnych, teraz oświadczyła, że ewentualne wywłaszczenie musi przebiegać w sposób nie budzący żadnych wątpliwości prawnych. Taka retoryka powoduje niezadowolenie radykalnej lewicy, która proponowała wywłaszczenie z rekompensatą mocno poniżej wartości rynkowej lokali. Tymczasem konstytucjonaliści mają wątpliwości, czy operacja wywłaszczeniowa nawet w warunkach godziwej zapłaty będzie legalna. Na marginesie warto przypomnieć, że w latach 90. prywatni inwestorzy odkupili od miasta na korzystnych warunkach wiele lokali pod wynajem, których dotyczyło niedawne referendum."
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:40   #1264
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Gdzie je narzekam, że ludzie chcą kupić mieszkanie, a ich nie stać? Co najwyżej narzekam, że ludzie potrafią się zachowac bez kultury, kiedy negocjacje nie idą po ich myśli.

Kupiłam mieszkanie po cenie rynkowej w 2016 roku i po cenie rynkowej je sprzedaje, tylko że tej z roku 2022. Tak samo dom kupiłam po cenie rynkowej - też muszę gdzieś mieszkać. Sprzedaż mieszkania nie jest zarabianiem na nikogo krzywdzie. Powinnam je sprzedać za cenę z 2016, a sama wziąć kredyt na wykończenie domu i nie nadpłacać kredytu za dom, żeby nie byc podła?

Swoją drogą ograniczenie spekulacji na zachodzie na razie raczkuje i idzie raczej średnio niesamowicie. W innym watku mówisz np o Berlinie, także zacytuje za Forsalem:

"Na wstępie trzeba przypomnieć, że wynik niedawnego berlińskiego referendum w sprawie wywłaszczenia dużych koncernów mieszkaniowych nie jest wiążący dla polityków. Nie zmienia to jednak faktu, że ponad 1 milion mieszkańców Berlina opowiedział się za wywłaszczeniem dużych inwestorów z około 250 000 lokali. Głównym celem społecznego niezadowolenia są takie firmy jak Vonovia, Deutsche Wohnen, Heimstaden Bostad oraz Pears Group. Ich właściciele na razie zachowują jednak spokój i realizują dalsze cele biznesowe. Przykładowo, Vonovia niedawno przejęła pakiet kontrolny Deutsche Wohnen, a Heimstaden Bostad nabył kolejne 14 050 berlińskich lokali.

Duże koncerny mieszkaniowe wiedzą, że nominowana na nowego burmistrza Franziska Giffey z SPD w czasie kampanii wyborczej była przeciwna masowemu wywłaszczeniu. Przyszła burmistrz Berlina, która w kampanii wypowiadała się za budową nowych mieszkań komunalnych, teraz oświadczyła, że ewentualne wywłaszczenie musi przebiegać w sposób nie budzący żadnych wątpliwości prawnych. Taka retoryka powoduje niezadowolenie radykalnej lewicy, która proponowała wywłaszczenie z rekompensatą mocno poniżej wartości rynkowej lokali. Tymczasem konstytucjonaliści mają wątpliwości, czy operacja wywłaszczeniowa nawet w warunkach godziwej zapłaty będzie legalna. Na marginesie warto przypomnieć, że w latach 90. prywatni inwestorzy odkupili od miasta na korzystnych warunkach wiele lokali pod wynajem, których dotyczyło niedawne referendum."
Popieram lewicę. Mieszkanie to pierwsza potrzeba człowieka i nie może podlegać spekulacji. Każdy zasługuje na mieszkanie, tak jak każdy zasługuje na bezpieczeństwo, jedzenie, minimalny dochód
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:47   #1265
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:48   #1266
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Popieram lewicę. Mieszkanie to pierwsza potrzeba człowieka i nie może podlegać spekulacji. Każdy zasługuje na mieszkanie, tak jak każdy zasługuje na bezpieczeństwo, jedzenie, minimalny dochód
No wspaniale, chętnie przyjmę umorzenie kredytu hipotecznego, bo rozumiem, że ja też zasługuje na miejsce do mieszkania.

Czy Ciebie nie stać na własne mieszkanie i stąd ta fiksacja na temat redystrybucji mieszkań? Czy odwrotnie, masz wlasne mieszkanie i jesteś skłonna zapłacić większe podatki, żeby inni też mieli?
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:49   #1267
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Gdzie je narzekam, że ludzie chcą kupić mieszkanie, a ich nie stać? Co najwyżej narzekam, że ludzie potrafią się zachowac bez kultury, kiedy negocjacje nie idą po ich myśli.

Kupiłam mieszkanie po cenie rynkowej w 2016 roku i po cenie rynkowej je sprzedaje, tylko że tej z roku 2022. Tak samo dom kupiłam po cenie rynkowej - też muszę gdzieś mieszkać. Sprzedaż mieszkania nie jest zarabianiem na nikogo krzywdzie. Powinnam je sprzedać za cenę z 2016, a sama wziąć kredyt na wykończenie domu i nie nadpłacać kredytu za dom, żeby nie byc podła?

Swoją drogą ograniczenie spekulacji na zachodzie na razie raczkuje i idzie raczej średnio niesamowicie. W innym watku mówisz np o Berlinie, także zacytuje za Forsalem:

"Na wstępie trzeba przypomnieć, że wynik niedawnego berlińskiego referendum w sprawie wywłaszczenia dużych koncernów mieszkaniowych nie jest wiążący dla polityków. Nie zmienia to jednak faktu, że ponad 1 milion mieszkańców Berlina opowiedział się za wywłaszczeniem dużych inwestorów z około 250 000 lokali. Głównym celem społecznego niezadowolenia są takie firmy jak Vonovia, Deutsche Wohnen, Heimstaden Bostad oraz Pears Group. Ich właściciele na razie zachowują jednak spokój i realizują dalsze cele biznesowe. Przykładowo, Vonovia niedawno przejęła pakiet kontrolny Deutsche Wohnen, a Heimstaden Bostad nabył kolejne 14 050 berlińskich lokali.

Duże koncerny mieszkaniowe wiedzą, że nominowana na nowego burmistrza Franziska Giffey z SPD w czasie kampanii wyborczej była przeciwna masowemu wywłaszczeniu. Przyszła burmistrz Berlina, która w kampanii wypowiadała się za budową nowych mieszkań komunalnych, teraz oświadczyła, że ewentualne wywłaszczenie musi przebiegać w sposób nie budzący żadnych wątpliwości prawnych. Taka retoryka powoduje niezadowolenie radykalnej lewicy, która proponowała wywłaszczenie z rekompensatą mocno poniżej wartości rynkowej lokali. Tymczasem konstytucjonaliści mają wątpliwości, czy operacja wywłaszczeniowa nawet w warunkach godziwej zapłaty będzie legalna. Na marginesie warto przypomnieć, że w latach 90. prywatni inwestorzy odkupili od miasta na korzystnych warunkach wiele lokali pod wynajem, których dotyczyło niedawne referendum."
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, bo jeśli nie będzie dużych różnic płacowych to ceny będą niskie
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 11:50   #1268
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Tak, bo jeśli nie będzie dużych różnic płacowych to ceny będą niskie
Jak w PRL. Większości było mega źle, ale przynajmniej mega źle po równo
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 12:24   #1269
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Jestem w najwiekszej krkowtaskiej grupie i tam wystawiają i pośrednicy i osoby prywatne, z bardzo różnymi cenami za metr - i te niskie do remontu i te luksusowe apartamenty za miliony. Tam też sprzedałam poprzednie mieszakanie, bez przygód. Ogłoszenie wisi też na OLX i na OtoDom i w końcu wszystkie 3 zainteresowane osoby były z tych portalii. Co du grpy - jest tam kilka osób, które wyśmiewają mieszaknia jak leci (powtarzajace się w kółko naziwska). Nie wiem, czy mają jakiś cel w tym, czy im sie po prostu nudzi w życiu,

To na wrocławskiej grupie mam wrażenie, że jest dużo takiego już najgorszego badziewia, którego nikt nigdzie nie chciał kupić i pośrednik ratuje się tym. Ja to lubiłam przeglądać w celach rozrywkowych. Był np. apartament opisywany jako wysoki standard i z dużym tarasem po czym na zdjęciach meble z ikei, lodówka poza aneksem w salonie, bo się nie zmieściła i balkonik na szerokość krzesła No, ale że są ludzie co by chcieli za darmo to inna kwestia.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 12:25   #1270
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Od dawna tu tylko czytam, bo już singielką nie jestem, a i z Polski niedługo za sprawą Polskiego Ładu i rządu co raz bardziej zawracającego nas w stronę komunizmu - uciekamy.



Ale jak czytam takie coś na temat wyrównywania płac, cen i społeczeństwa robi mi się niedobrze. Serio ktoś chce powrotu komuny???
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 12:28   #1271
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 12:39   #1272
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Od dawna tu tylko czytam, bo już singielką nie jestem, a i z Polski niedługo za sprawą Polskiego Ładu i rządu co raz bardziej zawracającego nas w stronę komunizmu - uciekamy.



Ale jak czytam takie coś na temat wyrównywania płac, cen i społeczeństwa robi mi się niedobrze. Serio ktoś chce powrotu komuny???
Chiciażby Klaus Schwab i inni globaliści. Myślę, że nie tylko Polska zmierza w stronę komuny.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 12:39   #1273
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To na wrocławskiej grupie mam wrażenie, że jest dużo takiego już najgorszego badziewia, którego nikt nigdzie nie chciał kupić i pośrednik ratuje się tym. Ja to lubiłam przeglądać w celach rozrywkowych. Był np. apartament opisywany jako wysoki standard i z dużym tarasem po czym na zdjęciach meble z ikei, lodówka poza aneksem w salonie, bo się nie zmieściła i balkonik na szerokość krzesła No, ale że są ludzie co by chcieli za darmo to inna kwestia.
Taaaa, też różne kwaitki na grupie widziałam. Ale większość to normalne mieszkania w reguralnych cenach - od pośredników, albo właścicieli.

Moim osobistym hitem było mieszkanie, które miało tak zrobione zdjęcia, że nie było widać, że to suterena (okna pod samym sufitem były zasłonięte pięknymi zasłonami. Cena oczywiście nie była adekwatnie niższa.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Widziałam ogłoszenie pana, który szukał takiego mieszkania jak moje (zgadzał się metraż, lokalizacja (nawet wymienił w ogłoszeniu moją ulicę), cena, udogodnienia). Prosił o oferte w wiadomości prywatnej. Wysłałam i dostałam odpowiedź, że on moje ogłoszenie widział i spoko mieszkanie, ale on chce coś co nie było nigdzie na rynku... Ke?
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 12:44   #1274
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Taaaa, też różne kwaitki na grupie widziałam. Ale większość to normalne mieszkania w reguralnych cenach - od pośredników, albo właścicieli.

Moim osobistym hitem było mieszkanie, które miało tak zrobione zdjęcia, że nie było widać, że to suterena (okna pod samym sufitem były zasłonięte pięknymi zasłonami. Cena oczywiście nie była adekwatnie niższa.



Widziałam ogłoszenie pana, który szukał takiego mieszkania jak moje (zgadzał się metraż, lokalizacja (nawet wymienił w ogłoszeniu moją ulicę), cena, udogodnienia). Prosił o oferte w wiadomości prywatnej. Wysłałam i dostałam odpowiedź, że on moje ogłoszenie widział i spoko mieszkanie, ale on chce coś co nie było nigdzie na rynku... Ke?

Jak widziałam mieszkanie w podejrzanie niskiej cenie to potem właśnie się okazywało, że albo suterena albo strych albo piec kaflowy
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 13:09   #1275
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Powiem Ci, ze jest sporo ofert niepublikowanych. Moj brat ma niepisana umowę z jedna doradczynią nieruchomościowa, ze przed publikacja ogłoszenia ona daje mu znać wcześniej. Nie sadze, ze jest jedyny.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-13, 21:06   #1276
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-19, 18:10   #1277
mistress_of_light
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 61
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
To jako osoba, która właśnie sprzedaje samodzielnie mieszkanie mogę chyba trochę nakreślić dlaczego.
To zachowanie kupujących jest irytujące, ale umówmy się nawet jak sprzedajesz coś małego za symboliczną kwotę to ludzie nie przychodzą, wybrzydzają, itd., to dlaczego mieliby tego nie robić w przypadku tak wielkiego zakupu?

Brat właśnie sprzedaje mieszkanie i też mnóstwo pośredników do niego dzwoni. Ceny jakich sobie życzą to ok. 17 tys. To sporo jak na tą usługę.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Jak widziałam mieszkanie w podejrzanie niskiej cenie to potem właśnie się okazywało, że albo suterena albo strych albo piec kaflowy
W moim przypadku okazywało się, że powierzchnia wyliczana chyba zprzy pomocy złotej kuli. Znalazłam mieszkanie ok. 80 m2, dzwonię i proszę o rozkład i więcej zdjęć. Pośredniczka pyta się dlaczego tego potrzebuję Odpowiadam, że np. chcę spojrzeć czy gdzieś są skosy, które ograniczają powierzchnię użytkową. Pani zapewnia mnie, że absolutnie nie i bardzo zachęca do oglądania.

Więc pytam o inne czynniki, które ograniczają powierzchnię użytkową. Odpowiada, że z tych 80 m2, 45 m2 to piwnica

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Popieram lewicę. Mieszkanie to pierwsza potrzeba człowieka i nie może podlegać spekulacji. Każdy zasługuje na mieszkanie, tak jak każdy zasługuje na bezpieczeństwo, jedzenie, minimalny dochód
Ja ogólnie wierzę, że trzeba ograniczać władzę wielkiego kapitału odpowiednim prawodawstwem.

Tyle że faktycznie chodzi o wielki kapitał - trzeba rozróżnić właścicieli kilkudziesięciu i więcej mieszkań i Kowalskiego, który ma 2-3, żeby mieć bezpieczeństwo na starość.

A polskie prawo jest dosyć restrykcyjne dot. praw wynajmujących. Możliwość podniesienia czynszu jest na przykład bardzo ograniczony. Oczywiście, jak ktoś ma pieniądze to pewnie może to obejść, jak zawsze, ale tutaj właśnie dochodzimy do kwestii wielkości majątku. Bo taki typowy Kowalski raczej nie ma środków, żeby omijać prawo. To wielkie firmy i ludzie o ogromnym majątku mogą sobie pozwolić na "optymalizację podatkową" i prawną.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;88810817]Chciałam zapytać dojrzalsze singielki (bezdzietne lub z dorosłymi dziećmi), po 30, 40 i 50 roku życia, gdzie mieszkacie?
Kupiłyście same swoje mieszkanie i je spłacacie? Wynajmujecie mieszkanie dla siebie? A może nie chciałyście mieszkać same i wróciłyście do, zamieszkałyście z przyjaciółką lub macie współlokatorów?
Chętnie dowiedziałabym się jaka jest sytuacja mieszkaniowa współczesnej kobiety, która żyje solo [/QUOTE]

Ja jestem w takiej sytuacji. Dosyć długo dzieliłam mieszkanie z osobami w podobnym wieku. Teraz mam swoje i zakup był jedną z lepszych decyzji w moim życiu.
mistress_of_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 12:03   #1278
Priebera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 10
Singielki - Jak sobie radzicie, gdzie mieszkacie?

Drogie singielki, jak sobie radzicie, tym bardziej teraz, z opłatami, z życiem? Gdzie mieszkacie? Wynajmujecie pokój czy mieszkanie? Chciałabym się wyprowadzić, ale ceny mieszkań mnie przerażają. Z pracą ciężko, mam trochę odłożonych pieniędzy, ale boję się, że szybko się wyczerpią gdy nie znajdę dobrej pracy by się utrzymać.

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji lepiej jest szukać taniego mieszkania i pracy w Polsce czy może gdzieś wyjechać za granicę? Skoro nikogo nie mam i nic mnie nie trzyma...

Jak sobie radzicie?
Priebera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 17:37   #1279
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielki - Jak sobie radzicie, gdzie mieszkacie?

Cytat:
Napisane przez Priebera Pokaż wiadomość
Drogie singielki, jak sobie radzicie, tym bardziej teraz, z opłatami, z życiem? Gdzie mieszkacie? Wynajmujecie pokój czy mieszkanie? Chciałabym się wyprowadzić, ale ceny mieszkań mnie przerażają. Z pracą ciężko, mam trochę odłożonych pieniędzy, ale boję się, że szybko się wyczerpią gdy nie znajdę dobrej pracy by się utrzymać.

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji lepiej jest szukać taniego mieszkania i pracy w Polsce czy może gdzieś wyjechać za granicę? Skoro nikogo nie mam i nic mnie nie trzyma...

Jak sobie radzicie?
Dobrze.... kredyt brałam ponad 3 lata temu i podczas niskich stop sporo nadpłaciłam więc obecna sytuacja nie jest problematyczna bo pomimo skrócenia okresu kredytowania wciąż mam niższą ratę niż na początku.

Fakt, ze teraz kredyt jak i mieszkania są drogie i obecnie chyba bym nie kupowała mieszlania. Lepiej chyba wpłacić kasę na jakąś dobrą lokatę (w boś mają chyba 7%) i bym poczekała co będzie za poł roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-08, 18:08   #1280
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Singielki - Jak sobie radzicie, gdzie mieszkacie?

Cytat:
Napisane przez Priebera Pokaż wiadomość
Drogie singielki, jak sobie radzicie, tym bardziej teraz, z opłatami, z życiem? Gdzie mieszkacie? Wynajmujecie pokój czy mieszkanie? Chciałabym się wyprowadzić, ale ceny mieszkań mnie przerażają. Z pracą ciężko, mam trochę odłożonych pieniędzy, ale boję się, że szybko się wyczerpią gdy nie znajdę dobrej pracy by się utrzymać.

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji lepiej jest szukać taniego mieszkania i pracy w Polsce czy może gdzieś wyjechać za granicę? Skoro nikogo nie mam i nic mnie nie trzyma...

Jak sobie radzicie?
Jak cię nic nie trzyma to jechać za granicę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 10:27   #1281
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Ja już od dawien dawna nie jestem singielką, ale też odpowiem.


Uciekać z tego tonącego okrętu zwanego Polską.


Od maja jestem za granicą i teraz tylko dycham, żeby założyć konto i przelać kasę na walutę która nie ma dwucyfrowej inflacji.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 11:46   #1282
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja już od dawien dawna nie jestem singielką, ale też odpowiem.


Uciekać z tego tonącego okrętu zwanego Polską.


Od maja jestem za granicą i teraz tylko dycham, żeby założyć konto i przelać kasę na walutę która nie ma dwucyfrowej inflacji.
Do jakiego kraju wyjechalas?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 11:49   #1283
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Do jakiego kraju wyjechalas?

Do Danii
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 11:52   #1284
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Do Danii
Dlugo sie uczylas jezyka?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 12:04   #1285
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Dlugo sie uczylas jezyka?

W ogóle Dopiero zacznę uczęszczać na państwowy kurs.



Tutaj wszyscy mówią po angielsku. Wczoraj pierwszy raz od kiedy tu mieszkam spotkałam Duńczyka, który nie znał angielskiego.



Przed wyjazdem ostatnie miesiące miałam lekcje angielskiego, ponieważ przez wiele lat w Polsce nie miałam w ogóle styczności. Teraz widzę, że mój angielski jest na całkiem spoko poziomie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-12, 14:35   #1286
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Singielki - Jak sobie radzicie, gdzie mieszkacie?

Cytat:
Napisane przez Priebera Pokaż wiadomość
Drogie singielki, jak sobie radzicie, tym bardziej teraz, z opłatami, z życiem? Gdzie mieszkacie? Wynajmujecie pokój czy mieszkanie? Chciałabym się wyprowadzić, ale ceny mieszkań mnie przerażają. Z pracą ciężko, mam trochę odłożonych pieniędzy, ale boję się, że szybko się wyczerpią gdy nie znajdę dobrej pracy by się utrzymać.

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji lepiej jest szukać taniego mieszkania i pracy w Polsce czy może gdzieś wyjechać za granicę? Skoro nikogo nie mam i nic mnie nie trzyma...

Jak sobie radzicie?
Ja wynajmuję mieszkanie z przyjaciółką od jej znajomego. Poznałyśmy się w mieszkaniu studenckim i tak jakoś się przyzwyczaiłyśmy i mocno tnie mi to koszty. W perspektywie chciałabym kupić mieszkanie, ale na pewno nie nastąpi to w przeciągu najbliższych 3 lat. Łatwo nie jest, ale mam perspektywy na poprawę sytuacji i absolutnie nie wiążę się to ze znalezieniem partnera/partnerki.

Wyjeżdżać póki co nie mam zamiaru, bo moje wykształcenie nie będzie tak zbyt przydatne, a nie po to studiowałam i teraz pracuję w zawodzie, żeby jechać na przysłowiowy zmywak. Zresztą wszyscy nie mogą wyjechać z tego kraju, bo już całkiem się rozleci. Ale jak ty masz perspektywy fajnej pracy za granicą w zawodzie to bym się nawet nie zastanawiała tylko szukała ofert pracy i pakowała manatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2022-06-12 o 14:37
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 05:53   #1287
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Singielka na swoim

Dziewczyny, ja chyba w końcu znalazłam swoje miejsce na ziemi. Znaczy wiecie, znacie moją obsesję na punkcie mieszkania, nie? Ale tak, na kredyt mnie nie stać i nikt mi nie udzieli, a wynajem drogi. I zainteresowałam się programem MDR mieszkanie dla rozwoju w Katowicach. Wynajmuje się mieszkanie, a potem można powoli dochodzić do własności! To chyba dla takich jak ja - za bogaci na komunalne, za biedni na kredyt. Już jestem umówiona, że od stycznia mogę się wprowadzić do mieszkania Z OGRÓDKIEM. Rozumiecie to? 40 m Z OGRÓDKIEM. moje psiaki będą mogły wyjść do ogródka i polezec na trawce ;D
I teraz pytanie - czy jako osoba praktycznie nie gotująca i w ogóle nie piekąca powinnam inwestować w kuchenkę gazową, czy lepiej kupić płytę np. Na dwa "palniki", w sensie elektryczną? Czajnik też mam elektryczny, a jak wspomniałam - NIE gotuje, a jak już to proste potrawy typu jajecznica, jajko sadzone, itd.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 09:01   #1288
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Singielka na swoim

Tinker, po jakiej cenie bedziesz miala mozliwosc wykupu? Po rynkowej? Przekalkuluj to dobrze, bo czynsz w tego typu mieszkaniach jest drogi, sprawdz czy jak wzrosnie to dasz rade placic.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 09:15   #1289
madziaa2809
Zakorzenienie
 
Avatar madziaa2809
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 16 889
Dot.: Singielka na swoim

Mieszkałam w takim mieszkaniu przez 10 miesięcy i mieszkanie jest owszem ładne, u nas to były nowe bloki, z parkingiem podziemnym, z windą i inne bajery. Też była możliwość wykupu i naliczała się ck roku bonifikata 2% do jakiegos limitu się to naliczało. Wszystko fajnie, pięknie ale czynsz byl tak horrendalnie duży, płaciłam tyle co za wynajem a jeszcze musiałam włożyć kasę, bo było to mieszkanie w stanie deweloperskim. I pewnie dalej bym mieszkała gdyby nie mieszkanie w spadku, znacznie gorsze, ale własne i za ponad połowę taniej. No, ale jak ktoś nie ma możliwości to wiadomo lepiej włożyć kasę w remont i mieszkać. Tylko, że to i tak wychodzi cenowo jak wynajem mieszkania a dodatkowo musiałam włożyć grube pieniądze na dzień dobry żeby mieszkać jakkolwiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziaa2809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 09:23   #1290
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Singielka na swoim

Czynsz wysoki, ale część z z tego czynszu idzie na poczet wykupu czy nie?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.