Zagroda babuszki - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-18, 21:56   #2671
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 188
Dot.: Zagroda babuszki

U nas borówki są leśne. I borówki takie sadzone, amerykańskie. Na pole wychodzimy np na spacer. a w pole idziemy do roboty 😉

Usmażyłam jeszcze szybko kilka naleśników omletowych na rano dla dzieci.

U nas też noce zimne. Dzisiaj było chłodno w dzień jak wiaterek zawiał.

Czekam na granulki na ślimaki. Mam nadzieję że jutro dojdą. Bo mi ślimaki cały słonecznik ozdobny zeżrą 🤬

Zmykam do łóżka... Jutro ciężki dzień.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 06:21   #2672
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Noc tak szybko mija, ledwo się położy głowę do poduszki i już pobudka. Mówią, że dni lecą a to noce najszybciej mijają.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 06:24   #2673
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 188
Dot.: Zagroda babuszki

Witam ❤

Lanolinko, a no masz rację. Dni mijają, ale i noce.

U nas dzisiaj jak by lekki przymrozek był. Szyba w samochodzie potrzebowała odszronienia.

Ale teraz jest ciepło. I będzie ładny dzień. Deszczu bardzo potrzeba. Jest bardzo sucho.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 07:47   #2674
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Zagroda babuszki

Cytat:
Napisane przez Amita10 Pokaż wiadomość
To biowłóknina colvena, owcza wełna do ściółkowania. Nie łażą po niej ślimaki.
O! Dzięki za polecenie! Jak kilka lat temu zaczęłam urządzać ogród, to się naczytałam zagranicznych książek ogrodniczych i tam były maty przeciwchwastowe samorozkladajace się pod rośliny zadarniające na rabatach. Ile ja się tego wtedy naszukałam! Próbowałam z tkaniną jutową i kartonami.... Na ogród ozdobny aktualnie nie mam czasu, więc wypróbujemy to cudo na ogórkach.

Mogę dołączyć do wątku?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 07:55   #2675
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 280
Dot.: Zagroda babuszki

Witaj Damdalena. Zwyczajowo podstawiamy zydelek. Usiądź sobie z nami i czuj się jak u siebie
Ja tylko kukłam teraz bo własnie zaczynam akcje obowiązkowe. Potem wpadnę.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 08:01   #2676
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Damdalena, serdecznie witamy Podstawiam zydelek żeby ci było wygodnie.
U mnie w nocy było 6*C, wczoraj arbuzy przeżyły to i dziś dadzą radę. Pomidory, ostatnie 5 w szklarni podsypałam słomą. Podsypałabym wszystko, ale wtedy mi się efekt kolorystyczny traci :P Bo nie widać gdzie ścieżki a gdzie grządki. ale to do pierwszej inwazji chwastów. Po tym obojętny będzie widok. Po deszczu wszystko urosło "w oczach". Teraz dla odmiany prognozują 30*C. Oszaleć idzie. Ale trudno, dziś plan na przygotowanie ryneczku pod fasolnik i szpinak. Może zacznę jednoroczne wsadzać? zobaczę czy jest jeszcze choć odrobinę wilgotno lub czy jest woda. A, w szklarni posiałam koperek i rzodkiewkę.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 08:26   #2677
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zagroda babuszki

Cytat:
Napisane przez annorl1 Pokaż wiadomość
U nas borówki są leśne. I borówki takie sadzone, amerykańskie. Na pole wychodzimy np na spacer. a w pole idziemy do roboty

Usmażyłam jeszcze szybko kilka naleśników omletowych na rano dla dzieci.

U nas też noce zimne. Dzisiaj było chłodno w dzień jak wiaterek zawiał.

Czekam na granulki na ślimaki. Mam nadzieję że jutro dojdą. Bo mi ślimaki cały słonecznik ozdobny zeżrą 🤬

Zmykam do łóżka... Jutro ciężki dzień.
My wychodzimy na dwór. A reszta już się zgadza

Damdalena to wątek dla Ciebie. Jasne, że zapraszamy. Ja sama jestem tu jakoś od końca kwietnia. Bo wyczytałam, że to moje klimaty...

Witam z rana. U mnie na obiad dziś będzie barszczyk czerwony z ziemniakami.

Grzeje. Jutro ma być upał. Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 08:35   #2678
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Hejka🙂

Śniadanie zaliczone,tabletki też,kolano wysmarowane.Zaraz ruszam fasolki siać,tylko mi trochę z tym zejdzie ,bo muszę najpierw odchwaścić otwory na macie,co to w ubiegłym sezonie ogórki były.Ja sobie bardzo te maty chwałę.Chwasty wyłażą tylko w otworze i póki małe to pozbycie się ich to pikuś,mało czasu zajmuje.Ogorki na macie mają ciepłej,wilgotniej,są czyste.W tym roku wysadzamy i wysiewamy co się da na macie.Poza ogórkami to poszły dynie i cukinię,groszki i bob też tak zasiałam,teraz fasolki szparagowe i na ziarno i wysadzę pomidory i jakieś papryki.Tylko nie wiem czy mi na wszystko miejsca starczy.Mam jeszcze w planach kapusty,tyle że dopiero sadzonki rosną i będę je wtykać w wolne miejsca.No i Maks postanowił uprawiać arbuzy,nawet Szanowny na rozpisce do kupienia sadzonki miał wpisane.Uporzadkowal sobie wolne poletko po starym foliaku co przed stodołą był,miejsce zaciszne słoneczne.Rozlozyl już matę co zostawała i jak będą pomyślne wiatry to będzie sadzil.Kurcze teraz mi się przypomniało jak któraś z nowych zagrodzianek pisała,że posiała arbuzy do gruntu.Ciekawi mnie czy od dawna tak uprawia arbuzy i jakie są efekty.Nie ukrywam,że to by wiele zmieniło,bo nie mam parapetów na wysiewanie w kubeczki.

Dziś popracuje w warzywniku do południa,bo potem De jedzie rwać truskawki,to będę wnusi towarzyszyć.Chyba przyniosę sobie arcydzięgla i przerobie go na konfiturę,a liście ususzę.Czytalam,że dobre na przyprawę do potraw.A może wy wiecie co można z arcydzięgla jeszcze zdziałać.Cieszę się z nowych koleżanek.Pozdrawiam

Jeszcze aneks do tych moich wywodów na temat zimowania selera.Przezimowaly i naciowy i korzeniowy,z tym że korzeniowy szybko do spożycia,posadziłam jednego do doniczki i zgnił,a posadzony obok naciowy miał się doskonale.

Miłego dnia 🌸🌸🌸
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 08:40   #2679
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

O tak! Barszczyk to jest pomysł Jeju, ale dawno nie jadłam. może kupię botwinkę? To się mężuś ucieszy

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Megi, z tego co czytałam to podobno lepiej z sadzonki, bo może nie zdążyć dojrzeć z siewu. Ale to pewnie od pogody zależy. Moje mają z 7 cm więc w dobrych warunkach siane szybko nadrobią a już będą zahartowane i bez szoku termicznego. Ale jestem ciekawa jak wyjdą
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 08:47   #2680
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 280
Dot.: Zagroda babuszki

10 minut luzu to wam opowiem o moich różach i mszycy. No więc pojawiła się, oblepiła pąki kwiatowe, które już zaczynały puszczać bo widać pierwsze kolory. W tamtym roku pryskałam je glistnikiem i było ok. Nastawiłam glistnik i... nie mam spryskiwacza... Przypomniałam sobie, że mąz potrzebował i zabrał. Muszę zaraz jak będę w sklepie jakiś kupić. W każdym razie wzięłam watkę i zmywałam tym glistnikiem bardzo ostrożnie je z pąków, łodyg i liści. Troche czasu mi to zajęło oraz skończyło się - cud mniemany krakowiacy i górale - tylko na jednym zadrapaniu kolcem róży. Rano zrobiłam przegląd, póki co mszycy nie ma a róże zyją

Mam dziś zagoniony dzień, bo zaraz zakupy, potem obiad, a potem zapowiedział się gość. A chciałam napisać o toksycznych ludziach, więc tylko zarysuje temat, który kiedys już tu zaczęłam. Zauwazyłam na fb wręcz akcję, nie wiem czy to u mnie tylko , czy to jakieś szersze, aby uciąc kontakty z takimi ludźmi. Czy to rodzinne czy inne. jeszcze inne to jakoś rozumiem. Sens niby jest, bo to ma bardzo niedobry wpływ na otoczenie. Tylko jakie jest założenie? Z czego wynika toksyczność? Co naprawdę dzieje się z tymi ludźmi. Czy jeżeli bysmy przyjęli, że jeżeli ktoś jest niwidomy to należy go odciąć z kontatów, bo jest problem? Ponieważ jest bardzo dużo takich ludzi i jest to spory problem z relacjami społecznymi, ja myślę, że należy doszukać sie przyczyn i całkiem inaczej do tego podejść niż podejmowanie akcji odizolowania takich ludzi. Nie wiem czy dobrze oddałam co mam na myśli, ale właśnie zaczęła pikać pralka, i trzeba powiesić pranie i iść na zakupy...
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 13:02   #2681
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Lenifko, masz dobre serce. Nie znam nikogo, kto cieszy się jak do niego gołębie- pardon, synogarlice- przylatują, dla Ciebie ludzie z natury są dobrzy, tylko czasem coś im w tym przeszkadza.

Ja jednak od toksycznych ludzi wolałabym uciekać nuż zastanawiać się dlaczego tacy są. Z pewnością cos się kiedyś wydarzyło, że tak człowieka ukształtowało, ale ja bym się skupiła ma swoim zdrowiu psychicznym.

W końcu jeśli każdy będzie myślał o sobie, to o każdym będzie pomyślane
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 13:04   #2682
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Też już mam zielone truskawki! No, dokładnie to 1 ale jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220519_133300.jpg (244,1 KB, 6 załadowań)
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 13:47   #2683
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Lenifo toksycy nie potrzebują żadnych złych przejsc,żeby być tym kim są.Oni żywią się złem,które rozsiewają.Ich radością napełnia możliwość szkodzenia,niszczenia czy poniżania innych.W nich nie ma empatii,współczucia czy poczucia obowiązku.Zyja w przeświadczeniu o swojej wyjątkowości i tym,że to świat ma im usługiwać i wszyscy mają się takiemu toksykowi podporządkować.Krzywda,kt óra się komuś dzieje jest radością dla takiego indywiduum.Oni doskonale wiedzą co i dlaczego robią.Maja to wrodzone,to jest cecha wrodzona i taki toksyk,narcyz nigdy nie zmieni się.Tak dla własnego dobra i własnej rodziny trzeba zerwać lub przynajmniej mocno ograniczyć kontakty z takimi osobami,które niszczą dla samego niszczenia.Trzeba chronić własną energię życiową,bo toksyk zniszczy do cna,aż niektórzy popełniają samobójstwa,popadają w alkoholizm i inne nałogi.Czesto gęsto to któryś rodzic jest toksyczny i niszczy i małżonka i dzieci.To przez nich są traumy,to oni popełniają morderstwa,rozboje,gwałty i inne bezeceństwa bo nie chcą żyć według reguł i zasad społecznych.W moim bezpośrednim otoczeniu ojciec Zuzi jest takim toksykiem i narcyzem.Teraz wiemy z czym mamy do czynienia i De potrafi się bronić przed jego.agresją,a Zuzią często przybiega do mnie z płaczem po rozmowie z ,,tatusiem,,na mesengerze.W dalszej rodzinie jest matką co zrujnowała synom życie,jeden nie żyje,bo gdy ten miał zawał to zamiast dzwonić po karetkę tłukła go motyką,że jest pijany.Mlodszemu nie dała się ożenić,bo każda z dziewczyn była nieodpowiednia.A on będąc tresowany od maleńkości nie umiał się jej przeciwstawić.Potrafila do tego starszego jeździć do jego zakładu pracy i odbierać jego wypłatę.Takich kwiatków jej podłości było dużo więcej,ale szkoda tu psuć nastroju.Uwazam,że to bardzo dobry sposób odizolować się.Kazdy ma prawo do życia w spokoju,a nie tylko dogadzać toksykowi.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 14:12   #2684
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Zagroda babuszki

Oj Imegan jak znam temat... Moja mama jest taką toksyczną osobą, może nie aż do tego stopnia jak piszesz, ale zrobiła mi swoim zachowaniem przez całe moje życie dużo złego. W kwietniu zaczęłam terapię, urwałam nagle kontakt, mam pewne poczucie straty i jest mi z tym ciężko, ale wiem że już nie mogę się z tego wycofać dla swojego dobra.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 14:22   #2685
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Amitka, i jak po tym kleszczu? Dostałaś antybiotyk?

Bułam dziś z piesecxkiem na kontroli. Jest ok. Jeszcze ciągle kuleje i ograniczam jej ruchu, bo zanim to wszystko się ciałem pozalewa to triche jeszcze upłynie. No i miała magnetoterapię. Wzięłam jej tabletkę na kleszcxe. Ciekawe czy na człowieka też by podziałała? Chyba się nie odważę spróbować.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Gryzeldo smutne to co piszesz o mamie, ale ważne że znalazłaś spokój. A ten jest bezcenny.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 14:28   #2686
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 280
Dot.: Zagroda babuszki

Ja to wszystko wiem. Nawet bardzo dobrze wiem. Ja tylko szukam przyczyn, ponieważ myślę, że takie są i to na poziomie wykasowania odbioru emocjonalnego innych ludzi. Wszystko co się dzieje potem to ukrywanie i wysublimowana samoobrona. I to się może zacząć już w dzieciństwie. Tzn dokładnie to ujmując. Jak ktoś jest głuchy i nie słyszy, albo ktoś ma problem ze wzrokiem, może to być swoistego rodzaju wielki brak. Ślepota emocjonalna, o tak bym to nazwała. Na dodatek ukrywana skrzętnie przed światem. Nie tak dawno oglądałam filmik na YT. Młoda dziewczyna opowiada o swoim życiu i relacjach z innymi. Robi to szczerze dość, na ile człowiek w ogole może być szczery. Ma diagnozę autyzmu (o którym nie wiedziała ani ona ani jej otoczenie), bardzo późno postawioną i mówi jak to jest.
Ludziom w ogole jest trudno się porozumiewać i takie normalne relacje obciązone są bardzo często falszywym odbiorem i błędy tutaj są normalne w takim codziennym życiu. Tym trudniejsze im dzieją sie nieuświadamiane sobie problemy. Lub uświadamiane ale ukrywane. Ludzie często budują z tego powodu wokół siebie wręcz skorupę. Ciężko to zauważyć.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 15:54   #2687
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Lenifko, a gdyby ktoś Ciebie źle traktował to skupiłabyś się na ratowaniu siebie czy szukaniu usprawiedliwienia dla tegoż złoczyńcy?

Myślę że jak się chce to wszystko można czymś usprawiedliwić. I chętnie to robimy, jest tyle powodów które można użyć, że żal nie skorzystac
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 16:09   #2688
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Gryzeldo współczuję i podziwiam,że miałaś dość siły na ten pierwszy krok.

Lenifo brak empatii i zaburzenia społecznościowe właśnie narcyzm i toksyczność tworzą się jeszcze w życiu płodowym,to jest rodzaj niepełnosprawności,której nie da się leczyć.To nie autyzm i tego typu problemy.To brak uczuć wyższych i można powiedzieć cech człowieczeństwa.Taki człowiek jest w stanie odczuwać tylko własną niewygodę,dyskomfort i próbować za wszelką cenę poprawić sobie swoje odczucia.Toksycy i narcyzi są diabelnie inteligentni i przebiegli, potrafią wmówić wszystko.Pwtarzam bardzo dobrze,że nagłaśniane jest we wszystkich mediach jak się bronić przed ich niszczycielskim wpływem,nie może być za grosz litości dla ich postawy,bo gdy tylko wyczują wachanie ofiary to ja z perfidną radością zniszczą.Ja nie mam nawet cienia współczucia dla takich istot.Nawet doszło do tego,że uważam,że zabierają miejsce na ziemi dobrym ludziom.Ci ludzie to wysłannicy sił ciemności i zła.I miłością się z nimi nic nie wskóra bo ,nie wiedzą co to miłość, litość,współczucie.Oni tego nie posiadają.Ja ogólnie do jakiś wywodów na YouTube podchodzę bardzo sceptycznie,bo większość jest robiona dla kasy i wyświetleń.Mozna co się chce,bez weryfikacji nagrać i wysłać w świat.Ogolnie może te moje wywody zabrzmiały mocno i bezkompromisowo,ale na pewne zjawiska u mnie kompromisów nie ma, zresztą już kilka razy niechcąco skonfundowałam parę osób.No ale w sumie to taka trochę bezkompromisowa jestem.Nie umiem ubierać błota w złoty papierek,błoto zawsze zostanie błotem.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 16:40   #2689
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 979
Dot.: Zagroda babuszki

Cytat:
Napisane przez lenifa Pokaż wiadomość
Mam dziś zagoniony dzień, bo zaraz zakupy, potem obiad, a potem zapowiedział się gość. A chciałam napisać o toksycznych ludziach, więc tylko zarysuje temat, który kiedys już tu zaczęłam. Zauwazyłam na fb wręcz akcję, nie wiem czy to u mnie tylko , czy to jakieś szersze, aby uciąc kontakty z takimi ludźmi. Czy to rodzinne czy inne. jeszcze inne to jakoś rozumiem. Sens niby jest, bo to ma bardzo niedobry wpływ na otoczenie. Tylko jakie jest założenie? Z czego wynika toksyczność? Co naprawdę dzieje się z tymi ludźmi. Czy jeżeli bysmy przyjęli, że jeżeli ktoś jest niwidomy to należy go odciąć z kontatów, bo jest problem? Ponieważ jest bardzo dużo takich ludzi i jest to spory problem z relacjami społecznymi, ja myślę, że należy doszukać sie przyczyn i całkiem inaczej do tego podejść niż podejmowanie akcji odizolowania takich ludzi. Nie wiem czy dobrze oddałam co mam na myśli, ale właśnie zaczęła pikać pralka, i trzeba powiesić pranie i iść na zakupy...
Lenifo Rozumiem twój punkt myślowy. Ty pomyślałaś dla przykładu o niewidomej osobie jak od razu o Narcyzie. Podłoża toksyczności są różne, są też i takie, że dla jednych ta osoba będzie toksyczną a dla kogoś innego nie. To jak z energetycznymi wampirami. Wyobraź sobie, że spotkałam na swojej drodze życia fantastyczną osobę. Poznałyśmy się przez neta i rozwinęła się znajomość w realu. Ogólnie było ok ale zawsze jakoś tak było dziwnie. Po pewnym czasie okazało się, że jest dla mnie energetycznym wampirem. Musiałam przerwać znajomość. Być może działało to w obie strony? Mimo tego bardzo miło wspominam tę znajomość i mam wiele serdeczności do tej osoby. Po prostu nie możemy przebywać razem i tyle. Wspomniany przeze mnie Narcyz. Wychowanie? Ambicja? Zarozumialstwo? Wrodzony egoizm? Są ludzie, którzy śmiało kroczą ścieżką swojego życia i świadomie żyją tak a nie inaczej i nie interesują ich żadne argumenty, żadne sygnały, że ranią... nie. Oni mają rację, a ich racja jest jedyną słuszną, właściwą. I myślę sobie, że jak ktoś ma odmienne racje od kogoś takiego to powinien trzymać się jak najdalej. Myślę sobie, że niewidoma osoba toksyczna działa podobnie, jej ułomność wzrokowa jest w tym momencie mało istotna, bo zaważa jej toksyczność odczuwalna przez kogoś. I pojawia się ciekawe pytanie - ile człowiek zdoła z siebie dać, aby wytrzymać z toksyczną osobą? Bo sytuacje są różne. Nie zawsze można się odwrócić na pięcie i odejść, czy zerwać kontakty. Kiedy toksyczną osobą jest ktoś bardzo bliski i to taki bliski, że nie można go zostawić? Ile osobowości tyle odpowiedzi. Ile własnych doświadczeń tyle odpowiedzi. Ile uporu, empatii a może brak empatii tyle odpowiedzi.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Dzień dobry
Wyskoczyłam z tamtym tematem jak Filip z konopi ale trochę udało mi się podczytać z komórki. I póki pamiętałam to napisałam.
Damdalena witaj. Staramy się unikać polityki, bo nie wychodzi nam rozmowa taka wirtualna, ale ogólnie babskie tematy płyną z serca jak rwący potok albo miło szumiąca rzeczka, więc jeśli masz zakusy na jakieś ogrodowe, kucharskie hobby to z nami je rozwiniesz

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Lanolinko Cieszę się, że z pieseczkiem już lepiej
Annorl A jak się czuje twoja psina?
Amitka właśnie, jak się zakończyła akcja z kleszczem? Nic nie piszesz.
U Gryzeldy powrót do zdrowia w domu.
Oby jak najwięcej takich dobrych wieści.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Lulka ten twój ,,barszczyk czerwony z ziemniakami" to taka klasyczna zupa czy jakoś inaczej robisz ją na upał?
Ja dzisiaj miałam ziemniaki z sałatką ze śmietaną: sałata, rzodkiewka, ogórek, pomidor. W upały to przerzucam się na lekkie dania.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Imegan co to są za maty, na których uprawiasz warzywa? Możesz wrzucić jakiś link do tego?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 17:03   #2690
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 280
Dot.: Zagroda babuszki

Lanolinko: Często mnie ktoś źle potraktowal. Z jednego coś wygrzebywałam się 3 lata.
Zapomnieć nie zapomniałam, wybaczyłam i nie bylo to łatwe.

Emmi ja myślę, że jeżeli jest tak jak ja myślę (Ale mi wyszło maslo maślane) To życie w takim stworzonym przez siebie kokonie jest straszne. I jest straszna samotność wewnętrzna. Tak sobie to wyobrażam. Pomijam już w tym momencie jak straszne jest to dla innych z otoczenia. Bo to jest oczywiste.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2022-05-19 o 17:32
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 17:45   #2691
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Emmi z komórki nie potrafię dodać linka.To na allegro jest pod hasłem agrowlóknina z otworami,agrotkanina.Moja to szer 110cm szerokości i co 30 cm otwór.Mam wcześniejszą taka jak worki plastikowe takie tkane,no i ta jest mocna ,bo na jesieni będzie 3lata jak ja mam i jest okej.W tym roku dokupiliśmy inna i ta jest jak taka gruba włóknina,zobaczymy jak się będzie sprawować.De ma na tej wcześniejszej truskawki i całkiem okej.Pielenia znacznie mniej i kręgosłup nie pęka.Ja też teraz co mogę to tak sieje i sadzę,żeby zielsko mi nie zawaliło wszystkiego Póki chwasty malutkie to bez problemu w tych otworach się piele.Dla mnie same plusy,tyle że u mnie na polu nie ma ślimaków,nie wchodziły do tej pory,bo po ścianie domu to se w tamtym roku równo popylały,żeby do kociej karmy na parapecie dotrzeć.Fasolki wkładam po 4 szt.do otworu i tak co 30cm.,ogórki po 3szt ,groszki poszły po 5 szt,a cukinią,dynie co drugi otwór,bób nie pamiętam ale chyba po 1szt nasionka.Pomidory też planuję co drugi otwór sądzić.Fasolki na suche ziarno też 3-4 m zamiar siać.Zobaczymy co wyjdzie z tych metod,ale moje stawy nie pozwolą na bieganie z gracją i działanie.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

No uśmiałam się z mojego ostatniego zdania.Telefon jak zwykle wie lepiej co miałam na myśli ,miało być ,że stawy nie pozwolą mi z gracką biegać i dziabać.

No ja też jak ty Lenifo miałam przykre przejścia. Tyle że nie podchodzi mi ta osoba pod toksyka,raczej cwaniaka takiego cichociemnego.Dawno rozgryzlam ten przypadek.Nie wiem czy wam kiedyś pisałam,ale w pewnym momencie życia wyzerowalam tę osobę.Zadnych pozytywnych oczekiwań,a jeśli takie pozytywne zachowania się trafią to bonus od losu.Przestalam oczekiwać czegoś co i tak bym nie dostała.Mnie to uratowało i nie stałam się zgorzkniała i nieszczęśliwa.Bralam to co dobre z radością,a co źle nauczyłam się to tolerować.No ale jak mi ktoś za skórę zajdzie to .....byk się potrafi rozpędzić.Mysle że nie każdy człowiek,który zrobił nam w życiu krzywdę jest toksykiem.Moze to głupota,zaślepienie,złość ,czy niewiedza,albo brak pomyślunku kieruje takimi osobami,którzy w swoich działaniach zapominają o innych.Prawdziwi toksycy szukają sobie ofiar i je systematycznie i kompleksowo niszczą.Swiat mamy jaki mamy,rządzą pieniądza i władzy jest obecnie największą wartością i mamy co mamy.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 18:46   #2692
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Lenifko, w taki razie piszesz z wlasnego doświadczenia. Myślałam, że to tylko teoria. Ty sobie poradziłaś tak, ktoś inny radzi sobie inaczej.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 21:24   #2693
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 979
Dot.: Zagroda babuszki

Cytat:
Napisane przez lenifa Pokaż wiadomość
Emmi ja myślę, że jeżeli jest tak jak ja myślę (Ale mi wyszło maslo maślane) To życie w takim stworzonym przez siebie kokonie jest straszne. I jest straszna samotność wewnętrzna. Tak sobie to wyobrażam. Pomijam już w tym momencie jak straszne jest to dla innych z otoczenia. Bo to jest oczywiste.
Ja myślę, że jeśli dobrze zrozumiałam twoją myśl to takie osoby, nie żyją w żadnym kokonie. One po prostu mają takie jak by to rzec upierdliwie usposobienie i one, jako one mają się bardzo dobrze. Bazując na toksycznych osobach, z którymi miałam nie-przyjemność być w relacjach, to wręcz by się obraziły, gdyby im to wytknąć. Ich spostrzegania świata, ludzi, według nich jest jak najbardziej poprawna. Piszę ogólnie, bo toksykologia ma wiele rodzajów.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Imegan dzięki, zerknę na nią, ale chyba jednak gdybym miała się zdecydować na coś, to chyba jednak na tę odstraszającą ślimaki. Obawiam się, że ta - twoja, to przyczyniłaby się do rozkwitu plagi , ale popatrzę.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 21:24   #2694
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Niestety, muszę wziąć antybiotyk przez 21 dni. Co prawda rumień nie jest typowy, bo nie jest jasny w środku i może być to i alergia na jego ukąszenie, ale borelioza jest tak straszną chorobą, że nie ma co ryzykować. A sprawdzić nie ma jak. 3 czerwca mam wizytę u dermatologa, przez luxmed, bo na nfz, na cito termin na koniec czerwca. Teoretycznie dermatolog miał zweryfikować rumień, ale w praktyce to zleci mi jakieś testy na przeciwciała czy coś tam. Bo tego POZ nie ma w pakiecie.
Miejsce na fasolę przygotowane, posieję pewnie w niedzielę, bo jutro idę na imieniny do koleżanki a w sobotę mam walne zebrania.
Padnięta jestem...
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 21:42   #2695
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 979
Dot.: Zagroda babuszki

Młode kurki zaczynają znosić jaja, to znak, że trauma nowego miejsca mija. Jedna nie mogła się odnaleźć, mam nadzieję, że już jest coraz lepiej. Zaczynają wchodzić w stado. Śmieszne są ich jajka, takie małe, jak kupne. Stare kury znoszą coraz to większe jaja.

Kupiłam salaterki 20cm średnicy, szklane w Biedronce za jakieś 6 zł/szt i jestem z nich bardzo zadowolona. Ogólnie bardzo lubię wypukłe rzeczy a szklane przede wszystkim. Białe szkło.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Amitka lepiej dmuchać na zimne.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Lenifo nie szukając długo znalazłam coś odpowiedniego na temat toksyczności ludzi. W dzisiejszych czasach zbyt łatwo przypinamy łatkę ,,toksyczny" a nie zawsze nimi są. Zerknij w proponowany podział, bo może twe myśli idą szerzej. https://www.superego.com.pl/10-typow-toksycznych-ludzi/
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 21:52   #2696
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zagroda babuszki

Myślę, że każdy z nas zna kogoś kto jest według niego toksyczny. Często takie osoby są jak wampiry emocjonalne, i jedynym wyjściem jest faktycznie się odciąć. Aby dociekać kto taki jest i dlaczego trzeba mieć wiele cierpliwości i zrozumienia. To się chwali.

Emmi barszcz bardzo na ciepło. Niestety. Skończyło się na oparzeniu, bo byłam taka głodna, a tu ziemniaki się gotuje osobno, i zalewa tak jakby.
Już się nie mogę. Doczekać tegorocznych warzyw

Zbieram siły, bo jutro jade na pobieranie krwi. Z 4 lata nie byłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 06:48   #2697
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 947
Dot.: Zagroda babuszki

Lulka, trzymamy za rękę i obiecujemy, że nic nie będzie bolało

Amitka lepiej dmuchać na zimne. Z tymi kleszcxami różnie bywa.

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:26 ----------

Dziewczynki, przeważnie z rabarbarem pieke kruchy placek, podsmażam rabarbarem, daje na kruche ciasto, na to ubite z cukrem białka i znowu kruche. Ale znalazłam przepisy, żeby dać surowy rabarbar i na niego ugotowany gesty budyń. Pieklyscie tak kiedyś? Trochę się obawiam, że jak rabarbar puści sok to mi ciasto zaleje. I nigdy nie piekłam budyniu,zawsze masę budyniową na gotowe ciasto.

Edytowane przez Lanolinkaaa
Czas edycji: 2022-05-20 o 06:49
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 07:17   #2698
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Zagroda babuszki

Lanolinko budyń piekłam kiedyś jak mi się drożdżówki z budyniem umyśliły i było ok, tylko musi być właśnie gęstszy niż taki do miseczki.

Ja wczoraj już wróciłam do pracy, skończyło się leniuchowanie. Teraz odliczam do urlopu w czerwcu, 16 wyjeżdżamy na 5 dni nad morze i po powrocie mam jeszcze 5 dni wolnych w domu może okna pomyje bo chyba z 2 lata tego nie robiłam u mnie tak się kurzy z pół i szutrowej drogi, że trochę to się mija z celem... Ale chyba by się już przydało.

Dzisiaj skonsumuje pierwszą truskaweczkę

A tymczasem przed pracą śmigam do Lidla pooglądać sukienki, bo na koniec lipca mamy wesele i trzeba się ubrać, a akurat mają jakieś ładne z koronkami teraz to zobaczę. Zawsze lepsza sukienka za 40zł niż za 240zł

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 07:38   #2699
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Dzień dobry. Na termometrze 19*C, taż to sziok siedzę w biurze i nie mam kawy. Czekam aż ktoś z sąsiednich biur dojedzie i się podzieli.
Przyjechał kolega wiec teraz kawka a potem do pracy.
Miłego dnia!
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 07:39   #2700
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Hejka 🙂

Lanolinko ja jak miałam rabarbar to ciasto z nim to takie ucierane robiłam,takie zwykłe jak do wszystkich owoców,i szły surowe nawet ta rabarbar.Mysle,że to czy ciasto będzie rozmiękniete zależy od ilości rabarbaru.Budyn można poddawać pieczeniu,bo np ja kupuję od mojej kobietki rozwozącej i sprzedającej pieczywo.Mysle więc,że to nie powinno być problemem.Ja zwykle sprawdzone przepisy to z Garnka wyszukuję.Mam w obserwowanych ,ulubionych kobietę,która piecze zajefajne ciasta i żaden przepis mnie nie zawiódł.Zajrze na Garnek później i podam jej nazwę,w jej galerii jest mnóstwo przepisów (powiem tak,uczciwie napisanych) z których wychodzą pyszne ciasta.

Wczorajszy dzień zaliczony na plus,posiadam 2 torebki fasolki,posadziłam 50 porów,10selerow( miało być 20 ,ale Szanowny jak zwykle nie czyta rozpisek zakupowych,które sam zleca pisać) 10 pomidorów(wiem tylko że bezpalikowe,gruntowe,bo oczywiście nazwy czyli odmiany nie sprawdził,a prosiłam...) i 6 arbuzów.Kupil też ziemniaki stare,młode (w okazyjnej cenie 1,9zl,warunek był żeby cały worek)No i wziął.Wczoraj już gotowałam i ponad 3kg ot tak solo zniknęło.Dzis powtórka ze zsiadłym mlekiem,jeśli mleko zdąży przyjąć oczekiwaną postać.Polskie ziemniaki niestety poza moimi możliwościami finansowymi.Kupil jeszcze pomidory ogórki,ale zapomniał o rabarbarze(chciałam parę słoików kompotu zrobić),o szparagach (nawet ceny nie sprawdził) ,no i nie było wosku,a chciałam do mazideł.Niby za tydzień gość handlujący miodem ma przywieźć.To za tydzień kolejna jazda na targ.Moze tym razem i ja pojadę.Moze to kolano wróci do normy.Stwierdzam,że smarowanie czystym olejem rycynowym sprawdza się.Owijam na ciepło jeszcze to kolano jak zalecała Lenifa i jest z każdym rankiem lepiej.Dzis opieka nad Zuzią,bo De od 05.00 rano truskawki zrywa,pewnie do południa jej zejdzie,bo to duża plantacja,a właścicielka boi się zapowiadanych nawałnic i chcę żeby dziś zebrano co się da.No ale dzięki temu De jakieś pieniądze zarobi.

Wczoraj były rozmowy o toksycznych ludziach a wieczorem mieliśmy wątpliwą przyjemność dyskusji,kłótni z ojcem i dziadkiem Małej.To mnie jeszcze bardziej utwierdza,że De powinna ograniczyć czy wręcz odebrać prawa rodzicielskie temu toksykowi.Co wymyślił tym razem,że De wmawia Zuzi choroby,że nie ma żadnej alergii ,że lekarka jest głupia itp,żeby Żużla nie słuchała matki i nie dawała sobie podawać leków.Zuzka ma AZS stwierdzone od kilku lat,na stałe przyjmuje leki łagodzące problemy skórne,a ten pajac próbuje utrudnić branie tych leków.Jest po prostu niebezpieczny dla małej.Gdybym chciała opisać jego inne wyskoki i zachowania(np dzwoni kiedyś do De i mówi żeby trzymała mała w domu ,bo był z kolegą w burdelu,wynikła awantura i sutenerzy mają na niego namiar) to zajęło by kilkanaście stron naszego topiki.Zmykam,bo zaraz moja piekarnia na kółkach podjedzie i trzeba kupić pieczywo.Dobrego dnia życzę 🌸💮🌸
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 583 (0 użytkowników i 583 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-19 17:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.