Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 16:28   #1
MaLuTkA8927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bielsko:)
Wiadomości: 32

Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc


Witam Dziewczynki,
Mam dzis wielki zamęt w głowie otóż nie wiem co zrobic w sprawie mojej kariery
Zaczne od początku. Jestem fryzjerka, szkołe zawodową skończyłam ponad 2 lata temu. Od tego czasu mozna powiedziec ze pracowałam przez 3 miesiace w salonie bardziej na zasadzie"osoba do towarzystwa" dla szefowej. Ogólnie za bardzo nic ta praca mi do życia zawodowego nie wniosła wrecz przeciwnie zmarnowałam tam czas i pieniadze. Aktualnie pracuje w innym salonie od 1,5 na zasadzie normalnego pracownika i to jest to... I tu zaczyna sie moj problem: niby praca fajna ale znalazłam super oferte podnajmu stanowiska w innym salonie. Opłaty to 400zł w tym czynsz, woda prad. Umeblowane, wyposazone ja musiałabym tylko swoje srodki zakupic i narzedzia. No i własnie nie wiem czy zarezykowac i sprobowac czy narazie wstrzymac sie z ta decyzja. Tak jak wspomniałam doświadczenie mam marne swoich klientów brak. Tutaj zarabiam 1000zł a do czynszu musiałabym doliczyc ZUS i te inne opłaty. Boje sie ze moge sobie nie poradzic
Co o tym myślicie? Odpowiedz musze dać tej Pani do jutra
__________________
Zakochana
MaLuTkA8927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:21   #2
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

moim zdaniem poczekaj aż nabierzesz doświadczenia. Będziesz miała swoje klientki, "wyrobisz się" w tym fachu podszkolisz itp.
na wszystko przyjdzie czas
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 19:50   #3
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Ja na Twoim miejscu bym się wstrzymała. Tym bardziej, ze dopiero jesteś na początku ścieżki zawodowej i nie masz swoich stałych klientek. A tak na szybko podejmowane decyzje bez przemyślenia nie wychodzą zazwyczaj na dobre. Sama mam koleżankę, która zrezygnowała ze swojej działąności fryzjerksiej chociaz miała swoje stałe klientki i non stop był u niej ruch. Ale nie opłacało jej się to, bo przez większość miesięcy wychodziła na zero, czasem udało się coś zarobić ale niewiele.
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 22:33   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Ogolnie jestem zwolenniczka na swoim zamiaast u kogos, ale zakladanie dg, bo akurat jest okazja wynajmu stanowiska to naprawde slaby argument. Nie no jeszcze lapie, ze jakas ciotka chcialaby Ci przepisac caly salon wraz gruntem na wlasnosc i taki stawiala warunek. Wtedy - kto nie ryzykuje ten nic nie ma.
Ty w ogole sama go szukalas czy jak to wygladalo?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 08:53   #5
MaLuTkA8927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bielsko:)
Wiadomości: 32
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Nie no poprostu szukałam ofert pracy i napotkałam takie ogłoszenie. Pomyślałam czemu by nie sprobowac Tak jak teraz siedze w salonie za 1000zł umowa na 3/4 etatu godziny pracy beznadziejne. Z Tż kłutnie ze sie praktycznie nie widujemy Tak wiem coś za coś doświadczenie mi sie przyda ale żyć tez z czegoś trzeba. Jak tu z tej pensji odłożyc na wesele a w przyszłosci na własny kąt? Powiem wam że łatwo w życiu nie jest Ale tak jak mi doradzałyście poczekam z tą decyzja moze kiedyś otworze swój wymarzony salon
__________________
Zakochana
MaLuTkA8927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:21   #6
Inkov
Przyczajenie
 
Avatar Inkov
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Założenie działalności jest trudnym wyzwaniem, a już zwłaszcza kiedy zaczyna się karierę. Jednak nie ma to jak być na swoim bez szefów nad głową czy dziwnych godzin pracy. Jednak moim zdaniem jest to decyzja, którą trzeba bardzo dobrze przemyśleć i zdobyć mnóstwo wiedzy o tym jak zrobić tak, żeby biznes dobrze funkcjonował.
Inkov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 17:52   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Cytat:
Napisane przez MaLuTkA8927 Pokaż wiadomość
Z Tż kłutnie ze sie praktycznie nie widujemy Tak wiem coś za coś doświadczenie mi sie przyda ale żyć tez z czegoś trzeba. Jak tu z tej pensji odłożyc na wesele a w przyszłosci na własny kąt? Powiem wam że łatwo w życiu nie jest
no nie mow, ze facet Ci robi sceny, ze pracujesz, a nie siedzisz z nim... mialam kiedys takiego i normalnie nie dalo sie, serio mowie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 21:16   #8
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Również chciałam założyć działalność .Mam pracę na etacie i dodatkowo chciałam szyć usłubgowo ale nie wiem od czego zacząć.
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 07:44   #9
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Cytat:
Napisane przez Olga76 Pokaż wiadomość
Również chciałam założyć działalność .Mam pracę na etacie i dodatkowo chciałam szyć usłubgowo ale nie wiem od czego zacząć.
Od czego zacząć?
Przemyśl, jakie koszty niesie za sobą prowadzenie działalności (ZUS, koszt materiałów i narzędzi, ewentualny koszt lokalu), spisz je sobie na kartce i skonfrontuj z zyskami, jakie możesz osiągnąć. Jeśli uznasz, że Ci się opłaca, to do dzieła
Kroki postępowania są takie:
-składasz wniosek o wpis do EDG (druk EDG-1) do Urzędu Miasta/Dzielnicy, po kilku(nastu) dniach otrzymujesz pocztą potwierdzenie dokonania wpisu. UM samodzilenie kieruje Twój wniosek do GUS, i stamtąd też dostajesz potwierdzenie nadania nr REGON. Składając EDG musisz mieć dowód osobisty i znać nr NIP.
-w ciągu pierwszych 7 dni prowadzenia działalności musisz stawić się w ZUS i zarejestrować się jako płatnik oraz stawić się w Urzędzie Skarbowym celem przystąpienia (lub nie, ale o tym te z trzeba poinformować) do płacenia VAT
-zanim ruszy działalność należy też założyć w banku firmowy rachunek (dokładnie zorientuj się w ofercie banków żeby nie przepłacać, w Internecie są regularnie aktualizowane rankingi takich kont firmowych)

ZUS przez pierwsze 24 miesiące możesz płacić stawkę preferencyjną, wychodzi trochę poniżej 400 zł.

Aha, w EDG musisz również określić formę opodatkowania i sposób rozliczania przychodów. To niech któraś z Dziewczyn podpowie, co wybrać przy sprzedaży towarów/usług ja prowadząc działalność usługową rozliczam się na zasadach ogólnych w książce przychodów i rozchodów.

Edytowane przez fonn
Czas edycji: 2011-01-22 o 07:59 Powód: dopisek
fonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 19:15   #10
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

DZięki za szybką odpowiedz .Lokal mam bo w domu,maszyny również,właśnie chcę tak zrobićaby nie płacić ZUS.mam nadzieje,że da się to zrobić
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 19:43   #11
MaLuTkA8927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bielsko:)
Wiadomości: 32
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
no nie mow, ze facet Ci robi sceny, ze pracujesz, a nie siedzisz z nim... mialam kiedys takiego i normalnie nie dalo sie, serio mowie.
Oj uwierz mi na początku to była normalnie jakaś masakra, zazdrość okropna ale teraz juz powoli popracowałam nad nim i jest coraz lepiej ale co tu dużo opowiadać wiecie czasem same jak to bywa z facetami nowego wątku by zabrakło gdybym miała opowiedziec co ja z nim mam
__________________
Zakochana
MaLuTkA8927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 19:47   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Cytat:
Napisane przez Olga76 Pokaż wiadomość
,właśnie chcę tak zrobićaby nie płacić ZUS.mam nadzieje,że da się to zrobić
Możesz się wyprowadzić na bezludną wyspę, niepodległą żadnemu państwu. Ani zusu, ani podatków itp.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 20:16   #13
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Własna działalność- założyć czy nie. Proszę o szybką pomoc

Chętnie tak bym zrobiła ,ale wtedy nie mogłabym robić tego co lubię. ...
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.