zasady kolorystyczne w makijażu - ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-13, 08:49   #1
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Cool

zasady kolorystyczne w makijażu - ?


Hej,

Subskrybuję gazetkę internetową Pauli Begoun - we wczorajszym wydaniu był opis zasad kolorystycznych w makijażu. No i lekkie zaskoczenie

tutaj jest link:
http://www.cosmeticscop.com/bulletin/051205-full.htm#5
Cytuję zasady po angielsku:

"Color Basics

Here are some rules that can help you create the makeup look you want.

* Less is best.

* Foundation should match the skin exactly so there are no lines of demarcation.

* Concealer should be only a shade or two lighter than the foundation.

* Powder should match the foundation exactly or go on translucent so as not to affect the color of the foundation.

* Eyeshadow colors should be neutral or pale shades ranging from pale beige to pink to tan, brown, dark brown, and plums.

* Eyeshadow color (when used as a brow tint), should match the exact shade of the existing brow hair.

* Eyeliner on the upper lid should be a darker color than the line along the lower lid (which should be a softer shade of beige or brown).

* Blush can be almost any color as long as it coordinates with the lipstick color, but it must be blended on softly, without any noticeable edges.

* Lipstick guidelines are more versatile, from neutral to bold, with the only suggestion being that smaller lips should wear brighter shades than larger lips.

* To create a tanned appearance, use golden brown and chestnut shades for your blush, eyeshadows, contour, and lipstick, but do not, under any circumstances, apply a foundation or bronzer all over the face if it leaves a line of demarcation at the jaw or hairline.

* If you are wearing wardrobe colors like red or pink you can match your lipstick with that color. However, try not to clash color tone. For example, if the outfit you are wearing is peach or coral, your blush and lipstick should have that same underlying color or be a neutral tone.

Color Mistakes to Avoid:

* Don't wear white or very pale lipstick. This can make you look like a ghost.

* Don't wear blue or green makeup!

* Don't wear navy blue eyeshadow. Stick with neutrals, pinks and plums, or black, which look smoky. Navy tends to look "dirty."

* Don't wear dark brown or black lipstick. (On Dracula it's great; on women, it looks like death.)

* Don't wear really shiny eyeshadows.

* Don't wear rainbow-style eyeshadow designs. Always blend the edges of color.

* Don't wear eyeshadow applied as a smudge of black around the eye, unless your objective is to look like you are in a punk rock band.

* Don't wear clashing blush and lipstick; they should be in the same color family. "

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 08:54   #2
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

a może ktoś to przetłumaczy nie wszyscy znaką perfekt angielski
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 08:59   #3
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

I co Cie w tym tak zaskoczylo?
Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 09:09   #4
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Nie wiem czy tłumaczenie całości ma sens ale te zasady są wg mnie konserwatywne, "bezpieczne" i bardzo ograniczające.
Na przykład:

*Eyeshadow colors should be neutral or pale shades ranging from pale beige to pink to tan, brown, dark brown, and plums.
- Kolory cienia do powiek powinny być neutralne lub blade w odcieniach od bladego beżu do różu do opalonego, brązu, ciemnego brązu lub śliwkowe.

*Eyeliner on the upper lid should be a darker color than the line along the lower lid (which should be a softer shade of beige or brown).
- Liner/Ołówek do oczu na powiece górnej powinien być w ciemniejszym odcieniu niż ten na dolnej (którey z kolei powinien być w łagodnym odcieniu beżu lub brązu)

* Don't wear blue or green makeup!
- Nie noś niebieskiego lub zielonego makijażu!

* Don't wear navy blue eyeshadow. Stick with neutrals, pinks and plums, or black, which look smoky. Navy tends to look "dirty."
- Nie noś granatowych cieni. Trzymaj się odcieni neutralnych, różów i śliwek lub czerni które wyglądają na przydymione (no taki wiecie jaki efekt ), granaty wyglądają "brudno"

*Don't wear really shiny eyeshadows.
- Nie noś żadnych błyszczących cieni - uwaga użytkowniczki cieni IB

*Don't wear rainbow-style eyeshadow designs. Always blend the edges of color.
- Nie noś tęczowych makijaży na oku. Zawsze zacieraj krawędzie kolorów (to się akurat często zgadza ale co z makijażem który ma być "geometryczny?)

Poza tym pani sama sobie przeczy (a przynajmniej takie odnoszę wrażenie)

*Blush can be almost any color as long as it coordinates with the lipstick color, but it must be blended on softly, without any noticeable edges.

*Lipstick guidelines are more versatile, from neutral to bold, with the only suggestion being that smaller lips should wear brighter shades than larger lips.

- Róż może być w każdym kolorze jeśli tylko koordynuje się ze szminką ale należy go nakłada zacierając granicę tak by róż nie odcinał się wyraźną linią na skórze.
Zasady dotyczące doboru szminki są bardziej uniwersalne i jedyną sugestią jest noszenie jaśniejszych odcieni na wąskich ustach niż na pełnych ustach.
Czyli co? Fioletowy lub śliwkowy róż?

PZDR Natalia

-----------------------------------------------------------------------
Emi1234 - przetumaczenie i napisanie odp też zabiera trochę czasu kopa dostaniesz za popędzanie! Czasem warto popczekać chwilę niż od razu walić z pretensjami. wrrrr.... albo zmotywuj się do nauki
Poza tym rybko, ja zawsze wpisuję tłumaczenie do cytowanych tekstów angielskich bo mam świadomośc że różni ludzie korzystają z internetu.
Musiałam post rozbić na 2 części bo inaczej czytający mogliby się pogubić.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!

Edytowane przez d'ou vient le vent
Czas edycji: 2005-05-13 o 09:12
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 09:17   #5
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

No ja rozumiem, że to są zasady dotyczące makijażu do pracy, szkoły lub dla angielskiej Lady, a nie dla Wizażanek do wątku Moje Makijaże
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 09:39   #6
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Nie tylko - np to o szmince nie trzyma się kupy. Jeśli np. jestem lekko opalona lub mam żółtawy odcień cery i do tego np. żółtawe zęby (taki odcień szkliwa) to jeśli założę wg Pauli "bezpieczny" ciepły odcień brązu, brzoskwini to raczej nie doda mi to uroku. Podobnie jeśli na bladą cerę nałożę ciemny róż by skoordynować do z ciemną szmnką w chłodnym ciemnym różu - efekt daleki od naturalności.

No i wystarczy zerknąć na forum Moje Makijaże żeby się przekoanć że guru niekoniecznie ma rację.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 10:29   #7
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
-----------------------------------------------------------------------
Emi1234 - przetumaczenie i napisanie odp też zabiera trochę czasu kopa dostaniesz za popędzanie! Czasem warto popczekać chwilę niż od razu walić z pretensjami. wrrrr.... albo zmotywuj się do nauki
Poza tym rybko, ja zawsze wpisuję tłumaczenie do cytowanych tekstów angielskich bo mam świadomośc że różni ludzie korzystają z internetu.
Musiałam post rozbić na 2 części bo inaczej czytający mogliby się pogubić.

PZDR Natalia
nie napisałam nic co by sugerowało że mam do Ciebie pretensje,nie musisz się odrazu tak denerwować
a uwierz mi że nauki mam sporo...
nawet już odechciało mi się tego tłumaczenia czytać
radzę wypić sobie melisę
POZDRAWIAM

Edytowane przez Emi1234
Czas edycji: 2005-05-13 o 10:33
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-13, 12:57   #8
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

No to spox.
PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 14:32   #9
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez mar_go
No ja rozumiem, że to są zasady dotyczące makijażu do pracy, szkoły lub dla angielskiej Lady, a nie dla Wizażanek do wątku Moje Makijaże
zgadzam sie w 100% najbardziej zaskoczylo mnie
"Don't wear really shiny eyeshadows" i "Don't wear rainbow-style eyeshadow designs". ja lubie takie najbardziej...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 22:07   #10
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

wiesz, jesli tlumaczysz to tak niedokladnie jak to przetlumaczyalas (czyli chyba tez zrozumialas) to nic dziwnego ze wychodza ci banialuki. ja tam sie zgadzam ze wszystkim

pozdro
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 22:33   #11
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez happygirl
wiesz, jesli tlumaczysz to tak niedokladnie jak to przetlumaczyalas (czyli chyba tez zrozumialas) to nic dziwnego ze wychodza ci banialuki. ja tam sie zgadzam ze wszystkim

pozdro
ej no... przetlumaczone spoko, a "przykazania" pauli rzeczywiscie nieco kontrowersyjne sa, z tym sie zgodze. mysle, ze ona sie glownie kieruje do kobiet dojrzalych, moze stad takie 'konserwatywne' podejscie do makijazu.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-15, 22:34   #12
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez happygirl
wiesz, jesli tlumaczysz to tak niedokladnie jak to przetlumaczyalas (czyli chyba tez zrozumialas) to nic dziwnego ze wychodza ci banialuki. ja tam sie zgadzam ze wszystkim

pozdro
To moze zdradzisz nam co takiego D'ou vient zle przetlumaczyla? Ja sie np. chetnie dowiem, bo według mnie tłumaczenie jest raczej wierne.

Te zasady są nudne!
Przydadzą sie wyłacznie poczatkującym w sztuce makijażu- by nie popełnili wielkiej gafy, ponieważ jak ktoś wczesniej zauwazył zasady te są dobre w tzw. "bezpiecznym makijazu".
Ja czasem robię sobie soczysta tęczę i nie zawsze rozcieram wtedy kolory.
Makijaz blue był bardzo modny w poprzednim sezonie, dlatego dziwi mnie ten zakaz.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:04   #13
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez happygirl
wiesz, jesli tlumaczysz to tak niedokladnie jak to przetlumaczyalas (czyli chyba tez zrozumialas) to nic dziwnego ze wychodza ci banialuki. ja tam sie zgadzam ze wszystkim

pozdro
Napisz do kladnie w którym miejscu jest źle i jak powinno w takim razie być przetłumaczone. Cmoczki!

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:13   #14
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

[/QUOTE]Don't wear blue or green makeup!
- Nie noś niebieskiego lub zielonego makijażu!

* Don't wear navy blue eyeshadow. Stick with neutrals, pinks and plums, or black, which look smoky. Navy tends to look "dirty."
- Nie noś granatowych cieni. Trzymaj się odcieni neutralnych, różów i śliwek lub czerni które wyglądają na przydymione (no taki wiecie jaki efekt ), granaty wyglądają "brudno"

*Don't wear really shiny eyeshadows.
- Nie noś żadnych błyszczących cieni - uwaga użytkowniczki cieni IB [QUOTE]

blue or green makeup - makeup to caly makijaz, a wiec cienie, mascara i czesto szminka - nie wiem, czy na zielono i niebiesko to tak ladnie wyglada
"dirty" - po angielsku, szczegolnie w cudzyslowie oznacza przymiotnik bliski "jak panienka lekkich obyczajow"
Don't wear really shiny eyeshadows - really shiny to naprawde blyszczace - czyli nie z delikatnym polyskiem, ale takie, gdzie koloru nie widac poza blyskiem

pozostawiam rady Pauli do przemyslenia
rzeczywiscie - zgodze sie ze makijaz geometryczny czy specjalny jak najbardziej im zaprzeca, ale nie mowcie, ze sa zdjete z ksiezyca - ja np. nigdy bym sie nie pomalowala intensywnym niebieskim, blekit jest przeciez ok

nie zloscie sie, tlumaczenie jest bardzo wierne, ale odrobine za bardzo
zreszta makijaz to sprawa indywidualna - komus moga sie podobac niebieskie powieki i juz
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:14   #15
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez Meariel
Te zasady są nudne!
Przydadzą sie wyłacznie poczatkującym w sztuce makijażu- by nie popełnili wielkiej gafy, ponieważ jak ktoś wczesniej zauwazył zasady te są dobre w tzw. "bezpiecznym makijazu".
Ja czasem robię sobie soczysta tęczę i nie zawsze rozcieram wtedy kolory.
Makijaz blue był bardzo modny w poprzednim sezonie, dlatego dziwi mnie ten zakaz.
Rzeczywiście chyba chodzi o "bezpieczny makijaż" i odbiorców - tak jak pisała Vanilla Sky. Drażni mnie tylko to kategoryczne "Don't!" trochę mnie Paula zszokowała.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:18   #16
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Przetlumaczone bardzo ladnie- D'ou nie przejmuj sie. Wedlug mnie to sa podstawowe zasady w makijazu, ktore ja sama polecialbym np. poczatkujacej w tej sztuce kolezance. Zgadzam sie w wiekszosci z tymi zasadami, choc nie bardzo rozumiem tej o zielonym i niebieskim make-up'ie. Wydaje mi sie, ze im mlodsza kobieta, tym mniej musi sie ich trzymac, choc niektore sa obowiazkowe dla wszystkich np. te o kolorach podkladu. Z kolorami cieni mozna szalec bez ograniczen, takze z navy blue, choc uwazam, ze raczej na mlodszych buzkach. Bylam kiedys na pokazie makijazu i pani wizazystka zrobila pani okolo czterdziestoletniej granatowe powieki, wygladalo to jak dwa globusy
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:25   #17
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez happygirl
blue or green makeup - makeup to caly makijaz, a wiec cienie, mascara i czesto szminka - nie wiem, czy na zielono i niebiesko to tak ladnie wyglada
no toz to bylo powiedziane, ze makijaz. dokladnie tak samo jak w przykazaniach pauli.

Cytat:
Napisane przez happygirl
"dirty" - po angielsku, szczegolnie w cudzyslowie oznacza przymiotnik bliski "jak panienka lekkich obyczajow"
tu bym sie nie zgodzila. mysle, ze jest to kwestia interpretacji, mieszkam w kraju anglojezycznym od lat, a sama zrozumialam doslownie. moge sie popytac anglojezycznych znajomych... ciekawe.

Cytat:
Napisane przez happygirl
Don't wear really shiny eyeshadows - really shiny to naprawde blyszczace - czyli nie z delikatnym polyskiem, ale takie, gdzie koloru nie widac poza blyskiem
no toz przeciez bylo przetlumaczone "blyszczace" a nie polyskujace, nie czepiasz sie czasem troche?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:26   #18
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Rzeczywiście chyba chodzi o "bezpieczny makijaż" i odbiorców - tak jak pisała Vanilla Sky. Drażni mnie tylko to kategoryczne "Don't!" trochę mnie Paula zszokowała.

PZDR Natalia
czytam paule juz od jakiegos czasu i mysle, ze ona sie kreuje na nieco kontrowersyjna - dodaje jej to charakteru i jest bardziej rozpoznawalna. osobiscie uwazam, ze to troche taki zabieg marketingowy
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:38   #19
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez happygirl
blue or green makeup - makeup to caly makijaz, a wiec cienie, mascara i czesto szminka - nie wiem, czy na zielono i niebiesko to tak ladnie wyglada
& kwestia dyskusyjna czy słowo makeup oznacza tu również szminkę - użyłam słowa makijaż (=makeup) 1. zielone i niebiesnie odcienie szminek - na rozum, raczej dość mało popularne no chyba że ktoś się obraca w środowisku teatralno-filmowym, 2. poza tym Paula miesza zasady - raz mówi o szmince a zaraz potem o cieniech i znowu o szmince - trudno jednoznacznie wywnioskować "co poetka miała na myśli" - czy makeup = makeup czy "eye makeup" skrócone do "makeup".

Cytat:
Napisane przez happygirl
"dirty" - po angielsku, szczegolnie w cudzyslowie oznacza przymiotnik bliski "jak panienka lekkich obyczajow"
& niekoniecznie - "dirty" ma wiele tłumaczeń na polski i każdy z tych odpowiedników ma nieco inny zakres znaczeniowy, napisałam "brudno" w cudzysowie - można zinterpretować dosłownie i przenośnie tak jak napisałaś.
Jeszcze muszę dodać jedno - jeśli "dirty" w cudzysłowie znaczy "jak panienka lekkich obyczajów" to 1. większość firm kosmetycznych proponuje dziwkraski makijaż na wiosnę i lato 2. co z wyrażeniem "I like when you talk dirty to me" - kiedy powiem to do faceta? "Lubię kiedy mówisz do mnie jak panienka lekkich obyczajów" czy racześ "Lubię kiedy mówisz mi świństewka"? Teraz ja się czepiam

Cytat:
Napisane przez happygirl
Don't wear really shiny eyeshadows - really shiny to naprawde blyszczace - czyli nie z delikatnym polyskiem, ale takie, gdzie koloru nie widac poza blyskiem
& moja interpretacja - w świetle tego co Paula napisała wcześniej (oraz jej artykułów - gdzie np. puder rozświetlający Revlona Skinlights jest "zjechany" za zbytni blask - wg Pauli) to co ona uważa za "really shiny" może znacząco odbiegać od naszego pojmowania tej kwestii. Wkleiłam też oryginal angielski właśnie po to, by uniknąć nieporozumień.

Cytat:
Napisane przez happygirl
rzeczywiscie - zgodze sie ze makijaz geometryczny czy specjalny jak najbardziej im zaprzeca, ale nie mowcie, ze sa zdjete z ksiezyca - ja np. nigdy bym sie nie pomalowala intensywnym niebieskim, blekit jest przeciez ok
Chyba nikt nie napisał że są z księżyca tylko że nie są absolutną prawdą na temat makijażu i wiele ważnych zasad Paula pomija.

Cytat:
Napisane przez happygirl
zreszta makijaz to sprawa indywidualna - komus moga sie podobac niebieskie powieki i juz
Tylko czemu Paula nie napisała, że to kwestia gustu tylko wali jak drwal siekierą? "Don't!"

Natomiast jeśli miałabym coś skrytykować w moim tłumaczeniu to formy gram. których użyłam - "trzymaj się .... śliwek" - powinno być "odcieni różu, śliwkowego" oraz "jedyną sugestią jest noszenie" - powinno być nieco inaczej - bezosobowo ale i bez "sugestią jest noszenie" bo to kompletnie nie brzmi.
Trudno zrobić dobre tłumaczenie na kolanie w 5 minut, "na gorąco" - zawsze coś umknie.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!

Edytowane przez d'ou vient le vent
Czas edycji: 2005-05-16 o 00:00 Powód: musiałam się podoczepiać
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-16, 00:20   #20
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
czytam paule juz od jakiegos czasu i mysle, ze ona sie kreuje na nieco kontrowersyjna - dodaje jej to charakteru i jest bardziej rozpoznawalna. osobiscie uwazam, ze to troche taki zabieg marketingowy
Całkiem możliwe - tym bardziej że produkuje własne kosmetyki. Ja czytuję jej artykuły od kilku miesięcy, zaglądam też do recenzji (ma sporo racji ale znowu nie mogę się ze wszystkim zgodzić - np. o Revlonie "Why anyone would want to dust this much iridescence onto their skin is beyond me" - no cóż, gust) Nie czytałam jej książek ani nie używałam kosmetyków. Nie wiem też jak wypada wśród innych amerykańskich wizażystów czy jest bardziej konserwatywna czy raczej bliżej głównego nurtu?

Za to przepadam za makijażami Bobbi Brown

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 00:42   #21
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Oj Kochane, widze, ze na stronke Pauli bede czesciej zagladac, bo jest bardzo ciekawa. W pewnym sensie jest skarbnica wiedzy a jej recenzje sa ciekawe. Czy ktoras z was probowala jej kosmetykow?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 04:30   #22
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Całkiem możliwe - tym bardziej że produkuje własne kosmetyki. Ja czytuję jej artykuły od kilku miesięcy, zaglądam też do recenzji (ma sporo racji ale znowu nie mogę się ze wszystkim zgodzić - np. o Revlonie "Why anyone would want to dust this much iridescence onto their skin is beyond me" - no cóż, gust) Nie czytałam jej książek ani nie używałam kosmetyków. Nie wiem też jak wypada wśród innych amerykańskich wizażystów czy jest bardziej konserwatywna czy raczej bliżej głównego nurtu?

Za to przepadam za makijażami Bobbi Brown

PZDR Natalia
mi sie wydaje, ze jest bardzo swoista i dlatego rozpoznawalna. ale wlasnie - to ze sprzedaje wlasne kosmetyki sprawia, ze patrze na nia troche inaczej, jej dzialalnosc raczej nie jest tak do konca hobbystyczna
bardzo mnie jednak ciagnie by przeczytac jej ksiazki. ale wiele z tego co Paula pisze jakos nie do konca do mnie przemawia, np twierdzi ona, ze kremy pod oczy to tylko sposob na wyciagniecie z nas kasy i ze mozna cala twarz smarowac normalnym kremem, jakos sie do tego nie moge przekonac... zdaje sie, ze autorki ksiazki "cena urody" promowanej na wizazu tez glosily te teorie. a ja wciaz kremow pod oczy uzywam i sobie chwale
bobbi brown za bardzo nie znam - masz moze jakies linki do stron?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 04:32   #23
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Cytat:
Napisane przez jenn
Oj Kochane, widze, ze na stronke Pauli bede czesciej zagladac, bo jest bardzo ciekawa. W pewnym sensie jest skarbnica wiedzy a jej recenzje sa ciekawe. Czy ktoras z was probowala jej kosmetykow?

ja nigdy nie probowalam, chociaz kiedys z ciekawosci sie chyba na cos skusze.
na makeup alley jest bardzo duzo recenzji:
http://www.makeupalley.com/
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 08:13   #24
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Ja używałam i używam. Wrzucać do KWC czy opisywać tutaj?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 08:15   #25
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

ja tam zawsze jestem za tym, zeby powiekszac baze KWc... nawet jak kosmetyki nie sa wszedzie dostepne. sama juz dodalam pare takich, ktorych nie mozna kupic w polsce, albo w pierwszym lepszym sklepie.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 08:16   #26
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Hej,
Vanilla_Sky - ja też się do Pauli nie mogę przekonać i to dokładnie z tych samych powodów. Sporo z tego co Paula pisze trzyma się "kupy" ale czasem rzeczywiście zdarza się jej palnąć bzdurę.
Mnie osobiście denerwują metody z tego poziomu - chcę coś sprzedać ale będę to wciskać jako "pomoc" i "działać dla dobra kobiet", które nie mogą znaleźć dobrych kosmetyków. Jakby nikt nie zauważył :/

Bobbi Brown
Tutaj jest makijaż letni:
http://www.bobbibrowncosmetics.com/t...pl?AD_ID=11823
Same kosmetyki wyglądają równie zachęcająco. Większość odcieni to te zalecane przez Paulę (chociaż wątpię czy BB kierowała się przy wyborze odcienie zasadami Pauli) ale nie brak też niebieskości i błękitów albo zieleni.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 20:43   #27
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: zasady kolorystyczne w makijażu - ?

Happygirl, jednak myslę, ze Twój zarzut co do niewiernego tłumaczenia był trochę na wyrost.
"blue or green makeup - makeup to caly makijaz, a wiec cienie, mascara i czesto szminka " - to dla mnie nadinterpretacja niestety. Nie sądze, by chodziło o całość. Myśle, że autorka porad miała na myśli po prostu kolor, a nie całą twarz na zielono

Pozdrawiam
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.