Mamy grudniowe 2018 cz 4 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-11, 06:20   #121
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Z alergią na mleko to widziałam po niej jak ja piłam. Dużo wtedy ulewała i bolał ją brzuch. I tak co 6 tygodni próbowałam z jogurtem i w końcu przeszło. Nam jajko jak wyszło kazała do roku nie próbować. Tak samo wstrzymać się z orzechami i rybą. Inne alergeny podaje bardzo ostrożnie, właściwie to nie tylko alergeny ale wszystko co nowe w malutkich ilościach testuję. Ale u nas białko uczula bardzo. Ja uważam że nie ma co robić prowokacji co 6 tygodni jeśli dziecko uczulone. W końcu alergią to też wyzwanie dla organizmu a nie tylko kilka kropel na skórze. Jak dłużej dziecku czegoś nie podasz to nic mu nie będzie o ile nie ma tak dużo alergii że nie da się skomponować różnorodnych posiłków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:20 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

No i jak robiliśmy testy alergiczne na białko i żółtko to mleko też zrobiłam i wyszło że nie. Z alergią nigdy nie wiadomo może zniknąć i się pojawić w każdym momencie życia, także u dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 06:50   #122
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Z alergią na mleko to widziałam po niej jak ja piłam. Dużo wtedy ulewała i bolał ją brzuch. I tak co 6 tygodni próbowałam z jogurtem i w końcu przeszło. Nam jajko jak wyszło kazała do roku nie próbować. Tak samo wstrzymać się z orzechami i rybą. Inne alergeny podaje bardzo ostrożnie, właściwie to nie tylko alergeny ale wszystko co nowe w malutkich ilościach testuję. Ale u nas białko uczula bardzo. Ja uważam że nie ma co robić prowokacji co 6 tygodni jeśli dziecko uczulone. W końcu alergią to też wyzwanie dla organizmu a nie tylko kilka kropel na skórze. Jak dłużej dziecku czegoś nie podasz to nic mu nie będzie o ile nie ma tak dużo alergii że nie da się skomponować różnorodnych posiłków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:20 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

No i jak robiliśmy testy alergiczne na białko i żółtko to mleko też zrobiłam i wyszło że nie. Z alergią nigdy nie wiadomo może zniknąć i się pojawić w każdym momencie życia, także u dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiliście testy z krwi tak? A białko wyszło? Pytam bo może byśmy pomyśleli o jakimś panelu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 09:40   #123
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
U nas podobnie. Mleczko jest zawsze i czeka.
Kurczę, jakie to meeeega wygodne . Co zrobię kiedy się kp skończy? ;D.
Powiem wam że na początku te 3 do 4 miesięcy to było mi ciężko z kp a potem to już same plusy widzę. Jedną z najlepszych decyzji macierzyństwa jak dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja tez mysle, ze to mega wygodne. Poczatki byly trudne, ale warto bylo.

U nas tez czesto dynia i cukinia bo mamy swoje w sporej ilosci. Dzis leczo hehe

Moj starszak mial alergie na mleko i jajko. Jajko juz dalam Dominikowi i jest ok, ale z mlekiem chyba poczekam w kazdej postaci, choc kusi mnie dac mu jogurt.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 10:46   #124
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Tak z krwi. Alergolog odradzała nam panel, z uwagi na ilość krwi do pobrania u małego dziecka, wyspisala konkretne rzeczy. Nie ma sensu robić testu na coś czego dziecko nie jadło bo nie będzie wtedy przeciwciał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 12:06   #125
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ciężko stwierdzić, jak zaczynałam wprowadzać na nic nie wyszło uczulebie poza mlekiem ale to na plecach nie chce odpuścić. Muszę iść po skierowanie do alergologa ale boję się iść do przychodni.U nas faworytem jest dynia, robie różnego rodzaju zupy pomidorowa, warzywna, z cukini, pieke miesko w piekarniku w foli, na parze gotuje, frytki z batatów są też fajne na drugie śniadanie przeważnie kaszka, na podwieczorek owoce, kisiel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak robisz kisiel? bo ja nie jadłam z 15 lat lub dłużej i nie wiem jak Maluchowi zrobić, kojarzę, że mąka ziemniaczana potrzebna, ale to tyle. Narobiłaś smaka, dojadłabym resztki po Wiktorze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 12:16   #126
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
A jak robisz kisiel? bo ja nie jadłam z 15 lat lub dłużej i nie wiem jak Maluchowi zrobić, kojarzę, że mąka ziemniaczana potrzebna, ale to tyle. Narobiłaś smaka, dojadłabym resztki po Wiktorze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
150 ml soczku dla dzieci patrze żeby nie było cukru i żadnych innych słodzików, 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 2 łyżki zimnej wody. Soczek gotuje. Mąkę rozprowadzić w wodzie i wlewamy do szoczku.
Można z jabłka zrobić tak 1 małe jabłko, 1 czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej, 100 ml wody. Obrane jabłko ścieramy na tarce o małych oczkach. Zagotowujemy 2/3 wody, wrzucamy jabłko. W pozostałej wodzie rozprowadzamy mąkę i wlewamy do jabłka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 12:16   #127
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
A jak robisz kisiel? bo ja nie jadłam z 15 lat lub dłużej i nie wiem jak Maluchowi zrobić, kojarzę, że mąka ziemniaczana potrzebna, ale to tyle. Narobiłaś smaka, dojadłabym resztki po Wiktorze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nad dziś na obiad dla Wiktora zupa na łososiu z cukinią, brokułem, ziemniakiem, szpinakiem i makaronem z zielonego groszku. Na drugie danie podziabię łososia i ziemniaka z zupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 12:24   #128
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nad dziś na obiad dla Wiktora zupa na łososiu z cukinią, brokułem, ziemniakiem, szpinakiem i makaronem z zielonego groszku. Na drugie danie podziabię łososia i ziemniaka z zupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze ale wypas sama bym zjadła. A gdzie kupujesz łososia? Majka dzisiaj zjadła zupke warzywną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 14:06   #129
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

U nas dziś rosołek na kroliku i indyku. A na drugie pulpety plus pieczone warzywa (ziemniak, cukinia, marchew, burak).
Fajnie tak poczytać co dajecie bo można się zainspirować. Pamiętam U starszego to ciągle zupki gotowałam (bo lubił) i wrzucalam po prostu warzywa które miałam. Plus często do tego pulpety i do tych pulpetow też różne warzywa dodawałam i przyprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 14:34   #130
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Kurcze ale wypas sama bym zjadła. A gdzie kupujesz łososia? Majka dzisiaj zjadła zupke warzywną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na rynku/targu jest sklep rybny i tam się zaopatrzyłam wczoraj w świeże dzwonka. Nie mam innego dojścia do ryb, raz na jakiś czas od rodziny ze wsi mogę już mrożone słodkowodne przywieźć lub pstrąga od hodowcy. Myślałam też o rybach z Lidla, tudzież Auchan, co myślicie?
Cielęcinę i wołowinę kupuje w Gzelli.
Chętnie też kupilabym królika, ale wszędzie gdzie widziałam są tusze, czyli kg lub ponad. Nam nie gotuję królika a kilogram to dużo za dużo nawet żeby zamrozić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 18:06   #131
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Ja dziecku zawsze daje jedno danie, nie dwa ;/
Albo zupka z mięskiem albo drugie. Ja też mam problem gdzie kupować mięso bo sprawdzonego źródła nie mam niestety ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 18:28   #132
majeczqaczaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hejka.
Przybijam pionę, również niewyspana. Wpadłam wczoraj na niezbyt genialny pomysł żeby odkurzyć mieszkanie wieczorem. No i ciach, synek brzebodzcowany, ładnie szybko zasnął, za to w nocy pobudka, od 2 do 4:00 popłakiwał, przeżywał ten odkurzacz. Ostatecznie tacie udało się syna utulić po 2h naprzemiennego bujania i noszenia.
Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza pionowego, bezprzewodowego. Obecny jest sprawny, ale ma już kilka lat, jest głośny a odkurzamy, gdy oboje jesteśmy w domu, czyli w tygodniu późnym popołudniem, żeby jedno z nas mogło sie w tym czasie Wiktorem zająć. Macie bezprzewodowe, polecacie? Iroboty są fajne, ale cena zniechęca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam iRobota 605, to jeden z tańszych modeli. Oprócz czyszczenia szczotek raz na jakiś czas i opróżnianiu pojemnika na kurz, nic więcej przy nim nie robię. Nie mam progów w domu więc po kolei ogarnia wszystkie pokoje, a ja moge sie pobawić z synkiem czy w spokoju poczytać. Zdecydowanie zakup warty swojej ceny
majeczqaczaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 20:15   #133
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja dziecku zawsze daje jedno danie, nie dwa ;/
Albo zupka z mięskiem albo drugie. Ja też mam problem gdzie kupować mięso bo sprawdzonego źródła nie mam niestety ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też tylko jedno danie. Maja nawet dwóch nie zje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 21:39   #134
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
U nas też tylko jedno danie. Maja nawet dwóch nie zje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to zależy od ilości i konsystencji zjedzonej zupy i czy ja też jem, bo jak jem, to synek wtedy wciąga drugie danie zazwyczaj ma przerwę pomiędzy pierwszym a drugim daniem. Mimo wszystko wydaje mi się że ostatnio sporo je. Dziś bez problemu zjadł całego średniego banana pogniecionego widelcem na podwieczorek. Wczoraj mus z połowy małego banana, małego jabłka, 6 malin i 3 ciasteczka orkiszowe z Rossmanna. Wszystko zblendowane. I powiem Wam, że pyszne to było. Zaczynamy takie mini-blw, czyli podaję coś w kawałkach, ale te kawałki raczej małe są.
Właśnie przeglądam przepisy na alaantkowym i ciekawy wydaje się być przepis na jesienną zupę z pieczonych pomidorów i na pierwsze smażone placuszki na bazie kaszki. Muszę wypróbować. Przepis na kisiel ogarnęłam i jutro w planach na deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 08:59   #135
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

asioka92 zainspirowalas mnei wczoraj kislem i zrobilam chlopakom na kolacje, malinowy byl
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 09:04   #136
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nas to zależy od ilości i konsystencji zjedzonej zupy i czy ja też jem, bo jak jem, to synek wtedy wciąga drugie danie zazwyczaj ma przerwę pomiędzy pierwszym a drugim daniem. Mimo wszystko wydaje mi się że ostatnio sporo je. Dziś bez problemu zjadł całego średniego banana pogniecionego widelcem na podwieczorek. Wczoraj mus z połowy małego banana, małego jabłka, 6 malin i 3 ciasteczka orkiszowe z Rossmanna. Wszystko zblendowane. I powiem Wam, że pyszne to było. Zaczynamy takie mini-blw, czyli podaję coś w kawałkach, ale te kawałki raczej małe są.
Właśnie przeglądam przepisy na alaantkowym i ciekawy wydaje się być przepis na jesienną zupę z pieczonych pomidorów i na pierwsze smażone placuszki na bazie kaszki. Muszę wypróbować. Przepis na kisiel ogarnęłam i jutro w planach na deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiłam placki z kaszy z twarogiem i były pyszne

Werka ostatnio zjadła 2 banany i jogurt naturalny

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Tyle że u nas wszystko je w kawałku

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 10:49   #137
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Robiłam placki z kaszy z twarogiem i były pyszne

Werka ostatnio zjadła 2 banany i jogurt naturalny

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Tyle że u nas wszystko je w kawałku

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
A widzisz, to ja myślałam, że banan dla niego to dużo, więc jada normalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 12:22   #138
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
A widzisz, to ja myślałam, że banan dla niego to dużo, więc jada normalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje dziecko w ogóle może jeść cały dzień potrafi zjeść 240ml mleka i zebrać dalej od nas z talerza

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 21:46   #139
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Moje dziecko w ogóle może jeść cały dzień potrafi zjeść 240ml mleka i zebrać dalej od nas z talerza

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Ja przy moim Wiktorze to chowam się z jedzeniem, bo wszystko chce mi zjeść. Jak tylko pojawiam się z talerzem, to nie daje mi żyć 🤣 musi spróbować. Dzisiaj np. zajadał się ciastem drożdżowym i nieważne, że wcześniej zjadł swój deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-12, 22:01   #140
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja przy moim Wiktorze to chowam się z jedzeniem, bo wszystko chce mi zjeść. Jak tylko pojawiam się z talerzem, to nie daje mi żyć musi spróbować. Dzisiaj np. zajadał się ciastem drożdżowym i nieważne, że wcześniej zjadł swój deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam się gdzie chować bo wszędzie za mną chodzi nawet nauczyła się z łóżka schodzić i mnie śledzi

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 09:31   #141
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Dominik tez mimo, ze najedzony to jak ktos inny je to on tez. Picie tez mi zabiera. Takze sprobowal juz kilku ziolowych herbatek, bo ja tylko takie pije
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 15:58   #142
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Chyba u wszystkich tak jest że jak dziecko widzi jak jemy to też chce Maja musi być wypełniona po brzegi żeby od nas nie chciała. Piękna dziś pogoda i korzystałyśmy na maksa. Dzisiaj sama siedze z dziewczynkami więc staram się jak najbardziej aktywnie żeby szybko padły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 20:53   #143
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Chyba u wszystkich tak jest że jak dziecko widzi jak jemy to też chce Maja musi być wypełniona po brzegi żeby od nas nie chciała. Piękna dziś pogoda i korzystałyśmy na maksa. Dzisiaj sama siedze z dziewczynkami więc staram się jak najbardziej aktywnie żeby szybko padły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, pogoda piękna, też korzystaliśmy z uroków wiosny tej jesieni
Jeszcze odnośnie jedzenia, to u nas jak Wiktor widzi coś, to od razu podchodzi i gada mniam. Jak mu nie damy, to jest wielki ryk. W ogóle zaczął się buntować, jak coś jest nie po jego myśli, tak sztucznie płacze by za chwilę o tym zapomnieć i się śmiać. Też tak macie z maluchami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 20:55   #144
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
O tak, pogoda piękna, też korzystaliśmy z uroków wiosny tej jesieni
Jeszcze odnośnie jedzenia, to u nas jak Wiktor widzi coś, to od razu podchodzi i gada mniam. Jak mu nie damy, to jest wielki ryk. W ogóle zaczął się buntować, jak coś jest nie po jego myśli, tak sztucznie płacze by za chwilę o tym zapomnieć i się śmiać. Też tak macie z maluchami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak! Dziś dopiero zauważyłam że z mojej córki zrobił się wymuszacz.
Malowałam paznokcie i ona sięga ręką po lakier. Zabieram, mówię że nie wolno, a ta znowu. To ja znowu zabieram a ona w ryk. I to taki bardzo bardzo wrzeszczacy i złośliwy. I tak jest z innymi rzeczami, coś chce, a ja jej nie pozwolę to drze się jak szalona

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 21:47   #145
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

U nas wymuszania jeszcze nie ma. Maja w ogóle jest spokojnym dzieckiem w porównaniu do starszej. Wzięłam się wieczorem i pomyłam podłogi. Jutro planuje okno w salonie umyć żeby jak będzie zimno tegonie robić. Aaa jutro mamy wizytę u neurologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 08:17   #146
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
U nas wymuszania jeszcze nie ma. Maja w ogóle jest spokojnym dzieckiem w porównaniu do starszej. Wzięłam się wieczorem i pomyłam podłogi. Jutro planuje okno w salonie umyć żeby jak będzie zimno tegonie robić. Aaa jutro mamy wizytę u neurologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać po wizycie
U nas wymuszanie na podawanie . Coś leży na stole to krzyczy żeby jej dać, żeby mogła upuścić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 14:58   #147
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
O tak, pogoda piękna, też korzystaliśmy z uroków wiosny tej jesieni
Jeszcze odnośnie jedzenia, to u nas jak Wiktor widzi coś, to od razu podchodzi i gada mniam. Jak mu nie damy, to jest wielki ryk. W ogóle zaczął się buntować, jak coś jest nie po jego myśli, tak sztucznie płacze by za chwilę o tym zapomnieć i się śmiać. Też tak macie z maluchami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, identycznie. U nas najwieksza awantura o piloty. Jak mu nie daje to ryk na całego aż się czerwony robi. A tak to takie spokojne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 09:31   #148
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

hehehe o tak pilot to wladza. Od najmlodszych lat trzeba o nia walczyc
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 10:28   #149
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Dziewczyny czy Was też ogarnia taka niemoc? Siedze w domu i wydaje mi się że codziennie robie to samo aż w końcu siadam i nic kompletnie mi się nie chce. Jestem zmęczona. Ciągle sprzątam, gotuje, a tak mi się wydaje że zaraz jest bałagan i jazda od nowa. Odkurzacz to kilka razy dziennie chodzi bo tylko coś na podłodze a Majka już jest i zajada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 10:46   #150
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz 4

Ja się nie przejmuje bałaganem, nie mam kiedy ogarniać. Werka boi się odkurzacza więc mogę odkurzacz jak mój mąż ja przejmie, a że on rzadko w domu to masakra. Ostatnie dni jakoś lepiej się czuje, słońce, dużo czasu spędzamy na dworze no i u nas teraz przygotowania do ślubu, bo w sobotę bierze ślub moja szwagierka, siostra męża i chrzestna Weroniki. Więc u nas szał. Ze sprzątaniem (o ile mąż w domu), z ogarnianiem prezentów, dekoracji bo większość sama robi więc jej pomagamy. Tylko boje się jak moja cora się będzie w sobotę zachowywać

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-12 10:29:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.