Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78. - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-25, 18:50   #4681
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-06 o 01:25
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 18:52   #4682
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Halina, ale mowa była głównie o weselach gdzie potrafi być zaproszonych 100 czy 200 gości. No raczej mi nie powiesz że tak świetnie znasz 150 osób bo tyloma się na co dzien otaczasz, a wystarczy że trafią 3 dziwne.

W sumie najlepiej nic nie organizować. Zakazać imprez. Skąd mam wiedzieć, czy ktoś nie jest uczulony na orzechy, a wśród ciast będzie krówka posypana orzechami laskowymi... no i nietolerancja laktozy, taka popularna, a tu sernik.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Po pierwsze było jeśli chodzi o szczegół.

Po drugie temat się zaczął od tego że każda rzecz (jak ziarnko do ziarnka), każde wynoszenie na szczyty włażenia gościom do przysłowiowych 4 liter, transferuje finalnie imprezy gdzieś w poziomy absurdu. To tylko podziękowalny cukierek, tylko pamiątkowy magnes, brelok i tylko koszyk z dziesiątkami przydasiów. Dlatego zwyczajnie dziwi mnie gadanie że wydanie kilkuset zł na koszyki do łazienek nie robi różnicy przy kosztach wesela. Jakoś większości byłoby przykro gdyby wypadło im z portfela ''głupie'' 200 zł. I jak wszystko, tu 5 lub 10 zł do korkowego, tam coś, itd., wesela takie tanie. Ale fotograf albo zespół to fajnie żeby dał zniżkę.

Mój koszyk kosztował jakieś 50 zł i przy cenie wesela która szła w dziesiątkach tysięcy jakoś przeżyłam


Ale masz ból pupy, że ktoś chce coś zrobić. Już ci chyba argumentów braknie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 18:54   #4683
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Po pierwsze było jeśli chodzi o szczegół.

Po drugie temat się zaczął od tego że każda rzecz (jak ziarnko do ziarnka), każde wynoszenie na szczyty włażenia gościom do przysłowiowych 4 liter, transferuje finalnie imprezy gdzieś w poziomy absurdu. To tylko podziękowalny cukierek, tylko pamiątkowy magnes, brelok i tylko koszyk z dziesiątkami przydasiów. Dlatego zwyczajnie dziwi mnie gadanie że wydanie kilkuset zł na koszyki do łazienek nie robi różnicy przy kosztach wesela. Jakoś większości byłoby przykro gdyby wypadło im z portfela ''głupie'' 200 zł. I jak wszystko, tu 5 lub 10 zł do korkowego, tam coś, itd., wesela takie tanie. Ale fotograf albo zespół to fajnie żeby dał zniżkę.
jezu wyluzuj... aż tak Cię bolą te koszyczki?
nie chcesz to nie rób, ktoś chce to niech robi. po co te przedziwne historyjki i elaboraty? aż tak Cię rusza ten temat?
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 18:54   #4684
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
możesz, ale nie musisz projektować swoich odczuć na innych
Nie projektuje. Wyrażam swoje zdanie

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 18:54   #4685
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89565245]Treść usunięta[/QUOTE]
Mi z kolei się wydaje że utożsamiasz białe kołnierzyki i tzw. socjety z automatu z bardzo eleganckim zachowaniem. Tak jakby garnitury i sukienki czy perfumy dolcze stanowiły barierę ochronną od prymitywnych zachowań. Nie trzeba zresztą być prymitywem, wystarczy że ktoś ma dużo wiekszą tolerancję na codzienność, o czym jak wiemy tylko z samego idealnego wizażu nietrudno.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 18:55   #4686
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
ten temat już się pojawiał tutaj wielokrotnie i to jest koronny argument - niektórzy uważają, że jak zapewniasz koszyczek, to MUSISZ włożyć do niego wszystko, co tylko kiedykolwiek mogłoby się komuś przydać. wszystko albo nic. nie ma nic po środku. żadnego rozsądku, same skrajności.
dziwne, że nikt jeszcze nie wyjechał, żeby skoro dajesz plastry to powinnaś też sukienki na zmianę, bo może ktoś wyleje coś na siebie
Nie no, przecież już było o pięciu małych czarnych
Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
teoretycznie alkohol można kupić w nieograniczonych ilościach a jednak sklepy i knajpy muszą mieć na nie pozwolenie? Panna młoda może wystawić full skrzynek wódki i mieć w pompie co kto z nimi robi? Bo mi się zdawało że czasy gdy każdy olewał że wujek Mietek robi totalną burdę i psuje przyjęcie wszystkim uchlany trochę się minęły. A przeterminowane leki wypadałoby oddawać do aptek do utylizacji więc to chyba dalej nie są tylko zwykłe ogólno dostepne smieci.
Tak, na sprzedaż trzeba mieć pozwolenie. Tu wchodzą w grę korzyści finansowe. Na stawianie na imprezie dowolnej ilości dowolnych rodzajów już nie trzeba żadnej licencji, jeśli potem nie bierze się za ten alkohol pieniędzy. Na dawanie tabletki przeciwbólowej koleżance w potrzebie również nie, o ile się w ten sposób nie zarabia. Dlatego twój argument o konieczności posiadania pozwoleń na sprzedaż niektórych produktów nie ma kompletnie sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 18:59   #4687
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No jednak nie. Raz tak zrobiłam i strasznie tego żałowałam bo myślałam że żołądek wykręci mi się na drugą stronę a sama chyba zejdę.

Poza tym na ulotce wyraźne jest napisane, że tego się nie łączy. Nie robi się tego dla zabawy.

I dlatego sama leków bym nikomu nie zostawiła. Jak weźmie swoje po alko to weźmie swoje, jego leki jego odpowiedzialność.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
A mnie nic nie bolało, nawet glowa przeszla

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez milka_70
Czas edycji: 2023-04-25 o 19:06
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-25, 18:59   #4688
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie no, przecież już było o pięciu małych czarnych


Tak, na sprzedaż trzeba mieć pozwolenie. Tu wchodzą w grę korzyści finansowe. Na stawianie na imprezie dowolnej ilości dowolnych rodzajów już nie trzeba żadnej licencji, jeśli potem nie bierze się za ten alkohol pieniędzy. Na dawanie tabletki przeciwbólowej koleżance w potrzebie również nie, o ile się w ten sposób nie zarabia. Dlatego twój argument o konieczności posiadania pozwoleń na sprzedaż niektórych produktów nie ma kompletnie sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a to sorry, czasem tylko skanuję wzrokiem co niektóre ściany tekstu

w każdym razie, poziom absurdu chyba został osiągnięty. logiczne argumenty się skończyły, zaczęło się wymyślanie.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:00   #4689
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89565256]W sumie najlepiej nic nie organizować. Zakazać imprez. Skąd mam wiedzieć, czy ktoś nie jest uczulony na orzechy, a wśród ciast będzie krówka posypana orzechami laskowymi... no i nietolerancja laktozy, taka popularna, a tu sernik.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------




Mój koszyk kosztował jakieś 50 zł i przy cenie wesela która szła w dziesiątkach tysięcy jakoś przeżyłam


Ale masz ból pupy, że ktoś chce coś zrobić. Już ci chyba argumentów braknie.[/QUOTE]
Teraz jest w dobrym tonie pytać ludzi o menu, to się robi już nawet na imprezach firmowych. A ogarnięty gość na wszelki wypadek nim sięgnie po tort sam dopyta, czy na pewno jest bez orzechów. Tak samo jak 3cm tampon nie wypycha torebki, btw.

Co do drugiej części nudzą mnie rozmowy tego typu.

Nie podoba sie coś, to wrzuty o bólu tyłka, braku argumentów. Lubię dyskusje z ludźmi którzy mają coś do powiedzenia a nie żyłka im pęka bo łatwo obalić ich brak argumentacji i wchodzą z pojazdami których wyżej coraz więcej.

Podpowiedź. To czy masz koszyk czy nie i co w nim się znajdzie to twój pokój i Twój bałagan. Wierzę że dla Ciebie 50 zł to pieniądze po które nie warto się schylać, ale cóż, większość by się jednak pochyliła.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:06   #4690
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-06 o 01:34
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:06   #4691
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie no, przecież już było o pięciu małych czarnych
Tak, na sprzedaż trzeba mieć pozwolenie. Tu wchodzą w grę korzyści finansowe. Na stawianie na imprezie dowolnej ilości dowolnych rodzajów już nie trzeba żadnej licencji, jeśli potem nie bierze się za ten alkohol pieniędzy. Na dawanie tabletki przeciwbólowej koleżance w potrzebie również nie, o ile się w ten sposób nie zarabia. Dlatego twój argument o konieczności posiadania pozwoleń na sprzedaż niektórych produktów nie ma kompletnie sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wierzę, że w realnym świecie, gdyby zdarzyła się taka sytuacja, że młodzi wyłożyliby opakowania tabletek, a jakaś pijana załamana dziewczyna sięgnęła po nie i się załatwiła każdy podszedłby do tego z wyrozumiałością. Ale zakładam też, że ludzie nie są idealni i czasem mogą sobie impulsywnie czy przypadkowo zaszkodzić. Nie wyłożyłabym tabletek jak dropsów i nawet głupich maszynek do golenia nie. Bo ktoś może po pijanemu skaleczyć się bo sobie ubzdurał że może mu się trafi nocny seks w przyjemnym nowo poznanym tancerzem więc może warto poprawić bikini.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-25, 19:07   #4692
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
a to sorry, czasem tylko skanuję wzrokiem co niektóre ściany tekstu

w każdym razie, poziom absurdu chyba został osiągnięty. logiczne argumenty się skończyły, zaczęło się wymyślanie.
Mój ulubiony absurd to ten o rzyganiu do koszyka, czyszczeniu wszystkiego i odkładania jakby było nowe 🥰
Tak jak pisałam, dla mnie koszyk to żaden koszt, bo same koszyki mam teraz w domu na różne drobiazgi, a te nieszczęsne podpaski, waciki, płyn micelarny, pilniczki, leki, rajstopy, nici dentystyczne i wszystkie inne rzeczy wykorzystaliśmy z mężem tak jak korzystamy z tego w życiu poza imprezą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:09   #4693
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89565270]Treść usunięta[/QUOTE]
O podpaskach sie teraz rozprawia, że fajnie by bylo gdyby były dostepne jak papier toaletowy. Może społeczeństwo pójdzie w tym kierunku. Co do reszty fajnie by było jakby pewne rzeczy miała w swojej dostepności obsługa. Ale może ktoś podliczył że go rocznie te agrafki i nici tyle kosztują że nie będzie się wysilał. W sumie to jest chyba trochę dziwne że zleca się firmie urządzenie przyjęcia a trzeba zadbać o każdy detal jak koszyki w łazience. A może te rozważania zbędne o tyle, że firmy eventowe po prostu juz to mają w pakiecie.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:12   #4694
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-06 o 01:07
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:13   #4695
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mój ulubiony absurd to ten o rzyganiu do koszyka, czyszczeniu wszystkiego i odkładania jakby było nowe 🥰
Tak jak pisałam, dla mnie koszyk to żaden koszt, bo same koszyki mam teraz w domu na różne drobiazgi, a te nieszczęsne podpaski, waciki, płyn micelarny, pilniczki, leki, rajstopy, nici dentystyczne i wszystkie inne rzeczy wykorzystaliśmy z mężem tak jak korzystamy z tego w życiu poza imprezą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak samo.
koszyki to nawet wzięłam z domu, nikt mi ich nie zarzygał więc po imprezie wzięłam je z powrotem. a cała reszta została wykorzystana na bieżąco. mam dokładną rozpiskę co mnie ile kosztowało na weselu i mogę podać dokładnie ile kosztował "wkład" do obydwu koszyczków - zawrotne 58,21 zł za wszystko.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:14   #4696
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mój ulubiony absurd to ten o rzyganiu do koszyka, czyszczeniu wszystkiego i odkładania jakby było nowe ��
Tak jak pisałam, dla mnie koszyk to żaden koszt, bo same koszyki mam teraz w domu na różne drobiazgi, a te nieszczęsne podpaski, waciki, płyn micelarny, pilniczki, leki, rajstopy, nici dentystyczne i wszystkie inne rzeczy wykorzystaliśmy z mężem tak jak korzystamy z tego w życiu poza imprezą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skoro statystycznie około 70% Europejczyków myje ręce, a 30% nie, to znaczy że około 1 na 3 panie nie bardzo się przejmuje i wynitkuje sobie po wyjściu z kabiny zęby albo poprawi makijaż micelarem który potem użyłaś. Rozumiem ignorowanie tego ale żeby wypierać, to chyba troche dziecinne. Potem zresztą tymi samymi dłońmi obejmie cie przy życzeniach, wręczy prezent. Wydaje mi się że chyba rezygnacja z nici albo butelki miceli to jednak mniejsza żałość niż z koperty.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 19:21   #4697
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
skoro statystycznie około 70% Europejczyków myje ręce, a 30% nie, to znaczy że około 1 na 3 panie nie bardzo się przejmuje i wynitkuje sobie po wyjściu z kabiny zęby albo poprawi makijaż micelarem który potem użyłaś. Rozumiem ignorowanie tego ale żeby wypierać, to chyba troche dziecinne. Potem zresztą tymi samymi dłońmi obejmie cie przy życzeniach, wręczy prezent. Wydaje mi się że chyba rezygnacja z nici albo butelki miceli to jednak mniejsza żałość niż z koperty.
Jestem na 100% pewna, że nikt nie wsadził brudnego wacika z powrotem do opakowania, a nawet jeśli ktoś byłby taki sprytny, to że bym poznała, a nawet jeśli nie, no to jeden, góra dwa waciki tuż przy otwarciu byłyby brudne. A tego z płynem micelarnym to w ogóle nie rozumiem, o co chodzi, w jaki sposób miałoby mu to zaszkodzić.
Jak sama piszesz, ktoś może mi potem dać prezent, tańczyć ze mną za rękę, więc owszem, życie bywa mało higieniczne, no ale nie mam obsesji na punkcie higieny, nie rozkminiam tego na co dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 20:20   #4698
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jestem na 100% pewna, że nikt nie wsadził brudnego wacika z powrotem do opakowania, a nawet jeśli ktoś byłby taki sprytny, to że bym poznała, a nawet jeśli nie, no to jeden, góra dwa waciki tuż przy otwarciu byłyby brudne. A tego z płynem micelarnym to w ogóle nie rozumiem, o co chodzi, w jaki sposób miałoby mu to zaszkodzić.
Jak sama piszesz, ktoś może mi potem dać prezent, tańczyć ze mną za rękę, więc owszem, życie bywa mało higieniczne, no ale nie mam obsesji na punkcie higieny, nie rozkminiam tego na co dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chce mi się roztrząsać czy dla was dotykanie dostępnych środków higieny przez higieno luzaków jest niemożliwe. Albo wredne utopienie dezodorantu w kiblu bo tak. Bo może masz za fajnego za mądrego i za bogatego narzeczonego. Nie mam pojęcia czy miałabym ochotę używać otwartego płynu micelarnego który stał kilkanascie godzin w łazience i dostępny wielu. Raczej nie. Nie potrzebuję twierdzeń Kasztelana, że ''łyżka na to nie możliwe''. Mi wystarczy, że można się obrazić na ''przyjaciółkę'', bo ubrała się ładniej od ciebie. Skopać kogoś po kostkach żeby oblał egzamin bo sam był leniwy i się nie nauczył więc też masz oblać. Dostać faka jak w filmie na poziomie Głupi i głupszy po zatrąbieniu gdy ktoś wymusza pierwszenstwo. Furiatka która zostawia swój samochód na środku ulicy i okłada drugie auto pięciami bo jej się ubzdurało że to był jej pas. Nobla temu co wynalazł blokadę zamków. Złośliwości względem kogoś, komu się trochę lepiej powiodło. Regularne i debilne zachowania ludzi którzy wyrzucają worki z domowymi śmieciami do publicznych miejskich koszy na odpady typu butelka po wodzie albo papierek po lodzie. Takie rzeczy całkiem niemało czasem mówią o społeczeństwie. Mi na heheszki w rodzaju ''a świstak siedzi i zawija'' trochę szkoda energii.



Nie hejtuję koszyków ślubnych. Uważam jedynie że pewne zachowania to gruba przesada, ale nie moje rybki ani akwarium. W moim pejzażu wewn mieszczą się zarówno ciche skromne śluby na 3 osoby. Jak i bridezilla załamana tym, że serwetki mają niewłaściwy haft.
Jedyne co stwierdzam to, że dorosły człowiek raczej powinien umieć sobie poradzić gdy złamie obcas, zaboli go głowa albo puści mu szew. Chętnie podzielę się gościem tym czego potrzebuje i mam, ale nie mam ochoty na tą okazję trzymać rajstop w kilku rozmiarach albo kupować specjalnie czegoś czego nie używam. Na publicznej imprezie skupiłabym się na podstawach, jak podpaski czy agrafki, ale na pewno nie na szeregu możliwych przydasiów. Teoretycznie tak samo istnieją taksówki (można tak samo poprosić o pomoc i szoferkę niepijącego gościa) i co za problem poszukać sobie stacji benzynowej.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-04-25 o 20:23
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 20:38   #4699
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Uważam też, że konieczność picia alkoholu jako dopełnienie/niezbędnik fajnego wyjścia/wyjazdu (nawet jeżeli jest to symboliczne piwko, żaden wlew alko do gardła ), to jest to słabe
Trochę odgrzewam temat, ale dla mnie jest bardzo dziwne to demonizowanie. Nie widze absolutnie nic złego w lampce wina wieczorem, nawet jeśli ktoś 'musi'. O ile to nie idzie dalej (a wcale nie musi), to o co cho, w czym problem? Co jest złego w tym symbolicznym piwku czy winku na wyjściu czy wyjeździe? Dobrego żarcia też trzeba sobie odmówić, albo ładnego stroju, bo to słabe i trzeba radość czerpać wyłącznie z 'gołego' wyjazdu, bo inaczej się oblewa jakiś egzamin z życia czy cuś?

Sto razy lepiej se wypić piwo wieczorem i żyć szczęśliwie niż się stale martwić o to, czy aby żyjemy we właściwy sposób.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-25, 20:39   #4700
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Trochę odgrzewam temat, ale dla mnie jest bardzo dziwne to demonizowanie. Nie widze absolutnie nic złego w lampce wina wieczorem, nawet jeśli ktoś 'musi'. O ile to nie idzie dalej (a wcale nie musi), to o co cho, w czym problem? Co jest złego w tym symbolicznym piwku czy winku na wyjściu czy wyjeździe? Dobrego żarcia też trzeba sobie odmówić, albo ładnego stroju, bo to słabe i trzeba radość czerpać wyłącznie z 'gołego' wyjazdu, bo inaczej się oblewa jakiś egzamin z życia czy cuś?

Sto razy lepiej se wypić piwo wieczorem i żyć szczęśliwie niż się stale martwić o to, czy aby żyjemy we właściwy sposób.
ale to właśnie jest uzależnienie.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 20:42   #4701
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ale to właśnie jest uzależnienie.
Podobnie jak pazy, rzęski, zakupy itp

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 20:44   #4702
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
To jeszcze można coś lekko skrytykowac czy już nie? Może zbędna ironia? Potem odpowiedź w podobnym tonie i pretensja że się smiało nie zawahac zripostować i robi się gównoburza.

Jeśli to poziom level master to co jest po przeciwnej stronie tam gdzie zwykli śmiertelnicy ? Głupota i dzisiusizm? Niepełnosprytni dorośli? Wyszłabyś z domu bez portfela lub ciuchów? Nie jedzie się szczególnie w daleką podróż tym bardziej samochodem do którego możesz włożyć sporo rzeczy bez podstaw. A na wesele w tym samym mieście spokojnie można spakować jakąś niedużą torbę i zostawić gdzieś tam gdzie płaszcze itp. Jeśli nie jedziesz własnym autem. Przygody idiotek w filmach wracających z przyjęcia 5 km w szpilkach i samym tiulu nie są wystarczająco barwną podpowiedzią?

Jak dorosły człowiek nie uwzględnia że dobrze mieć ze sobą wygodniejsze buty, srodki przeciwbólowe, dodatkowy ciuch czy cokolwiek co na co dzien może się przydac to o czym ta bajka.

Rozumiem koszyk awaryjny ale właśnie robicie z niego osobną gablotę z rossmana. Podpaski agrafki nici ok. Ale pudry dezodoranty wkładki chustki x rodzaju przeciwpotliwe (w łazience gdzie jest woda...) taśmy , leki w 4 rodzajach, nici do zębów (!!), co jeszcze. Może 5 małych czarnych (w koncu można zalać się winem) i 5 swetrów jak chłodny wieczór. To mówimy o dorosłych ludziach czy przedszkolakach pod opieką.

Co do leków nie wyłożyłabym żadnych nie chcąc mieć na sumieniu jakiejś zalanej dramatyczki która by mogła wciągnąc całość zrozpaczona że Misio za dużo tanczył z jej szwagierką. To już bym wolała jako organizatorka na osobności poproszona podarować znajomej tabletkę a nie puszczać blistry w obieg bez kontroli.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------


parafrazując, dlatego wystawiasz im deo i zapasowe rajstopy bo nie wiedzą że sie pocą, szczególnie po tancu albo tancu w letnie upalne dni.
Zwykli śmiertelnicy to ludzie którzy czasem o czymś zapomną, nie oznacza to wcale że są automatycznie debilami. Nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym że ktoś zostawi w małym koszyczku podpaski, tampony, chusteczki czy plastry. Wydatek niewielki, a może komuś pomóc. Nie trzeba wcale wrzucać do takiego koszyka miliona bzdet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:02   #4703
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ale to właśnie jest uzależnienie.
No ale co z tego tak naprawdę? Jak uzależnienie na takim poziomie wpływa negatywnie na życie? Na takim poziomie to je jedynie uprzyjemnia, nie widze powodu żeby sobie przypinać łatkę i się pakować na oddział zamknięty z tego tytułu, albo w ogóle to rozkminiać w negatywnym świetle.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:11   #4704
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nie chce mi się roztrząsać czy dla was dotykanie dostępnych środków higieny przez higieno luzaków jest niemożliwe. Albo wredne utopienie dezodorantu w kiblu bo tak. Bo może masz za fajnego za mądrego i za bogatego narzeczonego. Nie mam pojęcia czy miałabym ochotę używać otwartego płynu micelarnego który stał kilkanascie godzin w łazience i dostępny wielu. Raczej nie. Nie potrzebuję twierdzeń Kasztelana, że ''łyżka na to nie możliwe''. Mi wystarczy, że można się obrazić na ''przyjaciółkę'', bo ubrała się ładniej od ciebie. Skopać kogoś po kostkach żeby oblał egzamin bo sam był leniwy i się nie nauczył więc też masz oblać. Dostać faka jak w filmie na poziomie Głupi i głupszy po zatrąbieniu gdy ktoś wymusza pierwszenstwo. Furiatka która zostawia swój samochód na środku ulicy i okłada drugie auto pięciami bo jej się ubzdurało że to był jej pas. Nobla temu co wynalazł blokadę zamków. Złośliwości względem kogoś, komu się trochę lepiej powiodło. Regularne i debilne zachowania ludzi którzy wyrzucają worki z domowymi śmieciami do publicznych miejskich koszy na odpady typu butelka po wodzie albo papierek po lodzie. Takie rzeczy całkiem niemało czasem mówią o społeczeństwie. Mi na heheszki w rodzaju ''a świstak siedzi i zawija'' trochę szkoda energii.



Nie hejtuję koszyków ślubnych. Uważam jedynie że pewne zachowania to gruba przesada, ale nie moje rybki ani akwarium. W moim pejzażu wewn mieszczą się zarówno ciche skromne śluby na 3 osoby. Jak i bridezilla załamana tym, że serwetki mają niewłaściwy haft.
Jedyne co stwierdzam to, że dorosły człowiek raczej powinien umieć sobie poradzić gdy złamie obcas, zaboli go głowa albo puści mu szew. Chętnie podzielę się gościem tym czego potrzebuje i mam, ale nie mam ochoty na tą okazję trzymać rajstop w kilku rozmiarach albo kupować specjalnie czegoś czego nie używam. Na publicznej imprezie skupiłabym się na podstawach, jak podpaski czy agrafki, ale na pewno nie na szeregu możliwych przydasiów. Teoretycznie tak samo istnieją taksówki (można tak samo poprosić o pomoc i szoferkę niepijącego gościa) i co za problem poszukać sobie stacji benzynowej.
Życzę ci, żeby różne miłe okoliczności poprawiły Twój obraz otaczającego cię świata i ludzi. Trzymaj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:18   #4705
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
No ale co z tego tak naprawdę? Jak uzależnienie na takim poziomie wpływa negatywnie na życie? Na takim poziomie to je jedynie uprzyjemnia, nie widze powodu żeby sobie przypinać łatkę i się pakować na oddział zamknięty z tego tytułu, albo w ogóle to rozkminiać w negatywnym świetle.
Ponieważ jak zwykle, oceniamy i popadamy w skrajności. Albo ludzie piją za dużo i za często i są alkoholikami, albo nie piją wcale %, nigdy, przenigdy. Nie ma już nic pomiędzy. Przynajmniej takie teraz trendy panują. Wszystko albo nic.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:20   #4706
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Zwykli śmiertelnicy to ludzie którzy czasem o czymś zapomną, nie oznacza to wcale że są automatycznie debilami. Nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym że ktoś zostawi w małym koszyczku podpaski, tampony, chusteczki czy plastry. Wydatek niewielki, a może komuś pomóc. Nie trzeba wcale wrzucać do takiego koszyka miliona bzdet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie napisałam, że mi przeszkadza? Gdzie w ogóle piszę, że, nie wiem, 99% rzeczy mi przeszkadza? Przeszkadzałoby mi jeśli coś miałoby bezpośredni wpływ na mój komfort i jego ograniczanie ale łazienkowy koszyk nijak nie miałby szans na tą kategorię. Mnie naprawdę nie przeszkadza fontanna lub rzeźba w czyimś ogródku.

Nie powiedziałam też że jestem na wysokim levelu bo zazwyczaj pamiętam o agrafkach. Ba, zdarzy mi się o czymś zapomnieć. Ale że nie chce mi się stresować co jeśli pójdzie szew w sukience której na co dzien nie noszę, albo rozbolą stopy w butach które są niewygodne więc nie czarujmy się, też na co dzien ich unikam, to wolę sobie o plasterku pomyśleć wcześniej.

Malo tego, dla mnie im więcej fanaberii tym lepiej. Koszyki, winietki, pióra w pupie. Biznes się kręci, ktoś na tym zarabia. Ludzie mają dochody, pieniądze. Produkcja, sprzedaż, pakowanie. W sumie to faktycznie teraz do mnie dotarło że te ciasta na wynos to żadne ''bo zostało'' tylko dodatkowe osobne porcje. W tym sensie lepiej, bo ja wielu z takich rzeczy za bardzo nie potrzebuję i moje wewnętrzne sknerstwo chyba by umarło jakby miało płacić kelnerom korkowe za otwarcie każdej butelki. (To jest tak absurdalne. Wynajmujesz obsługę na imprezę a obsługa wymyśla dodatkowo za co by tu skasować żeby wyszło jeszcze drożej i bardziej opłacalnie. Obsługa precyzuje, że przyniesienie w cenie jeden widelec, a nie dwa. ) Tylko niech może ludzie potem nie jęczą że to czy tamto takiee drogie. Albo inaczej, niech jęczą. Czemu nie, jak kto lubi.

Halina napisała na pewno jedną fajną rzecz. Jako że jak wiadomo nie mieszka w PL - u niej niewazne jakie eldorado odwalisz na weselu. To już po stronie pary młodej czy sobie zamawia złote gołębie, i tak może dostać w prezencie ręczniki lub wazon. W PL jest presja żeby się szarpnąć na kopertę, ile to już było rozkmin że komuś nie pasuje iść bo mu szkoda kasy albo się wstydzi. Nie wiem już w sumie co nakręca ten obłęd. Czy młodzi którzy się prześcigają by było jeszcze bardziej wykwitnie kolorowo i lepiej niż Graża miała. Czy może skoro goście dadzą tłustą kopertę to niech mają i te dodatkowe rajty w koszyku.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:37   #4707
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Podobnie jak pazy, rzęski, zakupy itp

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Serio porównujesz uzależnienie od alkoholu do paznokci?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:41   #4708
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-06 o 00:59
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:43   #4709
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
No ale co z tego tak naprawdę? Jak uzależnienie na takim poziomie wpływa negatywnie na życie? Na takim poziomie to je jedynie uprzyjemnia, nie widze powodu żeby sobie przypinać łatkę i się pakować na oddział zamknięty z tego tytułu, albo w ogóle to rozkminiać w negatywnym świetle.
Tak się zaczyna. Najpierw w lampka dziennie, później dwie itd. Myślisz że alkoholicy to od razu denaturat piją?

Uważam, że jeśli ktoś już "musi" to znaczy że ma problem i warto zacząć się kontrolować i łapać sygnały od rodziny jeśli takie daje.

Sama uważam, że alkohol jest dla ludzi I nie ma co popadać w skrajności, lubię lampkę czy dwie wypić sobie w piątek czy sobotę, na imprezie drinki też wypić, ale nie bagatelizujmy problemu i nie mówmy, że "co z tego, że ktoś musi wypic, to tylko uprzyjemnianie sobie zycia" - tak mówią osoby jednak czesto z problemem

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2023-04-25 o 21:48
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 21:45   #4710
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-06 o 01:23
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-02 16:47:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.