Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 20:39   #1
SweetLittleM
Raczkowanie
 
Avatar SweetLittleM
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Question

Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(


Witam

Tydzień temu przechodziłam ospę, ranki się już zagoiły, strupki odpadły, ale został jeden problem, na twarzy zostały mi 3 dziury po tych strupach;/ W tym jedna jest taka na prawdę duża i głęboka, widać ją nawet z daleka i niczym nie da się jej zamaskować Czy wiecie co można stosować by ta dziura się jakoś zmniejszyła? Za jakiś czas przede mną najważniejszy dzień w życiu i chciałabym się ładnie prezentować na zdjęciach i w ogóle a ja czuję się z tym okropnie
__________________
59,5- 57 56 55 54 53 52 51 50 49
............BYŁO......... .........JEST..................DO WAKACJI ..............CEL;D
SweetLittleM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 12:33   #2
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

Polecam żel Contractubex. Zawiera heparynę która rozjaśnia zasinienia, blizny . Smaruję tym moją córkę już od 3 tygodni bo też pozostawały jej blizny po niedawno przebytej ospie i widzę że się rozjaśniają. Myślę jednak że wymaga to dłuższego stosowania. Żel jest dość drogi bo kosztuje ok 65 zł za 50 g w aptece. Może w internecie będzie taniej.. ale działa i to jest sprawdzone
izaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 12:48   #3
aneleczka
Zadomowienie
 
Avatar aneleczka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 520
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

hej..
ja mialam rok temu ospe, i tez mialam dziurki ktorych okropnie sie balam, ze nie zejdą.. ale zeszly, co prawda nie odrazu ale z biegiem czasu jak poobserwowalam dziurke tuz kolo ust to teraz nie ma juz po niej nawet sladu.. wiec musisz spokojnie poczekac.. niestety
a co do zdjec, to jezeli fotograf dobry to wyretuszuje Ci te 'chwilowe niedoskonalosci' pozdrawiam
aneleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 17:55   #4
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

może złuszczanie kwasami AHA u kosmetyczki?
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 10:04   #5
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

Polecam domowe złuszczanie peelingami, robione regularnie powinny przynieść dobry efekt, choć nie od razu. Jak to nie pomoże to złuszczanie u kosmetyczni - mikrodermabrazja, kwasy lub połączenie tych zabiegów.
A jeśli to nic nie da, zmiany są bardzo głębokie i widoczne to polecam gabinet medycyny estetycznej - trwałe usuwanie blizn laserem IPL - od 100pln - (ale wątpię żeby trzeba było laserem) też miałam blizny po ospie która przechodziłam w 2 rzutach - miałam kilka blizn na twarzy i sporo na plecach - poradziły sobie m.in. domowe peelingi ( na ciało) i mikro ( na twarz i ciało)
pozdrawiam

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-04-07 o 10:05
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:51   #6
paszmina
Przyczajenie
 
Avatar paszmina
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

Jeśli chodzi o cepan i contractubex to mój lekarz, który robił mi dwa zabiegi laserem na twarzy powiedział że w żadnym wypadku nie można smarować nimi blizn zanikowych czyli wklęsłych, bo może to jeszcze pogorszyć wygląd blizny. Te maści są na blizny przerostowe czyli wypukłe. Ja go posłuchałam.
paszmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:50   #7
SweetLittleM
Raczkowanie
 
Avatar SweetLittleM
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

To co w takim razie stosowałaś na blizny wklęsłe? Robię na razie w domu peelengi na twarz, ale nie widzę różnicy, ta dziura jest jeszcze czerwona, więc chyba nie do końca zagojona, sama nie wiem. Lekarka powiedziała, żeby smarować Vratizolinem, ale przecież on jest na opryszczke a nie na blizny, co sądzicie?
__________________
59,5- 57 56 55 54 53 52 51 50 49
............BYŁO......... .........JEST..................DO WAKACJI ..............CEL;D
SweetLittleM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 18:34   #8
paszmina
Przyczajenie
 
Avatar paszmina
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dziury / Blizny po ospie.. Jak uusnąć?:(

Moja walka z bliznami trwa już parę lat, w tym czasie przeszłam kilka kuracji (chyba trzy) kwasami, trzy green peele, dwa polskie peelingi ziołowe Jadwigi, oraz dwa zabiegi laserowe laserem fotona (mialy byc trzy, lekarz powiedzial że trzy wystarczą aby zlikwidować te blizny, niestety po dwóch zabiegach i po pół roku czekania zrezygnowałam z trzeciego bo efekty po dwóch były za słabe i nie wierzyłam że trzeci zabieg coś zmieni, a każdy kosztował 800zł). Przeszlam jeszcze jakąś kurację u dermatologa z pastą rezorcynową, ale tez nie dał żadnych widocznych efektów. Obecnie to nie mam jakiś wielkich szpecących blizn, w makijażu to prawie ich nie widać, ale zawsze marzyła mi się gładka cera. Szczerze mówiąc to nie mam już nadzieji na gładką cerę, pogodziłam się z moimi dziurkami i wszelkie moje starania idą w kierunku oczyszczonej i dobrze nawilżonej skóry, bo wtedy blizny są mniej widoczne. Tak wiec peelingi, kremy, obecnie stosuje tez krem No-scar z macicy perłowej, ale nie oczekuję od niego cudów, zadowala mnie, że skóra po nim jest jasna, gładka, lepiej napięta przez co twarz lepiej wygląda.
paszmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.