Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-05, 21:31   #31
Chłop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

zz
Chłop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 21:36   #32
Chłop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

Witam po prawie... rocznej przerwie!
Nie sadzilem ze az tyle czasu zajmie mi powrot tu. Ale jak ktora z pan powiedziala: 'co zrobisz jak kolezanka nie bedzie juz twoja kolezanka?' Tak tez sie stalo i moja 'kosmetyczka' to juz znajomosc z przeszlosci. Nie owijajac w bawelne jak sie domyslacie nie pisze tu postu bez powodu. Calkiem niedlugo po nazwijmy to 'zabiegu' poznalem dziewczyne z ktora jestem do teraz. Moja dziewczyna tak jak wiekszosc kobiet powiedziala mi ze oczywiscie jej te wlosy nie przeszkadzaja i absolutnie odradza mi zebym mysla spowrotem o tej czynnosci. (choc swojego czasu przyznala sie ze wczesniej faceci mocno owlosieni napawali ja obrzydzeniem. Ale z drugiej strony kobiety tak maja ze jak sie zakochaja to nawet Quasimodo jest ich krolewiczem. Nigdy tego nie zrozumie ale tak juz jest i kropka). Po wielu namowach w koncu namowilem ja na zabieg a takze od razu sprowadzilem ja do parteru ze nie robie tego dla niej tylko dla siebie... i w koncu dala sie namowic. Teraz mija tydzien o drugim zabiegu i spiesze sie podzielic z Wami spostrzezeniami:
Po 1 przyslowie ze 'pierwszy raz jest przewaznie bolesny' pasuje do tej sytuacji jak ulal. Tak naprawde najbardziej obawialem sie tego 'slodkiego' bolu ktory opisalem w swoim poscie po 1szym razie. To zdumiewajace ale terasz bol byl ok polowe mniejszy! Tak naprawde tylko kilka razy zacisnalem mocniej zeby i kilka razy krzyknalem sobie w poduche:P poza tym bez ofiar
Po 2 zauwazylem ze organizm zareagowal calkiem inaczej niz wtedy. Pamietam ze za 1 razem skora byla jak polana goracym rosolem, cala wrecz plonela, tym razem juz 15 min po zabiegu skora byla tylko lekko zarumieniona ale wydaje mi sie ze bardziej z powodu podraznienia odrywanym woskiem niz samym faktem depilacji. Co wiecej, tym razem nie wystapil ani jeden efekt mocnego podraznienia skory (krwawienie z cebulek, zasinienie skory, itp.)
Po 3 tym razem zeby sie nie powtarzac postanowilem pojsc dalej i usunac owlosienie takze z ramion az do lokcia. i tu skora zareagowala podobnie jak przy pierwszym zabiegu, nie az tak drastycznie ale wyraznie wieksze zaczerwienienia i dluzej czulem ze jest wyraznie podrazniona
Po 4 Jasne ze znow bolalo!, pewnie jeszcze przez kilka nastepnych razy bedzie spory bol ale na pewno nie byl to moj ostatni raz. Jak powiedzialem jestem bardzo zdeterminowany i gdy tylko spowrotem zarosne na pewno powtorze zabieg.
Po 5 naleza sie tez slowa pochwaly mojej dziewczynie ktora dzielnie walczyla ze mna ok 3 godziny (tyle to mnie jwiecej trwa:plecy+ramiona). Dla niej to bylo nowe przezycie (zreszta kto poza kosmetyczka moze miec podobne doswiadczenie???) a poradzila sobie wybornie. Co wiecej wpadla na nowa technike: smarowanie plastrow i dopiero nakladanie ich na plecy a nie nakladanie wosku na plecy a potem plastrow, POLECAM! rewelka
Podsumowujac:
Wlasnie zaczely sie wakacje, niedlugo urlopik a ja mam piekne gladkie lekko opalone plecy i ramiona 0 stresu przed wyjsciem na plaze czy basen.
Ci ktorzy sie jeszcze wahaja powiem tylko ze jesli jestes NAPRAWDE zdecydowany to przezyjesz ten pierwszy raz i potem zrobisz to znow, tym bardziej mam nadzieje ze zachecilem tych ktorzy maja tylko traumatyczne przezycia po 1 razie i boja sie tego drugiego. Ja tez tak mialem ale w koncu sie przemoglem
Zycze powodzenia i do zobaczenia po trzecim numerze:P
Chłop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 23:21   #33
Fischer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

Witam Chłopie
Jestem posiadaczem podobnego problemu z plecami ;/ Mam jedno pytanie do Ciebie. Ponieważ przy dość mocno porośniętym ciele po depilacji pleców nie powstaje u Ciebie na ramionach (lub tam gdzie kończysz depilację) taka "granica" tzn do tego miejsca włosy są a dalej ich już nie ma. Chodzi mi o estetyczny aspekt całego tego zabiegu. Zarośnięte plecy wyglądają źle, ale wydepilowane plecy i np barki ale z porośniętymi do połowy ramionami to też nie jest specjalnie ciekawy widok. Jak to wygląda u Ciebie? No i jak długo masz problem z głowy po depilacji taką metodą ? tzn ile czasu mija gdy pojawiać się zaczynają włoski ? a czy użycie depilatora nie było by prostsze i wygodniesze niż wosk (jedno i drygie polega na wyrywaniu)?
PS: Czy ktoś z obecnych na forum miał możliwość poddania się laserowemu zabiegowi usunięcia owłosienia ? Czy efekty są takie jak podają firmy specjalizujące się w tego typu zabiegach - czyli bardzo zadowalające ? Cena pleców na dzień dzisiejszy to 500-800 zł doliczając powtórzenie zabiegu min 3 razy czyli ok 3000 zł - to nie ogromny majątek - tle że jeśli doliczyć do tego kark, ramiona ... ;(
Pozdrawiam wszystkich włochatych inaczej
Fischer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 15:05   #34
Chłop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

Cytat:
Napisane przez Fischer Pokaż wiadomość
Ponieważ przy dość mocno porośniętym ciele po depilacji pleców nie powstaje u Ciebie na ramionach (lub tam gdzie kończysz depilację) taka "granica" tzn do tego miejsca włosy są a dalej ich już nie ma.
Doskonale wiem o czym piszesz, jamam tak samo i powiem Ci jak ja sobie z tym poradzilem. Jako ze mam (pewnie tak jak Ty) owłosione zarówno i plecy i barki i ramiona na calej dlugosci to tez zastanawialem sie DOKAD mam depilowac. Jesli chodzi o 'tyłek' to wybor byl bardoz prosty i polecialem jakies 3cm poza linie za ktora sie koncza slipki - tak zeby na plazy czy basenie nagle nie wyszla linia włochów i wyglada to calkiem calkiem, najwyzej Twoja partnerka jak cie zobaczy nago moze sie zdziwic skad taka prosta granica porostu wlosów
Problem sie zaczal z rekoma, ktore czesto, szczegolnie latem sa odslaniane i tu decyzja musi byc madrze podjeta co do centymetra, u mnie zdecydowalem sie po prostu na linie zgiecia ramienia (wysokość łokcia) Powiem ci ze tez nie wygladalo to najgorzej w moim przypadku, oczywiscie biorac pod uwage calkiem dlugie wlosy na ramionach moze ktos sie zastanawiac skad nagle taka ostra granica zaczynajaca sie dopiero od lokcia a powyzej gladziutko jak lustro ale jak wspomnialem pozyzej inna 'linia' bedzie bardzo widoczna i zwracala uwage.

Cytat:
Napisane przez Fischer Pokaż wiadomość
No i jak długo masz problem z głowy po depilacji taką metodą ? tzn ile czasu mija gdy pojawiać się zaczynają włoski ? a czy użycie depilatora nie było by prostsze i wygodniesze niż wosk (jedno i drygie polega na wyrywaniu)?
powiem tak: po depilaacji 'domowej' efekt byl bardzo dlugi: pierwsze drobniutkie wloski zaczely sie pokazywac po ok 3-4 tyg a pelne owlosienie przyworocone po ok 3 miesiacach. Ja jestem juz po 3 takich zabiegach a niezauwazylem zeby wlosow ubylo nawet z 10%;(
O szczegolach meczarni przez jakie sie przechodzi podczas takiego zabiegu mozesz sobie poczytac w poprzednich postach.
Zaraz opisze szerzej problem z kosmetyczka ale powiem ci ze po wizycie u pierwszej lepszej nazwalbym to raczej urywaniem a nie wyrywaniem wlosow. Po zabiegu wlosy zaczely odrastac juz po 3!! dniach a calkowicie odrosly po miesiacu! Porazka!
Cytat:
Napisane przez Fischer Pokaż wiadomość
PS: Czy ktoś z obecnych na forum miał możliwość poddania się laserowemu zabiegowi usunięcia owłosienia ? Czy efekty są takie jak podają firmy specjalizujące się w tego typu zabiegach - czyli bardzo zadowalające ? Cena pleców na dzień dzisiejszy to 500-800 zł doliczając powtórzenie zabiegu min 3 razy czyli ok 3000 zł - to nie ogromny majątek - tle że jeśli doliczyć do tego kark, ramiona ... ;(
Pozdrawiam wszystkich włochatych inaczej
nie wiem, nie stosowalem, nie stac mnie na taki zabieg a jakos watpie czy przy moim futrze 4 zabiegi by starczyly! 8 to juz predzej a wydac na plecki 8000 to jakos mi sie nie widzi....



W tym miejscu chcialbym poprosic zenska czesc forum o polecenie w miare taniej kosmetyczki ktora DEPILUJE a nie urywa wloski na terenie Warszawy. Ta panna do ktorej poszedlem, fakt ze zabieg wykonala expresowo (ok 40 minut) i wyjatkowo malo bolesnie az sadzilem ze zostane jej stalym klientem, no i ta cena (50 zl za cale plecy, ramiona to prawie darmo). Jakze ogromne bylo moje zdziwienie gdy po 3 dniach zaczely pojawiac sie wlosy jak bym zwyczajnie sobie ogolil wloski maszynka.
Jak jestescie w stanie polecic kogos zaufanego i w miare taniego to bardzo prosze o polecenie takiego salonu. Z gory dziekuje!

PS: jako nowum planuje tez wybadac ten specyfik, bo na forum o nim nic nie znalazlem http://allegro.pl/item221588073_hair_no_mor e_depilacja_to_przeszlosc _sd_gratis_.html
Chłop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 23:20   #35
kunegunda81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

Chlopie pewnie tego nie przeczytasz bo watek stary, ale musze rzec jedno: jestes wielki ;-))) od dawna szukalam w necie wlasnei takiej relacji i w koncu znalazlam. Dzieki. Wiem juz na co przygotowac mojego TŻ ;-)
kunegunda81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 18:09   #36
malibo_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

Brawa dla odważnego Pana
Bardzo profesjonalne podejście do zabiegu i poprawnie wykonana depilacja, jedyne co chciałabym doradzić to stosowanie balsamów po depilacji - bardzo dobrze łagodzą podrażnienia i opóźniają odrost włosków i jeszcze jedna rzecz pasków do depilacji nie używa się na 1raz. Każdy pasek starcza na min.5 "oderwań" im bardziej "obciążony" woskiem tym lepiej działa.
Popieram koleżanki, które proponowały zabiegi w profesjonalnym salonie - wystarczy pierwszy raz, później pomoże koleżanka - mniej bólu i cenne wskazówki od kosmetyczki na przyszłość.
Prowadzę salon fryzjersko-kosmetyczny, więc swoje słowa popieram doświadczeniem
malibo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 18:55   #37
Ajgialeus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja pleców U FACETA - (ten pierwszy raz)

Chłopie, ja tydzień temu miałem depilacje pleców bo też miałem owłosione niestety. Już kilka dni po depilacji pojawiły sie krostki małe które już mnie denerwują. Wie ktoś może jak sie ich pozbyć ?? i co robić by w przyszłości nie mieć z tym problemów? A jeśli chodzi o ból podczas wyrywania to ból odczuwałem podobny jak przy robieniu tatuażu, może troszke mniejszy.
Ajgialeus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.