Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-16, 07:22   #331
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak, chodzi o tą przerwę na branie placebo, w trakcie niej przyszło krwawienie i to takie mooocno hardkorowe, po rozpoczęciu nowego opakowania minimalnie zluzowało ale nadal jest, i nie jest to plamienie tylko standardowe krwawienie z którym już się męczę ponad 2 tygodnie. Czy gdybym w razie w musiała te tabletki zmieniać to są jakieś inne o też innowacyjnym, bardziej przyjaznym składzie? Jakieś 10 lat temu brałam Lesinelle i czułam się na nich dobrze, miałam cerę idealną, ale zrobił mi się torbiel w piersi
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-16, 12:02   #332
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Tak, chodzi o tą przerwę na branie placebo, w trakcie niej przyszło krwawienie i to takie mooocno hardkorowe, po rozpoczęciu nowego opakowania minimalnie zluzowało ale nadal jest, i nie jest to plamienie tylko standardowe krwawienie z którym już się męczę ponad 2 tygodnie. Czy gdybym w razie w musiała te tabletki zmieniać to są jakieś inne o też innowacyjnym, bardziej przyjaznym składzie? Jakieś 10 lat temu brałam Lesinelle i czułam się na nich dobrze, miałam cerę idealną, ale zrobił mi się torbiel w piersi
Daj jeszcze czas tabletką. Lesinelle o którym piszesz ma całkiem inny skład niż tabletki, które teraz bierzesz i inny schemat tam masz 21 tabletek aktywnych. Najniższą dawkę hormonów ma chyba Vines. Tam też schemat jest 24+4 czyli jak przy obecnych tabletkach jakie masz.
Wiesz, to że wcześniej dobrze się czułaś na Lisinelle nie daje gwarancji, że teraz będzie tak samo. Jeśli będziesz chciała zmienić tabletki pogadaj z ginekologiem i zobaczysz co Ci doradzi
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-16, 18:42   #333
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy pijecie piwo podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Jak Cię interesuje co obniża działanie tabletek to polecam ten link
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/j...-antykoncepcji
Jak sprawdzisz chmiel nie obniża działania tabletek. Na tej stronie wypowiadają się farmaceuci wiec jeśli masz jakieś wątpliwości to warto zaciągnąć informacji z wiarygodnego źródła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 07:55   #334
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy pijecie piwo podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

To musiałabym chyba być bezpłodna
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 20:49   #335
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Czy pijecie piwo podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Cytat:
Napisane przez karolinak20 Pokaż wiadomość
Bo słyszałam że chmiel obniża skuteczność
Jak zamierzasz pić tyle by wymiotować tuż po wzięciu tabletek lub nie pamiętasz żeby sprawdzić czy w ogóle wzięłaś lub nie kontaktujesz by zarejestrować budzik przypominający o tabletce to tak, piwo obniżyłoby skuteczność
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 21:27   #336
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tabletki kontracept biare już 6 miesięcy, prędzej byłam 2 lata na novynette. Podczas przerwy moje krwawienie nie wygląda jak krew tylko brązowe coś wymieszane z krwią. Trwa to maksymalnie jedne dzień. I tak jest za każdym razem plus ból brzucha w pierwszym dniu. To normalne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-22, 21:41   #337
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelina71373 Pokaż wiadomość
Tabletki kontracept biare już 6 miesięcy, prędzej byłam 2 lata na novynette. Podczas przerwy moje krwawienie nie wygląda jak krew tylko brązowe coś wymieszane z krwią. Trwa to maksymalnie jedne dzień. I tak jest za każdym razem plus ból brzucha w pierwszym dniu. To normalne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, brązowa krew to krew, która dłużej znajduje się wewnątrz i wolno spływa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-23, 13:52   #338
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, ostatnio wypiłam duży kubek herbaty malinowej z kwiatem hibiskusa. Nie było podanej procentowej zawartości tego kwiatu. Herbatę wypiłam rano, a tabletki biorę wieczorem. Między herbatą, a tabletką minęło mniej więcej 7h. Czy zawarty w niej kwiat hibiskusa wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 14:01   #339
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Hej, ostatnio wypiłam duży kubek herbaty malinowej z kwiatem hibiskusa. Nie było podanej procentowej zawartości tego kwiatu. Herbatę wypiłam rano, a tabletki biorę wieczorem. Między herbatą, a tabletką minęło mniej więcej 7h. Czy zawarty w niej kwiat hibiskusa wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych?
To co pewnie mogłaś czytać, że hibiskus może wpływać na tabletki dotyczy zawartej w nim witaminy C. W takich suszonych kwiatach hibiskusa są togo minimalne ilości więc pij spokojnie.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 10:10   #340
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, piszę pierwszy raz na wątku, ale mam pytanie. Od kwietnia bolą mnie z przerwami piersi (głownie jedna pierś, ale w pewnym momencie dwie). Byłam ostatnio u ginekologa i mówi, że przy tabletkach nie powinny to być problemy hormonalne :/ Wiec co? Dostałam skierowanie na USG piersi, ale w przychodni nie zrobią, bo lekarz na zwolnieniu lekarskim, a inne placówki tego skierowania nie będą honorowały. Ok, zrobię prywatnie. Żadna nowość w NFZ. Zrobione miałam za to badania TSH, krzepliwości i wszystko niby jest ok. Została mi jeszcze do zrobienia prolaktyna, ale to jeszcze nie ten czas w cyklu. Wiecie może skąd może być ból po boku i dole piersi aż do sutka? Od około tygodnia czy dwóch jest on ciągły i czuję go przy chodzeniu, leżeniu itp. Przy dotykaniu czuję, ze jest ona powiększona i bardziej grudkowata (?), jest większa ilość żyłek przechodzących przez tę bardziej bolesną pierś. Inne pytanie - kiedy najlepiej zgłosić się na USG piersi by wyniki były ok? Dodam, że jestem wczoraj odstawiłam belarę by już czekać na menstruację. Który moment cyklu jest najlepszy do takich badań? Dodałam też wątek, ale go nie widzę. Jeżeli się pojawi po czasie to sorrki :<
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 11:47   #341
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-27, 12:31   #342
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie ja już wczoraj brałam ostatnią tabletkę i chce zobaczyć czy ból się zmniejszy. Właśnie to mnie też martwi, że problem pojawił się po kilku miesiącach stosowania tabletek. W kwietniu mnie bolało, ale przestało, teraz boli znowu i to mocniej. Obie piersi są obolałe, ale prawa to ból przy każdym niemalże ruchu. Czasem aż czuję ból aż od pachy czy żeber aż do sutka. Czyli do 10 dnia od krwawienia zgłosić się na USG. Dostajesz od razu opis tego badania i potwierdzenie czy to są np. torbiele, cysty lub inne guzki? Co później było u Ciebie robione? Gdzie byłaś kierowana? Przestało boleć? Wiem, że mam pomniejszoną tarczycę bo miałam robione USG, ale rok czy dwa lata temu wszystkie hormony tarczycowe wyniki były OK. Wczoraj miałam też oddane wyniki TSH i też jest wszystko w normie. Przed braniem tabletek takich cudów na kiju nie miałam.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 14:16   #343
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2022-05-27 o 14:18
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 11:23   #344
honeym00n
Przyczajenie
 
Avatar honeym00n
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka dziewczyny, przyszłam się poradzić, wczoraj ok 20 wzięłam pierwsza tabletkę z 3 tygodnia, jednak jakoś o 24:30 wystąpiły wymioty i biegunka, ale z racji tego, ze trwały one cała noc nie wzięłam dodatkowej tabletki, wzięłam dodatkowa o 11:00. Myślicie, ze ta dodatkowa tabletka w ogóle miała sens, czy wszystko byłoby okej? I czy wg was w tym momencie nie muszę się martwić o ciąże?
honeym00n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 11:46   #345
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja już przeszłam, przez kontracept, sylvie 20, sylvie 30, jeszcze jedne tabletki po których plamiłam cały miesiąc (drovelis czy jakoś tak się nazywały) i ginekolog już mi mówił, ze przesadzam aż sprawdził mnie na USG i przepisał bez słowa coś innego - belarę. Serio nie wiem.. Może tabletki nie są dla mnie? Boli mnie strasznie okres, krwawię niesamowicie, ale może coś innego by było dla mnie lepsze. Serio, nie wiem co mogę brać w takich sytuacjach. Mówiłam lekarzowi, że najlepiej kojarzy mi się kontracept i sylvie 20, ale on nie słucha. Wysłał mnie tylko teraz ponownie na krzepliwość krwi i niby wszystko jest ok, bo mieści się w normach. Tak z nowości to jestem teraz już w trakcie miesiączki i piersi bolą mniej. Czuje ból przy mocniejszym dotknięciu, czyli to hormony mi tutaj coś najprawdopodobniej rozwalają. Co do belary to mi też się przytyło trochę po niej, bo chyba z 5 kg mi wleciało po niej, ale jednak brałam, bo przechodzę miesiączki lżej. Wiesz może czy ringi albo plastry są mniej dobijające organizm? Może mają mniejsze stężenia hormonów? Sama nie wiem co robić.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 12:45   #346
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez honeym00n Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny, przyszłam się poradzić, wczoraj ok 20 wzięłam pierwsza tabletkę z 3 tygodnia, jednak jakoś o 24:30 wystąpiły wymioty i biegunka, ale z racji tego, ze trwały one cała noc nie wzięłam dodatkowej tabletki, wzięłam dodatkowa o 11:00. Myślicie, ze ta dodatkowa tabletka w ogóle miała sens, czy wszystko byłoby okej? I czy wg was w tym momencie nie muszę się martwić o ciąże?
Piszesz, że tabletkę wzięłaś o 20:00 a dopiero po północy miałaś biegunkę i wymioty. Minęło zatem ponad 4h. Tabletka została prawidłowo przyjęta. Nie musiałaś brać tabletki o 11:00. Powinnaś mieć też taka informacje w ulotce swoich tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Ja już przeszłam, przez kontracept, sylvie 20, sylvie 30, jeszcze jedne tabletki po których plamiłam cały miesiąc (drovelis czy jakoś tak się nazywały) i ginekolog już mi mówił, ze przesadzam aż sprawdził mnie na USG i przepisał bez słowa coś innego - belarę. Serio nie wiem.. Może tabletki nie są dla mnie? Boli mnie strasznie okres, krwawię niesamowicie, ale może coś innego by było dla mnie lepsze. Serio, nie wiem co mogę brać w takich sytuacjach. Mówiłam lekarzowi, że najlepiej kojarzy mi się kontracept i sylvie 20, ale on nie słucha. Wysłał mnie tylko teraz ponownie na krzepliwość krwi i niby wszystko jest ok, bo mieści się w normach. Tak z nowości to jestem teraz już w trakcie miesiączki i piersi bolą mniej. Czuje ból przy mocniejszym dotknięciu, czyli to hormony mi tutaj coś najprawdopodobniej rozwalają. Co do belary to mi też się przytyło trochę po niej, bo chyba z 5 kg mi wleciało po niej, ale jednak brałam, bo przechodzę miesiączki lżej. Wiesz może czy ringi albo plastry są mniej dobijające organizm? Może mają mniejsze stężenia hormonów? Sama nie wiem co robić.
Badania wchodzą Ci prawidłowo wiec nie masz przeciwwskazań do stosowania tabletek. Nie znalazłaś jeszcze tabletek odpowiednich dla siebie. Z tego co piszesz masz skutki uboczne dość często pojawiające się przy tych tabletkach. Plastry i ring tez zawierają hormony tylko jest inna forma podaży. Ringu nie stosowałam ale znajome są zadowolone. Próbowałam evry dla mnie odpada. Za bardzo mi przeszkadzało sprawdzanie czy przylega prawidłowo, zmiana miejsca przy zmianie plastra,klej itd.
Jak ginekolog ma problem żeby wysłucha ze coś na tabletkach Ci nie pasuje to zmień ginekologa. Możesz spróbować z tabletkami które mają mniejsze stężenie hormonu. Są ultra pigułki Vines przyjmuje się je w systemie 24+4. Są też tabletki w systemie 21+7 z mniejszą dawka hormonu np vibin mini lub bez tabletek placebo yasminella tez maja mniejsza dawkę. Jeszcze tabletki jednoskładnikowe ale tu często pojawiają się plamienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 18:55   #347
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-30, 13:50   #348
maszka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Ja już przeszłam, przez kontracept, sylvie 20, sylvie 30, jeszcze jedne tabletki po których plamiłam cały miesiąc (drovelis czy jakoś tak się nazywały) i ginekolog już mi mówił, ze przesadzam aż sprawdził mnie na USG i przepisał bez słowa coś innego - belarę. Serio nie wiem.. Może tabletki nie są dla mnie? Boli mnie strasznie okres, krwawię niesamowicie, ale może coś innego by było dla mnie lepsze. Serio, nie wiem co mogę brać w takich sytuacjach. Mówiłam lekarzowi, że najlepiej kojarzy mi się kontracept i sylvie 20, ale on nie słucha. Wysłał mnie tylko teraz ponownie na krzepliwość krwi i niby wszystko jest ok, bo mieści się w normach. Tak z nowości to jestem teraz już w trakcie miesiączki i piersi bolą mniej. Czuje ból przy mocniejszym dotknięciu, czyli to hormony mi tutaj coś najprawdopodobniej rozwalają. Co do belary to mi też się przytyło trochę po niej, bo chyba z 5 kg mi wleciało po niej, ale jednak brałam, bo przechodzę miesiączki lżej. Wiesz może czy ringi albo plastry są mniej dobijające organizm? Może mają mniejsze stężenia hormonów? Sama nie wiem co robić.
Pytanie ile brałaś te tabletki zanim miałaś odstawiane i zmieniane na inne? Ja na drovelis też miałam plamienia w pierwszym miesiącu a potem spokój. Od kilku miesięcy krwawienie z odstawienia jak w zegarku, nie tyję, czuję się dobrze, miesiączki krótkie i bezbolesne. A jakbym się zasugerowała plamieniami na początku to bym zmieniła na inne już pewnie. A trzeba tabletkom dać czas! Te ciągłe zmiany u Ciebie na pewno nie są dobre.
maszka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:19   #349
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kochane kontracept biare już 9 miesiąc prędzej byłam na novynette, ale zanikało mi przy tym krwawienie. Obecnie do końca mam jeszcze 3 tabletki a zauważyłam dziś od rana, że mam plamienie. Nie wiem czy to czas zmienić tabletki na inne? Kilka miesięcy temu też tak miałam i nawet nie pojawiło się normlane krwawienie tylko plamienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-13, 07:06   #350
meriemdeniz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

biorę vibin mini od ponad roku. ostatnio zaczęłam brać antydepresanty. przez zle samopoczucie praktycznie nie współżyje z partnerem, chyba tylko raz od poprzedniego krwawienia i to dodatkowo z prezerwatywa (poza tym mój antydepresant nie ma wpływu na tabletki). teraz miałam dziwne krwawienie, bardzo skąpe, nigdy nie było aż takie. wyglądało bardziej jak śluz podbarwiony krwią. teraz ciagle chodzę siku może sobie coś wkręcam ale znowu zaczynam wariować..
meriemdeniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-14, 11:26   #351
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez meriemdeniz Pokaż wiadomość
biorę vibin mini od ponad roku. ostatnio zaczęłam brać antydepresanty. przez zle samopoczucie praktycznie nie współżyje z partnerem, chyba tylko raz od poprzedniego krwawienia i to dodatkowo z prezerwatywa (poza tym mój antydepresant nie ma wpływu na tabletki). teraz miałam dziwne krwawienie, bardzo skąpe, nigdy nie było aż takie. wyglądało bardziej jak śluz podbarwiony krwią. teraz ciagle chodzę siku może sobie coś wkręcam ale znowu zaczynam wariować..
Tabletki antydepresyjne mogą nie mieć wpływu na Vibin jeśli chodzi o zachowanie i ciągłość antykoncepcji ale mogą mieć wpływ na profil krwawień.

Dlaczego zażywasz jednocześnie Vibin mini i antydepresanty. Vibin może jeszcze pogłębiać objawy depresyjne. Miałaś takie złe samopoczucie przed tymi tabletkami?
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 17:30   #352
meriemdeniz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak, vibin biorę od ponad roku, a takie stany mam od mniej więcej 7 lat. wiec to nie jest wina tabletek anty w tym przypadku
meriemdeniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 13:03   #353
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez meriemdeniz Pokaż wiadomość
Tak, vibin biorę od ponad roku, a takie stany mam od mniej więcej 7 lat. wiec to nie jest wina tabletek anty w tym przypadku

No tak ale piszesz, że od niedawna bierzesz antydepresanty. Czyli wcześniej brałaś Vibin mini i krwawienia miałaś "normalne" a teraz się to zmieniło jak zaczęłaś brać antydepresanty. Chyba, że coś źle zrozumiałam. Więc pomimo, że nie musisz się martwić ciążą jak tabletki nie wpływają na antykoncepcję, to jednak mogą mieć wpływ na krwawienie.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 09:10   #354
Lilly95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny! ☺️

Biorę tabletki antykoncepcyjne już prawie 5 lat, od dwóch jest to Microgynon 21.

Nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, więc chcę się upewnić. Otóż pierwszy raz od początku brania tabletek zdecydowałam się na połączenie opakowań - miałam wyjazd, w perspektywie plaża, morze itp 😉 Skonsultowałam się z ginekologiem czy lepiej po prostu wziąć tabletki tydzień dłużej i zrobić wtedy przerwę, czy brać całe nowe opakowanie i padło na drugą opcję. Po skończeniu blistra nie zrobiłam przerwy i od razu zaczęłam nowe opakowanie. Nowe opakowanie zaczęłam jak zawsze w czwartek, a już w piątek zaczęło się u mnie brązowe plamienie (mimo brania aktywnych tabletek z nowego blistra). Plamienie trwało przez calutkie drugie opakowanie - jednego dnia słabsze, drugiego mocniejsze, ale pojawiało się codziennie. Po drugim blistrze już normalnie zrobiłam przerwę - standardowo krwawienie pojawia się u mnie 3-4 dnia, w tym przypadku było to ciagle plamienie, a krwawienie pojawiło się jedynie na dwa dni i nie było jakieś super mocne… Generalnie nie powinnam się zupełnie obawiać ciąży, bo mimo tabletek zabezpieczamy się tez prezerwatywą (chwilowo medyczne względy, myślę nawet nad porzuceniem tabletek). A jednak… mam w sobie jakiś strach, bo mam od jakiegoś czasu delikatne nudności, poczucie lekkich zawrotów głowy, większe zmęczenie i senność i taki (być może tylko w mojej głowie) bardziej wypukły dół brzucha. Jakby tego było mało przyplątało mi się zapalenie pęcherza. Próbowałam rozmawiać z panią ginekolog, aby się uspokoić i liczyłam nawet na badanie, ale wyglądała na „zmęczoną życiem”, wiec spytałam tylko czy to plamienie i słabe (a w sumie prawie brak) krwawienie z odstawienia powinno mnie martwić. Powiedziała jedynie, że nie, nie powinno, ze krwawienie było takie słabe, bo endometrium złuszczalo sie codziennie przez całe opakowanie.

Teoretycznie trochę się uspokoiłam, ale… Co Wy o tym myślicie? Miała któraś z Was taką sytuację?

Od dawna nie miałam już ciążoschizy, ale ten nowy „manewr” z połączeniem opakowań chyba coś rozregulował i mnie to stresuje ☹️
Lilly95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 12:20   #355
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! ☺️

Biorę tabletki antykoncepcyjne już prawie 5 lat, od dwóch jest to Microgynon 21.

Nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, więc chcę się upewnić. Otóż pierwszy raz od początku brania tabletek zdecydowałam się na połączenie opakowań - miałam wyjazd, w perspektywie plaża, morze itp 😉 Skonsultowałam się z ginekologiem czy lepiej po prostu wziąć tabletki tydzień dłużej i zrobić wtedy przerwę, czy brać całe nowe opakowanie i padło na drugą opcję. Po skończeniu blistra nie zrobiłam przerwy i od razu zaczęłam nowe opakowanie. Nowe opakowanie zaczęłam jak zawsze w czwartek, a już w piątek zaczęło się u mnie brązowe plamienie (mimo brania aktywnych tabletek z nowego blistra). Plamienie trwało przez calutkie drugie opakowanie - jednego dnia słabsze, drugiego mocniejsze, ale pojawiało się codziennie. Po drugim blistrze już normalnie zrobiłam przerwę - standardowo krwawienie pojawia się u mnie 3-4 dnia, w tym przypadku było to ciagle plamienie, a krwawienie pojawiło się jedynie na dwa dni i nie było jakieś super mocne… Generalnie nie powinnam się zupełnie obawiać ciąży, bo mimo tabletek zabezpieczamy się tez prezerwatywą (chwilowo medyczne względy, myślę nawet nad porzuceniem tabletek). A jednak… mam w sobie jakiś strach, bo mam od jakiegoś czasu delikatne nudności, poczucie lekkich zawrotów głowy, większe zmęczenie i senność i taki (być może tylko w mojej głowie) bardziej wypukły dół brzucha. Jakby tego było mało przyplątało mi się zapalenie pęcherza. Próbowałam rozmawiać z panią ginekolog, aby się uspokoić i liczyłam nawet na badanie, ale wyglądała na „zmęczoną życiem”, wiec spytałam tylko czy to plamienie i słabe (a w sumie prawie brak) krwawienie z odstawienia powinno mnie martwić. Powiedziała jedynie, że nie, nie powinno, ze krwawienie było takie słabe, bo endometrium złuszczalo sie codziennie przez całe opakowanie.

Teoretycznie trochę się uspokoiłam, ale… Co Wy o tym myślicie? Miała któraś z Was taką sytuację?

Od dawna nie miałam już ciążoschizy, ale ten nowy „manewr” z połączeniem opakowań chyba coś rozregulował i mnie to stresuje ☹️

Nie masz się co martwić ciążą. To są typowe objawy łączenia opakowań. Jak sama łączę opakowania to czasami w trakcie brania 2 opakowania plamienie się pojawia a innym razem plamienie/krwawienie występuje na placebo z 2 opakowania.

Spokojnie wylecz zapalenie pęcherza i miną Ci wszystkie objawy, które teraz odczuwasz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 21:31   #356
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, biorę tabletki dwuskładnikowe. Parę dni temu rozpoczęłam nowy blister i pierwszą tabletkę po przerwie przyjęłam z ok. 15/20minutowym opóźnieniem. Czy ma to znaczenie przy pierwszej tabletce z nowego blistra? Czy jestem zabezpieczona?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 22:03   #357
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-03, 16:34   #358
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, dziś powinnam skończyć branie tabletek i od jutra zrobić przerwę. Ale wyjeżdżam na urlop i zastanawiam się czy połączyć dwa opakowania, czy dobrać jeden rząd na następny tydzień, zrobić przerwę, zjeść blustek do końca i znów przerwa?

Co będzie lepsze i bezpieczniejsze?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-03, 17:43   #359
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziś powinnam skończyć branie tabletek i od jutra zrobić przerwę. Ale wyjeżdżam na urlop i zastanawiam się czy połączyć dwa opakowania, czy dobrać jeden rząd na następny tydzień, zrobić przerwę, zjeść blustek do końca i znów przerwa?

Co będzie lepsze i bezpieczniejsze?
Możesz nie robic przerwy i połączyć opakowania. Możesz też przedłużyć branie tabletek i dopiero zrobić przerwę. Antykoncepcja w obu przypadkach będzie zachowana. Ja osobiście wolę łączy opakowania ale inni wolą przedłużać tylko o tyle dni ile potrzebują aby przesunąć plamienie. Bez względu na to co wybierzesz nie musisz się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-24, 17:07   #360
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

cześć dziewczyny
jestem obecnie na trzecim dniu tabletek placebo. Czy mogę skrócić przerwę i dziś rozpocząć nowe opakowanie by przesunąć okres? Krwawienie jeszcze nie wystąpiło, a niespodziewanie wyjeżdżam na weekend i wolałabym pojechać bez krwawienia.
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.