Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-11, 14:13   #1021
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Pyszności, czy ta kapusta różni się jakoś bardzo smakowo od normalnej?


Na moje szpiczasta kapusta smakuje normalnie, kiedyś kupowałam to jak zwykła młoda.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Powiem nieskromnie ze szarlotka wyszła palce lizać . Psy tez dostały po kawalku
Psy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 14:21   #1022
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

3/4. Szkl oleju
2 jaja
1,5 szkl maki pszennej
3/4 szkła cukru ( ja dala mniej )
1 szkl mleka ( dałam niepełna )
1 łyżeczka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
1 łyżeczka cukru waniliowego
3 łyżki kakao

Jaja ubilam z cukrem na puszystą masę . Miksując na zmianę dajemy suche i mokre produkty . Wlewamy do tortownicy i pieczemy 45 min w 160 stopniach.
Krem
500 ml kremówki
1 łyżeczka żelatyny lub dwa smiectan fixy
100 gram czekolady gorzkiej
500 ml kremówki ubilam z niewielka ilością cukru pudru , i odrobiną waniliowego .Do smaku , ja mało slodze. Dałam 1 smietan fix i lyzeczke żelatyny rozpuszczona w wodzie. Ubijać do sztywnej masy
Biszkopt przekroić odcinajac czubek. Nożem lub łyżka wydrążyć środek. Można napączowac biszkopt kawa . Ułożyć 5 bananów , skropić sokiem z cytryny. Wyłożyć masę.
Posypać pokruszonym ciastem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 15:40   #1023
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dzieki Lulka.



Personal, masz taki sam ekspres do kawy jak ja. I widze dzbanek brita, ja niestety od miesiaca nie moge kupic do mojego filtr i dlatego nie filtruje wody.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 16:12   #1024
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Zaraz Ci napisze Powinien byc bardziej skruszony , następnym razem zrobię to dokładniej. Ale te ciasto jest smaczne. Polecam Załącznik 7712537

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow piekny to dzis urodzinki??? Spełnienia marzeń dla synka!!! Oj ale torcik .
Juz mi sie przypomniało ze kiedys go robiłam . Pyszny jest kopiec Kreta!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie kulinarne szaleństwo, na razie na słodko, sernik chałwowy, jutro udekoruję, na razie trafił do lodówki, jest idealny, i mazurek słony karmel! P.S. Czy tylko ja robię taki bałagan w kuchni? Zaraz lecę robić szpekuchy!
Piekne ciasta! Ty to jestes specjalistka od Ciast! A kuchnia mimo ze sporo bedziesz miała to uprzątnięcia to i tak bardzo przytulna! Podoba mi sie

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Na moje szpiczasta kapusta smakuje normalnie, kiedyś kupowałam to jak zwykła młoda.



Psy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne daje zawsze psom kawałek ciasta a juz szarlotki to obowiązkowo nie wybaczyliby mi gdybym nie dała posmakować

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
3/4. Szkl oleju
2 jaja
1,5 szkl maki pszennej
3/4 szkła cukru ( ja dala mniej )
1 szkl mleka ( dałam niepełna )
1 łyżeczka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
1 łyżeczka cukru waniliowego
3 łyżki kakao

Jaja ubilam z cukrem na puszystą masę . Miksując na zmianę dajemy suche i mokre produkty . Wlewamy do tortownicy i pieczemy 45 min w 160 stopniach.
Krem
500 ml kremówki
1 łyżeczka żelatyny lub dwa smiectan fixy
100 gram czekolady gorzkiej
500 ml kremówki ubilam z niewielka ilością cukru pudru , i odrobiną waniliowego .Do smaku , ja mało slodze. Dałam 1 smietan fix i lyzeczke żelatyny rozpuszczona w wodzie. Ubijać do sztywnej masy
Biszkopt przekroić odcinajac czubek. Nożem lub łyżka wydrążyć środek. Można napączowac biszkopt kawa . Ułożyć 5 bananów , skropić sokiem z cytryny. Wyłożyć masę.
Posypać pokruszonym ciastem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki Lulka juz zapisałam i z checia zrobie jak znajdę okazje zeby jechać do sklepu po produkty ale szybko to sie nie zdarzy bo jak wczoraj pojechałam to razem w dwoch sklepach spędziłam w sumie ponad trzy godziny poza domem. Bo w Tesco nie było połowy produktów wiec musiałam jechać jeszcze do M&S.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 16:31   #1025
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Personal, masz taki sam ekspres do kawy jak ja. I widze dzbanek brita, ja niestety od miesiaca nie moge kupic do mojego filtr i dlatego nie filtruje wody.
Co ciekawe nie pijam prawie kawy, ale jakoś tak mi się podobał Ostatnio kupuję jakiś zamiennik, bo faktycznie ciężko z tym filtrem!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

Piekne ciasta! Ty to jestes specjalistka od Ciast! A kuchnia mimo ze sporo bedziesz miała to uprzątnięcia to i tak bardzo przytulna! Podoba mi sie
Właśnie jak robiłam szpekuchy to strąciłam pojemnik, który chwilę wcześniej uzupełniłam kilogramem mąki... A myślałam,że był porządek! Dzięki, kuchnię jak i całe mieszkanie, urządziłam sobie sama i choć kuchnia jest maleńka, to stolarze co mi ją robili, postanowili się nią reklamować bo tak mądrze wszystko zaprojektowałam, że choć to 4 metry mam wszystko, i zmywarkę i wielką lodówkę i pełno półek
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 17:13   #1026
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Personal kuchnia mała , ale jaka sprytna. Ja mam ogromna , a bałagan i tak , i blaty zawalone

Karolina współczuję przeżyć z tymi sklepami. Ja we wtorek miałam juz wszystko na święta , bo wlasnie bałam się tego co opisujesz , a to co zapomniałam kupiłam w sklepie obok.

Dziękuję w imieniu syna za życzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Aa Personal mamy podobny typ garnków nawet. Ja mam miętowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 17:50   #1027
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzieki Lulka.



Personal, masz taki sam ekspres do kawy jak ja. I widze dzbanek brita, ja niestety od miesiaca nie moge kupic do mojego filtr i dlatego nie filtruje wody.
Ja kupuje filtry na allegro. Opłaca sie wziąć wiecej

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-11, 17:53   #1028
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
I sernik i te pieczywo pychota! Pięknie i smacznie wygląda. A sernik mówisz, że jest z alkoholem? Pierwsze słyszę o takim, błagam daj przepis!
Tu przepis https://www.mojewypieki.com/przepis/...kami-czekolady ajerkoniaku dodałam trochę więcej, z 300ml na pewno

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie kulinarne szaleństwo, na razie na słodko, sernik chałwowy, jutro udekoruję, na razie trafił do lodówki, jest idealny, i mazurek słony karmel! P.S. Czy tylko ja robię taki bałagan w kuchni? Zaraz lecę robić szpekuchy!
Piękna kuchnia! Bardzo mi się podoba. Sernik też

Ja już na dziś prawie skończyłam. Wypucowałam mieszkanie, pozmieniałam pościele. Żurek wyszedł mało żurkowy tzn. przydałoby się więcej zakwasu, ale już trudno się mówi. Jajka nafaszerowane, sos tatarski zrobiony. Ciasto na croissanty też. Za pół godziny wyciągam zakwas żeby się ocieplił, około 22 zrobię ciasto na chleb, niech przez noc urośnie. Wstanę o 7 żeby go upiec, a potem rogale. Przykro mi, że będziemy z TŻ-tem sami, ale to i tak lepiej niż w wigilię - przynajmniej będę mogła coś zjeść
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 18:33   #1029
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

We Francji nie ma allegro, a na amazonie sa filtry do Brita Maxtra, podczas gdy ja ma model Marella. Myslicie, ze beda pasowac?



Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin solenizanta.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 18:57   #1030
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja kupuje filtry na allegro. Opłaca sie wziąć wiecej
Ja też

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
We Francji nie ma allegro, a na amazonie sa filtry do Brita Maxtra, podczas gdy ja ma model Marella. Myslicie, ze beda pasowac?



Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin solenizanta.
Będą, pasują do wszystkich Brit. Też miałam Marellę, teraz mamy Alunę i trochę żałuję bo ma gorsze zamykanie
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 19:16   #1031
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Personal kuchnia mała , ale jaka sprytna. Ja mam ogromna , a bałagan i tak , i blaty zawalone

Karolina współczuję przeżyć z tymi sklepami. Ja we wtorek miałam juz wszystko na święta , bo wlasnie bałam się tego co opisujesz , a to co zapomniałam kupiłam w sklepie obok.

Dziękuję w imieniu syna za życzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Aa Personal mamy podobny typ garnków nawet. Ja mam miętowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka ja tez wlasnie planowałam jechać na zakupy wczesniej ale mimo ze Tz pracował z domu to i tak kończył prace o 19stej
Także mimo ze chciałam to nie miałam mzoliwosci zrobic zakupów wczesniej.bo z synem by mnie nie wypuścili do marketu , zreszta Nawet jesli to nie byłabym w stanie kupic wszytskiego co trzeba... moja uwaga byłaby całkiem zajęta... Swoja droga prawdziwe ukłony dla samotnych mam podziwiam je!!!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Tu przepis https://www.mojewypieki.com/przepis/...kami-czekolady ajerkoniaku dodałam trochę więcej, z 300ml na pewno


Piękna kuchnia! Bardzo mi się podoba. Sernik też

Ja już na dziś prawie skończyłam. Wypucowałam mieszkanie, pozmieniałam pościele. Żurek wyszedł mało żurkowy tzn. przydałoby się więcej zakwasu, ale już trudno się mówi. Jajka nafaszerowane, sos tatarski zrobiony. Ciasto na croissanty też. Za pół godziny wyciągam zakwas żeby się ocieplił, około 22 zrobię ciasto na chleb, niech przez noc urośnie. Wstanę o 7 żeby go upiec, a potem rogale. Przykro mi, że będziemy z TŻ-tem sami, ale to i tak lepiej niż w wigilię - przynajmniej będę mogła coś zjeść
Pelagia wszytsko pod kontrola . Uwielbiam Cie i taka rutynę! Zrobiłaś wg planu wszytsko idealnie i ten chlebek... ja uwielbiam tez tak . Jenak u nas to tymczasowo niemożliwe . Szczególnie z zabkujacym maluchem . Ostatnio noce mamy do niczego... trójki wychodza i po pol nocy nie śpię. Rany... kiedy to sie skończy nie widze końca a juz jestem na skraju załamania przez nieprzespane noce .
Zazdroszcze mamom dzieci ktore spia w nocy bez większych pobudek u mnie chyba nigdy sie nie skończy...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-11, 19:42   #1032
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
We Francji nie ma allegro, a na amazonie sa filtry do Brita Maxtra, podczas gdy ja ma model Marella. Myslicie, ze beda pasowac?



Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin solenizanta.
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka ja tez wlasnie planowałam jechać na zakupy wczesniej ale mimo ze Tz pracował z domu to i tak kończył prace o 19stej
Także mimo ze chciałam to nie miałam mzoliwosci zrobic zakupów wczesniej.bo z synem by mnie nie wypuścili do marketu , zreszta Nawet jesli to nie byłabym w stanie kupic wszytskiego co trzeba... moja uwaga byłaby całkiem zajęta... Swoja droga prawdziwe ukłony dla samotnych mam podziwiam je!!!



Pelagia wszytsko pod kontrola . Uwielbiam Cie i taka rutynę! Zrobiłaś wg planu wszytsko idealnie i ten chlebek... ja uwielbiam tez tak . Jenak u nas to tymczasowo niemożliwe . Szczególnie z zabkujacym maluchem . Ostatnio noce mamy do niczego... trójki wychodza i po pol nocy nie śpię. Rany... kiedy to sie skończy nie widze końca a juz jestem na skraju załamania przez nieprzespane noce .
Zazdroszcze mamom dzieci ktore spia w nocy bez większych pobudek u mnie chyba nigdy sie nie skończy...
Ojej biedna jesteś chyba Cie nie pociesze tym , ze moj zabkowal bezobjawowo , i przesyłka noce od zawsze. Dużo cierpliwości Tez jesteś silna i zorganizowana babka. Podziwiam !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 19:46   #1033
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

ja to dziś się narobiłam, że sama nie wiem czy nie jestem zbyt zmęczona by iść spać...
Szpekuchy gotowe, zaszalałam z ciastem, wyszło tego tyle, że zabrakło mi farszu. Część zrobiłam z kapustą i grzybami,a część nadziałam dżemem porzeczkowym - to te płaskie pierożki i dosłodziłam i właśnie sobie je zajadam
Karolina współczuję tych nieprzespanych nocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-248ccab930bcaf5c698b03032ce02f9b.jpg (154,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photomania-168f7252f627adc77a90473d2a8e495d.jpg (119,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photomania-3908cbb0d523b4778801259287748826.jpg (111,3 KB, 33 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 20:29   #1034
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Ojej biedna jesteś chyba Cie nie pociesze tym , ze moj zabkowal bezobjawowo , i przesyłka noce od zawsze. Dużo cierpliwości Tez jesteś silna i zorganizowana babka. Podziwiam !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka zazdroszcze z całego serca . I ciesze sie jednocześnie ze Cie to ominęło! Moj syn od 5 tego miesiąca życia zasypia samodzielnie bez mojej pomocy ale jak zeby idą czy regres snu to nie ma mocnych musze siedzieć koło łozeczka az zaśnie. Czesto to nam zabiera 2-3 godzinna przerwę w nocy a zanim ja potem zasnę kolejne 30 minut . To jest wykańczające...tym bardziej ze po takiej nocy budzi sie tak samo jakby ja przespał w całości

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja to dziś się narobiłam, że sama nie wiem czy nie jestem zbyt zmęczona by iść spać...
Szpekuchy gotowe, zaszalałam z ciastem, wyszło tego tyle, że zabrakło mi farszu. Część zrobiłam z kapustą i grzybami,a część nadziałam dżemem porzeczkowym - to te płaskie pierożki i dosłodziłam i właśnie sobie je zajadam
Karolina współczuję tych nieprzespanych nocy
I rety cudne i tez bardzo kształtne . Rany to chyba tylko Ja nie umiem lepić ładnych pierogów.
Czas na mnie, ide pospać moze do 22 mi pozwoli
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 20:31   #1035
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja to dziś się narobiłam, że sama nie wiem czy nie jestem zbyt zmęczona by iść spać...
Szpekuchy gotowe, zaszalałam z ciastem, wyszło tego tyle, że zabrakło mi farszu. Część zrobiłam z kapustą i grzybami,a część nadziałam dżemem porzeczkowym - to te płaskie pierożki i dosłodziłam i właśnie sobie je zajadam
Karolina współczuję tych nieprzespanych nocy
Co to jest? xD


Ja dzisiaj robiłam gryczane z pieczarkami wyszło mi 47 w tym kilka jako nadzienie z paszetetu i 5 z brokułami bo mi farszu zabrakło.. a do tego dwie sałatki i jeszcze w miedzy czaseie obiad rodzicom gotowałam
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 21:32   #1036
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Ekhm, dzwonię do taty i pytam czy nie zrobiłby ajerkoniaku
A'propos tata przyjechał jednak dziś i chwilę temu rozmawialiśmy przez telefon - mówił, że zaraz idzie zmielić kawę. Mam nadzieję, że będzie dobra, nazywa się Sztama
Uszył cudne maseczki ze starej pościeli. I przywiózł włoszczyznę z ogródka od wujka... i książki od mamy (w tym dwie cegły 800 stron) i prezent na Zająca - moje dwie straszne słabości: Rafaello i śliwki w czekoladzie.

Kroiłam sernik żeby dać tacie. Pierwszy raz zdarzyło mi się piec ciasto z alkoholem, który nie tylko nie wyparował, ale czuć go tak wyraźnie, że po jednym kawałku chyba wszyscy będą ciut wstawieni
Jutro robię żurek, faszeruję jajka (tata dowiózł pieczarki ), nastawiam ciasto na chleb i na croissanty.
Taki tata to skarb

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Powiem nieskromnie ze szarlotka wyszła palce lizać . Psy tez dostały po kawalku
Widzę, że wersja z lodami. Pewnie psom najbardziej te lody smakują

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie kulinarne szaleństwo, na razie na słodko, sernik chałwowy, jutro udekoruję, na razie trafił do lodówki, jest idealny, i mazurek słony karmel! P.S. Czy tylko ja robię taki bałagan w kuchni? Zaraz lecę robić szpekuchy!
Ale fajny mazurek. Pocieszę Cię, że ja robię zdecydowanie większy bałagan

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Na moje szpiczasta kapusta smakuje normalnie, kiedyś kupowałam to jak zwykła młoda.
Dziękuję, muszę kiedyś spróbować.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka zazdroszcze z całego serca . I ciesze sie jednocześnie ze Cie to ominęło! Moj syn od 5 tego miesiąca życia zasypia samodzielnie bez mojej pomocy ale jak zeby idą czy regres snu to nie ma mocnych musze siedzieć koło łozeczka az zaśnie. Czesto to nam zabiera 2-3 godzinna przerwę w nocy a zanim ja potem zasnę kolejne 30 minut . To jest wykańczające...tym bardziej ze po takiej nocy budzi sie tak samo jakby ja przespał w całości
Bardzo, bardzo współczuję
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 07:52   #1037
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pięknych, spokojnych i pysznych Świąt!!!!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 08:45   #1038
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka zazdroszcze z całego serca . I ciesze sie jednocześnie ze Cie to ominęło! Moj syn od 5 tego miesiąca życia zasypia samodzielnie bez mojej pomocy ale jak zeby idą czy regres snu to nie ma mocnych musze siedzieć koło łozeczka az zaśnie. Czesto to nam zabiera 2-3 godzinna przerwę w nocy a zanim ja potem zasnę kolejne 30 minut . To jest wykańczające...tym bardziej ze po takiej nocy budzi sie tak samo jakby ja przespał w całości



I rety cudne i tez bardzo kształtne . Rany to chyba tylko Ja nie umiem lepić ładnych pierogów.
Czas na mnie, ide pospać moze do 22 mi pozwoli
Karolina to mojego trzeba usypiac. Tak do 15 , 20 min. Bywało gorzej przez te 4 lata. Mieliśmy momenty gdy robil co chciał , jednak ja zawsze walczylam o ta rutynę , i jestem z siebie dumna , ze teraz jest jak jest. Zima zasypia o 19:30a pora letnia o 20:30.

Zdrowych i pogodnych swiat wszystkim ,smacznego !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 13:08   #1039
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Zdrowych, smacznych świąt!
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-12, 13:27   #1040
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Kochani, życzę Wam cudownych świąt! Mam nadzieję, że odpoczywacie i jecie same pyszności
Ja już po wielkim śniadaniu, serniczku, a nawet po małej drzemce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200412_111146.jpg (312,3 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200412_111538.jpg (220,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200412_111211.jpg (230,6 KB, 38 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 14:36   #1041
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kochani, życzę Wam cudownych świąt! Mam nadzieję, że odpoczywacie i jecie same pyszności
Ja już po wielkim śniadaniu, serniczku, a nawet po małej drzemce
Jak zawsze pyszności
U nas dziś było tradycyjnie schabowy w panierce, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, marchewki i jabłka.

I przede wszystkim:

Zdrowych, spokojnych Świąt!
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 15:36   #1042
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kochani, życzę Wam cudownych świąt! Mam nadzieję, że odpoczywacie i jecie same pyszności
Ja już po wielkim śniadaniu, serniczku, a nawet po małej drzemce
pyszne śniadanko!
u mnie właśnie była przerwa deserowo-herbaciana, obiad będzie późną porą, pewnie po 18, na razie babka i sernik chałwowy, jeżeli mam być szczera, ten przepis jest nawet lepszy niż słynny sernik piernikowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200412_104704.jpg (184,9 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200412_144001.jpg (148,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200412_145224.jpg (79,6 KB, 43 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 15:59   #1043
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kochani, życzę Wam cudownych świąt! Mam nadzieję, że odpoczywacie i jecie same pyszności
Ja już po wielkim śniadaniu, serniczku, a nawet po małej drzemce
To chlebek?

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
pyszne śniadanko!
u mnie właśnie była przerwa deserowo-herbaciana, obiad będzie późną porą, pewnie po 18, na razie babka i sernik chałwowy, jeżeli mam być szczera, ten przepis jest nawet lepszy niż słynny sernik piernikowy
Opatetntuj na sernik Proszę o przepis
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 16:14   #1044
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
pyszne śniadanko!
u mnie właśnie była przerwa deserowo-herbaciana, obiad będzie późną porą, pewnie po 18, na razie babka i sernik chałwowy, jeżeli mam być szczera, ten przepis jest nawet lepszy niż słynny sernik piernikowy
Jesli tylko zdobede ser na sernik i chalwe to bede robic
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 17:52   #1045
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To chlebek?

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------


Opatetntuj na sernik Proszę o przepis
Oj ja pierwsza robiłam na forum sernik chalwowy

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 18:08   #1046
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja to dziś się narobiłam, że sama nie wiem czy nie jestem zbyt zmęczona by iść spać...
Szpekuchy gotowe, zaszalałam z ciastem, wyszło tego tyle, że zabrakło mi farszu. Część zrobiłam z kapustą i grzybami,a część nadziałam dżemem porzeczkowym - to te płaskie pierożki i dosłodziłam i właśnie sobie je zajadam
Karolina współczuję tych nieprzespanych nocy
Bardzo ciekawe te szpekuchy

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kochani, życzę Wam cudownych świąt! Mam nadzieję, że odpoczywacie i jecie same pyszności
Ja już po wielkim śniadaniu, serniczku, a nawet po małej drzemce
Piękne śniadanko i wypieki! Croissanty musiały być bomba! Przy najbliższej okazji spróbuję zrobić jakiś sernik z % piękna kolekcja porcelany

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
pyszne śniadanko!
u mnie właśnie była przerwa deserowo-herbaciana, obiad będzie późną porą, pewnie po 18, na razie babka i sernik chałwowy, jeżeli mam być szczera, ten przepis jest nawet lepszy niż słynny sernik piernikowy
Super że wypieki udane Sernik wygląda pysznie! Mi też sernik wyszedł, mało opadł, a niestety kupiłam tortownicę, która nie nadaje się do użytku i zrobiłam z takiej samej ilości sera w prostokątnej blaszce, martwiłam się, że będzie placek, ale wyszedł fajny

Matko jakie dzisiaj obżarstwo, chyba spasuje już bo pękam.
Nie wiem po co gotowałam drugie danie, jak i tak ledwo wcisnęliśmy po misce żuru i to zostawiając kiełbasę.

Wczoraj na noc zarobiłam ciasto i dziś na śniadanie upiekłam bułeczki. Moim zamiarem były zajączki, a TŻ mówi, że to ryby

Mamy za dużo jedzenia żeby to zjeść. Ja już wszystkie kiełbasy pakuje do zamrażarki dla psów rodziców.
Wesołych Świąt wszystkim i pysznego dalszego konsumowania

IMG_20200412_190258_resize_99.jpgIMG_20200412_190109_resize_18.jpgIMG_20200412_185239_resize_13.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2020-04-12 o 18:09
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 20:05   #1047
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Oj ja pierwsza robiłam na forum sernik chalwowy
Ja wiem, ja robiłam chałwowy już 3 razy, ale teraz mam w końcu perfekcyjny przepis, to jest zupełnie inny przepis, a jak pamiętam Ty robiłaś na bazie przepisie na sernik piernikowy A to jest zupełnie inna metoda produkcji, więc to jest zupełnie inny sernik Kompletnie inny smak i inna konsystencja, nie jest kremowy , to jest prawdziwy, ciężki, zbity sernik, na prawdziwym twarogu, nie z wiaderka, bez mascarpone, 3 razy mieliłam w domu ser, wyszedł jak wiedeński, dla mnie idealny chałwowy, jakoś tak bardziej mi pasuje taki do chałwy

Przepis:
150 gramów czekoladowych herbatników
150 gramów masła
Spód to pokruszone herbatniki i roztopione masło, podpiec w formie wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą- około 10 minut. To jest taki ciężki sernik, że spód można pominąć i upiec samą masę serową!
Masa serowa - 1,5 kg twarogu- uwaga nie nadaje się do tego sernika twaróg sernikowy z wiaderka, to musi być prawdziwy twaróg, 3 razy zmielić w domu, do ostatniego mielenia dodać 400 gramów chałwy waniliowej. Ubić dużych 8 żółtek -albo 10 małych, z 120 gramów cukru na jasny krem, masa ma być biała i 2 krotnie zwiększyć objętość. Partiami dodać twaróg z chałwą, delikatnie mieszać. Dodać 2 opakowania budyniu waniliowego i łyżeczkę ekstraktu z wanilii. Białka ubić na sztywną pianę i bardzo delikatnie dodać do ciasta, delikatnie mieszać łyżką.
Masę wyłożyć na podpieczony spód, piecze się tak jak ja piekę każdy sernik, na dół naczynie z wodą, najpierw 1o minut w 190 stopniach, potem 75 minut w 165 stopniach. Patyczek ma być bez surowego ciasta, choć wiadomo będzie wilgotno. Studzić przy uchylonych drzwiczkach około 3 godzin, potem koniecznie na całą noc do lodówki. Wierzch posypać chałwą i gorzką czekoladą. To jest ciężki sernik, zbity, wspaniały, luksusowy w smaku i w składnikach. Coś fantastycznego! Polecam, to będzie mój ukochany sernik.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość

Mamy za dużo jedzenia żeby to zjeść. Ja już wszystkie kiełbasy pakuje do zamrażarki dla psów rodziców.
Wesołych Świąt wszystkim i pysznego dalszego konsumowania
U mnie podobnie, mam piersi z gęsi, ale nie będę ich robić, bo jeszcze mi dziś została cielęcina z obiadu na jutro
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2020-04-12 o 20:23
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 20:16   #1048
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Faktycznie Agafisia pierwsza robila sernik chalwowy na watku.



Personal - jaki to dokladnie ma byc ser? I czy mozna mielic blenderem? Chalwa waniliowa czy czekoladowa? Czy wszystko jedno?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 20:20   #1049
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Faktycznie Agafisia pierwsza robila sernik chalwowy na watku.



Personal - jaki to dokladnie ma byc ser? I czy mozna mielic blenderem? Chalwa waniliowa czy czekoladowa? Czy wszystko jedno?
jak napisałam waniliowa, z czekoladą to wyjdzie czekoladowy, można próbować, ale jakoś mi pasuje waniliowa
Jeżeli chodzi o twaróg to taki zwykły twaróg, jak klinek, w kostce, tłusty, nie chudy. Ja mielę w maszynce do mięsa, ale można blenderem! byleby grudek nie było
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 20:50   #1050
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja wiem, ja robiłam chałwowy już 3 razy, ale teraz mam w końcu perfekcyjny przepis, to jest zupełnie inny przepis, a jak pamiętam Ty robiłaś na bazie przepisie na sernik piernikowy A to jest zupełnie inna metoda produkcji, więc to jest zupełnie inny sernik Kompletnie inny smak i inna konsystencja, nie jest kremowy , to jest prawdziwy, ciężki, zbity sernik, na prawdziwym twarogu, nie z wiaderka, bez mascarpone, 3 razy mieliłam w domu ser, wyszedł jak wiedeński, dla mnie idealny chałwowy, jakoś tak bardziej mi pasuje taki do chałwy

Przepis:
150 gramów czekoladowych herbatników
150 gramów masła
Spód to pokruszone herbatniki i roztopione masło, podpiec w formie wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą- około 10 minut. To jest taki ciężki sernik, że spód można pominąć i upiec samą masę serową!
Masa serowa - 1,5 kg twarogu- uwaga nie nadaje się do tego sernika twaróg sernikowy z wiaderka, to musi być prawdziwy twaróg, 3 razy zmielić w domu, do ostatniego mielenia dodać 400 gramów chałwy waniliowej. Ubić dużych 8 żółtek -albo 10 małych, z 120 gramów cukru na jasny krem, masa ma być biała i 2 krotnie zwiększyć objętość. Partiami dodać twaróg z chałwą, delikatnie mieszać. Dodać 2 opakowania budyniu waniliowego i łyżeczkę ekstraktu z wanilii. Białka ubić na sztywną pianę i bardzo delikatnie dodać do ciasta, delikatnie mieszać łyżką.
Masę wyłożyć na podpieczony spód, piecze się tak jak ja piekę każdy sernik, na dół naczynie z wodą, najpierw 1o minut w 190 stopniach, potem 75 minut w 165 stopniach. Patyczek ma być bez surowego ciasta, choć wiadomo będzie wilgotno. Studzić przy uchylonych drzwiczkach około 3 godzin, potem koniecznie na całą noc do lodówki. Wierzch posypać chałwą i gorzką czekoladą. To jest ciężki sernik, zbity, wspaniały, luksusowy w smaku i w składnikach. Coś fantastycznego! Polecam, to będzie mój ukochany sernik.



U mnie podobnie, mam piersi z gęsi, ale nie będę ich robić, bo jeszcze mi dziś została cielęcina z obiadu na jutro
Ja robiłam właśnie na bazie przepisu piernikowego bo mi super wyszedł. Nie dodawałam mascarpone wogole mniej cukru i 2 chałwy. Ser w wiaderku. Też jest raczej cięższy sernik nie puchaty. Najlepszy jaki jadłam muszę zrobić
Gdzieś mi się rzucił przepis na sernik kajmakowy ale jakoś nie mam odwagi
Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.