Weganka w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-27, 14:38   #1
kachaaa321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 86

Weganka w ciąży


Dziewczyny! Jetem weganką i nie chcę rezygnować z tego w ciąży. Za tydzień idę do lekarza, żeby ustalić z nim jaką powinnam mieć dietą i jak się suplementować przed zajściem w ciążę i już w ciąży. Myślicie, że każe mi jeść mięso, czy da się bez? Jakie suplementy polecacie w takiej sytuacji?
kachaaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 17:47   #2
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Weganka w ciąży

Cytat:
Napisane przez kachaaa321 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Jetem weganką i nie chcę rezygnować z tego w ciąży. Za tydzień idę do lekarza, żeby ustalić z nim jaką powinnam mieć dietą i jak się suplementować przed zajściem w ciążę i już w ciąży. Myślicie, że każe mi jeść mięso, czy da się bez? Jakie suplementy polecacie w takiej sytuacji?
Da się przejść ciąże oraz karmienie piersią na diecie wegańskiej. Warunek, że masz jakąkolwiek wiedzę na temat żywienia i lekarza, który się nie będzie rzucał co wizyta Osobiście znam kilka weganek, które nie przeszły na jedzenia mięsa. Kiedyś czytałam też fora wege, dużo ciekawych informacji.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 19:28   #3
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Weganka w ciąży

Ja jestem wegetarianka ale nie jem jaj i nie pije mleka (jem jedynie pizze i czasami ser) i nigdy nie miałam problemów z żelazem ani b12 .
Ja mam suplementy dla kobiet w ciąży Diva

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 19:16   #4
klamerka1987
Rozeznanie
 
Avatar klamerka1987
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Weganka w ciąży

kachaaa321,
my z męzem również jesteśmy na diecie wegańskiej. Od stycznia zaczynamy starania o potomka. Wczoraj byłam na rutynowych badaniach u ginekologa, pytałam o dietę- nie widzi przeciwwskazań. Ja suplementuję w tym momencie tylko d3 i b12. A 3 tygodnie temu włączyłam kwas foliowy
Zauważyłam, że osoby będące na diecie roślinnej są dużo bardziej świadome tego co jedzą, większą wagę przywiązują do komponowania posiłków w porównaniu do większości "wszystkożerców". Jeśli jest tak u Ciebie i jesteś świadoma tego jak zapewniać sobie wszystkie wartości odżywcze to nie ma się o co martwić, a już na pewno nie ma co wracać do mięsa
klamerka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 20:16:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.