Majówki 2016 - część szósta - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-29, 15:19   #991
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Fab, za wizytę i gratuluję zakupu fotelika

Mia, my też jeszcze nie spieszymy się z wymianą, mamy jeszcze trochę miejsca na główkę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:24   #992
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Tak, Olek, bardzo sympatyczny i ma dużą wiedzę 🙂

Za Minikida zapłaciliśmy 1499zl czyli nawet taniej niż na necie. Mają jeszcze ostatnie sztuki w tej cenie, z nowej dostawy będą już po podwyżce cen i prawdopodobnie będą kosztować 1599

Mamy isofix ale Minikid jest montowany tylko na pasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To taniej by było nie zakopywac tych pieniędzy myślę jednak, że to bez sensu teraz przymierzać do Igi fotelik skoro jeszcze jest do niego za mała. Poczekamy jednak. Dzieki za każdą informację przyda się na przyszłość 😘
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Fab, za wizytę i gratuluję zakupu fotelika

Mia, my też jeszcze nie spieszymy się z wymianą, mamy jeszcze trochę miejsca na główkę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już myślałam, że znów jestem na końcu bo czasem zebranie u mnie kiepskie. Jakoś tak bez sensu chciałam iść za falą 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Iga jeszcze śpi z tą poranna drzemka to już 4 godzina snu dzisiaj 😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:26   #993
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia, Wolmax ma ręczna regulację pasów i zagłówka. Nie jest to jakiś duży problem ale jednak jak zobaczyłam jak robi to automat w Minikidzie to już nie chciałam inaczej 😁
Wolmax ma tez dużo gorsza tapicerkę. Myślałam że to tylko kwestia wizualna ale jednak ten materiał wygląda bardzo sztucznie i od razu wiedziałam jak Ala będzie się w tym pocić latem.
Ostatnia kwestia to do Minikida mamy w cenie roczne ubezpieczenie, przy Wolmaxie tego nie ma

Różnica w cenie między tymi modelami to bodajże 400zl. Dość sporo i gdybym miała mocno okrojony budżet to pewnie wybrałabym Wolmax. Ale wolałam zainwestować więcej żeby później nie pluć sobie w brodę. Chcieliśmy kupić Alusi rowerek trójkołowy ale po tym jak wydaliśmy więcej na fotelik to uznaliśmy że podsuniemy dziadkom pomysł na prezent na roczek 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez fablous
Czas edycji: 2017-03-29 o 15:43
fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:39   #994
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Czy u was też jest ten etap że każdy pyta "a chodzi juuuuz?" 😜

Swego czasu na topie było "a je już zupki?", potem "raczkuje już?", dalej "ma już zęby?". Ciekawe jakie będzie następne "........ JUUUUZ?" 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ja u nas to samo😂 później będzie a mówi juz😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:43   #995
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia, nie skacz z okna. Juz ustalilysmy, ze z nogami i rekami w gipsie, bedzie nam jeszcze trudniej nosic huby. A nosic bedzie trzeba tak czy siak

Asiaczek zdrowka.

No_doubt, brawo dla Misi.

Anulus, a to mala zazdrosnica 😍 Tez jestem ciekawa, jak sobie pozniej radzic z rekoczynami.

Szczesciary, ja dopiero dzis dostalam maila, ze paczka z hm wyslana.

Zabciu, masz ewidentnie problem z czytaniem ze zrozumieniem.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:46   #996
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Każda zrozumiała tylko zainteresowana nie 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Teraz tak mnie zastanowiła jednak sprawa fotelika, że chyba nie będziemy się tak spieszyć bo chciałam kupić fotel 9-25 kg. A nam brakuje do 9 kg jeszcze niespełna 1kg. Czy to nie ma aż takiego znaczenia ??? W naszej lupince Iga nie marudzi więc może jeszcze się w niej powozimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My następny kupiliśmy 0-18🙄 chociaż nasza to już prawie 10😂 wazy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:46   #997
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Nic dodać, nic ująć 👌

Może jedynie tyle że naprawdę nie warto się irytować. Scrollowanie działa, sama praktykuje 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juz jestem pendolino tybetanskich mnichow, niezmacona tafla jeziora i takie tam 😉
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-29, 15:48   #998
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nam do wymiany fotelika chyba jeszcze daleko - do 13 kg to się Wojtul nawet nie zbliżył, na głowę też ma jeszcze mnóstwo miejsca, urok dziecka dwojga kurdupli
Za to buty chyba będziemy powoli jakieś ogarniać, skoro przy meblach tupta. Na spacerze mógłby podreptać wokół wózka a nie tylko siedzieć.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 15:48   #999
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Szczesciary, ja dopiero dzis dostalam maila, ze paczka z hm wyslana.
Ja niby dostałam maila wczoraj, a paczka nie przyszła


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 16:10   #1000
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Czy u was też jest ten etap że każdy pyta "a chodzi juuuuz?" 😜

Swego czasu na topie było "a je już zupki?", potem "raczkuje już?", dalej "ma już zęby?". Ciekawe jakie będzie następne "........ JUUUUZ?" 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyscig szczurow

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Mówi juuuuz ??? Sika no nocnik juuuz? Haha choć i tak pytanie jeeeeeszcze ja karmisz wygra wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No i u nas nie ma pytania ma już ząbki ??? Tylko jeszczeeeeee nie ma ząbków 🙊
Ototototooooo
Jeszcze ja karmisz? Nie k#rwa od dzis glodze 😉

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ja niby dostałam maila wczoraj, a paczka nie przyszła


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to dziady!
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 16:27   #1001
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U mnie tak samo, wczoraj mail, ze wysłano i już się cieszyłam na dziś a tu klops
Mia ja też myśle, żeby kupić buciki, które dobrze się sprawują przy nauce chodzenia ale nie za miliony monet daj znać jak takie znajdziesz, ja też będę szukała
W ogóle u nas wszystko dobrze. Mój leniuszek raczkuje i zaczyna wstawać w łóżeczku doczekaliśmy się pierwszy guz już jest
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-29, 16:45   #1002
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

A sprawdzalyscie na stronie kuriera? Moja pachucha jest w sortowni dpd

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Attipasy z Ali maja dobre opinie i spoko cene, ale sa brzydkie. Toz to jak buty clowna wyglada. No nie przelamie sie chyba 😂
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 17:04   #1003
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja maila z H&Mu o nadaniu paczki dostałam już w sobotę, a paczka była dzisiaj. Tak więc pewnie jeszcze chwilę i wasze paczki też dotrą.
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 17:25   #1004
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
A sprawdzalyscie na stronie kuriera? Moja pachucha jest w sortowni dpd

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Attipasy z Ali maja dobre opinie i spoko cene, ale sa brzydkie. Toz to jak buty clowna wyglada. No nie przelamie sie chyba

Moja jest już odebrana przez kuriera wiec jutro pewnie będzie
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 17:31   #1005
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia ja też nad tym myślałam- jak widzę buciki za nawet 300 złotych na nieoszukujmy się max pół roku. Miałam nadzieję że znajdę coś do 100 zł ale raczej nie z tych firm co polecacie. Iwonia pisała o atipasach one są tańsze ale jakoś w ogóle mnie nie przekonują. Chyba też zamówię coś przez internet bo nie wiem czy coś znajdę na miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Jeśli Iga ma jeszcze miejsce to zdecydowanie nie macie się co spieszyć. Ciasniejszy, w sensie bardziej dopasowany fotelik jest nawet bezpieczniejszy niż taki w którym dziecko ma luzy. Kasę schowajcie w bezpieczne miejsce a pasażerka niech nabiera masy 🙂

Nasza lupinka już na wykończeniu ale i wymiary pasażerki dość słuszne jak wspomniałam wyżej 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fab nam mówili że jak już dziecko siedzi to lepiej zmienić na ten z kategorii 0-18 że względu że one ponoć są bezpieczniejsze niż nosidełka że względu na bardziej pionowa postawę i wykonanie. Ale też rozmumiem że dużo osób czeka bo jednak ten 0-18 nie posłuży tak długo jak 9-25 a jednak one sporo kosztują.
Jutro ma przyjść nasz britax max fix 2 na isofix, ale on jest właśnie 0-18.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Fab już można rowerek? Dzieci to ogarna? Bo jak tak to kupuje na lato😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 17:40   #1006
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
A sprawdzalyscie na stronie kuriera? Moja pachucha jest w sortowni dpd

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Attipasy z Ali maja dobre opinie i spoko cene, ale sa brzydkie. Toz to jak buty clowna wyglada. No nie przelamie sie chyba 😂
Ja też się do nich nie przełamie. Kupiłam na teraz trampki z h&m do wózka. Dostaliśmy nike Adidasy. I planuje kupić emelki jak już zacznie faktycznie chodzić

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mia ja też nad tym myślałam- jak widzę buciki za nawet 300 złotych na nieoszukujmy się max pół roku. Miałam nadzieję że znajdę coś do 100 zł ale raczej nie z tych firm co polecacie. Iwonia pisała o atipasach one są tańsze ale jakoś w ogóle mnie nie przekonują. Chyba też zamówię coś przez internet bo nie wiem czy coś znajdę na miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------


Fab nam mówili że jak już dziecko siedzi to lepiej zmienić na ten z kategorii 0-18 że względu że one ponoć są bezpieczniejsze niż nosidełka że względu na bardziej pionowa postawę i wykonanie. Ale też rozmumiem że dużo osób czeka bo jednak ten 0-18 nie posłuży tak długo jak 9-25 a jednak one sporo kosztują.
Jutro ma przyjść nasz britax max fix 2 na isofix, ale on jest właśnie 0-18.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Fab już można rowerek? Dzieci to ogarna? Bo jak tak to kupuje na lato😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja podsuwam gościom link do rowerka na roczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 17:53   #1007
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

My już mamy kupiony rowerek, taki z daszkiem przeciw słońcu i prowadnikiem dla rodzica. W tym sezonie to będzie raczej taki zamiennik spacerówkiz więc wybraliśmy jeden z tańszych. Tylko mąż ma problem ze złożeniem go

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 18:04   #1008
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mi kumpela polecala rowerek firmy kinderkraft. Poki co nie kupuje.

Podziekujmy Zabci za ozywienie watku 😉

Ola, zapisz w kajecie date pierwszego guza. To dopiero poczatek.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 18:16   #1009
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Mi kumpela polecala rowerek firmy kinderkraft. Poki co nie kupuje.

Podziekujmy Zabci za ozywienie watku 😉

Ola, zapisz w kajecie date pierwszego guza. To dopiero poczatek.
Ja chce little tikes kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-29, 18:58   #1010
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Czy u was też jest ten etap że każdy pyta "a chodzi juuuuz?" 😜

Swego czasu na topie było "a je już zupki?", potem "raczkuje już?", dalej "ma już zęby?". Ciekawe jakie będzie następne "........ JUUUUZ?" 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo znam to. I to o zgrozo często te pytania zadaje teściówka

Moja Misia nawet nie myśli o chodzeniu,ale ja już myślę o bucikach, więc chętnie od Was zgapie propozycje

Zabciajs tak jak napisałaś szkoda 1,5 roku....Ty napisałaś swoje, dziewczyny swoje. Kurcze ja kocham te forum i Was za kubeł zimnej wody, kiedy trzeba, kiedy potrzeba przytulaski itp. I gdy potrzebuje dobre rady.
Nie ma co się honorem unosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:08   #1011
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
[/COLOR]Teraz tak mnie zastanowiła jednak sprawa fotelika, że chyba nie będziemy się tak spieszyć bo chciałam kupić fotel 9-25 kg. A nam brakuje do 9 kg jeszcze niespełna 1kg. Czy to nie ma aż takiego znaczenia ??? W naszej lupince Iga nie marudzi więc może jeszcze się w niej powozimy
U nas był czas, gdy marudziła w łupince i chcieliśmy fotelik zmieniać, ale wczytałam się w grupę na fb o rwf'ach i tam odradzają fotelik od 9kg dzieciom lżejszym i niższym niż 75cm.
W tej chwili znów w foteliku zasypia, więc zakup fotelika następnego przełożyliśmy na później. Dodam, że Martynka późno zaczęła sama siadać, więc to był kolejny powód do odłożenia zakupu.
Fotelik 9-18 byłby alternatywą dla nas, gdyż planujemy niebawem kolejne dziecko, no ale te 9 kg...

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Nam do wymiany fotelika chyba jeszcze daleko - do 13 kg to się Wojtul nawet nie zbliżył, na głowę też ma jeszcze mnóstwo miejsca, urok dziecka dwojga kurdupli
Za to buty chyba będziemy powoli jakieś ogarniać, skoro przy meblach tupta. Na spacerze mógłby podreptać wokół wózka a nie tylko siedzieć.
To tak jak u nas
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:13   #1012
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ależ tu ożywienie dzisiaj 😉

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
U Misi wszystko ok, mamy kontrolną wizytę za 2 miesiące. Pani doktor super. Misia od razu ją polubila

Czy komuś jeszcze kody potrzebne? Nie pominelam nikogo?
za udaną wizytę i raz jeszcze dziękuję za kod 😘

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Przybij piątkę nasze menu takie samo z chlebem na czele
Ostatnio wprowadziłam jajko jadła już trzy razy w przeciągu 10 dni nic się nie dzieje, liczę że chociaż to będziemy mogły jeść.
Choć jakie jeść Iga przez ostatnie dni odmawia skutecznie jedzenia jedyne co to owoce zje obiady nie koniecznie, wczoraj płakała nad zupa mówię ok, zrobilam placki z cukini też nad nimi płakała nawet nie chciała spróbować. W końcu dałam sobie spokój odstawiłam talerz na stół wyciągnęłam ja z krzesełka żeby przestała lamentowac i zaczęła się bawić Tym talerzem i zjadła kawałek tak jej posmakowalo, że dała się włożyć do krzesełka i zjadła ponad dwa placki. Nie można było tak od razu tylko z góry ryk bo matka chce dać jeść coś innego niż mleko

(...)

Anika mamy takie same poglądy w wielu kwestiach, ale dziś to już w ogóle trafiłaś w 10 ! No i też nie przeszkadzam dziecku gdy nie trzeba baaa nawet czasem wychodzę na paluszkach do WC, żeby czasem nie zauważyła i sobie nie zawracała głowy gonitwa za mną

Choć ostatnio u nas pojęcie samodzielna zabawa prawie nie istnieje . Ten mój kotek miauczy najchętniej wisiałby na mojej szyi lub nodze gdy do szyi nie może dosięgnąć A ja nie mogę tego ogarnąć bo Iga zawsze była samoobsługowa, a tu od czterech dni niczym Hubcia. I tu powinnam złożyć hołd wszystkim mamom małych Hubci (Czoko ) ja serio jestem zmęczona tymi kilkoma dniami. A jak się okaże, że to nie zeby tylko Iga pokazuje charakterek to skoczę z okna
Brak apetytu może być związany z ząbkami. U nas też był problem z jedzeniem. Jak szły górne nawet i tydzień przed.
A tak a propos menu, moje dziecko ostatnio odmawia owoców. Jeszcze jak ma wyciśnięte z tubki trochę do smaku do kaszki, to zje, ale tak np. jabłko, czy coś innego, to zje ze 3-4 łyżki i koniec. Jeszcze jakiś czas temu banan był na topie, ale już też zaczyna wybrzydzać 😟

U nas z samodzielną zabawą jest różnie. Na ogół pobawi się tak z 20-30 minut, potem trzeba czymś zainteresować, żeby ponownie zajął się sam na chwilę. Pomaga też sprzątnięcie po 3-4 razy dziennie zabawek, aby mógł ponownie porozrzucać 😉

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Za tydzień mamy wyniki naboru do żłobka. Wy już macie jakieś wieści?
U nas jest tak dziwnie - tzn. oficjalnie nabory trwają cały rok. Jak odpada jakieś dziecko to uzupełniają. Przy czym najwięcej wolnych miejsc jest zazwyczaj od września, bo wtedy odchodzą dzieci do przedszkola. W związku z tym, ze wyniki rekrutacji do przedszkoli mają być chyba w maju, to dowiemy się dopiero coś więcej wtedy.

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Lenka w przedszkolu zaczęła bić ze złości inna dziewczynkę bo ta podeszła do mnie i przytulila się do mojego kolana. Byłam w szoku zaczęłam łapać małej rączki żeby nie zrobiła jej krzywdy a tata dziewczynki zabrał swoją. Później cały czas pilnowala żeby już nikt do mnie nie podchodził - zadrosnik mały. Mnie też zaczyna bić jak jej czegoś nie chce dać, próbuję jej zabierać rękę i glaskac(któraś z was tak robila- nie pamiętam kto ale chyba Asiaczek?) Ale to słabo pomaga mam nadzieję że to taki czas teraz bo często spotykamy się z innymi mamami i ich dziećmi
Mój raczej nie z tych zazdrosnych. Gdy przytulali się do nas jego kuzyni, to jakoś nie reagował źle. Raz tylko jak podbiegli we dwóch do męża żeby się przytulić, to Młody też podraczkował i zaczął się wspinać. Jest to o tyle śmieszne, ze on ogólnie nie lubi się przytulać.

Co do bicia - kiedyś przy karmieniu mnie strasznie bił po twarzy i rzeczywiście wtedy Go nauczyłam, że nie wolno i należy głaskać. Do tej pory przy karmieniu jeśli chwyta mnie za twarz to robi to delikatnie. Natomiast niestety jeśli leżę z nim na podłodze w trakcie zabawy gdy się nakręci, to potrafi podejść i uderzać mnie naprzemiennie łapkami. Niestety nie wiem co Ci poradzić, bo u nas przykładowo, łapanie i trzymanie z rączki oraz mówienie, że nie wolno lub źle powoduje, że zaczyna się jeszcze bardziej śmiać. Po prostu traktuje to jako zabawę. 😟

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Dziś byłyśmy na wizycie kontrolnej. Lekarz znów nam dziecko wychwalil że super się rozwija Parametry w normie - 9100g i 79cm. Powiedział że nawet nie ma dla nas żadnych zaleceń bo wszystko jest książkowo i oby tak dalej.
Takich słów to ja mogłabym codziennie sluchac. Miód na matczyne uszy
Duża z niej panna 🙂

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
O Bartku kiedyś slyszalam kiepskie opinie ale to było jeszcze przed ciążą więc nie bardzo się wtedy interesowałam
Nie wiem, czy to ta sama firma, ale mam kilka ubranek - używek z tej firmy i niestety jakością nie grzeszą 😉

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
O ja u nas to samo później będzie a mówi juz
U nas już to jest

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
W ogóle u nas wszystko dobrze. Mój leniuszek raczkuje i zaczyna wstawać w łóżeczku doczekaliśmy się pierwszy guz już jest
Ola, przygotuj się - u nas ostatnio nie ma dnia, aby jakiegoś nowego guza nie było 😋Młody wygląda jakby po jakieś bójce był 😉
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:18   #1013
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Anika nie ma za co
Faktycznie dziwnie z tym naborem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:30   #1014
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Ależ tu ożywienie dzisiaj 😉



za udaną wizytę i raz jeszcze dziękuję za kod 😘



Brak apetytu może być związany z ząbkami. U nas też był problem z jedzeniem. Jak szły górne nawet i tydzień przed.
A tak a propos menu, moje dziecko ostatnio odmawia owoców. Jeszcze jak ma wyciśnięte z tubki trochę do smaku do kaszki, to zje, ale tak np. jabłko, czy coś innego, to zje ze 3-4 łyżki i koniec. Jeszcze jakiś czas temu banan był na topie, ale już też zaczyna wybrzydzać 😟

U nas z samodzielną zabawą jest różnie. Na ogół pobawi się tak z 20-30 minut, potem trzeba czymś zainteresować, żeby ponownie zajął się sam na chwilę. Pomaga też sprzątnięcie po 3-4 razy dziennie zabawek, aby mógł ponownie porozrzucać 😉



U nas jest tak dziwnie - tzn. oficjalnie nabory trwają cały rok. Jak odpada jakieś dziecko to uzupełniają. Przy czym najwięcej wolnych miejsc jest zazwyczaj od września, bo wtedy odchodzą dzieci do przedszkola. W związku z tym, ze wyniki rekrutacji do przedszkoli mają być chyba w maju, to dowiemy się dopiero coś więcej wtedy.



Mój raczej nie z tych zazdrosnych. Gdy przytulali się do nas jego kuzyni, to jakoś nie reagował źle. Raz tylko jak podbiegli we dwóch do męża żeby się przytulić, to Młody też podraczkował i zaczął się wspinać. Jest to o tyle śmieszne, ze on ogólnie nie lubi się przytulać.

Co do bicia - kiedyś przy karmieniu mnie strasznie bił po twarzy i rzeczywiście wtedy Go nauczyłam, że nie wolno i należy głaskać. Do tej pory przy karmieniu jeśli chwyta mnie za twarz to robi to delikatnie. Natomiast niestety jeśli leżę z nim na podłodze w trakcie zabawy gdy się nakręci, to potrafi podejść i uderzać mnie naprzemiennie łapkami. Niestety nie wiem co Ci poradzić, bo u nas przykładowo, łapanie i trzymanie z rączki oraz mówienie, że nie wolno lub źle powoduje, że zaczyna się jeszcze bardziej śmiać. Po prostu traktuje to jako zabawę. 😟



Duża z niej panna 🙂



Nie wiem, czy to ta sama firma, ale mam kilka ubranek - używek z tej firmy i niestety jakością nie grzeszą 😉



U nas już to jest



Ola, przygotuj się - u nas ostatnio nie ma dnia, aby jakiegoś nowego guza nie było 😋Młody wygląda jakby po jakieś bójce był 😉
U nas z biciem jest podobnie. Chichra się z tego. Jak powiem dosadniej że nie wolno to potrafi się rozplakac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:41   #1015
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Mia, Wolmax ma ręczna regulację pasów i zagłówka. Nie jest to jakiś duży problem ale jednak jak zobaczyłam jak robi to automat w Minikidzie to już nie chciałam inaczej 😁
Wolmax ma tez dużo gorsza tapicerkę. Myślałam że to tylko kwestia wizualna ale jednak ten materiał wygląda bardzo sztucznie i od razu wiedziałam jak Ala będzie się w tym pocić latem.
Ostatnia kwestia to do Minikida mamy w cenie roczne ubezpieczenie, przy Wolmaxie tego nie ma

Różnica w cenie między tymi modelami to bodajże 400zl. Dość sporo i gdybym miała mocno okrojony budżet to pewnie wybrałabym Wolmax. Ale wolałam zainwestować więcej żeby później nie pluć sobie w brodę. Chcieliśmy kupić Alusi rowerek trójkołowy ale po tym jak wydaliśmy więcej na fotelik to uznaliśmy że podsuniemy dziadkom pomysł na prezent na roczek 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow automatyczne pasy, chce go jeszcze bardziej

Jaki rowerek wybraliscie?

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
My następny kupiliśmy 0-18🙄 chociaż nasza to już prawie 10😂 wazy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mia ja też nad tym myślałam- jak widzę buciki za nawet 300 złotych na nieoszukujmy się max pół roku. Miałam nadzieję że znajdę coś do 100 zł ale raczej nie z tych firm co polecacie. Iwonia pisała o atipasach one są tańsze ale jakoś w ogóle mnie nie przekonują. Chyba też zamówię coś przez internet bo nie wiem czy coś znajdę na miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------


Fab nam mówili że jak już dziecko siedzi to lepiej zmienić na ten z kategorii 0-18 że względu że one ponoć są bezpieczniejsze niż nosidełka że względu na bardziej pionowa postawę i wykonanie. Ale też rozmumiem że dużo osób czeka bo jednak ten 0-18 nie posłuży tak długo jak 9-25 a jednak one sporo kosztują.
Jutro ma przyjść nasz britax max fix 2 na isofix, ale on jest właśnie 0-18.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Fab już można rowerek? Dzieci to ogarna? Bo jak tak to kupuje na lato😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha pol roku w jednych bucikach to marzenie

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Oooo znam to. I to o zgrozo często te pytania zadaje teściówka

Moja Misia nawet nie myśli o chodzeniu,ale ja już myślę o bucikach, więc chętnie od Was zgapie propozycje

Zabciajs tak jak napisałaś szkoda 1,5 roku....Ty napisałaś swoje, dziewczyny swoje. Kurcze ja kocham te forum i Was za kubeł zimnej wody, kiedy trzeba, kiedy potrzeba przytulaski itp. I gdy potrzebuje dobre rady.
Nie ma co się honorem unosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A moze wrzucisz znizki na fb? Bo nawet nie wiem do jakich sklepow sa

Zamowilas ta kiece z ali?

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Mówi juuuuz ??? Sika no nocnik juuuz? Haha choć i tak pytanie jeeeeeszcze ja karmisz wygra wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No i u nas nie ma pytania ma już ząbki ??? Tylko jeszczeeeeee nie ma ząbków 🙊
Mia dzieki za pamiec


U nas ok troszke pochorowalysmy. Czytam caly czas, odp troszke rzadziej, ale jestem

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:51   #1016
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Majka też jeszcze jeździ w nosidełku. Główka jej nie wystaje, więc jeszcze chwilę tak pojeździ. Ale jakoś za miesiąc, zaraz po roczku planujemy tego axkida kupić. Z tym, że Majka ma już 10 kg przekroczone, tak więc problemu ze zbyt niską wagą nie ma.

Wybrany przeze mnie axkid niestety nie ma automatycznych pasów, no ale trudno. Jakoś to przeżyję:P
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 19:57   #1017
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
My następny kupiliśmy 0-18🙄 chociaż nasza to już prawie 10😂 wazy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja wyrośnięta 3-latka waży 18kg
Ale gabarytowo już się niestety nie mieściła i dostala następny w grudniu, u nas pasy były za krótkie i głowa już wystawała. Także starczy na te dwa lata. W grupie rówieśników Hani chyba my pierwsi wymienialismy fotelik, inne dzieci w tym wieku są mniejsze i zazwyczaj ten do 18kg starcza do 4 rż
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 20:12   #1018
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Młode nie może ogarnąć się ze zmianą czasu. Z jednej strony już jest zmęczony i chciałby spać, przy ubieraniu się wścieka, przy butli przysypia ale z drugiej pora nie taka. No i kotłuje się jeszcze w łóżeczku, to kocyk szarpie, to smoka obraca a za chwilę jęczenie, bo w sumie by spał. Ale przytulić się i zamknąć oczy to z kolei nie bardzo, bo nie pora przecież na spanie. I tak przez godzinę, zanim w końcu będzie pora spania "na stary czas" Coś czuję, że spanie będzie moim głównym rodzicielskim problemem, niestety ale po mnie chyba jest taki kiepski. Pamiętam, jak nie raz za dzieciaka przewalałam się w łóżku do 22 i nie mogłam zasnąć, no nie mogłam i już, a z kolei bałam się nie spać kiedy wszyscy inni już będą spali, jakoś przerażał mnie taki ciemny i cichy dom.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 20:18   #1019
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Manu strasznie dużo tego jest i nie wiem, co Was interesuje. Może cykne foty wrzucę na fb? Ale to jutro, bo już leżę w łóżku.
Sukienki jeszcze nie zamówiłam. Mam 3 typy. Teraz są chyba urodziny Ali i ceny trochę spadły. Muszę skorzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 20:29   #1020
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Majówki 2016 - część szósta

Helloł
Odkad jest D. w domu znowu nie moge sie porzadnie zorganizowac. Nie wyrabiam sie na zakretach.
Dzis zrobilismy mini przemeblowanie bo tylko tv wisi a stał i jedna polka jest w innym miejscu. Ot i tyle z renontu a zszedl caly dzien.
No doubt fajnie ze wsio ok.
Fab gratki za osiagi.
Jesli kogos pominelam z gratkami to wybaczcie ale mialam milion postow do nadrobienia jak za starych dobrych czasow. tzn nadrobilam ale nie zapamietalam pewnie wiekszosci tematow.
Widze wielkie zamieszanie dzisiaj tu sie odbyło...
Kurcze nie pamietam co chcialam odpisywac a chcialam niejedno.
A, Kaylla dobrze ze juz po rozmowie i podwyzka x2 nad Toba wisi
W temacie bucikow te attipaski faktycznie urocze nie sa ale ten wpis ktory wklejalam mnie nawet przekonał ze to jeszcze nie buciki a skarpetobuciki bo miekkie elastyczne i przez to ze sa takie płetwiaste to stopka swobodnie pracuje.
Co do fotelika nastepnego to mowie do D. ze to co mamy do tej pory odlozone to kropla i dobrze ze Jogurtal ma jeszcze miejsce i ze nie protestuje a on do mnie wrecz z nerwami ze ja chyba nie mysle ze nie wiadomo ile wyda na fotelik i ze taki lepszy to spokojnie mozna miec za 400-500zl. No oczywiscie jego brat kupil za 200 i jest mega zadowolony to i ten kupilby chetnie na allegro.
Jakos na nawigacje gdzie nigdzie nie jezdzimy ostatnio nie byko mu szkoda dac 5 stow a mozna bylo przeznaczyc na koperte na fotelik. Szkoda gadac nie czyta nie szuka nie interesuje sie tematem a jak ja juz sue odezwe to zaraz ze wymyslam. jakbym mu powiedziala ze jest z automatycznymi pasami to by chyba kolegom opowiadal dowcipy o mnie
Igoras nie bije (nie celowo) ciekawe czy bylby zazdrosny o inne dziecko...
Samodzielnie potrafi zajac sie soba dosc dlugo ale to musza byc sprzyjajace wiatry ku temu.
Co do pytan o jeszcze nie lub czy juz to zaraz przypominaja mi sie te z ciazy czy mam juz zgage albo czy juz nie moge spac po nocach.

Edytowane przez Iwonia27
Czas edycji: 2017-03-29 o 20:30
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.