Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.14 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 15 części naszego wątku ??
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.15 0 0%
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.15 - Pierwsze maluszki na świecie już mamy 0 0%
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.15 - Witamy na świecie pierwsze maluszki 0 0%
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.15 - Czas zacząć rozpakowywanie 0 0%
Pięć maluszków na świecie już mamy, na kolejne niecierpliwie czekamy. V-VI 2013 cz.15 3 5,36%
Czas leci jak szalony, niedługo nasz poród upragniony. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.15 0 0%
Przed porodem stracha mamy, ale dzielnie się wspieramy. Mamy V-VI 2013 cz.15 2 3,57%
Kolejnych porodów nadchodzi czas co cieszy ale i przeraża nas! Mamy V-VI 2013 cz.15 0 0%
Do dnia porodu już całkiem blisko ale jesteśmy gotowe na wszystko. V-VI 2013 cz.15 1 1,79%
Wielkie brzuszki już widać z dala, lecz jeszcze nie chcemy iść do szpitala. V-VI 2013 1 1,79%
Część maluszków już jest z nami, na resztę niecierpliwie czekamy! V-VI 2013 cz.15 7 12,50%
Obniżone nasze brzuchy, bo już wychodzą z nich maluchy. Mamy V-VI 2013 cz.15 0 0%
Obniżają nam się brzuszki - chcą wychodzić z nich maluszki! MAJ-CZERWIEC 2013 cz.15 8 14,29%
Mamy już pierwsze maluszki, reszta nisko nosi brzuszki. Mamy V-VI 2013 cz.15 5 8,93%
Mamy pierwsze maluszki, reszta już rozchyla nóżki. Mamy V-VI 2013 cz.15 2 3,57%
Sexi orki maluchy witają, okładów z samca nie zaprzestają. Mamy V-VI 2013 cz.15 7 12,50%
Wkrótce wyzionę ducha, jak nie wyjdziesz z mego brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.15 15 26,79%
Szamańśkie metody stosujemy, maluchy przywołać chcemy. Mamy V-VI 2013 cz.15 2 3,57%
Regularnie się myjemy, do porodów szykujemy. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.15 3 5,36%
Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 20:08   #3001
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Odp: Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-V

Cytat:
Napisane przez niunka045 Pokaż wiadomość
No to ja mam termin na 27 a komunia 26 :banghead:
ło matko, to choćbym żadnych skurczy nie miała, na bank nie szłabym na komunię!!! a idź, tłok, przedługa msza, w ogóle kościół oblegany mocno - pewnie samochód daleko, bo zawsze miejsc parkingowych brakuje - nosz wody by odeszły jak na złość! nie daj się
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:11   #3002
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Helo ja dopiero siadlam a wiec szybka relacja z wizyty:
P.doktor ulubiona przebadala i stwierdzila ze zamknieta , twarda na to ja ze sie spodziewalam i ze podejrzewam ze bedzie jak przy pierwszym porodzie hee ze podczas porodu tez byla zamkniera hee no i napomknelam o krwotoku o transfuzji i kazala znalezc wypis ze szpitala i miec go przy sobie i do ksiazeczkj mi wpisala ze 1 porod zakknczony wylyzeczkowaniem , krwotokiem i transfuzja..... Cisnienie pokj nie przekracza 150/90 to ok jak przekroczy to szpital , gbs - ujemny ;-) , zaswiadczenie ze bylam pod opieja gina ponizej 10 tyg. Ciazy wypisala i kolejna wizyta 6 maja wtedy bedzie 39 tc
Teraz lece nadrabiac chyba wszystko strescilam
Za wizytę i gbs i za zmagania z codziennością

Cytat:
Napisane przez niunka045 Pokaż wiadomość
Wow to Ci sie udało naprawde sama sie zgłosiła

Kupisz ja kupowałam u siebie w aptece bo na allegro kupiłam jednorazowe i czytałam, że są kiepskie
fajnie wyszło, zobaczymy jaka będzie położna na odwiedzinach

mój lekarz zalecał właśnie te wielorazowe, a tych jednorazowych nie.


Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
O ja.. Dobrze, że tylko tak się skończyło, ale stres zrobił swoje



Świetny ten do wózka Aż mam ochotę na taki, ale już nie potrzebuję kocyków
Za to ten z motherhood mam i bardzo jest fajny. Kupiłam go z myślą o dniach, kiedy nie ma upałów (wtedy będę przykrywać małą flanelką )

Masz na myśli ile trwał 1 skurcz? Niektóre 1 minutę, niektóre 2. Moje skurcze są w ogóle jakieś długie
A jeśli masz na myśli po jakim czasie przestały być reguralne, to myślę, że po ok 1h zaczęły się pisać tak mniej regularnie...



Świetne zakupy
Szczególnie podoba mi się pościel! Super się Wam wpisuje w koncepcję pokoju brawo!

jak będzie ciepło to będę przykrywać małą jakimś kawałkiem bawełny, może jakąś poszewką na naszą poduszkę w ikei są takie bawełniane taniutkie kocyki, Ty chyba je też masz, to może zakupię, bo jadę po ręczniczki.

z tymi skurczami chodziło mi o to jak długo trwały w sumie, 1h mówisz, to jakby mi się w domu przytrafiła taka akcja to według zaleceń mojego gina mam już jechać do szpitala. ciekawe co tam ze mną zrobią jak po godzinie ustąpią?!

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Dzięki, ja miałam smaka na ten http://mood-board.pl/sklep/produkty/kocyk-azurowy A ten co podałaś jest niemal identyczny

rzeczywiście
mamas& papas!
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:13   #3003
anoxee
Zadomowienie
 
Avatar anoxee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 855
GG do anoxee
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
mój lekarz zalecał właśnie te wielorazowe, a tych jednorazowych nie.
A położna na SR dzisiaj właśnie odwrotnie. A ja wiem od kobiet, które rodziły, że te wielorazowe są lepsze, bo są siateczkowe. Te flizelinowe parzą - tak mówiły świeżo upieczone mamy, a położna tego nie wie?

Odnośnie opieki nad żoną po porodzie. Znalazłam. Wychodzi na to, że oprócz zwolnienia przysługuje także zasiłek opiekuńczy?

Prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje w razie konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez okres:
1) 60 dni w roku kalendarzowym - jeżeli opieka jest sprawowana nad zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8 lub nad chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat,
2) 14 dni w roku kalendarzowym - jeżeli opieka jest sprawowana nad innymi chorymi członkami rodziny, do których zalicza się także chore dzieci w wieku powyżej 14 lat.
Wynika to z art. 33 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2005 r. nr 31, poz. 267 z późn. zm.), dalej ustawy zasiłkowej.
Łącznie na opiekę nad dziećmi i innymi chorymi członkami rodziny w roku kalendarzowym można wykorzystać maksymalnie 60 dni. Nie ma w tym przypadku znaczenia liczba osób uprawnionych do sprawowania opieki (np. mąż i żona) ani też liczba dzieci i członków rodziny wymagających opieki.
Zwolnienie to wystawia lekarz, u którego leczy się osoba, na którą chcemy wziąć opiekę.
__________________
- Pierwszy i podstawowy sprawdzian
stosunku człowieka do człowieka -


Leon
anoxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:14   #3004
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
O właśnie. Na SR jeszcze położna mówiła, że pomiędzy 20, a 25 tc kobieta powinna się skontaktować z położną środowiskową i być pod jej opieką. A tym położnym to tak zależy, bo one mają z tego $. I narzekała, że lekarze nie mówią o tym pacjentkom.

Ja też zaraz robię zamówienia. Czekam jeszcze na maila od jednego sprzedawcy czy mi wyśle jedną przesyłką materac i przewijak i cisza.
No to ja np. się skontaktowałam z tymi położnymi, mają na mnie namiar i jakoś nie dzwonią - ja się mam prosić skoro one mają za to pieniądze?

ps. cho na gg


cholera jasna... małżon mi się pochorował i chyba mnie zaraził, gardło zaczyna mnie boleć
__________________
Justi







Edytowane przez XxXJuSstiii
Czas edycji: 2013-04-22 o 20:16
XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:14   #3005
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
O właśnie. Na SR jeszcze położna mówiła, że pomiędzy 20, a 25 tc kobieta powinna się skontaktować z położną środowiskową i być pod jej opieką. A tym położnym to tak zależy, bo one mają z tego $. I narzekała, że lekarze nie mówią o tym pacjentkom.

Ja też zaraz robię zamówienia. Czekam jeszcze na maila od jednego sprzedawcy czy mi wyśle jedną przesyłką materac i przewijak i cisza.
ja wiedziałam o tych położnych, odkąd Lonely zarzuciła temat, ale jakoś nie dopilnowałam, bo nie chciało mi się szukać dalej niż w tej przychodni.
niech ma kobieta pieniądze, fajnie się składa, że jej zależy bo mi jeszcze bardziej a to na NFZ. niech coś mam z tego funduszu- widma.

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
daj spokój 2 plasterki na kanapkę raczej nie zaszkodzą moja przyjaciółka jadła pizzę, chińczyka, sałatki i wszystko mała tylko reagowała na pomidory i czekoladę, więc jadła np. 2 kostki dziennie max. ale nie odstawiała całkiem
wiem i będę jadła pewnie, bo to podstawa mojej diety w okresie maj- wrzesień

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
Zrozumiałam, że tego nie da się zostawić "na później". To jest bezpośrednio po wyjściu ze szpitala. Jest tego tylko 14 dni w roku i to przysługuje na opiekę nad osobą obłożnie chorą. Aż idę poszukać więcej informacji w guglach.
no, szukaj szukaj ja nie mam nerwów

idę oglądać Voice of Poland, mąż zmęczony, muszę Go uśpić
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:16   #3006
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
O właśnie. Na SR jeszcze położna mówiła, że pomiędzy 20, a 25 tc kobieta powinna się skontaktować z położną środowiskową i być pod jej opieką. A tym położnym to tak zależy, bo one mają z tego $. I narzekała, że lekarze nie mówią o tym pacjentkom.

Ja też zaraz robię zamówienia. Czekam jeszcze na maila od jednego sprzedawcy czy mi wyśle jedną przesyłką materac i przewijak i cisza.
pierwsze słyszę, że trzeba sie dogadywać z położną środowiskową, ja mam tylko położna na poród umówioną, choć i tak do końca nie jest pewne

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
daj spokój 2 plasterki na kanapkę raczej nie zaszkodzą moja przyjaciółka jadła pizzę, chińczyka, sałatki i wszystko mała tylko reagowała na pomidory i czekoladę, więc jadła np. 2 kostki dziennie max. ale nie odstawiała całkiem
ja traktuję też tą dietę jako kurację odchudzającą po ciąży , kto powiedział, że pizzy nie można sobie zrobić? jeśli ktoś ma wene to jest w stanie zrobić sobie z tych produktów fajne potrawy
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:17   #3007
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
A położna na SR dzisiaj właśnie odwrotnie. A ja wiem od kobiet, które rodziły, że te wielorazowe są lepsze, bo są siateczkowe. Te flizelinowe parzą - tak mówiły świeżo upieczone mamy, a położna tego nie wie?

Odnośnie opieki nad żoną po porodzie. Znalazłam. Wychodzi na to, że oprócz zwolnienia przysługuje także zasiłek opiekuńczy?

Prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje w razie konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez okres:
1) 60 dni w roku kalendarzowym - jeżeli opieka jest sprawowana nad zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8 lub nad chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat,
2) 14 dni w roku kalendarzowym - jeżeli opieka jest sprawowana nad innymi chorymi członkami rodziny, do których zalicza się także chore dzieci w wieku powyżej 14 lat.
Wynika to z art. 33 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2005 r. nr 31, poz. 267 z późn. zm.), dalej ustawy zasiłkowej.
Łącznie na opiekę nad dziećmi i innymi chorymi członkami rodziny w roku kalendarzowym można wykorzystać maksymalnie 60 dni. Nie ma w tym przypadku znaczenia liczba osób uprawnionych do sprawowania opieki (np. mąż i żona) ani też liczba dzieci i członków rodziny wymagających opieki.
Zwolnienie to wystawia lekarz, u którego leczy się osoba, na którą chcemy wziąć opiekę.

mój gin też mówił, że nie flizelinowe tylko "niteczkowe" mają być, a to nie wiem ocb tej położnej...
wyjdzie w praktyce z tą opieką, i tak zapomnę
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 20:17   #3008
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

co tu się działo ?
padam na ryjec
skurcze mnie łapią w stopy raz za razem,auaaaa


zamawiam matercyk w końcu

a jutro na 9.20 gin,potem zus i zakupy spożywkowe..

a teraz czas zrobić hamburgerki domowe, schłodzić piwko (w koncu znalazłam bavarię bo daaawno nie było) i walnąć się do wanny,potem do wyrka
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:17   #3009
niunka045
Zadomowienie
 
Avatar niunka045
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 719
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mam

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ło matko, to choćbym żadnych skurczy nie miała, na bank nie szłabym na komunię!!! a idź, tłok, przedługa msza, w ogóle kościół oblegany mocno - pewnie samochód daleko, bo zawsze miejsc parkingowych brakuje - nosz wody by odeszły jak na złość! nie daj się
No właśnie ja strasznie nie chce tam iść... Matka strasznie mnie ciśnie bo jedyny brat bo nie przesądzaj. Ja Juz mam 16 na plusie i spuchlam strasznie co dopiero bedzie później...
niunka045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:23   #3010
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
O właśnie. Na SR jeszcze położna mówiła, że pomiędzy 20, a 25 tc kobieta powinna się skontaktować z położną środowiskową i być pod jej opieką. A tym położnym to tak zależy, bo one mają z tego $. I narzekała, że lekarze nie mówią o tym pacjentkom.

Ja też zaraz robię zamówienia. Czekam jeszcze na maila od jednego sprzedawcy czy mi wyśle jedną przesyłką materac i przewijak i cisza.
Ja mam teraz 34tc i nikt mi nic nie mówił, że mam sie skontaktować z jakaś położną. Gin dała mi tylko ulotkę ze niby darmowa szkoła rodzenia na zasadzie prywatnych spotkań z położną.
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:24   #3011
anoxee
Zadomowienie
 
Avatar anoxee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 855
GG do anoxee
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Doczytałam o zasiłku opiekuńczym. To normalne L4. Płatne jest 80% wynagrodzenia. Chociaż niektórzy mówią, że niby 100. Zgłupiałam.
__________________
- Pierwszy i podstawowy sprawdzian
stosunku człowieka do człowieka -


Leon
anoxee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 20:32   #3012
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

wróciłam z basenu było super


nadrobiłam, ale zamknęłam okno z cytatami
nie chce mi się kolejny raz cytować, wybaczcie..

Mysia- świetne zakupy
a pościel jest cudna
identyczną chcieliśmy kupić w sklepie, Tż się w niej zakochał i chciał wziąć, ale wybiłam mu to z głowy. Bo kosztowała 260zł, a były tylko poszewki i otulacz.
Nawet mu nie pokazuję tej aukcji bo będzie kazał mi zamówić
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:33   #3013
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
a wiecie co dziś mnie spotkało...wybrałam się do dentysty, idę sobie na przystanek, się toczę, jestem jakieś 500 m od domu i zbliżam się do końca naszej ulicy, gdzie stoi dom, a przed bramą samochód parkuje kobieta, już w sumie z niego wychodzi. nasze spojrzenia skrzyżowały się na sekundę dosłownie, po czym słyszę pytanie: "czy pani tu mieszka?" , "tak" odpowiadam, a ona wręcza mi wizytówkę: dyplomowana położna środowiskowa jutro do niej dzwonię, sympatyczna jak to położna, super wrażenie zrobiła od jakiegoś czasu próbuję się dodzwonić do położnych z przychodni na osiedlu, ale chyba wiecznie w terenie, a numer stacjonarny i nie udało się. a tu masz- przyszła koza do woza
super się ułożyło

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
zrób posiew, będziesz wiedzieć, tylko ważne jest żeby do niego się przygotować
Zrobię, już weszłam na chat z lekarzem i poprosiłam o skierowanie, więc mi wystawili i jutro od rana mogę im zawieść.
Co znaczy przygotować się? Poproszę o podpowiedzi.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:37   #3014
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
wróciłam z basenu było super


nadrobiłam, ale zamknęłam okno z cytatami
nie chce mi się kolejny raz cytować, wybaczcie..

Mysia- świetne zakupy
a pościel jest cudna
identyczną chcieliśmy kupić w sklepie, Tż się w niej zakochał i chciał wziąć, ale wybiłam mu to z głowy. Bo kosztowała 260zł, a były tylko poszewki i otulacz.
Nawet mu nie pokazuję tej aukcji bo będzie kazał mi zamówić
oj tam, przecież musisz mieć na zmianę jak druga się będzie prała ja właśnie drugi komplet kupiłam, bo mam już z puchatkiem z mothercare
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:41   #3015
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
super się ułożyło



Zrobię, już weszłam na chat z lekarzem i poprosiłam o skierowanie, więc mi wystawili i jutro od rana mogę im zawieść.
Co znaczy przygotować się? Poproszę o podpowiedzi.
trzeba mieć jałowy pojemnik, zaraz po pobudce podmyć się ale nie wycierac, a potem najpierw trochę moczu oddac do toalety i dopiero jakby drugą część do pojemniczka, chodzi o to żeby nie było bakterii ze skóry, ręcznika czy cewki. Zakręcić pojemnik nie dotykając palcem w środku. Dostarczyc w 2h, do tej pory trzymac w lodówce
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:41   #3016
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
oj tam, przecież musisz mieć na zmianę jak druga się będzie prała ja właśnie drugi komplet kupiłam, bo mam już z puchatkiem z mothercare
już mam na zmianę
ale kto wie, może się jednak skuszę
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:44   #3017
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
trzeba mieć jałowy pojemnik, zaraz po pobudce podmyć się ale nie wycierac, a potem najpierw trochę moczu oddac do toalety i dopiero jakby drugą część do pojemniczka, chodzi o to żeby nie było bakterii ze skóry, ręcznika czy cewki. Zakręcić pojemnik nie dotykając palcem w środku. Dostarczyc w 2h, do tej pory trzymac w lodówce
ja tak robię na normalne badania moczu


dobranoc
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 20:52   #3018
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Nie wiem, może jestem przewrażliwiona, ale zamówiłam u r_p77, chociaż nie miał paru rzeczy. Kupię w zwykłej aptece majtki wielorazowe?
U tego r_p77 też są majtki, zadzwoń i zapytaj czy możesz dodać do zamówienia.
Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
O właśnie. Na SR jeszcze położna mówiła, że pomiędzy 20, a 25 tc kobieta powinna się skontaktować z położną środowiskową i być pod jej opieką. A tym położnym to tak zależy, bo one mają z tego $. I narzekała, że lekarze nie mówią o tym pacjentkom.
Byłam pytać u mnie w przychodni to się mnie położna zapytała "po co"
Ona przyjdzie po porodzie mnie obejrzeć i tyle.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:03   #3019
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Moje dzisiejsze zakupy z lumpa


http://imageshack.us/photo/my-images...304221028.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...304221027.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...304221025.jpg/

No to i ja sie pochwalę łóżeczkiem Kubusia



http://imageshack.us/photo/my-images...130327989.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...130327992.jpg/

Edytowane przez becik_4
Czas edycji: 2013-04-22 o 21:05
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 21:06   #3020
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakowa

Cytat:
Napisane przez niunka045 Pokaż wiadomość
No właśnie ja strasznie nie chce tam iść... Matka strasznie mnie ciśnie bo jedyny brat bo nie przesądzaj. Ja Juz mam 16 na plusie i spuchlam strasznie co dopiero bedzie później...
absolutnie nie idź. matka cię przecież siłą tam nie zaciągnie! a może wyjdzie tak, że będziesz już na porodówce
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:10   #3021
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
Zrozumiałam, że tego nie da się zostawić "na później". To jest bezpośrednio po wyjściu ze szpitala. Jest tego tylko 14 dni w roku i to przysługuje na opiekę nad osobą obłożnie chorą. Aż idę poszukać więcej informacji w guglach.
Mi kolega mówił ( jego żona rodziła w październiku), że od dnia wyjścia ze szpitala może mąż wziąć 5 dni opieki nad żoną i to mu z automatu przysługuje. Znajać jego jakby mógł wziąć 14 dni to na bank by wziął.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez niunka045 Pokaż wiadomość
No właśnie ja strasznie nie chce tam iść... Matka strasznie mnie ciśnie bo jedyny brat bo nie przesądzaj. Ja Juz mam 16 na plusie i spuchlam strasznie co dopiero bedzie później...
Twoja matka to ma chyba coś wspólnego z moją...despotyczny charakter, zawsze musi być tak jak ona chce i w moim przypadku braciszek zawsze ważniejszy niż ja.
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:17   #3022
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ja tak robię na normalne badania moczu


dobranoc
ja na normalne to nawet nie pobieram z porannego
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:20   #3023
Meliitele
Zakorzenienie
 
Avatar Meliitele
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 928
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cudowny kacik!!
__________________

What the world needs now is love, sweet love
it's the only thing that there's just too little of




7/40
Meliitele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:21   #3024
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
z tymi skurczami chodziło mi o to jak długo trwały w sumie, 1h mówisz, to jakby mi się w domu przytrafiła taka akcja to według zaleceń mojego gina mam już jechać do szpitala. ciekawe co tam ze mną zrobią jak po godzinie ustąpią?!
Mną się nie sugeruj, bo u mnie skurcze w zasadzie wcale nie przechodzą

Ale gin kazał Ci jechac na IP, jak będziesz miała regularne skurcze co 10 min?
Mi każą jechać jak przez 2h będę miała skurcze co 5 min. Co lekarz to obyczaj


Mamy wózek! Przyjechały też do mnie kilka innych wyprawkowych elementów, które już wrzuciłam do pralki
Wróciła też do mnie książka : "Pierwszy rok życia dziecka". Poczytam sobie do poduszki
Jutro nastąpi wielkie pakowanie toreb (bo do pralki wrzuciłam też wszystkie moje rzeczy na pobyt w szpitalu, żeby się w dziecięcym proszku wyprały).
Rano też wybieram się na badania krwi i do pracy ze zwolnieniem i zabrać kilka drobiazgów...
A wieczorem z Marchewką będziemy się dokształcać w temacie "Jak rodzić?"

Mam nadzieję, że uda mi się wszystkie te plany zrealizować
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:25   #3025
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

gdzie Wy macie takie lumpeksy, ja nie widziałam w żadnym ubrań dziecięcych, albo naprawdę pojedyncze

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

siedzę w mojej "ruchowej" pozycji i Nikoś dokazuje jak mały motorek, cały dzień odpoczywał to teraz szaleje

idę spać, dobranoc
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:40   #3026
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Mały ma czkawkę dzisiaj już drugi, jak nie trzeci raz

Marchewka- Twoje pierwsze łupy lumpokwe oceniam na 6 super, zwłaszcza rampersik z zielonym

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Mamy wózek! Przyjechały też do mnie kilka innych wyprawkowych elementów, które już wrzuciłam do pralki


świetne ciuszki, no i kącik Maluszka też super
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:40   #3027
anoxee
Zadomowienie
 
Avatar anoxee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 855
GG do anoxee
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Mi kolega mówił ( jego żona rodziła w październiku), że od dnia wyjścia ze szpitala może mąż wziąć 5 dni opieki nad żoną i to mu z automatu przysługuje. Znajać jego jakby mógł wziąć 14 dni to na bank by wziął.
Był widocznie niedoinformowany. Nie przysługuje mu nic z automatu. Jedynie 2 dni okolicznościowego za urodzenie dziecka. Ten zasiłek opiekuńczy zależy od "widzi mi się lekarza" i pracownik może wykorzystać maksymalnie 14 dni w roku. Lekarz może stwierdzić, że pacjentka radzi sobie świetnie i nie potrzebuje żadnej opieki. Też co szpital, to obyczaj. U nas podobno dają L4 mężowi na 7 dni, może w tym szpitalu, gdzie rodziła żona Twojego kolegi dają 5?
__________________
- Pierwszy i podstawowy sprawdzian
stosunku człowieka do człowieka -


Leon
anoxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:43   #3028
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

uciekam spać. Dobrej nocki
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 21:55   #3029
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Ja tez zmykam spac bo dzisiaj troche pospacerowalam po miescie jutro ciag dalszy ale juz w galerii - jedziemy po spodnie dla mnie i tz na zblkzajace sie upaly mowili ze w weekend majowy ma byc nawet 30 stopni a my mamy zaplanowana sesje zdjeciowa

Milej i spokojnej nocki
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 22:41   #3030
karota11
Zadomowienie
 
Avatar karota11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 796
Dot.: Zima przestała nas maltretować - chyba czas się rozpakować! Mamy V-VI 2013 cz.1

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A jakie masz te cukry? Wysokie mimo diety? Bo moje są zasadniczo w normie. Czasem mi tylko się jakieś podknięcie przytrafi. A w ostatnich 2 tygodniach stosowałam dietę delikatnie mówiąc mieszaną Bo i lody były i muffinki i pizza A cukry po tym wszystkim idealne a nawet z tych niskich powiedziałabym. Pozwoliłam sobie troszkę poluzować, bo wiem, ze czekolady nie zjem jeszcze długo, a teraz mniej małej zaszkodzi, niż przy karmieniu

Ale, ale, lekarka tydzien temu powiedziała mi, że sądząc z rozmiarów brzucha, mała jest spora. Niby ma jeszcze dużo luzu, wód, ale brzuch jest spory. USG mam za tydzień (jeśli nie urodzę wcześniej) i też jestem ciekawa... Do tej pory na wszystkich USG była w środeczku normy.
U mnie też są w większości w normie, ale bywało,ze i za dużo sobie pozwoliłam i tak panikuję
Usg miesiąc temu miałam i też z wagą był po środku, a w czartek mam takie dokładneijsze i cykam się jak zawsze

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
o to czekam



oj dobrze ze się gorzej nie skonczyła.. ale się stresu najadłas

---
A ja dzisiaj byłam na pierwszych zakupach w lumpku dla dzieciaczka..No i kupilam troszę.. 11 rzeczy (3x pajacyki, 3x rampersy, 2x body, sliniaczek, czapeczka, skarpetki) za 22,8 zl... Tylko nie mieli ładnych rzeczy w rozmiarach new born, tylko wszystko takie 3-6 miesięcy:/

https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=154836
https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=154835
https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=154834

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------



ja prasuje na siedząco.. myślałam ze bedzie mega niewygodnie ale daje rady się przyzwyczaić.. deske tylko znizam na masę.. Na stojąco nie wysiedziałabym..

---
Kurcze coś mi mokro.. i dzisiaj mi się coś robiło z brzuchem.. nie wiem czy maluszek się jakoś niefortunnie ustawił i mi coś uciskał czy właśnie mi się spinal.. Ale byłam dzisiaj rano u gina więc jakby się coś mialo dziać dzisiaj to by pewnie poznała, nie??
super ciuszki, fajne sa takie dobre łupy ja pewnie przypoluję w piątek

Co do prasowania, też robię to na siedząco chyba jedyna opcja jaka wchodzi w grę

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Poszalałam na allegro :P

kupiłam młodemu
- prześcieradła do wózka
- krzesełko w końcu wybrałam białe papyrus
http://allegro.pl/chicco-krzeselko-d...181870532.html
- pościel (znalazłam niekiczowatą !) pasuje idealnie do drewnianych samolotów na lampie i suficie u małego (taka jak w miniaturce aukcji, mały podróżnik niebieski)
]http://allegro.pl/6ele-haft-90x120-o...180493104.html
- zabawkę http://allegro.pl/lamaze-aktywna-spi...178091739.html

w sobotę kupiliśmy też młodemu kota z lamaze, jest super
takiego http://allegro.pl/lamaze-kotek-zawie...165534260.html

młodu obkupiony jeszcze tylko musimy wziąć wanienkę do smyka przymierzyć do stojaków i tyle do kupienia
krzesełko rewelacja !
pościel również A do zabawek ja uwielbiam Lamaze i też już jedna zakupiłam Małemu

Oglądałam sobie Perfekcyjną, zaintrygował mnie mop z Jana Niezbędnego i chyba sobie sprawię, bo w kuchni i przedpokoju mam gres polerowany i do sprzątania muszę mieć dobre sprzęty,z eby nie było zacieków
karota11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.