Co robicie na obiad? Część XXI! - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-26, 07:45   #901
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez SanaPL Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś dobry przepis na kotlety z ciecierzycy? Mam w weekend mieć wegetarianina w domu i chcę zrobić coś dla wszystkich wege ale też by ludzie mięsożerni nie odczuwali, ze czegoś im brakuje
Ja mam sprawdzone tylko kotlety z soczewicy albo z kaszy jaglanej

Marza ja komosę dodaję do tureckiej zupy albo do sałatki z kurczakiem, nawet ostatnio o niej myślałam bo mam otwartą paczkę w domu. Bardzo lubię
Ja wczoraj miałam katastrofę obiadową. Twór pod nazwą kluseczki z ricotty z bobem zmienił się w poszarpany omlet ale całkiem smaczny chociaż zdecydowanie nie do powtórki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230725_185842.jpg (160,6 KB, 47 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-26, 13:30   #902
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez SanaPL Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś dobry przepis na kotlety z ciecierzycy? Mam w weekend mieć wegetarianina w domu i chcę zrobić coś dla wszystkich wege ale też by ludzie mięsożerni nie odczuwali, ze czegoś im brakuje
Nie do końca w temacie, ale jak ja mam gości wege i mięsożerców, to robię np. chili con carne dla mięsożerców, dla wege to samo, tylko mięso zamieniam na pieczarki, podaję z bagietkami i wszyscy są zadowoleni

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Z kaszą jaglaną też podobna zabawa.

Mam to samo, KFC jest dla mnie straszne, kurczak utopiony w tłuszczu. Kiedyś w trasie zajechaliśmy tam i chciałam wziąć zdrowszą opcję- ryż z warzywami. Na obrazku wyglądał ok, w rzeczywistości bardzo tłusty ryż z paroma ziarenkami groszku i odrobiną marchewki. Mac podobnie, jedynie zjem zwykłego hamburgera i sałatkę. W restauracjach też często wybór jest średni typu wielki kotlet schabowy, 3 małe ziemniaczki na krzyż i surówka. Ostatnio jak wyjeżdżaliśmy z domu to miałam swoje jedzenie w pojemniku, ale jak się wraca z trasy to nie zawsze ma się warunki na przygotowanie.
Salad Story chyba głównie w galeriach, w centrach miast, też brakuje mi w trasie. Ja lubię tajski wrap i rzadko mam okazję tam jeść, ale bardzo dobrze czuję się po tym jedzeniu.

W temacie wątku ja dzisiaj makaron z zielonego groszku z tofu, brokułami, cukinią, marchewką, pieczarkami grillowymi (świetne też do takich potraw, bogate w umami) w sosie z orzechów nerkowca z płatkami drożdżowymi, posypane mieszanką młodych listków.
Mam wrażenie, że jaglanka jest jednak prostsza w obsłudze, albo mi się tak tylko wydaje, bo dodaję głównie do zup i jaglanki na mleku kokosowym.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Marza ja komosę dodaję do tureckiej zupy albo do sałatki z kurczakiem, nawet ostatnio o niej myślałam bo mam otwartą paczkę w domu. Bardzo lubię
Ja wczoraj miałam katastrofę obiadową. Twór pod nazwą kluseczki z ricotty z bobem zmienił się w poszarpany omlet ale całkiem smaczny chociaż zdecydowanie nie do powtórki
A jak przygotowujesz ją do sałatki?

E tam i tak bym zjadła taką "katastrofę obiadową", bo brzmi pysznie.

U nas dziś na zamówienie racuchy z jabłkami.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-27, 06:52   #903
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
A jak przygotowujesz ją do sałatki?

E tam i tak bym zjadła taką "katastrofę obiadową", bo brzmi pysznie.

U nas dziś na zamówienie racuchy z jabłkami.
Robię tak, jak w tym przepisie http://www.chillibite.pl/2015/04/zja...-i-quinoa.html nawiasem mówiąc ulubionym mojej zaprzyjaźnionej weganki
A i jeszcze w temacie niejedzeniowym, Marza masz dostęp do DM, próbowałaś takiego peelingu https://www.dm.pl/balea-peeling-z-br...355568687.html? Bo ja uważam, że jestem absolutnie cudowny i jak tylko mam możliwość to robię jego wielkie zapasy. Szkoda, że nie ma dużej wersji tylko saszetki.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-27, 08:43   #904
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Hej, hej Jakoś tak rzeczywistość po chorobie mnie wciągnęła, i nie było wiele czasu na gotowanie czegoś ciekawego. Dziś robię makaron z domowym pesto pietruszkowym na słoneczniku. Pietruszka z mojego ogródka
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-27, 11:17   #905
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Robię tak, jak w tym przepisie http://www.chillibite.pl/2015/04/zja...-i-quinoa.html nawiasem mówiąc ulubionym mojej zaprzyjaźnionej weganki
A i jeszcze w temacie niejedzeniowym, Marza masz dostęp do DM, próbowałaś takiego peelingu https://www.dm.pl/balea-peeling-z-br...355568687.html? Bo ja uważam, że jestem absolutnie cudowny i jak tylko mam możliwość to robię jego wielkie zapasy. Szkoda, że nie ma dużej wersji tylko saszetki.
Pelagia bardzo Ci dziękuję za przepis na sałatkę, wygląda mega ciekawie, pewnie smaczniej będzie, jak będzie sezon na cytrusy. Mam na oku jeszcze jeden przepis na sałatkę z pomarańczami i anchois i będę ją z pewnością robić bliżej sezonu.

Dziękuję za polecajkę , mam dm blisko siebie, więc chętnie wypróbuję.

Obiadowo kompletnie nie mam pomysłu na dziś.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-27, 21:09   #906
SanaPL
Raczkowanie
 
Avatar SanaPL
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 351
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Pelagia bardzo Ci dziękuję za przepis na sałatkę, wygląda mega ciekawie, pewnie smaczniej będzie, jak będzie sezon na cytrusy. Mam na oku jeszcze jeden przepis na sałatkę z pomarańczami i anchois i będę ją z pewnością robić bliżej sezonu.

Dziękuję za polecajkę , mam dm blisko siebie, więc chętnie wypróbuję.

Obiadowo kompletnie nie mam pomysłu na dziś.
Ale mnie tym teraz zainteresowałaś Jak będziesz robić daj znać czy dobre i jak ją robiłaś dokładnie.. Jakiś przepis wrzuć
SanaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-29, 09:05   #907
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ech, no właśnie, ta kasa doskonale Cię rozumiem
Ja miałam nadzieję, że w tym roku wreszcie będziemy mogli wybrać z luzem kierunek jaki chcemy i trochę się na to szarpnąć. A tu w marcu zostałam chrzestną, w lipcu wesele, akwarium też swoje koszty zrobiło (właśnie dostaliśmy rozliczenie wody - dramat ).
A jeszcze w grudniu chcielibyśmy jak co roku pojechać gdzieś ze znajomymi na jarmark świąteczny. No, zobaczymy.

A w temacie jedzeniowym - wczoraj osobne obiady, TŻ miał gulasz z serc drobiowych w sosie śmietankowym, puree i buraczki. Ja gulaszo-potrawkę bez mięsa, chleb i pikle. Dziś raczej będę sama i zrobię coś z bobem
Planuję też menu na imieniny sobotnie, na pewno będą parówki w cieście bo mnie Knife kusisz nimi ciągle
No właśnie też liczyłam na jakiś ciekawy kierunek na urlop w tym roku... Kombinuję, czy do stycznia nie udałoby się kasy odłożyć i wybrać coś egzotycznego

A na razie wymyśliliśmy, że zabierzemy moich rodziców i na Węgry wyskoczymy na kilka dni. W poniedziałek wyjeżdżamy. Zjem prawdziwe leczo albo jakiś gulasz, somloi galuska (uwielbiam ten deser ), to mi się pewnie humor trochę poprawi

Parówki polecam, szybko się robi i szybko znikają A propos ciasta francuskiego, czy wiecie może gdzie można kupić takie bez tłuszczu palmowego?
A kto świętuje imieniny?
Koniecznie wrzuć fotkę jedzonka

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja mam sprawdzone tylko kotlety z soczewicy albo z kaszy jaglanej

Marza ja komosę dodaję do tureckiej zupy albo do sałatki z kurczakiem, nawet ostatnio o niej myślałam bo mam otwartą paczkę w domu. Bardzo lubię
Ja wczoraj miałam katastrofę obiadową. Twór pod nazwą kluseczki z ricotty z bobem zmienił się w poszarpany omlet ale całkiem smaczny chociaż zdecydowanie nie do powtórki
Ta "katastrofa" wygląda smakowicie

A ostatnio na obiad były takie rzeczy:
- sznycel wege, insalata mista, tagliatelle w sosie serowym;
- z grilla: ziemniaki z masłem czosnkowym, kukurydza, kiełbaski białe, swojska kiełbasa wędzona;
- dożerki z grilla: nie zjedzona kaszanka z kapustą kiszoną, odgrzana na patelni i ziemniaczki odsmażone na maśle czosnkowym .

Dziś mam ambitny plan - będę robić grochówkę na ognisku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230729_091037.jpg (144,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230727_185350.jpg (253,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230728_150854.jpg (131,9 KB, 30 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-31, 07:45   #908
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Fajny pomysł na Węgry mam na oku Budapeszt w kontekście wyjazdu grudniowego na jarmarki.
My w najbliższą sobotę jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to jedziemy już coś rezerwować. Wiem, że można online, ale jakoś wolę przez kontakt osobisty podobnie jak usługi bankowe.

Imprezka imieninowa sobotnia była moja Ale znowu nie ogarnęłam zdjęć poza ciastem Byłam sama bo TŻ od rana w pracy, ale w piątek ogarnął mi wszystkie zakupy i porządki, więc to już była duża ulga.
Do kawy była pavlova z masą kremówka + mascarpone i owocami.
Na kolację wspomniane parówki i kiełbaski w cieście (zniknęły wszystkie), 2 sałatki: ziemniaczana i z kurczakiem curry i selerem naciowym (zostało po 1 porcyjce), Caprese: bardziej klasycznie polane pesto i drugie z tego przepisu http://whiteplate.com/2014/07/mozzar...wa-i-pomidory/, który Wam polecam bo jest moim zdaniem bardzo włoski, a jednocześnie ciut inny niż klasyk i cieszył się większym powodzeniem od tego z pesto. Miałam też moje małosolne i pikle od taty, podałam kupny hummus paprykowy i ukręconą pastę fasolową z Jadłonomi, to z myślą o chlebie (na zakwasie z pastą miso i sezamem) żeby było czym smarować, ale wszyscy pożerali chleb na sucho, do tego stopnia, że ledwo starczyło nam na następny dzień na śniadanie.

Wczoraj piekłam ciasta do pracy (właśnie znikają), więc obiad na leniucha – zamówiliśmy pizzę, ale niedoooooobrą….
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230729_203518.jpg (137,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230731_081954.jpg (231,1 KB, 32 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 09:45   #909
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Fajny pomysł na Węgry mam na oku Budapeszt w kontekście wyjazdu grudniowego na jarmarki.
My w najbliższą sobotę jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to jedziemy już coś rezerwować. Wiem, że można online, ale jakoś wolę przez kontakt osobisty podobnie jak usługi bankowe.

Imprezka imieninowa sobotnia była moja Ale znowu nie ogarnęłam zdjęć poza ciastem Byłam sama bo TŻ od rana w pracy, ale w piątek ogarnął mi wszystkie zakupy i porządki, więc to już była duża ulga.
Do kawy była pavlova z masą kremówka + mascarpone i owocami.
Na kolację wspomniane parówki i kiełbaski w cieście (zniknęły wszystkie), 2 sałatki: ziemniaczana i z kurczakiem curry i selerem naciowym (zostało po 1 porcyjce), Caprese: bardziej klasycznie polane pesto i drugie z tego przepisu http://whiteplate.com/2014/07/mozzar...wa-i-pomidory/, który Wam polecam bo jest moim zdaniem bardzo włoski, a jednocześnie ciut inny niż klasyk i cieszył się większym powodzeniem od tego z pesto. Miałam też moje małosolne i pikle od taty, podałam kupny hummus paprykowy i ukręconą pastę fasolową z Jadłonomi, to z myślą o chlebie (na zakwasie z pastą miso i sezamem) żeby było czym smarować, ale wszyscy pożerali chleb na sucho, do tego stopnia, że ledwo starczyło nam na następny dzień na śniadanie.

Wczoraj piekłam ciasta do pracy (właśnie znikają), więc obiad na leniucha – zamówiliśmy pizzę, ale niedoooooobrą….
ale piękna beza!
Ja zrobiłam zraziki mielone, od razu na 3 dni. Dziś ostatni dzień w pracy i urlop na tydzień
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20230801-WA0003.jpg (159,6 KB, 38 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 09:47   #910
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

W poniedziałek zupa marokańska z soczewicą i cieciorką i paluchy z resztek ciasta francuskiego z pesto i serem.
Wczoraj kotlety mielone z indyka, ziemniaki, kalafior i mizeria / ogórek kiszony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230801_073831.jpg (127,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230801_202327.jpg (147,1 KB, 35 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 12:57   #911
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez SanaPL Pokaż wiadomość
Ale mnie tym teraz zainteresowałaś Jak będziesz robić daj znać czy dobre i jak ją robiłaś dokładnie.. Jakiś przepis wrzuć
https://www.youtube.com/watch?v=yJNMx6hz3SY&t=9s

To ten przepis. Będę robić bliżej sezonu, czyli końca roku

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość

A ostatnio na obiad były takie rzeczy:
- sznycel wege, insalata mista, tagliatelle w sosie serowym;
- z grilla: ziemniaki z masłem czosnkowym, kukurydza, kiełbaski białe, swojska kiełbasa wędzona;
- dożerki z grilla: nie zjedzona kaszanka z kapustą kiszoną, odgrzana na patelni i ziemniaczki odsmażone na maśle czosnkowym .

Dziś mam ambitny plan - będę robić grochówkę na ognisku
Grill i grochówka z ogniska brzmią niebiańsko

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Imprezka imieninowa sobotnia była moja Ale znowu nie ogarnęłam zdjęć poza ciastem Byłam sama bo TŻ od rana w pracy, ale w piątek ogarnął mi wszystkie zakupy i porządki, więc to już była duża ulga.
Do kawy była pavlova z masą kremówka + mascarpone i owocami.
Na kolację wspomniane parówki i kiełbaski w cieście (zniknęły wszystkie), 2 sałatki: ziemniaczana i z kurczakiem curry i selerem naciowym (zostało po 1 porcyjce), Caprese: bardziej klasycznie polane pesto i drugie z tego przepisu http://whiteplate.com/2014/07/mozzar...wa-i-pomidory/, który Wam polecam bo jest moim zdaniem bardzo włoski, a jednocześnie ciut inny niż klasyk i cieszył się większym powodzeniem od tego z pesto. Miałam też moje małosolne i pikle od taty, podałam kupny hummus paprykowy i ukręconą pastę fasolową z Jadłonomi, to z myślą o chlebie (na zakwasie z pastą miso i sezamem) żeby było czym smarować, ale wszyscy pożerali chleb na sucho, do tego stopnia, że ledwo starczyło nam na następny dzień na śniadanie.

Wczoraj piekłam ciasta do pracy (właśnie znikają), więc obiad na leniucha – zamówiliśmy pizzę, ale niedoooooobrą….
Pelagia wszystkiego naj, naj i dalej takiej imponującej weny kulinarnej

U nas rosół z makaronem i z resztek mięsa z rosołu pierogi.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-04, 06:08   #912
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Faza na zupy. Z barszczu ukraińskiego przeszłam na zupę dokładnie taką samą, ale bez buraków, wymieniłam je z kalafiorem ( czasem daję brokuła ). Warzywniaczek wyszedł.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-04, 08:46   #913
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dzięki Marza!

U mnie knajpowo było: w środę w duecie z tatą, ja burger na ostro, tata żeberka bbq, wczoraj z koleżankami makaron z tofu no i lody, duuużo lodów
Dziś samotny obiad – kupne pierogi ruskie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230802_183255.jpg (184,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230802_183308.jpg (320,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230803_200559.jpg (152,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230803_200614.jpg (130,4 KB, 36 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-05, 15:31   #914
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Makaron jajeczny w sosie z orzechów nerkowca i mleka z zielonego groszku, z kurczakiem, cukinią, brokułami, cebulą, do tego płatki drożdżowe, sok i skórka z cytryny. Na wierzch bazylia i wegański parmezan. Resized_20230805_153703.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 07:01   #915
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Makaron jajeczny w sosie z orzechów nerkowca i mleka z zielonego groszku, z kurczakiem, cukinią, brokułami, cebulą, do tego płatki drożdżowe, sok i skórka z cytryny. Na wierzch bazylia i wegański parmezan.
Wow, ale ciekawy makaron

U nas w sobotę polędwiczki z pierwszymi w tym sezonie (i prawdopodobnie ostatnimi) kurkami i odrobiną pieczarek, do tego ziemniaki i fasolka szparagowa.
W niedzielę półbagietki z klopsikami bbq Kwasiora, o których już na pewno tu wspominałam i do tego sałatka a’la grecka / na winie z kilkoma rodzajami pomidorów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230805_195415.jpg (155,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230806_180728.jpg (207,2 KB, 33 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 09:38   #916
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wracam do Was po urlopie Naoglądałam się fotek Waszych pyszności i zgłodniałam
Pelagia, spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego z okazji imienin!


Wybraliście już kierunek na urlop?


My na Węgrzech zwiedziliśmy Budapeszt, skosztowaliśmy win w Egerze i posiedzieliśmy nad Balatonem. Tak jak planowałam, zjadłam zupę gulasz i somloi galuska Tylko leczo nie było akurat w menu w tych knajpkach, które odwiedziliśmy.
Fotki wrzucę później, bo coś skrzynka e-mail mi nie działa
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 09:45   #917
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wczoraj my powtórka makaronu, a córki makaron jajeczny z odchudzonym pesto z nerkowców i bazylii (nie dodaję oliwy i zamiast parmezanu daję płatki drożdżowe), do tego na wierzch pomidorki koktajlowe, żeby było świeżo i prażone orzeszki piniowe, żeby było chrupko.
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wracam do Was po urlopie Naoglądałam się fotek Waszych pyszności i zgłodniałam
Pelagia, spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego z okazji imienin!


Wybraliście już kierunek na urlop?


My na Węgrzech zwiedziliśmy Budapeszt, skosztowaliśmy win w Egerze i posiedzieliśmy nad Balatonem. Tak jak planowałam, zjadłam zupę gulasz i somloi galuska Tylko leczo nie było akurat w menu w tych knajpkach, które odwiedziliśmy.
Fotki wrzucę później, bo coś skrzynka e-mail mi nie działa
I jak Węgry, polecasz?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 11:37   #918
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wracam do Was po urlopie Naoglądałam się fotek Waszych pyszności i zgłodniałam
Pelagia, spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego z okazji imienin!


Wybraliście już kierunek na urlop?


My na Węgrzech zwiedziliśmy Budapeszt, skosztowaliśmy win w Egerze i posiedzieliśmy nad Balatonem. Tak jak planowałam, zjadłam zupę gulasz i somloi galuska Tylko leczo nie było akurat w menu w tych knajpkach, które odwiedziliśmy.
Fotki wrzucę później, bo coś skrzynka e-mail mi nie działa
Dzięki!
Czekam na fotki i już mam ochotę na węgierskie jedzenie, tym bardziej przy tej pogodzie
A my w końcu zdecydowaliśmy się i lecimy do Egiptu. Miałam nadzieję na coś bardziej ambitnego, jakąś samodzielną organizację, ale rozmaite kwestie (zwłaszcza finansowe) spowodowały, że jednak po linii najmniejszego oporu lecimy z biurem, all inclusive, plażing i te klimaty. Ale zapowiedziałam, że nie ruszę się stamtąd jeśli nie zobaczę Sfinksa, a taka wycieczka z uwagi na odległości to będą jakieś 24h
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 12:26   #919
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wczoraj my powtórka makaronu, a córki makaron jajeczny z odchudzonym pesto z nerkowców i bazylii (nie dodaję oliwy i zamiast parmezanu daję płatki drożdżowe), do tego na wierzch pomidorki koktajlowe, żeby było świeżo i prażone orzeszki piniowe, żeby było chrupko.I jak Węgry, polecasz?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Polecam

Ja jestem zdania, że każdy kraj warto zobaczyć. Niektóre jeden raz, do innych warto wrócić W Egerze byliśmy w zeszłym roku i chciałam tam wrócić na degustację win do Doliny Pięknej Pani, w Budapeszcie byłam pierwszy raz i miasto zrobiło na mnie wrażenie - położone na wzgórzach budynki wyglądają majestatycznie, urzekło mnie to. Nad Balatonem już byliśmy, ale na półwyspie Tihany w miejscowości o tej samej nazwie - pierwszy raz. Podobało mi się to małe miasteczko, z dużą ilością straganów, na których można kupić cuda z lawendy - mydełka, olejki, a nawet piwo



Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dzięki!
Czekam na fotki i już mam ochotę na węgierskie jedzenie, tym bardziej przy tej pogodzie
A my w końcu zdecydowaliśmy się i lecimy do Egiptu. Miałam nadzieję na coś bardziej ambitnego, jakąś samodzielną organizację, ale rozmaite kwestie (zwłaszcza finansowe) spowodowały, że jednak po linii najmniejszego oporu lecimy z biurem, all inclusive, plażing i te klimaty. Ale zapowiedziałam, że nie ruszę się stamtąd jeśli nie zobaczę Sfinksa, a taka wycieczka z uwagi na odległości to będą jakieś 24h

Tak, pogoda jest tego lata wyjątkowo kiepska
Zazdroszczę Egiptu Do jakiej miejscowości się wybieracie? Piramidy i Sfinksa oczywiście polecam


Wrzucam fotkę grochówki z ogniska, którą robiłam przed wyjazdem. Powiem Wam, że dobra wyszła Ale musiałam ją gotować prawie 3 godziny


A dalej fotki jedzenia na wyjeździe (nie wszystko uwieczniłam) i nie tylko:
- gulasz wołowy podany z pastą z ostrej papryczki (tak sobie dowaliłam, że ledwo zjadłam, ale miałam ochotę na mega ostre );
- somloi galuska;
- grillowana pierś z kurczaka, opiekane ziemniaki i sałatka;
- zupa z suszonych grzybów w karczmie i sałatka z kurczakiem (w drodze powrotnej);
- czwartkowy obiad w karczmie: mocno rozgrzewający bogracz;

- piątkowy obiad na tarasie: kurczak z sosem tysiąca wysp, frytki, sałata rzymska z pomidorkami, ogórkiem, czerwoną cebulą;
- sobotnia zupa krem z pieczarek z grzankami i naleśniki gryczane z prosciutto cotto, burratą, oliwkami i karczochami;
- niedzielny obiad u rodziców - moje ulubione panierowane bitki wołowe, ziemniaki gotowane na parze, surówka z kapusty pekińskiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230729_192008.jpg (190,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230729_194323.jpg (101,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230731_183043.jpg (120,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230731_195710.jpg (105,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230801_145338.jpg (148,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230803_145135.jpg (80,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230804_162033.jpg (197,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230805_152153.jpg (93,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230805_160655.jpg (69,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230806_143830.jpg (134,9 KB, 24 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-07, 12:27   #920
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

I jeszcze na deser był kilka razy arbuz i melon, które kupiliśmy na Węgrzech

Wrzucam też fotkę piwa lawendowego
No i jeszcze fotki sałatki z kurczakiem i zupy grzybowej w karczmie, bo się nie załączyły.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230801_153438.jpg (92,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230803_211331.jpg (121,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230802_161423.jpg (146,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230802_160429.jpg (120,9 KB, 25 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2023-08-07 o 12:58
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 07:43   #921
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

A ja miałam kryzys co tu ugotować, ale po takich fotach mam już mnóstwo inspiracji!
Piwo lawendowe musi być super, ja ogólnie nie przepadam za lawendą w kosmetykach czy np. świeczkach zapachowych, ale w napojach uwielbiam. Kiedyś piłam na pewno lemoniadę lawendową i była wspaniała Nawet przypomniałam sobie kiedy - jak mieliśmy chwilę przerwy w naukach przedmałżeńskich

Lecimy do Marsa Alam, więc do piramid będzie bardzo daleko, ale już trudno, bez foty ze Sfinksem nie wracam Nieco bliżej jest Luksor, który też planujemy

A na obiad był makaron mie z krewetkami w tempurze i do tego kimchi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230807_200058.jpg (181,0 KB, 32 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 08:59   #922
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A ja miałam kryzys co tu ugotować, ale po takich fotach mam już mnóstwo inspiracji!
Piwo lawendowe musi być super, ja ogólnie nie przepadam za lawendą w kosmetykach czy np. świeczkach zapachowych, ale w napojach uwielbiam. Kiedyś piłam na pewno lemoniadę lawendową i była wspaniała Nawet przypomniałam sobie kiedy - jak mieliśmy chwilę przerwy w naukach przedmałżeńskich

Lecimy do Marsa Alam, więc do piramid będzie bardzo daleko, ale już trudno, bez foty ze Sfinksem nie wracam Nieco bliżej jest Luksor, który też planujemy

A na obiad był makaron mie z krewetkami w tempurze i do tego kimchi

To piwo dosyć ciekawe, ma delikatną lawendową nutę


Ale super, że lecicie Nie byłam w Marsa Alam. Tylko w Hurghadzie (stamtąd jechaliśmy do Gizy ok. 8 godzin z przerwami) i w Tabie. Żałuję, że nie wybraliśmy się do Petry, a z Taby było dosyć blisko Tylko do Jerozolimy pojechaliśmy wtedy.


Wczoraj dojedliśmy resztę zupy krem z pieczarek.
Dziś obiad nieco improwizowany będzie, z tego, co w lodówce i zamrażalniku Ja chyba zjem pieczone białe kiełbaski z chrzanem z grzankami i jakąś sałatką a TŻ dostanie prawdopodobnie rybę z frytkami
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 07:02   #923
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Tak, Petra mi się marzy W ogóle wydaje mi się, że od jakiegoś czasu wycieczki do Jordanii stały się już bardziej powszednie i dostępne cenowo

A wczoraj kurczak curry a'la Jamie, ryż i chlebki naan. Dzisiaj jadę do taty i gotujemy makaron z zielonymi warzywami i gorgonzolą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230808_213807.jpg (201,9 KB, 26 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-10, 08:30   #924
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Przedwczoraj totalny misz masz na talerzu - planowane kiełbaski z chrzanem, bułka, sałatka, warzywa duszone na maśle.


TŻ dostał rybę z frytkami


Ugotowałam też węgierską zupę grzybową (przepis z netu). Powiem Wam, że naprawdę dobra, sycąca i rozgrzewająca


Dziś zaraz po pracy TŻ idzie na piwko z kolegami z pracy. Ja sobie coś na szybko zjem, a jutro dokończymy zupę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230808_182036.jpg (150,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230809_200642.jpg (120,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230810_082903.jpg (109,7 KB, 28 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-11, 10:01   #925
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ugotowałam też węgierską zupę grzybową (przepis z netu). Powiem Wam, że naprawdę dobra, sycąca i rozgrzewająca
A dasz przepisu? TŻ jest fanem grzybowej tradycyjnej to może i węgierska będzie mu smakować.

Wczoraj u nas naleśniki na słodko, do wyboru z nutellą, kremem kokosowym Nutlove i konfiturą czereśniową od taty.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-11, 11:02   #926
Asia1810
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 35
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

jak oceniasz krem od nutlove? nie za słodki?
Asia1810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-11, 11:14   #927
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Słodki jak diabli! I jakiś taki sztuczny posmak ma. Nie kupię więcej
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-11, 13:32   #928
SanaPL
Raczkowanie
 
Avatar SanaPL
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 351
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Też myślałam dzisiaj o naleśnikach, ale jednak zrobię śledzie z cebulką i jabłkiem w śmietanie z koperkiem na ziemniaczkach. Szybkie i dobre
SanaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-13, 19:01   #929
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A dasz przepisu? TŻ jest fanem grzybowej tradycyjnej to może i węgierska będzie mu smakować.

Wczoraj u nas naleśniki na słodko, do wyboru z nutellą, kremem kokosowym Nutlove i konfiturą czereśniową od taty.
Ja robiłam z tego przepisu: https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/przepisy-zupy/prz...23,smaker.html

edit: widzę, że jakiś problem jest z tym linkiem... Wpisz sobie w wyszukiwarce węgierska zupa grzybowa i to będzie ta ze Smakera

Tylko dałam mniej mąki, a pieczarki podsmażyłam osobno na łyżeczce masła, żeby dobrze się zrumieniły Mięso (użyłam szynki wieprzowej) też mocno wysmażyłam.

My dziś trochę jeździliśmy po okolicy. W drodze zjedliśmy rosół z makaronem robionym na miejscu a potem w domu grillowany halloumi, klopsiki wege i sałatkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230813_123047.jpg (116,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230813_195517.jpg (173,9 KB, 26 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2023-08-13 o 19:05
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-14, 07:20   #930
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Zapisałam! I tam mięcho mielone jest to TŻ będzie zachwycony

U nas w piątek był panierowany mintaj, pieczone ziemniaki i surówka z kiszonej kapusty.
W sobotę goście, w menu: wegańskie ciasto z kaszą manną od Marzy, zimny arbuz, gruzińskie sery, mnóstwo pomidorów, ogórki małosolne, hummus z bobu, pasta bezrybna i sałatka z sojonezem (dwa ostatnie pozycje nie moje ). Na ciepło chili sin carne i smażony ryż - oba przepisy z Jadłonomii. Do picia wino we wszystkich kolorach dla pań, panowie - piwo.
Wczoraj karkówka pieczona w rękawie, kupne kluski ziemniaczane i buraczki od taty. Potem znowu goście, ale tylko na kawę i resztę ciasta.
Jestem obżarta i opita, bez ruchu kompletnie
Dzisiaj ciąg dalszy - TŻ ma męski wieczór
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230811_204506.jpg (116,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230813_201857.jpg (143,2 KB, 23 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.