Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Wybieramy najlepsze wózki
x-lander 14 25,93%
Tako 16 29,63%
Graco 5 9,26%
Baby Design 5 9,26%
Roan 1 1,85%
Baby Merc 2 3,70%
Peg Perego 2 3,70%
Coneco 4 7,41%
ABC Design 1 1,85%
Maxi Cosi 8 14,81%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 54. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 20:20   #4021
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Tamlin czyli tyle sztuk ile jest na liście w jednym rozmiarze, tak?
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:21   #4022
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

dziewczynki żegnam się dzisiaj z Wami ... do juterka
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:22   #4023
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez funnybaby Pokaż wiadomość
po co kupujecie butelki.... ???
Cytat:
Napisane przez funnybaby Pokaż wiadomość
Ja wam zakazuję kupowania BUTELEK I SMOCZKÓW !!! poważnie. Wiecie że nastawienie na karmienie piersią to już połowa sukcesu w karmieniu (bo to wcale takie łatwe nie jest jak sie wydaje). Absolutnie ŻADNYCH smoczków i butelek bo stłuke dupska!!! a ile zalet z karmienia naturalnego to chyba pisać nie muszę !
może się przyda a może i nie, ale wolę ją mieć w zapasie gorzej gdybym nie mogła nakarmić małej piersią,ona zanosiłaby się płaczem a ja dopiero bym latała po sklepach za butelką

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość

Mamy, mamy. Wtedy kładę się na lewym boku, później przekładam na plecy i mały zaczyna kopać. Albo poszturcham trochę brzuch i rozruszam synka to kopnie.
dzięki za radę, niedługo zmykam do łóżka i spróbuję szturchańcem obudzić małego śpioszka
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:23   #4024
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Tamlin czyli tyle sztuk ile jest na liście w jednym rozmiarze, tak?
Ja sobie tak wymyśliłam:
- body z długim rękawem - 6 szt (56) i 8 szt (62)
- body z krótkim rękawem - 3 szt (56) i 3 szt (62)
- śpiochy - 5 szt (56) i 8 szt (62)
- półśpiochy - 3 - 5 szt
- pajace - 5 szt (56) i 8 szt (62)
- bluzki - 5 szt
- spodnie - 3 szt
I tego będę się trzymać, jak będzie więcej to nic się nie stanie ale myślę że to takie optymalne rozwiązanie.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:28   #4025
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

No własnie mam dylemat czy jak dziecko zacznie plakać to wtykac mu smoka czy nie? siostra mojego Tż wychowała dwoje dzieci bez smoczka, no ale za to wiecznie przy cycku były, czego ja nie zamierzam robic, o nie nie, ale boje sie troszke ze dziecko uzalezni sie od smoczka. no i obawiam sie reakcji tesciowej, bo oni chyba przeciwnikami smoków są wiec beda od razu dobre rady itp. jak ja nienawidze mieszkac z tesciami pod jednym dachem brr
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:45   #4026
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

tamlin, a wrzuciłabyś linka z wózkami, które bierzesz pod uwagę mi najbardziej zależy na dużej gondoli, przekładanej rączce i gumowych kołach. na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę przy wyborze?

i jeszcze mam jedno pytanko, czy nadczynność tarczycy plus choroba hasimoto może być przeciwwskazaniem do porodu sn?

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
No własnie mam dylemat czy jak dziecko zacznie płakać to wtykac mu smoka czy nie? siostra mojego Tż wychowała dwoje dzieci bez smoczka, no ale za to wiecznie przy cycku były, czego ja nie zamierzam robic, o nie nie, ale boje sie troszke ze dziecko uzalezni sie od smoczka. no i obawiam sie reakcji tesciowej, bo oni chyba przeciwnikami smoków są wiec beda od razu dobre rady itp. jak ja nienawidze mieszkac z tesciami pod jednym dachem brr
no właśnie ja mam podobny dylemat. nie chciałabym przyzwyczajać do smoka ale z drugiej strony przy cycku też nie będę stale trzymała.

myślę, że każda z nas będzie musiała wypracować swój własny sposób radzenia sobie w takich sytuacjach. i to już niedługo

martusia, nie daj się teściowej w końcu to Twoje dziecko nie jej. krótko ale stanowczo wytłumacz jej kto tu decyduje bo później to Ci na głowę wejdzie. zacznie się od smoczka a zanim się zorientujesz teściówka wybierze przedszkole za Ciebie

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2012-05-13 o 20:48
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:51   #4027
axxxa
Zadomowienie
 
Avatar axxxa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin/Chorzow
Wiadomości: 1 075
GG do axxxa
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

eee.. ja tez sie nie zgadzam z tym zeby nie miec butelki w domu chociaz jednej. ja zamierzam wychodzic z domu chocby do sklepu i wtedy bejbika z tz zostawie i mleko mu zostawie to jak poda? jedna minimum musi byc. nie rozumiem dlaczego to ma wplynac na karmienie ogolnie.
smoka tez zakupie bo nie wiadomo czy bedzie potrzebowal czy nie a pozniej latac i szukac na gwalt. niestety trzeba sie przygotowac na wszyskie mozliwosci aby pozniej moc szybko dzialac. takie jest moje zdanie i moje zakupy zaczne wlasnie od tych dwoch rzeczy. butelka i smoczek.
__________________



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach


http://axxxasworld.blogspot.com/


albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/






Laura 28.09.2012


"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 20:54   #4028
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
martusia, nie daj się teściowej w końcu to Twoje dziecko nie jej. krótko ale stanowczo wytłumacz jej kto tu decyduje bo później to Ci na głowę wejdzie. zacznie się od smoczka a zanim się zorientujesz teściówka wybierze przedszkole za Ciebie
zazdroszcze jej i jestem wkurzona bo to ona bedzie najwiecej czasu spedzac z moim dzieckiem kiedy ja wróce do pracy, a tak bardzo chciałabym wychowac je sama tak po mojemu. sama wychowywałam sie bez rodziców, widywalam ich bardzo rzadko i było to dla mnie bardzo ciezkie doswiadczenie dlatego chciałabym jak najwiecej czasu spedzic z wlasnym dzieckiem. ale niesteety ze wzgledow finansowych nie moge.
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:55   #4029
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Iwoncia a jakie łóżeczko kupiliście?

Łóżeczko turystyczne. Powinno jakoś w tym tygodniu być już u mnie
Jak poskładam to sie zaraz pochwale na forum




Cytat:
Napisane przez funnybaby Pokaż wiadomość
Ja wam zakazuję kupowania BUTELEK I SMOCZKÓW !!! poważnie. Wiecie że nastawienie na karmienie piersią to już połowa sukcesu w karmieniu (bo to wcale takie łatwe nie jest jak sie wydaje). Absolutnie ŻADNYCH smoczków i butelek bo stłuke dupska!!! a ile zalet z karmienia naturalnego to chyba pisać nie muszę !
Nikt tu nie mówi że nie bedzie karmić cyckiem, ale zawsze jedna butelka w zapasie lepiej żeby była i u mnie będzie
Zamówiłam antykolkową 260ml z czujnikiem ciepła. Mam nadzieje że dzidziolek polubi potem tą butlinke
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:59   #4030
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
No własnie mam dylemat czy jak dziecko zacznie plakać to wtykac mu smoka czy nie? siostra mojego Tż wychowała dwoje dzieci bez smoczka, no ale za to wiecznie przy cycku były, czego ja nie zamierzam robic, o nie nie, ale boje sie troszke ze dziecko uzalezni sie od smoczka. no i obawiam sie reakcji tesciowej, bo oni chyba przeciwnikami smoków są wiec beda od razu dobre rady itp. jak ja nienawidze mieszkac z tesciami pod jednym dachem brr
Powiem tak, po to zostały wymyślone smoczki aby nam i dzieciom ułatwić życie. Paula była chowana bez smoczka, nie potrzebowała go, ale mialam i w razie potrzeby bym go użyła. Z trojga złego: całodobowy cyc ( matka polka nie jestem ), calodobowe darcie się malca ( wyrodna też nie ) i smok, wybieram smok Ale tym będę martwiła się po porodzie, bo nie wiadomo czy problem wystąpi.

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
tamlin, a wrzuciłabyś linka z wózkami, które bierzesz pod uwagę mi najbardziej zależy na dużej gondoli, przekładanej rączce i gumowych kołach. na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę przy wyborze?

i jeszcze mam jedno pytanko, czy nadczynność tarczycy plus choroba hasimoto może być przeciwwskazaniem do porodu sn?
Aga wózki oglądam i oglądam i na pewno wezmę Tako, ale niewiem jeszcze jaki. Zostawiam ten zakup sobie na sam koniec, chyba że znajdę coś ciekawego w ciekawej cenie na allegro lub tablicy, bo na pewno kupię używany.
Co do drugiego pytania - wydaje mi się że nie ma przeciwwskazań, ale zapytaj gina lub endokrynologa.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Uciekam do łóżka.
A jutro podglądanie malca Oby mu jajka na miejscu zostały
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 21:03   #4031
funnybaby
Przyczajenie
 
Avatar funnybaby
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 29
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Nastawienie do karmienia nijak się ma do jednej butelki w domu. Będę karmiła piersią ale butelkę też kupię, będę spokojniejsza. Poza tym z Paulą nie umiałam sobie z laktatorem poradzić, odciągnąć mleko mogłam jedynie po prysznicu, po prostu samo wylatywało i wtedy co do szklanki mam je spuszczać? Do tego celu służyła mi butelka. Poza tym herbatkę jeśli będzie taka potrzeba na przykład z kopru też trzeba jakoś podać. Nie chcesz nie kupuj, ale nie krzycz na dziewczyny które wolą mieć butelkę w razie czego pod ręką. Sama z własnego doświadczenia wiem że są sytuacje podbramkowe i to najczęściej w najmniej spodziewanych momentach. Jeśli trzeba będzie podać coś butelką w nocy, to co taka mama na przyklad ktorej mąż jest akurat w pracy ma ubierać dziecko, siebie i lecieć. No nie dajmy się zwariować, jedna butelka w szafce nie spowoduje utraty chęci do karmienia.
Tak samo smoczek, dzieciak ma wyć bo ma tak silny odruch ssania a mama ma patrzeć na to. Bzdura. Dziecko się ma męczyć bo będę miała dziwne wyobrażenia o zaletach i wadach smoczka. Kochana czasy kiedy smoczki uważano za zło konieczne minęły, teraz liczy się zaspokajanie potrzeb dziecka. Jeśli ma tak silną potrzebę ssania to niech ssie. Albo będzie przez całą dobę wisiał na cycu albo darł w niebogłosy. Wybór należy już do mamy.
Nakrzyczałma bo tak trzeba :P jak dzidziuś zacznie ładnie ssać pierś zaraz po porodzie to nie ma najmniejszego problemu żeby sobie później poradził (to jego naturalny odruch). Smoczek jest zupełnie nie potrzebny dla takiego malucha, jak tylko dasz mu butelkę to nie będzie chciał już cyca. Wiem co pisze bo akurat miałam masę praktyk na oddziale położniczym i wykłady na uczelni a poza tym jestem mamą przeczytajcie sobie o szpitalach przyjaznych dziecku (tam się zupełnie odchodzi od jakiegoś dokarmiania dzieci butelkami bo i tak są z mamami całą dobę). Kobiety na oddziale były zwykle 3 doby i te które dawały smoczki "uspokajacze" nie radziły sobie z karmieniem. Dziecko ma prawo płakać bo w ten sposób wyraża swoje niezadowolenie, bo jest mu zimno, bo za gorąco, bo ma mokro, bo mamy nie ma blisko itp.
Poza tym do 6 m-ca życia żadnych herbatek wody ect. się nie daje bo zupełnie wystarcza pokarm mamy !
Absolutnie nie chce się kłucić i wymądrzać tylko daję rady, a jak z nich skorzystacie to już indywidualna sprawa tak że Tamlin nie chciałam Cię urazić bynajmniej
funnybaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 21:03   #4032
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Uciekam do łóżka.
A jutro podglądanie malca Oby mu jajka na miejscu zostały
No to trzymamy kciuki aby jajka nadal były. dobrej nocy
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 21:09   #4033
funnybaby
Przyczajenie
 
Avatar funnybaby
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 29
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
No własnie mam dylemat czy jak dziecko zacznie plakać to wtykac mu smoka czy nie? siostra mojego Tż wychowała dwoje dzieci bez smoczka, no ale za to wiecznie przy cycku były, czego ja nie zamierzam robic, o nie nie, ale boje sie troszke ze dziecko uzalezni sie od smoczka. no i obawiam sie reakcji tesciowej, bo oni chyba przeciwnikami smoków są wiec beda od razu dobre rady itp. jak ja nienawidze mieszkac z tesciami pod jednym dachem brr
Smoczka możesz używać bez obaw jak dziecko skończy 6 miesięcy i zaczniesz do jego diety nowe produkty wprowadzać. Najlepsze są te smoczki anatomiczne (np avent). Ja nie jestem przeciwnikiem smoczków, tylko jak każdy płacz dziecka konczy sie smokiem w buźce to nie jest najlepszy sposób
funnybaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 21:12   #4034
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez funnybaby Pokaż wiadomość
Dziecko ma prawo płakać bo w ten sposób wyraża swoje niezadowolenie, bo jest mu zimno, bo za gorąco, bo ma mokro, bo mamy nie ma blisko itp.
A jak będzie całą noc niezadowolony, bo bedzie spał w swoim łózeczku a nie blisko mamy to mam pozwolic zeby całą noc plakał? - mam nadzieje ze tak nie bedzie, ale na wszelki wielki wypadek kupie smoczek. czy go uzyje nie wiem. znając siebie pewnie wezme do swojego łózka. no ale nie wiem jaka tam mala beksa mi sie urodzi. ja w ciazy cały czas płacze, nawet i teraz bo przypomniało mi sie moje dziecinstwo, wiec moze i moj malec bedzie non stop płakal, tego nie przewidze.
zmykam spaciu bo mój TŻ własnie wrócił do domu. dobranoc
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 21:55   #4035
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Aż z tego wszystkiego sprawdziłam jaką pojemną butelkę kupiłam
I wyszło, że 260ml . Piszecie, że to za dużo.. Cóż, no przyda się na później najwyżej . A mniejszą zakupię przy następnych zakupach, bo i tak muszę butlę mieć - mam zamiar uczęszczać na uczelnie, więc obowiązkowo się przyda .

Natomiast, co do smoczka.. Hm. Po wyssanych palcach kuzynki, wychowywanej bez smoka, dochodzę do wniosku, że w razie wu nie zaszkodzi mieć jednego, dwa.
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 22:09   #4036
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

QUOTE=aga_ton;34100975]cześć dziewczyny

widzę, że nie tylko ja mam dzisiaj kiepskie samopoczucie... od rana wymiotuję, a już było tak dobrze mam nadzieję, że to tylko jednodniowa niedyspozycja

poza tym mała dzisiaj jeszcze mnie nie kopnęła i oczywiście umieram ze strachu, czy wszystko dobrze pocieszcie mnie, że też tak czasem macie[/QUOTE]
ja tak mamspokojnie kochanamój mały ostatnio prawie dwa dni mnie nie kopał,nie wiem co on robił

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
No własnie mam dylemat czy jak dziecko zacznie plakać to wtykac mu smoka czy nie? siostra mojego Tż wychowała dwoje dzieci bez smoczka, no ale za to wiecznie przy cycku były, czego ja nie zamierzam robic, o nie nie, ale boje sie troszke ze dziecko uzalezni sie od smoczka. no i obawiam sie reakcji tesciowej, bo oni chyba przeciwnikami smoków są wiec beda od razu dobre rady itp. jak ja nienawidze mieszkac z tesciami pod jednym dachem brr
ja nie widze niczego zlego w uźywaniu smoczkaoczywiście z uumiarema co do teściowej to nie przejmuj się nią. Powiedz stanowczo,że to Twoja decyzja poprostu

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
zazdroszcze jej i jestem wkurzona bo to ona bedzie najwiecej czasu spedzac z moim dzieckiem kiedy ja wróce do pracy, a tak bardzo chciałabym wychowac je sama tak po mojemu. sama wychowywałam sie bez rodziców, widywalam ich bardzo rzadko i było to dla mnie bardzo ciezkie doswiadczenie dlatego chciałabym jak najwiecej czasu spedzic z wlasnym dzieckiem. ale niesteety ze wzgledow finansowych nie moge.
kochana tego nie zazdroszczebo osobiście sobie nie wyobrażam siebie w takiej sytuacji. Ale może porozmawiaj z Tż i uzgodnijcie cos w sprawie Twojej pracy. Moze jakos uda Ci sie zostac na jakis czas w domu. Kochana trzymam kciuki aby po Twojemu sie ulozylo

Cytat:
Napisane przez funnybaby Pokaż wiadomość
Nakrzyczałma bo tak trzeba :P jak dzidziuś zacznie ładnie ssać pierś zaraz po porodzie to nie ma najmniejszego problemu żeby sobie później poradził (to jego naturalny odruch). Smoczek jest zupełnie nie potrzebny dla takiego malucha, jak tylko dasz mu butelkę to nie będzie chciał już cyca. Wiem co pisze bo akurat miałam masę praktyk na oddziale położniczym i wykłady na uczelni a poza tym jestem mamą przeczytajcie sobie o szpitalach przyjaznych dziecku (tam się zupełnie odchodzi od jakiegoś dokarmiania dzieci butelkami bo i tak są z mamami całą dobę). Kobiety na oddziale były zwykle 3 doby i te które dawały smoczki "uspokajacze" nie radziły sobie z karmieniem. Dziecko ma prawo płakać bo w ten sposób wyraża swoje niezadowolenie, bo jest mu zimno, bo za gorąco, bo ma mokro, bo mamy nie ma blisko itp.
Poza tym do 6 m-ca życia żadnych herbatek wody ect. się nie daje bo zupełnie wystarcza pokarm mamy !
Absolutnie nie chce się kłucić i wymądrzać tylko daję rady, a jak z nich skorzystacie to już indywidualna sprawa tak że Tamlin nie chciałam Cię urazić bynajmniej
Wiesz bez przesady. Smoczek to nic złego,czasami dziecko ma tak silny odruch ssania,że mogłoby bez przerwy na cycu wisieć. Mój synek mial tak ze poki byl przy cycu to bylo ok,nie jadl nawet tylko zasypial,ale jak go od piersi odstawilam to byl ryk. Wiec gdybym posluchala twojej rady to synek by wisial na mnie nawet spiac.
co do butelki. Mama nie zawsze jest przy dziecku,czasami zostaniie dziecko z tata i jak go nakarmi?albo w razie potrzeby jak poda jakas cherbatke na brzuszek? I wcale nie jest tak ze jak dziecko poczuje smoczka to odrzuci piers. Moj maly w szpitalu dostawal butle jak nie byl przy mnie z przyczyn chorobowych a cyca ssal pieknie caly czas. Wiec takim pisaniem dla mlodych mam robisz zlo ze smoczka i butelki. A to nie prawda poprostuTy rób po swojemu a rad udzielac mozesz ale moze nie taak radykalnie brzmiacych

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Ja kupie małą buteleczke i smoczka też
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 22:13   #4037
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
Aż z tego wszystkiego sprawdziłam jaką pojemną butelkę kupiłam
I wyszło, że 260ml . Piszecie, że to za dużo.. Cóż, no przyda się na później najwyżej . A mniejszą zakupię przy następnych zakupach, bo i tak muszę butlę mieć - mam zamiar uczęszczać na uczelnie, więc obowiązkowo się przyda .

Natomiast, co do smoczka.. Hm. Po wyssanych palcach kuzynki, wychowywanej bez smoka, dochodzę do wniosku, że w razie wu nie zaszkodzi mieć jednego, dwa.
Ja od razu kupilam 260ml bo potem bedzie potrzebna a mała pójdzie w odstawke, więc wole od razu większą bo mi sie walać ta mała bedzie i szkoda kasy. A do duzej zawsze mozna mniej nalać

Smoczaski też bedą - conajmniej dwa.

Żegnam sie na dziś - dobranoc
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 22:15   #4038
Sojka1990
Zadomowienie
 
Avatar Sojka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez funnybaby Pokaż wiadomość
Nakrzyczałma bo tak trzeba :P jak dzidziuś zacznie ładnie ssać pierś zaraz po porodzie to nie ma najmniejszego problemu żeby sobie później poradził (to jego naturalny odruch). Smoczek jest zupełnie nie potrzebny dla takiego malucha, jak tylko dasz mu butelkę to nie będzie chciał już cyca. Wiem co pisze bo akurat miałam masę praktyk na oddziale położniczym i wykłady na uczelni a poza tym jestem mamą przeczytajcie sobie o szpitalach przyjaznych dziecku (tam się zupełnie odchodzi od jakiegoś dokarmiania dzieci butelkami bo i tak są z mamami całą dobę). Kobiety na oddziale były zwykle 3 doby i te które dawały smoczki "uspokajacze" nie radziły sobie z karmieniem. Dziecko ma prawo płakać bo w ten sposób wyraża swoje niezadowolenie, bo jest mu zimno, bo za gorąco, bo ma mokro, bo mamy nie ma blisko itp.
Poza tym do 6 m-ca życia żadnych herbatek wody ect. się nie daje bo zupełnie wystarcza pokarm mamy !
Absolutnie nie chce się kłucić i wymądrzać tylko daję rady, a jak z nich skorzystacie to już indywidualna sprawa tak że Tamlin nie chciałam Cię urazić bynajmniej
Bez obrazy, nie chce wywoływac żadnej wojny, ale to.. bzdura.
Podam przykład swój- moje bliźniaczki po 3miesiącach w szpitalu, gdzie pierś mamy dostały pierwszy raz w wieku 1,5miesiąca (kiedy już oddychały na tyle srawnie bez tlenu aby bylo przystawienie mozliwe), miały cyca raz dziennie, bo raz dziennie mogłam być na oddziale a reszta posiłków była z butelki, smoki uspokajacze też miały- same pielęgniarki poprosiły aby zakupić, po 3 miesiącach wyszły do domu- jak chciałam to przystawiałam i nie miały problemu żeby ciągnąć z cyca, choć miały go w życiu niewiele.
Woda i herbatki- sorry ale to też totalny bzdet. Co jeśli np. nie daj boże dziecko odmówi nagle piersi, bo np. ma kolke, boli go brzuszek i nie ma siły tak mocno ssać, co doprowadzimy do odwodnienia bo nie chce jeść mleka mamy? czy podamy mu chociażby wody i herbatki koperkowej?
A co w sytuacji gdy po prostu nie mamy wystarczającej ilości pokarmu, albo mamy taką budowę anatomiczną, że karmienie piersią graniczy z cudem? np. kiedy sutki nie są wystarczająco "na powierzchni" to co zagłodzimy dziecko? czy może będziemy próbować odciągać i podawać w butelce, albo najzwyczajniej w świecie dziecko będzie na MM??

Uspokajacze- dlaczego mamy dziecku tego odmawiać? Lepiej żeby rosło w nerwach i ciągłym płaczu? Moje dziewczyny mają 2,5roku i już dawno SAME wyrzuciły smoki, nikt im nie zabraniał ani niczego nie narzucał.

Więc proszę NIE pisz tak podniesionym tonem, że butelki i smoczki to samo ZŁO bo każda będzie traktować swoje dziecko po SWOJEMU i taie pisanie żeby za nic nie kupować tych rzeczy jest troszkę nie na miejscu, bo u niektórych może wzbudzac poczucie winy pt."aha, nie można a ja to zrobiłam, jestem ZŁĄ MATKĄ" które jest kompletną bzdurą.

Nie piszę tego wszystkiego w złości, tylko troszkę mnie to ugryzło bo ciute teksty nie na miejscu,
IDĘ SPAĆ.
Dobranoc Mamuśki
__________________
Nasze Cudo
Zośka 05.09.2012, 2910gram, 52cm miłości
Sojka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 22:29   #4039
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Ja od razu kupilam 260ml bo potem bedzie potrzebna a mała pójdzie w odstawke, więc wole od razu większą bo mi sie walać ta mała bedzie i szkoda kasy. A do duzej zawsze mozna mniej nalać

Smoczaski też bedą - conajmniej dwa.

Żegnam sie na dziś - dobranoc
Nie wiem dlaczego, ale w ogóle te większe są tańsze niż te małe?
Chyba, że tylko tak trafiłam

Chyba mam jakiś stan podgorączkowy.. Czuje, że zdycham

Dobranoc
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 22:55   #4040
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

dobry wieczor pamieta mnie ktos tu jeszcze? tesknilyscie
jejku widze poszukiwana jestem,konczita
przepraszam nie moglam byc z Wami, remont mielismy, po drodze tyle spraw do zalatwienia wiec nie mialam zbytnio czasu na pobyt tutaj
ale juz sie poprawiam, tylko nie kazcie mi nadrabiac wyszlo by z 30 stron z dobre 2 tyg mnie nie bylo..
u mnie sie naprawde duzo dzialo, codziennie bieganina taka ze wieczorami padlam
ja sie czuje dobrze, Iga codziennie mnie kopie tylko jej sie godziny poprzestawialy bo kopala wieczorami a teraz czesciej rano ja czuje i obserwuje brzuch jak faluje to takie urocze brzuszek tez juz coraz widoczniejszy sie staje, bylismy teraz na 2 komunich to sie komplementow nasluchalam ze az milo

wy tu juz kupujecie rozne rzeczy dla maluszkow a ja jeszcze nie mam nic doslownie ani jednej skarpeteczki jakos niedlugo musze sie ogarnac i cos kupowac, wiem ze duzo rzeczy dostane od kuzynek takze narazie odpuszczam kupie tylko takie potrzebniejsze typu kosmetyki itd. bo od ubranek to szafa mi chyba peknie

widzialam brzuszki na mailu,pieknie rosna te wasze brzuszki, ja na dniach zrobie fotke i tez sie pokaze

tymczasem lece spac, dobrej nocy i od jutra sie melduje mysle juz systematycznie dobranoc
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 23:32   #4041
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
m-moni, chyba skuszę się na łóżeczko z całym wyposażeniem, który pokazywałaś. a Ty się zdecydowałaś, czy jeszcze myślisz?
ja się na to decyduję, ale zakupię je dopiero w 7 miesiącu jak będę miała w miarę czysto w domku

Cytat:
Napisane przez Choco Mademoiselle Pokaż wiadomość
A ja od odwóch godzin leże i przyglądam sie jak moje dziecko zmienia co chwile pozycje i sie wybrzusza.Śmieszny widok.
A tak w ogóle to zła jestem bo mój tż jeszcze śpi a ja chciałam jechać na te targi dzidziusiowe ale widze że nic z tego nie bedzie
no to kto mi zda relację... hm?
ja nie mogłam być, ale z tego co lurose pisze, to nie żałuję

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
A butelkę kupię aventa, na przykład taką:
http://allegro.pl/avent-butelka-bute...314630816.html
ooo pan ma sklep w krakowie
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 00:20   #4042
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Chyba dzisiaj nie pośpię.. Od położenia się męczą mnie mdłości, czuję w ustach smak kolacji.. Do tego doszła zgaga
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:05   #4043
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego, ale w ogóle te większe są tańsze niż te małe?
Chyba, że tylko tak trafiłam

Chyba mam jakiś stan podgorączkowy.. Czuje, że zdycham

Dobranoc
Jeśli chodzi o allegro to trza szukać bo faktycznie te większe są czasem tansze od mniejszych. Wycwanili sie niektórzy i jedną rzecz wystawią kilka razy w różnych cenach bo kupujący czasem wybiorą pierwszą lepszą i np droższą.
Ja zamówiłam butelke większą
i tańszą i mam nadzieje że przybędzie ta co chce a nie zrobią mi jakiegoś wałka




Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
Chyba dzisiaj nie pośpię.. Od położenia się męczą mnie mdłości, czuję w ustach smak kolacji.. Do tego doszła zgaga
bidulko, i jak ??? Dałaś rade zasnąć?

Tak w ogóle to dzień dobry
Chopka wykludziłam do pracy i teraz zasnąć nie moge bo coś mi tu ze śmietnika capi chyba kubek po jogurcie bo sobie chłop z rana zjadł.
Boże chyba zdechne zaraz z tego smrodu, a on nic nie czuł - ciekawe.

Codziennie męczy mnie chwilowa zgaga. Nie cierpie tego, a głodna sie robie bo wczoraj zapomniałam kolacji wszamać a o 22 nie chciałam sie zajadać.

O kurcze, spomniało mi sie że zapomniałam wieczorem tabletki na nadciśnienie wziąść wszystko przez chłopa jak zwykle
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:07   #4044
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Dzień dobry
wstałam bo mnie głód obudził ... masakra .. musiałam zjeść płatki z mlekiem bo mi się po nocy śniły .. mąż wyprawiony do pracy a ja nakarmiona

Niegrzeczna dobrze że jesteś już list by leciał za Twą osóbką



Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
zazdroszcze jej i jestem wkurzona bo to ona bedzie najwiecej czasu spedzac z moim dzieckiem kiedy ja wróce do pracy, a tak bardzo chciałabym wychowac je sama tak po mojemu. sama wychowywałam sie bez rodziców, widywalam ich bardzo rzadko i było to dla mnie bardzo ciezkie doswiadczenie dlatego chciałabym jak najwiecej czasu spedzic z wlasnym dzieckiem. ale niesteety ze wzgledow finansowych nie moge.
martuś ja też będę musiała wrócić do pracy i nie najlepiej mi z tym ale wiem, że każdą wolną chwilę będę poświęcać Malutkiej .. córcia to nasz skarbik i nie chciałabym by miała złe wspomnienia pt. mama pracoholik ...
damy radę, zobaczysz będziemy dyspozycyjne dla dzieciaczków



Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Powiem tak, po to zostały wymyślone smoczki aby nam i dzieciom ułatwić życie. Paula była chowana bez smoczka, nie potrzebowała go, ale mialam i w razie potrzeby bym go użyła. Z trojga złego: całodobowy cyc ( matka polka nie jestem ), calodobowe darcie się malca ( wyrodna też nie ) i smok, wybieram smok Ale tym będę martwiła się po porodzie, bo nie wiadomo czy problem wystąpi.


Aga wózki oglądam i oglądam i na pewno wezmę Tako, ale niewiem jeszcze jaki. Zostawiam ten zakup sobie na sam koniec, chyba że znajdę coś ciekawego w ciekawej cenie na allegro lub tablicy, bo na pewno kupię używany.
Co do drugiego pytania - wydaje mi się że nie ma przeciwwskazań, ale zapytaj gina lub endokrynologa.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Uciekam do łóżka.
A jutro podglądanie malca Oby mu jajka na miejscu zostały
Trzymam kciuki za siusiora
hmm ja i tak będę miała smoka na wszelki wypadek .. nie chcę by moje dziecię zanosiło się płaczem kiedy ja będę na uczelni ... mąż nie widzi przeciwwskazań i nie wykreślił go z listy a razem kompletowaliśmy ją krok po kroku

ja też będę miała TAKO tylko jeszcze nie wiem, który model .. znajomi mają i są zadowoleni ...


Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
Chyba dzisiaj nie pośpię.. Od położenia się męczą mnie mdłości, czuję w ustach smak kolacji.. Do tego doszła zgaga

biedna Ty ... ehh ja też miałam ciężką noc .. mała spać nie chciała tylko się wierciła .. ale ja też mądra zjadłam na późną kolację gołąbka ... to mam za swoje .. ale dzisiaj już stanowczo lepiej i lekkie jedzonko będzie


---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 06:05 ----------

haj Iwcia .. widzę że dzisiaj nie jestem sama

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 06:07 ----------

o i Anusia jest cześć Ancia!!!!
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:16   #4045
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Dzień dobry.
Sojka całkowicie się z Tobą zgadzamz resztą naapisałam prawie to samo kilka postów przed Tobą.
Niegrzeczna dobrze,że już jesteśi,że wszystko u Was wporządku.
ja buteleczke kupię mala bo wygodniejsza jest dla mnie do trzymania.
Colds jak się czujesz??
Tamlin trzymam kciuki za jajca

---------- Dopisano o 06:16 ---------- Poprzedni post napisano o 06:08 ----------

Konczi ja się obudziłam i też myśle co bym już zjadła.
wy już dziewczynki mężów do pracy wyprawily a mój idzie na 10 i wróci po 19nie cierpie tych zmian
a może bym tak krokieta zjadłarobiłam przed wczoraj i zapomnialam sie pochwalić
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:17   #4046
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

krokieta mniam !!!!! ja myślę nad obiadkiem co ja dzisiaj mam przygotować? musi być szybkie abym się nie nastała przy garach nie ? .... mąż pierwszy dzień w pracy od nie pamiętam kiedy .. ale mu się nie chciało iść
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:19   #4047
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Iwoncia ja bym nie usnela jakby mi się jeść chcialona początku ciąży tak mialam,że obudzilaam się o 3 w nocy i mialam chęc na frytki no i musze sie przyznac ze usmazylaam sobie kilka
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:22   #4048
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Iwoncia ja bym nie usnela jakby mi się jeść chcialona początku ciąży tak mialam,że obudzilaam się o 3 w nocy i mialam chęc na frytki no i musze sie przyznac ze usmazylaam sobie kilka

haha ja też na początku w nocy wstawałam ale jadłam chleb z masełkiem ewentualnie z szyneczką ale tylko konserwową z puszki ... ona mi smakowała i basta .. a dzisiaj nie wstałam bo mi się nie chciało dopiero po chwili jak sobie uświadomiłam, że na pewno mam mleko hehee ... co za rozczarowanie by było gdyby się okazało, że wyszło akurat .. dzisiaj sobie do listy zapisałam od razu 2l żeby nie mieć rozczarowania

masz racje zjadłabym frytki z mlekiem .. ale mam tylko młode ziemniaczki to się nie nadadzą
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:23   #4049
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Mamusie Wrześniowo- Październikowe część III

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
krokieta mniam !!!!! ja myślę nad obiadkiem co ja dzisiaj mam przygotować? musi być szybkie abym się nie nastała przy garach nie ? .... mąż pierwszy dzień w pracy od nie pamiętam kiedy .. ale mu się nie chciało iść
Ja też myśle co by tu ogotować? Ale chyba jakąś zupke zrobie bo mam krokietki to w razie czego się zje
Konczi a jak Ty się czujesz ??
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 05:25   #4050
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Nio hej Konczi i Anusia
Ja już po śniadanku bo bym padła tyle godzin nie jeść :p
Ja mam dziś bigos sklepowy bo nie chce mi sie obiadu robić

O mamciu, o 3 w nocy frytki smażyć
Usnęłaś po tym?? Ja bym miała spanie z glowy.
Ratuje sie czasem owocem jak nie wyrabiam
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.