kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-03, 18:04   #1
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670

kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady


Dzień dobry.
Jestem na etapie kupna stołu i 4 krzeseł prosze o pomoc dziewczyny bo ja nie mam w tym doświadczenia mam kilka pytań
1. który ształt jest najbardziej ustawny? rozkąldany stoł kwadrat czy prostokąt ? kwadrat ma wymiary 90 x90 a prostokąt 80 X 120 maxymalnie.
2. jaką okleiną wybrac? wiadomo najlepsze drewno ale nie mam parcia na takie coś do wybortu są :
- okleina naturalna
- okeina dębowa ?? chyba
- laminat
jakie są różnice??? ma ktos doświadczenie w tym?
3. jakie krzesła ? czy tapicerowane sprawdzają się?
4. czy do dowolnego stołu dobiorę dowolne krzesła ( dobierajac oczywiście kolor itd. chodzi mi o wysokosc i szerokość i wysokość siedziska)
4. jak myślicie czy do drewnainego stołu można dobrac tapicerowane krzesła ale na metalowych nóżkach czy to bedzie wyglądać żle? jak myślicie ?

Prosze pomóżcie P.s czy polecacie jakies firmy? np. agata meble lub cokolwiek ?

mam na mysli takie krzesła ww.sklep.meble.pl/p152694,model-max-plozy-stal-nierdzewna.html

i ma na myśli takie stół mniej więcej oczywiście w innym kolorze ( orzech) http://www.sklep.meble.pl/p123451,stol-modus-8-krzesel-
gloster.html
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 21:54   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Najlepsze i na ogół najdroższej jest drewno, ale twarde drewno to inwestycja na lata, bo taki stół łatwo można odświeżyć, żeby wyglądał jak nowy.
Laminat, szczególnie jeśli jest kiepskiej jakości (taki cieniutki jak papier), to najmniej trwałe rozwiązanie, ale przy tym najtańsze. Zwykle z daleka widać, ze to sztuczna okleina udająca drewno. Okleina z naturalnego drewna (fornir), to połączenie płyty jak w laminacie i drewna na wierzchu, co przypomina wyglądem naturalne drewno. Wygląd jest lepszy, trwałość pomiędzy (zależy od okleiny i dokładności wykonania).
Po szczegóły odsyłam do wujka google, bo on jest mądrzejszy w tym temacie
Krzeseł nie musisz dobierać do kompletu, szczególnie jeśli szukasz tapicerowanych lub z tworzywa. Jedynie, jeśli nogi krzeseł będą drewniane, to powinny współgrać ze stołem, bo dwa różne wybarwienia będą źle wyglądały.
Teraz modne jest miksowanie różnych krzeseł z fajnym, minimalistycznym stołem, więc spokojnie możesz postawić krzesło po babci w nowej tapicerce obok jakiegoś designerskiego krzesełka i będzie ok
Metalowe nogi do drewnianego stołu będą ok, o ile formą i kształtem będą współgrały.

Linki się nie otwierają, więc nie wiem jakich mebli szukasz.
Wrzucam kilka inspiracji z sieci, w tym metalowe płozy krzeseł do drewnianych stołów:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nowoczesny_drewniany_dom_wnetrza_hewitt_altius.net_3.jpg (37,5 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dom_hafjelltoppen_03.jpg (40,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trendy_6099_jadalnie_ikea_eklektyczna_z_drewnianym_stolem.jpg (50,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trendy_6100_jadalnie_ikea_kolorowe_meble_rozowe_krzesla_i_ciemny_stol.jpg (40,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg swedish-apartament-03.jpg (78,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13838_1319022378.jpg (47,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6048_125145678411.jpg (70,3 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s70_dia_02.jpg (258,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6048_125145678512.jpg (81,5 KB, 80 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 22:47   #3
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

WIeeeeeelkie dzięki nawet nie wiesz jak mi pomogłaś

Bardzo bardzo bardzo bym chciała nogi stołu na wysoki połysk czarne a blat taki drewnopodobny może z tej okleiny o której pisałaś ... ale już straciłam nadzieję- chyba nigdzie nikt tego nie produkuje byłam już wszędzie w agacie, BRW, meblomoda, i wszystkie salony meblowe w poznaniu i okolicach masz cos podobnego u siebie na ostatnim zdjęciu jakie podałaś, właśnmie o to mi chodzi ale to jest nie do dostania....

Edytowane przez Lillian_
Czas edycji: 2012-10-03 o 22:51
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 07:31   #4
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Ja nie kupiłabym mebli z agaty czy brw (chociaz sama mam, ale no more ).
Nie wiem jak u Ciebie (w Poznaniu) ale u nas na targu np. wystawiają się producenci z Kalwarii Zebrzydowskiej czy Dobrodzienia - może poszukaj tez na allegro. Zapewniam, że jakościowo jest dużo lepiej niż w brw czy agacie.

Przykład: stół drewniany (tylko nie pamiętam z jakiego, na pewno nie sosna tylko coś twardszego) z krzesłąmi kosztował niecałe 2000zł
__________________
Hania

Edytowane przez moniczka1302
Czas edycji: 2012-10-04 o 07:33
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 12:14   #5
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Jeżeli chodzi o kształt to najlepiej prostokąt lub okrągły, który się rozkłada do owalu. Nie polecam laminatów pod żadną postacią ani blat ani panele ani półki bo jak odpryśnie to już nic z tym nie zrobisz.
Jeżeli masz drewnianą podłogę i wybierzesz drewniany stół to nie staraj się dobrać tego samego koloru bo to będzie wyglądało fatalnie lepiej zdecydowac się na kontrast. Co do krzeseł to fajnie jak by miały nogi w kolorze stołu (jeżeli drewniane) i tkaninę ładnie podkreślającą ich kształt (unikaj wzorów bo często źle się prezentują).
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 20:07   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Jeśli nogi mają być metalowe, to sama sobie zrób stół - w wersji prostej i taniej kup kątowniki, poproś kogoś o docięcie i zespawanie, pomaluj i przykręć do nich drewniany blat. Będzie nieco industrialne, ale oryginalnie. W wersji droższej zamów takie nogi jakie chcesz u kogoś, kto się zajmuje metaloplastyką czy obróbką metalu i też połącz z drewnianym blatem.
W sklepach pokroju agata meble nigdy nie widziałam stołu z metalowymi nogami, chyba, że były to tandetne chromowane rurki tego typu (no chyba, że radykalnie zmienili asortyment):
http://nokautimg3.pl/p-63-33-633391a...ny-s-pixel.jpg
http://images.sklepy24.pl/28523475/1...chromowane.jpg
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 22:25   #7
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

ja mam stół (90x90) rozkładany na 240 i uważam że to był najlepszy zakup jeśli chodzi o wymiary na co dzień zajmuje mało miejsca a w razie potrzeby można ugościć sporo osób
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 12:08   #8
Arwena90
Przyczajenie
 
Avatar Arwena90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Ja się także zdecydowałam na stół w kwadracie 90x90 z 2 wkładkami, można go rozkładać albo na jedną i wtedy ma 130 cm albo na 2 wkładki i wtedy ma 170 cm, w sumie teraz żałuje, że nie wzięłam rozkładanego na więcej wkładek bo można było nawet na 4! Ale trochę się bałam czy to aby przy tych już dwóch będzie stabilne a jest bardzo i bez problemu się sprawuje ... a czasami by mi się przydało jednak go jeszcze bardziej rozłożyć :/ no ale trudno, następny kupię już z maksymalną ilością wkładek
Arwena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 12:01   #9
Alexandra1971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Jeżeli nie można się zdecydować na określone rozwiązania, warto skorzystać z firm, które robią meble pod zamówienie.... Można im wtedy trochę marudzić co do swoich wymagań. No i mogą też doradzić, które rozwiązanie będzie lepsze. Ja skorzystałem z usług firmy Edar → bo widać, że mają meble wysokiej jakości z litego drewna i potrafili fajnie mi doradzić w urządzeniu kuchni i salonu.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-04-22 o 15:07 Powód: link
Alexandra1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 17:43   #10
i_honey
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Jeśli chodzi o kształt stołu - ja mam prostokąt i świetnie się sprawdza, jest bardzo ustawny. Fajne są stoły rozsuwane - na większej imprezie pomieścisz wszystkich gości. Co do okleiny nie doradzę bo jestem całym sercem za drewnem. Krzesła tapicerowane fajnie się sprawdzają bo są mega wygodne, ale wybierz taką tapicerkę aby ewentualne plamy nei były widoczne. Ja mam podobne krzesła xxx tylko z szaro czarną tapicerką i super wyglądają w salonie ze stołem.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

i jeszcze jedno - kupowanie kompletu stołu i krzeseł nie jest obowiązkowe. Czasem lepszy efekt jest ze "zbieraniny"

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-04-28 o 19:52 Powód: link reklamowy
i_honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 12:27   #11
kajka1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

z mojego doświadczenia wiem, że najlepsze są stoły rozkładane no i oczywiście z drewna. To inwestycja na lata. Laminat do drewna się nie umywa, jeżeli już to okleinę naturalną polecam, też jest super. ale drewno to drewno. Jeśli chodzi o kształt to to po prostu zależy od pomieszczania. ja mam stół marki absynth z drewna debowego i jestem bardzo zadowolona. Patrzcie jakie cuda tworzą: xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-07-26 o 22:15 Powód: link reklamowy
kajka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 17:00   #12
ruska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Jestem zwolenniczką drewna i naturalnych materiałów więc oczywiście stół i krzesła z drewna. Stół z litego drewna kosztuje krocie i można go chyba tylko zamówić u stolarza, ja mam stół i krzesła z drewna bukowego ze xxx i jestem baaardzo zadowolona

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-08-27 o 22:19 Powód: reklama
ruska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 09:35   #13
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Fajna ta stronka meble.pl duży wybór
obecnie poszukuje stołu białego w stylu skandynawskim z 4 krzesłami max do tysiąca złotych
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:29   #14
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Ja od zawsze marzyłam o pięknym naturalnym drewnianym stole. Wg mnie pasuje on do każdego pomieszczenia, nawet bardzo nowoczesnego i minimalistycznego. Szkoda tylko, że mam tak mało miejsca mój stół ma zaledwie 80x120cm. Gdy będzie nas więcej pomyślę nad rozkładanym albo okragłym - wydaje mi się, że te przy podobnych gabarytach mieszczą większą ilość osób. Póki co ten spełnia swoje zadanie, i bardzo nam się podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BITEDELITE.PL-moja-jadalnia.jpg (88,9 KB, 32 załadowań)
__________________
wymiana

instagram

Edytowane przez bitedelite
Czas edycji: 2015-10-27 o 13:41
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:37   #15
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Stanowczo najlepsze jest naturalne drewno; wykonane z niego meble powinny przetrwać lata co do kształtu, moim zdaniem lepszy prostokąt, ale to już według uznania. Jeśli masz taką możliwość, możesz pobawić się w upcycling. Czyli kupujesz na tablicy czy gdzieś stare mebelki i je malujesz, postarzasz, itp. Albo idziesz z nimi do rzemieślnika. Wydaje mi się również, że lepiej kupić jakieś poduszki zamiast tapicerować, w razie czego łatwiej to potem zdjąć i wyprać, jak ci się znudzi dany wzór.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-10-27 o 13:39
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 09:05   #16
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

dziewczyny jak unowocześnić taki stół i krzesła - chciałam się ich pozbyć, ale nie bardzo są chętni na kupno. Stół jest duży dębowy tak samo krzesła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stół 3.jpg (111,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (55,8 KB, 16 załadowań)
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 09:46   #17
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak unowocześnić taki stół i krzesła - chciałam się ich pozbyć, ale nie bardzo są chętni na kupno. Stół jest duży dębowy tak samo krzesła.
Pomaluj na biało i zrób przetarcia
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 14:13   #18
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

w sumie niezły pomysł jesli chodzi o stół, ale co z krzesłami da się zmienić tą tapicerke (materiał) ?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 14:15   #19
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
w sumie niezły pomysł jesli chodzi o stół, ale co z krzesłami da się zmienić tą tapicerke (materiał) ?
Pewnie tak, ale nie wiem ile tapicer sobie zażyczy za taką usługę. Nigdy z usług kogoś takiego nie korzystałam
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-30, 08:46   #20
Kobieta89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 17
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Mi marzy się ten stół <wstaw zdjecie> Ale ze względu na cenę nie wiem, czy się na niego zdecyduję. Co prawda jest dość prosty, ale ja bardzo cenię sobie prostotę i właśnie w takim stylu urządzone mam całe mieszkanie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-04 o 14:20 Powód: link
Kobieta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 17:11   #21
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Chciałam coś zmienić na zimę i kupiłam nowe krzesła. Plastik cieplejszy niż metal
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BITEDELITE-jadalnia2-8881.jpg (108,0 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BITEDELITE-jadalnia2-8866.jpg (100,8 KB, 39 załadowań)
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 18:02   #22
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
Chciałam coś zmienić na zimę i kupiłam nowe krzesła. Plastik cieplejszy niż metal

Stół świetny, ale te krzesła nie strasznie to razem wygląda
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 18:27   #23
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Stół świetny, ale te krzesła nie strasznie to razem wygląda
zgadzam się w 100%
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 20:34   #24
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Stół świetny, ale te krzesła nie strasznie to razem wygląda
Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100%
drewno z plastikiem to rzeczywiście kontrowersyjne połączenie ale lubię eksperymenty i kombinuję... szukając odpowiednich krzeseł miałam na uwadze jedno: ekspozycja stołu. Nie chciałam go zastawiać kolejnymi ciężkimi w formie i ciemnymi krzesłami dlatego wybrałam ghosty. Ale jestem otwarta na sugestie i jakbyście miały inne pomysły to chętnie posłucham Ten z podłokietnikami docelowo będzie w sypialni przy toaletce, a 2 pozostałe są dostawką do innych, które juz kupiłam wcześniej. Dodam poduszki lub skóry owcze by 'plastik' tak nie raził
__________________
wymiana

instagram

Edytowane przez bitedelite
Czas edycji: 2015-11-25 o 20:36
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 20:46   #25
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
drewno z plastikiem to rzeczywiście kontrowersyjne połączenie ale lubię eksperymenty i kombinuję... szukając odpowiednich krzeseł miałam na uwadze jedno: ekspozycja stołu. Nie chciałam go zastawiać kolejnymi ciężkimi w formie i ciemnymi krzesłami dlatego wybrałam ghosty. Ale jestem otwarta na sugestie i jakbyście miały inne pomysły to chętnie posłucham Ten z podłokietnikami docelowo będzie w sypialni przy toaletce, a 2 pozostałe są dostawką do innych, które juz kupiłam wcześniej. Dodam poduszki lub skóry owcze by 'plastik' tak nie raził

Inne pomysły? Cóż, nie przekonują mnie te krzesła są zbyt lekkie, ale jak uwazasz. Ja bym tutaj widziała jakieś cięższe, drewniane, ale proste krzesła, obite albo przykryte tkaniną z meksykańskim motywem. Coś takiego jak tu:
http://m.dobrzemieszkaj.pl/pokoj_dzi...zina,2978.html drewno może być oczywiście jasne, dla kontrastu, ale fajnie, gdyby miało wyraźny rysunek słojów możesz też je pomalować na jakiś wyrazisty kolor.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 14:37   #26
Agnieszka16076
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 27
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Nie tak źle, chociaż kompletnie nie mój styl. I zgadzam się z poprzednikami, że krzesła średnio tu pasują
Agnieszka16076 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 22:58   #27
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Krzesła uratowałoby ukrycie pod wielkimi puchatymi narzutami w stylu naturalistycznym. Stół boski, ale narzuca styl i nie jest to pałacowy glamour Ghostów.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 23:25   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

to to gięte Thonety wyglądałyby lepiej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 13:02   #29
gregorion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Moim zdaniem najlepiej od razu porządny stół kupić. Byle jakie stoły kuchenne to można znaleźć w każdym markecie. Ja zdecydowałem się na stół z blatem z drewna z tego sklepu xxx i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak się inne stoły od nich sprawują, ale ten mój jest bardzo wytrzymały.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-30 o 23:26 Powód: Link.
gregorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 09:08   #30
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kupno stołu i krzeseł proszę o praktyczne porady

Co myślicie o tych zestawach, wersja tańsza i droższa
http://allegro.pl/zestaw-do-jadalni-...557596883.html
czy
http://allegro.pl/stol-szklany-dioni...233263536.html
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-21 13:08:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.