Krzywa C - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-24, 08:43   #61
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: krzywa c

Jest kilka szkół i kilka definicji krzywej c. Dla innych to widoczny łuk paznokcia patrząc z boku, dla innych tunel
Moim zdaniem krzywa wyszła Ci troszkę zbyt wydatna i przesunięta w stronę wolnego brzegu
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:39   #62
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Krzywa "C"

Dziewczynki czy macie jakis sposob na to, aby dobrze uksztaltowac krzywa "c"?
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 16:34   #63
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

ja mam.
wyszukiwarkę.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 16:59   #64
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Krzywa "C"

Dokładnie. Było już o tym co najmniej kilkanaście razy. Poszukaj odpowiednich wątków. Poza tym myślę że chodzi ci o łuk paznokcia a nie krzywą c .
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 18:29   #65
gosia8039
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 40
Dot.: Krzywa "C"

moze to cos pomozehttp://www.e-paznokcie.info/przedluzanie/krzywa-c/....chociaz nie wiem czy to na temat
gosia8039 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 19:55   #66
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Dokładnie. Było już o tym co najmniej kilkanaście razy. Poszukaj odpowiednich wątków. Poza tym myślę że chodzi ci o łuk paznokcia a nie krzywą c .
Predzej krzywa stresu..

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Predzej krzywa stresu..
Dziekuje.. chyba jednak zaglebie sie w wyszukiwarke..
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 20:34   #67
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

Krzywa stresu?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 20:50   #68
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Dokładnie. Było już o tym co najmniej kilkanaście razy. Poszukaj odpowiednich wątków. Poza tym myślę że chodzi ci o łuk paznokcia a nie krzywą c .
moze mi ktoras wytlumaczyc jaka jest roznica miedzy krzywa C a a lukiem.. bo przyznam, ze sie troche pogubilam.. (ja znam krzywa C)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 20:53   #69
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

Krzywa C to inaczej TUNEL PAZNOKCIA!
A krzywa C to poprawna nazwa nazywanego przez Was łuku.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 21:19   #70
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: Krzywa "C"

Byli,w hameryce to własnie jest tak jak dziewczyny piszą
Krzywa C - tunel.
Łuk paznokcia (arch) - krzywa wygięcia

Więc nie jest to błędne sformułowanie
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 21:25   #71
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

Wiem Dariex tylko mi się zgubiło że to NIE poprawna nazwa
Chodziło mi o to że w mniemaniu większości dziewczyn ta ich krzywa C to w rzeczywistości jest łuk.

c-curve = krzywa C, tunel
arch- łuk paznokcia

Tylko że u nas w PL to raczej ciężko z tym wdrażaniem nomenklatury hamerykańskiej i ciągle ta krzywa C i krzywa C..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 21:34   #72
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: Krzywa "C"

aaa no jak się "Nie" zjadło,to już prażę kukurydzę

Wiesz co,też byłam przeciw tej nomenklaturze ale kurka siwa,jakoś gładko mnie samej,ze starymi "nazewniczymi" nawykami,przyszło się przestawić,więc czamu by nie?
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 21:40   #73
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Krzywa "C"

ale ja naprawde nie rozumiem, po kiego sobie zycie utrudniac?? skoro u nas se przyjelo, ze krzywa c to krzywa C - luk, wygiecie, zakret, tunel itd i ze wiekszsc z nas, jak mowi sie krzywa C to kuma o co chodzi, to dlaczego ma sie to na sile zmieniac. ameryka wcale nie jest taka fajna - wiem, bo bylam
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 21:53   #74
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Krzywa "C"

ja nie wiem co wy za tunele macie w paznokciach - mnie to dziś psiapsiółka skomplementowała, że ładne jej te "kanaliki" zrobilam myślałam, że z krzesła spadnę
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 22:04   #75
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

Dariex ja od pierwszego kursu byłam uczona poprawnej terminologii więc u mnie było z góry

Sunniva a no utrudnić sobie po to, że jest to NIEPOPRAWNE. Co to ma do rzeczy czy u nas się przyjęło i dajmy temu spokój? Chleb to chleb, a nie bułki więc nie róbmy z chleba bułek i tyle.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 06:01   #76
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez gosia8039 Pokaż wiadomość
moze to cos pomozehttp://www.e-paznokcie.info/przedluzanie/krzywa-c/....chociaz nie wiem czy to na temat
To w linku wyzej wychodzi na to, ze tez jest inaczej podane..

W kazdym razie chodzilo mi to yyy.. jak to opisacc.. o taka ladna goreczke na paznokciach
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 09:51   #77
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Krzywa "C"

[QUOTE=byliczka;15345828]Dariex ja od pierwszego kursu byłam uczona poprawnej terminologii więc u mnie było z góry

Sunniva a no utrudnić sobie po to, że jest to NIEPOPRAWNE. Co to ma do rzeczy czy u nas się przyjęło i dajmy temu spokój? Chleb to chleb, a nie bułki więc nie róbmy z chleba bułek i tyle.[/QUOTE
wiesz, jakby tak wszyscy byli POPRAWNI.... Jakos na zadnym ze szkolen nikt nie robil mi wykladu z angielszczyzny, a jak ktos mnie pyta o "krzywa C" to wiem o co chodzi i tlumacze, a jakbym sie miala skupiac najpierw na tlumaczeniu znaczenia slow i jak one powinny poprawnie brzmiec i co konkretnie nazywaja to powstalby mentlik w glowie. Na moj prosty rozum "krzywa C" to ta gorka, ktora jest mniej wiecej na srodku budowanego paznokcia, a buduje sie ja po to, aby paznokciec byc trwaly i mniej narazony na pekniecia w wyniku np. uderzenia ...
Nie badzmy juz takie AMERYKANSKIE bo smiac mi sie chce!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:00   #78
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Krzywa "C"

Hmm... a co za różnica czy to jest nazewnictwo amerykańskie, chińskie czy rosyjskie? Grunt żeby było poprawne. Mnie też tak na kursie uczyli że krzywa c to tunel, a łuk pazura to co innego. Nie można mówić że to jedno i to samo a decyduje o tym chociaż sposób w jaki patrzymy- na krzywą c od przodu pazura, a na łuk od boku.
A co do Tynka....weź się dziewczyno uspokój, bo już parę razy piszesz głupoty i się mądrzysz albo innych poprawiasz, a żeby być taką EXTRA to trochę wiedzy najpierw trzeba mieć i być jej pewnym . Także wiesz- najpierw się dokształć a potem innych poprawiaj czy skierowuj do wyszukiwarki.
Tak na marginesie stres to miejsce, gdzie naturalik się robi biały przy nacisku i tam też powinien być szczyt łuku. Krzywa stresu nie istnieje.
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:12   #79
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
To w linku wyzej wychodzi na to, ze tez jest inaczej podane..

W kazdym razie chodzilo mi to yyy.. jak to opisacc.. o taka ladna goreczke na paznokciach
Jezeli pracujesz na gestych zelach to od razu mozesz ja zbudowac, nakladajac mniej wiecej na polowie paznokcia "jajko"z zelu i rozprowadic go na boki i na wolny brzeg pazurka - do lampy a poznije zelem pokryc calosc tak, aby od walu zel tworzyl luk (moze stad nazwa luku), jak na radzkich to robisz podobnie, ale odwracasz reke na pare seksund, aby zel splynal na srodek, wtedy ta "gorka" utworzy sie sama... a jak akrylem to podobnie jak w przypadku zeli gestych...tak mnie uczono, tak robie wychodzi cacy!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 10:38   #80
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

Ja nie wiem czy to wina naszej mentalności Polskiej, czy jakichś kompleksów narodowościowych, ale jak chce się wprowadzić coś ze stanów to od razu jest żeby ludzie nie byli tacy amerykańscy, że mieszkamy tutaj w nie w usa..
Na litość boską, o czym w ogóle jest dyskusja? Krzywa C jest terminem niepoprawnym. Może niektórym to trudno zrozumieć, przestawię to z chłopskiego na nasze.
Przykład fikcyjny, więc bez ekscytacji proszę.
Od lat w polsce ludzie zachwycali się gruszką. Uwielbiali jej smak i zajadali się nią w każdej wolnej chwili. Po czym BOOM, okazuje się że owa gruszka to nic innego jak jabłko, więc to zupełnie 2 inne rzeczy. I w takiej sytuacji co będziem robić? Nazywać gruszkę jabłkiem czy zostaniemy przy nazywaniu jabłka gruszką?
Tak samo wygląda to w przypadku budowy pazura gdzie łuk to ARCH a krzywa c to C-CURVE.
Tłumaczenie jest takie że krzywa C lepiej pasuje do łuku bo jest wygięty, a tunel nie jest, jest już w ogóle abstrakcją totalną.
Skoro instruktor używa złej nomanklatury to powinien zaktualizować sobie informacje.
Ania z Toronto już jakiś czas temu wyszła z inicjatywą zmiany przyzwyczajem dotyczacych nazewnictwa i jakoś profesjonalne stylistki nie powiedziały że to bez sensu jak już jest takie przyzwyczajenie. Przyzwyczaisz się do malowania frencza lakierem to powiesz, po co zmieniać na żel jak już tak się utarło?
Dziewczyny, trochę rozwagi.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:03   #81
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Krzywa "C"

Zgadzam się z Byli.
Zwłaszcza, że pracuje za granicą i mówię po angielsku.
Co gdybym poszła na szkolenie tutaj i wyjechała z błędnym nazewnictwem?
Miałabym się kłócić z instruktorką, "bo my w Polsce to mówimy inaczej i MY mamy rację, a reszta świata się myli"?
No przecież by mnie zabili śmiechem...
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:28   #82
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy to wina naszej mentalności Polskiej, czy jakichś kompleksów narodowościowych, ale jak chce się wprowadzić coś ze stanów to od razu jest żeby ludzie nie byli tacy amerykańscy, że mieszkamy tutaj w nie w usa..
Na litość boską, o czym w ogóle jest dyskusja? Krzywa C jest terminem niepoprawnym. Może niektórym to trudno zrozumieć, przestawię to z chłopskiego na nasze.
Przykład fikcyjny, więc bez ekscytacji proszę.
Od lat w polsce ludzie zachwycali się gruszką. Uwielbiali jej smak i zajadali się nią w każdej wolnej chwili. Po czym BOOM, okazuje się że owa gruszka to nic innego jak jabłko, więc to zupełnie 2 inne rzeczy. I w takiej sytuacji co będziem robić? Nazywać gruszkę jabłkiem czy zostaniemy przy nazywaniu jabłka gruszką?
Tak samo wygląda to w przypadku budowy pazura gdzie łuk to ARCH a krzywa c to C-CURVE.
Tłumaczenie jest takie że krzywa C lepiej pasuje do łuku bo jest wygięty, a tunel nie jest, jest już w ogóle abstrakcją totalną.
Skoro instruktor używa złej nomanklatury to powinien zaktualizować sobie informacje.
Ania z Toronto już jakiś czas temu wyszła z inicjatywą zmiany przyzwyczajem dotyczacych nazewnictwa i jakoś profesjonalne stylistki nie powiedziały że to bez sensu jak już jest takie przyzwyczajenie. Przyzwyczaisz się do malowania frencza lakierem to powiesz, po co zmieniać na żel jak już tak się utarło?
Dziewczyny, trochę rozwagi.
no chyba zaprzeczasz w tej historii z gruszak sama sobie. Bo skoro od wiekow nazywamy gruszke gruszka, a ktos tam wymyslil, ze to jednak jablko, to mimo tego nadal nazywamy to gruszka i jakos nikt nie protestuje. Podobnie jest z krzywa C, pospolicie nawyamy to gorka na paznokciu i takiego terminu uzywaja stysliki, nawet te bardzo profesjonalne.. a na jakis warsztatach, wykladach, sympozjach itd moga uzywac terminologii poprawnej.chociaz wiem, co chcialas przez te historie wytlumaczyc -ze skoro w USA od zawsze krzywa C znaczy to, co znaczy, do dlaczego my mamy wysmyslac nowe nazewnictwo, ano dlatego, ze jest to nazewnistwo pospolite, uzywane na codzien. Jak rozmawiasz z lekarzem i on zaczyna ci robic wyklad z medycyny, tylko po to, aby pokazac jaka to on ma wiedze, to patrzysz na niego jak na wariata i prosisz, aby mowil do ciebie normalnym jezykiem! i np mowi, ze pacjent ma "carcinoma" to on wie, ze to jest "rak", ale pacjent jako zwykly, szary czlowiek tego juz nie wie!
Wiele slow z angileskiego ma calkiem inne znaczenie u nich niz u nas. Amerykance sa daleko za nami w dziedzinie stylizacji paznokci i uwierz mi, ze to oni powinni brac slownictwo od nas a nie my od nich...dlatego tak sie bulwersuje jak slysze, ze powinno sie mowic cos inaczej niz sie przyjelo u nas, bo w Ameryce tak sie mowi!
p.s. a malowanie frenacha lakierem lub zelem to sa dwie rozne techniki zdobienia paznokci-mam klientki , ktore chca namalowany lakierem i mam i takie, ktore chca zelowy, wiec nie rozumiem dlaczego mialabym z jednej z tych technik rezygnowac na rzecz drugiej

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kinia2305 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Byli.
Zwłaszcza, że pracuje za granicą i mówię po angielsku.
Co gdybym poszła na szkolenie tutaj i wyjechała z błędnym nazewnictwem?
Miałabym się kłócić z instruktorką, "bo my w Polsce to mówimy inaczej i MY mamy rację, a reszta świata się myli"?
No przecież by mnie zabili śmiechem...
ty pracujesz za granica, ale wiekszosc z nas pracuje w PL...
zreszta prosba w poscie nie byla o wyklad i tlumaczenie slow, ale o technike-ja zrozumialam o co dziewczynie chodzi..

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2009-11-18 o 12:36
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:08   #83
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

Jak to zaprzeczam? W PL całe życie oczywiście fikcyjnie, mówiło się na jabłko gruszka, a nagle się okazuje że poprawna nazwa to JABŁKO. Gdzie tutaj zaprzeczenie?
Idąc dalej, my się chyba nie rozumiemy W tym momencie rozmowa toczy się nie między stylistką a klientką tylko między dziewczynami które zajmują się tym zawodowo czy też hobbystycznie, więc sama napisałaś powinno się używać poprawnej terminologii. Na warsztatach, kursach i na forach dot. tego zagadnienia również.
I nigdy w życiu nie spotkałam się z sytuacją żeby mi szanująca się i utytułowana stylistka wyleciała z tekstem górka na paznokciu, bo by w moich oczach straciła cały profesjonalizm. Z resztą, mamy widocznie inne rozumnie pojęcia profesjonalna stylistka.

PS. Nie ma czegoś takiego jak technika malowania frencza lakierem... I wątpię żeby jakiejkolwiek klientce robiło różnice czy zrobisz jej frencza lakierem, żelem czy impregnatem do drewna.
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-11-18 o 13:11
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:47   #84
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Jak to zaprzeczam? W PL całe życie oczywiście fikcyjnie, mówiło się na jabłko gruszka, a nagle się okazuje że poprawna nazwa to JABŁKO. Gdzie tutaj zaprzeczenie?
Idąc dalej, my się chyba nie rozumiemy W tym momencie rozmowa toczy się nie między stylistką a klientką tylko między dziewczynami które zajmują się tym zawodowo czy też hobbystycznie, więc sama napisałaś powinno się używać poprawnej terminologii. Na warsztatach, kursach i na forach dot. tego zagadnienia również.
I nigdy w życiu nie spotkałam się z sytuacją żeby mi szanująca się i utytułowana stylistka wyleciała z tekstem górka na paznokciu, bo by w moich oczach straciła cały profesjonalizm. Z resztą, mamy widocznie inne rozumnie pojęcia profesjonalna stylistka.

PS. Nie ma czegoś takiego jak technika malowania frencza lakierem... I wątpię żeby jakiejkolwiek klientce robiło różnice czy zrobisz jej frencza lakierem, żelem czy impregnatem do drewna.
ojj... chyba zle zrozumialas to co napisalam, a wydawalo mi sie, napisalam to w spsob zrozumialy, zreszta niewazne. Pozatym nie uzylam slowa " na forach" w swojej wypowiedzi, bo tutaj uwazam , ze akurat mozna uzywac jezyka jaki komu wygodniej, bo nie wypowaidaja sie tutaj tylko i wylacznie profesjonalistki, ale rowniez tez takie dziewczyny, ktore stylizacja zajmuja sie np sporadycznie, hobbysticznie itp.... i nie napisalam, ze nalezy mowic gorka, tylko, ze psopolicie na te gorke na paznokciu mowimy krzyw C. Poza tym gdybym ja poszla do "profesjonalnej stylistki" i zapytalabym ja o to, co to jest ta gorka a ona strzelilaby mi wyklad (tutaj podalam tez przyklad lekarza) to raczej poczulabym sie glupio, ja wole ze swoimi klientakmi rozmawiac w dla nich zrozumialy sposob, dlaczego nie maialbym tego rbic np. z Tynka, ktora zrozumialam bez zadawania zbednych pytan i pokazywania swoje wyzszosci i tlumaczenia co tak naprawde krzywa C oznacza...
a malowanie lakierami to jest dla mnie technika, dla niektorych moze i zapomniana, ale ceniona przez niektore moje klientki i chyba masz malo wymagajace klintki, skoro jest im wsio ryba co im kladzisz na pazurki- ja mam pare klientek, ktore maja piekna plytke i nie widze sensu zelowania jej, a ze lubia miec klasyke na pazurkach i czesto mnie odwiedzac, aby zdobienie sobie odswiezyc to maja frencha malowanego wlasnie lakierami do paznokci...i uwierz mi - im nie jest wszystko jedno!pozdrawiam
p.s. nie jestem super hiper wyrabana w kosmos profesjonalistka, ale kocham to co robie a moje klientki sa dowodem na to, ze robie to bardzo dobrze i nie sadze, aby wiedza typu "co tak naprawde oznacza krywa C" bylaby mi do pracy niezbednie potrzebna, wiem jak ma prawidlowo byc zbudowany paznokiec i krzywa C w zyciu codziennym bedzie dla mnie "gorka" a jak przyjdzie czas na jakies wypasione zloty profesjonalistek, to wtedy wkuje na pamiec pelna terminologie i bede swiecic przykladem i wiedza!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 14:54   #85
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Krzywa "C"

rany boskie o czym Ty w ogóle piszesz? bo mam wrażenie że ja piszę swoje posty a Ty piszesz odpowiedzi do innych! ja piszę o malowaniu frencza lakierem, w sensie zamiast żelu bo jakby nie było ciągle rozmawiamy o technice przedłużanych paznokci, a Ty wyskakujesz z malowaniem paznokci lakierami!
wydaje mi się że piszę po naszemu a nie cyrylicą rosyjską niezrozumianą dla większości, jakoś nigdy nie mam problemu z porozumiewaniem się z innymi dziewczynami na forum a tu kolejny post którego nie rozumiem cóż... widocznie studia w kierunku pedagogicznym to był błąd skoro mam problemy ze zrozumieniem innych.
Ja ze swoimi klientkami nie rozmawiam na takie tematy, bo jak dostaje pytanie: a ta górka musi być taka, to odpowiadam że ta górka to łuk paznokcia który jest niezbędny aby paznokcie były wytrzymałe i tyle! co ja będę elaboraty wygłaszać na ten temat?
Ty napisałaś o kursach itp., a ja dodałam do tego FORUM i nie ważne czy siedzą tutaj pasjonatki czy zawodowe stylistki to nomenklatura jest jedna i w tej materii nic się nie zmienia.
Nie wiem jak wymagające są Twoje klientki, ale moje mi ufają w 100% i nie interesuje ich co i jak im nałożę bo wiedzą że będą mieć porządne i trwałe paznokcie.
W większości przypadków babkom w zupełności wystarczają żele nail design, nie będę tutaj wynosić moich klientek na piedestały bo taka jest rzeczywistość. A widząc u mnie kolorowe pudełeczka, jakieś nazwy inne niż ND już wiedzą że to coś jest lepsze. I nie mówią mi:
Pani Kamilo! Dzisiaj zrobimy coverem z Astonishing bo ten z Perfect Beauty mi nie pasuje kolorystycznie do płytki, a jako warstwę budującą wybieram Pinka z IBD bo blush z PB za bardzo wyostrza smile line... Przychodzą, pokazują palcem w albumie: chce takie i to jest koniec tematów paznokciowych. W ramach umilenia czasu słucham o mężach, pracy, dzieciach, ogródkach, samochodach, wnukach i innych rzeczach.
I w żaden sposób nie uważam że znajomość terminologii w jakikolwiek sposób przekłada się na jakoś wykonanej usługi więc spokojnie, bez emocji.
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-11-18 o 14:56
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 15:18   #86
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
Jezeli pracujesz na gestych zelach to od razu mozesz ja zbudowac, nakladajac mniej wiecej na polowie paznokcia "jajko"z zelu i rozprowadic go na boki i na wolny brzeg pazurka - do lampy a poznije zelem pokryc calosc tak, aby od walu zel tworzyl luk (moze stad nazwa luku), jak na radzkich to robisz podobnie, ale odwracasz reke na pare seksund, aby zel splynal na srodek, wtedy ta "gorka" utworzy sie sama... a jak akrylem to podobnie jak w przypadku zeli gestych...tak mnie uczono, tak robie wychodzi cacy!
Dziekuje Ci bardzo.. widze, ze wywolalam niezla afere!
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 03:51   #87
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
... a jak przyjdzie czas na jakies wypasione zloty profesjonalistek, to wtedy wkuje na pamiec pelna terminologie i bede swiecic przykladem i wiedza!
A nie łatwiej od razu uczyć się poprawnej terminologii? Tak jak uczysz się poprawnej budowy - którą mówisz, że znasz?
Moim zdaniem technicznie jest dużo łatwiej nauczyć się uzywania poprawnego nazewnictwa - właśnie po to, by na szkoleniach, warsztatach, seminariach itp nie wyjść na niedoinformowaną pseudo...

W ostatnim czasie organizowanych jest u nas (na terenie Polski) bardzo wiele warsztatów pazurowych, które prowadzą goście zagraniczni.. I już nie ważne czy hamerykanie.. są i rosjanki i ukrainki i niemki i WSZYSTKIE uzywają poprawnej terminologii. Tak samo jest w Anglii, Irlandii, Szkocji, czy innych Państwach. I nie wyobrazam sobie np słuchania wykładu po angielsku o krzywej C, która powinna być odpowiednio CIENKA, bo nie znając zasad prawidłowej terminologii zaczniesz robić płaskie łopaty, a pozniej powiesz, że przecież Lilka Sereditskaya, czy wybitni bracia NGUYEN tak powiedzieli
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:01   #88
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Krzywa "C"

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------



ty pracujesz za granica, ale wiekszosc z nas pracuje w PL...
zreszta prosba w poscie nie byla o wyklad i tlumaczenie slow, ale o technike-ja zrozumialam o co dziewczynie chodzi..
I w związku z tym, że większośc pracuje w Polsce znaczy to, że mogą używać błędnego słownictwa.
Posłużę się słowami Dissarrays :

Cytat:
Napisane przez disarrays Pokaż wiadomość
A nie łatwiej od razu uczyć się poprawnej terminologii? Tak jak uczysz się poprawnej budowy - którą mówisz, że znasz?
Moim zdaniem technicznie jest dużo łatwiej nauczyć się uzywania poprawnego nazewnictwa - właśnie po to, by na szkoleniach, warsztatach, seminariach itp nie wyjść na niedoinformowaną pseudo...

W ostatnim czasie organizowanych jest u nas (na terenie Polski) bardzo wiele warsztatów pazurowych, które prowadzą goście zagraniczni.. I już nie ważne czy hamerykanie.. są i rosjanki i ukrainki i niemki i WSZYSTKIE uzywają poprawnej terminologii. Tak samo jest w Anglii, Irlandii, Szkocji, czy innych Państwach. I nie wyobrazam sobie np słuchania wykładu po angielsku o krzywej C, która powinna być odpowiednio CIENKA, bo nie znając zasad prawidłowej terminologii zaczniesz robić płaskie łopaty, a pozniej powiesz, że przecież Lilka Sereditskaya, czy wybitni bracia NGUYEN tak powiedzieli
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:26   #89
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Krzywa "C"

Ja tam sie z Byli zgadzam bo mnie tez nie uczyli, że to uwypuklenie w miejscu stresu to NIE JEST KRZYWA C ! Krzywa C jest tam gdzie tak zwany tunel
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 10:54   #90
__Tinkerbell__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 56
Question krzywa C:(

Dziewczyny!! zwracam sie do Was z ogromna prosba... otoz jestem po szkole stylizacji paznokci, ale od razu pragne dodac ze szkola, ktorej nazwy nie wymienie, byla totalna porazka i niczego sie wniej nie nauczylam moim najwiekszym problemem jest wymodelowanie krzywej C tak wiec proszeWas o kilka rad i wskazowek pozdrawiam serdecznie...
__Tinkerbell__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.